Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№31 (57) 27 квітня 2009 р.

Духовний світ очима дитини

У Єпархіальному музеї м. Трускавця 17 квітня 2009 року відкрилась святкова виставка робіт "Великдень очима дитини" із колекції Сихівської дитячої школи народних мистецтв (м. Львів). Також на виставці експонуються вишивані роботи із доробку львів'янки Люби Кунти. Представлені зразки носять сакральний характер.

Дитяча школа народних мистецтв була заснована одночасно з відродженням Української держави у 1991-му році. Багато випускників школи стали студентами художніх закладів. Педагоги ДШНМ - відомі художники, більшість з яких є членами Національної спілки художників та Національної спілки дизайнерів України. Виховуючи художньо-естетичні смаки юних митців, такі викладачі, як Галина Вихованська (директор школи), Тетяна Коломийчук, Лілея Квасниця, Надія Каплиш, Богдан Гнилюк, Володимир Шимаюн, Ігор Баран, Ігор Заболоцький, Марія Янко та інші доносять до серця дитини унікальний спадок української та світової культури. Творчий колектив школи прагне, щоб чисті серцем і помислами, сповнені високих ідеалів та прагнень, юні митці могли з гордістю усвідомлювати себе гідними громадянами України, представляючи в майбутньому вітчизняне мистецтво у світі.

На виставці представлені роботи учнів віком від одинадцяти до п'ятнадцяти років. Діти навчаються малювати під керівництвом методиста Лілеї Квасниці на художньо-ужитковому відділі сакрального відділення. "Цією виставкою ми хочемо показати, яким є духовний світ наших дітей, як вони бачать культуру, традиції нашого народу і як уміють це передати живописом", - зазначає у своїй розмові пані Лілея. Метою виставки є відродити українські народні традиції серед дітей, а також сприяти естетичному, художньому розвитку дитини, поліпшенню духовного стану через залучення їх до мистецтва. Багатством фантазії, витонченістю, гамою візерунків, гармонією яскравих кольорів вирізняються роботи учнів. У них можна побачити відображення дитячого сприйняття нашого життя.

Духовний світ очима дитини   Духовний світ очима дитини   Духовний світ очима дитини

Духовний світ очима дитини досить яскравий та оригінальний. Інколи вражає, як дитина на аркуші паперу зображає оточуючий світ. Нам, дорослим, варто повчитися у дітей щирості та безпосередньості. Кожна дитяча художня робота зазвичай легка, світла й справді унікальна своєю несхожістю. Дитина передає те, що бачить, а бачить вона життя. Можливо, ці роботи ще не такі досконалі, але вони випромінюють щирість, любов і святковість. Тож не дивно, що виставка має велику популярність серед дітей, які активно відвідують музей. Подивляють дитячому таланту дорослі відвідувачі, які відпочивають у курортному містечку.

Тарас Шафран, директор Єпархіального музею

Новини Трускавця та регіону

Трускавецьке радіо - найкраще

"Все що залишиться після нас - це слова про трудові досягнення"
(Сергій Корольов)

Держава визнала КП "Редакція міського радіомовлення" як одного з "Лідерів галузі 2008" (нас включено в п'ятдесятку кращих підприємств України під рейтинговим 16-тим місцем). Національний бізнес-рейтинг, побудований виключно на офіційних даних Державних органів статистики України, упродовж чотирьох років ранжирує понад 300 000 підприємств України усіх форм власності. Система рейтингування є чіткою, прозорою та виключає участь аутсайдерів і випадкових підприємств. Дані про лідерів Національного бізнес-рейтингу публікуються в офіційному каталозі Торгово-промислової палати України - "Торгово-промислова Україна". Наклад 15 000 примірників. Каталог розповсюджується у 132 країнах.

Світлана Марецька

В Стебнику спалили автомобіль

25 квітня в Стебнику неподалік від відділення міліції невідомі спалили автомобіль марки "Москвич" білого кольору за тимчасової відсутності власника. Пожежа сталася серед білого дня при наявності чисельних свідків. Міліція розслідує причини цього злочину.

Ромчик Салань отримав ще одну нагороду

Трускавчанин Ромчик Салань отримав гран-прі на престижному конкурсі в Києві "Пісенний вернісаж".

Землетрус відміняється

Чутки, які гуляли минулого тижня Трускавцем про землетрус, який мав нібито статися в суботу 25 квітня, на щастя, не справдилися. Причиною поширення неправдивої інформації стало неправильне трактування повідомлення, яке появилося на місцевому сайті http://truskavetsclub.info з посиланням на джерело НТН про можливий землетрус в нашому регіоні через недостатнє фінансування стебницького підприємства "Полімінерал". Особливо активно поширювалися ці чутки учнями окремих шкіл, які замість іти на уроки, спішать на пошту, щоб "побавитися" в Інтернеті.

