Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№65 (91) 7 вересня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Помер депутат Трускавецької міської ради

В п'ятницю, 4 вересня, помер депутат Трускавецької міської ради, обраний за списком партії "Відродження" Михайло Дмитрович Вронський. Напередодні у нього трапився інсульт. Похорон відбувся в неділю, 6 вересня.

Згідно з чинним законодавством, міська ТВК мала б в найближчий час зареєструвати наступним депутатом чергового по списку кандидата. Ним є генеральний директор санаторію "Карпати" Володимир Мар`янович Маринкевич. Цілком можливо, що "імпотентна" ТВК, яка в цьому році не "спромоглася" навіть зібратися жодного разу, зареєструє оптом аж 8 депутатів - одного від "Відродження" і 7 від БЮТ, які вже понад року чекають на справедливість.

Більярдну швидше за все підпалили

Після попереднього розслідування справу по пожежі колишньої більярдної трускавецькі пожежники направили на дорозслідування в міліцію, а там було прийнято постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Проте як повідомив начальник трускавецького МВ УМВСУ п. Василь Бурик, вже відправлено скерування в прокуратуру щодо скасування цієї постанови, адже згідно з актом МНС, пожежа виникла в результаті підпалу. Від імені мера Трускавця отримав доручення підготувати запит в прокуратуру і О. Блажівський, помічник мера.

Наше сміття купуватимуть та перероблятимуть?

Як повідомив на щопонеділковій нараді заступник трускавецького міського голови Віктор Марченко, у п'ятницю до мерії Трускавця звернувся приватний підприємець із пропозицією купувати трускавецьке сміття для його подальшої утилізації за ціною 20 грн. за тону. Що є привабливо, так це те, що не вимагається надання земельної ділянки, адже утилізація мала б проходити в Дрогобичі. Тим не менше, багато хто ставиться до такої ідеї скептично, не сприймаючи її всерйоз.

Пройде турнір по волейболу

15 вересня у Трускавці планується проведення турніру по волейболу, який планують реалізувати та проспонсоруваьти окремі трускавецькі підприємці. Цілком можливо, що турнір проходитиме і під патронатом якоїсь із політичних сил міста, це питання поки що узгоджують з міською радою.

Маршрути внутрішні та зовнішні

Ситуація по перевезеннях на маршрутах "Трускавець - Дрогобич", "Стебник - Борислав" та "Трускавець - Стебник" вимагає негайного втручання органів влади, адже і досі невідомо, хто ж несе відповідальність за реальний стан справ на цих маршрутах, повідомив на щопонеділковій нараді в мерії Трускавця п. Віктор Марченко. У травні - червні цього року пройшли тендери, але є рішення суду, яке забороняє новим переможцям тендерів здійснювати перевезення пасажирів, тоді як і "старі" перевізники не мали б цього робити, адже термін дії їхніх тендерів вичерпано. Хоча на тендер подавали всі нові автобуси (2 роки від моменту випуску), перевезення здійснюється машинами, киї "пропрацювали" по 10 і більше років, що може становити загрозу для пасажирів. Єдиний зовнішній маршрут (з найбільш популярних), до якого на даний момент немає жодних претензій - це "Трускавець - Львів".

Натомість потрібно розмежувати посадкову стоянку для внутрішньоміських маршрутів № 1 та № 2 біля автовокзалу, адже люди не знають, в якому напрямі їде маршрутка - до базару, вниз чи в нагірну частину курорту, до санаторіїв біля "Фуршету", що становить певні незручності для пасажирів.

Три комісії на тиждень

Цього тижня засідатимуть три комісії у Трускавці - по наданні допомоги малозабезпеченим, з питань торгівлі та житлова.

За алкоголіків візьмуться

Алкоголіки часто розпивають спиртні напої біля пам'ятників та пам'ятних знаків Трускавця і їм за це нічого немає, вони не несуть жодної відповідальності. Повідомив начальник відділу по благоустрою та рекреації ТМР Михайло Слободян. Дієвим способом впливу на цих людей він вважає звернення до міліції. Так само чиновник висловив своє занепокоєння станом споруди колишнього магазину "Дитячий світ" ("Мозаїка").

Кваліфікаційна комісія "візьметься" і за суддю

Рішення суду по справі земельної ділянки 17 гектарів між Модричами та нашим містом Трускавець вважає необгрунтованим, а дії судді підпадають під те, щоб питання її професійної дієздатності було розглянуто кваліфікаційною комісією, а можливо і Верховною Радою України, повідомляє наше джерело. Нагадаємо, природоохоронна прокуратура подала документи в суд щодо визнання недійсним акту продажу міською радою Трускавця земельної ділянки, на яку Трускавець має акт на право приватної власності, а Модричі хотіли б цю землю привласнити собі.

