Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№54 (177) 6 липня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Відлуння прес-конференції

На понеділковій нараді при міському голові 5 липня заступник мера Трускавця Віктор Марченко так прокоментував п'ятничну прес-конференцію, організовану трьома політичними силами Трускавця, з яких послідовно в опозиції до влади після виборів 2006 була тільки одна: "Дуже "добре" "прорекламували" нас ці політичні лідери на рівні області…". А генеральний директор КП "Наше місто" під час свого виступу на цій же нараді заявив, що "деякі депутати міської ради діють за принципом "чим гірше, тим краще".

Нагадаємо, трускавецькі лідери БЮТ, "Нашої України" та "Пори" 2 липня в залі засідань ТМР провели спільну прес-конференцію, на якій повідомили про спільне депутатське звернення до голови ЛОР М. Сеника та голови ЛОДА В. Горбаля відносно незадовільного стану КП "Наше місто". Повністю ознайомитися із текстом цього звернення можна на protruskavets.org.ua.

А про об'єднання опозиції, яка усвідомлює, що Лев Грицак та його команда мають значно сильніші позиції, ніж вони, наші аналітики прогнозували ще в квітні, достатньо хоча б перечитати статтю "Мета виправдовує засоби?" в "ТВ" № 28 від 15.04.2010 р. (про триголову гідру)…

Мер міста привітав головного архітектора

Трускавецький міський голова Лев Ярославович Грицак від щирого серця привітав з отриманням Державної премії в галузі архітектури цього року головного архітектора міста Олександра Павловича Грищенка та керівників санаторно-готельного комплексу "Ріксос-Прикарпаття". Нагадаємо, 30 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович видав Указ № 743/2010, в якому, між інших пп. Бідзілу, Грищенка та Дацюка було удостоєно Державної премії в 100 тисяч гривень. Повний текст указу ми опублікували в попередньому номері вісника.

План на півріччя трішки недовиконано

Як повідомив на понеділковій нараді начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, за І півріччя 2010 року недовиконання бюджету міста становить 6 мільйонів 439 тисяч гривень, що є менше порівняно з 2009 роком на 1 мільйон 394 тисячі гривень. Основною причиною цього явища Микола Михайлович назвав недоотримання податку з доходів фізичних осіб. Повідомив посадовець і про подальше зменшення фонду заробітної плати.

Натомість по власних доходах виконання забезпечено на 96%. Є незначне відставання по збору податку на землю, але Микола Михайлович запевнив присутніх, що це відставання в найближчому часі буде виправлене.

Вся надія Львова по Євро-2012 - на Трускавець

Минулої суботи, 3 липня, у Львові, в облдержадміністрації відбулася нарада за участю голови ЛОДА Василя Горбаля та його заступників, від міської влади Трускавця участь в ній взяв заступник міського голови Ярослав Чистогорський, він і повідомив про це на понеділковій нараді 5 липня, яку і проводив. Область має велику надію на Трускавець, адже саме за рахунок нашого міста Львів зможе перекрити ряд проблем. А проживати гості та учасники Чемпіонату Європи в 2012 році зможуть не тільки в "Ріксос-Прикарпаття" та "Шале Грааль", представники яких теж були на нараді у Львові, але і в інших санаторіях.

Ярослав Гілярович висловив надію, що до цього часу буде здано в експлуатацію і новобудову від ЗАТ "Трускавецькурорт" на вулиці Шевченка - "Каштан Палас". Мають шанси і деякі готелі, що їх будує фірма ТКС - держава дає "зелене світло" в плані підготовки до Євро. А якщо ж певні контролюючі органи виявляють надто високу чи нездорову активність, то обласна влада закликає про такі випадки її інформувати негайно. Є певна надія, що саме кошти обласного чи державного бюджету допоможуть Трускавцеві остаточно розв'язати проблему водопостачання, над вирішенням якої постійно думає та трудиться наш міський голова та депутати ТМР. А цілком можливо, що за ці гроші покращуватимуть і якість наших трускавецьких доріг.

Водоканал - за своєчасну оплату

Певні проблеми з водопостачанням та порушення графіку подачі води минулого тижня зумовлені як погодніми умовами, так і економічними проблемами, розповів на понеділковій нараді генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк. За його словами, Дрогобицький водоканал дещо обмежив подачу води на Трускавець в зв'язку з непроплатою, а виникла вона через те, що окремі суб'єкти підприємницької діяльності (Володимир Франкович назвав ряд санаторіїв) за водопостачання та водовідведення розраховуються не своєчасно.

