Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№43 (69) 12 червня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Люди проти будівництва

Мешканці вулиць Мазепи, Довженка та прилеглих протестують проти будівництва на стадіоні, який депутати "подарували" невідомо кому. Невідомо простим мешканцям, а депутатам добре відомо. Особливо активними виявилися мешканці будинку 18, що на вулиці Мазепи, вони вирішили окрім збору підписів не допустити ведення будівництва, навіть якщо доведеться його заблокувати.

На місці стадіону по Довженка (а його площа дозволяє збудувати там навіть 3 багатоповерхівки) вже вирито котлован.

Мер створив собі ГО

Як повідомило в середу, 10 червня трускавецьке радіо, мер міста Лев Грицак виступив з ініціативою створення нової громадської організації "Трускавець-фестиваль". Нагадаємо, що на День Міста мала бути "веліка шуміха" - до Трускавця мали завітати "почесні" кролики Мойсеєнко та Данилець на фестиваль "Трускавецькі усмішки". Проте з ряду причин, зокрема, недостатньою кількістю часу для підготовки фестиваль доведеться відкласти на невизначений термін.

А вже в січні 2010 року в Трускавці пройде ще один фестиваль, на цього разу телевізійних фільмів, цю ідею ще з кінця 2008 "пробивав" один з трускавецьких депутатів-пористів. Для проведення фестивалів потрібні гроші і не лише вони, тому нова ГО і має зайнятися всіма цими питаннями.

До Дня Міста - тиждень

Тиждень залишається до Дня Міста, який в Трускавці святкують разом з Днем Медика, в третю неділю червня (винятком був хіба що 2007 рік). Помаленьку підлатується центральна площа, впорядковуються території. Цього року святкування буде не дуже гучне: зранку - Літургія у храмах міста, до 16.00 - традиційні виступи аматорських колективів, конкурси, згодом - офіційна частина з виступом "Дударика" та концертом артистів естради. Завершиться святкування феєрверком.

Добровільно-примусове соціалістичне змагання

Як ми вже повідомляли, представники трускавецької влади хваляться, що з міського бюджету на святкування Дня міста не буде витрачено жодної копійки, а тим часом підприємці змушені з різних мотивів перераховувати свої кровні кошти на це дійство. Як у добрі для декого соціалістичні часи, влаштовано навіть змагання - хто більше дасть. Найщедріших оголошують мало не героями, показують іншим за приклад, як це зробили з підприємцем, який заофірував біля 50 тисяч.

В той же час нам стало відомо, що о 16.00 в неділю 21 червня, під час урочистого відкриття, буде здійснено такий собі піар-хід - звіт про те все добре, яке нібито зроблено в місті за останній рік, зокрема щодо ямкового ремонту, на який витрачено біля мільйона з бюджету розвитку, щодо впорядкування курортного парку та ремонту дахів (і в одному, і в другому випадку витрачено понад 140 тисяч гривень).

Пограбували банкомат

За неперевіреною на даний час інформацією, у Трускавці в ніч з 10 на 11 червня невідомі зловмисники здійснили спробу пограбувати банкомат одного з не дуже відомих в нашому регіоні банків. Керівництво банку не спростувало і не підтвердило цієї інформації, а на наше звернення виступило з просьбою не вказувати назву банку при поданні цієї новини.

Прорвало колектор

На цій же вулиці Івасюка вкотре прорвало колектор від водоканалу. Мешканці 7 будинку по вулиці Івасюка, які повідомили нас про цей факт, причиною цього вбачають неякісне виконання робіт по заміні труб, зокрема, недоліки в з`єднанні сучасних та застарілих труб. Ці роботи, як нам повідомили мешканці, проводилися на замовлення ПП "Роко", яке має намір будувати будівлю впритул до 7 будинку, тому і були замінені водопровідні та каналізаційні мережі, що вже не раз завдавало збитків мешканцям.

В Бориславі - велика заборгованість

Згідно з даними Головного управління статистики у Львівській області, в нашому регіоні найбільше проблем з заборгованістю по зарплатах має місто Борислав - понад 2,2 млн. гривень. В цілому Дрогобицькому районі, для порівняння, заборгованість по виплатах платні становить трохи менше 5 мільйонів гривень. В Трускавці, тьху-тьху, справи не такі погані.

