Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№37 (63) 22 травня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Справедливість є, за неї варто було боротися

21 травня трускавецький міський суд у складі головуючого судді Рибачука та суддів Грицьківа та Марчука прийняв нарешті рішення про задоволення позову (щоправда, частково) кандидата в депутата від БЮТ до ТМР п. Андрія Пристая проти міської ТВК. Суд визнав бездіяльність міської територіальної виборчої комісії, яка зайняла позицію виключених 7 депутатів та відмовлялася реєструвати наступних за списком. Всі доводи ТВК визнано безпідставними.

Проте оскільки по двох справах у львівському суді провадження припинено, суд зобов'язав ТВК зареєструвати поки що тільки 5 депутатів. Отже новими депутатами ТМР в найближчому майбутньому стануть Стасик Ігор Степанович, лікар-терапевт, завідуючий терапевтичним відділенням міської поліклініки, податківець Сьорак Володимир Богданович, Яворський Микола Миколайович, майстер КП "Наше місто", заступник директора з маркетингу однієї з львівських фірм Пристай Андрій Володимирович, який, власне, і був позивачем у цій справі та начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту ТМР Пристай Зенон Мирославович.

Щоправда, виглядає на те, що ТВК може взяти курс на затягування самої процедури реєстрації, зокрема, може виявитися, що не вистачає якогось папірця, видуманого бюрократами, чи кворуму не буде для прийняття рішення, проте навряд чи п. Мирослав Савчин (голова міської ТВК) захоче ігнорувати рішення суду, де чітко вказано слово "зобов'язати". Вже на найвищому рівні п. Дурдинець так проколовся, що тепер має проблеми з законом.

Міліцейські "розгони"

З вівторка у Трускавці розпочалися міліцейські "розгони" осіб, які здійснюють несанкціоновану торгівлю. Найактивніше міліціонери працювали в цьому напрямку на стебницькому кільці, біля магазину "Теремок", де традиційно процвітає торгівля молочними та іншими сільськогосподарськими товарами. Патрулювання території, щоб, не дай Боже, люди не продавали в недозволених місцях, було і в наступні дні. Ганяли торгівців і в курортному парку.

Таку активізацію правоохоронців продавці схильні пояснювати виходом після відпустки на роботу головного міліціонера Трускавця п. Василя Бурика.

Кримінальна справа по відстрілу бродячих собак в Трускавці "зависла"

На повторне звернення депутата Львівської обласної ради п. Наталії Лаврецької до обласної прокуратури щодо питання відстрілу бродячих та домашніх собак у Трускавці відкрито кримінальну справу. На даний час ведеться слідство, цікавим моментом є факт вбивства псів речовиною, яка входить до переліку наркотичних речовин і не може реалізовуватися без рецепта (деталінова кислота). Про це на сесії в четвер повідомив мер міста. Як нам стало відомо з надійних джерел, трускавецькі гицлі цю речовину, яка призводить до дуже болісної смерті собак з одночасним сильним слиновиділенням та актом дефекації, отримують точно не в санстанції. Є підозра, що цей наркотик купується в аптеці, яка має певне відношення до осіб, які працюють в КП "Наше місто", проте, як ми вже писали, триває слідство. Про це нам повідомила представник Трускавецької територіальної служби захисту тварин.

До речі, дане питання було піднято на сесії ТМР головою Дрогобицької міжрайонної спілки захисту тварин п. Наталією Петрицин. Мер Трускавця згадав, що п. Алієву ще давно було доручено виготовити вольєри для собак.

До Дрогобицької міжрайонної спілки захисту тварин належать і кілька мешканців Трускавця, які планують створити в найближчому майбутньому свою міську організацію в нашому місті-курорті. Наш "ТВ" підтримує цю ідею.

