Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№26 (149) 8 квітня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

В гостях у побратимів з Польщі

З вівторка по четвер офіційна делегація з Трускавця побувала в Польщі, де Трускавець має кілька міст-побратимів. Поїздка до сусідньої держави (в місто Ліманова) мала кілька цілей. Очолив трускавецьку делегацію мер нашого міста Лев Грицак.

Завершилася першість Трускавця з шахів

Кандидат в майстри спорту Владислав Салабун став переможцем першості Трускавця з шахів серед чоловіків, яка розпочалася ще 6 березня і тривала чотири тижні. Про це повідомив головний суддя змагань, голова Федерації шахів та шашок м. Трускавця Василь Петранівський. Василь Левкович зазначив, що цьогоріч завдяки БФ "Відродження Трускавця", зокрема активному його учаснику - санаторію "Карпати" (генеральний директор - Володимир Маринкевич), переможці мали можливість отримати і грошові винагороди. Бронзу на змаганнях отримав Богдан Мисько, а срібло виборов Любомир Поливка - від щирої душі вітаємо Любомира Львовича, журналіста, з почесним другим місцем. Участь у змаганнях взяв і голова клубу греко-католицької інтелігенції Трускавця Володимир Шиманський.

Вручав нагороди переможцям мер Трускавця Лев Грицак, попереду ще пройдуть першість Трускавця з шахів серед жінок та шашкові змагання, а в вересні - жовтні - шаховий турнір пам'яті Михайла Галя, нашого земляка.

Віктор Возняк може очолити Дрогобицький район

З певних джерел нам стало відомо, що у квітні місяці відбудеться ряд кадрових змін на Львівщині - ймовірно, що п. Михайло Кравець полишить пост голови Дрогобицької РДА разом з іншими головами районів Львівщини. Серед кандидатів на посаду нового очільника району називають ряд прізвищ, серед яких не лише депутати-регіонали чи керівники виборчих штабів ПР, але і люди, близькі до журналістики. Одним з претендентів на цю посаду є і Віктор Возняк, директор регіональної телекомпанії "Алсет" та "Твого радіо", людина, яка запам'яталася багатьма справами і в Трускавці. Так, саме завдяки ініціативі цього підприємця мешканці IV мікрорайону нашого курорту мають можливість отримувати воду цілодобово.

Нагадаємо нашим читачам, що п. Кравець очолює Дрогобицький район ще з часів Помаранчевої революції, а п. Возняка називали найбільш імовірним кандидатом на посаду мера Дрогобича. Тепер вважається, що найбільш прохідною фігурою на мерських виборах у місті Котермака є Олексій Радзієвський. Очікується, що новим губернатором Львівщини стане Петро Писарчук.

Дрогобицький педуніверситет матиме свій сайт

Вже цього місяця може запрацювати офіційний сайт Дрогобицького державного педуніверситету імені І. Франка (до 1997 р. - педінститут). Пропозицію створити власний веб-ресурс подав довголітній керівник закладу, ректор Валерій Скотний. Студенти з радістю підтримують таку ідею, адже до цього часу вони (та і випускники) "кучкувалися" по Контактах та Однокласниках, а Форум випускників ДДПУ не став тим ресурсом, який об'єднав би всіх, кого доля пов'язала з дрогобицьким вузом. Серед розділів нового сайту - форум, сторінка про умови навчання, окрема інформація по кожному факультету, участь в різноманітних програмах, партнерські зв'язки з побратимами в Україні та за кордоном, проходження практики, новини тощо. Нагадаємо, що раніше, в доінтернетівську еру, в буремні 90-ті роки, джерелом інформування студентів про життя в вузі була газета "Франківець".

В університету хочуть відібрати майно

Днями ДДПУ оприлюднив звернення конференції трудового колективу університету, в якому висловлюється стурбованість намаганнями теперішньої дрогобицької влади відібрати частину майна в навчального закладу, який є реальним центром не лише освіти, але і культури в регіоні. "Велику тривогу і занепокоєння у членів Конференції трудового колективу Дрогобицького державного педагогічного університету викликали дії деяких посадовців щодо реалізації плану продажу частини земельної ділянки прилеглої до колишнього Палацу школяра, яка … передана університету на правах оренди. Це перший крок до позбавлення університету не тільки земельної ділянки, а й самої споруди. Недружність, а то й ворожість такого акту стосовно університету - очевидна. … Конференція трудового колективу уклінно просить, аби територіальна громада передала у державну власність споруду колишнього Палацу школяра, тим більше, що сама споруда вже зареєстрована у Державному реєстрі нерухомого майна України. Земельна ділянка, прилегла до споруди, планується нами під сучасний корпус наукової бібліотеки, який буде справжнім інтелектуальним центром не тільки університету, а й цілого міста. Акт передачі стане достойним подарунком до ювілею університету, який відзначатимемо восени 2010 року. І тоді, ми глибоко в цьому переконані, ні в кого не виникне думка про "регіональність" нашого університету чи маргінальність славного міста Дрогобича", - йдеться у зверненні, підписаному і ректором університету Валерієм Скотним.

Редакція "Трускавецького вісника" висловлює свою моральну підтримку нашому дрогобицькому університету, альма-матері не лише педагогів, але і багатьох журналістів нашого краю. Дивно, що в когось із нечистих на руку дрогобицьких чинуш піднімається рука на храм освіти краю і що ця рука не всохне. Віримо, що добро переможе і що ця справа буде останнім прикрим непорозумінням між владою Дрогобича, яку давно пора змінювати і нашим франковим вузом.

