Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№34 (60) 12 травня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Заплатити за житло можна і в Молдові

Нещодавно в приміщенні санаторію "Молдова", що у Трускавці, відкрилася філія Ощадного банку. Відтепер трускавчани, які працюють у цій, досить віддаленій частині міста, можуть здійснювати тут будь-які види банківських послуг, включаючи і оплату за житлово-комунальні послуги.

Головний офіс Ощадного банку у Трускавці знаходиться в найбільш заселеному мікрорайоні міста, на вулиці Стуса, 1.

"Серце до серця"

Таку назву мала акція, яка проходила минулого тижня у Трускавці, подібно як і по цілій області. В нашому місті волонтери Трускавецького центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (директор - п. Віра Ільницька) збирали кошти для потреб дітей з вадами зору в курортному парку (7 - 8 травня). В цілому акція тривала з 4 по 10 травня, її підтримували українські музичні телеканали М1 та М2, газета "Комсомольська правда в Україні", український виробник презервативів - фірма "Perfect", польський "Великий оркестр святкової допомоги" та багато інших спонсорів.

Опікувався проведенням акції в Трускавці відділ у справах сім`ї та спорту ТМР (керівник - п. Зенон Пристай).

Не забули ні про ветеранів, ні про матерів

7 травня в приміщенні дитячої міської бібліотеки, що на Стебницькій, 70, пройшло літературне свято "Пам`ять не знає сивини", приурочене до 54-річниці від Дня Перемоги над гітлерівським режимом в Німеччині. А в суботу 9 травня розгорнуто виставку дитячих робіт до Дня Матері в читальному залі цієї бібліотеки.

Окрім цього, ветеранів ІІ світової війни вшановували і під час Походу пам`яті і слави. А до Дня Матері в курортному парку в суботу проводився конкурс малюнку на асфальті, повідомляє відділ культури ТМР.

В неділю натомість в ПК імені Шевченка пройшов гала-концерт за сприянням ЗАТ "Трускавецькурорт", ПП "Плеяда", приватних підприємців Гурби та Павлишина.

До речі, одна з громадських організацій міста подбала і про те, щоб окремі матері міста отримали і матеріальне заохочення в формі продуктових пайків. Привітали матерів і в дитячих садочках, і в школах Трускавця.

21 травня - сесія

21 травня розпочне свою роботу чергова сесія Трускавецької міської ради. Про це було повідомлено на нараді в міській раді у вівторок, 12 травня. Нараду проводив заступник мера Ярослав Чистогорський.

"Дударик" у Стебнику

У неділю, 17-го травня, у Стебник завітає академічна хорова капела «Дударик» зі Львова. Знані у всьому світі хористи супроводжуватимуть Святу Літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці (початок відправи о 11-й годині).

О 16-й годині в Народному домі м. Стебника відбудеться концерт за участю «Дударика».

В Стебнику взялися за гральні автомати

В неділю, 10 травня в Стебнику закрили салон гральних автоматів, який функціонував неподалік від міського відділення міліції. Зроблено це на виконання постанови українського уряду. Опломбовано і інші установи, де діти "бавилися" на гральних автоматах.

В Трускавці поки що жодних дій в цьому напряму ніхто не вчиняв. Сам статус курорту змушує ставитися до такої постановки питання дещо критично, проте варто зауважити, що обдумати те, як уберегти дітей та молодь Трускавця від потрапляння в тенета ігрової залежності, все ж варто.

Михайла Ваврина переобрано головою Координаційної ради

Депутат Львівської обласної ради від БЮТ, голова Дрогобицької міської організації "ВО "Батьківщина" п. Михайло Ваврин минулого тижня переобраний головою Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини. Після заслуховування звіту та певних дискусій всі зійшлися на тому, що це найкраща кандидатура на посаду голови цієї громадської організації, повідомляє наше джерело в Дрогобичі.

"Віра і світло" в Хусті

Діти-інваліди та їхні батьки, які в Трускавці об`єднуються в спільноту "Віра і Світло", в суботу 9 травня здійснили екскурсійну поїздку до міста Хуста Закарпатської області. В Хустському районі проходив черговий злет дітей з цієї спільноти, яка активно діє в західній частині України і є вже її осередки і на Сході. Трускавецькі діти були приємно вражені побаченим, адже Закарпаття саме по собі є немов закордонним краєм, з іншим кліматом, іншою культурою, відмінною мовою, своєрідними звичаями. Найбільшою несподіванкою стало перебування в Долині Нарцисів - улоговиною на кілька гектарів, яка потопає в цвіті вузьколистих нарцисів. Минулого року в травні нарциси вже відцвіли, а цього ще буяли в повній красі. Матеріал по цій поїздці буде подано і в наступному номері "ТВ".