Мешканці Біласа, 10 не хочуть автономного

Мешканцям двох трускавецьких будинків - один по Бандери, а один по Біласа - трускавецький міськвиконком своїм рішенням рекомендує встановлювати автономне опалення. Проте, як не дивно, люди від такого рішення зовсім не в захопленні. Справа в тому, що будинок 10 по вулиці Біласа - це споруда, де в минулому розміщувалася ГГРЕС і газ до цієї будівлі не підведено. Люди платили за тепло в місяць по 800 гривень, а наступний опалювальний сезон для них і не розпочнеться. Встановлювати автономне на електрику - треба повністю в будинку міняти електропроводку, а це недешево, подібно як і підведення газу. Мешканці цього будинку очікують на те, що місто в цілому зможе надати їм допомогу у вирішенні цієї наболілої проблеми. Депутатський запит з цього приводу подав депутат ТМР від БЮТ Руслан Крамар.

Коней з центральної площі Трускавця заберуть

На запитання депутата ТМР Ігоря Нича, директора школи мистецтв, щодо забезпечення питання санітарних норм в центрі Трускавця, а саме щодо стоянки там коней з санаторію "Карпати" та тварин інших підприємців, мер міста заявив, що після реконструкції цієї площі, яка планується до Дня міста в середині червня, коням там не місце. Тим більше, що замість асфальту там буде бруківка.

Цьому ж депутату було пообіцяно виділити авансові кошти на оплату робіт по реконструкції власне самої школи мистецтв.

Трускавець Лас-Вегасом не стане

Звернення депутата ТМР від "Пори" п. Олега Карпина на сесії 21 травня про створення у Трускавці спеціальної зони ігрового бізнесу не знайшло підтримки депутатського корпусу. Питання було заблоковано фракцією "Наша Україна", її голова п. Ігор Пілько оприлюднив офіційну позицію фракції з цього питання, зазначивши, що Трускавець - не Лас-Вегас, а бальнеологічний курорт, на що п. Карпин парирував, що для того щоб так говорити, треба б побувати в Лас-Вегасі. Таким чином 15 голосів депутатів виявилося недостатньо і звернення підтримано не було.

Позитивними моментами в цьому зверненні, які підкреслював п. Олег, були збільшення кількість робочих місць в Трускавці, збільшення надходжень до міського бюджету, покращення наповнюваності санаторіїв в так званий несезонний зимовий період, винесення ігрових зон за межі міста, можливо на Помярки та ряд інших моментів.

Люди довіряють депутату від БЮТ

20 травня на прийом обласного депутата Н. В. Лаврецької прибуло понад 20 мешканців Трускавця, більшість з них - з наміром отримати матеріальну допомогу в цей скрутний час. Хто - на лікування, хто - на операцію чи постопераційну реабілітацію, хто просто через відсутність засобів для існування. Особливістю Наталії Вікторівни є її добра душа, вона практично не відмовляє кожному, хто звертається за такою допомогою і має підтверджуючі документи (окрім заяви - довідка про склад сім`ї з ЖЕКу, довідки про доходи всіх прописаних членів сім`ї, підтверджуючі документи по хворобі та інше). І хоча з обласного бюджету на надання таких допомог виділено цього року вдвічі менше коштів, ніж торік, все ж щомісячних 5 тисяч гривень вистачає, щоб можна було виділити для малозабезпечених та потребуючих по кілька сотень гривень.

До речі, це вже вшосте цього року депутат від БЮТ здійснює прийом трускавчан. В той же час депутат від "Нашої України", закріплений за Трускавцем, голова облради п. Мирослав Сеник ще не здійснив цього року жодного прийому. Він цього року приймає виключно у Львові. Депутатом обласної ради від "ВО "Свобода" є і трускавчанин Володимир Говірко.

Після прийому громадян Наталія Вікторівна здійснила аудіозапис свого виступу на трускавецькому міському радіо з питань молодіжної політики Львівської обласної ради.

Будівлі військового санаторію потребують зносу

Депутат ТМР п. Петро Іванишин заявив, що четвертий та п'ятий корпуси військового клінічного санаторію "Трускавецький" (Франка, 18 та 29) не можуть надалі експлуатуватися, оскільки знаходяться в першій санітарній зоні та становлять загрозу для нормальної експлуатації родовищ мінеральних вод, зокрема через несправні фекальні колектори, а отже підлягають зносу. Дане питання мер Трускавця Лев Грицак прокоментував таким чином: "Ця проблема мені відома, ми ще минулого року зверталися в різні інстанції з приводу цього питання, зокрема і в прокуратуру, проте жодної відповіді на даний час так і не отримали".