Християнська молодь впорядковуватиме цвинтар

ГО "Українська молодь - Христові", яка активно діє при парафії Покрови Пресвятої Богородиці у Трускавці, до Томиної Неділі (інша назва - Провідна, Біла та Неділя Божого Милосердя), в яку традиційно вшановують пам'ять померлих предків, проведе акцію прибирання старого цвинтаря біля цієї церкви. Очікується, що до проведення акції "Вічна пам'ять" приєднаються інші громадські організації та просто небайдужі люди, зокрема трускавчани, чиї предки теж можуть спочивати на цьому найстарішому некрополі Трускавця.

Мощі св. Терези від Дитяти Ісус побувають і в Трускавці

В найближчу суботу, 10 квітня, через Трускавець проходитиме перегринація мощей святої Терези від Дитяти Ісус, католицької святої. Реліквії цієї святої цього року виставлятимуть для почитання по всій Україні, в Трускавці ж мощі будуть вшановуватися поблизу костела орієнтовно о 15 - 16 годині. Перед тим мощі вшановуватимуть у Дрогобичі - в суботу реліквії цієї святої перевозять з Самбора до Стрия.

Сьогодні ж, 8 квітня, мощі святої Терези від Дитяти Ісус перебували в катедральному греко-католицькому храмі св. Юра у Львові (до 15.00).

Власна інформація

Весняна толока "Чистий Четвер" пройшла минулого тижня в Трускавці

01 квітня 2010 року на міських спортивних майданчиках по вул. Довженка (навпроти магазину "Рукавичка") проведено весняну толоку "Чистий Четвер". Ініціатором та організатором даного заходу виступила спортивна молодіжна громадська організація "ЗМАГ", яку підтримали інші громадські організації, установи та підприємства Трускавця.

Так, відділ освіти Трускавецької міської ради (завідувач Орест Лобик) забезпечив учасників заходу необхідним для прибирання інвентарем, комунальне підприємство "Парк Курортний" (директор Олексій Балицький) допомогло з мішками для сміття та його вивезенням за межі міста, приватний підприємець Богдан Габшій забезпечив фарбою і пензлями для фарбування дитячого майданчику та спортінвентарю, а щоб не бруднити руки - магазини "Рукавичка" забезпечили всіх одноразовими "рукавичками" (директори Галина Жук та Світлана Соляник).

Учасниками весняної толоки були волонтери від спортивної молодіжної громадської організація "ЗМАГ", громадської організації "Клуб Пригодницького Туризму "ІНСТИНКТ" (голова правління Олег Нагірняк), громадської організації "ОПОРА" (голова координаційної ради Євген Бродзінський), Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу "СПОРТОВЕЦЬ" (директор Любомир Мацькович).

Весняна толока Чистий Четвер Весняна толока Чистий Четвер Весняна толока Чистий Четвер

Незважаючи на негоду (накрапував дощ та дув холодний вітер), всі учасники (всього 30 чоловік) активно працювали і отримали від своєї роботи не тільки фізичне та моральне задоволення, а ще й подяки від мешканців навколишніх будинків. Останні зокрема зауважили, що так чисто і охайно на цих майданчиках ще не було.

На наступний день, у сонячну погоду, фарбуванням дитячого майданчику та спортивного обладнання зайнялись волонтери від ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ".

Ігор Гургула,
президент МСМГО "ЗМАГ"

Вісті з Дрогобича та Стебника

- 7 квітня в Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди підняття над ратушею національного прапора. В центрі уваги були учасники підняття знамена: о. Тарас Бунь, перший демократичний дрогобицький мер Мирослав Глубіш, а також Михайло Белей, Володимир Бунь, Ярослав Візор, Іван Николь, Михайло Харів.
- Розпочала активну діяльність в Дрогобичі міська організація Української Народної Ради, яку очолив Мирослав Глубіш. Рада вже встигла провести серйозний захід - громадські слухання в Стебнику. Створена ця політична сила зовсім нещодавно - в грудні 2009 року.
- За три місяці 2010 року в Дрогобичі народилася 141 дитина, померло 172 особи, за цей же період одружилося 57 пар, а розлучилося 48. Натомість в районі при 63 одруженнях розлучилися лише 24 пари, народилося на Дрогобиччині 120 дітей, померло 198 осіб. Таким чином і в Дрогобичі, і в Дрогобицькому районі не спостерігається природній приріст населення. В Бориславі теж природне скорочення населення - на 98 осіб за 2009 рік.
- Виконком Дрогобицької міської ради підняв тарифи на вивезення та утилізацію сміття з 38 гривень 91 копійки до 43 гривні 44 копійки за 1 кубометр (на 12%), очікується, що це сприятиме якості надаваних послуг.
- Минулого тижня в Стебнику сталася пожежа - загорілася дерев'яна будівля колишнього магазину "1000 дрібниць". З великої капітальної будівлі залишилися тільки стіни. Будівля належала одному з приватних підприємців Стебника, причина пожежі не встановлена.
- У стебничанина викрали бензопилу "Штіль" та перфоратор, чим завдали йому збитків на суму 1200 гривень - слідчо-оперативна група за відбитками слідів вийшла на шлях підозрюваного у злочині. А в ході проведення операції "Збут-2010" правоохоронці СБНОН затримали особу з 5 грамами наркотичної речовини рослинного походження.
- Дрогобицька райспоживспілка відкрила в Дрогобичі кафе швидкого харчування "Час поїсти", де можна нормально перекусити за 15 - 20 гривень.
- СШ № 5 м. Дрогобича святкуватиме своє 50-ліття, урочистості відбудуться 16 квітня о 10 годині.