Конференція журналістів у Трускавці

В суботу, 5 вересня, в конференц-залі ПК імені Шевченка в рамках святкування 10-річчя газети "Джерела Трускавця" проходила журналістська конференція на тему "Місцева преса: від комунальної до незалежної (досвід та проблеми трансформації)". Після молитви "Отче наш" та пісні "В гаю зелененькім вода тече" від квартету "Сузір`я" перед присутніми виступили перший та теперішній головні редактори газети "Джерела Трускавця", а також чисельні гості з Києва, Львова, регіонів України, а саме - редактор районної газети з Херсонщини Валерій Горобець, редактор часопису "Решетилівський вісник" Іван Циган, Ірина Прокоп`юк із Криму, представниця Інституту Розвитку Регіональної Преси Оксана Євтушенко, заступник голови правління львівської організації НСЖУ Анатолій Очколаз, заступник редактора "Телекритики" Отар Довженко, редактори Мирослав Малахівський зі Львівщини та Микола Токарський з Маріуполя, уродженці Трускавця Ігор Когут та Олег Онисько. Від імені місцевих ЗМІ виступали Валентина Гук, колишня працівниця газети "Франкова криниця Підгір`я" та директор радіопрограми "Франкова земля" Йосип Фиштик із донечкою Юлею.

Привітати трускавецьку газету приїхала і депутат з Дрогобича Віра Байса. Не обійшлося і без подарунків - їх вручали як колективу газети, так і власник газети (інвестор) теперішнім та колишнім вибраним працівникам. Закінчилася конференція фуршетом. Після цього приїжджі мали можливість відвідати один зі СПА-центрів Трускавця, а після обіда було влаштовано концерт за участі Іннеси Братущик та Ореста Хоми, Мар`яна Шуневича, Левка Дурка та Аеліти, кабаретової пари пана Дзюня та пані Мірці, які чомусь вітали газету "Джерельце" (забулися, видно). З політиків із вітальним словом виступили голови двох з понад десятка існуючих у Трускавці громадських організацій.

Інтернет - сила

В Трускавці щораз більше і простих людей, і політиків розуміє значення та роль Інтернету в поширенні інформації та намаганні донести себе "споживачу", подати з найкращої сторони. Так, в кінці серпня силами однієї з трускавецьких ГО, керівник якої, швидше за все, пробуватиме свої сили на мерських перегонах, створено новий сайт в мережі.

Владика побував у Раневичах

Правлячий архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Юліан Вороновський взяв участь у святкуванні 600-ліття с. Раневичі (Лішнянський деканат), яке мало місце минулої неділі, 6 вересня. А в наступну неділю, 13 вересня, свято відбудеться в с. Унятичі Дрогобицького району - там буде посвячено храм після проведення реставраційних робіт.

Власна інформація

Дрогобицький голова Микола Гук пожаліється на місцевих правоохоронців їх столичному начальству, якщо не допоможуть йому виконати закон про заборону торгівлі на вулицях міста

Якщо цього тижня правоохоронні органи не забезпечать виконання у Дрогобичі законів України, які забороняють несанкціоновану торгівлю на вулицях населених пунктів, місцева влада має намір звернутися за допомогою до відповідних міністерств і відомств у столиці. Про це заявив на прес-конференції для журналістів Дрогобицький міський голова Микола Гук.

Від 25 травня - з часу свого повернення на посаду міського голови - Микола Гук активізував роботу з очищення центру міста від вуличної торгівлі. На ринку на вул. Пилипа Орлика облаштували майданчик для її перенесення. Однак підприємці, які торгують на вулицях в центрі міста, не хочуть переселятися на нове місце, шукають захисту в суді, серед депутатського корпусу.

Микола Гук схвалює ініціативи Юлії Тимошенко щодо місцевих бюджетів

Міський голова Дрогобича Микола Гук, побувавши минулої суботи на нараді в Києві, яку проводила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, відчув, що в уряді працює потужна команда, яка вселила надію, що ситуація в державі зміниться на краще. Про це він заявив сьогодні, 7 вересня, на нараді з керівниками відділів, управлінь і служб міста. Микола Гук схвально відгукнувся про ініціативи прем'єра щодо запропонованих джерел доходів місцевих бюджетів. "Новий Бюджетний кодекс дасть змогу залишати у місті 50 відсотків податку на доходи фізичних осіб, екологічні кошти, дорожній податок та інше", - наголосив Микола Гук. Він також позитивно оцінив пропозицію прем'єра щодо того, щоб органи місцевого самоврядування самі визначали, яку форму приватизації землі їм обирати - чи аукціон, чи виділяти земельні ділянки під ті інвестиційні програми, які конче необхідні для міста. Дрогобицькому міському голові імпонує, що уряд заставляє "легендарний" Держкомзем працювати на користь громад, а також те, що прем'єр має намір розібратися з БЮТівцями, які на місцях розкрадають громадське добро.

