Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№48 (74) 2 липня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

"Влада у християнському суспільстві"

Саме під такою назвою в найближчу суботу, 4 липня, в Управлінні Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, що знаходиться на вулиці С. Бандери в Трускавці, пройде конференція, яку відкриє владика Юліан Вороновський. З доповіддями перед присутніми виступлять єпископ-помічник Ярослав Приріз ("Влада у християнському розумінні"), п. Мирослав Маринович, віце-ректор УКУ ("Суспільна відповідальність християнина") та голова Дрогобицької РДА Михайло Кравець ("Влада у пост-радянському християнському суспільстві: проблеми і перспективи").

Свято Конституції

28 червня Трускавець відзначив День Конституції. В концертній програмі взяли участь місцеві виконавці, гурт "Зорепад", вихованці Будинку учнівської творчості м. Трускавця, Р. Салань та інші. Свято проходило в курортному парку, для цього навіть не розбирали сцену, змонтовану до святкування Дня міста. Цього року День Конституції співпав із Днем молоді, який відзначають в останню неділю червня.

Натомість у сусідньому Дрогобичі в цей день проходило фото-слайд-шоу "Молодь - майбутнє України", грав муніципальний духовий оркестр, можна було оглянути техніку від байкерського клубу, поспівати під караоке.

Трускавець - місто спортивне

Влітку в Трускавці можуть пройти змагання з волейболу серед так званих "вільних команд", принаймні про це йшлося у владних кабінетах міської ради в п'ятницю, 26 червня, зокрема, активістами ініціативної групи про це велася розмова з начальником відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Зеноном Пристаєм.

А от скейтбордистам повезло менше - незважаючи на те, що навіть знайшовся спонсор для проведення змагань з цієї екстремальної дисципліни, влада Трускавця поставила умову щодо проведення заходу без патронату політичної сили, "яка і так у Трускавці рекламує себе аж занадто", - повідомив представник міської ради.

Бібліотека матиме нового директора

Директор центральної міської бібліотеки Трускавця Катерина Ківацька написала заяву на звільнення і навіть після запевнень заступника мера Трускавця Ярослава Чистогорського, що відносини із заввідділом культури С. Ковальчин нормалізуються, вирішила не змінювати свого рішення. "Я все своє життя пропрацювала на благо трускавецької бібліотеки і хочу тепер присвятити своїй сім`ї, онукам, яких я дуже люблю", - посміхаючись, прокоментувала нашому Інтернет-виданню рішення піти з посади директора Катерина Василівна. Про свого ймовірного наступника на посаді п. Катерина говорити відмовилася, проте з іншого джерела нам стало відомо, що цю посаду, швидше за все, обійме особа, яка півроку тому влаштувалася на роботу в ЦБС м. Трускавця.

Випускний святкували окремо

Минулого тижня трускавецькі випускники, як і їхні ровесники по цілій Україні, прощалися зі школою. Цього року погода внесла свої корективи у святкування і після Служби Божої в церкві св. Миколая учні знову розійшлися по рідних школах. Вітали випускників зі святом та бажали щасливої життєвої дороги мер Трускавця, освітянське керівництво, депутати ТМР.

Сертифікати зовнішнього незалежного тестування випускники Дрогобиччини мали можливість отримати лише після випускних - в Дрогобицькому районі їх завезли лише після обіду 1 липня, повідомляє наше джерело у відділі освіти району.

Натомість наші джерела у відділі освіти Трускавця повідомили про незначну затримку щодо виплати зарплати. Ми просимо наших дописувачів та інформаторів із трускавецьких шкіл утриматися від подання нам критичної інформації принаймні до початку нового навчального року. Незважаючи на запевнення начальника відділу освіти міста Трускавця Ореста Павловича Лобика про те, що без його наказу чи розпорядження ніхто нам не надасть жодної інформації, все ж кожного тижня нам телефонують працівники з кожної з трьох шкіл міста. Інформація, яку вони подають, в основному містить негативний відтінок, а оскільки для балансу рідко маємо позитивну інформацію, то звертаємося тепер через Інтернет до керівництва освітньої галузі міста щодо вирішення цього питання в позитивному плані.

