Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№66 (189) 9 серпня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

До Дня Незалежності – два тижні

Минулого тижня відбулося засідання оргкомітету по підготовці до Дня Незалежності України, проводив його заступник мера Ярослав Чистогорський. Розпочнеться урочиста частина о 16.00, перед тим буде фольклорна програма. Цьогоріч на День Незалежності вручатимуть стипендії міського голови, підготують подяки для батьків, оздоровниці зроблять виставки квітів. Напередодні свята в музеї історії міста пройде вечір "Державний прапор України - символ миру та добра", адже 23 серпня Україна відзначає День свого національного (державного) прапора. Заплановані показові виступи з рукопашного бою, козацькі забави, виставка-продаж мистецьких виробів "Золоті руки України", 45 хвилин бавитиме дітвору Левко Дурко. Детальніше програму до Дня Незалежності подамо після її уточнення та остаточного затвердження.

Держава презентує дві квартири

У вівторок, 10 серпня, до Києва з робочою поїздкою їде начальник УЖКГіБ ТМР Василь Стечкевич. Причина - держава виділяє 300 тисяч гривень на закупівлю двох квартир для інвалідів І групи ІІ світової війни. Проте міський голова Лев Грицак дав доручення посадовцю доповісти, що в Трускавці ціни на нерухомість значно вищі і навряд чи за ці кошти можна буде купити аж дві квартири, хай і однокімнатні.

За даними "ТВ", у Трускавці вартість однокімнатної квартири - біля 35 тисяч доларів, що становить біля 280 тисяч гривень. Вартість житла в нашому курортному місті значно вища, ніж в сусідніх містах.

Газовики ініціювали засідання комісії

Минулого тижня відбулося засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій, яке ініціювали представники Бориславського УЕГГ, повідомив на понеділковій нараді заступник міського голови Трускавця Віктор Марченко. Участь в засіданні комісії взяв начальник Бориславського УЕГГ Володимир Луців. Обговорювалися різні питання - стан димовентиляційних каналів, необхідність наявності в кожному помешканні, де використовується газ, газових сигналізаторів, виконання рішення щодо недопустимості встановлення котлів парапетного типу. Віктор Марченко зазначив, що більшість необхідної іформації планують зібрати до кінця серпня, щоб якомога скоріше вирішити ряд питань, адже не за горами початок опалювального сезону, а тоді вирішувати їх може бути значно складніше, ніж тепер.

Трускавчани взяли участь в прощі до Кальварії

В неділю, 8 серпня, група трускавецьких вірних греко-католиків з парафій Покрови та св. Іллі взяла участь в прощі до Кальварії неподалік Добромиля (Старосамбірський район). Понад 10 км лісистою та болотистою місцевістю довелося пройти прочанам, проте всі вони раді, що таким чином змогли відновити свої духовні сили, почерпнути з джерела віри та любові.

Римо-католики готуються до престольного свята

Наступної неділі, 15 серпня, в урочистість Внебовзяття (Успення) Пресвятої Діви Марії храмовий празник відзначають трускавецькі римо-католики. Свята Літургія в костелі відбудеться о 16.00, на свято традиційно прибуває як багато вірних латинників з сусідніх міст та сіл, так і вірні інших Церков, зокрема греко-католики Трускавця. Опікується трускавецькою латинською парафією монарший орден отців-редемптористів (Чин Найсвятішого Ізбавителя - ЧНІ), заснований іспанцем Альфонсом Марією де Лігуорі.

Храм РКЦ в Трускавці існує з ХІХ століття, на початку ХХ століття він був розширений з каплиці за кошти відпочивальників, в І половині ХХ століття мав статус курортного храму. Після ІІ світової війни в костелі розмістили склад калійної солі для колгоспу імені Шевченка в Трускавці, згодом приміщення використовувалося як музей атеїзму - планетарій. Після здобуття Україною незалежності місцеві поляки домоглися повернення святині. Велика заслуга в реставрації храму належить п. Станіславу Чаплі, теперішньому адміністратору костела.

Нові кадри в Трускавці та Бориславі

На понеділковій нараді в мерії 9 серпня Лев Грицак, трускавецький міський голова, представив присутнім нового керівника трускавецького казначейства, ним став Володимир Вікторович Путь, який працює в цій сфері з 2000 року. Дана посада була вакантною після смерті Петра Феодосійовича Пахарука.

