Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№32 (58) 30 квітня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Міжнародна конференція в Трускавці

28 квітня в Трускавці пройшла міжнародна наукова конференція, присвячена проблемам води під назвою «Філософія води – філософія життя». Як звичайно, говорилося про те, що абсолютна більшість людського організму, подібно як і більшість поверхні землі – це вода. Участь в конференції взяли фахівці біологічного факультету, від трускавецької влади на конференції був присутнім заступник мера п. Ярослав Чистогорський. Не обійшлося на конференції і без згадки про унікальні в цілому світі трускавецькі лікувальні води.

А тим часом вже наступного дня, 29 квітня, Трускавець, Дрогобич та Стебник залишалися без води – в середу ремонтували водогін «Гірне – Дрогобич», через що подача води до наших міст була припинена.

Безголове рішення триголового суду

28 квітня відбулося чергове слухання в трускавецькому суді по справі реєстрації 7 нових депутатів до міської ради. На відміну від попереднього (7 квітня), коли справу розглядав тільки суддя Рибачук, цього разу він головував на колегії суддів, де були присутніми судді Грицьків та Марчук. Незважаючи на те, що слухання розпочалися не о 16.30, а о 16.55, тривали вони недовго. Суд виявив незрозумілу активність, цілком можливо що і через те, що в народі називається абревіатурою «ЦУ» - витребував у прокуратури Трускавця дані про результат розгляду подання екс-депутатів від БЮТ, які нібито і не виходили з фракції, лише створили собі нову, незалежну. В принципі це суті і не міняє, адже є рішення Ради Блоку щодо позбавлення цих 7 осіб повноважень депутатів ТМР, а 5 з них програли і суди, апеляція ними не подавалася. Проте суд вирішив повболівати за тих двох депутатів, які самі написали заяви про припинення розгляду їхніх справ, бо, мовляв, це ж буде несправедливо реєструвати п’ять нових, а двоє залишаться в «підвішеному» стані. Здивувало і те, що усне звернення представника позивача юриста Юрія Михасяка, помічника народного депутата України Івана Деньковича, щодо зміни позовних вимог та можливості часткового задоволення позову, були трускавецьким судом грубо проігноровані. Виглядає на те, що судді взяли курс на затягування справи, адже наступне судове засідання призначили аж на 21 травня (15.00), проте і в цей день рішення суд може ще і не прийняти.

Застрягнути в ліфті на Великдень

Ціла сім`я з будинку 6а, що на вулиці Мазепи, застрягла в ліфті на самий Великдень, повертаючись із урочистої Літургії. На щастя, їхнє перебування в ліфті тривало недовго, оскільки «визволителі» прибули на місце події швидко.

А от мешканцям 6 поверху 2 під`їзду будинку № 2 по Стуса доводиться чекати вже біля півроку, якщо не більше, щоб ліфт зупинявся і на їхньому поверсі. Неодноразові звернення до відповідних служб жодних результатів не дають.

Дрогобич не визначився з Днем міста

Організаційний комітет по підготовці до відзначення Дня міста в Дрогобичі так і не зміг визначитися з датою його проведення. Частина членів комітету висловилися за відзначення Дня Дрогобича на Зелені Свята (подібно як це мало місце торік), мотивуючи свою позицію тим, що центральний храм Дрогобича – це храм Пресвятої Трійці, інші ратували за повернення Дня міста на 21 вересня (свято Різдва Пресвятої Богородиці). Прозвучала і думка про святкування в серпні, коли відзначав уродини наш краянин Іван Франко.

А тим часом Трускавець вже готується до Дня міста в третю неділю червня (День медика), цього року до цієї дати мають приурочити відкриття басейну та впорядкувати центральний бульвар, де в майбутньому мав би постати пам’ятник Свободи. Стебник натомість відзначає День міста на День шахтаря, в останню неділю серпня.

Мешканці незгідні з підняттям цін

Група трускавчан проводить консультації з міськими депутатами та юристами щодо оскарження підняття цін на послуги кабельного телебачення в Трускавці від фірми «Лептон», повідомляє наше джерело в одному з ОСББ міста.

Ремонт доріг виконано незадовільно

Ямковий ремонт доріг, який проводився у Трускавці напередодні Великодня, виконано вкрай незадовільно, підтвердити цей факт може кожен водій, якому доводиться проїжджати «відремонтованими» дорогами.