Представник Дрогобича може стати заступником голови облради

Після звільнення бютівки Людмили Козак з посту заступник голови Львівської обласної ради точилися розмови про можливість переходу цієї політичної сили (БЮТ) в опозицію. Проте нещодавно нам стало відомо, що саме бютівець, а що приємно, так ще й представник Дрогобиччини, Михайло Задорожний, може посісти крісло праворуч Сеника.

І Пісний, і Баганець знають про Трускавець

На ім`я головного міліціонера Львівщини Василя Пісного та обласного прокурора Олексія Баганця надійшли колективні листи-звернення від громадян Трускавця стосовно справи будинків по Скоропадського, 3, 7, 9. В них мешканці-пайовики просять представників силових структур Львівщини притягнути до відповідальності трускавецького мера Л. Грицака за те, що він, на думку мешканців, лобіював питання прийняття акту стосовно цих споруд. Так само мешканці просять обласного прокурора не направляти дане звернення в міську прокуратуру, оскільки не довіряють прокурору Трускавця, а розслідувати це питання зі всією серйознісю та взяти дану скаргу під особистий контроль керівників свладних кабінетів на Гр.игоренка, 3 та Шевченка, 17. Направили мешканці і листи (кожен від свого імені) і на ім`я в. о. директора фірми ДП "Делакс-житлобуд" п. Н. В. Сенечин (вул. Княгині Ольги, 1/3). А зі змістом листа пайовиків квартир по Скоропадського міському голові Трускавця ознайомимо вас в повному обсязі.

"У 2004-2005 роках нами були укладені договори на пайову участь у будівництві (хто уклав договір на квартиру, а хто на офісне приміщення) з дочірнім підприємством "Делакс-житлобуд", яке є структурним підрозділом холдингу компаній "ТКС". Згідно умов договорів, квартири та комерційні приміщення нам повинні були здати ще у третьому кварталі 2005 року, а акти прийому-передачі на квартири чи офісні приміщення почали видавати лише наприкінці листопада 2008 року, оскільки державний акт на прийняття в експлуатацію вище вказаних будинків було затверджено рішенням Виконавчого комітету Трускавецької міської ради за № 197 від 08.08.2008 року. Свої зобов'язання ми виконали перед "Забудовником", що не скажеш про останнього.

В даних будинках, як у квартирах так і в офісних приміщеннях немає ні водо,-газо- та електропостачання, хоч це і передбачено у договорах на пайову участь, а також не зроблено благоустрій біля жодного будинку та практично відсутня дорога (асфальтоване покриття). В новозбудованих квартирах неможливо проживати, а в офісах працювати, оскільки відсутні елементарні зручності, а також "Забудовником" не усунуто ряд недоліків, на які ви надали термін до 01.05.2009 р.

Перелік недоліків по буд. № 3

1. відсутнє опалення в під'їзді, немає розводки труб до підвалу;
2. відсутні: - частина дахової покрівлі, - система дощової каналізації, - відсутній ліфт в під'їзді, - додаткове утеплення фасаду пінопластом, - значна частина зовнішніх підвіконників, - чорнова стяжка на балконах будинку, - цілі секції ринв та труб для стоку дощових вод.
3. одна з опор будинку в підвалі почала руйнуватися;
4. в квартирах кладка зовнішньої стіни незакінчена біля повал, а має наскрізні щілини від 1 до 3,5 см.
5. відсутнє асфальтне покриття під'їздів до будинку.

Перелік недоліків по буд. № 7

1. не підведене світло в під'їздах;
2. невстановлені дахи на сходових клітках 1-х поверхів та відсутні снігоутримувачі;
3. входи до під'їздів не обладнанні належним чином (плитка, погана якість сходів тощо);
4. пошкоджені вхідні двері в обох під'їздах.