Підняв Петро Кирилович на сесії і питання зруйнованого колишнього магазину "На полі" та закликав невідкладно доручити відповідним службам розібратися в даному питанні.

Начальник міліції матиме дві квартири?

Відповідаючи на запитання депутата ТМР від БЮТ п. Юрія Беднарчука про розподіл квартир міського житлового фонду минулого тижня мер міста Л. Грицак розповів, що з трьох квартир одну надано сім`ї Юлії Олексин, другу - голові трускавецького міського суду п. Грицьківу Віталію Теофіловичу, а третю - начальнику міської міліції в службове користування. В той же час він підтвердив факт, наведений депутатом Богданом Процишином, очільником трускавецької "Народної Самооборони" про те, що біля трьох років тому міськвиконком вже надав у службове користування начальнику міліції (щоправда, не цьому, а тодішньому) квартиру по Стуса, 4 (в "Червоній Руті").

Звіт Грицака не взяли до відома

Більше години тривав звіт мера міста Трускавця Лева Грицака в приміщенні залу санаторію "Карпати". Після оголошеної перерви о 13.00 депутатів знову зібрати не вдалося і прийняття звіту до відома та визнання роботи чинного мера задовільною чи незадовільною перенесено на наступне пленарне засідання, яке відбудеться наступного тижня.

Після звіту мера було багато охочих виступити, причому не лише з середовища депутатів. Серед виступаючих недепутатів - п.Дідик, п. Шиманський, п. Івашків. П. Олег Шоломіцький та п. Ірина Колтко вимагали не відтягувати з вирішенням питання автономного опалення, вчителька з ЗСШ № 3 п. Лариса Босак плакала перед мером та депутатами, що вже 22 роки стоїть як молодий спеціаліст в житловій черзі і за цей час квартири отримало все керівництво міськвно, всі директори, а вона мусить жити в невістках, на що окремі безсердечні депутати закидали, що "з свекрухою треба помиритися", а начальник відділу освіти п. Лобик попросив "не влаштовувати в сесійній залі концертів". Інша причина, з якою п. Босак прийшла на сесію - це те, що її хочуть за активну позицію позбавити звання "вчителя-методиста".

З різкою критикою чинного мера та п. Алієва щодо невиконання ними своїх обіцянок виступила знаний у Трускавці юрист п. Оксана Скальська. Вона домоглася свого і ремонт в її квартирі працівники КП "Наше місто" все ж здійснюватимуть. А от сім`ю погорільців Венгрин, яка підійшла до мера в перерві, мер просто "відшив". На запитання, чи не планує Лев Ярославович вибачатися перед мешканцями за подання на них в прокуратуру, присутні почули слова "Я не маю за що вибачатися перед мешканцями". Спокійно зреагував п. Грицак і на слова заступника міністра з питань ЖКГ п Лотоцького, передані вустами п. Олега Шоломіцького "Такого мера в шию гнати треба".

Дитинка задихнулася

Трагедією закінчилося кількахвилинне залишення без догляду немовляти, якому не виповнилося і трьох місяців. Немовля потягнуло на себе простирадло та задихнулося. Нещастя мало місце цього тижня по вулиці Мазепи.

Стебник готує стадіон

Щоправда, не для Євро-2012, а для місцевих потреб. На міський стадіон, розміщений між професійним ліцеєм та невеликим озером, вже завезено біля 35 причепів чорнозему, що становить близько 1/3 - ? від потреби. Протягом літа планується стадіон привести до більш-менш порядного рівня. Хоча б тому, що гра в футбол часто є чи не єдиним атракціоном для стебничан, якщо не брати уваги десь-колись концерти в Народному Домі чи День Міста в серпні.