Круглий стіл проти СНІДу

провели в Дрогобичі активісти ГО «Екологія та соціальний захист». Абревіатура «СТОП» як головний салоган круглого столу означала – СНІД: турбота, освіта, підготовка. Результатом заходу стало те, що тепер інформація про СНІД, способи його профілактики поширюватиметься в Дрогобичі як серед в’язнів ДВК № 40, так і серед умовно засуджених, молоді з групи ризику. Присутнім на заході був пастор церкви «Добра Новина» в Дрогобичі Віталій Андрущакевич.

Кміть Дрогобич проігнорував

Голова Львівської ОДА Микола Кміть не прибув на відкриття оновленого тубдиспансеру в Дрогобичі, як це декларували раніше. Представником обласної влади був п. Віктор Кімакович, головний медик Львівщини. Присутнім на відкритті був і представник швейцарського благодійного фонду «Ведмідь і Лев», який сприяв реконструкції. Будівлю освятив та поблагословив владика Ярослав Приріз, єпископ-коад`ютор (помічник з правом спадкування єпископської катедри) Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Власна інформація, використано матеріали ТРК «Алсет»

У Дрогобичі на День матері влада хоче «розкрутити» бізнес-леді на дитячий майданчик

У День матері секретар Дрогобицької міської ради Алла Гладун запропонувала організувати зустріч із жінками-підприємцями. Цей захід планується провести у невимушеній обстановці в Палаці мистецтв. У програмі зустрічі – камерний концерт, фуршет та благодійна лотерея. Виручені кошти буде спрямовано на придбання обладнання для сучасного дитячого майданчика, який має бути облаштований в одному з скверів у центрі міста.

Дрогобич відвідає міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда

На початку травня Дрогобич відвідає міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда. Про це 29 квітня повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на депутата Львівської обласної ради Михайла Ваврина. З його слів, міністр знайомитиметься зі станом пам’яток історії та архітектури національного значення – дерев’яних церков Юра і Чесного Хреста, відвідає солеварний заводу, який має тисячолітню історію. Михайло Ваврин сподівається, що Василь Куйбіда сприятиме виділенню коштів для проведення реставраційних робіт.

У Дрогобичі представники «Громадського форуму» проїхалися навколо Ратуші, щоб привернути увагу до поганих доріг

Незвичну форму привернення уваги влади Дрогобича обрали представники об’єднання «Громадянський форум». 29 квітня вони на автомобілях проїхали одне коло навколо Ратуші, протестуючи проти незадовільного стану багатьох доріг Дрогобича та Стебника. Всього у акції брали участь біля 10 автомобілів. І все б нічого, але проїзд автотранспорту тут заборонений, тому правоохоронці думають, як покарати порушників правил дорожнього руху.

У Дрогобичі міліціонери ганяють стихійних торговців, вислуховуючи брудні лайки та образи

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради разом із міським відділом внутрішніх справ розпочали активні дії проти стихійної вуличної торгівлі. Першого удару було завдано проти «стихійників», які облюбували територію біля кінотеатру «Прометей» та міського фонтану. За словами директора КП «Дрогобицький ринок» Богдана Волошина, міліція проганяла торговців з одного місця та одночасно дозволяла їм перебазуватись на інші місця. Директор ринку висловив обурення поведінкою «кількох жіночок із Закарпаття», які не маючи жодних дозволів, торгують у місті де їм заманеться, а на законні зауваження відповідають брудною лайкою та образами. В той же час працівники міліції (на відміну від Трускавця) не виявляють бажання вступати у конфлікт з ними та обходять їх стороною.

Секретар міської ради Алла Гладун нагадала керівництву міліції, що рішенням виконкому чітко визначено межу торгоельних майданчиків, де тимчасово можна торгувати, а КП «Дрогобицький ринок» надано право справляти на цих територіях ринковий збір. Торгівля в інших місцях, які не входять до цього переліку, є стихійною, а отже міліціонери мають всі підстави вживати заходи щодо її припинення та притягнення «стихійних» торговців до адміністративної відповідальності. Алла Гладун запевнила, що в найближчий час проблема з вуличною торгівлею, і не тільки стихійною, у місті буде вирішена. Офіційну перенесуть на вул. Пилипа Орлика, де споруджується новий торговельний майданчик, а стихійну – ліквідують.