Перелік недоліків по комерційних приміщеннях у буд. № 7

1. відсутнє електропостачання в офісах та коридорі;
2. немає на дверях замків і ручок, а на вікнах ручок;
3. не встановлений дах при вході до комерц. приміщення;
4. відсутнє санітарне обладнання (унітази, рукомийники) не відремонтовані технічні приміщення (стіни, підлога);
5. відсутні другі двері у комерц. приміщенні.

Перелік недоліків по буд. № 9

1. відсутнє опалення в під'їзді, немає розводки труб до підвалу;
2. відсутнє газопостачання у будинку;
3. в підвалі стоїть вода;
4. відсутнє асфальтне покриття під'їздів до будинку.
5. відсутній насос для постачання води;
6. немає світла в під'їздах;
7. відсутні водостічні труби.
8. протікає дах в під' їзді № 2.

Ми, власники квартир та офісних приміщень не розуміємо яким чином ви, п. Грицак, могли поставити на голосування під час засідання Трускавецького міськвиконкому 8 серпня 2008 року питання про затвердження державного акту про прийняття в експлуатацію будинків, які були здані з порушенням будівельних, санітарних, пожежних та ін. норм і у яких відсутні санітарно-побутові умови.

Ми, власники квартир та офісних приміщень, як пайовики так і громадяни України не бажаємо повторення на майбутнє з іншими громадянами такого інциденту по зухвалому та протиправному не виконанню з боку Замовника взятих на себе зобов'язань, яке мало місце з нами, а від вас шанований Леве Ярославовичу вимагаємо, щоб ви зобов'язали керівництво ДП "Делакс-житлобуд" усунути вище вказані недоліки, оскільки ви їм надали термін до 01.05.2009 р. усуненню ряду недоліків, які станом на 30 червня 2009 р. не усунені, а вас як міського голову з вашими вказівками проігноровано керівництвом ДП "Делакс-житлобуд".

Сподіваємося, що ви себе проявите в даній ситуації як міський голова, який чогось вартий і реально нам може допомогти, а не станете осторонь і займете позицію очікування і будите обмежуватися формальними відписками та покривати справжніх шахраїв та аферистів.

Відповідь просимо надати письмово у встановлений законом термін і надіслати за адресою: м. Трускавець, вул. Стебницька, 64, кв. 2 - Квітковській О. Я."

До речі, біля 100 осіб із Трускавця взяло участь у мітингу під будівлею обласної прокуратури в середу 1 липня з надією вирішити саме це питання.

Заслужені освітяни

Днями свій ювілей відзначає декан біологічного факультету Дрогобицького педуніверситету. п. Світлана Волошанська. Ресторан "Парламент" прийматиме вершки науки та влади регіону, які прийдуть привітати Світлану Ярославівну. А 1 липня відзначив свій день народження керівник методкабінету відділу освіти Дрогобицької РДА п. Штокайло, привітати його прийшли не лише освітяни середньої ланки освіти, але і представники педуніверситету, зокрема, п. Оксана Тимошенко, заступник декана історичного факультету. Редакція видання "Трускавецький вісник" приєднується до всіх щирих побажань на адресу цих воістину заслужених для освіти нашого регіону людей.

Стебник в депресії

герб Стебника В Стебнику люди не вірять, що і на майбутніх виборах в місті появиться нормальний мер. Однією з причин цього є невизначений статус міста та те, що воно майже не має власних доходів, повідомляє наше стебницьке джерело. А ось думка стебничанина, колишнього працівника спецслужб (подаємо запис без редагування):

"Хто є претенденти на мера Стебника? Може Роман Калькулятор? Знаєте, чому його так обізвали? Бо він суми хабарів набирав на калькуляторі і показував своєму візаві. Про Куцана нічого сказати не можу, він ще молодий. Микола Гориславський був три каденції, дві з них за радянських часів, коли був калійний завод, і урядувалося без таких проблем. Хоч з однієї сторони він і чесна людина, але навіть дачі собі не збудував, а це свідчить радше про непрактичність. Інший Микола великий інтелектуал, але де порядність? Коли мої знайомі робили йому паркан, він заплатив лише половину суми. А може мером стане депутат, який бігав за дружиною з пістолетом? Знаю, що часто в Стебник навідується Микола Гук, але він робить це, бо хоче стати мером Дрогобича завдяки Стебнику, зробить дві - три дороги і за нього проголосують. На мера Стебника він, ясна річ, не піде, але теж хотів би мати на цій посаді свою людину. А якщо в загальному, то я не бачу реальних перспектив покращення життя в місті Стебнику. Цілком можливо, що до влади в місті прийде Асоціація промисловців і підприємців Стебника".