За матеріалами газети "Вільне слово"

Дрогобицькі депутати просять владу вплинути на апеляційні суди, щоб не приватизовували комунальну власність за безцінь

Депутати Дрогобицької міської ради прийняли рішення про звернення до Президента України, Кабінету міністрів України, Генеральної прокуратури, міністерства юстиції з вимогою втрутитись у ситуацію, яка виникла навколо приватизації цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Універмаг". У зверненні, зокрема, наголошується на тому, що вже вкотре Дрогобицьку міську раду усувають від участі у приватизації комерційно привабливих комунальних об'єктів. Як приклад наводиться приватизація кінотеатру "Прометей" та Парку культури і відпочинку. Депутати просять вплинути на апеляційні суди та не допустити прийняття ними рішень не на користь Дрогобицької міської ради.

До Великодня Дрогобич очистили від сміття, а до 1 травня відремонтують дороги

6 квітня на оперативній нараді в Ратуші дрогобицький міський голова Микола Гук відзначив, що його розпорядження про проведення передвеликодніх толок виконано, внаслідок чого місто очищено від сміття. Зі слів Богдана Баха, який багато років працював у Дрогобичі державним екологічним інспектором, вперше за 18 років місто зустріло найбільше християнське свято чистим і затишним. Тепер міський голова поставив перед комунальними службами нове завдання - забезпечити чистоту і порядок в місті, а до 1 травня - поасфальтувати дороги. Останнє завдання не з легких, оскільки досі не затверджено бюджет і не виділено коштів. Теж Микола Гук провів нараду з керівниками підприємств житлово-комунального господарства і фінансового управління, на якій схвалено заходи, що забезпечать оперативний і якісний ремонт доріг

www.zik.com.ua

Вісті з Борислава

- На 47 сесії Бориславської міської ради V демократичного скликання (позачерговій) 30 березня депутати після заслуховування інформації начальника відділу економіки Ю. Ільницького не звільнили від сплати держмита за судові позови ЖЕКи №№ 1, 2, 3, водоканал та КП "Бориславтеплоенерго". Мотивація - хай комунальники краще й у повній мірі надають послуги і тоді люди самі будуть платити, а держмито нехай надходить і в так порожню казну.
- ТзОВ "КОМ ЕКО Борислав 2010" отримало в оренду на 10 років земельну ділянку по вулиці Братів Лисиків площею 3 гектари для обслуговування нового сміттєзвалища, ще 2 гектари виділено під будівництво сміттєпереробного заводу, потужність переробки сміття якого становитиме 75 тисяч тон сміття на рік. Вартість будівництва - 7,5 мільйона євро. Про це повідомив представник фірми зі Львова Олександр Василянський на сесії БМР. Очікується, що на новому підприємстві буде працевлаштовано більше ста чоловік.
- Більше 12 гектарів бориславської землі (територія колишньої фабрики нетканих матеріалів) стане італійською - сесія БМР дала дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, яку здійснить українсько-італійська фірма "Р.С.І." (власник - Джордані Джіральдо). Італійці намагаються організувати виробництво в Бориславі ще з квітня 2009 року.
- 7 квітня в Бориславі пройшло віче, присвячене 20-й річниці підняття Національного Прапора над міською ратушею.
- З 1 квітня по 10 травня в історично-краєзнавчому музеї Борислава (вул. Шевченка, 75) триває виставка Михайла Яськовича зі Львова "Українська дерев'яна церква - перлина світової архітектури".
- 10 квітня в СШ № 4 м. Борислава пройде турнір з настільного тенісу пам'яті майстра спорту Юрія Мацокіна - бориславця, який помер 10 років тому, повідомляє Бориславська федерація з настільного тенісу.

За матеріалами газети "Нафтовик Борислава"

Андрій Шкіль: "Парад за участю російських військових - ганьба для нової української влади!"

Цьогоріч в урочистому параді з нагоди 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні, братиме участь 6,5 тис. військовослужбовців. Ще близько 2 тис. військових забезпечуватиме правопорядок. Разом з нашими військовиками вулицями міст-героїв, а саме Києва, Севастополя, Одеси та Керчі, маршируватимуть також їхні російські колеги. Про це повідомляє УНІАН. Власне поява останніх на території України з метою спільного українсько-російського сценарію святкування Дня Перемоги викликала невдоволення серед представників різних політичних сил.

"Парад за участю російських військових - ганьба для нової української влади! Це перший крок до здачі національних інтересів та й узагалі, треба добре розібратись, чи є належні підстави про висадку іноземних збройних формувань на території України", - пояснює Андрій Шкіль, народний депутат від БЮТ.

Нагадаємо, нещодавно президент Віктор Янукович у засобах масової інформації наголосив на тому, що проведення параду до Дня Перемоги спільно з російською стороною є правильним рішенням. За його словами, гідне святкування 65-ої річниці Перемоги для України має не лише військово-патріотичне, а й морально-етичне значення.

"Російський президент Мєдвєдєв ратифікував договір про охорону російськими військами кордонів Абхазії та Осетії. Якщо сьогодні наш президент впускає чужі війська на територію нашої держави, то чи не чекати нам того, що невдовзі вони охоронятимуть і наші кордони?", - каже Шкіль.