Іншими причинами певних фінансових проблем водоканалу є і те, що тарифи було піднято не в такому обсязі, як цього вимагає економічна доцільність, а окрім того піднято із запізненням - не з 1 січня, а з середини лютого. А значні кошти, які були акумульовані на зимовий період, були витрачені на реконструкцію системи очистки води. За минулий тиждень було 2 витоки - на Воробкевича та Івасюка.

Ритуальні послуги виділили в окрему філію

Під час засідання міськвиконкому 5 липня було розглянуто питання реорганізації КП "Наше місто", як і передбачалося, було об'єднано філії АТП та сан очистки і благоустрою в одну структурну одиницю. А от дільницю по ритуальних послугах навпаки - перевели в статус філії, сподіваючись, що якість надаваних послуг буде покращуватися, до роботи цієї дільниці у влади було ряд претензій, аж до того, що частина "ритуальних" грошей чомусь має статус "віртуальних", які ніде не обліковуються. Юрист КП "Наше місто" Артур Дикий доповів членам виконкому, що згідно з чинним українським законодавством, ритуальними послугами мала б займатися абсолютно окрема комунальна структура, а в нас воно трошки по-іншому. Реорганізацію КП "Наше місто" планують завершити до 30 серпня.

Коли ж суд матиме нове приміщення?

Виконком дозволив розробку містобудівного обґрунтування для будівництва міською радою адміністративної споруди - нового приміщення суду по вулиці Мазепи, без номера. Очікується, що новий суд буде зблокованим будинком між будівлею-корпусом п. Уєчка (швидше за все, це Мазепи, 21) та міською міліцією (Мазепи, 19), роз'яснили у виконкомі тим, хто цікавився, де ж конкретно буде новий суд. А от коли суд туди перебереться - це запитання наразі залишається без відповіді.

За житлом дітей припильнують

Двоє дітей, чиї батьки позбавлені батьківських прав, а вони самі навчаються в Бориславській спецшколі-інтернаті, без житла не залишаться. Виконком ТМР 5 липня прийняв рішення, за яким квартира, яка на даний час є неприватизованою, залишиться за дітьми - їхньої виписки ніхто не допустить, за цим слідкуватиме працівник Служби у справах дітей ТМР.

Лукаша і Мавку кудись перенесуть

На місці рельєфної скульптури "Лукаш і Мавка" в курортному парку, під якою часто полюбляє грати бандурист і біля якої люблять відпочивати курортники, в майбутньому постане фігура Матері Божої, яка колись, в довоєнний час, там стояла, а за комуністичної влади була знесена. Об'єднання громадсько-політичних організацій та партій міста Трускавця звернулося з пропозицією відновлення там скульптурної композиції релігійного характеру. Проте і "Лукаш та Мавка" з "Лісової пісні" Лесі Українки стоятимуть в курортному парку - для них теж підшукають хороше місце.

Чи справляться бориславці з вивозом трускавецького сміття?

Під час засідання трускавецького виконкому обговорювалося питання вивезення сміття зі Трускавця фірмою "Ком Еко Борислав", яка є філією фірми "Ком Еко Львів" (обслуговує 37% території Львова). Представники бориславської фірми були присутні на запрошення заступника мера В. Марченка. Вони відповіли на ряд запитань виконкомівців, найбільше з яких задав генеральний директор ЗАТ "Трускавецькурорт" Віктор Жданов. Віктора Миколайовича цікавило, чи ж справляться з вивозом сміття із Трускавця всього двома машинами (КамАЗ та МАЗ), чи не є загроза, що наш курорт може потопати в смітті і чи все вже в порядку з селянами, які минулого року протестували в одному з мікрорайонів Борислава.

З відповідей стало зрозуміло, що селяни вже не протестують, адже поміняли керівництво "Ком Еко Борислав" в серпні минулого року, що двох машин мало б вистачити, а якщо будуть проблеми, то львівське керівництво надасть додаткову техніку, що в оренді даної фірми є 5 гектарів бориславської землі під будівництво сміттєсортувального заводу і 3 гектари під новий полігон, що на даний момент ведеться робота щодо можливості впровадження роздільного збору сміття. Сміттєзвалище в Бориславі орендується терміном на 10 років. А ми ще маємо таку інформацію, що КП "Наше місто" може продати представникам цієї фірми машину КамАЗ.