До речі, подібні настрої в Стебнику є не рідкістю, а радше правилом.

Підставити можуть будь-кого

Навесні цього року в ЗМІ появилася інформація про затримку на гарячому - при отриманні хабаря - начальника Дрогобицької виправної колонії № 40 п. Шемеляка. Як повідомив спеціально для нашого Інтернет-видання наш інформатор зі Львова, це "затримання" було не чим іншим, ніж спланованою провокацією, адже жіночка, яка зайшла ніби просити за свого сина, поклала на стіл гроші і вийшла, незважаючи на протести керівника, а за кілька секунд в кабінет ввірвалися оперативники. Нагадаємо, що кілька років тому так само хотіли "підставити" мера одного з міст нашого регіону. Щоправда, колишній начальник "сороківки" тепер знаходиться на лікарняному і виробляє пенсію - незважаючи на те, що йому немає ще 40 років, стаж дозволяє це зробити (в тюрмі рахують три роки за чотири).

На даний час керує ДВК № 40 п. Крушельницький. До речі, в ЗМІ багато говориться про захист прав ув'язнених ("зеків"), проте чомусь ніхто не піднімає питання захисту прав працівників місць позбавлення волі, адже за 1,5 - 2 тисячі гривень на місяць вони "пашуть" як негри, постійно відчувають недовіру зі сторони керівництва (інколи ув'язненим більше довіряють, ніж офіцерам).

Власна інформація

До Дрогобича запросять керівників обласного конкурсного комітету, щоб на засіданні виконкому сказати їм, що вони корумповані

Конкурсний комітет з пасажирських перевезень на приміських і міжміських маршрутах - корумпована організація. Про це заявив у Дрогобичі на засіданні виконавчого комітету депутат Львівської обласної ради від БЮТ Михайло Ваврин. Зі слів Михайла Ваврина, він неодноразово звертав на це увагу керівництва Львівської облдержадміністрації, проте реакції нема ніякої. А тим часом, страждають люди. Вони звертаються до місцевих органів влади вплинути на перевізників, які не забезпечують дотримання правил перевезення пасажирів, проте останні цього зробити не можуть, бо це питання в компетенції обласного конкурсного комітету. Михайло Ваврин запропонував обговорити питання стану пасажирських перевезень на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради у липні, на яке запросити керівників конкурсного комітету зі Львова. Дрогобичани надіються на місці пред'явити всі претензії обласним чиновникам, що стосуються міжміських і приміських перевезень.

Від редакції. Згідні на всі 100%. Попробуйте поїхати з Трускавця в Дрогобич чи назад і ви побачите, яке це "задоволення": маршрутки переповнені, дихати нема чим, двері інколи відвалюються і взагалі технічний стан викликає побоювання щодо безпеки пасажирів, пільговикам, та і тим, хто справно оплачує за проїзд, водії можуть нахамити…

Дрогобицькі підприємці не хочуть припиняти несанкціоновану торгівлю в центрі міста

Чергове намагання міського голови Миколи Гука очистити прилеглі до ринку в центрі міста вулиці від торгівлі викликало спротив у підприємців, які вже багато років тут працюють.

Цього разу влада запропонувала їм місця на промисловому ринку, що на вулиці Пилипа Орлика. Підприємці категорично відмовляються туди переходити, мотивуючи це тим, що там занепаде їхній бізнес: вони торгують так званими супутніми товарами, а на Пилипа Орлика цих товарів достатньо. А ще підприємці не вірять, що звільнену ними територію в центрі міста згодом не нададуть комусь іншому для торгівлі. "Тут базар був, є і буде", - заявляють підприємці.