Христина Каспшишак

Програма Всеукраїнського фестивалю екстремальних видів спорту "Трускавецький ДРАЙВ-2010", присвяченого Всесвітньому дню авіації і космонавтики, Дню працівників ракетно-космічної галузі України, десятій річниці десантування українських парашутистів на Північний полюс

під патронатом міського голови м. Трускавця Л. Грицака, за сприянням Трускавецької спортивної молодіжної громадської організації "ЗМАГ" та громадської організації "Клуб Пригодницького Туризму "ІНСТИНКТ"

І день - 17 квітня 2010 р. (біля сцени на центральній площі міста):

11.00 -12.00 год. - Урочисте відкриття, представлення учасників, десантування парашутистів.
12.00- 12.45 год. - Масовий велопробіг всіх бажаючих навколо м. Трускавця.
12.00- 13-00 год. - Показові виступи авіамоделістів (прототип літака Е-2000 та вертольоти) АСК "Віраж" м. Дрогобича, змагання з кращого водіння квадроциклів, виставки спорядження та обладнання для екстремальних видів спорту та велотуризму.
13.00-13.30 год. - Показ мод юних моделей ПДЮТ м. Дрогобича "Вбрання з кульочків".
13.30-14.45 год. - Спортивні змагання з техніки велосипедного водіння.
14.45-15.30 год. - Показові виступи екстремалів - різноманітні трюки на велосипедах з БМХ, "Стріту" і "Тріалу".
15.30 - 16.45 год. - Конкурс "Найоригінальніший велосипед" та інші жартівливі конкурси для учасників та гостей Фестивалю.
16.45 -18.00 год. - Показ мотоциклів Дрогобицького мотоклубу "Галицькі Байкери". Показові виступи екстремалів - різноманітні трюки на велосипедах з БМХ, "Стріту" і "Тріалу".
17.30-19.30 год. - Зустріч з учасниками першої національної полярної експедиції "Україна - Північний полюс - 2000", демонстрація фільму про полярну експедицію, концертна програма (концертний зал санаторію "Карпати" - вхід вільний).
18.00- 18.45 год. - Конкурс "Велокрасуня Фестивалю "ДРАЙВ - 2010".
18.45-21.00 год. - Концерт рок-груп, продовження показових виступів велосипедистів-екстремалів, демонстрація фільмів про екстремальні види спорту.
21.00-22.00 год. - Молодіжна дискотека з провідними ведучими ді-джеями.
22.00 год. - Завершення програми І дня Фестивалю, феєрверки.

ІІ день - 18 квітня 2010 р. (в лісовій зоні, навпроти санаторію "Карпати"):

10.30- 11.10 год. - Показові виступи мотопарапланеристів.
10.00- 13.30 год. - Спортивні змагання з "Давн-Хілу" ( швидкісний спуск на велосипеді 1,5-2 км з Орівської гори ).
11.15 - 11-25 год. - Вищий пілотаж на літаку Як-55.
11.25 - 11-50 год. - Десантування парашутистів ( літак Ан-2).
11.50 - 13.00 год. - Виставка мотоциклів байкерів Львівщини.
11.50 - 12.20 год. - Показові виступи авіамоделістів (групове шоу учбово-тренувальних літаків), запуск "повітряних зміїв".
12.20 - 12.40 год. - Парний льотний пілотаж на літаках Як-52.
12.40 - 13.10 год. - Запуск аеропланів ( з сан. "Карпати") вихованцями Будинку учнівської творчості м. Трускавця.
13.10 - 13.15 год. - Проліт групи літаків Львівського та Дрогобицького спортивних аероклубів.
13.20- 14.05 год. - Показові виступи з пожежно-прикладного спорту (біля сан. "Карпати") рятівниками Трускавецького міського відділу Головного Управління МНС України.
13.30 - 16.00 год. - Спортивні змагання "Крос-Кантрі" (велоперегони по пересіченій місцевості 10 - 15 км.) та "Дьорт- Джампінгу" (стрибки на трамплінах)
15.00 -17.00 год. - Ознайомчі польоти для переможців та учасників Фестивалю навколо міст Трускавця, Стебника, Дрогобича та Борислава.
17.00 - 19.00 год. - Нагородження переможців спортивних змагань, закриття Фестивалю, концерт музичних гуртів (на сцені на центральній площі міста).

Оргкомітет

Психологія

Депресія

(Д - душевний неспокій, Е - "ерозія", руйнування мрій, П - порожнеча, Р - розчарування, Е - еміграція, С - сірі будні, І - іронія, Я - не хочу жити, Я - ніхто, Я - нікому не потрібний)

