Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№42 (68) 10 червня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Журналіст – також людина

Згідно з домовленостями трускавецьких журналістів, стаття під такою назвою побачить світ цього тижня в кожній трускавецькій газеті. Ми ж хочемо повідомити, що представники влади Трускавця напевно зрозуміли цю істину, запросивши редакторів газет та окремих простих журналістів на святкування-фуршет в міській раді у п'ятницю, 5 червня. Привітали редакторів з їхнім професійним святом заступник трускавецького мера Ярослав Чистогорський та керівник інформаційно-аналітичної служби ТМР Олег Блажівський. Чи смачними були канапки та печиво - не знаємо, не були… І слава Богу…

До теми: в п'ятницю у Трускавці побував мер Дрогобича Микола Гук, який вручив журналістам відзнаку. Інша новина - журналісти однієї з трускавецьких газет об`єдналися в незалежну профспілку, щоб могти протидіяти свавіллю та тиску.

"Дударик" буде і в Трускавці

Не так давно відомий хор "Дударик" зі Львова гостював у наших сусідів-стебничан. А 21 червня, на День Міста, хористи прикрашатимуть своїм співом Літургію в церкві Святого Миколая.

Телевізійники знову в Трускавці

В середу, 10 червня у Трускавці перебувають працівники Львівського телебачення ("12 канал"). Журналістів зацікавили проблеми, пов'язані з житловим питанням сімей Венгрин (пожежа на Стебницькій) та Явір (виселення з вулиці Бандери без надання житла). Цілком можливо, що одночасно знімуть і матеріал по злощасних будинках по вулиці Скоропадського. В Трускавці журналісти розпочинають роботу о 11.30.

Мешканці не здаються

Мешканці, які вклали свої кошти в будівництво по вулиці Скоропадського від фірми "Делакс-ЖитлоБуд" (дочірня фірма від ТКС), в суботу, 13 червня збираються на збори для обговорення своїх подальших дій. Початок зборів - о 15.00, місце зборів - на території біля новозбудованих, але так до пуття і не доведених будинків 3, 5, 7.

А вже сьогодні о 11.00 у Львові буде проведена по цій темі прес-конференція "Афера по-трускавецьки-3. Або як компанія Торського "Делакс-Україна" обманула людей. Нові факти у справі будівництва на вул. Скоропадського у Трускавці. Хто насправді чинить тиск на слідство у цій справі". Проводять прес-конференцію Джумбер Дзігуа - директор підприємства "Компанія Політерм" та Олег Дедик - юрист підприємства.

Дитина опікуна не отримала

В понеділок, 1 червня, відбулося засідання опікунської ради. Як повідомив нас представник 10-річної сироти п. Микола Пилипів, дитина так і не отримала опікуна. "Не знаю, чим пояснити такий факт - чи цілковитою некомпетентністю чиновників, чи корупцією, проте можливо, що тут наявне і одне, і друге", - підсумував п. Микола. Гірко усвідомлювати, який "подарунок" до Дня захисту дітей зробили 10-річній сироті представники трускавецької влади. Але з іншої сторони це не дуже й дивно, бо такі "подарунки" вона готує вже дуже часто мешканцям нашого міста. Особливо незахищеним…

Варто нагадати нашим трускавецьким посадовцям слова з Біблії, що "за сиротою і вдовицею Бог заступиться", а то видно вони забули про свої обов'язки та відчувають себе вершителями доль людських.

Владика Августин відвідав бориславський інтернат

Нещодавно в бориславському інтернаті, де перебувають та навчаються діти, хворі на ДЦП, побував єпископ УПЦ МП Августин (Маркевич), повідомляє ТРК "Алсет". Владика Августин разом з супроводжуючими його особами провели з дітьми досить багато часу, подарували їм іконки та презенти. Діти були надзвичайно задоволені з візиту особи такого рівня до їхнього закладу.