А тим часом є інформація, що Трускавець планує промоцію свого стадіону (біля залізничного вокзалу) в якості тренувальної бази для Євро-2012, хоча це швидше схоже на жарт, ніж на правду. Питання доцільності існування стадіону в Трускавці при відсутності футбольної команди на сесії ТМР 21 травня піднімав п. Шиманський. Одним із запитань до мера після його звіту теж було звернення представника "Нашої України" щодо внесків з міського бюджету на розвиток спорту в Трускавці. Як зазначив п. Лев Грицак, міським стадіоном на даний час добровільно опікується санаторій "Карпати", а сам стадіон залишається власністю міста.

На модрицькі дачі їздитимуть маршрутки

Від "Червоної Рути" (Стуса, 4) щодня курсуватиме мікроавтобус о 9.00 із зупинками по Мазепи, Сагайдачного, Бориславській. Виїзд з модрицьких дач - о 19.00, повідомляє газета "Голос ради".

Трускавецькі діти ознайомляться з пам`ятками Львова

У вівторок, 26 травня група трускавецьких дітей із ЗСШ № 3 здійснить ознайомлювальну екскурсійну поїздку до Львова. Вартість поїздки - 35 гривень включно з оплатою за проїзд та послугами екскурсовода.

Власна інформація

Районний суд Севастополя поновив Миколу Гука на посаді міського голови Дрогобича

Учора, 21 травня, Гагарінський районний суд м. Севастополя в повному обсязі задовольнив позов Дрогобицького міського голови Миколи Гука до Дрогобицької міської ради та секретаря міської ради Алли Гладун і таким чином скасував рішення міської ради про дострокове припинення його повноважень та поновив його на посаді міського голови. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Також стало відомо, що Микола Гук вже має на руках відповідну постанову суду, яка є обов'язковою до негайного виконання.

Нагадаємо, що 13 лютого 2008 року Дрогобицька міська рада достроково припинила повноваження міського голови Дрогобича Миколи Гука і тимчасово поклала виконання обов'язків Дрогобицького міського голови на секретаря ради А. Гладун - до моменту вступу на посаду новообраного міського голови. Результати таємного голосування щодо припинення повноважень міського голови: 38 голосів - "за", 4 - "проти", 1 - "утримався", один бюлетень було визнано недійсним. На сесії були присутні 44 депутати з 50.

У Дрогобицькому міськрайонному суді тривав розгляд справи за позовом екс-міського голови Миколи Гука до міської ради щодо визнання незаконним рішення сесії про дострокове припинення його повноважень. 23 квітня 2008 року тринадцяте засідання за позовом екс-мера Миколи Гука стало завершальним. Після обіду сторону позивача представляв лише один його адвокат, який повідомив, що Миколу Гука госпіталізовано і від його імені подав до суду заяву з проханням залишити справу без розгляду. Суд оголосив рішення, яким задовільнив прохання позивача. Згодом Микола Гук звернувся з позовною заявою до Гагарінського районного суду Севастополя, в якій вимагає визнати незаконним рішення Дрогобицької міської ради щодо дострокового припинення повноважень міського голови.

10 липня Львівський обласний адміністративний апеляційний суд скасував рішення Дрогобицького міського суду стосовно залишення без розгляду позовної заяви Миколи Гука до Дрогобицької міської ради про визнання недійсним рішення сесії щодо дострокового припинення його повноважень як дрогобицького міського голови. Приймаючи таке рішення, апеляційний суд звернув увагу, що заяву про залишення позовної заяви без розгляду подавав до Дрогобицького суду не особисто Микола Гук, а його представник. Відповідно до рішення апеляційного суду, Дрогобицький міськрайонний суд переглянув свою постанову, якою було відмовлено Миколі Гуку у позові.

23 грудня минулого року Львівський апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу екс-мера Дрогобича Миколи Гука на постанову Дрогобицького суду щодо відмови йому у позові. Це дало змогу продовжити боротьбу за поновлення на посаді в суді першої інстанції за місцем реєстрації - Гагарінському районному суді м. Севастополя.

www.zik.com.ua

Музейництво та музей історії міста Трускавець

18 травня - Міжнародний день музеїв. Дату цього професійного свята визначила в 1977 році Міжнародна рада музеїв (ІСОМ), яка створилася в 1946 році, у Луврі (Франція). Тоді до неї входили 14 країн, сьогодні нараховується більше 90.