Вони звернулися до депутатів міської ради з проханням їх підтримати. Сьогодні, 2 липня, це питання має бути внесене на розгляд сесійного засідання.

Іван Тихий,
www.drohobychanyn.io.ua

Лікарі рекомендують "Нафтусю" … і регулярний секс

Їдуть "на води" - крутять романи…

Курортні романи - штука нехитра. Погуляти без подальших зобов'язань - кожен мастак. Але щоб гуляв увесь курорт! Таке враження, що сюди усі приїхали з однією метою - у пошуках любовних пригод. І дарма, що йдеться про знану лікувальну Мекку - найдавніший бальнеологічний курорт Європи Трускавець. Попити "Нафтусі", "Марії" та інших цілющих мінеральних водичок сюди з'їжджається люд не лише з усієї України, а й з Росії, Білорусі, Молдови, Польщі... На вулицях Трускавця (місцевого населення - лише 30 тисяч) чути й англійську, німецьку, італійську мови... І неозброєним оком видно, як цьому інтернаціональному "міксу" до вподоби відпочинок, приперчений "лямурними" походеньками.

Фатальні левиці і... дури, що ходять на процедури

курорт Трускавець Про те, що Трускавець славиться не лише чудодійними мінеральними водами, а й "любовними властивостями", мене поінформували ще перед поїздкою. Мовляв, дивись там... Приїхала. Дивлюся... Контингент відпочивальників для моєї вікової категорії не дуже - здебільшого пани та пані за 40-50. І якщо у чоловіків "у розквіті сил" при погляді на 27-річну панянку (яка ще й виглядає на двадцять) - своє на гадці, то мене перспектива такої "романтики" мало надихала. Особливо після того, як у місцевій аптеці на найпомітнішому місці поруч із розмаїттям презервативів побачила не менше розмаїття засобів для покращення і вдосконалення "чоловічої сили"...

Тож вирішила зосередитися на питті водички, читанні книжок і милуванні місцевою природою, гірськими краєвидами. Сусідка по кімнаті (жили ми в одному із санаторіїв) - жінка із Вінниці, в якої є син мого віку, обрала ту ж стратегію відпочинку. Вона одразу розповіла мені "коронний" трускавецький анекдот:

- Жінки, які приїжджають відпочивати у Трускавець, поділяються на три види: левиці (беруть чоловіків без жодних зусиль - одним своїм виглядом), тигриці (самі вирушають на полювання за сильною статтю) і... дури (ходять на процедури)...
- Чоловіки ж відпочивальники бувають чотирьох видів: леви (прийшов-побачив-переміг), вовки (відчайдушно полюють на здобич), шакали (підбирають тих, хто залишився після левів та вовків) і віслюки (споріднені душі з дурепами - себто лікуються)...

"Будете жити! Довго, щасливо і... регулярно"

"Оглядовим майданчиком" і місцем знайомств у Трускавці є центральний (ще його називають нижнім) бювет. Це тільки на перший погляд народ ходить сюди тричі, а то й шість разів на день, наче вівці до водопою. Насправді левова частка тих, хто приїхав покращити здоров'я, приглядаються у місці мінерального паломництва до протилежної статі. Чоловіки стоять купками - і тільки те й роблять, що роззираються навсібіч. А пані - одна від іншої краща! І каблучки, і зачіски, і професійний макіяж... Три "виходи на люди" - зміна трьох нарядів! Таку ж жіночу дефіляду на будь-який чоловічий смак можна спостерігати і в санаторній їдальні - за сніданком, обідом та вечерею. Чоловікам простіше: натягнув штани й футболку - і у бій...