Гості з Ліманової в Трускавці

Польське місто Ліманова є побратимом Трускавця. Минулого тижня в нас перебувала група дітей з цього містечка. Поселили поляків в готелі "Трускавець". Діти мали зустріч з однолітками, з представниками міської влади, відділу культури, відділу освіти. Окрім екскурсії по місту, яка між іншим включала і відвідання деяких розважальних закладів, польські діти подивилися і 2 фільми про Трускавець - "Трускавець романтичний" Олега Бачинського та ще один. Побували юні католики і на Святій Месі в трускавецькому храмі. В неділю гості відбули на свою історичну батьківщину.

Власна інформація

Три дні у Дрогобичі святкували Трійцю

Три дні в Дрогобичі тривали святкування з нагоди престольного празника Кафедрального собору Пресвятої Трійці та проголошення блаженного Омеляна Ковача покровителем духовества Української греко-католицької церкви. 6 червня відбулися заупокійна Божествення літургія за будівничих храму Пресвятої Трійці та жертв політичних репресій, молебень до Богородиці перед іконою Грушівської Богородиці, що на фасаді храму, велопроща до Грушева, акафіст до Богородиці, прославленої у Грушівській іконі у каплиці села Грушів, посвячення та виставлення для вшанування ікони бл. Омеляна Ковача із прахом жертв концтабору "Майданека".

Неділя, 7 червня, розпочалася Божественною Літургією. Під час офіційного відкриття свята з привітаннями виступили єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії Юліян Вороновський, міський голова Микола Гук. Юліян Вороновський благословив громаду і її міського голову Миколу Гука. Відтак відбулися велопробіг від собору Трійці вулицями Дрогобича, дефіле військового духового оркестру, концертна програма, забави для дітей, екскурсії на вежу ратуші, виставки картин та вишиванок, презентація краєзнавчих книг, молодіжна дискотека "Слухай українське". Пізно ввечері молодь з іконою бл. Омеляна Ковача та запаленими свічками походом вирушили вулицями міста до співочого на початку вул Михайла Грушевського, де відбувся концерт за участю зірок української естради. У понеділок, 8 червня, відбулася соборова празнична архиєрейська Літургія і урочиста академія у міському Народному домі ім. Івана Франка.

Увага! Конкурс!

Відділ сім'ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради з нагоди Дня молоді проводить фото-слайд конкурс "Молодь на планеті Земля". Мета конкурсу: привернути увагу молоді до проблем у молодіжному середовищі, показати дозвілля, зацікавлення, навчання сучасної молоді.Учасником конкурсу може стати молода людина віком від 15 до 25 років, яка подала на CD-диску не менше ніж 10 різнопланових фотографій на тему "Молодь на планеті Земля" з підписами та музичним супроводом. Диски з фотографіями приймають до 23 червня у відділі сім'ї, молоді та туризму (каб. 33). 28 червня о 20.00 на площі Ринок відбудеться показове слайд-шоу.

Іван Тихий

Поляки передадуть медикам Дрогобича унікальне діагностичне обладнання

Унікальне діагностичне обладнання - магнітно-ядерний резонанс передасть Дрогобичу польське місто-побратим. Про це 9 червня ЗІК повідомили у відділі охорони здоров'я виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

Приміщення під обладнання вже виділено, це частина пологового будинку, а саме колишній корпус А. Зараз завершується розробка кошторисної документації перепланування цього приміщення. Коли буде готовий проект, розпочнуться будівельні роботи. А на 15 серпня заплановано перевезення обладнання із Польщі в Україну.

Дрогобицький завод автокранів призначив головою спостережної ради Олександра Супрунова

Спостережна рада Дрогобицького заводу автомобільних кранів звільнила від обов'язків голови спостережної ради компанію "Унікум" (Дніпропетровськ), призначивши замість неї Олександра Супрунова. Компанія "Унікум" була головою спостережної ради протягом 2 місяців. Їй належить 31,675% акцій Дрогобицького заводу автомобільних кранів. Олександра Супрунова призначено на цю посаду терміном на 5 років. Він є міноритарним акціонером підприємства.