З 1977 року проводиться Європейський музейний форум. У 2005 році до цієї акції приєднались музеї України, започаткувавши український музейний фестиваль у Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького.

Ця дата є професійним святом і для музейників Трускавця, які щиро вірять в те, що роблять добру і корисну справу як для мешканців так і для гостей всесвітньовідомого курорту, зберігаючи і популяризуючи історію та культуру рідного міста.

Один із найвидатніших кінорежисерів України та світу О. Довженко говорив, що сучасне - завжди на дорозі з минулого в майбутнє. Зберегти в сучасному надбання минулого, аби передати їх майбутнім поколінням - це висока і благородна місія всіх тих, хто причетний до вагомих складових проблеми культурного будівництва. Практика сьогодення свідчить, що занепад культури, байдужість до духовного розвитку нації, зневага до культурної спадщини приводить до непоправних втрат у всіх сферах суспільного життя - політичній, економічній, соціальній. Відтак продовжуючи тему відомим висловом " хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього", має цьому логічне завершення.

Особливо важливу роль у збереженні історико-культурної спадщини, в духовному розвитку нації, у розбудові її державності відіграють музеї ї заповідники України. Серед них провідне місце займають музеї історичного та краєзнавчого профілю. Вивчення проблем соціально-економічного, політичного, культурного розвитку окремих регіонів дозволяє глибше пізнати життя країни, її складні, часом суперечливі періоди та специфіку історичного розвитку. А завдяки діяльності музейних працівників ніколи не переривається зв'язок поколінь, відчуття причетності до історії, бо музей це скарбниця матеріальних і духовних цінностей усіх поколінь певної нації, де у будь-який час відчуваєш підтримку предків, розуміючи якого Ти кореня. Любов до рідного краю, глибока шана багатовікових народних традицій - здавна були ознакою справжнього патріотизму, яскравим виявом кращих людських рис.

Відтоді, як існують музеї, власне вони не тільки несуть знання, а й своїми експозиціями відтворюють національний характер народу, його культуру, традиції, відповідаючи начисленні запитання минулого і сучасного.

Функції сучасного музею сформувалися історично. Термін "музей" запозичений з грецької мови, "мусейон" - святилище муз: богинь поезії, мистецтва і науки, дочок покровительки пам'яті - богині Мнемосіни. Перші мусейони, тобто музеї виникли в Стародавній Греції, як і одна із форм музейної роботи - екскурсія, яку проводили служителі храму.

В Україні перші музеї виникли на поч. ХІХ ст., завдяки археологічним розкопкам, які проводились на Скіфських могильниках та Причорноморських містах античності. Особливістю приватного колекціонування в Західній Україні, зокрема Галичини, що перебувала в ХІХ ст.. у складі Австро-Угорської монархії, була активна участь у цьому процесі, як і в розвитку музейництва взагалі, церковних діячів, що звичайно зумовлювалось специфікою розвитку регіону. На основі приватної колекції церковно-народної давнини, рукописів, стародруків, ікон, митрополитом Андреєм Шептицьким було започатковано у 1905 році "Церковний музей", спочатку як приватну фундацію, а в 1913 році урочистим актом передано в дар українському народові як Національний музей у Львові.

В Трускавці музейна справа започаткована в 1926 році, також в приватному характері, тодішнім власником трускавецького курорту, п. Раймундом Ярошем. Він став фундатором Природничого музею на Помярках, під який віддав свій власний будинок. Пошуком та підбором експонатів займалася ціла когорта науковців, запрошених Ярошем, серед яких були представники його родини. Музей зібрав в собі найкращі зразки флори та фауни нашого прикарпатського краю. Вміло і професійно організовані експозиції музею нагадували театралізоване дійство, яке тим самим відтворювало справжнє життя тваринного і рослинного світів. Крім цього музей містив велику експозицію науково-довідкової літератури про Трускавець та його природні багатства, зокрема корисних копалин. На жаль, нова прийдешня влада в 1940-х роках не зуміла, а може не захотіла вберегти його для майбутніх поколінь, дозволивши його просто розікрасти.