Гаївки в Трускавці

пройшли на Великдень, біля церков св. Миколая та Покрови. Організатором виступили місцеві громади УГКЦ та новостворена громадська організація "Рада міста".

Відкрито новий СПА-центр у Трускавці

20 квітня в Трускавці відкрито новий СПА-центр "П'ятий океан". Директором нового оздоровчого закладу стала п. Оксана Броницька, стрічку перерізав мер міста, о освятив приміщення отець-декан Петро Івасівка.

Дрогобицькі чорнобильці отримали допомогу

До дня Чорнобильської трагедії Дрогобицька міська рада виділила 5 тисяч допомоги чорнобильцям, які проживають у місті. На кожного припало по 40 гривень 32 копійки. Отримало допомогу 142 чорнобильці.

Про фальшиві об`явлення у Лішні

Останнім часом серед вірних католиків поширюється інформація про об`явлення Матері Божої в селі Лішня Дрогобицького району. Після консультацій з кількома трускавецькими священиками повідомляємо, що Церква НЕ ВИЗНАЄ ці об`явлення, оскільки наука, яка поширюється як результат цих об`явлень, різко суперечить віровченню Церкви. Так, зокрема, поширюється інформація про те, що потрібно під час причастя приймати не лише хліб і вино, але і воду в якості сліз Матері Божої, а сама Пречиста Діва Марія прирівнюється до Пресвятої Трійці, що само по собі є неприпустимим.

Трускавець очікує на німецькі органи

До кінця цього року в трускавецькій римо-католицькій парафії Успення Найсвятішої Діви Марії будуть встановлені справжні духові органи, які нам подарує одна з парафій невеличкого німецького містечка. На даний час органи демонтують з місцевої святині, потім їх треба ще розмитнити, доставити в Трускавець та встановити їх. Для цього в костелі Трускавця вже розпочато роботу по зміцненню хорів, адже духові органи є досить об`ємними та важкими. Для доставки музичного інструменту до Трускавця потрібні значні кошти, тому велике прохання відгукнутися спонсорів, небайдужих до розвитку нашої культури.

При трускавецькій парафії тричі на тиждень (вівторок, п'ятниця, неділя) проходять вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу, які незмінно проводить адміністратор Станіслав Чапля. І хоча п. Володимир Ковалишин грає досконало і на електронних органах, все ж звучання на них зовсім не таке, як на духових.

Нашого земляка нагородив Філарет

Предстоятель УПЦ КП, патріарх Філарет нагородив почесною відзнакою нашого земляка. Нагороди (орден рівноапостольного князя св. Володимира) удостоївся дрогобичанин Олег Цигилик, диригент та керівник муніципального чоловічого камерного хору "Боян Дрогобицький".

Мощі отця Піо у Львові

З 20 по 29 квітня в місті Львові виставлено мощі отця Піо з Петрельчіни - італійського святого ХХ століття, який був стигматиком (мав кровоточиві рани на місцях ран Ісуса Христа), цілителем та міг одночасно перебувати в двох чи більше місцях (явище біолокації). Багато трускавчан вже побувало біля мощей, які розміщені для поклоніння в кафедральному храмі святого Юра (УГКЦ) у Львові.

Самозахоплення квартири на Івасюка

На вулиці Івасюка, 10 (це навпроти будинків 5 та 7) відбулося самозахоплення квартири, яка передана на баланс міста забудовником. Відомо лише, що "терористи" перебували на квартирній черзі від санаторію МВС "Перлина Прикарпаття" та попередили владу міста про можливе захоплення помешкання, якщо його їм не нададуть добровільно. Про цей факт повідомила міська газета "Франкова криниця Підгір`я".

Боротьба за печатку

В Стебнику нещодавній звільнений головний комунальник міста (начальник КП "МВУЖКГ") п. Ігор Кузьмак, який на даний час перебуває на лікарняному, не віддає печатку підприємства, що спричиняє значні незручності в роботі. Про це повідомляє стебницька газета "Воля громади". Зараз теперішня стебницька влада вирішує питання про виготовлення нової печатки, щоб можна було здійснювати необхідні платежі.

Вєрка Сердючка виступатиме в "Ріксосі-Прикарпаття"

Концерт групи Андрія Данилка відбудеться 8 травня, по місту вже розклеєні афіші, які повідомляють про це.

Інваліди поїдуть в гошівський монастир

Група трускавецьких інвалідів 2 травня відвідає монастир отців-василіян в Гошеві, поїздка проводиться за сприяння міської організації "ВО "Батьківщина".

Алкоголізм - головна проблема Стебника

Про це в інтерв'ю газеті "Воля громади" повідомив п. Вадим Рябцев, начальник стебницької міліції. Інші проблеми - наркоманія, засилля гральних автоматів, хуліганство (жодна дискотека чи масовий захід в Стебнику не обходяться без бійок), крадіжки. Криміногенна ситуація в місті гірників погіршується і через кризу та безробіття.