Іван Тихий,
www.drohobychanyn.io.ua

У Трускавці у підприємця з офісу вкрали ноутбук та сейф із грошима

У Трускавці у підприємця з офісу вкрали ноутбук та сейф із грошима

5 вересня у Трускавецький міський відділ міліції звернувся приватний підприємець, який заявив про крадіжку. Підприємець зазначив, що уночі проти 5 вересня у його офісі у Трускавці, що на вул. Мазепи, невідомі особи зламали замок вхідних дверей, проникли у приміщення та викрали ноутбук "Самсунг R 60" та електричний цифровий сейф із грошима. Сума завданих збитків встановлюється. Ведеться пошук злочинців.

www.zik.com.ua

Ющенко і Тимошенко приїдуть до Трускавця на економічний тиждень

"Підтвердження участі у Економічному тижні вчора дав Президент України Віктор Ющенко. Також ми отримали погодження на участь в другому дні роботи форуму від прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко", - повідомив 4 вересня під час відзначення найкращих підприємців області з нагоди Дня підприємця голова Львівської ОДА Микола Кміть.

Нагадаємо, що цього року на Львівщині замість традиційного Економічного форуму відбуватиметься Львівський економічний тиждень. Цьогоріч він проходитиме з 28 вересня до 2 жовтня включно. Фокусною подією Економічного тижня стане ІХ Львівський міжнародний економічний форум "Інвестиції. Інновації. Конкурентноздатність", який відбудеться 1-2 жовтня у Трускавці у готельному комплексі "Ріксос".

Основна мета форуму - окреслення способів виходу Львівщини з економічної кризи. "Чотири дні форум проходитиме у Львові. Основний захід, на який ми традиційно запросили Президента України, ми перенесли до Трускавця через те, що у Львові немає готелю, який би міг розмістити всіх гостей форуму, а як відомо, основні домовленості відбуваються не у межах офіційних заходів, а поза ними, тому потрібний майданчик для таких зустрічей. По-друге, Трускавець - це друге після Львова місто за туристичною привабливістю", - наголосив керівник Львівщини. Також у межах форуму відбудеться традиційний Інвестиційний ярмарок, на якому представлять інвестиційні пропозиції з кожного району області.

www.zaxid.net

У Трускавці пройшов семінар для викладачів євангелізації та місіології у навчальних закладах УГКЦ

2 вересня у м. Трускавець в приміщенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії розпочався навчальний семінар для викладачів євангелізації та місіології у семінаріях та монаших спільнотах УГКЦ. Семінар організовав Пасторально-Місійний Відділ Патріаршої Курії УГКЦ, який очолює владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Як зазначив прот. Василь Поточняк, секретар Пасторально-Місійного Відділу, даний навчальний захід організований з метою уніфікації програми викладів богослов'я євангелізації та місій у навчальних закладах УГКЦ.

Інтенсивна програма семінару, який тривав впродовж 4-х днів, передбачає 14 лекцій. Ексклюзивним доповідачами був о. Жанфранческо Колцані (don Gianfrancesco Colzani), професор місіології Папського Університету Урбаніана. Професор Колцані розповів про богословські підстави місіології. Натомість Ректор Дрогобицької Духовної семінарії, митр. прот. Мирон Бендик, зосередив увагу учасників семінару на особливостях місійного служіння УГКЦ.

Жанфранческо Колцані - італійський католицький священик - народився у 1940 році. Навчався у семінарії у м. Вегоно, де розпочав свою викладацьку дільність. Священичі свячення прийняв у 1964 році. Згодом його запрошено викладати у Міланському Католицькому Університеті. Сьогодні він є парафіяльним священиком у Міланській єпархії та викладає у Міланській місійній семінарії. Рівно ж о. Колцані є викладачем богословського факультету Флоренського Університету та Папського Урбаніанського Університету.

Понад 30 років о. Жанфранческо викладає богословську антропологію та цікавиться питаннями есхатології й маріології. На даний час о. Колцані є професором місійного факультету в Урбаніанському Університеті та гостьовим професором в Університеті Маріан. Отець є автором 20 книг.