Три місяці тому я зустрілася з перешкодою, яка забрала з моїх очей блиск, а на серце поклала тугу. Починалась зима, усе навколо засипало снігом, і якось непомітно моє життя перетворилося в суцільний лід. Лід, під яким мутно видно небо... Лід, на якому слизько. Лід, поряд з яким холодно і моторошно. Лід, що руйнує могутні пароплави. Лід, який зруйнував мене... Спочатку все так не здавалося. Я думала: "Ну, подумаєш, невдача. Часто таке буває...". Та чомусь появилася тривога, яка переросла в ДУШЕВНИЙ НЕСПОКІЙ. Я відчувала, що в моє життя тихенько підкрадається вона - "Д.......". Безсонні ночі мінялися напруженими днями. Навколо мене люди, яких я так люблю, але зриваюся, сварюся, нервуюся саме на них. Уже не розрізняючи днів, я дозволяла собі просто пускати все так, як воно йшло. І яка може бути мова про те, що я мріяла в дні перед появою "дЕ......"??? Це вона принесла ЕРОЗІЮ - руйнацію моїх мрій, бажання реалізувати себе. Я почала розуміти, що хотіти чогось - не варто, що мої мрії - нереальні забаганки, нездійсненні фантазії. І просто забила на них... Все, що наповнювало мене, що приносило посмішку і ентузіазм, замінилося великою діркою, ПОРОЖНЕЧЕЮ, яку принесла з собою "деП.....". Що тут сказати? Всі ми прекрасно розуміємо, що таке порожнє місце. Це коли ти хочеш їсти, а холодильник як новий.., коли приносиш зошит на контрольну, а в ньому - жодної лекції. З таких речей не візьмеш нічого. Так само і з мене. Я не мала що взяти з себе навіть для себе. Я РОЗЧАРУВАЛАСЬ. "депР...." поступово висмоктала з мене віру в те, що існує щось хороше, надію на те, що буде краще, і все минеться. Зразу згадались рядки нашого улюбленого поета: "...Не дав мені Бог нічого. І хлинули сльози..."А хто - Бог? Де Він тепер, коли я пропадаю? Чому Він закрив на мене очі? А може це все фанатизм і вигадки людей? Може насправді Його не існує? Він - жорстокий, немилосердний... А пастор говорить що Він добрий і вірний, бо так треба... Після тижневих роздумів захотілося зникнути для всіх, вона - "депрЕ…" - породила в мені нестерпне бажання ЕМІГРУВАТИ. Куди - не будь, головне - подалі від знайомих облич, від тих, хто знав мене веселою і життєрадісною. Тоді я була такою, а тепер навколо мене СІРІ БУДНІ, а поряд зі мною, чи то в мені, моя вірна - "депреС.." . Сіро-буро-малинові кольори, чорна смуга і всякі такі небилиці закрутили мене в колесі так, що, здавалось, повороту назад не буде. Сірі стіни в сірій кімнаті, сірі автобуси на сірих дорогах, сірі люди, сіре і сире повітря... Ех, якось смішно ставало лише від того, що навколо ще був хтось, хто вірив в те, що я перевірила і не знайшла. Вони мені говорять, що це правда, а я і та моя подружка "депресІ." з ІРОНІЄЮ дивимось на них тай веселимось. Гарна була компанія для диких вигуків до тих, хто фанатично і наївно вірив в чудеса і добро. Останньою краплею було повне знайомство з тією, яка привела мене від маленького неспокою, якому я дала місце тоді, до такого стану. Вона відкрила своє справжнє ім'я - "ДЕПРЕСІЯ". Я! тепер нікому не потрібна. Я! - ніхто... Немає сенсу жити і взагалі Я! - помилка, мене не мало бути. Я! хочу вмерти...

...Ось як воно було. За вікном весна, а я уже її не бачу. Бо піддалась тоді їй. Бо дозволила собі тоді трішки понити, поскиглити і подумати. А, виявляється, і думати інколи шкідливо. Затягує... Ех, якби то всі зрозуміли, що зі смутком треба боротися на початку, не чекаючи часу, коли жити не хочеться. На рівні душевного неспокою покликати Ісуса, що приносить мир, а якщо раптом не встигли, то на межі ерозії мрій згадати, що Він - воскрес, а значить мріям життя теж дає Він. Бо потім, коли уже розчарування прийде - не буде в кого вірити. Емігруєте далеко, але ж від себе то не втечеш. "Депресія" з вами "попреться".

Я прошу вас, усі, хто зараз там, де життя: "Бережіть себе від вологості слізної, від слів саможалю "Ой бідна я, нещасна", від смутку! І пам'ятайте, боремось - значить живемо. Боремось разом з Богом - ДЕПРЕСІЯ боїться і тремтить!!!"

Притчі про депресію

Якось прийшов один чоловік до лікаря, сумний-сумний. Не важко було здогадатись, що хворого мучить депресія. Чоловік жалівся на цей стан і просив рекомендацій чи ліків. В цей час у місті був приїзний цирк, що славився своїм веселим і енергійним клоуном. Тому лікар порадив чоловікові піти туди і весело провести час. На цю пораду хворий відповів: "Лікарю! Я і є той клоун..."

* * *

Говорять між собою дві християнки:
- Прийшла вчора додому, сумна, безсильна, одним словом - депресія. Сьогодні встала - знову в депресії.
- Хочеш, помолюсь, не встанеш

* * *

- Лікарю, у мене депресія.
- Ну що я можу Вам порадити?... Найкращі ліки - поринути з головою в роботу!
- Але я замішую бетон, лікарю.

Як захиститись від депресії

- уникайте перевтоми;
- займайтеся спортом, багато гуляйте та бігайте підтюпцем три дні на тиждень;
- проводьте час на природі, насолоджуючись Божим чудовим творінням.
- зробіть своє оточення яскравим та життєрадісним;
- слухайте веселу та життєрадісну музику;
- встановлюйте для себе маленькі цілі на кожен день, які можна досягнути.

Навчіться перемагати депресію

- протистаньте невдачам у вашому житті, через які ви засмучені, та дозвольте Богу зцілити вас;
- відкрийте своє серце та усвідомте, що жалість до себе - це гріх;
- підживлюйте свої думки, концентруючись на великій Божій любові до вас;
- відмовтесь від негативного мислення та негативних розмов;
- пам'ятайте, що Бог контролює ваше життя, та що Він пообіцяв вам дати надію на майбутнє.

Підготувала Віта Кузьмич,
газета "Добра Новина"

Лікар без диплома або Ігор Зенонович змінює професію

Ігор Палінський Після появи у "Франковій криниці Підгір'я" статті "Чи прикличемо бузьків до рідного Трускавця" до редакції зателефонував головний "герой" публікації й вимагав: "Автора!"

А автор і сам був не проти глянути в очі чоловікові, котрий у разі відмови від зустрічі обіцяв організувати її "в іншому місці й за інших обставин". Порушивши редакційний принцип: "спілкування з читачами ведеться виключно на шпальтах газети", автор цих рядків та згаданої публікації пішов на "розбірки" з претензійним читачем, попросивши скласти компанію колегу, редактора газети "Відродження Трускавця" та Інтернет-видання "Трускавецький вісник" Володимира Ключака. Зустрітися домовилися в "офісі" чоловіка, про котрого йшлося у згаданій публікації - його ж власній оселі на вулиці Василя Стуса.

