Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№54 (80) 3 серпня 2009 р.

Репортаж: Бути як пророк Ілля

Пророк ІлляВ неділю 2 серпня при хорошій погоді та не менш хорошому настрої Трускавець відзначив престольне свято пророка Іллі, який в нашому місті є покровителем зразу двох парафій - греко-католицької на Стуса та православної московського патріархату на Мазепи. І одна, і друга церква в Трускавці є "новими", збудованими нещодавно, проте за кількістю парафіян вони навряд чи поступаються іншим.

Урочисте Богослужіння в ільїнському храмі на Стуса розпочалося о 12.00. Біля півтора десятка священиків під проводом митрофорного протоієрея о. Петра Івасівки, декана трускавецького, а також величезна кількість вірного люду, взяли участь у Літургії. Отець Микола Ришковець, який виголошував проповідь після читання Слова Божого, говорив про віру та правду - те, чим жив старозавітній пророк Ілля. Отець в доступній формі, на простеньких прикладах показав, що нашому суспільству ще довго доведеться йти, як тому ізраїльському народу по пустелі, щоб відбулися зміни. Приклад невинного ув'язненого, який сидить в миколаївській тюрмі вже 6 років і продовжує сидіти навіть після того, як знайшли справжнього вбивцю, приклади хабарництва та корупції, про які не лише ми чуємо, але в яких ми беремо безпосередню участь, коли хочемо "добра" для наших дітей у вигляді несправедливих оцінок чи поступлень у вузи, здачі на водійські права чи "позитивного вирішення" справи у кабінетах чиновників - ці незручні для декого слова не могли не вразити своєю простотою та щирістю.

У вдячному слові на закінчення Служби Божої настоятель храму о. Ярослав Шафран подякував всім, хто прийшов розділити радість спільної молитви - отцю-декану Петру Івасівці, який вже відслужив дві служби і все-таки прийшов, незважаючи на певні проблеми із здоров`ям, о. Роману Василіву, декану бориславському, трьом отцям зі Стебника з парафій Різдва Пресвятої Богородиці (о. Михайло Бачинський та його сотрудник о. Андрій) та Христа-Чоловіколюбця (о. Павло Тяжкун), о. Петру Юрдизі зі Станилі та о. Василю Цифуляку, о. Василю Біласу, вихідцю з трускавецької парафії пр. Іллі та о. Володимиру Бондарчуку з церкви св. Покрови, іншим священикам. Висловив отець-настоятель подяку і всім вірним, які брали активну участь у підготовці храмового празника та майстрам, які працюють над тим, щоб довести зовнішнє та внутрішнє оздоблення храму до логічного завершення.

Звичайно, що після освячення води та мирування люди розійшлися додому, але свято в цьому найбільш чисельному мікрорайоні Трускавця тривало до пізньої ночі - в домівках жителів, з вишуканими наїдками та напоями, зі співами та добрим настроєм.

Володимир Ключак

Новини Трускавця та регіону

В ЗАТ "Трускавецькурорт" - чергові перестановки

Генеральним директором ЗАТ "Трускавецькурорт" від п'ятниці 31 липня є п. Віктор Миколайович Жданов, попередній генеральний директор п. Володимир Омельянчук пішов працювати до Києва. Заступником п. Жданова став головний лікар санаторію "Весна" п. Юрій Лукович, а п. Ірина Радзієвська пішла на місце п. Юрія.

Це вже не перші перестановки кадрів цього року в "Трускавецькурорті", в кількох санаторіях та курортних поліклініках ЗАТу з початку року відбулися зміни та перестановки щодо головних лікарів.

"Молдові" - чверть століття

В 2009 році санаторій "Молдова" відсвяткує 25-ліття - саме в 1984 році колишнє 4 управління МОЗ Молдавської РСР прийняло в експлуатацію цей комфортабельний санаторно-лікувальний комплекс, до якого входили спальний, лікувально-діагностичний корпуси, дієтїдальня, клуб, повідомляє газета "Трускавецькурорт". Зараз колектив "Молдови" очолює кандидат медичних наук, доцент Валерій Бабелюк.

Місто перейде на позики?

О 16.00 3 серпня відбудеться засідання депутатської комісії ТМР з питань житлово-комунального господарства та благоустрою, на якій розглядатиметься можливість запозичення Трускавцем коштів у Світового банку для трускавецького водоканалу. Кошти необхідні для реконструкції та модернізації водопостачання Трускавця.