28 березня акціонери Дрогобицького заводу автомобільних кранів звільнили від обов'язків голови спостережної ради Валерія Левицького, призначивши замість нього компанію "Унікум". На сьогодні Дрогобицький завод автомобільних кранів виробляє модельний ряд автомобільних гідравлічних кранів КТА з вантажопідйомністю 14, 16, 25 і 28 т.

25% акцій заводу належить компанії "Украгромаш", 20,76% акцій - фінансово-промисловій компанії "Старком", 19,13% акцій - компанії "Анклав" (усі - Дніпропетровськ).

Мер Дрогобича привчає своїх підлеглих до дисципліни доганами

9 червня дрогобицький міський голова Микола Гук через два тижні після повернення на посаду на підставі судового рішення оголосив перших дві догани. Догани отримали начальник департаменту міського господарства виконавчого комітету міської ради Степан Кізима та директор КП "Комбінат міського господарства" Іван Лепкий за неналежне виконання службових обов'язків. Так відреагував керівник міста на подання, що надійшли від Дрогобицької райсаепідемстанції та міжрайонної прокуратури, які мають зауваження щодо недотримання 9 пунктів правил експлатації Броницького сміттєзвалища.

Дрогобицький міський голова залишився з одним заступником

У Дрогобичі міський голова Микола Гук другий тиждень керує містом з одним заступником, хоча їх має бути 5. Три заступники перебувають на лікарняному, одна - у відпустці по догляду за дитиною.

9 червня на нараді в Ратуші Микола Гук доручив начальникові відділу охорони здоров'я подати інформацію щодо стану здоров'я секретаря міської ради і першого заступника міського голови. Щодо двох інших заступників - керуючого справами і заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства, то Микола Гук пропонує розглянути питання щодо призначення на ці посади нових людей на найближчому засіданні сесії міської ради, яку заплановано на 11 червня.

www.zik.com.ua

Тема номера: "Багато галасу даремно"

Саме цей заголовок твору іспанського драматурга Лопе де Вега пасує до подій, які відбулися в Трускавці минулої п'ятниці. Мер міста в екстреному порядку скликав депутатів на депутатські збори. Правда, з 39 штук прийшло 24. Біля 40 хвилин (з 16.10 до 16.50) зайняло з`ясування, чи потрібно депутатам збиратися на пленарне сесійне засідання, чи вистачить формату зборів. А причина зібрання проста - в п'ятницю п. Грицак побував у Львові на сесії обласної ради (позачерговій) і так розхвилювався за долю України, що вирішив, що Трускавець не може стояти осторонь поточних політичних подій. Нагадаємо, що ще в четвер на сесії ТМР депутати прийняли заяву, підготовлену лідером міської УНП Олегом Ковальчином. І тут така поспішність - на другий день збиратися знову, щоб задекларувати повну підтримку Сенику та Кмітю. Інший привід - львівська міжобласна природоохоронна прокуратура вилучила всі документи з ТМР стосовно продажі земельної ділянки в 17 га, яка нібито належить Модричам. 16 червня по цій справі відбудеться судове засідання в Господарському суді, а в випадку програшу справи Трускавцем - що б то було… Мер захотів, щоб депутати прийняли звернення і по цьому питанні. Щоб не було звинувачень в нашу адресу щодо упередженості, пропонуємо вашій увазі пряму мову депутатів міської ради та мера щодо поточної політичної ситуації (йдеться про можливе створення коаліції ПР та БЮТ). Нагадаємо, що вже в неділю, на свято Пресвятої Трійці, як Янукович, так і Юлія Тимошенко, в інтерв'ю ЗМІ повідомили, що така коаліція створена не буде.

