Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№66 (92) 10 вересня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Ажіотаж щодо плавання

Нововідкритий басейн у "Спортовці" може не вмістити всіх бажаючих, адже секція з плавання стала найпопулярнішою у Трускавці. Плавати виявляють бажання і вчителі та вихователі, станом на сьогодні подали заявки на включення до абонентських груп для вчителів 18 працівників БУТ, 36 - із 5 дитячих дошкільних закладів міста і по 40 - 50 з кожної школи. Запис на плавання відбувається після проходження медогляду.

У Трускавці побільшало азербайджанців

Після відкриття прямого авіарейсу "Львів - Баку" у Трускавці зросла кількість відпочивальників з Азербайджану.

Духові органи для Трускавця вже в Польщі

Духові органи, подаровані трускавецькому костелу німецьким містом, вже знаходяться на території Польщі. Тим часом тривають підготовчі роботи по зміцненню хору в храмі, щоб він зміг витримати таке навантаження. Після закінчення робіт та митних процедур органи будуть встановлені, для цього теж потрібні кошти. Тому настоятель парафії о. Христофор Щигло звернувся до парафіян, відпочиваючих та всіх небайдужих внести свій посильний вклад у те, щоб Трускавець міг пишатися наявністю власних духових органів.

Генплан Трускавця перебуває на експертизі

Як повідомив спеціально для "Трускавецького вісника" представник управління архітектури та містобудування ТМР п. Зеновій Кушнір, міська рада вже повністю проплатила кошти за розробку проекту Генплану міста Трускавця (розробляв його п. Крупа) і на даний час документ знаходиться на стадії експертизи.

Замкнуте коло зі сміттям на Скоропадського

Сміттєві кучугури біля новобудов по вулиці Скоропадського швидше за все ще довго будуть "тішити" наше око. Причина банальна - КП "Наше місто" немає з ким заключити угоду на вивіз сміття, надто багато є і інших неврегульованих моментів по цих будинках.

Натомість новий керівник відділу з питань благоустрою та екології ТМР п. Слободян закликає мешканців міста повідомляти про інші факти забруднення території (особливо спалення листя та сміття, за що накладатимуть штрафи) та благоустрою Трускавця. Для цього (прийому громадян) щодня з 15 до 17 години (в п'ятницю з 14 до 16) чергують працівники відділу в кабінеті № 42 (4 поверх) по вулиці Бориславській, 1.

Коли ж подбають про молодь?

1 жовтня у Трускавці планують відзначити День людей похилого віку, а в кінці вересня - 65 років "визволення" України від фашистських загарбників (замовчуючи той факт, що на зміну одним загарбникам прийшли інші). До заходів долучатимуть осіб старшого віку, якими у Трускавці займаються як державні, так і недержавні органи, а саме Територіальний центр по обслуговуванні пенсіонерів, Управління праці та соціального захисту, Асоціація інвалідів, суспільна служба України, Рада ветеранів, БФ "Карітас", протестантські церкви "Вістка миру" та "Добра новина", Сестри-служебниці Непорочної Діви Марії, інші організації. Про молодь натомість дбає набагато менше організацій, коштів на це витрачається теж на порядок менше.

У Трускавці проживає 1200 одиноких та одиноко проживаючих громадяни, з них 233 потребують постійної сторонньої опіки. Надають такі послуги біля 20 працівників терцентру.

Було обійдено увагою в Трускавці і факт 60-ліття початку ІІ світової війни (розпочалася 1 вересня 1939 нападом Німеччини на Польщу), швидше за все ніхто не згадає і про окупацію Західної України совєтами 17 вересня 1939 року. Інакше ніж замовчуванням правди це і не назвеш. Чого ж ви мовчите, трускавецькі "історики"?

В садочках читають російською?

Дана інформація може бути недостовірною, а тому потребує перевірки. Сподіваємося, що перевірку її здійснить міський відділ освіти. Справа в тому, що до нас поступила інформація, що в окремих садочках Трускавця вихователі дозволяють собі читати казки та оповідання дітям російською мовою (бо, мовляв, такі книжки подарували окремі батьки). Якщо це дійсно так, то інакше ніж порушенням закону України "Про державну мову" це і не назвеш.

Півтори тисячі субсидій

Саме стільки сімей може звернутися до відділу субсидій вже у жовтні, повідомила його начальник Ольга Гарасим`як. Причина - криза не спадає, а навпаки, "розвивається", газ дорожчатиме, а відповідно дорожчатимуть і комунальні послуги, особливо опалення, яке, до того ж, не відповідає у Трускавці жодним стандартам якості. Також працівникам Управління праці та соцзахисту населення у Трускавці додалося роботи, оскільки на них "повісили" виплати різноманітних допомог працюючим громадянам.