Трускавецькі діти оздоровляться в "Артеку"

Кілька трускавецьких дітей-сиріт та напівсиріт в серпні будуть оздоровлені в дитячому таборі "Артек", про це наше видання повідомив помічник народного депутата від БЮТ Андрія Шкіля.

Власна інформація

У Трускавці пройде професійний турнір за правилами РБ-1, присвячений Дню Незалежності

ГО "Школа з рукопашного бою Віталія Плеханова" організовує 23 серпня на честь Дня Незалежності України професійні поєдинки за правилами РБ-1 "Спортивне свято". Турнір буде проводитись у приміщенні філії ЗАТ "Трускавецькурорт" у Палаці культури ім. Т. Г. Шевченка. Початок змагань о 18.00. Про це ЗІК повідомили організатори змагань. У програму турніру входять 7 поєдинків у різних вагових категоріях, з яких п'ять зустрічей (стінка на стінку) за правилами РБ-1, матч-реванш між командами м. Трускавця та м. Чорткова Тернопільської області. Команду м. Трускавця представлятиме ГО "Школа з рукопашного бою Віталія Плеханова", команду гостей - СК "Характерник". Першість визначатиметься за більшою кількістю перемог у двобоях. Шостий бій турніру - рейтинговий, професійний жіночий бій за правилами MMA (бої без правил), між Оленою Овчінніковою (м.Львів) та Анною Смірновою (м.Запоріжжя). Фінальний бій турніру - за звання Чемпіона України за правилами РБ-1 у вазі 80кг між чемпіоном світу з тайського боксу за версією WMF (Таїланд, Бангкок 2008 р.) Володимиром Катихіним (м. Харків) та фіналістом професійного турніру з К-1 серії GRAND-PRI MAX (Польша, Каліш 2008р.) Юрієм Раком (м. Львів). У програмі заходу між поєдинками планується виступ шоу-балету та спортивне шоу з різних видів єдиноборств.

www.zik.com.ua

"Трускавецькурорт" оштрафували на 12 тис. грн.

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало ЗАТ "Трускавецькурорт" на 12 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Про це повідомляє прес-служба АМКУ. Відділення виявило, що Товариство встановило завищені норми споживання мінеральних вод для санаторно-курортних закладів Трускавецького родовища. Також Товариство безпідставно застосовувало різні ціни на мінеральну воду для різних споживачів.

http://portal.lviv.ua

Кандидати … депутати… кішлакі…

Не за горами вибори трускавецького міського голови. Буде з кого обирати, кажуть, вже відомо про мінімум двадцяти трьох кандидатів. Найбільше потішили мене чутки про те, що один з кандидатів - маг і гіпнотизер всеукраїнського масштабу, "корінний трускавчанин" п. А… Всім відомо, як "земляки своїх підтягують". Гіпотетично спробуємо уявити п. А. мером.

Трускавець… 2012 р… На шпилі міської ради замість прапора півмісяць з зіркою. Секретарка (корінна мешканка) Кельбаб Галючитай приймає заяви від "понаїхавши" в Трускавець Крамарів, Біласів і т.д. Найтяжче приходиться депутатам міської ради…Тепер перед сесією вони повинні мати посвідчення і обрізання…

Дарагой мєр-ака. Я не апаздал, я свій ишак припарковивал   Президія сесії міської ради

Олег Шило

На спортивних майданчиках будувати не дозволимо!

Так заявляють мешканці вулиці Мазепи, які обурені тим, що влада міста зовсім не бажає прислухатися до їхньої думки. Мешканців підтримують і ряд громадських організацій, але лише одна з них взялася до цієї справи активно. Так, до Трускавецького міського суду надійшла позовна заява, в якій громадська організація "Довіра" позивається проти виконавчого комітету ТМР за участю третіх осіб Струбіцької Л. М. та Альфавіцького М. В. Нижче вміщуємо сам текст цієї позовної заяви, який роз'яснює суть справи.

"Рішенням дев`ятої сесії п'ятого демократичного скликання Трускавецької міської ради від 17.05.2007 року № 147, а саме пункт 12.1, вирішено надати в оренду терміном на три роки підприємцю Струбіцькій Лесі Михайлівні земельну ділянку площею 0,0085 га на вулиці Довженка для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (будівництво та обслуговування торгового павільйону) за рахунок земель міської ради, не наданих в користування та рішенням одинадцятої сесії міської ради п'ятого демократичного скликання Трускавецької міської ради від 19.06.2007 року № 171, а саме пункт 3.1 вирішено надати в оренду терміном на три роки підприємцю Альфавіцькому Михайлу Васильовичу земельну ділянку площею 0,0085 га на вулиці Довженка для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (будівництво та обслуговування торгового павільйону) за рахунок земель міської ради, не наданих в користування.