Степан Процюк у Трускавці

Сьогодні, 6 липня о 13:00 видавництво "Грані-Т" познайомить курортників трускавецького санаторію "Джерело" (м. Трускавець, вул. Городище, 4) з письменником Степаном Процюком, автором книг "Аналіз крові","Марійка і Костик", "Залюблені в сонце. Друга історія Марійки і Костика", "Аргонавти. Третя історія Марійки і Костика" "Степан Процюк про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Ніку Турбіну", повідомляє наше джерело.

Щороку в санаторії "Джерело" перебувають сотні дітей різного віку. Для них це - особливий простір, де лагідні лікарі й медсестри допомагають дітям подолати тілесні недуги та хвороби й запобігти їм. А видавництво "Грані-Т" робить наступний крок до оздоровлення дітей у санаторії - через знайомство з сучасними українськими письменниками і їхніми книгами наше видавництво разом із лікарями санаторію здійснює одночасну опіку про тіло дитини та її внутрішній світ. Пожива для тіла - це раціональне харчування, заняття фізичними вправами, масажі, профілактичні курси лікування, комплексні обстеження, якими дітей забезпечує санаторій. А з книгами діти збагатять і свій внутрішній світ, поживою для якого стануть ті глибокі смисли, що їх заклали в художні твори сучасні українські й зарубіжні письменники. Яскраві ілюстрацій в книгах покращать емоційний тонус дітей, сприятимуть бадьорому настрою, а все це - підвищить ефективність лікування та оздоровлення.

І того самого дня (06.07) о 16:30 познайомитись із книгами видавництва "Грані-Т" і поспілкуватись із Степаном Процюком зможуть усі охочі в Палаці культури ім. Т. Шевченка (пл. Кобзаря, 8).

Амура повернулася в Трускавець

Після тривалої перерви в ландшафтному парку етно-ресторану "Гражда" знову перебуває самиця далекосхідного леопарда Амура - в п'ятницю, 2 липня, після 15-годинного транспортування вона була благополучно доставлена до Трускавця. Нагадаємо, що Амуру возили в Одеський зоопарк, сподіваючись на поповнення сімейства далекосхідних леопардів, але запліднення не відбулося, а один самець леопарда здох, а другий занадто молодий для цієї справи. Амура давно стала улюбленицею не лише багатьох відпочивальників з санаторію "Карпати" та інших оздоровниць", але і місцевих мешканців, особливо дітвори.

Травматолог у відпустці

Як нам стало відомо, травмованих трускавчан відправляють до Дрогобича, адже травматолог трускавецької лікарні перебуває у відпустці. А в Дрогобичі нещодавно сталася жахлива подія - троє неповнолітніх молотком страшенно побили молоду дівчину, оскільки та не захотіла добровільно віддавати їм, юним грабіжникам, новий телефон Нокіа вартістю поза 500 гривень. Двох міліція вже впіймала.

Власна інформація

У Дрогобичі зіткнулися два автомобілі: травмовано четверо людей

У суботу, 3 липня, у Дрогобицьку міську лікарню №1 госпіталізовано 4 постраждалих під час дорожньо-транспортної пригоди. Про це ЗІК повідомили у прес-службі управління ДАІ у Львівській області.

Співробітники ДАІ встановили, що 3 липня близько 12.00 39-річний водій автомобіля "ВАЗ-21099" у місті Дрогобичі на вул. П. Орлика, 29 виїхав на зустрічну смугу руху , де зіткнувся із зустрічним автомобілем "ВАЗ-2105", яким керував 38-річний житель села Рихтичі Дрогобицького району Львівської області.

Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди були травмовані обидва водії та два пасажири.

www.zaxid.net

У Трускавці, катаючись в кареті, травмувались киянки

2 липня близько 15.00 год. у місті Трускавець біля санаторію "Перлина Прикарпаття" відбулося зіткнення автомобіля "ВАЗ-2106", яким керував місцевий мешканець (нетверезий), та гужовим транспортом - каретою, якою керував 39-річний житель міста Стебник, у кареті на момент зіткнення транспортних засобів перебували туристи - 26-річна та 52-річна киянки.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій гужового транспорту - карети був доставлений у Дрогобицьку центральну лікарню, де йому діагностували садна правого колінного суглобу, садна лівого ліктьового суглобу, садна лівого плеча, забій грудного відділу хребта. 25-річна пасажир гужового транспорту - карети отримала травми у вигляді саден лівої п'яти та була доставлена у Трускавецьку міську лікарню, а 52-річна пасажир цього транспортного засобу отримала травми - забій лівої половини грудної клітки, забій променево-поперекової крижаної ділянки і м'яких тканин потиличної ділянки голови та була доставлена у Трускавецьку міську лікарню. Зараз слідство з'ясовує обставини цієї ДТП. Транспортні засоби поміщені на арештмайданчик.