Грицак: "Нам треба теж показати своє відношення до тих процесів, які відбуваються в Україні…"
Ковальчин: Якщо ми хочемо прийняти якісь рішення, щоб мали юридичні наслідки, треба дотримуватися букви закону…"
Сарахман: "Згоден, що кожне рішення повинно бути юридично правильне, щоб до нього не придиралися… Сьогоднішня наша позиція - це лакмусовий папірець, тому так важливо в цій чи іншій формі провести процедуру підтримки чи відхилення даного рішення…"
Юник: "Є прийняте вчорашнє рішення… Хотів би поіменне голосування…"
Пілько: "Це проблема обласної ради, що вона зробила це пізніше від нас…"

Про необхідність дотримання процедурних питань говорили депутати Процишин та Беднарчук, не робити поспішних кроків закликав присутніх депутат Крамар.

Бац: "Обласна рада хотіла б бачити точку зору територіальних громад Львівщини…"
Сарахман: "Не будемо вдаватися до містечкового політиканства… Небажання прийняти звернення буде кваліфікуватися як те, що ми не підтримуємо позицію обласної ради…"
Ковальчин: "Будемо знати, з чиєї позиції ми не наберемо 24-х голосів…"
Беднарчук: "В когось істерично ноги трясуться…"
Сидір: "Вас нема бажання слухати…"
Грицак: "Якщо ви мене хочете звинуватити в трусості, то в вас це не вийде… Не бійтеся, я не повернуся в БЮТ… Мені сьогодні не стидно перед людьми… Я не мав часу навіть прочитати вчорашнє звернення… Загроза демократії, загроза конституційному ладу в нас в Україні, перехід до диктатури і тут ми всі повинні визначатися… Кого ми боїмося - Крамара чи Беднарчука? І нехай знає місто і область, хто на якій позиції…"
Свіжинський: "Давайте відштовхуватися від того, в чому буде різниця між сесією і зверненнями депутатів ТМР, наскільки легітимним буде пленарне засідання…"
Сидір: "Це неспівмірні речі, це є небо і земля…"
Сарахман: "Кумири БЮТ є Жиріновський і Путін…"
Ковальчин: "Зібралися баптисти - та мафія і та мафія… Не для того я в 89 р. вступав в НРУ, щоб віддати вашим пресвітерам владу… Ви того не варті, щоб я свою силу на це тратив… Ми повинні все зробити, щоб нас не убаюкували…"
Бац: "Нас хочуть приспати… Сьогодні не менш відповідальний момент, ніж був у 2004 р. На жаль, Президент десь допустив слабкість. Він не для нашого часу і між акулами не показав хребет… Ніхто тут не трясеться… Ми як влада в місті повинні чітко сказати свою позицію…"
Сидір: "Ми переробляти це звернення не будемо… Як буде факт, то вже нічого ми не будемо робити… Треба волати, кричати, робити все для того, щоб це не відбулося. Прохання до моїх колегів з Нашої України - не загравайте з БЮТівцями, бо це перенесеться на найвищий рівень…"
Процишин: "Може хтось мав таке враження, що я не планую підписатися - я це зроблю перший, де мені поставити свій підпис?"

Виявилося, що підпис нема де ставити, бо документ ще не був готовий. Інші дрібні моменти - звинувачення Алієва працівників оргвідділу, що прийшло так мало депутатів, заяви депутатів щодо недопустимості вияснювання стосунків між Грицаком та Крамаром на сесіях та зборах депутатів, заява Крамара про те, що трускавецька "Батьківщина" не підтримує обрання Президента в парламенті та погляд на поточну політичну ситуацію, жаль Алієва за мажоритарщиною і відповідно звинувачування у всіх теперішніх бідах пропорційної системи, демонстративний вихід з залу депутата Беднарчука, згодом залу покинуло ще кілька депутатів, зокрема і Сидір, який мотивував це тим, що в нього в гостях чи то друзі, чи то родичі з Ізраїлю, врешті-решт, біля 20 депутатів все ж поставило свої підписи під таким "важливим" документом. Окремі депутати теж дуже здивувалися з відсутності голови трускавецького КУНу, хоча іншим було ясно, чому ця людина не прийшла.

По другому питанні виступала Віра Сазонова, представник земельного відділу.