На кожному кроці в Трускавці - романтичні кадри. У мальовничому місцевому парку, в якому сама атмосфера просто-таки кричить про романтику - звучить скрипка чи саксофон, на всі голоси виспівують пташки, білочки їдять із рук туристів, - годі відшукати "незайманої" лавочки: на одній хтось цілується, на іншій - обіймається... Парочки ходять, тримаючись за руки. Зворушила мене одна картина: чоловік із жінкою, обом - за 60, йдуть собі поволі, а за руки тримаються так, наче вони у підлітковому літньому таборі. І чути, що познайомилися тут, у Трускавці (розмова на кшталт: "То який, кажеш, у тебе вдома будинок?..").

Любовні приписи у Трускавці роблять навіть лікарі. Якось (каюсь) підслухала розмову, чекаючи під дверима до кабінету свого лікаря. На прийомі - чоловік поважного віку. На запитання лікаря "Як почуваєтесь?" він відповідає: "Та от, ніби усе добре - тільки сняться голі баби...". "Непорядок, - професійно й авторитетно наполіг лікар. - Час переходити від сну до реальності"...

У мене ж постійно цікавився, чи знайшла вже собі бойфренда. А виписуючи, на запитання "Ну що, лікарю, жити буду?" відповів: "Ще й як - довго, щасливо і регулярно"...

Дискотека для тих, кому за...

Для повноцінного журналістського репортажу із "лямурного" Трускавця мені бракувало вражень із тамтешніх дискотек. Біля бювету раз у раз лунало оголошення: "Дискотека для тих, кому за 40". Не моє. Тож несила було наважитися - навіть з професійного інтересу. Але сусіди по столу в їдальні таки витягнули мене на танці - у сусідній санаторій.

Вхід - три гривні. Напівтемрява. А контингент ще "крутіший" - враження, що "дискотека для тих, кому за 50". Настрою додавало те, як (!) розважалися на танцмайданчику жіночки й чоловіки. Гопца-дрица-гопца-ца! Українське весілля сховається! Один чоловік (близько 50 років) так "вишивав" по всьому залу, що, мабуть, не оминув своєю увагою жодної представниці прекрасної половини людства. І дарма, що на правій руці його - обручка...

Музика відповідна - хіти 70-80-х. І, як то кажуть, "у тему". Спершу щось на кшталт: "А я замуж хочу…". Потім - "медляк": "Ах какая женщина, какая женщина, / Мне б такую…". І, врешті, фінал апофеозу: "Пошлю его на небо за звездочкой…".

"Ну що, вдало сходила вчора на дискотеку?", - поцікавився наступного ранку мій масажист. "А що таке "вдало"?", - розгубилася я. "Вдало - це коли з танців хтось тебе проводжає". "А... Ну, тоді - вдало", - відповіла я...

Галина Гузьо,
www.wz.lviv.ua

Без коментарів

Резолюція зборів громадян, що бажають встановити індивідуальне опалення

20 червня 2009 р., м. Дрогобич

Заслухавши та обговоривши ситуацію що склалася з теплопостачанням у м. Дрогобич, збори вирішили: Доручити Центру енергозбереження та альтернативної енергетики громадського об'єднання "Юрій Дрогобич" звернутися до Дрогобицької міської ради з наступних питань:

І.

1. розглянути на сесії міської ради питання забезпечення теплом в опалювальному сезоні 2009-2010 рр. громадян, підприємств та установ міста;
2. створити комісію з вивчення перспектив діяльності "Дрогобичтеплоенерго" та розробки стратегії теплопостачання в Дрогобичі із залученням фахівців та громадськості;
3. скасувати пункт 2 рішення міськвиконкому № 609 від 27 травня 2009 р. (як незаконний) в частині видачі дозволів, як такий що відміняє рішення сесії № 629 Дрогобицької міської ради від 10 липня 2008 р.;
4. зобов'язати постійно діючу комісію з розгляду питань пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального теплопостачання та гарячого водопостачання, у своїй роботі дотримуючись чинного законодавства, керуватися в роботі рішенням Дрогобицької міської ради № 629 від 10 липня 2008 року;
5. зобов'язати організації, котрі видають технічні умови, оприлюднити у засобах масової інформації, вимоги та обмеження щодо встановлення індивідуального опалення, суми оплат, телефони і координати відповідальних за це працівників, та їх графік роботи, а також порядок подачі та розгляду заяв та затвердження технічних умов;
6. розробити програму забезпечення теплопостачанням або встановленням індивідуального опалення для малозабезпечених громадян.