www.zaxid.net

У Трускавці відбувся семінар по створенню підручників з християнської етики

28-30 червня у Трускавці відбувся семінар робочої групи по створенню підручників з християнської етики для 1-11 класів відповідно до прийнятої 22 червня програми з християнської етики на громадській раді при МОН. Це перший в Україні семінар такого рівня і з таким завданням, що показує про бажання та спроможність церков та освітян працювати разом у даній ділянці.

Учасниками семінару були науковці з провідних вузів, які вже деякий час займаються питанням християнської етики: НУ "Києво-Могилянська академія", Національний педагогічний Університет ім. Грінченка, НУ "Острозька академія", УКУ, Чернівецький ІППО, Львівський ІППО, Тернопільський ІППО.

Привітав і благословив учасників семінару на плідну працю Владика Ярослав (Приріз), коад'ютор Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Було схвалено концепцію написання підручників і затверджено структуру підручників для початкової, середньої та старшої школи. Після визначення і спільного погодження конкретних завдань для написання підручників, учасники робочої групи домовились зустрітись наприкінці липня для представлення конкретних матеріалів, що ляжуть у основу підручників. Семінар проводився за підтримки науково-методичного центру християнської педагогіки, що діє при Комісії шкільництва УГКЦ.

о. Іван Гнатів,
голова Комісії Шкільництва УГКЦ,
www.sde.org.ua

Борислав без води на День Конституції

На День Конституції, 28 червня, Борислав залишився без води. Але конституційні права бориславців місцеві можновладці порушують не лише тоді, коли Україна святкує День Конституції. За червень приблизно сім діб місто нафтовиків було без води. Під час повені 2008 року влада забезпечувала людей питною водою. Її привозили у цистернах. Тепер цього нема. Ні у "білому домі", ні у "Бориславводоканалі" достеменно не можуть сказати, куди ті цистерни ділись. Час від часу людей попереджають по радіо, що води не буде, але бувають такі дні, що воду відключають без попереджень. Або ще одне ноу-хау бориславської влади: кажуть, що тектиме лише технічна вода, непридатна для вживання, але не повідомляють, де взяти питну воду. Зазвичай у Бориславі не буває води по вівторках і четвергах, але почастішали випадки, коли і в інші дні води нема, причому погода не підводить, дощі не йдуть і спеки нема. Не навчила можновладців і біда з гепатитом, коли про Борислав узнала вся країна. З кожним роком ситуація з водою погіршується, а тарифи на неї зростають. Складається враження, що комусь дуже вигідно довести "Бориславводоканал" до банкрутства, потім за безцінь його купити й диктувати бориславцям ціни на воду.

Загадкова смерть у дитячому садочку

Минулого тижня в одному з дитячих садочків Дрогобича несподівано помер шестилітній хлопчик. Він скаржився на болі в животі. Все сталося дуже швидко, і вихователі, батьки, лікарі не змогли врятувати дитину. За останній час це принаймні третя загадкова смерть дітей на теренах Дрогобиччини, яка протікає так швидко і несподівано.

Дрогобицький письменник знайшов свою щелепу через три доби

Що не кажіть, а багатий Дрогобич на диваків. Минулого тижня один дрогобицький письменник (а в нас таким може назватися кожний, хто видав бодай одну книжку) загубив власну щелепу. Щелепа була вставна, коштувала йому півтори тисячі гривень. Справа в тім, що наш графоман добряче напився й не пам'ятав, де загубив щелепу. Ходив від кнайпи до кнайпи, бо думав, що міг залишити щелепу в заставу, бо не мав грошей на пиятику. Так тривало три доби, але ніхто не знав, де його щелепа поділася. Випадково на неї натрапила його дружина. З'ясувалося, що наш письменник запхав її в горнятко з водою, але поставив не у ванну кімнату, як зазвичай. а у сервант, бо був п'яний і нічого не пам'ятав. З радощів розцілував дружину і знову напився до нестями, але щелепа вже міцно трималась у його роті. Чи позначилось це на його працездатності й творчій насназі, наразі невідомо. Тепер пан письменник гуляє Дрогобичем, виймає з рота свою щелепу, показує перехожим і оповідає свою історію зі щасливим кінцем.