Насамкінець зауважимо, що ми старалися всі подані вище фрази не виривати з контексту, а подати як пряму мову, наскільки це дозволяли наші стенографічні здібності. Кожен з депутатів, який не згоден зі своїми ж словами, може подати спростування чи зауваження щодо своїх слів.

А зараз суб'єктивне: сподобалася поведінка депутатів Пілька, Юника, Беднарчука, Процишина, Крамара, Свіжинського, Ковальчина, Сарахмана, а от виступам Грицака та депутатів Сидора, Баца, Алієва бракувало толерантності.

Володимир Ключак

Сесія Дрогобицької районної ради завершилася

2 червня п'ятдесят п'ять депутатів Дрогобицької районної ради після майже тижневої перерви зібралися на свою громадську роботу, щоб продовжити розгляд наступних питань порядку денного. Голова комісії із проведення конкурсу на право оренди спільного майна територіальних громад району Михайло Чапля зазначив, що, зокрема, підприємець Ярослав Петрович Мигаль як переможець конкурсу має намір взяти в оренду на 15 років підвальне приміщення адміністративного будинку районної ради та райдержадміністрації загальною площею 74,9 кв.м під розташування закладу громадського харчування із орендною платою за перший місяць у сумі 500 гривень. Депутати "засвітили" зелене світло підприємцю, а переможцю конкурсу - КП "Дрогобицьке районне бюро планування та архітектури", яке орендувало до цього у згаданому приміщенні майже 50 кв.м площі, - майже червоне. Замість 5-ти років оренди їм надали право орендувати лише на 1 рік.

Ніякого упередження не було до заяви підприємця Олега Богдановича Мацигіна, котрий на 26 сотках унятицької землі хоче облаштувати міні-цех із виробництва будівельних матеріалів. Нормативно грошова оцінка згаданої земельної ділянки склала 75,5 тис.грн. А підприємець Володимир Осипович Наконечний за отриману ділянку 40 соток у Станелі для будівництва кварталу високощільної житлової забудови має внести в касу села 108 тис.грн. 45 депутатів проголосували про затвердження технічної документації із визначення нормативно-грошової оцінки, яка пройшла відповідну експертизу на земельній комісії.

Далі депутати обговорили розпорядження голови Львівської ОДА М.Кмітя про виділення лісових ділянок у довгострокове користування. А для детального вивчення цієї пропозиції передусім треба створити тимчасову контрольну комісію районної ради для вивчення питання щодо виділення на території Дрогобицького району лісових ділянок. До наступної сесії депутати М.Гук, М.Айбін, Б.Захарко, Р.Дурбак, І.Голяк, З.Мудрий та І.Дзядик, очевидно, за участю експертів із цієї галузі мають підготувати відповідні висновки до зазначеного проекту.

На пропозицію депутата Генріха Муравського сесія надіслала звернення до Верховної Ради України щодо недоцільності прийняття нею постанови "Про відзначення 90-річчя створення комсомолу України" і рекомендувала її відмінити. Депутат Степан Макар зачитав звернення до НАК "Нафтогаз України" з тим, щоб продовжити фінансування добудови та введення в експлуатацію Летнянської школи. Суть справи така: у 1991 році розпочалося будівництво новобудови за сприяння згаданої установи, позаяк вона експлуатує надра на території Летнянської сільської ради. Уже виконано 70 відсотків запланованих робіт. На цьому фінансування завершилось, і на об'єкті, який в експлуатації, - явні проблеми. Декілька років тому навіть плита обвалилась. На щастя, ніхто не потрапив під завал. Що вирішать у Києві - важко спрогнозувати. Можна хіба що здогадуватись, що особливого бажання у столичних начальників немає. Адже їм треба забезпечити зарплатою майже 200-тисячну армію працівників "Нафтобазу України". Втім, хто стукає, тому й відчиняють…

Обговорили депутати питання встановлення наразі у 15 селах району металевих контейнерів для збирання сміття. Внесені також деякі доповнення до стабілізаційної програми.