П'яні водії на вулицях Дрогобича

На початку червня дрогобицькі даішники затримали на дорогах семеро водіїв які керували автотранспортом у нетверезому стані, ще дев`ятеро - не мали необхідних документів на засоби пересування заявив головний даішник міста М. Кузьмін.

Справи надзвичайні

На території Дрогобицького нафтопровідного управління магістральних нафтопроводіви "Дружба" відбулися комплексні показові пожежно - тактичні навчання. Як зазначив перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда, такі показові навчання - дуже корисні і необхідні. Всі аварійні служби прибули вчасно і спрацювали оперативно.

Петро Суда на засіданні комісії техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю представників підприємства Полімінерал акцентував увагу на виконанні вимог протоколів обласної комісії з питань реалізації комплексного проекту консервації рудника № 2. Усе впирається у фінансування через брак коштів проводити роботи неможливо.

Дрогобичани здобули срібло

Дрогобицький атлет Олександр Микитка на чемпіонаті Європи з бодибілдингу в сербському місті Нови Сад здобув срібну медаль, повідомила ТРК "Алсет". А в загальному заліку українські спортсмени зайняли І місце, здобувши 4 золотих та 3 срібні медалі. Дрогобичанин на досягнутому зупинятися не збирається - наступного року на чемпіонаті світу хотів би здобути перемогу в своїй ваговій категорії.

Власна інформація

Звіт про роботу комісії з питань надання населенню субсидій в Дрогобичі

У 2008 році:

- проведено 7 засідань комісії; розглянуто 759 заяв з надання субсидій , з яких:
- 712 надано пенсіонерам на надлишкову площу;
- 39 призначено субсидії з різних причин, зокрема порушення законодавства у центрі зайнятості, обмін квартири, коли особа не перебуває у трудових відносинах;
- 8 відмовлено в наданні субсидій.

За 5 місяців 2009 року:

- проведено 5 засідань комісій; розглянуто 73 заяви з надання субсидій, з яких:
- 49 надано субсидії пенсіонерам на надлишкову площу;
- 16 призначено субсидії з різних причин, зокрема порушення законодавства у центрі зайнятості, обмін квартири, коли особа не перебуває у трудових відносинах;
- 8 відмовлено в наданні субсидій.

Голова комісії з надання субсидій,
заступник дрогобицького міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай

Дрогобицький міський голова за кожне зауваження з приводу виконання його доручень зніматиме 10 відсотків премії

За один день до Дрогобицької міської ради та її виконавчого комітету надходить близько 400 листів. Про це повідомив міський голова Микола Гук. Питанню роботи з листами він присвятив нараду, на якій, зокрема, нагадав державним службовцям, що вони завжди мають бути тактовними, відповідальними у спілкуванні з людьми відповідно до тих положень, які приписані Законом про службу в органах місцевого самоврядування. Микола Гук наголосив, що за кожною письмовою скаргою на хамське ставлення працівників Ратуші до людей при розгляді їх заяв і скарг він видаватиме розпорядження про звільнення держслужбовця з посади.

"Якщо я роблю зауваження щодо виконання того чи іншого доручення, листа чи розпорядження - мінус 10 відсотків премії", - сказав міський голова Микола Гук. - Якщо порушення допустив начальник, значить його підвів хтось з підлеглих і з цього працівника також має бути знято 10 відсотків премії". Він повідомив, що зменшення премії тому чи іншому працівникові відбуватиметься після подання ним пояснювальної записки.

Вже на цій же нараді Микола Гук зажадав від начальника відділу архітектури та містобудування Михайла Винницького пояснювальних записок щодо неналежного виконання документу № 193 та реагування на депутатський запит Богдана Волошина. Начальник управління комунальних ресурсів Андрій Янів має подати пояснювальні записки з приводу включення приміщення медичної "Оптики" в перелік об'єктів для продажу на аукціоні, а також про те, як виконується програма приватизації на 2009 рік та чому досі не пред'явлено претензії ресторану "Тустань", який заборгував місту 40 тис.грн. Доведеться писати пояснювальну записку і директорові КП "Дрогобицький ринок" Богданові Волошину про те, яким чином на земельній ділянці підпорядкованого йому ринку чиниться самовільне будівництво.