П'яний пожежник "вишивав" у центрі Дрогобича

Минулого тижня в Дрогобичі могла статися трагедія. В центрі міста на своєму автомобілі розважався п'яний капітан з Міністерства з надзвичайних ситуацій, людина доволі відома. Його подвиги зафіксували багаточисельні перехожі на свої мобільні телефони. Пан капітан мало не переїхав людей і дітей, які бавились на вулиці. Спроба зупинити його не увінчалась успіхом. Він вискочив з машини і ударом кулака збив жінку, яку незабаром забрала швидка. Як нам стало відомо, в міліції цю справу хочуть спустити на гальмах, хоча дрогобичани переконані, що п'яний капітан має бути звільнений з роботи і притягнений до кримінальної відповідальності.

Часопис "Тустань"

Співпраця влади Трускавця з підприємцями

Те, що влада Трускавця в цілому і міський голова Лев Грицак зокрема завжди старалися співпрацювати з місцевим бізнесом - факт очевидний, який, напевно, ні в кого не викликає заперечень. Багато з представників бізнесу, а це і керівники багатьох підприємств, зокрема санаторіїв, а також і приватні підприємці, відгукнулися на добру пропозицію нашого міського голови щодо впорядкування дитячих майданчиків у Трускавці. Питання слухалося на виконкомі ТМР в понеділок, 5 липня, при вщерть заповненому залі. Близько трьох днів телефонних переговорів та зустрічей Лева Ярославовича з підприємцями дали свій позитивний ефект - більше 40 з них погодилися відремонтувати, впорядкувати, а чи і збудувати дитячі майданчики в різних дільницях міста. З тих, що "гонорово" відмовилися, нехтуючи інтересами громади - близько п'яти.

Отже, виконкомом ТМР 5 липня було прийнято рішення "Про організацію робіт по впорядкуванні дитячих майданчиків в мікрорайонах міста" в такій редакції.

"З метою належного утримання прибудинкових територій житлового фонду міста, керуючись пунктом 7 статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування", статті 25 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", виконавчий комітет Трускавецької міської ради ВИРІШИВ:

1. Затвердити перелік видів робіт по впорядкуванні дитячих майданчиків в житловому фонді міста з закріпленням підприємств, установ, організацій, фізичних та юридичних осіб згідно додатку № 1;
2. Підприємствам, установам, організаціям, фізичним та юридичним особам, зазначених в додатку № 1 до даного рішення, рекомендувати в термін до 01.08.2010 року виконати необхідний комплекс робіт на дитячих майданчиках та забезпечити їх утримання;
3. Інформаційно-аналітичній службі (п. Блажівський О. І.) забезпечити висвітлення в ЗМІ інформації ходу виконання рішення;
4. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

Міський голова Лев Грицак"

А ось і сам додаток № 1, згідно нього впорядкування і ремонт майданчика на Сагайдачного, 1а зробить ТзОВ "Терен", на Сагайдачного, 19 - МПП "Такт", на Сагайдачного, 12 - санаторій "Віктор", на Сагайдачного, 21 - Трускавецький ЦЕЗ № 8 ВАТ Укртелеком. Будівництвом дитячого майданчика на Сагайдачного, 3 займеться ЗАТ "Дніпро-Бескид", на Сагайдачного, 6 - ТзОВ "Терен", на Сагайдачного, 8 - "Женева" (ТзОВ "Трускавецьінвест), на Сагайдачного, 10 - ПП Кнюх С. М.

Впорядкуванням та ремонтом майданчика на Бориславській, 38 опікуватиметься готель "Старий Відень", на Бориславській, 44 - ТзОВ "Лемар-Євро-Сервіс", збудує майданчик на Бориславській, 36 ПП Тюска В. М., а на Бориславській, 40 - санаторій "Світязянка".

ТзОВ "Трускавецький водоканал" впорядкує та відремонтує майданчики на Івасюка, 1а та Івасюка, 17, ТзОВ "Альфа-Плюс" - на Івасюка, 1, а пансіонат "Алексік" - на Івасюка, 13. Нові майданчики на Івасюка постануть завдяки старанням санаторію "Перлина Прикарпаття" (будинок 3), ПП Ляхоцького М. В. (5), ПП Дудяка Б. М. (7), ПП Лози Я. П. (9). Санаторій "Карпати" опікуватиметься майданчиками на Дрогобицькій, 12, 14 та Стуса, 1, а Трускавецький МВ ГУ МНС України - на Стуса, 7 та Стуса, 11. Майданчик на Стуса, 10 впорядкує та відремонтує санаторій "Південний", на Стуса, 12 - ТзОВ "Інтертранстур", на Стуса, 13 - ТзОВ "Альфа Плюс", на Стуса, 16 - санаторій "Батьківщина".