У Дрогобичі пройде міжнародний турнір з кікбоксінгу «Весна Тайфуна-8»

29 квітня - 1 травня у Дрогобичі у спортзалі дитячої юнацької cпортивної школи проходить міжнародний турнір з кікбоксінгу «Весна Тайфуна-8». У змаганнях беруть участь спортсмени з міста-побратима Лєгніца (Республіка Польща), багатьох областей України та Автономної Республіки Крим.

У Дрогобичі з початку року не приватизовано жодного об’єкта нерухомості

У Дрогобичі затягування приватизації нерумості і землі може призвести до зриву виконання Програми соціально-економічного розвитку на 2009 рік. Про це 29 квітня повідомив кореспондент ЗІК з посиланням на начальника відділу соціального розвитку виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Миколу Летнянчина. З його слів, протягом січня-квітня не підписано жодного договору купівлі-продажу, більше того – не виставили на продаж жодного об’єкту. Основний об’єкт, який планується до продажу, – це універмаг по вул. М. Грушевського. «Навколо нього багато пристрастей, – говорить Микола Летнянчин, – але результату поки що немає». Миколу Летнянчина дивує, що реальне фінансування ремонту і реконструкції об’єктів відбувається не за черговістю, затвердженою сесією міської ради, а за суб’єктивними оцінками посадовців міськвиконкому. Так, замість того, щоб фінансувати заходи з енергозбереження в закладах освіти, насамперед заміну вікон, кошти спрямовуються на ремонт фасаду однієї зі шкіл. «Чому фінансується об’єкт, який не є нагальним на даному етапі, коли в бюджеті розвитку лише 400 тис. грн., для мене не зрозуміло»,– обурюється депутат.

www.zik.com.ua

Коментарі до інтерв’ю, або Зоологія влади

В газеті «Франкова криниця Підгір’я» (№ 15 від 10 квітня 2009 року) мер Трускавця Лев Грицак дав інтерв’ю під заголовком «Робота міського голови не зовсім солодка». Вважаємо за необхідне не оминути цей факт своєю увагою та на основі окремих цитат чинного мера пояснити, що такій людині більше не можна довіряти такий важливий пост. В принципі непогано було б мера і «імпічменути», проте при ситуації де-факто, коли більшість депутатів готова прийняти будь-яку позу «Камасутри», щоб лише задовільнити керманича, це нереально.

Отже, «звістка про те, що міський голова опинився на лікарняному ліжку, зі швидкістю світла облетіло місто». Факт, здоров`я нашого мера і все, що з ним пов’язано, нас, трускавчан, цікавить та хвилює набагато більше, ніж відсутність води, зокрема гарячої, ніж здирництво за неіснуюче тепло, ніж пропалі гроші від продажу землі і т. д., адже мер – це святе, він для Трускавця немов Кім Чен Ір із Кім Ір Сеном та Мао Цзедуном вкупі.