Минулого тижня в Бориславі призначено нового начальника міліції, ним став Сергій Пухар. Першим заходом головного бориславського правоохоронця на новій посаді стала нарада щодо дотримання законодавства України про оплату праці при прокурорі Борислава Володимиру Павичу, в якій взяли участь теж заступник мера Борислава Геннадій Корконішко, заступник начальника ДПІ Андрій Паскевич, начальник міського Пенсійного фонду Любов Папка та інші посадовці.

Трускавецькі діти відвідають повіт Санок

Цими вихідними у Трускавці побувала делегація із Саноцького повіту (Польща), поляки мали зустріч з мером Трускавця Левом Грицаком. В другій половині вересня до Польщі поїде 30 дітей із Трускавця, які ознайомляться із засадами польського молодіжного руху, представлять наше місто та зустрінуться з однолітками. А вже в жовтні юні поляки відповідять нам візитом ввічливості. До речі, один з представників Трускавця візьме участь в поїздці до Брюсселя у складі польської делегації. Мета поїздки - ближче ознайомлення з роботою Європарламенту та інших інституцій Європейського Союзу. Поляки повністю профінансують поїздку нашого земляка до Бельгії.

Рада старійшин передасть досвід молодим

Ми вже повідомляли, що у Трускавці дорадчим органом при міському голові планують створити Раду старійшин міста Трускавець, подібно як це є в Дрогобичі. З певних джерел маємо інформацію, що її може очолити Василь Петранівський, викладач ДДПУ, який за часів Богдана Матолича працював у трускавецькому міськвиконкомі секретарем ТМР. Основне завдання Ради старійшин - передати досвід людей, які досягли чогось в житті, молодому поколінню. Офіційно організація ще не зареєстрована, повідомили нас у відповідних органах. А от очолити Клуб ділових людей найбільше шансів має керівник супермаркету "Будівельні технології ХХІ століття" Володимир Осипович Наконечний. Своє бачення щодо цих організацій міський голова Трускавця Лев Грицак виклав у своєму виступі на міському радіо, який прозвучав 9 серпня о 11.40.

Власна інформація

Вдалі виступи трускавецьких тенісистів

З 19 по 25 липня у м. Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу ІІ категорії "Зірка Прикарпаття" серед учнів до 16 років народження . У змаганнях прийняло участь понад 60 учасників із міст України.

Трускавецький "Спортовець" представляли та стали переможцями: Бєлова Василина - 1 місце в одиночному і парних розрядах серед дівчат до 12 років, Шищак Остап - 3 місце в одиночному і 2 місце в парних розрядах серед юнаків до 16 років, Трускавецька Ніна - 3 місце в одиночному і 1 місце в парних розрядах серед дівчат до 12 років, Мількович Остап - 3 місце в одиночному розряді серед юнаків до 16 років (тренери Микитин І.М. та Бєлов Ю.М.).

Вдалі виступи трускавецьких тенісистів Вдалі виступи трускавецьких тенісистів

Дані змагання були хорошою підготовкою до участі у наступному Всеукраїнському юнацькому турнірі з тенісу 3 категорії "НАФТУСЯ", який буде проходити з 10 по 13 серпня у м. Трускавці.

Щиро хочеться подякувати за надану спонсорську допомогу для участі у турнірі депутату Трускавецької міської ради та підприємцю Олегу Карпину.

Любомир Мацькович,
директор ДЮСК "Спортовець"