А ось як виглядатимуть справи по вулиці Стебницькій: впорядкування та ремонт біля будинку 64 - ТурГаличина (Прохна І. Ф.), біля 72 0 "Аркада" (Пирцус М. Й.), біля 96 - ТзОВ "Спецбуд" (Баброцяк І. П.). Постануть нові майданчики по Стебницькій завдяки ТзОВ "Лемар-Євро-Сервіс" (70), санаторію "Кришталевий Палац" (76), ПП Піряник С. І. (78), готелю "Сані" (84), ТзОВ "Сяйво" (92), ПП ФРАЙТ р. м. (102), ГОТЕЛЮ "Хижина СПА" (104). На вулиці Б. Хмельницького, 4 майданчиком займеться пансіонат "Либідь", на Данилишиних - санаторій "Військовий" (7), магазин "Юпітер" (47), санаторій "Трускавець" (53), МКВЛ "Еліта" (55). А на Мазепи майданчики віддані під опіку "Еталону Плюс" (Станович В. І., будинок 4), санаторію "Молдова" (10), ПП "Юна" (14), пансіонату "Арніка" (24), ПП Струбіцького (спортивний майданчик), ЗАТ "ТСБ" (32) та ПП Павлишина В. І. (34). Додаток № 1 подано за підписом керуючого справами ТМР Ігоря Петранича. А мер Трускавця висловив сподівання, що на оновлених майданчиках (до 1 серпня термін - бо літо ж надворі!) знайдеться місце і для лавочок для матерів з дітьми, будуть і дитячі гойдалки та гірки, і пісочниці, і турнік. А ще Лев Ярославович висловив сподівання, що допомога підприємств та підприємців у цьому плані носитиме не одноразовий, а постійний характер.

Питання по дитячих майданчиках слухалося другим в порядку денного виконкому 5 липня, першим було "Про підготовку міста Трускавця до осінньо-зимового періоду 2010 - 2011 років", ці два питання доповідав начальник УЖКГіБ ТМР Василь Стечкевич. Щодо першого питання, то в присутніх не було жодних запитань, зауважень чи пропозицій.

Що ж стосується поглиблення співпраці влади міста та підприємців, то мер нашого міста Лев Грицак подав за приклад Стрий, де кожен підприємець вважав би за образу для себе та своєї справи не долучитися до організації святкувань Дня рідного міста. В нас поки що свідомість не така висока, як у стриян, проте і трускавецькі підприємці долучилися до Дня Трускавця. На День міста перерахували кошти "Ріксос Прикарпаття" (2 тисячі гривень), санаторій "Карпати" (2210), ЗАТ "Трускавецькурорт" (3 тисячі - найбільша сума), Міжнародна клініка відновного лікування (2000), СГК "Дніпро-Бескид" (1000), санаторій "Либідь" (1000), ТзОВ "Говерла" (1000), ТзОВ "Аква-Еко" (1000), санаторій "Кришталевий Палац" (1000), ТзОВ "Львівхолод" (1000), ПП Наконечний В. О. (1000), супермаркет "Будівельні технології ХХІ століття" (1000), ДП "Гарантія-Маркет" (1000), ТРВ "Агроомега" (800), санаторій "Молдова" (500), Брокбізнесбанк (500), Приватбанк (500), санаторій "Аркада" (500), ТОВ "Набі" (400), МПП "Такт" (300), ТзОВ "Дукан" (150), підприємець Брутко, магазин "Шедевр" (100), ПП "Край" (100), ТзОВ "Річки" (50).