Музей історії Трускавця незадоволений співпрацею з освітою

"Всі санаторії, окрім СГК "Дніпро-Бескид", відмовилися цього року від послуг нашого музею, угоду на обслуговування на 3 літні місяці заключив лише санаторій "Джерело", вчителі дітей у музеї не водять, бо на це треба гроші (50 копійок), тоді як на все інше збирають, а самі деякі вчителі були в музеї ще в 1985 році" - такі короткі тези виступу під час зустрічі з місцевими журналістами у вівторок, 8 вересня директору музею історії міста Трускавця Любові Константинової. Вона теж відзначила позитивну співпрацю музею з БУТом - спільно проводяться вікторини, уроки історії, конкурси та екскурсії.

Трускавецькі чиновники від освіти поїдуть до Ялти

18 вересня у Ялті відбудеться освітянський симпозіум за участі Катерини Ющенко з питань модернізації освіти. Львівщину на ньому представлятимуть 4 чоловік - 2 зі Львова (начальник обласного управління освіти Павло Хобзей та його заступник Шиян) і 2 з Трускавця (Орест Лобик та Галина Татаревич).

100% досягти не вдалося

До кінця серпня ЗАТ "Трускавецькурорт" так і не вдалося досягнути бажаних економічних показників, рівень їх виконання зупинився на позначці 91% від запланованого, повідомляє газета "Трускавецькурорт" із посиланням на в. о. фінансового директора Товариства О. Бродовича. Серед напрямків-аутсайдерів основної діяльності: реалізація комерційних путівок (89,2%), послуги харчування (69,4%), послуги оренди (72,2%), серед допоміжних виробництв знову відстають послуги автотранспорту (88,9%) та реалізація мінеральної води (58%).

Трускавецькі діти не хочуть вчитися?

Незважаючи на заборону грального бізнесу в Україні, проблему повністю не вирішено. Значна частина тих учнів, які раніше просиджували в салонах гральних автоматів, тепер "переключилися" на Інтернет чи інші розваги, про що свідчить хоча б факт постійно великої кількості учнів в урочний час на Укртелекомі, у відділенні Інтернету. Щоб побороти таке явище, знову будуть створюватися "бригади" з числа освітян, міліції та відділу у справах неповнолітніх, повідомив на щопонеділковій нараді заступник мера Ярослав Чистогорський.

Микола Гук може вільно зітхнути

В середу 9 вересня відбулося засідання апеляційного суду у Севастополі. Скарга Алли Гладун на незаконність рішення Гагарінського районного суду м. Севастополя щодо поновлення Миколи Гука на посаді мера Дрогобича була відкликана самим позивачем. Тепер Микола Петрович може бути спокійним за своє крісло до наступних мерських виборів. По ідеї, вони б мали відбутися в березні 2010 року, проте на нараді 5 вересня Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко висловила припущення, що відбудуться вони аж у 2011 році.

Поляки в Трускавці шукають "раб-силу"

У середу, 9 вересня, о 11.35 до Трускавця прибула польська делегація. Мета - поглиблення економічної співпраці. Поляки вирішили побувати в міському центрі зайнятості та обговорити можливості легального працевлаштування наших громадян у Польщі, принаймні на час виконання сезонних робіт, а також по тих галузях, де полякам бракує власних фахівців. Проте побувати їм у середу на трускавецькій "біржі праці" так і не вдалося.

Проїзд до Львова подорожчає

Вже з 20 вересня може подорожчати проїзд у міжміських маршрутках, в тому числі "Трускавець - Львів". Якщо ціна до Львова - 17.80, а до Трускавця - 15 гривень, то може вона зрости до 20 - 23 гривень, повідомляють водії. Поки що невідомо, чи зміниться тариф при поїздці до Стебника, Дрогобича чи Борислава.

А от по внутрішньоміському маршруту № 1 трускавчани мають найбільше претензій, про це свідчать дзвінки до редакції. Основні з них - часто великі інтервали руху, маршрутки-"душогубки" часто переповнені, порушуються правила перевезення пасажирів.

Власна інформація

Трускавці дві циганки поворожили пенсіонеру на 9 тис. грн та 300 дол. США

У місті Трускавці на Львівщині дві невідомі жінки, одягнені як циганки, підійшли до пенсіонера - громадянина Н., 1922 року народження, та запропонували йому поворожити. Після такого гадання пенсіонер залишився без своїх грошей - 9 тис. грн. та 300 дол. США, а самі ворожки втекли у невідомому напрямку. Зараз проводиться пошук та встановлення осіб вищезгаданих жінок.

Доктор Козявкін представляє Україну на Міжнародному конгресі дитячих неврологів

У Києві стартував Міжнародний та ІХ Український конгрес дитячих неврологів, який триватиме до 12 вересня. Офіційне відкриття відбулося в середу 9 вересня о 18.30 за участі міністра охорони здоров'я України Василя Князевича та Голови Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000" пані Катерини Ющенко. У конгресі приймає участь директор Міжнародної клініки відновного лікування, що у Трускавці Львівської області, Володимир Козявкін, повідомляє прес-служба МОЗ України.