Музейництво та музей історії міста Трускавець

Спроби відновити музейну справу в Трускавці були зроблені в 1970-х роках, культпрацівником санаторію "Каштан" Б. Окунем, який заснував невеличкий музей на базі санаторію у тісній співпраці з Львівським Історичним архівом. Частина музейних експонатів після від'їзду Б. Окуня з Трускавця, була передана новоствореному музею Історії міста-курорту. За сприянням місцевої влади музей був відкритий в кінці 1982р., в приміщенні колишньої курортної вілли "Саріуш", збудованої на поч. ХХ ст.

В 1980 році цій будівлі, через багатство чудових архітектурних форм в стилі "модерн" з характерними рисами мавританської архітектури, за рішенням Львівської облради було надано статус пам'ятки архітектури поч. ХХ ст. та взято під охорону держави. У 1981 та в 2008 роках цей статус підтверджений відповідними рішеннями Трускавецької міської ради. Та попри всілякі рішення будівля музею перебуває в неприглядному стані, чи можливо її чекає доля тих сімох пам'яток архітектури, які нехтуючи закон,під різними приводами були знесені? Хоча цей старовинний будинок, зразок архітектурної забудови курорту поч. ХХ ст.., в якому знаходиться музей всесвітньовідомого курорту Трускавець, мав би в першу чергу бути відреставрованим і стати справжньою архітектурною перлиною та візитною карткою курорту, з цікавим і захоплюючим минулим, про яке з ентузіазмом намагаються донести до мешканців та гостей нашого міста працівники музею.

На жаль законодавча влада не достатньо контролює за дотриманням законів та рішень, які ж сама і приймає. Водночас вищі ешелони виконавчої не займалися і не хотять серйозно займатися музеями. І це дуже тривожить. То чому б нашій місцевій владі, використавши засади місцевого самоврядування не розпочати справу підтримки музеїв і доказати, що можна зробити для збільшення авторитету та слави міста-курорту, адже музеї мають велике геополітичне значення.

Музей Історії міста живе не тільки подіями минулого Трускавця. На сьогодні він є культурним осередком міста-курорту. Крім того, що відвідувачі за допомогою експозиційних матеріалів пізнають історію, побут та народні традиції Прикарпаття, музей перебуває у тісній співпраці з культурно-освітніми установами міста. Останнім часом налагоджений тісний зв'язок із Будинком учнівської творчості, для вихованців якого, спільно з їхніми наставниками проводяться тематичні екскурсії та вікторини, з метою патріотичного виховання та набуття національної гідності. Спільними зусиллями БУТ-МУЗЕЙ, формуються та друкуються буклети для вручення переможцям вікторин. Вихованці БУТ також залучаються до проведення тематичних вечорів, які проводяться в музеї Історії міста. В цьому ж напрямку музей активно співпрацюємо з колективом Народного Дому та їхніми вихованцями, проводячи спільні тематичні заходи. Один із останніх заходів, вечір пам`яті В. Чорноволу, з нагоди 10 річниці трагічної загибелі, є свідченням цьому. Для повноти висвітлення теми, на вечір пам`яті були запрошені люди, які знали чи працювали разом із В.М.Чорноволом. Серед учасників дійства були присутні Копись В. В., Ключак В. М., Бучацький М. В., п. Орислава Хомик, п. Марія Поліщук, п. Стефанія Шумило, член спілки письменників України Валерій Кулик.

Музей Історії міста відвідують школярі з місцевих шкіл та з навколишніх міст і сіл, але в основному тільки в кінці навчального року, ситуація бажала б бути кращою. Регулярне відвідування музеїв з дитинства має стати нормою життя освідченої людини в українській державі.