У семінарі взяли участь представники Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Дрогобицької семінарій, а також Українського Католицького Університету. Монашество представляли отці студити, отці редемптористи, отці василіяни та сестри служебниці.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Відпочинок

Трускавчани в Севастополі

Щоліта, протягом останніх п'яти років, Трускавецька міська рада відповідно до угоди про співпрацю, укладеної між ТМР та Севастопольським вищим військово-морським інститутом ім. Нахімова, скеровує туди на оздоровлення трускавецьких дітей. "Цього року на березі Чорного моря оздоровилося 25 юних трускавчан - учнів шкіл міста, - розповідає Оксана Плитин, юрисконсульт міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, яка нещодавно супроводжувала групу юних трускавчан на відпочинок-оздоровлення. - Севастопольський військо-морський інститут має чудову відпочинкову базу, забезпечує трьохразовим харчуванням. Під час поїздки ми познайомились з визначними місцями міста-Героя Севастополя, відвідали місцевий Музей оборони, здійснили екскурсію на український військовий корабель ім.Петра Сагайдачного, побували на руїнах Херсонесу, не змогли оминути славнозвісний севастопольський Дельфінарій. Власне відпочинок і дітям, і супроводжуючим приніс масу задоволення. Тому повернулись у рідне місто повні емоцій і вражень".

Юрій Павлічко та Андрій Садлівський - юнаки, яким пощастило потрапити в групу відпочиваючих у Севастополі. Поділившись своїми враженнями, вони розповіли, що їм найбільше запам'яталось тепле море, морське сонце, живі дельфіни в Дельфінарії, корабель "Фаїна", історію захоплення якого сомалійськими піратами знає кожен. Бачили юні трускавчани і чимало українських військових кораблів, які є показником того, що Україна має свій потужний військово-морський флот та спроможна захистити свої кордони від колоністських зазіхань.

А розчарував трускавецьких відпочивальиків епізод, який стався в магазині Севастополя: коли хлопці звернулись до продавця рідною мовою, - у відповідь почули: "Ви что, бандеровци, что лі?". Та й вивіски на закладах і установах українського міста написані російською мовою, що теж не сподобалось юнакам.

Марічка Кульчицька,
бюлетень "Голос ради"

Усе життя - в школі

МАРІЯ РУДНІК: "ХОЧУ, АБИ НАША УКРАЇНА БУЛА ВІДОМА У ВСЬОМУ СВІТІ, БО МИ ТОГО ВАРТІ"

Марія Ярославівна Руднік двадцять п'ять років працює у Стебницькій загальноосвітній школі № 6, з них одинадцять - на посаді директора. Про успіхи і проблеми цього навчального закладу ми розмовляли напередодні Дня знань.

- Пані Маріє, пам'ятаєте, як стали директором?

- Звичайно. Я була головою профспілкового комітету. Коли попередній директор пішов, колектив обрав мене на цю посаду.

- І як Вам зараз працюється?

- Я взагалі дуже люблю свою роботу. Приходжу сюди зранку, йду вечором, з радістю працюю і з радістю повертаюся додому.

- Скільки всього учнів і вчителів у школі?

- 480 учнів і 83 працівники у школі, це разом учителі та технічний персонал.

- Яких найбільших успіхів, на Вашу думку, досягла школа, якою Ви керуєте?

- Найбільший успіх, я вважаю, - це єдність колективу. В нас немає роздвоєння або групування, ми все вирішуємо разом. Я дуже рада, коли вчителі кажуть, що я не так щось зробила, я виправляю помилку. В нашому колективі немає сварок. Люблю цей колектив, ставлюся до вчителів так, як би хотіла, щоби вони до мене ставилися.

- Я чув, що багато у матеріальному плані школі допомагають друзі з Німеччини.

- Так, ми маємо зв'язки з ними. Наша дружба триває вже майже вісім років. У всіх класах ми поміняли парти, крісла, всі меблі. Вони нам привезли нові станки у майстерню, одяг, який ми роздаємо дітям. Для учнів зробили ігровий кабінет, де можна бавитися в різні забавки, ігри. Забезпечили нас також комп'ютерами. З цього року вводимо інформатику. Бачимо, що діти захоплюються комп'ютерами, так що намагаємось не відставати від потреб часу.

- Мабуть, як і в кожній школі, є й проблеми?