Цю унікальну можливість Україна отримала у липні 2008 р. у м. Кейптауні на засіданні Президії Всесвітньої асоціації дитячих неврологів, де шляхом таємного голосування майже одноголосно системі медичної допомоги дітям з патологією нервової системи України була надана перевага перед аналогічними системами Туреччини та Аргентини. За часи СРСР та незалежної України подібний захід в медичній галузі проводиться вперше. Наукова програма Конгресу передбачає виступи знаних фахівців - дитячих неврологів з усіх континентів земної кулі. Участь в конгресі візьме понад 400 осіб з близько 40 країн світу. Захід проходить під егідою Всесвітньої асоціації дитячих неврологів (ICNA).

www.zik.com.ua

У Дрогобичі розгортається наступ на несанкціоноване будівництво

Інспекція державного архітектурного контролю у Львівській області при допомозі громадськості розгортає роботу з наведення порядку у плануванні і забудові міста Дрогобича. Про це сьогодні, 10 вересня, повідомив кореспондент ЗІКу.

За інформацією начальника інспекції Миколи Сірківа, в ході перевірки об'єкту будівництва на земельній ділянці, яка належить до земель міста і надана в користування ДКП "Дрогобицький ринок" на вул. Малий Ринок встановлено, що приватний підприємець О. Коваль самовільно провів прибудови до двох торговельних кіосків А це є порушенням ст. 18 Закону України "Про планування і забудову територій". Інспекція видала припис, відповідно до якого приватний підприємець повинен до 20 вересня цього року демонтувати самовільно прибудовані приміщення.

Відреагувала інспекція й на скаргу дрогобичанина щодо самовільного будівництва прибудови, що проводить І.Ташко на прибудинковій території житлового будинку на вул. Сахарова,17 в Дрогобичі. Встановлено, що будівельні роботи ведуться на земельній ділянці, наданій у спільну сумісну власність мешканцям житлового будинку № 17 на вул. Сахарова ухвалою сесії Дрогобицької міської ради. "Спорудження прибудови до приватизованої квартири на вул. Сахарова,17 є порушенням ст. 18 Закону України "Про основи містобудування" та ст. 29 Закону України "Про планування і забудову територій", - каже Микола Сірків. З його слів, за ведення самовільних будівельних робіт з прибудови до приватизованої квартири цього громадянина притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ч.З ст.96 КУпАП. Спеціальним приписом його зобов'язано припинити будівельні роботи до виконання вимоги ст. 29 Закону України "Про планування і забудову територій".

У Дрогобичі відбудеться фестиваль "Повір у себе"

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведе 22 жовтня традиційний фестиваль "Повір у себе" для дітей та молоді з особливими потребами. Про це повідомила спеціаліст центру Леся Куча.

"Запрошуємо до участі фестивалі у сіх охочих продемонструвати свої таланти і уміння, - каже Леся Куча. - А також надіємось, що зголосяться спонсори і меценати. Адже ми дуже хочемо, щоб старання конкурсантів були належно поціновані, щоб усі вони отримали нагороди і подарунки".

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розташований за адресою: м.Дрогобич, вул. Шолом-Алейхема, 1. Телефон 2-11- 01.

У Дрогобичі розпочалася акція "Вибери життя без алкоголю"

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розпочав акцію "Вибери життя без алкоголю". Про це повідомив начальник відділу центру Ростислав Пелехач.

Зі слів Ростислава Пелехача, в рамках акції буде проведено комплекс профілактичних заходів, організовано перегляд молодими людьми відеоматеріалів, готуються тематичні радіопередачі та інше. Заплановано також провести анкетування у різних молодіжних середовищах, що допоможе глибше вивчити загрози, що можуть привести молодих людей до алкогольної залежності.

Депутати не змогли подолати жодного "вето" Миколи Гука

Міський голова, скориставшись своїм правом, призупинив дію рішень міської ради про скасування дії нової нормативної оцінки земель та про дозвіл на від'єднання від централізованого теплопостачання окремих квартир багатоповерхових будинків. Нагадаємо, що для підтвердження дії своїх попередніх рішень, депутати мали зібрати "за" щонайменше 34 голоси.

8 вересня, вже після відкриття 32 позачергової сесії Дрогобицької міської почали звучати пропозиції не продовжувати роботу, адже зареєстровані 32-34 депутати міської ради не давали жодної гарантії щодо позитивного голосування по подоланню "вето" міського голови.

Обидва голосування: і щодо оцінки землі, і щодо від'єднання окремих помешкань багатоквартирних будинків від централізованого теплопостачання, проводились у поіменному режимі. Однак і це не забезпечило позитивного результату для депутатського корпусу.

За надання дозволу на відключення окремих квартир від централізованого теплопостачання проголосувало 27 депутатів та шість - "проти".

За скасування дії оцінки землі: 25 - "за", п'ять - "проти", двоє депутатів відмовились взяти участь у голосуванні.

Таким чином дрогобицьким депутатам, не дивлячись на прогнозовані позитивні та швидкі результати голосування, не вдалося дійти спільної думки та подолати бодай одне "вето" міського голови.