Особи, які вболівають за музейну справу кажуть, що в музеї два скарби: перший - це фонди, другий - це люди, які їх зберігають. Але є ще третій скарб - це люди, не байдужі до музею та збереження історично-культурної спадщини рідного міста. На честь 25-ліття створення музею, в кінці 2007 року організована експозиція "Курорт Трускавець: погляд через століття", яка знайомить відвідувачів з архітектурною забудовою курорту. В оформленні цієї експозиції, а саме у виконанні електронних та фотографічних робіт, нам допоміг п. Петро Закусило, працівник військового санаторію. Профінансувати цю виставку погодилась ТМО "ВО "Батьківщина".

Професійним носієм польської мови в нашому місті є п. Галина Заборовська, яка допомагає музею в перекладі польських джерел та літератури, що сприяє працівникам у роботі та написанні наукових статей.

Живе в нашому ще багато цікавих людей, із завидною пам'яттю, що є основним джерелом історії. І серед них п. Лев Петранівський, який провів свої юнацькі роки в чудовому куточку трускавецької землі - Помярках .З високою точністю згадуючи минуле, описує нам літній курорт та зокрема музейну експозицію тогочасного музею. Його детальні спогади дуже допомагають музейним працівникам в краєзнавчо-пошуковій роботі.

В музейній роботі дуже допомагає нам і комп'ютерна техніка, подарована міським головою п. Левом Грицаком, на 25-ліття музею. Дякуємо всім за сприяння, за співпрацю, за допомогу.

Слід наголосити, що музей не тільки "існує", а ще й веде повноцінну пошуково-дослідницьку та просвітницько-пізнавальну роботу серед мешканців та гостей нашого міста.

Однією з основних проблем залишається фінансове питання. Тому найголовнішим завданням громади є виховання у своєму середовищі меценатів-музейників, які допоможуть вистояти цій культурній установі.

В умовах національно-культурного відродження України на сучасному етапі, особливо важливого значення набувають питання подальшого розвитку музейної справи та підтримки діяльності музеїв, що потребує прийняття нових законів, а можливо й реформ. Будемо мати надію на кращі часи, плекати сподівання, що все ж таки настане благодатний період для музейної справи міста.

Галина Коваль,
науковий працівник музею історії міста

Гумор від moskaliv.net

Створив Господь мавпу

Створив Господь мавпу. А тодi дивиться - ні, людина все ж краще. Ну, збирає вiн усiх мавп i каже: щоб до завтра менi людьми стали! Ну, мавпи цiлу нiч хвости вiдрiзали, голились, зрештою, прокидається Господь - краса!

Живуть люди у бiлих хатах iз вишневими садочками, хрущi над вишнями гудуть i т.д. Але що це? Деякi мавпи все ще у лiсi по деревах стрибают Ну, Вiн як гримне на них: "Я Господь ваш, я вас створив, як ви смiєте не пiдкорятись словам моїм?!"

Мавпи перелякались, поховались у кущах, аж тодi найсмiливiша вилазить i каже забуханим голосом:

"А мы па-украински не панимаем!"

Про золоту рибку

На річці сидять москаль і українець. Ловлять рибу. І тут одночосно витягують одну золоту рибку на двох.

Рибка: - Відпустіть мене виконаю ваші любі 3 бажання!!! Українець:

- А кому 2 бажання? Рибка: - Оскільки ти зловив мене з хвоста, а москаль за рота. То тобі одне бажання, а йому два!!!

Москаль:- О!!!! Хочу щоб з Росії висилили всіх хохлів!!!! Зробила? Рибка: - Так Москаль:- І хочу щоб всю Росію огородили двадцятиметровою стіною!!!

Рибка: -Добре. Тепер ти загадуй. Українець: - А там точно нема українців?????!!!!!

Рибка: - Нема 100%

Українець: - Тоді заливай усе бетоном)))))

Автівка у селі

Приїжджає кацап до села….пробиває колесо….стає міняти його…….це усе спостерігає вуйко….пізніше підходить та питає :

(В) -" ти що це робиш?"

(К) - "невідеш…калісо снімаю….."

