Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№79 (105) 26 жовтня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Ми – в ТВО № 127

Постановою Центральної виборчої комісії від 19 жовтня 2009 року № 134 у Львівській області на 1,9 млн. виборців затверджено 12 територіальних виборчих округів для підготовки проведення виборів Президента України 17 січня 2010 року. Наш Трускавець разом з Дрогобичем, Стебником, Бориславом та Дрогобицьким районом ввійшов до складу ТВО № 127 з центром в місті Дрогобичі.

Анонс на тиждень

26 жовтня, понеділок - о 14.00 засідатиме комісія з надання субсидій, буде розроблено та встановлено графік прийому громадян, які хочуть отримати субсидії, планується, що в листопаді на прийомі побуває біля 1 тисячі мешканців Трускавця.
26 жовтня, понеділок - о 15.00 засідатиме житлова комісія.
26 жовтня, понеділок - о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт народних артистів України Володимира Мойсеєнка та Володимира Данильця (платний).
27 жовтня, вівторок - засідання комісії з торгівлі.
27 жовтня, вівторок - о 14.30 в кінотеатрі "Злата" для трускавчан демонструватимуть безкоштовно художній фільм "Кайдашева сім`я", спонсором виступив БФ "Трускавчани" (голова - Євген Юник).
28 жовтня, середа - загальноміський захід до Дня визволення України, місце проведення - санаторій "Карпати".
28 або 29 жовтня - засідання міськвиконкому.
28 жовтня, середа - о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт народного ансамблю пісні і танцю "Трускавчанка" (платний).
30 жовтня, п'ятниця - в музеї історії міста захід до 91-ї річниці створення ЗУНР.
30 жовтня - о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт дуету "Світязь" (платний).
31 жовтня, субота - о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт Антона Казимира (платний).
2 листопада, понеділок - загальноміський захід до Дня працівників соціальної сфери, будуть нагороджувати грамотами.

Погода сприяє

Потепління сприяє тому, щоб всі проблеми, через які не вдалося вчасно запустити теплопостачання, були усунені в найближчий час. Основною з них було падіння тиску в деяких районах містах у тепломережах.

Крамар проти Алієва, Алієв проти Крамара

26 жовтня на понеділковій нараді при міському голові депутат від ХДС та генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв зачитав уривки зі службової записки голови міської "Батьківщини" Руслана Крамара, яку той вручив Юлії Тимошенко біля готелю "Ріксос" 2 жовтня під час проведення Міжнародного економічного форуму і в якій звинувачуються мер міста Лев Грицак та генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв у корупційних діяннях при видачі дозволів на автономне опалення в 2008 році та вказано ряд інших неприємних для влади міста моментів. Виглядало на те, що в п. Алієва появилося (чи й було) своє досить надійне джерело в колах, наближених до п. Крамара.

Це, до речі, далеко не перший інцидент заочної суперечки цих двох осіб у трускавецькому політикумі. Не цураються вони і перепалок на сесійних засіданнях міської ради. Щоправда, дещо прикро вразило те, що п. Алієв сказав, що п. Крамар нехай краще навчиться говорити, а потім вже пише, адже протистояння з політичного переходить у особисте. Було сказано теж, що Юлія Тимошенко як Прем`єр-міністр України повинна працювати не лише в інтересах однієї політичної сили.

Згадати про мертвих

Найближча неділя - 1 листопада, традиційно в цей день відвідують цвинтарі та згадують померлих. Цей день в нашому регіоні вже давно перетворився зі свята латинської церкви на відзначення пам`яті померлих всіма християнами, а навіть і невіруючими людьми. Хтось визнає потребу молитися за померлих, хтось просто згадує про тих, які відійшли, але всі єдині в тому, що напередодні цього дня потрібно прибрати та впорядкувати могили, бажано не лише своїх рідних та близьких, але і тих, за якими нема кому доглядати. Так само прибирають цвинтарі і напередодні Великодніх свят.