співпраця влади Трускавця з підприємцями Інші питання, які слухалися на виконкомі - про надання дозволів на розробку містобудівних обґрунтувань для фізичних осіб, а також для міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (хочуть будувати ряд гаражів біля колії), для ТзОВ "Медіаком", МКВЛ "Еліт", санаторію СБУ "Трускавець", ТзОВ "Трускавецький край", погоджено ряд актів готовності об'єктів до експлуатації, оформлено право власності на будинок 48 по Стебницькій, затверджено рішення міжвідомчої комісії від 30.06.2010 р., надано дозвіл на використання місцевої символіки для підприємства "Водолій", внесено зміни відносно окремих свідоцтв про право власності, знято з числа службового одне приміщення від КП "Наше місто", ЗАТ "Трускавецькурорт" доручено встановити розпізнавальні марковані знаки (стовпці) першої охоронної санітарної зони. Будинок 36 на Мазепи прийнято врешті на баланс міста, затверджено і квартплату для мешканців цього дому - 1 гривня 16 копійок за 1 метр квадратний. Затвердили і новий тариф на вивезення сміття - 34 гривні 90 копійок з ПДВ за 1 м. куб. Інші питання готували на виконком п. Зеновій Кушнір з управління архітектури, п. Леся Дребот зі Служби у справах дітей, п. Артур Дикий з КП "Наше місто", п. Вікторія Весела з відділу по контролю за платежами, п. Микоал Габшій з управління комунальним майном, п. Галина Грицьків з питань приватизації, п. Віктор Марченко, заступник мера.

За період 26 травня - 5 липня мер Трускавця видав 58 розпоряджень, їх виконком затвердив без обговорення. На закуску залишили внутрішнє службове питання, яке розглянули без журналістів - їх попросили піти геть. Всього ж засідали виконкомівці трохи більше години часу.

Володимир Ключак

Недержавне пенсійне забезпечення - перший крок до реалізації фінансової грамотності

24-27 червня 2010 року у м. Моршин в санаторії "Київ +" відбулось перше сертифіковане навчання по програмі "Консультант з особистого фінансового планування. Недержавне пенсійне забезпечення" для представників єпархій та молодіжних організацій Української греко-католицької церкви. Навчання було організовано консультантами першого українського церковного Відкритого недержавного пенсійного фонду "Покрова" за підтримки Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів (ВСЕАПФ) та Міжнародного науково-технічного університету.

Консультант з особистого фінансового планування. Недержавне пенсійне забезпечення Консультант з особистого фінансового планування. Недержавне пенсійне забезпечення Консультант з особистого фінансового планування. Недержавне пенсійне забезпечення

1 вересня 2008 року НПФ "Покрова" розпочав свою діяльність. Ця подія стала початком реалізації ще одного грандіозного соціально-спрямовагого проекту УГКЦ - "Підвищення фінансової грамотності серед мирян УГКЦ". Засновник фонду УГКЦ в особі Блаженнішого Любомира Гузара, крім основного завдання фонду - надійного забезпечення збереження пенсійних заощаджень, поставив ще одне завдання - навчати основ фінансово-економічного життя.

Слід відзначити, що з початку створення консультанти фонду активно працюють у даному напрямку. Зокрема, проведено чимало роз'яснювальної роботи у інформаційно-консультаційних центрах, організовано конференції, презентації, акції, розроблено цикл програм по недержавному пенсійному забезпеченні (НПЗ) на радіо "Воскресіння".

Навчання у Моршині 24-27 червня 2010 року зібрало практикуючих консультантів та тих, хто хоче долучитись до спільної справи - фінансової просвіти у родинах, школах, спільнотах, організаціях та підприємствах.

Програма семінару включала лекції з соціології, богослов'я, медіа-освіти, лекції з недержавного пенсійного забезпечення із використанням практичного досвіду працюючих у цій галузі компаній. Серед лекторів голова ради фонду "Покрова", заступник патріаршого економа УГКЦ - о. Василь Копичин голова наглядової ради інвестиційно-фінансової групи "ВСІ" - Володимир Ульянов директор з міжнародного розвитку інвестиційно-фінансової групи "ВСІ" - Анатолій Ніколов, доктор богослов'я, викладач Дрогобицької духовної семінарії - о. Іван Гаваньо, директор радіо "Воскресіння", експерт європейського центру комунікації та культури "Public relations в церковних інституціях" - Мирослав Павлюк, віце-ректор УКУ, директор інституту релігії та суспільства УКУ, колишній дисидент, політв'язень - Мирослав Маринович, регіональний координатор ВСЕАПФ м. Львів - Іван Копичин.

У рамках навчання 25 червня проводився день української культури - учасники у вишиванках, концерт української пісні, українське кіно. Щоранку звуки козацького маршу збирали на ранкову зарядку, яку проводив о. Василь Копичин.