Зробив зауваження міський голова і начальникові загального відділу Наталії Бермес з приводу реєстрації деяких заяв громадян та іншим працівникам, які не вказують на вихідних листах своїх прізвищ, як виконавців. "Якщо нема виконавця листа, його підпису, на перший раз - мінус 10 відсотків премії, - резюмував Микола Гук. - Кожен має відповідати за роботу, яку виконує".

У Дрогобичі призупиняють реконструкцію площі Ринок

11 травня Дрогобицький міський голова Микола Гук провів нараду з начальником відділу капітального будівництва, департаменту міського господарства та іншими відповідальними працівниками виконавчого комітету, на якій обговорено питання реконструкції площі Ринок. Констатувалось, що в 2008 році для проведення реконструкції використано 1 442 215 грн. із закладених 1 900 000 грн. На цей рік профінансовано 700 тис.грн. з закладених 1 млн.грн. Вирішено до кінця червня ще освоїти 100-150 тис.грн. для того, щоб привести площу до ладу, більш-менш завершивши цей етап реконструкційних робіт. До того часу будівельники мають забрати з площі свій вагончик. Зі слів Миколи Гука, реконструкцію площі продовжать, коли будуть на це кошти.

Сесію Дрогобицької міської ради перенесено на 16 червня

Заплановану на сьогодні, 11 червня, 29 сесію Дрогобицької міської ради, перенесено на вівторок, 16 червня. Зі слів міського голови Миколи Гука, сесію перенесено за проханням фракції Громадянської партії "Пора", яка хоче глибше вивчити проекти рішень.

Серед питань, які пропонуються до порядку денного сесії, звіт про міський бюджет за перший квартал 2009 року, про затвердження Програми розвитку освіти міст Дрогобича та Стебника на 2009-2012 роки, про затвердження "Коригування історико-архітектурного опорного плану, проект зон охорони та визначення меж історичного ареалу м.Дрогобича", про створення муніципального ансамблю скрипалів, впорядкування умов оплати праці міського голови, кадрові, земельні і бюджетні та інші питання. Робота сесії транслюватиметься на площу Ринок.

Іван Тихий,
www.drohobychanyn.io.ua

Відкрито другу кримінальну справу про крадіжку газових котлів у новобудові в Трускавці

Старший слідчий в особливо важливих справах СУ ГУМУС України у Львівській області В.Гелецький 6 травня 2009 року підписав постанову про порушення кримінальної справи та прийняття її до свого провадження за фактом крадіжки газових котлів, які належать ПП "Компанія Політерм", з об'єкту на вул. Скоропадського у м. Трускавець на Львівщині. Про це сьогодні, 10 червня, під час прес-конференції повідомив юристконсулт ПП "Компанія Політерм" Олег Дедик.

Директор ПП "Компанія Політерм", заступник голови грузинської громади "Арагві" на Львівщині Джумбер Дзігуа поінформував, що досі не закрита кримінальна справа, з якої випливає, що він викрав котли.

"2 грудня 2008 року я був на особистому прийомі у пана Телиці, начальника управління по боротьбі з економічними злочинами ГУ МВС у Львівській області. Я усно і письмово повідомив, що на підставі своїх повноважень, згідно з договорами підряду, збираюся інвентаризувати своє майно, яке розкрадають. 5 грудня стався інцидент. Нам не дали цього робити. Повезли в міліцію складати протоколи, потім відпустили. Був інцидент із двома котлами, які вилучили безпідставно з машини. Їх зараз нам повернули. Міліція, коли порушувала справу, думала, що вони чужі, і я їх вкрав. Насправді повернення цих котлів нам, законним власникам, підтверджує, що підстав порушувати кримінальну справу не було.

Документів на право власності на ці котли ні в кого, крім мене, не виявилося. Досі справа не закрита", - прокоментував він.