Ігор Зенонович Палінський - трускавчанин, якому запала в голову, начебто, непогана ідея створити, чи, точніше, відродити в Трускавці пологове відділення. Міська влада, до якої зі своїм задумом звернувся Ігор Палінський, ентузіазм трускавчанина зустріла схвально: "Роби, чоловіче, як треба, допоможемо". Та одне діло - говорити, а інша справа - робити. Для втілення ідеї з пологовим відділенням потрібні були різні проектні документації та дозволи, а з ними, як правило, завжди морока. Щось з того зробив Ігор Зенонович, щось ні, і робота на тому стала. Поза тим пішов поголос: "Пологове відділення хоче відкрити людина без фахової освіти", простіше кажучи - не лікар.

- Ігоре Зеноновичу, - запитую, присівши по приході в "офіс" біля ліжка, - які претензії до публікації? Щось необ'єктивно написано?

Та Ігореві Зеноновичу не так розходилося в тих рядках газетної статті, що, на його думку, "не так написані", як чоловік у свій спосіб захотів зробити рекламу своєму заняттю - ефективному, на його переконання, лікуванню хворих. То ж спочатку запропонував переглянути шістнадцятихвилинний відеоролик, а далі дав прочитати якийсь свій друкований матеріал.

- А тепер я маю право на публікування у вашій газеті своєї наукової статті, - випалив доказ мого припущення Ігор Зенонович. - Опублікуєте?

- Звісно, що ні, - відповідаю. - Наша газета - не спеціалізоване чи наукове видання, щоб такі публікації друкувати, хіба що як рекламу, але за неї платити треба.

Сказати щиро, для мене непереконливими були ані ця публікація, ані не закріплений печаткою документ про якесь там досягнення Ігоря Палінського, ані залишене без відповіді звернення до Віктора Ющенка - я бачив перед собою людину, м'яко кажучи, не зовсім обізнану в медицині.

- Ігоре Зеноновичу, - запитую господаря "домашнього офісу", - у вас є диплом лікаря? Можете його показати? А так само документ про присвоєння вам ступеня "професор".

- Є, але я вам їх не покажу.

- Гаразд, тоді я робитиму висновок, що в вас їх просто нема. Може скажете, кому ви їх пред'являли, коли оформляли документацію на діяльність пологового відділення? Я перепитаю про наявність у пакеті ваших документів того, що ви мені не показали.

- Тоді я подам на вас до суду за збирання інформації про мене без моєї на це згоди.

Далі наша розмова мала подвійний ефект для обох сторін: від чого отримував задоволення Ігор Зенонович, мав відразу я. Лікар без диплома і професор без засвідчення цього ступеня Ігор Палінський ставив свій фаховий рівень вище за визнаного в усьому світі Володимира Козявкіна, той, запевняє, навіть "украв в нього магніти", а пацієнти Козявкіна "доліковувалися" у нього, Ігоря Палінського.

- Чи можемо ваші слова використати в публікаціях? - запитав Володимир Ключак, котрий слухав наш діалог та знимкував.

- Так, можете, я йому це в очі можу сказати.

Насамкінець візиту до "професора" я вкотре попросив пред'явити документи, які засвідчують про декларовані фах та вчений ступінь, та, вкотре отримавши відмову, разом з колегою покинув "офіс" трускавчанина Ігоря Палінського - його оселю на восьмому поверсі. З собою виніс враження-запитання: як могла людина без відповідної на це освіти братися за відкриття пологового відділення й, зрозуміло, подальше керівництво цим медичним закладом? Чи може чоловік, даруйте, замість кельми взяти до рук скальпеля й так само вправно ним орудувати, замість комбінезона надягнути білого халата й запевняти, що він лікар?

З першим запитанням я звернувся просто до міського голови Лева Грицака, доповнивши: "Хто вам порекомендував цю людину?"

- Він сам прийшов, - говорить Лев Ярославович. - А я звик довіряти людям, думаю: справа добра, нехай реалізовує...

У народі є приказка: довіряй, але перевіряй. Це не докір міському голові, а лише побажання. Бо навколо нас мають бути не "липові" лікарі, не фальшиві "професори", а справжні фахівці усіх галузей.

Додаткова інформація про "героя" тепер уже другої публікації - Ігоря Палінського. Дружина Ігоря Зеноновича багато літ працювала в пологовому будинку. Дві дочки та син - дипломовані лікарі. Батько ж змінив професію будівельника на "лікаря". Щоб писати його професію без "лапок", потрібно малесеньку дрібничку - лікарський диплом. Та ба, його немає.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Імперія краси

Мало-помалу, як співала Алла Пугачова, наш Трускавець завойовує нову нішу - нішу краси, косметичного бізнесу та СПА-відпочинку. Традиційно лікувальний курорт, який виріс з води, званої зневажливо "Паршивкою", тобто такою, що допомагала при шкірних захворюваннях, стає центром відпочинку та омолодження не лише літніх людей, але і грошовитих громадян з цілої України, які саме тут вбачають можливість реально розслабитися, поєднати корисне з приємним. Може здатися, що не до цього тепер, в часи нелегкі, коли багато хто лепече про фінансову кризу і переважання видатків над доходами, інакше кажучи про суцільні збитки, але вже так влаштована людина, що про себе хоче подбати в першу чергу. Гедонізм передбачає не лише гарне самопочуття, хороший настрій, але і прагнення виглядати якнайкраще. Превалювання гламуру над давнім рицарським ідеалом здорового волосатого мужчини змушує вдаватися до послуг косметологів, візажистів, інших діячів "імперії краси" не лише слабку стать, але і стать панівну, сильнішу та розумнішу.