Коментуючи результати голосування з подолання "вето" міського голови на рішення, яке дозволяло від'єднання окремих квартир від системи теплопостачання, депутатка від "Пори" Люсьєна Фідик сказала: "Юля забороняє окремі від'єднання, а дрогобицькі "бютівці" дозволяють. А чи в курсі їхня лідерка?..". Мали певний сенс і слова секретаря міської ради Алли Гладун про те, що питання від'єднання перевели у суто політичну площину, а результат голосування зайвий раз показав "фатальну відсутність взаємодовіри" між депутатами.

Разом з тим депутати висловились за те, щоб в окремих випадках заяви мешканців на від'єднання централізованого постачання розглядати на сесії і якщо є для цього достатні підстави, приймати рішення. На сесії також внесено зміни до положення про оренду змельних ділянок у м.Дрогобичі та порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, яким річний розмір орендної плати за земельні ділянки несільськогогосподарського призначення встановлюється на рівні 3 відсотків від нормативної оцінки землі, не залежно від терміну оренди та цільового призначення земельної ділянки.

Іван Тихий,
www.drohobychanyn.io.ua

У МЕДЕНИЦЬКОМУ УЧИЛИЩІ МОЖУТЬ ЗГВАЛТУВАТИ У БІЛИЙ ДЕНЬ, АБО КОГО "КРИШУЄ" МІЛІЦІЯ

На щастя, в історії, про яку я вам хочу розповісти, до згвалтування справа не дійшла, хоча не виключено, що подібне могло мати місце з іншими ученицями цього навчального закладу. Причому в білий день.

22 травня 2008 року старший лейтенант Дрогобицького міськвідділу міліції В.Стрижак видав постанову про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно Михайла Раделицького, учня Меденицького ПТУ-72.

Подаємо версію подій, яку запропонував міліціянт, однак застерігаємо читача, що ця версія згодом потерпіла крах через втручання прокуратури.

Отже, за версією В.Стрижака, учениця училища Христина Т. пішла в актовий зал (події відбувалися наприкінці лютого 2008 року), оскільки там мав відбуватися виступ учасників художньої самодіяльності. "У цей час, - пише старший лейтенант у своїй постанові про відмову в порушенні кримінальної справи, - до неї підійшов учень третього курсу Раделицький Михайло, який взяв Христину Т. за руку та повів в одне з приміщень, що знаходилось в актовому залі, в якому вже були учень І курсу Лабай Назар та ще декілька хлопців. Зачинивши двері, Раделицький М., за словами Христини Т., сам спустив їй до колін штани. Все це знімав на мобільний телефон Лабай Н. За декілька хвилин Христина Т. втекла з даного приміщення. Також Раделицький М. сказав Христині Т., щоб вона не думала розказати про цей випадок своїм батькам".

У своїх поясненнях Михайло Раделицький визнав, "що відхилив штору, щоб Христину Т. побачили всі присутні у залі, і сам фотографував Христину Т. в такому вигляді на телефон".

Назар Лабай стверджував у своєму поясненні, що "відео, яке він знімав у актовому залі, він нікому не показував та не перекидував на інші телефони".

Старший лейтенант міліції В.Стрижак постановив відмовити у порушенні кримінальної справи стосовно Раделицького і Лабая, склавши адмінпротокол.

Дану постанову затвердив начальник Дрогобицького міськвідділу міліції підполковник міліції Денис Гусашвілі.

З цією ситуацією не погодився Василь Т., батько Христини. Він написав скаргу до Дрогобицької міськрайонної прокуратури. В ній він зазначає, що учні Меденицького ПТУ-72 Михайло Раделицький і Назар Лабай "застосували до моєї дочки психологічний та фізичний тиск, насильно оголили нижню частину тіла та знімали на відео мобільного телефону".

Про наругу над нею донька не розповіла батькам, бо хлопці "пригрозили їй, що покажуть всім учням відео та будуть її бити". Батько потерпілої стверджує, що упродовж одного місяця "Раделицький та Лабай вимагали в неї задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом. Отримавши відмову моєї дочки, вони розповсюдили відео та знімки. Про все це вони написали в своїх поясненнях органам міліції у присутності своїх батьків. Я про цю подію довідався від сторонніх людей, які бачили знімки моєї дочки".

Десятого червня минулого року заступник дрогобицького міжрайонного прокурора молодший радник юстиції Андрій Бунь прийняв постанову про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи та порушення кримінальної справи.

Прокуратура встановила, що "Раделицький М.П., силоміць затягнувши неповнолітню Христину Т. на сцену актового залу, із застосуванням фізичного насильства, проти її волі, оголив її, після чого в присутності учнів училища здійснював зйомку на мобільний телефон, тобто своїми протиправними діями вчинив стосовно останньої злісне хуліганство. При таких обставинах в діяннях Раделицького М.П. вбачається склад злочину, передбаченого статтею 296, частиною першою Кримінального кодексу України".