Д.Дзігуа додав, що одним із двох заявників-мешканців, які звернулися в міліцію про крадіжку котлів із квартир, був А.Макар, колишній директор ТзОВ "Делакс Україна", яка й замовляла встановлення котлів у ПП "Компанії Політерм".

"Макар як мешканець має точно розуміти, що котли не належали фірмі "Делакс Україна", - сказав Д.Дзігуа. Він додав: "Я вбачаю тут умисне".

Директор ПП "Компанія Політерм" акцентував - "у нас є 6 договорів підряду з "Делакс Україна", в яких чітко записано, що закінчення терміну договору не звільняє сторін від виконання своїх зобов'язань за договором". За його словами, "Делакс Україна" так і не оплатила повністю котли і виконані роботи. Небажання виконати умови договору він вважає злочином привласнення. Йдеться про 174 котли і близько 2 млн. грн. збитків компанії.

www.zaxid.net

На ремонт Дрогобицького пологового будинку заплановано витрати 2,5 млн. грн.

У цьому році на ремонт пологового будинку у Дрогобичі заплановано витрати 2,5 млн. грн. Про це 11 червня ЗІК повідомили у відділі охорони здоров'я виконавчих органів Дрогобицької міської ради. У пологовому будинку передбачена заміна всіх вікон та дверей, а також утеплення фасаду пінопластом, оскільки будинок зведений з бетонних панелей, тому тут великі втрати тепла. Загальна вартість робіт складає 2,5 млн. грн. Передбачено, що 1,5 млн. грн. надійдуть з Державного бюджету, за умови спільного фінансування з міського бюджету буде виділено 1 млн.грн.

У Дрогобичі на пішохідному переході водій "Лексуса" збив трирічну дитину

10 червня у Дрогобичі водій автомобіля "Лексус" збив трирічну дівчинку, яка з мамою переходила дорогу на пішохідному переході. Про це кореспонденту ЗІКу повідомили очевидці події. Це сталося приблизно о 11 годині на вулиці Пилипа Орлика. Із слів очевидців події, після того, як авто збило дівчинку, водій вийшов і сказав: "Де та дитина? Я її зараз вб'ю, що вона неправильно переходить дорогу". Однак, після того водій одразу сів в машину і поїхав. Як розказують очевидці, дівчинці йшла на пішохідному переході попереду мами, натомість водій сказав, що "дитина бігає по вулиці без нагляду батьків". Стан дівчинки нормальний. За попередніми даними, у неї пошкоджена рука, яку зачепило авто.

Заступник Дрогобицького міського голови Богдан Іванців подав у відставку

Заступник Дрогобицького міського голови з житлово-комунального господарства Богдан Іванців подав заяву на ім'я міського голови, в якій просить винести на сесію питання про звільнення його з цієї посади. Богдан Іванців перебував на посаді заступника міського голови трохи більше року. У лютому йому зробили операцію на серці. Відтоді перебуває на лікарняному. Богдан Іванців очолює фракцію "Наша Україна" у Дрогобицькій міській раді, є головою міської організації "Народний Союз Наша Україна".

Нагадаємо, у Дрогобичі міський голова Микола Гук другий тиждень керує містом з одним заступником, хоча їх має бути 5. Три заступники перебувають на лікарняному, одна - у відпустці по догляду за дитиною. 9 червня, на нараді в Ратуші Микола Гук доручив начальникові відділу охорони здоров'я подати інформацію щодо стану здоров'я секретаря міської ради і першого заступника міського голови. Щодо двох інших заступників - керуючого справами і заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства, то Микола Гук пропонує розглянути питання щодо призначення на ці посади нових людей на найближчому засіданні сесії міської ради, яку заплановано на 16 червня.

У Дрогобичі зменшать бюджет розвитку більше, ніж у 8 разів - до 3 млн. грн.