Володимир Турмис,
газета "Галицька зоря"

Інтерв'ю з народним депутатом України, представником Львівщини у ВРУ п. Іваном Деньковичем

У п'ятницю на сесії Львівської обласної ради було прийнято "гнівну" заяву про "коаліцію" БЮТ та Партії регіонів. А вже у неділю ідея "ширки" успішно "почила в Бозі". Тимошенко заявила, що йде на вибори Президента України. Йде, щоб перемогти. Про цей майже детективний політичний сюжет та про багато іншого, ми розмовляємо з головою Львівської обласної організації партії "Батьківщина", народним депутатом України Іваном Деньковичем.

- Іване Васильовичу, в черговий раз усі ми стали свідками непрогнозованого українського політичного театру. Що ж все-таки це було: драма, трагедія, театр одного актора?

Іван Денькович - Говорячи жартома, це було "не журись!". Але комедії у цьому мало. Мала бути серйозна п'єса із складним сюжетом, але щасливим кінцем. Однак все більше це почало нагадувати трагікомедію. Незадоволеними залишились усі - і актори, і глядачі. Я ще у четвер сказав, що окремі політичні сили, які не мають реальної електоральної підтримки в українських виборців, розгорнули шалену кампанію брехні проти Блоку Юлі Тимошенко. Навколо якоїсь примарної коаліції БЮТ та ПР почалась справжня істерія. Бо якщо політики відповідальні, то мусять говорити мовою фактів й документів. Але жодного офіційного паперу між БЮТ та ПР не було й не існує! А щодо переговорів, то завжди існує діалог. Перманентні переговори ведуть між собою усі політичні сили. Не секрет, що в свій час ПР й "Наша Україна" так само активно шукали точок дотику. Але ж ми не ридали на цілу область, не били себе в груди, не скликали позачергових сесій. Ніхто ж з нашоукраїнців і слова не сказав, коли Ющенко пропонував Януковича на прем'єра, коли підписував з регіоналами, комуністами й соціалістами Універсал національної єдності, коли призначав Балогу головним "сантехніком" країни. А тепер 70 депутатів обласної ради (кажуть, що дехто голосував віртуально, не перебуваючи у сесійному залі), які прийняли "супер-патріотичну" заяву проти "ширки", виглядають трохи ідіотично. Бо як кажуть, лоша ще не народилось, а циган дитину б'є, щоб на ньому не каталось. Бо за перекрученими й брехливими реченнями цього дійсно реального документу стоїть популізм, критиканство, безвідповідальність та самовпевненість. Бо ніколи БЮТ не підтримував агресію Росію проти Грузії, ніколи не голосував за закон про вимоги обов'язкового володіння російською мовою для держслужбовців, не був ініціатором внесення у 2004 році змін до Конституції. Львівські депутати засуджували те, що ще не народилось. Ще 19 грудня минулого року під час прямого ефіру ШустерLive Тимошенко розповіла про вимогу Партії регіонів щодо обрання глави держави у Верховній Раді. "Я отримала умови, згідно яких Президента треба обирати в Парламенті, а повноваження у нього будуть, як у минулого президента помножені на два. Тут ми не змогли знайти взаєморозуміння, бо це протирічить всім канонам, які повинні бути у Конституції", - сказала тоді Прем'єр.

А щодо російської мови, то хочу пригадати нашим львівським депутатам жовтень 2004 року, коли кандидат в Президенти Віктор Ющенко публічно завізував проекти своїх перших президентських указів. Згідно з одним із них, посадовці, крім державної мови, повинні володіти російською мовою та мовами громадян України інших національностей в місцях їх компактного проживання. І надавати відповіді тією мовою, якою до них звертаються пересічні громадяни. Дехто з експертів навіть вважав, що це було фактичним визнанням офіційного статусу російської та інших мов в багатьох районах країни без втягування у виснажливу полеміку різних політичних сил. Невже у львівських нашоукраїнців така коротка пам'ять? Чи це просто знову ж таки тотальне використання подвійних стандартів?!