Дев'ятого липня минулого року слідча Дрогобицького міськвідділу міліції старший лейтенант міліції М.Дощак встановила, що наприкінці лютого 2008 року "у період з 10.30 до 12.00 Раделицький М.П., грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, силоміць затягнув неповнолітню Христину Т. за штору на сцені актового залу ПТУ-72 в селищі міського типу Меденичі Дрогобицького району, де із застосуванням фізичного насильства, проти її волі, спустив з останньої штани та труси до колін, оголивши її геніталії, та з винятковим цинізмом здійснював відеозйомку на мобільний телефон, після чого, відхиливши штору, виставив оголену Христину Т. на показ учням училища. Намагаючись припинити хуліганські дії Раделицького М.П., Христина Т. втекла зі сцени у підсобне приміщення. Продовжуючи свої злочинні дії, Раделицький М.П. зайшов за Христиною Т. у підсобне приміщення, де із застосуванням фізичного насильства знову оголив її геніталії та продовжив відеозйомку мобільним телефоном. Після цього Раделицький М.П. наказав Христині Т. одягнутися та, грубо порушуючи громадський порядок, в присутності учнів училища Лабая Н.С., Гулик О.Я., Мазур М.Ф., Федорківа Ю.С., Айзенбарта Я.І. з винятковим цинізмом насміхався над потерпілою, взявши руками за волосся на її потилиці, імітував рухами тазу оральний статевий акт. Дії Раделицького М.П. супроводжувались особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вперто не припинялись та продовжувались упродовж 10-15 хвилин".

Можна лише уявити, що пережила бідна дівчина! Це суттєво позначилося на стані її здоров'я, в тім числі й психічного. У зв'язку з цим батько змушений був звернутися з клопотанням до Дрогобицького міськвідділу міліції про призначення доньці комплексної психолого-психіатричної експертизи: "Під час скоєння злочину дочка була інвалідом дитинства (у неї була пухлина лівого ока, її піддавали променевій терапії - А.В.). Після подій, які мали місце після скоєння злочину, стан здоров'я дочки різко погіршився. Дочка перенесла серйозний нервовий стрес, в зв'язку з чим я був змушений звернутися за допомогою до дитячого психіатра. Це було ще до того, як я дізнався, що з нею сталося. Про дії, які з нею вчинив Раделицький М., мені стало відомо лише 17 травня 2008 року. Першого вересня 2008 року дочка пішла на навчання до училища і додому не повернулася, не відповідала на мої телефонні дзвінки по мобільному телефону, а тому я зрозумів, що сталося щось погане. Дочку я знайшов через чотири години з допомогою сторонніх осіб біля озера. Дочка перебувала у пригніченому стані, плакала, казала, що до училища більше не піде, тому що там з неї глузують, а дорослі хлопці, які раніше закінчили училище, прізвища яких їй невідомі, погрожують згвалтуванням. Другого вересня 2008 року ми були змушені звернутися за медичною допомогою. Оглянувши дочку, лікар сказав мені, що вона потребує стаціонарного лікування і дав нам скерування до Львівського дитячого психоневрологічного диспансера".

В епікрізі-виписці з історії хвороби Христини Т. ( а в стаціонарному відділенні вона знаходилась з 3 до 15 вересня 2008 року) сказано, що після спроби згвалтування стан її погіршився, вона стала замкнутою, в неї пригнічений настрій, має труднощі при засинанні, неспокійний поверхневий сон, сняться страшні сни, її постійно супроводжують головні болі.

Після лікування стан Христини Т. поліпшився, але все ж за нею амбулаторно наглядав дитячий психіатр у Дрогобицькій поліклініці.

Психіатри зробили однозначний висновок: "Дані розлади психічної діяльності Христини Т. перебувають у прямому причинно-наслідковому зв'язку з неправомірними стосовно неї діями Раделицького М.П.".

Батько Христини Т. вважає, що міліція навмисно затримувала проведення комплексної психолого-психіатричної експертизи.

17 листопада минулого року прокурор Львівської області О.Баганець надіслав відповідь батькові Христини Т. на його звернення. В ній, зокрема, сказано: "За неналежне проведення дослідчої перевірки, що призвело до приховування злочину від обліку шляхом прийняття незаконного рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, за постановою дрогобицького міжрайонного прокурора про порушення дисциплінарного провадження старшому лейтенантові міліції В.Стрижаку наказом № 162 від 26 червня 2008 року начальника Дрогобицького міськвідділу міліції Д.Гусашвілі оголошено сувору догану". Нагадаємо, шо п.Гусашвілі затвердив постанову п.Стрижака про відмову в порушенні кримінальної справи, а тому разом із ним мав би нести солідарну відповідальність, а не робити "стрілочником" свого підлеглого.

Вже у ході цієї справи 31 травня 2008 року в помешканні Василя Т., батька Христини, був проведений обшук. Справа в тім, що до Дрогобицького міськвідділу міліції звернулась мати Назара Лабая про буцімто погрозу зброєю її сину. Нишпоркам не вдалося знайти жодного компромату на батька Христини Т., але він однозначно розцінює це як тиск з боку міліції, аби він перестав відстоювати справедливість у цій справі.