26 червня проводилось тестування та перший практичний екзамен - створення рекламного ролику на тему НПЗ. Імпровізація та творчий підхід учасників подарували незабутні хвилини радості для всіх організаторів навчання. Завершенням семінару стала спільна молитва на літургії у храмі с. Баня Лисовицька та вручення сертифікатів. Дух спільноти, бажання допомагати іншим своїми знаннями та творити добру справу стали невід'ємною частиною кожного учасника навчання.

Отримати додаткову інформацію по діяльності НПФ "Покрова" та записатись на сертифіковане навчання по програмі "Консультант з особистого фінансового планування можна: 067-451-54-77 або 050-336-34-08, регіональний координатор Наталя Копичин

Підготувала для "ТВ" регіональний координатор
Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів у Львівській області
Наталя Копичин

Чергове незаконне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у Дрогобичі

Дрогобицький міськвиконком змушує дрогобичан платити гроші "Дрогобичводоканалу" всупереч чинному законодавству.

В період фінансово-економічної кризи, коли економіка в Дрогобицькому регіоні продовжує падати, росте заборгованість по зарплаті, суттєво впав життєвий рівень населення, ростуть ціни на споживчі товари, продовжує рости заборгованість за житлово-комунальні послуги, - міська влада не може додуматися, що для забезпечення конституційних прав громадян нашого міста і недопущення звуження їх змісту та обсягів, необхідно відшукати резерви і йти на зменшення плати за комунальні послуги.

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради перевищив свої повноваження і прийняв незаконне рішення від 21 травня 2010 року № 136 щодо надання права "Дрогобичводоканалу" справляти окрему додаткову плату за повірку квартирних приладів обліку холодної та гарячої води.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт, включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки засобів обміну, згідно "Порядку формування тарифів на послуги з центрального водопостачання та водовідведення", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2006 року № 959, заносяться до витрат з операційної діяльності і включаються до складу витрат зі збуту послуг з централізованого постачання та водовідведення. Згідно законодавства, у сфері надання житлово-комунальних послуг органи місцевого самоврядування, а не виконавчі комітети міських ради затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги, в тому числі й тарифи на постачання та водовідведення.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж водолічильників, що перебувають у власності фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з водопостачання на підставі п.1.13 "Правил користування системи комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України", затверджених наказом Держжитлокомунгоспу 1.07.1994 року № 65, зареєстрованих Міністерством юстиції 22.07.1994 року за № 165/374 зі змінами.

Відповідно до п.4.1 "Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді", затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу 25 квітня 2005 року № 60, виконавцем послуг із централізованого водопостачання та водовідведення може бути виробник зазначених послуг (водоканал) або виконавець послуг управління будинками - ЖЕК, ОСББ, житловий кооператив та інші.

Виконавець послуг - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачеві відповідно до умов договору (стаття 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").

Відповідно до п.29 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 12 липня 2005 року № 560, під час розрахунку нормативних витрат враховуються витрати на періодичну повірку, обслуговування і ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, квартирних засобів обліку води. Зазначені витрати визначаються відповідно до укладеного договору між власником (балансоутримувачем) будинку або його уповноваженою особою та організацією, яка здійснює повірку засобів обліку води. Оплата послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, у тому числі послуг із повірки засобів обліку води, здійснюється споживачем за встановленим тарифом та на умовах, передбачених Типовим договором, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 12.07.2005 року № 560. Такий порядок оплати повірки квартирних засобів обліку води - при умові, що "Дрогобичводоканал" не включив повірку засобів обліку до витрат із збуту послуг при формуванні тарифу на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення.

Згідно статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг здійснюють контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.

Повірка та ремонт водяних лічильників, які належать фізичним особам, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги (Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність").

Відповідно до пункту 9 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 21.07.2005 року № 630, періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

Квартирні засоби обліку, встановлені за рахунок споживача, беруться виконавцем на абонентський облік.

У пункті 10 вищезазначених Правил вказано, що справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених пунктом 15 цих Правил:

- у разі несправності засобів обліку води, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання;
- після закінчення міжповірочного інтервалу лічильники води підлягають періодичній повірці, яка проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Відповідно до вимог статті 32 Правил, виконавець послуг зобов'язаний контролювати установлені міжповірочні інтервали, проводити періодичну повірку засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.

Розрахунки нормативних витрат на періодичну перевірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку води проводяться відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 12.07.2005 року № 560.

Дрогобичанин,
часопис "Тустань"

Політичний гумор від www.durdom.in.ua

політичний гумор
політичний гумор
політичний гумор

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.