Вісті зі Стебника

- В понеділок, 2 серпня, у Стебнику на Грушевського, 1 з'явилась громадська приймальня Партії "Сильна Україна", лідером якої є віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко. У Стебнику цю політичну силу очолив Микола Онисько. Партія обіцяє проведення реформ. Ми хочемо змін, але одночасно боїмося їх. А раптом стане гірше? Так і на запитання: "Як справи?" - звично відповідаємо: "Аби не гірше...", підсвідомо закладаючи у власний мозок відсутність прогресу в наших починаннях. Аби не гірше - значить, про зміни на краще можна забути, а реформи відкласти до кращих часів. Хлопці з "Сильної України" кажуть, що реформи неминучі, бо так далі жити не можна. Таки справді не можна, але як повірити у те, що реформи принесуть зміни на краще?..
- Заступник директора КП "Ринок Прикарпаття" Олег Григоренко відновив своє членство у лавах Соціалістичної партії України. Його посунули минулого року, коли лідер дрогобицьких соціалістів п. Вайчус здійснив рейдерську атаку на підприємство, а Олег Григоренко опинився на боці прихильників директора ринку Любові Калапач. Саме трудовому колективу вдалося відбити рейдерську атаку.
- На понеділковій нараді у Стебницькій міській раді 2 серпня голова ОСББ "Троянда" Євгенія Грицик звинуватила начальника КП "МВУЖКГ" Володимира Вакуленка у тому, що той халатно ставиться до своїх обов'язків. За її словами, він не поставив на вулиці Дрогобицькій жодного контейнера, і мешканці сиплять сміття на території ОСББ "Троянда". "Виходить, ми платимо гроші за вивіз сміття і за себе, і за "того парня...", бо не знати, чи п. Вакуленко заключив угоду про вивіз сміття з жителями вулиці Дрогобицької", - зазначила пані Євгенія. Натомість Володимир Вакуленко запевнив, що нічого страшного у цьому немає. За його словами, сміттєві майданчики розташовані на території паркової зони. Практично це для людей з вулиці Дрогобицької - найближче розташування. "Угоду з її мешканцями ми частково заключили. Невдовзі заключимо угоду і з іншими її жителями, - сказав він. - Я ж на посаді недавно, і ще не встиг просто охопити такий великий об'єм роботи". Цікаво, скільки ще часу знадобиться п. Вакуленкові, аби він дійсно все "охопив"?
- За пропозицією стебницьких членів Партії регіонів Ігор Сушицький, керівник промислового ринку "Помік", рекомендований на посаду кандидата в міські голови Стебника від цієї політичної сили. У Львові з цим погодились. Однак багато хто вважає, що Ігор Сушицький виступить так званим технічним кандидатом, а справжнім висуванцем Партії регіонів може стати інша людина. Називають прізвища Романа Калапача, Петра Старосольського, Миколи Гориславського. На кого справді зроблять ставку регіонали, дізнаємось під час виборчої кампанії.

Газета "Воля громади"

Діти з Трускавця в Севастополі

З 12 по 28 липня група трускавецьких дітей (17 хлопців та 13 дівчат) перебувала на відпочинку в місті-герої України Севастополі. Відпочивали юні трускавчани на території Академії військово-морських сил імені адмірала Нахімова згідно з договором про шефську допомогу між Академією та Трускавецькою міською радою (відділ з питань мобілізаційної та оборонної роботи, керівник - Адам Петрович Ластовецький). В складі трускавецьких відпочивальників переважали діти працівників санаторіїв, які приймають щорічно моряків Академії військово-морських сил.

Опікувалися дітьми троє супроводжуючи, старшою групи була провідний спеціаліст-юрисконсульт Трускавецького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Володимирівна Плитин, допомагали їй Ірина Литвин з ТЦСССДМ та Надія Янів зі Служби у справах дітей ТМР.

Працівники академії привітно зустріли гостей із м. Трускавця, подбали, щоб умови перебування дітей були якомога комфортнішими. Повезло і з погодою - не було дощів, була можливість гарно поніжитися на пляжі, засмагнути під привітним південним сонцем.

Під час відпочинку група відвідала Севастопольський дельфінарій, музей Херсонес (стародавнє місто, збудоване 2 тис. р. до н. е.), побували на екскурсії військового корабля "Кременчуцьк". Крім того, ходили на прогулянки Балаклавою, побували на відкритому морі. Працівники Академії військово-морських сил імені адмірала Нахімова запросили гостей із Трускавця на концерт відомої української групи "Дрес-код".

25 липня в місті Севастополі відбулося святкування Чорноморського флоту РФ. О 22.00 поблизу бази відпочинку діти спостерігали за феєричним дійством. Відпочивали в Севастополі разом з трускавчанами і вихованці військового ліцею із Запоріжжя, разом проводили футбольні турніри, відпочивали та насолоджувалися перебуванням на гостинній кримській землі.

Користуючись нагодою, супроводжуючі від імені групи дітей з Трускавця хочуть подякувати керівництву Академії військово-морських сил імені адмірала П. С. Нахімова за хороший прийом, доброзичливе ставлення і гарний настрій, подарований нашим дітям.