Слід сказати ще про одного фігуранта у цій справі - Марію Пилипівну Червінську, заступника директора з навчально-виховної роботи Меденицького ПТУ-72. 11 червня цього року її судили за статтею 364, частиною першою Кримінального кодексу України. У ході судового засідання було встановлено, що ця особа, отримавши повідомлення від Христини Т. про вчинення відносно неї протиправних дій, упродовж доби не повідомила про це органи внутрішніх справ, не вжила заходів, щоб припинити жорстоке поводження з дитиною у навчальному закладі, не вирішила питання про притягнення до відповідальності учнів, які допустили жорстоке поводження з Христиною Т. Більше того, п.Червінська не повідомила про цей факт директора училища і батьків Христини Т., а після виклику та розмови з батьками Раделицького та Лабая знищила письмове пояснення Христини Т.

Однак суд постановив закрити кримінальну справу про обвинувачення п.Червінської і застосував до неї Закон України "Про амністію", оскільки на момент скоєння злочину вона досягла пенсійного віку.

Можна лише здогадуватися, скільки непоправної шкоди завдяки своїй бездіяльності нанесла ця, з дозволу сказати, вихователька дитячих душ. Сумнівним є й те, що директор училища не знав про злочин у навчальному закладі, яким він керує. Якщо не знав, то чи має він право обіймати цю посаду? А якщо знав, бо М.Раделицький доводиться йому не останньою людиною, то можна припустити, що дії міліції щодо захисту так званої "репутації" Меденицького училища були не випадковими.

З багаторічного досвіду знаю, що у таких справах зацікавлені особи витрачають купу грошей для підкупу так званих правоохоронців, тиснуть на суд, аби не восторжествувала справедливість. Але все зайшло занадто далеко, аби хтось посмів спустити цю справу на гальмах.

Христина Т. у свої 17 років багато пережила, втратила братика, доглядає за онкологічно хворою мамою. Звичайно, всі крапки над "і" має розставити суд, і лише він може назвати підозрюваних злочинцями. Але невже ми, громадяни вільної України, допустимо, аби цей випадок не був належно оцінений нашим правосуддям? Невже й далі терпітимемо людей у міліцейських мундирах, які не лише нездатні захистити нас, а й потурають покидькам? Завтра на місці Христини Т. може опинитися твоя донька, шановний читачу, якщо нині ти виявиш байдужість до цієї справи.

Думається, що суд не буде затягувати цю справу, прийме виважене рішення з окремими ухвалами щодо тих, хто сприяв замовчуванню злочину.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Довідкова інформація

Телефони Трускавецької міської лікарні (поліклініка та стаціонар)

5-47-44 Головний лікар (Свіжинський Йосип Михайлович)
5-13-45 Секретар
5-17-78 Заст.гол.лікаря з лікувальної роботи (Кульчинська Галина Леонтіївна)
5-35-16 Заст.гол.лікаря з експертизи непрацездатності (Чуба Володимир Іванович)
5-14-43 Заст.гол.лікаря з економічних питань (Денис Володимир Андрійович)
5-15-03 Голова ЛКК (Чуба Володимир Іванович)
5-12-43 Головна медсестра (Фірко Надія Петрівна)
5-30-61 Головний бухгалтер (Карпа Ірина Іванівна)
5-15-64 Зав.поліклінічним відділенням (Шалагіна Ліліана Іванівна)
5-53-70 Зав.терапевтичним відділенням поліклініки (Стасик Ігор Степанович)
5-26-51 Зав.стоматологічним відділенням (Панасюк Олександра Львівна)
5-26-51 Зубопротезний кабінет
5-31-57 Рентгенкабінет поліклініки і кабінет ЕКГ
5-53-70 Рентгенкабінет стаціонару
5-30-04 Кабінет дерматолога (Сов'як Наталія Михайлівна)
5-30-04 Кабінет медоглядів (Грінченко Лідія Михайлівна)
5-50-32 Старша медсестра поліклініки (Федитник Галина Олексіївна)
5-36-61 Терапевтичне відділення 4 поверх
5-53-34 Терапевтичне відділення 5 поверх
5-17-46 Терапевтичне відділення 6 поверх
5-30-91 Терапевтичне відділення (Петрів Михайло Миколайович)
5-50-72, 5-54-08 Неврологічне відділення 7 поверх (Кульчинський Андрій Богданович)
5-23-88 Урологічне відділення (Лисик Орест Степанович)
5-34-41 Хірургічне відділення (Куцик Богдан Іванович)
5-15-68 Реанімація (Рибак Василь Володимирович)
5-16-03 Педіатричне відділення
5-36-53 Жіноча консультація (Нич Леся Зенонівна)
103 Швидка медична допомога
5-33-53 Приймальне відділення (Ковалик Роман Мирославович)
5-14-45 / 1503 Реєстратура поліклініки
5-26-83 Реєстратура дитячої та жіночої консультації
5-00-44 Терапевт медоглядів по шкід.умовах праці (Павлик Володимир Миколайович)
5-54-62 Лабораторія (Біла Віра Іванівна)
5-54-62 Машинописне бюро
5-03-72 Комп'ютерна (Івахно Олег Володимирович)
5-50-14 Відділ кадрів (Айбін Любов Іванівна)
5-50-14 Каса
5-30-25 Бухгалтерія
5-32-61 Бухгалтерія профілактичних медичних оглядів (спец. Кошти)
5-14-43 Статистичний кабінет стаціонару (Андрушко Ярослава Євстахіївна)
5-24-63 Інженер (Сушков Олександр Данилович)
5-54-95 Харчоблок (Склінар Богдана Йосипівна)
5-53-72 Гараж (Пуківський Богдан Петрович)
5-50-14 Інженер з охорони праці (Галин Стефан Стефанович)