Успішна індустрія лікувально-косметичних послуг не лише не зазнала збитків, але і розвивається досить швидкими темпами. У Трускавці лише протягом останніх двох років (тобто і в час кризи) відкрилося ряд нових закладів, де пропонують багато чого. І ванни шоколадні та йогуртові, і обгортання медом та купелі в карпатських травах та в молоці, і тайські масажі, чуючи про які уявляєш вишукані акти з вузькоокими азіатками, про яких говорять таке-е-е… А масажі камінцями і в кілька рук, вакуумно-роликові і бозна ще які… Джакузі, парні та бані, сауни, басейни, а поруч і перукарські послуги, і манікюри з педикюрами, і пілінги, і СПА-капсули, і додаткові послуги, які "Ви зможете обрати за додаткову оплату". Останні кілька слів не випадково взято в лапки, адже значна частина послуг надається безкоштовно для тих, хто вибрав саме той, а не інший готель. Адже мало хто їде в Трускавець лише водичку попити, а вибирає щось таке, де б було "все включено", тобто і додаткові задоволення та користь для здоров'я за помірну ціну, "не відходячи від каси", чи то пак не виходячи з готелю.

спа Трускавець не може не здивувати вибором, а вибирати є серед чого - від "Шале Граалю" до "Женеви", від "Мед Паласу" до "Шоколаду", від "Хатини" до "П'ятого океану", від "Наталі" до "Клеопатри", від "Афродіти" до "Мадонни", від до, від до і продовжувати немає сенсу, адже кожен подібний заклад розрахований на певного клієнта і навряд чи той, хто проживає в одній частині курорту, захоче відвідувати процедури в іншій, особливо в вечірній час. Та й не бракує, Богу дякувати, на даний час у Трускавці ні відпочивальників, ні тих, хто замовляє послуги в цих салонах краси, СПА, кабінетах, яким нема чого нарікати на кризу. Кожен підприємець намагається вразити чимось особливим, виставити наперед плюси, позитиви, використовуючи і системи знижок для постійних клієнтів, і бонуси для замовлень на певний час чи певну суму. Так, вже традиційно друга година перебування в сауні чи джакузі набагато дешевша від першої, комплексні програми виявляються більш дешевими, ніж сума таких самих послуг, але окремо.

Інтернет дає можливість кожному, хто хоче обрати найбільш прийнятний для себе варіант відпочинку, зробити це ще в домашніх умовах чи навіть в умовах задушливого офісу, коли відпочинку хочеш аж пищиш. Практично всі (чи абсолютна більшість) солідних надавачів послуг індустрії краси у Трускавці мають власні Інтернет-ресурси, де описано послуги, ціни, переваги, знижки, продемонстровано фото вишуканих дизайнів приміщень та не менш вишуканих красунь, які просто балдіють, відриваючись в блаженних екстатичних позах.

Задоволення плюс краса, омолодження плюс імідж - все це коштує грошей, інакше не буває. Навряд чи варто потикатися в салон краси з одним Шевченком чи Лесею Українкою, хіба що ви збираєтеся "по малому", так, підстригтися чи на 10 - 15 хвилин в солярій. Проте той, хто може викласти за одну добу перебування в елітному готелі від 500 до 1 500 гривень, знайде кошти і для замовлення додаткових послуг, назва яких походить від знаменитого курорту Спа. Та навіть ті, хто приїхав у Трускавець "дикуном" і кого "захомутали" на залізничному вокзалі здавачі квартир, не бажають повертатися з нашого курорту, не "підправивши" статуру, обличчя, загальний образ сприйняття себе іншими, адже відпочинок і є для того, щоб витрачати гроші, які такою важкою працею складаються в панчоху протягом року.

Понад півсотні салонів краси у Трускавці (від майже мініатюрних до направду колосальних) живуть як риби у воді - хтось почуває себе акулою, а є і ті, які тільки й думають, щоб їх не "з'їли" конкуренти. Відпочивальники у свою чергу теж придивляються, щоб не бути обманутими, спілкуються з собі подібними, дослуховуються до рекомендацій. Рекомендації для приїжджого не менш важливі, ніж ті флаєри, які роздають безкоштовно біля бювету, ніж реклама на бігбордах, бредмауерах, сітілайтах чи змінних щитах. Тому за свою репутацію так дбає кожен трускавецький салон краси, адже відновити її було б набагато важче, ніж зберегти. Хоча, звісно, всілякі випадки трапляються…

Мало-помалу Трускавець перетворюється з монофункціонального урологічного курорту (чи то пак, бальнеологічного) на багатофункціональний - лікування, відпочинок, туризм, підтягується і "красивий" бізнес, адже красивим бути не заборониш. Якщо ще розумно підійдуть до грального бізнесу і дозволять його відновлення при так необхідному контролі (а то виплеснули разом з брудною водою немовля, як казав один філософ), то наше місто матиме ще більше шансів укріпити свої позиції. А зараз дозволимо собі ще розмріятися і про відновлення вільної економічної зони типу "Курортополіс Трускавець" з захопленням Помярок (а насправді поверненням, бо вони споконвіку до Трускавця належали), розширенням меж у всіх напрямках, тоді імперія краси Трускавця виявиться мало що не поза конкуренцією. І хоча все починається в житті з малого, з зернини хліб, з промінчика зоря, але варто прагнути до великого, щоб цього хліба було вдосталь, щоб зоря не лише тьмяно блищала, але світила, щоб Трускавець асоціювався не лише з одною мінеральною водою (хоча це і святе для нас), але і з можливістю здобути найкращі лікувально-косметичні послуги, щоб наш курорт став справжньою Меккою для тих, хто не шкодує грошей для своєї зовнішності, свого іміджу, хто не вагається інвестувати в красу.