Оксана Плитин,
Володимир Ключак

Лев Грицак зустрівся з інвалідами

В п'ятницю, 6 серпня, Лев Грицак в якості Почесного Президента благодійного фонду "Відродження Трускавця" зустрівся з представниками двох організацій міста - Трускавецької міської асоціації інвалідів та Спілки ветеранів війни та праці м. Трускавець. Зустріч відбулася в залі санаторію "Карпати", більше двох годин Лев Ярославович спілкувався з людьми, записував їхні проблеми, окремі з них вирішувалися на місці, інші потребують певного часу. У своєму вступному слові Лев Грицак майже не говорив про політику, проте люди самі у своїх виступах підняли кілька політичних питань. "Чому до влади у Трускавці рветься криміналітет? Чому в Трускавці розробляють та хочуть реалізувати київський сценарій, за яким колишній заступник міністра хоче бачити мером свого ставленика? Чому колишнім працівникам Курортної Ради не надають жодних допомог?" - ось лише кілька "політичних" питань, які ставили інваліди.

А серед інших - де відремонтувати окуляри (в "Оптиці" в центральній курортній поліклініці), прохання відремонтувати сходи на Стебницькій, 74, вивезти сміття та дозволити і далі будуватися підприємцю Супрунюку в міжбудинковому переході на Стебницькій (між 64 та 70 будинками, тут мешканці гостро розкритикували депутата Крамара, який, за їхніми словами, "заварив" цю кашу), коли нарешті буде нормальне подвір'я з майданчиком біля Бориславської, 36 (на власника міська влада подала в суд, повідомив Лев Грицак). Люди теж подякували Леву Грицаку та фонду "Відродження Трускавця" за всі добрі справи.

Міський голова Трускавця привітав присутніх з 66-ю річницею визволення Трускавця від німецьких військ та запросив на святковий обід-фуршет. Відбувся обід після зустрічі з львівською письменницею Марією Чумарною. ТМАІ та Спілка ветеранів Трускавця узгодили текст звернення до мешканців міста, в якому піддали різкій критиці позицію депутатів НУНС та БЮТ щодо майбутнього опалювального сезону. Листівка із зверненням була розповсюджена 7 та 8 серпня, її підписали і ГО "Опора" та сам мер міста, її попередній текст ми публікували в минулому номері вісника.

А ось текст виступу голови ТМАІ п. Надії Заблоцької, який вона попросила опублікувати в нашому виданні.

"Добрий день, шановні трускавчани!Сьогодні ми зібралися разом - пенсіонери, ветерани, інваліди на зустріч з міським головою. Приємно бачити стільки прихильників Лева Грицака, які прийшли на діалог з ним. На Ваші прохання запрошено представників органів виконавчої влади міста, зокрема начальника Управління праці та соціального захисту населення Когут Юстину Йосипівну та директора Територіального центру обслуговування пенсіонерів Пилат Олену Леонідівну.. Сьогодні тут присутній і голова ветеранської організації міста Бессарабов Віктор Андрійович.

Дуже приємно, що з нами рахуються, турбуються про нас, поважають, роблять добрі справи, знаходять час на спілкування з нами, відкривають перед нами такі красиві зали. Бути в центрі уваги, приймати активну участь в житті міста - така позиція наших пенсіонерів, ветеранів, неповносправних, бо серед нас є і колишні керівники, і вчені, і розумні люди, які за станом здоров'я чи за віком не можуть працювати, але порадити, підказати завжди є можливість і сили.

І навіть якщо підводить здоров'я, якщо лікарі поставили вирок - інвалідність, це не означає, що треба замкнутися в собі, впасти у відчай, зневіритися. Так, це велика робота над собою - перебороти труднощі, досягти якоїсь поставленої перед собою мети, повірити, але ця ціль допоможе, наповнить життєвою силою, енергією, вірою. Допомогти своїм членам асоціації в цьому, неповносправним, старається Трускавецька міська асоціація інвалідів. Актив, волонтери асоціації постійно працюють над цим питанням. Працюють на громадських засадах, безкоштовно, за покликом серця. Є безліч законів і положень, які стосуються інвалідів, які так і залишаються на папері і приходиться вишукувати можливості - як вести господарську діяльність, як оплатити послуги, як закупити необхідні речі для ведення цієї роботи, де взяти кошти для проведення заходів для інвалідів. І добре, якщо знайдеться така людина, яка розуміє, для чого існують такі громадські організації, допоможе, вирішить.