Дрогобицький міський голова Микола Гук пропонує винести на розгляд сесії питання щодо зменшення бюджету розвитку міста з 26 млн. грн - до 3 млн. грн. Микола Гук вважає, що затверджений депутатами бюджет не реальний, тому його треба переглянути. "Більше 3 млн грн не наберемо", - каже Микола Гук. З його слів, на сьогодні призупинено виплату так званих "депутатських коштів", на які закладено 750 тис грн для вирішення проблем, які ставлять виборці перед кожним з депутатів. Таке рішення міський голова пояснив тим, що нині місто має більше 7 млн грн боргу загального фонду бюджету.

Крім того, для детальнішого вивчення документів, що подаються на розгляд сесії, Микола Гук запропонував внести зміни до регламенту роботи міської ради, згідно з якими всі проекти рішень мають бути подані у відділ депутатської діяльності за 15 днів до сесійного засідання. Також пропонується запровадити нововедення у процедуру таємного та поіменного голосування: для їх проведення, згідно з пропозицією, достатньо третини голосів депутатів. Дотепер необхідно 50 відсотків голосів плюс один голос. Не вноситимуться до порядку денного сесій проекти рішень, до яких має зауваження юридичний відділ.

www.zik.com.ua

Через малюнок дитини - до свідомості дорослих

8 червня 2009 року відбулось відкриття виставки та нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка "Намалюй собі Життя". Організаторами конкурсу є консультаційно-інформаційні центри Самбірсько-Дрогобицької Єпархії (Єпархіальний консультант Наталя Копичин, Тарас Шафран (ІКЦ м. Трускавець), Оксана Полянко (ІКЦ м. Дрогобич)).

Конкурс дитячого малюнка Намалюй собі Життя   Конкурс дитячого малюнка Намалюй собі Життя

Старість - природній процес, який чекає кожну людину. Метою конкурсу є дати можливість дітям через малюнок висловити своє бачення цього часу, а дорослим проаналізувати, чи мають право вони жити так, як малюють діти. Конкурсні роботи відображали бачення дитиною свого майбутнього, старості своїх батьків, родичів, чим вони займаються, куди їздять, як проводять свій час, від чого залежить їхнє життя.

Конкурс тривав з 27 квітня по 27 травня. 1 червня відбулось попереднє оцінювання робіт членами жюрі. До складу жюрі запрошені: художник-іконописець, випускник Львівської академії мистецтв п. Андрій Урбанович, помічник голови комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії о. Василь Кулиняк, редактор єпархіальної газети "Жива вода" о. Михайло Бучинський.

На святі слово від імені жюрі мав о. Василь Кулиняк. Він розповів про умови оцінювання робіт. Зокрема, він відзначив високий рівень виконавської майстерності окремих учасників та високу активність дітей у конкурсі, адже участь в конкурсі брало 190 малюнків.

Серед запрошених гостей присутніми були: голова ради фонду "Покрова" о. Василь Копичин, регіональний представник Закарпаття Євгеній Рудько, регіональний представник Івано-Франківська Марія Залеська та регіональний представник Львова Іван Копичин.

З привітальним словом до учасників конкурсу та гостей виставки звернулися Євгеній Рудько та Марія Залеська. Для відкриття виставки до слова був запрошений голова ради фонду о. Василь Копичин.

Конкурс дитячого малюнка Намалюй собі Життя   Конкурс дитячого малюнка Намалюй собі Життя

Участь у конкурсі брали діти 4 вікових категорій (4-17років). Для кожного учасника був приготований подарунок та диплом за участь, а для переможців - призи і грамоти. Крім цього, кожна вікова категорія була нагороджена художнім номером у виконанні дитячих колективів - ансамблю "Барбі", зразкового танцювального ансамблю "Радість" та дуету "Друзі". Були і спеціальні призи від голови ради фонду та генерального координатора ІКЦ НПФ "Покрова".

Для бажаючих підтвердити свою художню майстерність була відкрита художня майстерня. В інформаційному кутку НПФ "Покрова" стояла скринька для голосування за переможця у номінації "Приз глядацьких симпатій". А також музика, ігри, розваги, конкурси.

Справжнє свято для справжніх переможців.

Підготувала Наталя Копичин,
регіональний консультант НПФ "Покрова" ІКЦ м. Трускавець

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.