вуйко піднімає ломаку… і зі словами "а я магнітолу спиздю" - розбиває нею скло у авто…)))))

Як треба пити

Сидять за столом чех, українець і москаль, і розпивають горівку. Наливає Чех в свій хрустальний стакан, випиває і кидає його об землю. Москаль і українець до нього:

- Ти що зробив, для чого розбив хрусталь?

Чех: - В нас хрусталю багато і я з одного і того самого стакана не п'ю два рази.

Тут москаль наливає собі, випиває, бере бутилку і об землю. Чех і українець до нього:

- Ти що робиш для чого розбив?

Москаль: - В нас горівки багато і я з одної і тої ж бутилки два рази не п'ю.

Ну і тут українець наливає собі, випиває, бере бутилку в руки і москалю по голові… . Чех до нього:

- Ти що зробив, за що його вдарив?

Українець: - В нас на Україні москалів багато і я з одним і тим самим москалем два рази не п'ю.

Кого будеш стріляти?

1946-й рік піймали москалі бендерівця і проводять профілактику.

- Ось тобі німець, ось тобі москаль. Кого будеш стріляти?

- Та певно що москаля.

Відлупцювали і знов питають.

- Ось тобі німець, ось тобі москаль. Кого будеш стріляти?

- Та певно що москаля.

Знову били тай питають третій раз.

- Кого будеш стріляти?

Партизан питає комісара: - А ти кого?

Комісар: - Я канешно немца.

Бандерівець каже: - Ти диви мені знов москаль лишився…

Як ДАЇшника збили

Як ДАЇшника збили

Їде гуцул на автівці, на повній швидкості. Дивиться Даішник стоїть. Не тормозить, думає, а не гріх, як зіб'ю, бо то москаль-москалем. Збив. Завіз тіло на цвинтар, дає старому гробареві пляшку оковитої, каже:

- поховайте вуйку, бо воно вистрибнуло саме на дорогу, я їй-богу, не винний.та чо ж не поховаю,синку.

Так і домовились. Їде далі гуцул. Ше одного такого збив, приїжджає з тілом на цвинтар, дивиться, гробар за столиком сидить, вже фляжку допиває. Гуцул кладе трупа на землю, каже:

-слава Йсу. Дід обертається

- слава навіки!

- а шо, діду, закопали того?

- та закопав..

- та як закопали, як во він лежит.

- йой, синку, забув видно. Старий вже я. Зара закопаю.

Гуцул подякував і пішов.

В ДАІ б'ють тривогу:

шо ета такоє! Гдє наши люді? Паєхать, правєріть!

І послали одного. Приїжджає, дивиться, всюди тихо, темно,тільки на цвинтарі лямпа хитається і чути як гробар лопатою цьвьокає. Приходить на цвинтар,дивиться, а старий лопатою землю прихлопує на свіжій могилі.

Підходить до гробаря і каже: - ізвінітє, а што ета ви так позна тут дєлаєтє?

Старий гуцул обертається, замахується лопатою і б'є що є сили:

- ТА ТИ, КУРВО, ВЛЯЖЕШСЯ НИНІ ЧИ НЄ? ? ? ! ! !

Про сина

Бандерівець на могилі сина:

- Чи я тебе не народив, чи я тебе не годував, чи я тебе до Унiверситету не вiдпустив, чи я тобi грошi не вiдсилав!? А ти приїхав i шо ти менi сказав? "Здравствуйтє, папа!?"

Засідання міськради у Львові

Львів. Засідання міської ради.

Пропозиція з залу - "А давайте поставимо памятник Бандері ще один"!!!

Оплески !!! Так - Так викрикують депутати.

Хтось додає "В центрі міста" !!! Шаленні овіції! Зал стоїть.

Ще хтось додає "І щоб в руках вееееликого змія тримав"! Всі в екстазі і захопленні аплодують.

Ще хтось додає "І в змія в зубах москаль" ну все публіка в екстазі, оплески, крики. І в такому пориві один з депутатів підсумував "і москаля кожен день міняти - щоб не смерділо".

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.