До кінця року - ще 4 ліфти

Протягом листопада - грудня цього року силами КП "Наше місто" буде відремонтовано ще 4 ліфти, повідомив на понеділковій нараді 26 жовтня гендиректор цієї організації Юрій Алієв. Він теж зазначив, що в 2009 році це вже буде 18 ліфтів, а за всю каденцію міського голови Лева Грицака з 88 ліфтів у місті відремонтовано 60, в тому числі і ті 2, які стоять на балансі санаторію "Джерело".

По маршруту Бандери хочуть лавочки

Розглядається питання можливого встановлення лавочок по маршруту Степана Бандери, ініціатором цього виступає міський осередок КУНу.

Грип не шкодує нікого

У Дрогобичі та Стебнику шкільні канікули розпочалися не в понеділок, 26 жовтня, а ще в п'ятницю. Причина - масові захворювання учнів, траплялися навіть 4 летальні випадки (померли 12-річна дівчина та дитинка в рік і 7 місяців). Хворіють діти та дорослі і в Трускавці. Канікули в Дрогобичі закінчаться тільки після відповідного дозволу санстанції.

Теж маємо деталі інформації по трагічному випадку в Стебнику - ходять чутки, що 12-річна дівчина викинулася з вікна на 3 місяці вагітності від свого вітчима і не хотіла робити аборт, на який намовляла її мати. Як пообіцяла викинутися з поверху на очах у матері, так і зробила.

Рекламний тур

Унікальна цілюща гідромінеральна база Карпат відома далеко за межами України. Знають про неї і в Росії, тому в санаторіях і лакувальницях ЗАТ "Трускавецькурорт" щороку оздоровлюються тисячі громадян цієї держави, повідомляє газета "Трускавецькурорт". Однак з метою ще кращого ознайомлення з оздоровницями товариства, умовами лікування, харчування, проживання, відпочинку для спеціалістів із сусідньої Росії керівництво організувало спеціальний рекламний тур 19 - 22 жовтня.

Впродовж трьох днів проживання в "Весні" гості мали можливість детально ознайомитися ще з 5 іншими санаторіями ЗАТ "Трускавецькурорт", побували у бальнеолікарнях і поліклініках, діагностичному центрі "Мед Палас", Палаці культури імені Т. Шевченка, відвідали музеї міста. Працівники російських тур фірм здійснили мандрівку і до Львова, де теж відвідали музеї та готелі обласного центру.

Політичне життя активізувалося

Члени трускавецької партії "Батьківщина" взяли участь у висуненні Юлії Тимошенко кандидатом на посаду Президента України. Подія відбулася в суботу, 24 жовтня в Києві, на Майдані Незалежності.

Трускавецькі рухівці не підтримують ініціативу столичного НРУ на чолі з Борисом Тарасюком щодо підтримки на виборах Юлії Тимошенко, вони, як і обласний НРУ - за підтримку Ющенка.

Трускавецькі партійці з УНП погоджуються з правильністю політики столичної УНП по висуненні кандидатом в президенти їхнього лідера Юрія Костенка.

Частина трускавецької "Нашої України" залишається прихильниками Віктора Ющенка, тоді як інші підтримуватимуть Арсенія Яценюка, невеличкий відламок - Анатолія Гриценка. Гриценка підтримуватимуть і брати Возняки, а також керівники санаторіїв "Військовий" та "Кришталевий палац". У Дрогобичі натомість Ющенка підтримало 27 політичних партій та громадських організацій.

Кількість трускавчан, які проголосують за Віктора Януковича, зросте порівняно з попередніми виборами (2004, 2006, 2007), теж зросте і кількість тих, хто голосуватиме за Олега Тягнибока.

Навіть 1% голосів у Трускавці не вдасться здобути таким політикам як Мороз, Литвин, Симоненко, не кажучи вже про незнаних. Всі вищенаведені дані є прогнозом, опертим не на соціологічних дослідженнях, а на аналізі інформації.

Власна інформація

З якою статистикою живе Борислав?

З початку року у Бориславі померло 284 особи, що на 12,3% менше від аналогічного періоду 2008 року. За цей період зменшилась і народжуваність. Про це повідомив Бориславський відділ статистики.

У місті нафтовиків народилося лише 209 немовлят, одночасно зменшилася кількість зареєстрованих шлюбів. Проте, збільшилися кількість розлучень: на сьогодні 52 бориславські сім'ї розпалися.