- На жаль, так. Насамперед, це недостатнє фінансування. Тече дах. У нас дуже гарна школа усередині, взагалі проект дуже гарний. В інших школах коридори темні, а у нас світло. Ми у центрі міста. Але не можемо помалювати стіни, якщо вони потечуть. Минулого року в туалетах зробили євроремонт. Як все гарно, красиво, діти навіть не малюють по стінах.

- Як співпрацюєте з батьками? Чи допомагають вони, скажімо, у ремонті школи?

- Ми зібрали батьківський комітет, і тати й мами наших учнів вирішили робити ремонти власними силами у тих кабінетах, де навчаються їхні діти. А так вчителі скидаються зі своєї зарплати і роблять ремонт.

- Чи допомагає влада грішми?

- Минулого року нам дали 70 тисяч гривень з бюджету розвитку Дрогобича. Якраз на ці гроші ми зробили євроремонт у туалетах.

- Ви кажете, що німці приїжджають до Стебника. А Ви були у Німеччині?

- Так, їздила. Ми привезли сто пластикових вікон, своїми силами встановили їх. Завгосп у нас хороший, він сам працює, а не лише керує. Привезли кабінки у туалети, унітази, умивальники. Що ми бачили там, то все нам давали.

- Кожна школа пишається своїми випускниками. Ким пишається шоста школа?

- Можна, звичайно, багатьох назвати. Наприклад, Олесь Рубінський працює у банку, лікар Жанна Салінг, у магазині працює Галина Павлюх. Знаєте, щось я ніколи не звертаюся до наших бізнесменів.

- Спортивна громадськість міста дуже схвально про Вас відгукується, Ви завжди йдете їй назустріч.

- Спортзал у нас зараз у належному стані, зробили ремонт своїми силами. Багато звертаються до нас спортивні організації. Як ми можемо відмовити? Де мають наші учні подітися? Краще нехай займаються у спортзалі, щоб не було наркоманії, алкоголізму, мордобою. Тут проходять різні турніри, особливо футбольні змагання. А всі спортивні знаряддя тримаємо у школі. Ось тому в неділю я приходжу, відкриваю це все, аби люди могли скористатися. Роздягалками користуються.

- Що би Ви хотіли побажати учням, їхнім батькам, вчителям з нагоди початку нового навчального року?

- Насамперед, звичайно, здоров'я, бо це основне у житті. Хочу побажати їм людського щастя. Хотіла би, щоб наше покоління зробило так і працювало так, аби наша Україна була відома у всьому світі, бо ми того варті. Ми стояли й мерзли на Майдані. А зараз? Що наші діти й онуки будуть мати? Я думаю, що всі виходять із школи. Хочу всім випускникам, які вже стали батьками, побажати, аби вони більше поверталися обличчям до рідної школи, бо від цього також залежить майбутнє їхніх дітей і онуків.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Допомога підприємництву

У Трускавці працює Єдиний дозвільний офіс

Єдиний дозвільний офіс м. Трускавець створений 1 квітня 2006 року. ЄДО забезпечує реєстрацію та погодження документів суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним та юридичним особам за принципом "Єдиного вікна". Це означає, що дозволи та погодження видаються без участі представників підприємництва.

ЄДО - це адміністративні послуги:

- ЄДО консультує всіх бажаючих з питань, що стосуються проходження дозвільних процедур та отримання погоджень.
- ЄДО надає бланки заяв та перелік документів для проходження дозвільно-погоджувальних процедур та допомагає при їх заповнені.
- ЄДО приймає та реєструє документи, забезпечує їх погодження, видає дозвільні документи;
- ЄДО надає рекомендації з досудового врегулювання спірних питань, які виникають між владою та бізнесом щодо проходження дозвільно-погоджувальних процедур;
- ЄДО оцінює відповідність заявлених бізнес-пропозицій чинним вимогам та стандартам.

В рамках ЄДО працюють 9 представників місцевих дозвільних органів

З початку 2009 року в ЄДО зареєстровано близько 180 заяв, видано 147 документів дозвільного характеру, 17 відмов у видачі документів дозвільного характеру, надано 300 консультацій.

Забезпечено ведення Реєстру документів дозвільного характеру. Зокрема, зареєстровано 49 заяв з моменту встановлення програми РДДХ.

Вся необхідна інформація для роботи з ЄДО розміщена на стенді та на сайті міської ради.

Адреса ЄДО: м. Трускавець, вул. Бориславська,2.

Адреса Веб-сторінки у мережі Інтернет: www.truskavets-city.gov.uа

Розклад роботи - 8:00-17:00год.; прийом заяв та видача документів з 10:00 до 15:00гол.; обідня перерва з 12:00 до 13:00 год.

Бюлетень ТМР "Голос ради"

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.