У м. Трускавці по вулиці Довженка знаходиться цілісна земельна ділянка, яка огороджена та з 1975 року з моменту будівництва мікрорайону використовується для організації відпочинку населення, проведення спортивних заходів.

На сьогоднішній день на даній земельній ділянці розміщені:

- футбольне поле;
- волейбольне поле;
- баскетбольне поле;
- дитячий майданчик;
- бігова доріжка на 100 метрів.

Від даної земельної ділянки Трускавецька міська рада уже відлучила землі:

- для облаштування під'їзної дороги до приватного будинку;
- для облаштування при будинкової території іншого приватного будинку.

17.09.2004 року Трускавецька міська рада надала дозвіл на будівництво 16-ти торгівельних павільйонів, у тому числі був підприємець Альфавіцький М. В. на захист даної земельної ділянки виступили мешканці мікрорайону І. мазепи та ГО "Довіра". Трускавецька міська рада скасувала своє рішення по будівництву 16-ти торгових павільйонів.

На моє тверде переконання Трускавецька міська рада грубо порушила:

1. Права громади;
2. Земельний кодекс України ст. 50 та ст. 51;
3. Закон України "Про фізичну культуру і спорт" ст. 29 та ст. 40;
4. Наказ Міністерства Охорони Здоров`я України № 173 від 19.06.1996 року "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

На сьогоднішній день на даній земельній ділянці розпочали будівельні роботи.

На підставі вищенаведеного прошу:

1. Постановити рішення, яким пункт 12.1 дев`ятої сесії п'ятого демократичного скликання Трускавецької міської ради від 17.05.2007 року № 147 про надання в оренду терміном на три роки підприємцю Струбіцькій Леся Михайлівні земельної ділянки площею 0,0085 га на вулиці Довженка для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (будівництво та обслуговування торгового павільйону) за рахунок земель міської ради, не наданих в користування, визнати недійсним.
2. Постановити рішення, яким пункт 3.1 одинадцятої сесії міської ради п'ятого демократичного скликання Трускавецької міської ради від 19.06.2007 року № 171 про надання в оренду терміном на три роки підприємцю Альфавіцькому Михайлу Васильовичу земельної ділянки площею 0,0085 га на вулиці Довженка для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (будівництво та обслуговування торгового павільйону) за рахунок земель міської ради, не наданих в користування, визнати недійсним.
3. Для забезпечення даного позову, прошу винести ухвалу щодо заборони Струбіцькій Л. М. та Альфавіцькому М. В. проведення будівельних робіт по влаштуванню даних торгових павільйонів.
4. Судові витрати покласти на відповідача.

ДОДАТОК:

- Копія підписних листів мешканців м. Трускавця мікрорайону І. мазепи, які підписалися проти будівництва торгових павільйонів на території, яка використовується для організації відпочинку населення та спортивних заходів.
- Копія рішення № 147 пункт 12.1 від 17.05.2007 року Трускавецької міської ради про надання в оренду терміном на три роки підприємцю Струбіцькій Л. М. земельну ділянку площею 0,0085 га на вулиці Довженка для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (будівництва та обслуговування торгового павільйону) за рахунок земель міської ради, не наданих в користування.
- Копія рішення № 171 пункт 3.1 від 19.06.2007 року Трускавецької міської ради про надання в оренду терміном на три роки підприємцю Альфавіцькому М. В. земельну ділянку площею 0,0085 га на вулиці Довженка для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (будівництва та обслуговування торгового павільйону) за рахунок земель міської ради, не наданих в користування.
- Копія викопіровки фрагменту даної ділянки, де рішенням від 17.09.2004 року Трускавецької міської ради надали дозвіл на розміщення 16-ти торгових павільйонів, в тому числі підприємцю Альфавіцькому М. В.
- Копія позовної заяви в трьох примірниках.
- Квитанція про сплату держита.

10.06.2009 року
Голова ГО "Довіра" Кісак І.В."