- Але ж Ви не будете заперечувати факту самих переговорів з ПР?

- Я не був їх учасником і в деталі було посвячено мало людей. По великому рахунку справа не в переговорах з регіоналами. Суть у тому, яку країну ми отримаємо після виборів. Хто б не став Президентом України, він не зможе порозумітись з парламентом. Знову буде конфлікт між гілками влади. У 2004 році саме Ющенко погодився на теперішню конструкцію державного ладу. БЮТ був категорично проти цього. То чого ж нас зараз звинувачувати у якихось первородних гріхах? Якщо форма правління президентська - то глава держави має очолювати уряд і нести відповідальність за стан справ в країні. Ющенко, прагнучи будь-що стати президентом, заграючи з регіоналами та соціалістами, погодився на парламентсько-президентську форму правління. У такій системі координат роль президента має зводитись до мінімуму представницьких функцій. Так є у цілому світі! Ми ж прагнемо до Європи, і десятки країн обирають главу держави в парламенті. А в кількох взагалі такої посади не існує. То що, в них менше демократії? Хтось узурпував владу? Чи люди живуть гірше, ніж в Україні? Так є у Німеччині, Італії, Угорщині, Чехії, Греції, Естонії, Латвії та інших державах. Ці ж самі німецькі політики у 2004 році створили коаліцію з двох непримиренних ворогів - ХДС та соціал-демокртів. Звичайні німці теж були від цього шоковані. Але роль еліт полягає в тому, щоб зуміти пояснити народові необхідність такого союзу. Така коаліція не дала можливості "розірвати" країну, а зцементувала її перед кризою й дала змогу протистояти новим викликам. Невже ми забули головне гасло Майдану - схід і захід разом? Чи не Президент Ющенко був і є головним ідеологом об'єднання країни? Але як виявилось - це все слова. Еліти сходу й півдня країни фактично усунуті від державного управління. Та що там схід. Навіть на Львівщині, де на минулих виборах БЮТ здобув майже половину голосів виборців, наших однопартійців практично немає у виконавчій владі. На Львівщині ми весь час перебуваємо у специфічній опозиції до своїх колег по помаранчевому табору. Бо не маючи реальної влади, не можна впливати на прийняття рішень й ефективно допомагати людям.

- Але ж голова Уряду від БЮТ! Хто не дає Вам наводити лад в країні?!

- Крім посади треба мати ще й повноваження. Уряд обмежений у впливах на виконавчу владу на місцях. Група депутатів з ЄЦ у Верховній Раді, будучи формально в коаліції, не підтримують більшості ініціатив уряду. 300 урядових законопроектів досі не розглянуто в парламенті. Ось нещодавно у Верховній Раді відбулось голосування по надзвичайно важливих законопроектах для розвитку місцевого самоврядування та розвитку села. І більшість з них була провалена саме неголосуванням більшості депутатів з Партії Регіонів та "Нашої України". Ось де реальна коаліція! Так, про внесення змін до Закону України "Про особисте селянське господарство", які торкались питання реєстрації селян у службі зайнятості" не голосував лідер "Фронту змін" А. Яценюк, наші львівські депутати Я. Кендзьор, А. Парубій, В. В'язівській, О. Білозір. Так само вони не підтримали і включення до порядку денного питання про внесення змін в Закони "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві податки і збори".

І таких прикладів десятки. Ось, 22 травня Верховна Рада голосувала про повернення до розгляду питання включення до порядку денного проекту Закону про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2009 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях. І що ви думаєте? Ті ж самі А. Яценюк, Я. Кендзьор, А. Парубій були відсутні. А під час голосування про проект Постанови про відзначення 20-річчя створення Народного руху України система "Рада" чітко показує, що новий фаворит львівської публіки А.Яценюк знову відсутній, разом з єцівцями О. Білозір, І. Крілем, Л. Оробець. Але найбільше дивує і вражає ситуація під час поіменне голосування 19 травня про проект Закону "Про увічнення пам'яті осіб, що загинули внаслідок воєн та політичних репресій". Цим законом мали визначатись правові та організаційні основи діяльності з увічнення пам'яті осіб, що загинули внаслідок воєн та політичних репресій, депортацій та тоталітарних режимів, упорядження і збереження на території України місць поховання таких осіб. Але - Яценюк знову відсутній!