12 працівників стебницької міліції обслуговують не лише Стебник (в тому числі і Солець та Колпець, які входять в його межі), але і села Станиля, Доброгостів та Уличне.

Депутати Стебника підтримали екс-мера

Група депутатів Стебницької міської ради надіслала листа до Дрогобицької міжрайонної прокуратури, в якому стверджує, що мера Романа Калапача зняли з посади незаконно. Ініціатором звернення став екс-мер Стебника та теперішній депутат Микола Гориславський. До речі, слухання по справі Калапача в дрогобицькому суді пройде 12 травня, у вівторок. На попередньому слуханні, яке відбулося минулого тижня, в ролі свідків на стороні мера виступили його зять, сусідка та о. Володимир Лужецькийц, настоятель храму Христа Чоловіколюбця (УГКЦ).

Вулицю Трускавецьку поремонтують

З бюджету Стебника виділено 100 тисяч гривень на ремонт найбільш занедбаної вулиці - Трускавецької. Ремонтуватимуть її підприємці зі Старого Самбора, у випадку якісного ремонту з ними підпишуть угоду на ремонт і інших стебницьких вулиць - Грушевського, Курбаса та Калнишевського.

Статистика по-стебницьки

За січень - березень 2009 року в Стебнику народилося 35 дітей, померло 58 осіб. Шлюб узяло 16 пар. Найпоширеніші імена, які дають стебни чани своїм дітям - Олександр, Дарина та Андрій.

Дрогобицьку міліцію розділили

Колегія міністерства внутрішніх справ Україні розділила дрогобицьку міліцію окремо на міську та районну. Міську продовжує очолювати п. Денис Гусашвілі, а от щодо нового керівника міліції району, то інформація по цьому питанні в нас поки що відсутня.

Власна інформація, використано матеріали ТРК "Алсет",
ЗІК, газети "Воля громади"

Міськрада Трускавця вчасно не отримала 5 млн. грн. за продану земельну ділянку через неплатоспроможність банку

На рахунок Трускавецької міської надійшло 13 млн. грн. з 18 млн. грн., які були отримані від продажу земельної ділянки площею 17,8 га. Про це йдеться в запиті депутата Трускавецької міської ради Петра Іванишина до депутатського корпусу. За словами міського голови Трускавця Лева Грицака, відсутність повної суми грошей на рахунку міської ради спричинила неплатоспроможність банку на рахунок якого покупець перерахував кошти, потім вони були повернені, а тепер виплачуються траншами через інший банк. Івано-Франківська нафтогазова компанія, яка є власником земельної ділянки, дала згоду сплатити пеню за невиконання графіку перерахування коштів. Трускавецька міська рада продала земельну ділянку площею 17,8 га за 21,5 млн. грн. з ПДВ. Цільове призначення проданої земельної ділянки - будівництво спортивно-оздоровчого комплексу.

У Дрогобичі відкриють поліклінічне відділення тубдиспансеру за 3 млн. грн.

У понеділок, 27 квітня, у Дрогобичі відбудеться урочисте відкриття реконструйованої триповерхової будівлі туберкульозного диспансеру, в якій розміщене поліклінічне відділення. На реконструкцію, яка тривала 4 роки, витрачено близько 3 млн. грн. Очікується, що на відкриття поліклініки прибуде голова Львівської облдержадміністрації Микола Кміть.

www.zik.com.ua

Алергія на бігборди…

Алергія на бігбордиЗакінчились свята і є час проаналізувати деякі події в Трускавці. Згадуючи передріздвяний "подарунок" від міської влади (підвищення оплати на житло), думаю до сьогодні - що для людей змінилося …? Може "КП Наше місто" стало краще працювати? А може якісь послуги додаткові, а ми про них не знаємо…Та ні, нічого такого нема… Зате на кожному кроці бігборди з поздоровленнями від мера. Ну а чого ж не поздоровити людей за їхні ж гроші? Оце по-господарськи: і людей привітав, і собі грошенят прискладав. А перед Пасхою ще разок підняли за вивіз сміття, яке до речі так і возять в Трускавець хоча мали б возити в Стрий. Але за то плакатів з поздоровленнями в два рази більше… Не можу сказати з чим то пов`язано, але з тими вітаннями щось не так. Чи то мер не фотогенічний, чи те, що його вітання відображаються на наших гаманцях…Вже переживаю перегортаючи календар, які там наступні свята..? Невже знов нас привітає..? Не треба, Леве Ярославовичу, у людей немає стільки грошей. Пропоную більш зрозумілий бігборд . Такий плакат побачив і вже ясно - готуй гроші…

Олег Шило

Сміття продовжують возити на Станилю

Незважаючи на те, що трускавчани оплачують вивіз сміття на стрийське сміттєзвалище, його продовжують вивозити на Станилю. Це фотофакт.

Сміття продовжують возити на Станилю

Історія Трускавця в світлинах

Історія Трускавця в світлинах

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.