ІІ. Доручити Центру енергозбереження та альтернативної енергетики громадського об'єднання "Юрій Дрогобич", звернутися до правоохоронних органів для встановлення незаконної видачі дозволів відключення від централізованого теплопостачання.

ІІІ. Висловити недовіру персональному складу постійно діючої комісії з розгляду питань пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального теплопостачання та гарячого водопостачання.

Голосували: 287 чоловік
За: одноголосно

Голова зборів: Володимир Кондзьолка

Купальська бувальщина

В темну нічку, дивну нічку
На Івана, на Купала
Красна дівчина Марічка,
Взявши в руки з воску свічку,
Папороті цвіт шукала.

Не дорогами-стежками
Красна дівчина ходила,
А дрімучими лісами
За ярами-росохами
В чому мати народила.

В ніч цю дивну сподівалась
Щастя-Щастячко здобути,
Сили Злої не боялась,
Тож додому не верталась -
Цвіт для неї мусить бути.

І заблис посеред ночі
Вогник-цвіт один яскравий,
Заблищали хижі очі,
Впився в вустонька дівочі
Хтивий демон, біс лукавий.

Закричала і впустила
З рук святу воскову свічку,
Йшла додому оніміла,
Нерозумна, очманіла
Молодиченька Марічка.

Навесні в велике свято
Сталась ще одна подія -
Вперше грудь дає дитяті,
Милій дівчинці хвостатій,
Збожеволіла Марія.

Делікатна, не огидна,
Народилася "в сорочці",
Хвостика тепер не видно,
Зовсім дівчині не встидно,
Що вона - чортівська дочка.

Вся краса в дівочім лоні,
Вся вона - немов лілея,
Вже за нею хлопці гонять,
Та нехай вас Бог боронить
Закохатися у неї.

Бо її вуста медові,
Повні спраги, повні трунку,
Дарувати всім готові
Неповторні і чудові
Смерті дикі поцілунки...

Володимир Ключак

Духовні вправи на липень-2009

Хочеш інших навчити мудрості, - мусиш сам її мати; хочеш їх просвіщати - мусиш сам мати світло. Св. Григорій І Великий

На прикладі Марії ми маємо зразок найдосконалішого послуху відносно Божого Закону. Св. Леопольд Мандіч

Постити, аби очистити себе та інших - це давній закон, і так довго буде зобов'язувати, скільки людина віритиме в Бога. Махатма Ганді

Коли приймеш рішення вести витривало чисте життя, ця чистота перестане бути тягарем - стане вона вінцем перемоги. Св. Йосиф Ескріва

Я часто думаю, що навіть якби не було прийдешнього життя, достатньо велика честь була б любити Бога лише протягом цього життєвого шляху. Св. Йоан Віанней

Наші рішення - як в'юни; їх легко спіймати, але важко втримати. Олександр Дюма

Кожен з нас сподівається побачити Ісуса, що сидить на небесах. Але дивіться: Він стоїть біля ваших дверей, голодний, Йому холодно, почувається, як серед чужих. Св. Августин

Пам'ятаймо, що наша релігія, - це не вбрання, яке тримаємо у валізі, щоб показатися в ньому лише тоді, коли нам це підходить. Джакомо Маффеі

Над усіма поглядами та партіями, що викликають заворушення, бентежать суспільство та усе людство, височіє Євангеліє. Бл. Йоан ХХІІІ

Любов до Бога необхідно здобувати як і все, що пов'язане з Небом. Бл. Роберт Майєр

Коли стаєш навколішки перед вівтарем, нехай буде помітно, що ти знаєш, перед ким стоїш на колінах. Св. Максиміліан Марія Кольбе

Політичний місцевий гумор від Олега Шила

Політичний місцевий гумор від Олега Шила

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.