www.truskavets2012.org.ua

Поради лікаря

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ ВІРУСНИМ ГЕПАТИТОМ "А"?

Щорічно в Україні з настанням весняно-осіннього періоду загострюється ситуація з вірусного гепатиту, для цього захворювання характерна така сезонність.

Загострилася епідемічна ситуація з цієї інфекції і на Дрогобиччині. Випадки вірусного гепатиту зареєстровані у Бориславі, Стебнику, у селах Дрогобицького району - Попелі, Залокоть, Вороблевичі, Лішня, Улично, Літиня, Доброгостів, Довге, Ясениця.

Як показали результати проведеного епідемічного розслідування, що проводились у вогнищах інфекцій, захворювання могло б і не наступити при дотриманні населенням елементарних заходів гігієни.

Вірусний гепатит "А", який називають у побуті жовтухою, хворобою Боткіна, відомий дуже давно і розповсюджений по всій земній кулі. Він поражає усі вікові групи населення. Сприйнятливість людей до вірусного гепатиту дуже висока. Саме цим пояснюється наявність групових захворювань у сім'ях, трудових колективах і таке інше.

Вірусний гепатит "А" - це гостре інфекційно-вірусне захворювання, що поражає весь організм людини, але найбільші зміни відбуваються у печінці, селезінці, шлунково-кишковому тракті, значні пораження відмічаються з боку центральної нервової системи.

Збудник гепатиту "А" - вірус, стійкий до різноманітних впливів зовнішнього середовища: при 4 градусах за Цельсієм зберігається декілька місяців; при мінус 20 градусів за Цельсієм - декілька років, при кімнатній температурі - декілька тижнів.

Інактивація вірусу досягається при кип'ятінні до 100 градусів за Цельсієм упродовж п'яти хвилин, автоклануванні мінус 120 градусів за Цельсієм - упродовж 20 хвилин.

Єдиним джерелом інфекції є хвора людина. Збудник виділяється у зовнішнє середовище з рвотними масами, калом, сечею в інкубаційному періоді - за 1-3 тижні до появи клінічних ознак хвороби. Шляхи виділення збудника з організму в зовнішнє середовище дають всі основи віднести інфекційний гепатит до кишкових інфекцій. Як і при інших кишкових інфекціях, зараження проходить через руки, їжу, воду, посуд, іграшки, книжки, інші предмети, забруднені виділеннями хворого, що містять вірус гепатиту.

При типовому протіканні захворювання виділяють три періоди: переджовтушний, жовтушний та період виздоровлення.

Захворювання може починатися гостро чи поступово.

Основні ознаки захворювання: підвищення температури, загальна слабість, недомагання, втрата апетиту, дисфункції шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються болями у животі, правому підребер'ї, можливі катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів. Цей стан може спостерігатися упродовж трьох-десяти днів, потім наступає найхарактерніша ознака захворювання - жовтуха. Насамперед жовтіють слизові оболонки м'якого піднебіння, нижньої поверхні язика, склери очей, шкірні покриви. Звичайно за 1-2 дні до появи жовтухи сеча набуває кольору пива, калу характерний пінистий і сірий колір.

Нерідко інфекційний гепатит протікає без жовтухи, і хворі тривалий час залишаються у колективі, що створює велику небезпеку для оточуючих. Таким чином хворі з безжовтушними формами хвороби часто є джерелом нових захворювань.

Дверні ручки, унітази, спускові крани в туалетах можуть бути шляхом передачі вірусу інфекційного гепатиту. Подібним шляхом відбувається зараження осіб, які не дотримуються правил особистої гігієни (не миють руки перед вживанням їжі, після користування туалетом і таке інше). Такий шлях передачі інфекції називається контактним.

Серед основних заходів профілактики вірусного гепатиту "А" найбільше значення має строге дотримання правил особистої гігієни та санаторно-гігієчних вимог в домашніх умовах, на об'єктах громадського харчування та торгівлі, харчової промисловості, оздоровчих закладах, школах, дошкільних дитячих закладах і таке інше.