В міській владі Трускавця цей позов схильні вважати побоюванням п. Кісака щодо конкуренції, проте сам Ігор Володимирович такі безглузді твердження категорично спростовує. Цей підприємець є добре відомий у Трускавці як справедлива людина, яка не лише здатна відстояти свої інтереси, але і інтереси дітей-сиріт, багатодітних сімей, інших незахищених соціальних верств. І те, що знайшовся хтось, хто організовує людей та в суді відстоює їхні інтереси, щоб у дітей та спорту в Трускавці було майбутнє, можна лише вітати.

Духовні вправи на серпень 2009 р.

Сила народу - у святій любові до ближнього, котра об'єднує серця, спаює душі та охороняє від розбрату та незгоди. Св. Урсула Лєдуховська

Ісус прагне нашої любові, благає її. Покладається на нашу милість. Він не хоче нас взяти, якщо ми самі Йому не віддаємось, і найменша річ цінна в Його Божественних очах. Св. Тереза з Лізьє

Коли гроші йдуть в процесії, диявол несе хоругви. Німецьке прислів'я

Найшляхетніша краса сяє на тому обличчі, на якому можна вичитати думку про Бога. Зента Мауріна

Священикам дав Бог таку силу, якої не дарував ні ангелам, ні архангелам: тим, що живуть на землі, доручив розпоряджатися тим, що є на небі. Св. Йоан Златоустий

Покора чинить людей подібними до ангелів, пиха ангелів перетворює на демонів. Св. Августин

Скупий - це той, хто сьогодні вмирає з голоду через страх перед тим, що завтра буде вмирати з голоду. Св. Бернард

Господь не обмежився тим, що сказав нам про свою любов, а довів це своїми ділами, усім своїм життям. А ти? Св. Йосиф Ескріва

Тільки святі залишають сліди. Інші галасують, але не залишають ніякого знаку, який би свідчив, що вони пройшли. Едуар Поппе

Хай милосердя Твоє, Боже, закриє нас, як заслоною, від ока Твоєї справедливості. Св. Катерина з Сієни

Прикрашаймо нашим батькам вечір їхнього життя так, як вони прикрашали наш світ. Ніколо Томазео

Політичний гумор

політичний гумор"Свобода" Тягнибока звернулась до Міністерства Іноземних Справ України з вимогою видворити з України Константина Затуліна тим же способом, що він в Україну проник: На носилках і вперед ногами.

* * *

В народного депутата, як і в сперматозоїда є один шанс на мільйон стати людиною.

* * *

Що спільного між А.С.Пушкіним та В.Ф.Януковичем ? І той, і інший в молодості майстерно володіли пером.

* * *

Програма "Десять крокiв назустрiч людям" вiдтепер зветься "Десять рокiв назустрiч людям".

* * *

політичний гумор Після відміни депутатської недоторканності для депутатів Верховної ради на кошти резервного фонду закуплені 450 примірників "Кримінального кодексу України". Для декого - в Гоблінському перекладі.

* * *

Фракціям комуністів і партії регіонів відмовлено в видачі ліцензій на відстріл аборигенів. В Секретаріаті Верховної Ради пояснили, що комуністи свої квоти вибрали в кінці тридцятих, партія регіонів - в середині дев"яностих...

* * *

Держдума Росії прийняла закон, згідно з яким при веденні слідства дозволено використовувати детектор брехні. Тендер на поставку приладів виграв Тульський завод електропаяльників...

* * *

політичний гумор Київ. Стоїть чоловік у заторі. До авто хтось підходить і стукає у вікно. Той опускає скло і запитує:

- Шо нада?
- Розумієте, терористи захопили Верховну Раду разом з депутатами у заручники і вимагають викуп 10 мільйонів доларів, в іншому випадку вони заллють їх усіх бензином і підпалять. Ми вирішили пройтись по машинам, хто скільки дасть.
- Ну… Я - літрів 5 можу дати.

* * *

Йде засідання Верховної Ради. Раптом Ющенко голосно чхає. На табло з являється напис: "Здоровенькі були, Віктор Андрійович!!!" За - 37, проти - 377, утрималося - 36. Рішення не прийнято.

* * *

Миється в бані Янукович з Шуфричем. Дивиться Шуфрич, а в того на всю спину наколка: ЛІДЕР НАЦІЇ.

- А хто вам цю наколку зробив? А то буква Л на П дуже схожа...
- Та то Тарасик Чорновіл напросився. Хто ж знав, що він з партії вже намилився втекти...

www.durdom.in.ua

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.