Запитайте в кожного члена Трускавецької асоціації інвалідів, хто найбільше допомагає йому. Проаналізуйте відповіді і зробіть свій висновок, до кого ви найбільше звертаєтесь по допомогу, хто не відмовить, не відвернеться від вас? Це Лев Ярославович Грицак і це благодійний фонд "Відродження Трускавця".

Очевидно, що більшість із нас розуміє - нічого не падає з неба. За кожною допомогою стоїть велика робота, постійно Леву Ярославовичу потрібно дбати і про інваліда, і про пенсіонера, і про ветерана і не тільки - ціле місто на його відповідальності!

Думає, дбає, відповідає… Керувати і вирішувати - не кожному під силу!

Ми, трускавчани, маємо такого лідера! На посаді голови міста Лев Ярославович зробив багато добрих справ і це не може заперечити ніхто. Біда тільки, що деякі депутати в передвиборчому марафоні намагаються пускати плітки, перекручувати факти, заважають приймати важливі рішення, роблять з міського голови якогось злочинця, який розпродав міську землю і всіма силами хоче встигнути продати ще ту, що залишилася.

Не вірте в ці плітки! Щодо продажу, оренди, то замало бажання однієї людини, потрібна згода депутатського корпусу. Тепер, коли закінчуються їх повноваження, вони все що завгодно звалюють на міського голову, а хто спитає з них? А спитаємо ми, народ, громада. Чи багато з вас знають своїх депутатів, яких ви обирали, в лице? Один ховається, другий нічим не може допомогти, третій дуже зайнятий. Одиниці тільки пам'ятають про нас…

Якщо було спільне рішення продати, то так само було спільне рішення, куди направити кошти, на які потреби. Трускавець - знаменитий курорт, великі тут і видатки. І як кажуть, "ще такий не народився, щоб усім догодив".

Чому ж так рвуться кандидати на крісло голови міста, якщо тут все продано і, з їх слів, все так погано? Будьмо розумними, не даймо себе обманути на виборах. Маємо зараз "добре", то подумаймо, чи "ще краще" буде дійсно таким.

Тепер стоїть питання, чи буде Трускавець готовий до зимового періоду, чи буде тепло в наших оселях. Прийняти рішення, підтримати міського голову відмовляються деякі депутати, нехтуючи Вами, Вашим благополуччям, ставлячи під загрозу початок опалювального сезону. Місто повинно бути з теплом - така наша думка!

Користуючись нагодою, хочу подякувати Леву Ярославовичу, Володимиру Мар'яновичу, фонду "Відродження Трускавця" за гарний ремонт офісного приміщення. Поки що ми не приймаємо в ньому відвідувачів, бо чекаємо на поступлення меблів, завершення ремонту дренажних робіт, узаконення теплопостачання. Дякуємо і за чудову поїздку, організовану фондом "Відродження Трускавця" і міським головою для інвалідів у Шевченківський гай. Дякую за увагу".

Володимир Ключак

Чи вміємо ми говорити на мові любові?

Іноді діти розмовляють мовою, яку нам дорослим, важко зрозуміти. Це може бути їм лише зрозумілий сленг, але і нас, дорослих, також не завжди розуміють діти, тому що розмовляючи з ними, ми не завжди можемо висловити свої думки. Але ще гірше, коли ми не завжди можемо виразити дитині свої почуття і любов на зрозумілій їй мові.

Любов потрібна кожній дитині. Інакше вона ніколи не стати повноцінною дорослою людиною. Любов-це найнадійніший фундамент спокійного дитинства. Якщо це розуміють дорослі, дитина виростає доброю і щедрою людиною. Основне батьківська завдання - виростити зрілу та відповідальну людину. Але які б якості ви не розвинули в дитині, головне-будувати виховання на любові.