Нині населення Борислава складає 37333 особи. Зменшення населення відбулося за рахунок природного скорочення та міграційних процесів.

В цю сумну статистику так не хочеться вірити, особливо, коли бачиш довкола себе стільки матусь з візочками і молодих пар!

Борислав і екологія - що спільного?

Борислав входить до числа шести найзеленіших міст України. Площа зелених насаджень на одного мешканця міста становить 69,8 кв. м (за міжнародними нормами, цей показник має бути не меншим за 20 кв. м).

У той самий час місто потерпає від забруднення навколишнього середовища нафтою та продуктами її переробки. Нафта потрапила не тільки в повітря, а сконцентрована в колодязях, ярах, підземних водах і стала не тільки отруйною, але і пожежонебезпечною. Також високий рівень загазованості приземного шару атмосфери - тобто наявність в повітрі виробничих зон та місць проживання людей значних концентрацій газоподібних вуглеводнів природного походження (метану, етану, пропану, бутану та інших вуглеводнів метанового ряду) є однією з сучасних екологічних проблем Борислава.

З метою збереження,відновлення і відтворення цінних букових і ялицевих лісів природного походження поблизу Борислава у 1989 р. організовано Ландшафтний заказник місцевого значення "Бориславський". Територія заказника "Бориславський" є дуже цінною з природоохоронної точки зору. Тут виявлено 15 видів червонокнижних комах, що становить близько половини червонокнижної фауни Передкарпатського регіону загалом.

Але відповідно до Рішення Львівської обласної ради на прохання НГВУ "Бориславнафтогаз" (за підписом начальника управління І.В.Копача) територія заказника зменшилась з 3878,8 га до 2048,8 га (на 1830 га). Протягом останніх років вирубка лісів на вилучених територіях не припиняється, незважаючи на введений до 2010 року мораторій щодо ялицево-букових насаджень.

Під час прес-туру "Преса та громадськість на захист об'єктів природно-заповідного фонду Львівщини" його учасники (40 екологів, науковців та журналістів) виявили варварські вирубки лісу на території, яка до рішення облради належала до Бориславського заказника.

Науковці дійшли висновку, що деякі рідкісні тварини вже на межі вимирання. Наприклад, у заказнику "Бориславський" мали б оселятися яструби та канюки. Але через браконьєрство та розорення гнізд 2007 року хижих птахів не виявили.

http://borislav.org.ua

У Трускавці презентували книгу Миколи Посівнича про бойовиків ОУН та компакт-диск повстанських пісень Софії Федини

У Трускавці відбулася презентація книжки Миколи Посівнича "Білас і Данилишин. Життя на тлі історії ОУН". Видання присвячене життю та діяльності двох трускавецьких бойовиків Організації Українських Націоналістів - Дмитру Данилишину та Василю Біласу. Про це 23 жовтня повідомив кореспондент ЗІКу.

На основі документів та спогадів у нарисі висвітлено їх революційну діяльність та боротьбу за визволення Батьківщини, показано роль ОУН у тогочасних суспільно-політичних процесах в Західній Україні. Презентація книжки стала водночас і презентацією нового компакт-диску повстанських пісень "Буде й нам про що згадати" лауреата всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів співачки Софії Федини.

www.zik.com.ua

Для малозабезпечених створено аптеку

Соціальна аптека для людей, які потребують допомоги від держави, від міської влади, почала функціонувати при Трускавецькій міській лікарні.

Прискореному створенню аптеки посприяв візит у міську лікарню мера міста Лева Грицака, де він ознайомився зі станом забезпечення необхідними ліками хворих соціальної категорії.

Не можна сказати, що міський голова до цього не знав про фінансові можливості людей похилого віку, інвалідів, багатодітних сімей… Знав і скеровував на потреби цієї категорії людей, звичайно, погоджуючи це із депутатським корпусом, понад триста тисяч гривень з міського бюджету. Та знайти додаткові кошти у міському бюджеті на задоволення всіх потреб людей з малим достатком не просто. Однак, на ідею Лева Ярославовича створити соціальну аптеку, де хоча б за поміркованими цінами ці люди змогли б придбати ліки, відгукнувся директор філії ТзОВ "Декада - 2000" Ігор Граблюк.