- Але ж не можна у всьому винити інших!

- Ніхто їх не винить. Просто люди повинні знати правду про позицію своїх кумирів і судити їх за реальними ділами. а не балачками. А крім цього, до внутрішніх політичних проблем додались глобальні економічні проблемами. Перед їх викликом став увесь світ, сильніші й багатші держави не дають собі ради. А у нас поки Тимошенко бореться з кризою, всі борються з Тимошенко. Бо чим в країні гірша ситуація, тим нижчий рейтинг провладної партії, а бонуси опозиції зростають. Тому всі й кинулись "валити" лідера БЮТ. Бо чим важче українцям, тим легше піаритись Януковичу, Яценюку, Симоненку, Тягнибоку, Ющенку. Вони просто спекулюють на бідах й емоціях людей, нахабно маніпулюють громадською думкою. Для них криза, як манна небесна! Але якби Юля Тимошенко думала лише про свій рейтинг, то могла б давно скористатись шансом піти в опозицію. Але на те вона й сильна жінка, мати, і не зрадить свій народ. Бо не про рейтинг їй йдеться, а про долю країни. Вона не має часу відгавкуватись на брехню, бо просто робить свою невдячну роботу.

- Після цих слів зрозуміло, що БЮТ вже почав президентську кампанію.

- Країна повинна отримати справжнього лідера. У найкритичніший для багатьох націй час, саме жінки очолювали держави й вели свої народи. Такий шанс для України настає зараз…

Історія має здатність повторюватись. Але те, що для одного було геройством, для іншого стає фарсом. Пам'ятаєте, яке розчарування було у всіх нас, у всієї нашої діаспори, коли Ющенко підписав Універсал національної єдності та подав кандидатуру В.Януковича на посаду прем'єра? Інакше як зрадою ми це не називали. Здається, що вся Західна Україна тоді плакала. Що ж тоді говорила Банкова? Іван Васюник відважився порівняти українського Президента з американським - Авраамом Лінкольном. "Президент - чудесна людина і, взагалі - мудрий, але йому не вистачає волі і прагнення, і боюся, що у нього немає сил правити країною". Це цитата не про українського президента Ющенка, - сказав Васюник. - Це цитата про американського президента Лінкольна, який у дуже важкий для США час об'єднав Південь і Північ Америки. У той час, коли він це зробив, його не зрозумів ніхто. А зараз Лінкольн - найвидатніший президент США". На жаль, не вийшло з Ющенка Лінкольна. Він увійде в історію, як особистість із значними внутрішніми суперечностями й комплексами. Політик, який сам собі навіяв статус Месії. Людини, яка запалила в народові прагнення до волі, свободи, демократії й законності, але швидко зрадила мільйони "маленьких українців", вбила їх віру й поховала надію. При ньому Україна стала ще більш роз'єднаною, можна сказати розхристаною. Але через півроку українці зроблять свій вибір. І переконаний, що буде він на користь тієї людини, яка важко працює для народу, не думає про рейтинги й піар. Юля Тимошенко витримає усе! І разом з Україною вона переможе!

Інтерв'ю надіслано спеціально для "Трускавецького вісника"
від нашого львівського кореспондента

На книжковій полиці

Андрій Кокотюха, "Нейтральна територія", львівське видавництво "Кальварія". Книга про страх. Хоча стиль зовсім не такий як у Стівена Кінга, але страшно. З психологічної точки зору кожна людина має якісь страхи, чогось боїться. Хтось - темряви, хтось - щурів чи мишей, хтось - мерців. Найгірше, коли боїшся члена своєї сім`ї. Містика переплетена з реальністю, напруга тримає читача від початку до кінця.

Політичний гумор

Політичний гумор

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.