«Як відомо, 12 березня цього року певною групою людей було зірвано сесію міської ради… «від злого слова і камінь заплаче». «Чому так сталося? На це є багато причин. Різні особи чи групи осіб, які мені опозиціонують, намагаються трактувати все, що я роблю і навіть – що зовсім прикро і не робить їм честі – мою хворобу так, як вигідно їм. Одні хочуть зіштовхнути мене чолом з колегами, другі – виправдатись, інші – отримати ще якісь з цього вигоди». Зазначив мер, що «лікарі стукають по дереву» і … почав атаку на мас-медіа – на міську газету «Джерела Трускавця» та на Інтернет-видання, «що має пряме відношення до трускавецької міської організації «ВО «Батьківщина», не називаючи його конкретно. Газету мер звинуватив у перекрученні його слів, а втім і не слів, адже «я жодних інтерв’ю до цього часу не давав». А чому ж тоді вже у вівторок 17 березня у ЗІКу появилася інформація з посиланням на джерело у міській раді, тобто на ІАЦ, підвладний меру, де є чітка вказівка винуватця «хвороби», про яку і дотепер говорять, що її реальність – не факт? Ця ж інформація була розміщена і на одному з трускавецьких сайтів – слово в слово з посиланням на ЗІК. Ось повний текст цього повідомлення: «16 березня, у Кардіологічний регіональний центр Дрогобицької міської лікарні з діагнозом інфаркт міокарда госпіталізований міський голова Трускавця Лев Грицак. За інформацією лікарів, інфаркт стався за кілька днів до моменту госпіталізації. Свою хворобу міський голова пов’язав з емоційним стресом, який він пережив під час сесії Трускавецької міської ради 12 березня, яку зірвали представники незареєстрованої ГО „Воля” – під патронатом голови Трускавецької міської організації ВО „Батьківщина” Руслана Крамара. Хуліганські дії окремих представників цієї організації, котрі до того ж завдали особистих образ меру міста, не дали розглянути на сесії жодного питання порядку денного. Мер Трускавця також зазначив, що це протистояння триває віддавна. Зокрема, ще 22 травня торік в інтерв’ю газеті „Наша Батьківщина” Руслан Крамар не приховував, що хоче захопити владу в Трускавці. «Після звільнення з посади заступника міського голови, Руслан Крамар, нехтуючи людськими і моральними принципами, втілює в життя свої слова, заявляючи, що «все життя буде мститися мені», – зазначив Лев Грицак і додав: «Останнім часом голова місцевої „Батьківщини” Руслан Крамар збурює народ, організовує різні мітинги, вимагає узаконити автономне опалення, яке незаконно встановили окремі мешканці, тим самим набирає дешеві політичні бали» (кінець цитати). То як же ви, пане мер, не давали жодних коментарів, тут все ясно як Божий день, а слова «У моїй хворобі прошу звинувачувати…» - це такий собі прийом журналістів, окремих з яких ви, напевно, мусите дуже ненавидіти, як таке пишете. А може тут мер і ні до чого, може це (згадка про «Джерела Трускавця») просто помста одного редактора газети іншій за більшу популярність в місті?

Натомість наш «Трускавецький вісник» в цей же день надав три версії інфаркту і одна з них була повним спів падінням з версією, яку подало вірне пану Грицаку джерело в міській раді. Ось як виглядала ця новина, подана нами: «Мер міста Трускавця Лев Грицак потрапив до лікарні. Про це нам стало відомо вчора, 17 березня. Проблеми зі здоров`ям розпочалися в очільника Трускавця ще в неділю, проте він як мужня людина думав, що перенесе це на ногах. Як повідомила нам людина з найближчого оточення міського голови, станом на сьогоднішній день Лев Ярославович почуває себе добре, ходить і вже готовий приступити до виконання посадових обов'язків. Натомість головний лікар одного з санаторіїв Трускавця, який побажав залишитися невідомим, сказав, що в такому постінфарктному стані для мера найкращим варіантом було б відпочити та повністю усунутися від всіх справ включно з вимкненням мобільного як мінімум на 2 - 3 тижні. Що стало причиною погіршення стану здоров`я - невідомо, вірогідними причинами називають те, що мер після відпочинку в Індії раптово в черговий раз кинув курити, інші хотіли б звинуватити в цьому одного з депутатів, який мав словесну перепалку з мером на особистому рівні на минулому сесійному засіданні в четвер, 12 березня, ще інші - перепрацювання та надто напружений графік роботи. Ми бажаємо нашому меру п. Леву Грицаку швидкого одужання з Божою допомогою та повернення до роботи з новими силами та відновленим здоров`ям.» Досить пристойно подана інформація різні версії та жодного негативу в сторону мера. І що взамін? «… за наклепи, що публікуються нібито яку чутки, доведеться звертатись до суду», - немов з жалем констатує п. Грицак, хоча незрозуміло про які наклепи йде мова і на кого та за що він буде подавати до суду. Але це не так важливо, на адресу нашого видання вже надходили погрози (офіційні!) з міської ради щодо подання до суду за те … що ми не платимо податки в міську казну. Що, що? Риторичне запитання – йому ще мало? Чи кому там ще мало, щоб ми додали?