Скажемо відразу, що розташована ця аптека при міській лікарні на вулиці Данилишиних, 62.

Олена Пилат, директор терцентру, вітає створення такої аптеки, бо під опікою управління праці та соціального захисту знаходиться понад дві тисячі трускавчан. Отже, цим людям, а це в першу чергу одинокі матері, багатодітні матері, сім'ї, в яких виховується дитина-інвалід, інваліди третьої групи, малозабезпечені сім'ї, одинокі малозабезпечені мешканці міста, за рецептами лікуючих лікарів чи дільничних терапевтів продаватимуть ліки у цій аптеці за зниженими цінами.

Керівник аптеки пан Ігор вважає, що це буде відчутна допомога для цих людей. Адже ціни на ліки та вироби медичного призначення, що відпускатимуться за рецептами, для цих хворих будуть дешевшими на 20 відсотків.

- Ми не могли не піти на такий крок, - говорить керівник аптеки, - бо вважали за потрібне підтримати добре починання мера міста. Розуміємо, що це не вихід з того тяжкого становища, в якому зараз опинилися ці люди. Але все ж таки це буде відчутним заощадженням у бюджеті малозабезпечених трускавчан.

- На які види медикаментів розповсюджуватиметься знижена ціна?

- На всі групи вітчизняного та імпортного виробництва.

Додаткову інформацію стосовно надання послуг соціальною аптекою нададуть лікуючі лікарі, дільничні терапевти та керівництво аптеки.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір`я"

Гумор від учителя-поліглота

Якось одна учениця запитала вчителя-поліглота:
- Чому люди наші такі нещасливі?
- Ну, колись росіянин Достоєвський говорив: "Людина не щаслива, якщо вонане Бог". Єврей Карл Маркс говорив: "Людина не щаслива, якщо вона не капіталіст". А китаєць Конфуцій говорив: "Людина не щаслива, якщо вона не китаєць".

* * *

Якось учитель-поліглот зустрів на вулиці свого сусіда-пенсіонера, і старий зразу завівся про вибори:
- Нашому народові потрібен новий президент, який би вивів нашу економіку із кризи. І такий у нас є!
- Так, - погодився вчитель. - Я навіть чув пророчий голос: " І буде нужда на землі українській. І виберуть люди собі нового поводиря, щоби їх вивів на землю обіцяну. І буде йому ймення Іван Сусанін…"

* * *

Якось одна учениця запитала вчителя-поліглота:
- Чим відрізняється католицька паска від православної?
- Ну, на Паску католики, коли облуплюють святі яйця, то спершу б'ють тупим кінцем об стіл, а православні навпаки - б'ють гострим кінцем об стіл.
- А чому так?
- Ну, так зручніше, а так по-православному.

* * *

Якось один студент під час політичної дискусії з учителем-поліглотом обурювався:
- Ці москалі вже нас дістали зі своїми погрозами!
- Ну, Біблія вчить: "Любіть і ворогів своїх…"
- А як можна їх любити?
- Так само, як вони нас.

* * *

Якось напередодні виборів до вчителя-поліглота звернувся старий націоналіст:
- Ви підтримуєте наше гасло "Україна для українців"?
- Ні, я за те, щоби тут жили і москалі, і євреї… і також з нами тут мучилися.

* * *

Якось один студент повідомив учителю-поліглоту:
- У мене погана новина: знову гривня різко впала у ціні…
- А російський рубль як? - запитав учитель.
- Також впав.
- Ну, бач, не все так погано у нашому домі.

* * *

Якось учитель-поліглот зустрів свого давнього приятеля, який поділився своїми проблемами:
- Заборгував я аж тисячу доларів…
- Тисячу доларів боргу? - перепитав учитель-поліглот. - Відразу видно, що ти бідняк.
- Чому?
- Ну, якщо борг $10000 - значить ти дрібний підприємець; $100000 боргу - середній підприємець; $1000000 боргу - солідний бізнесмен. А якщо борг становить більше $10000000 - значить ти фінансовий геній.

Олег Паламарчук,
спеціально для "Трускавецького вісника"

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.