Спільнота "Віра і світло", започаткована французькими католицькими монахами, на даний час має свої осередки в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Діти з дитячим церебральним паралічем, хворобою Дауна, порушеннями психомоторного, психічного та фізичного розвитку відчувають себе повноцінними людьми після спілкування в спільноті, після відчуття їх потрібності для суспільства та оточуючих, після виходу з ізоляції, в якій вони часто перебували, не належавши до спільноти. У Трускавці учасники "Віри та світла", яку очолює п. Л. Васишак, навіть збираються в церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що на Дрогобицькій, на спеціальну Службу Божу. Кожна поїздка для них, в тому числі і ця, в с. Буштино Хустського району - це ще одне відкриття світу. Організатором поїздки виступила секретар ТМР п. Н. Пономаренко. Транспорт надав один із спонсорів, який побажав залишитися невідомим. "Роблю добрі справи не для реклами, а для того, щоб бути чистим перед Господом", - прокоментував спонсор поїздки.

Власна інформація

Конкурс дитячого малюнка "Намалюй собі Життя"

Мета конкурсу
Старість - природній процес, який чекає кожну людину. Конкурс дасть можливість через малюнок дітям показати своє бачення цього часу, а дорослим - проаналізувати, чи мають вони право жити так, як малюють діти.

Головні дати конкурсу
27 квітня - початок конкурсу;
27 травня - закриття конкурсу. Малюнки, подані після 27 травня до розгляду не приймаються;
1 червня - відбір малюнків переможців журі;
8 червня - 14.00 - Молебень для учасників конкурсу та запрошених гостей в приміщенні Єпархіального центру душпастирства молоді (м. Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 59/1);
14.30 - реєстрація учасників конкурсу;
15.00 - відкриття виставки малюнків та нагородження переможців;
8 червня - 14 червня - виставка малюнків в приміщенні Єпархіального центру душпастирства молоді (м. Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 59/1);
15 червня - 15 липня - виставка найкращих малюнків у музеї ім. Йосифа Сліпого Самбірсько-Дрогобицької Єпархії.

Вимоги до учасників конкурсу
У конкурсі беруть участь діти віком 4 - 19 років
- 1 категорія: 4-6 років;
- 2 категорія: 7-11 років;
- 3 категорія: 12 -15 років;
- 4 категорія: 15-19 років.

Техніка виконання плакату довільна. Роботи виконуються у форматі А-3 А-2 (ватман, напівватман). Малюнки мають відображати бачення дитиною свого майбутнього, долі своїх батьків, розуміння пенсії та життя людей пенсійного віку.

На зворотньому боці малюнку слід вказати:

- назву малюнку;
- прізвище, ім'я;
- повний вік ;
- місце проживання, контактний телефон;
- парафію та пароха (організацію та її керівника).

Обов'язково із малюнком додати:

1. коротку біографію автора;
2. опис плакату, його тематику;
3. девіз, під яким виконана робота.

Результати конкурсу
Переможці конкурсу отримають подарунки та сувеніри, а під час виставки у присутності жюрі матимуть змогу продемонструвати свою майстерність . Роботи, які найкраще будуть висвітлювати тему конкурсу, увійдуть до барвисто оформлених перекидних календарів та іншої друкарської продукції НПФ "Покрова".

До складу журі входять мистецтвознавці та представники НПФ "Покрова".

При підведенні підсумків враховується: актуальність, творчий підхід та розкриття теми конкурсу.

Конкурсні роботи їх авторам не повертаються.

Збір малюнків здійснюватиметься 20 - 27 травня 2009 року за адресою: НПФ "Покрова", ІКЦ м. Трускавець, 82200, Управління Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, вул. С. Бандери, 19, оф. 117, тел. (247) 6-85-91, внутр. 57

Гумор

В конкурсі "Україна очима москалів" переміг молодий львів'янин, який виклав слово "Україна" очима москалів.

Одна з найпопулярніших страв на островах Тихого океану - "Тещин язик".

Щодо трускавецьких бігбордів на Дрогобицькій:

- Дідусю, а що таке хадеесес?
- Це, внучку, КП "Наше місто" за рахунок нашого майбутнього.
- Дідусю, а де бігборд з кардіограмою?
- Внучку, ми ж борги оплатили і вже нікого нічого ніщо не болить.
- Дідусю, а чому ця партія рекламується біля цвинтаря?
- Вона, внучку, відчуває, де її місце в майбутньому".

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.