А далі я зробив великий і неспасенний гріх, бо в п’ятницю під час Великого Посту (так-так, це була саме Страсна П’ятниця, коли брудна засмальцьована газетка з інтерв’ю потрапила мені до рук) сміявся до неможливого, прочитавши наступний абзац. Прочитайте і ви, бо тепер вже не піст і сміятися можна, скільки заманеться. Отже, «знаєте, робота міського голови – не зовсім солодка, як може декому здаватися, а тому й можливі серцеві напади. Інший раз дуже болісно сприймаю біду, з якою приходять до мене на прийом мешканці, особливо тоді, коли не в змозі їм чимось зарадити. Важко переживаю проблеми в місті, які на сьогодні не можу вирішити через певні обставини. Хотілося би зробити все і одразу». Ну, в останньому реченні я б слово «зробити» прибрав, а те, що декому хочеться все і одразу, ми знаємо. Навіщо ж наражати себе на нові «серцеві напади», коли можна повернутися до своєї професії лікаря, тим більше, що лікарська практика не забулася, бо Лев Ярославович вже ставить діагнози в цьому інтерв’ю, невідомо лише кому (а може, це мене стосується?) – «відсутність у деяких людей відчуття дозволеного просто дивує. Хоча з медичної точки зору це пояснюється ненормальною роботою кори головного мозку». Тепер сиди, Володю, і думай – шизофренія, олігофренія, маніакально-депресивний психоз, неврастенія, істерика, епілепсія, просто акцентуації характеру чи темпераменту, чи щось інше малося на увазі мером-доктором?

Виявляється, що «психоемоційне напруження на тій сесії викликане порушенням регламенту мешканцями, що їх привели на сесію, розвішавши попередньо у місті відповідні оголошення, особисті образи налаштованих проти мене людей, справді, відіграли ключову роль у моїй хворобі», бідкається Лев Ярославович. Але звідки така впевненість, що саме це, а не гріхи та людські сльози, є причиною хвороби? Проте, гадаю, вже дійсно досить говорити про саму хворобу, тому будемо закруглятися і перейдемо до того, як Грицак з`ясовує стосунки в цьому інтерв’ю з Крамаром (майже за Гоголем – «Як посварилися Лев Ярославович з Русланом Ярославовичем»), якого тричі, немов святий Петро, називає то Леніним («взять почту, телеграф, мосты, Зимний»), то «вічним революціонером» Фіделем Кастро (видно, не забулися слова Франка «вічний революціонер, дух, що тіло рве до бою, рве за поступ, щастя, волю, він живе, він ще не вмер…»), то Гітлером («підлість має бути великою і тоді їй маси повірять»). Висновок напросився сам собою – «ось вам і авторитаризм, і диктатура, а ще яскравий приклад того, як, використовуючи підлість і демонстрації, можна зривати сесії, чинити інші провокації. Насторожує те, що Крамар все це робить не від себе, а від «команди»… не можу бути членом партії Крамара…» - заявляє Лев Ярославович. Чи зауважили ви, що слова «підлість» і «демонстрації» наш мер вживає в парі (хотілося б, щоб люди все терпіли тихенько і не обзивалися, не реагували?) – з точки зору психоаналізу це означає немало. Як і те, що свої глибинні мотиви він намагається проектувати на когось іншого, в даному випадку Крамара. Але ми не збираємося рекомендувати жодних ліків від «ненормальної роботи кори головного мозку», а хочемо закцентувати вашу увагу на ще один «прокол» мера, виявлений в його словах про того ж Крамара – «він необдумано зробив помилку, розкриваючи справжні плани». Виявляється, мало бути чесною людиною, говорити те, що думаєш, а треба жити за книгою «48 законів влади» Гріна чи їй подібною, обманювати на кожному кроці і не розкривати свої плани, тоді може і вас двічі оберуть трускавецьким мером.

Одна з чотирьох колонок інтерв’ю повністю присвячена проблемі автономного опалення, про яку пан Грицак роз`яснював нам, недоумкам, “десятки разів», а «широку інформацію» і тепер надає «мій заступник Віктор Марченко», який, напевно, є провідним спеціалістом в цій галузі. Цитата мера рясно присмачена слівцями «блюзнірство», «анархія», «популізм», «я не противник автономного опалення, а навпаки за це», «дефолт, як модно зараз говорити». Відхрещується Лев Ярославович навіть від «приблизно плюс 750 голосів на виборах», бо добре знає, що навіть після узаконення люди не голосували б за того, хто співвідповідальний за цвіль та грибок в хатах, хвороби дітей через неякісне централізоване теплопостачання, через кого тріпалися і продовжують тріпатися нерви.