Володимир Ключак

Зруйноване щастя своєю рукою

У теперішній час алкоголь, наркотичні препарати і стали щоденною розвагою людей. Але з часом вони знищують людину і роблять її деградованою від суспільства. У неї відсутня мораль, відповідальність за скоєні вчинки і ще багато інших речей етикету.

Під час опитування жителів м. Борислава великою загрозою для нашого покоління стали алкоголь і наркотики. Люди пропонують ввести міліцейську службу в школах і вищих навчальних закладах. Штрафувати молодь і батьків, як п'ють у невідведених до того місцях. І навіть притягувати до кримінальної відповідальності. Докласти максимум зусиль, щоб зупинити продаж алкоголю і тютюну дітям, але це лише мрії людей, а реальність залишається реальністю.

У цей нелегкий час церква місії "Воскресіння" зробила перші кроки, щоб допомогти людям, які залежні від алкоголю, наркотику чи тютюну, відкривши центр реабілітації - чоловічий та жіночий і дали віру в майбутнє життя.

Через центр реабілітації пройшло приблизно сорок чоловік, які не лише отримали звільнення від алкоголю, куріння, наркотиків та інших шкідливих звичок, але й деякі з них повернули втрачену сім'ю, любов батьків і віру в щасливе життя.

Якщо ви не бачите виходу з тої чи іншої проблеми, у вас є бажання змінити своє життя на краще, то центр реабілітації, який базується на принципах християнської моралі, готовий прийти на допомогу.

Ми також готові співпрацювати з юридичними та фізичними особами, які поділяють наші інтереси - це спасіння людей від їхніх шкідливих звичок.

Християнський центр розташований за адресою: м. Борислав, вул. Шевченка, 97, а також телефони служителів центру: 097 59 87 146 (Павло), 066 76 18 578 (Роман).

Віталій Олексієвич,
диякон церкви місії "Воскресіння",
м. Борислав

Духовні вправи на квітень-2010

Ми не говоримо, що все зло від того, що їмо і п'ємо: не від цього воно, а від нашої безпечності й жадібності. Диявол не їв і не пив, і згинув; а Павло їв і пив - та пішов до неба. Св. Йоан Златоустий.

Христос розпростер руки на хресті, й обійняв, так би мовити, увесь Всесвіт. Св. Лактанцій.

Ми праведні тоді, коли сповідаємося з наших гріхів. Св. Ієронім зі Стридона.

Хочеш знати, що є в небі? Нічого немає того, чого ти не бажаєш, і є все те, чого ти хочеш. Св. Бернард.

Ніколи не слухайте тих, хто говорить погано про інших і добре про вас. Лев Толстой.

Не може добре молитися той, хто погано живе. Томас Фуллер.

Пекло - це місце, де погано пахне і ніхто нікого не любить. Св. Тереза з Авіля.

Христос помер не лише для того, щоб спасти людей, а й щоб навчити людей спасати один одного. Оскар Уайльд.

Ніде на світі не знайдемо ми чужини; всюди однаково можна піднести очі до неба. Сенека.

Той, хто бореться за великі справи, піддається й великим спокусам. Св. Климент з Олександрії.

Ніколи не судіть про людину лише по її друзях. В Юди друзі були бездоганні. Поль Валері.

Байдужість - як полярний лід на полюсах: усе вбиває. Оноре де Бальзак.

Оголошення та реклама

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" оголошує конкурс "Дрогобиччина має талант".

Мета конкурсу:

- Виявити творчу та обдаровану молодь з дрогобицького регіону, допомогти їй в самореалізації особистих творчих амбіцій;
- Внести свій посильний вклад у формування відкритого громадянського демократичного суспільства в містах нашого регіону;
- Сприяти зміцненню позицій місцевих ЗМІ в медіа-просторі України;
- Залучати небайдужу творчу обдаровану молодь до більш активної участі в суспільно-громадському житті міст дрогобицького регіону.

Конкурс проходитиме в двох номінаціях ("журналістика" та "література") і розрахований на участь осіб віком від 16 до 60 років з міст Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника та сіл Дрогобицького району. До участі в конкурсі приймаються такі роботи: добірки регіональних новин, статті на місцеву тематику, журналістські розслідування, неординарні творчі проекти, віршовані та прозові літературні твори обсягом не більше 5 друкованих сторінок 12 кеглем. Роботи надсилати з 10 квітня до 10 серпня 2010 року за адресою: "Трускавецький вісник" (конкурс), вул. Д. Галицького, 2, м. Трускавець, Львівська обл., 82200 або безпосередньо на електронну скриньку konkursvisnyk@ukr.net (чи редакційну), тел. для довідок 097-38-36-112 (Володимир).

Результати конкурсу будуть оголошені до Дня Незалежності України 24 серпня 2010 року, переможці отримають грошові призи: І місце - 300 гривень, ІІ місце - 200 гривень, ІІІ місце - 100 гривень (по кожній номінації окремо). Загальний призовий фонд конкурсу становить на початок його проведення 1 500 гривень і може бути збільшений. Організатори запрошують спонсорів до співпраці. Вкладаймо в майбутнє, інвестуймо в демократію!

Етно-кафе Гражда

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.