До правил особистої профілактики насамперед відноситься ретельне миття рук з милом після кожного відвідування туалету і перед прийомом їжі.

Крім того, необхідно дотримуватись правил миття столового посуду та приборів.

Особливої уваги заслуговують правила приготування, зберігання їжі у дитячих колективах, особливо в літній час.

Передача інфекції харчовим шляхом можлива при використанні продуктів, які не мали достатньої термічної обробки (молоко, молочні продукти, салати, фрукти, соки). Забруднення харчових продуктів може здійснюватися при використанні недоброякісної води для їх обробки, миття посуду, приготування їжі особами, які перебувають в інкубаційному періоді.

Крім того, до числа кінцевих чинників передачі інфекції належить вода. Вірус гепатиту "А" може перебувати у воді тривалий час у життєздатному стані. Водний шлях передачі пов'язаний з фекальним забрудненням водоймищ, які служать джерелом централізованого постачання, проникнення стічних вод у водопровідну мережу.

Рівень захворюваності гепатитом "А" залежить від стану санітарної культури та комунального благоустрою населених пунктів.

Світлана САВЧИН, лікар-санолог,
газета "Воля громади"

Поезія

Останнім часом почастішали нападки на наш "Трускавецький вісник" та особисто на його редактора зі сторони людей, які звикли звинувачувати у своїх проблемах не себе самих, а когось. Саме для них ми вміщуємо вірш "Доля" геніальної української поетеси нашої сучасності Ліни Костенко. А щодо зміни редакційної політики, то ми збираємося відповідати лише перед Богом та власною совістю, а не перед інквізицією. І не збираємося ми боятися погроз, які приходять на нашу електронну скриньку, бо твердо віримо - "З нами БОГ!"

Доля

Наснився мені чудернацький базар:
Під небом, у чистому полі,
Для різних людей,
Для щедрих і скнар,
Продавалися різні Долі.

Одні були царівен не гірш,
А другі - як бідні Міньйони.
Хто купляв собі Долю за гріш,
А хто - за мільйони.

Дехто щастям своїм платив,
Дехто платив сумлінням.
Дехто - золотом золотим,
А дехто - вельми сумнівним.

Долі-ворожки, тасуючи дні,
До покупців горнулись.
Долі самі набивались мені.
І тільки одна відвернулась.

Я глянула їй в обличчя смутне,
Душею покликала очі.
- Ти все одно не візьмеш мене, -
Сказала вона неохоче.

- А може, візьму?
- Ти собі затям, -
Сказала вона суворо. -
За мене треба платити життям,
А я принесу тобі горе.

- То хто ж ти така?
Як твоє ім`я?
Чи варта такої плати?
- Поезія рідна сестра моя.
Правда людська - моя мати.

І я її прийняла як закон.
І диво великеє сталось:
Минула ніч. І скінчився сон.
А Доля мені зосталась.

Я вибрала Долю собі сама.
І що зі мною не станеться -
У мене жодних претензій нема
До Долі - моєї обраниці.

Ліна Костенко

Реклама та оголошення

СПА-готель "П'ятий океан" запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр "П'ятий океан" і ресторан "Мисливський рай". Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація - на сайті www.karpatypremium.com.

Запрошуємо трускавчан та гостей міста відвідати вечори органної музики, поезії та співу. Початок концертів - о 20.00 в неділю, вівторок та п'ятницю. Адреса - римо-католицький костел, вул. Суховоля, 1.

Пропонуємо співпрацю з Інтернет-виданням "Трускавецький вісник" щодо публікації свіжих новин та цікавих матеріалів. Свої матеріали можете надсилати на мейл anda_panda@ukr.net.

Молоді, красиві, талановиті та енергійні дівчата!!!!!! Конкурс "Красуня Дрогобиччини" оголошує новий набір учасниць!!!!! Якщо вам від 16 до 26 років, ви маєте шанс прийняти участь, отримати хороші подарунки та перемогти. Конкурс "Красуня Дрогобиччини 2009".Заявки приймаються з 7 вересня по 7 жовтня 2009 року. Інформація за телефоном (247) 6-55-55; 8 067 985 08 02.

Звернення-прохання

Шановні мешканці м. Трускавець та міст Стебника, Дрогобича, Борислава! Просимо Вас, всіх не байдужих людей до життя бездомних котів та собак, допомогти у відкритті притулку для них у м. Стебник. Потрібно майже все. Не за горами осінь, зима, дощі, холод. Хто чим може, тому будемо раді, нехай допоможе. Також не залишайте нас поза увагою керівники підприємств, приватні підприємці і всі, хто в змозі нам допомогти. За інформацією дзвоніть по тел. 8-067-416-67-07 (Наталія), 8-097-914-67-19 (Лідія), або везіть все до магазину в Стебнику "Зоомагазин". Дуже вдячні всім.

Товариство захисту тварин

Політичний гумор

Політичний гумор   Політичний гумор

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.