Диву даєшся, коли читаєш «розсосолювання» Грицака про те, що «у Трускавецькій міській партійній організації «ВО «Батьківщина» на початках перебували потужні люди – освічені, ділові, порядні, які насправді хотіли справедливості і демократії». Чи він знає, які були люди в «Батьківщині» в 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 та 2004 роках? Те, що такі, які не писали доноси Януковичу – це факт. А неповні три роки його членства в партії – це, можливо, і була та фатальна помилка, якої допустилися чесні люди, пригрівши на своїх грудях гадюку, впустивши лисичку до зайчикової хатки, допустивши в своє середовище вовка в овечій шкурі. А «обмануті люди, які не хочуть бути» подібними на Крамара, мали б негайно «чесно вийти з рядів партії», - така рекомендація Лева Ярославовича, адже ще «древній філософ сказав: «Скажи, хто твій друг і я скажу, хто ти». Така ось сметанка – сентенція з вуст нашого «достойника».

Коментувати можна було б ще багато, проте зауважую, що скоро коментар стане об`ємнішим за саме інтерв’ю, та й не хочеться втомлювати читачів подальшими «аналітичними розборами» небилиць, особливо якщо врахувати рівень безграмотності, граматичних помилок в тексті, які механічними не назвеш, в газеті, головним редактором якої є методист відділу освіти, яка, як і колись Лев Ярославович, теж власноручно писала заяву на вступ в партію «Батьківщина» («партію Крамара», як каже мер). В той же час хочемо подякувати щиро конкретній особі, яка працює в редакції цієї газети, за постійне надання нам потрібної для роботи інформації. Висновок з нашого коментаря напрошується давно – а чи не варто нам, трускавчани, дійсно потурбуватися про здоров`я нашого теперішнього мера та посприяти тому, щоб робота в нього в майбутньому була «солодка», а та, мерська, «не зовсім солодка», нехай буде для іншого. Для того, хто не подаватиме на своїх виборців до суду через відстоювання своїх прав та свобод, хто не хотітиме «все й одразу», а поступово виводитиме Трускавець з колапсу, в який його вводить чинна влада.

А ще хотілося б порекомендувати і працівникам виконкому не погіршувати стан здоров`я мера своїм ставленням до роботи, бо минулого тижня саме його «вірні» та «благовірні» виводили мера з себе своєю відсутністю на робочому місці в робочий час (хоч він сам цього і навчив), а не якісь реальні чи віртуальні вороги. Ходити на роботу треба, пані та панове, навіть якщо мер і на лікарняному.

Від імені редакції «Трускавецького вісника» хочемо побажати нашому меру Леву Ярославовичу Грицаку внутрішнього миру та всіх дарів Духа Святого, щоб йому своїх виборців любити, а не ненавидіти. І нехай всі незгоди між ним та людьми залишаться в минулому, до інфаркту, а майбутнє нехай не затьмарюють жодні конфлікти чи суди. А закінчити хочемо словами популярної пісні – «а наш мер нехай жиє, дай му, Боже, здоров`є…» і далі по тексту.

Редактор

Тема номера: Ромчик Салань знову прославив Трускавець

Юний трускавчанин Ромчик Салань привіз із Києва гран-прі фестивалю «Пісенний вернісаж-2009», про що ми повідомляли в минулому номері. Це вже далеко не перша нагорода в доробку юного виконавця, цього року в Києві він виконував пісню «Гей, бузьку» на ХХІ Всеукраїнському фестивалі сучасної української естрадної пісні, що проходив в Міжнародному центрі культури і мистецтв «Жовтневий». Юний виконавець теж виступив і на гала-концерті 24 квітня, же ведучою була заслужена артистка України Лариса Недін, художнім керівником – заслужений діяч мистецтв України Віктор Герасимов, головним режисером та постановником – заслужений діяч мистецтв України Євген Ваврик, а музичним керівником фестивалю – лауреат міжнародних конкурсів композитор Леонід Попернацький.

Ромчик Салань знову прославив Трускавець   Ромчик Салань знову прославив Трускавець

А нещодавно Ромчик теж здобув нагороду і в нас, у Трускавці, в санаторії «Джерело» на одному з конкурсів. Там він виступив з піснею, яку виконав і біля церкви святого Миколая під час гаївок (на Великдень). Приємно, що «На зеленому горбочку» (а саме така назва пісні) є твором трускавчанки Людмили Науменко, вчительки ЗСШ № 1, де і навчається молодий трускавецький талант. Вона є автором і слів, і музики до твору, який зворушує серця не лише тих, хто брав безпосередню участь у визвольній боротьбі за волю України, але і кожному патріоту, небайдужому до долі рідної держави, свого народу, свого краю. Пісня присвячена героям, яким ми зобов’язані «поклонитися низенько аж до самої землі». «Покладу букет волошок вам, герої, покладу», - співає Ромчик і закликає не забувати «могили тих героїв, що нам волю здобули».

Тішить і невгамовність Ромчика, адже вже на День Матері він візьме участь в заході «Мелодія намиста» з однойменною піснею (захід готує відділ у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР, керівник – п. Зенон Пристай), 16 – 17 травня побуває на «Червоній Руті» в Буську, а 24 та 31 травня візьме участь в обласному фестивалі «Світ дитинства» в Дрогобичі, на який вже зголосилося приїхати понад 49 виконавців, хорових та танцювальних колективів.

«Bravo!» - ці скандування після виступу Ромчика в Києві є реальністю, хлопчину з Трускавця там люблять і підтримують. Підтримаймо ж і ми Ромчика нашим добрим словом та побажанням удачі в його концертній діяльності, адже де б він не співав і що б він не співав, він все-таки представляє наш край, нашу малу батьківщину, наш Трускавець. І добре, що є ще порох у порохівницях, що ще не перевелися таланти на трускавецькій землі.

Володимир Ключак

Редакція «Трускавецького вісника» щиро вітає з Днем народження секретаря ТМР Наталію Анатоліївну Пономаренко та депутата ТМР Юрія Михайловича Яворського та бажає уродинникам погожих днів на життєвій дорозі, удачі у всіх добрих справах, здоров`я, яке є таким потрібним для кожної людини, обережності та наполегливості при здійсненні мрій. Залишайтеся такими чарівними і надалі, немов весна, вічно юна і завжди приємна, на многая і благая літ.

На книжковій полиці

«Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала» - це невеличка брошура обсягом заледве 30 сторінок. Прочитати її варто хоча б тому, що автор – Ліна Костенко. Правда про причини теперішнього становища в Україні в цілому і в культурі зокрема. Провідна думка – не потрібно вставати, підніматися з колін тому, хто на них не стоїть, а намагання прищепити міф про українців як націю на колінах – справа наших недоброзичливців.

Натомість з художньої літератури рекомендуємо дві невеличкі книжки кишенькового формату з серії «Unlimited» львівського видавництва «Кальварія» - «Дихаю» авторства Анн-Софі Брасм та «Крейзі» Беньяміна Лєберта. І француженка, і німець написали свої твори у віці 16 років, обидва твори – бестселери, екранізовані. Перший роман – про однолітків, про жагу влади, цинічну і жорстоку, про дружбу, яка переростає в рабство. Другий – про хлопця-інваліда та його стосунки з однолітками та дорослими.

Гумор

- Катю, я хочу познайомити тебе зі своїм батьком.
- Прекрасно.
- Тільки він просив, щоб ти і подружку з собою взяла…

* * *

Задайте другу таке запитання: «Вінні Пух – свиня чи кабан?»
І насолоджуйтесь…
90% відповідають, що свиня, хоча правильна відповідь – ведмідь.

* * *

Головне – не вдарити в бруд обличчям. Колобок.

* * *

А це точно допоможе? – запитала царівна Несміяна, обережно затягуючись…

* * *

Сидить хлопчина за компом, мерзне, протяг…
Телефонує мама:
- Як справи?
- Та холодно, протяг…
- А ти вікна позакривай!
Через якийсь час хлопець телефонує матері:
- Мамо, я всі вікна позакривав, два рази перезагрузився, а все одно протяг…

* * *

Між собаками і виборцями є багато спільного. І одних, і других просять подати голос, обіцяючи при цьому щось смачненьке.

* * *

В Інтернеті появився новий вірус «Бомж». Програми не чіпає, просто риється в корзині.

* * *

- Де ти так навчилася матюкатися, дівчинко?
- Цьому не можна навчитися, це дар природи.

* * *

Музичні новини. Небувалим тиражем розходиться диск групи «CD-RW» з альбомом «700 Mb».

* * *

Пішов Колобок митися – забув голову помити…

* * *

- Ти що, кинула чоловіка?
- А що мені залишалося робити? Коли я з ним познайомилися, він говорив, що він в постелі як королівський орел. А звідки я могла знати, що ця пташка займається коханням раз в три роки?

* * *

Товариші клієнти, поважайте свого менеджера. Адже ви бачите перед собою одного придурка, а він – цілу групу.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.