Коли дитина впевнена у любові оточуючих, вона стає слухняною, допитливою. З цієї впевненості малюк бере сили, щоб протистояти труднощам, з якими зустрічається. Ця впевненість для нього - як бензобак для автомобіля! Дитина зуміє реалізувати свої здібності лише за умови, якщо дорослі регулярно наповнюють цією впевненістю її серце. Як цього досягти? Звичайно, любов'ю. Проявляти саме той спосіб, який є найбільш зрозумілим для дитини, знайти для неї індивідуальний, особливий шлях вираження почуттів. Батьківська любов повинна бути безумовною. Адже ми любимо дитину просто за те, що вона є, незалежно від того, як поводить себе. Ми всі це розуміємо, але іноді не віддаємо собі звіту в тому, що цю любов дітям доводиться завойовувати. Батьки люблять дитину, але з поправкою: вона повинна добре навчатися і гарно себе поводити. І лише в цьому випадку вона отримує подарунки, привілеї та схвалення. Але спочатку необхідно наповнити серце дитини впевненістю у нашій безумовній любові. І робити це треба регулярно! Тому у дитини не виникає страху, провини, вона буде відчувати, що потрібна. Ми любимо дитину, навіть якщо вона зірок з неба не дістає. Ми любимо її, якщо вона не виправдовує наших надій. І найважче - любимо її, щоб вона не зробила. Це не означає,що будь-який вчинок дитини не виправдовуємо, ми любимо дитину і показуємо їй це, навіть якщо її поведінка не найкраща.

Материнство та батьківство багато в чому подібні до професій,і дуже нелегких. Можна сказати, що кожен з батьків несе відповідальність за виконання довгострокового (принаймні до досягнення дитиною 18 років) контракту, що передбачає ненормований робочий день. Кожного дня діти звертаються до нас із різноманітними запитаннями, проханнями, пропозиціями. Завдання батьків почути їх і відповісти на них. Якщо допомагаємо дитині й робимо це з радістю, то душа її наповнюється любов'ю. Якщо батьки буркотять і сварять дитину, така допомога її не радує.

Допомагати дітям - не означає повністю обслуговувати їх. Спочатку ми дійсно багато робимо за них. Проте потім,коли вони підростуть, ми мусимо навчити їх всьому , щоб вони допомагали нам. На кожному етапі розвитку дитини ми використовуємо різні мови нашої любові. Тому для нас, батьків, важливо обрати саме ту мову(дотик, слово, заохочення, час,подарунки,допомога), яка веде до серця дитини.

Проблеми захисту і виховання підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності , адже діти - гарант самозбереження , здоров'я і процвітання сім'ї, родини, нації Забезпечення і дотримання прав дитини - необхідність і потреба не лише сучасного етапу розвитку міста, держави ,а й пріоритетний напрямок міської політики, Тому наші прагнення створити дітям достойні умови для повноцінного розвитку повинні втілюватися в реальних діях. Саме тому, обов'язок батьків, родини, школи,органів влади подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей трускавецької молоді, своєю працею наповнити радістю їх життя, робити все можливе, щоб дитинство було захищеним, крок за кроком готувати дітей до самостійного дорослого життя.

Наталія Пономаренко

Трагедія Геннадія Куцана

Секретар міської ради Геннадій Куцан подавав великі надії тим, хто прагне змін у Стебнику. Проте власна слабка воля і життєві обставини зламали його, і з великої надії Геннадій Федорович перетворився на велике розчарування.

Формально він очолив опозицію до Романа Калапача, коли міського голову позбавили повноважень. Депутати й тоді дивились на нього, як на мале пиво, але сподівались, що їм вдасться швидше знайти спільну мову з "ручним" Куцаном, ніж з Калапачем, який перестав на той час розуміти "табличку ділення".

Проте амбіції й непомірна жага до влади зіграли з Геннадієм Куцаном злий жарт. Хотів він цього чи ні, але збоку виглядало так, ніби він має намір стати "крутішим", ніж сам Калапач. Особливо це виявилось під час спроби рейдерського захоплення ринку, що й стало початком кінця кар'єри Геннадія Куцана.

Він ще намагався захистити інтереси громади в історії з меблевим магазином, але коли зрозумів, що судова справа по Калапачу гальмує, дав собі спокій. Тепер для нього важливішим стало врятувати власну "шкуру", ніж боротись за якусь химерну справедливість.

З поверненням мера всі душевні (і не тільки) сили Геннадія Куцана пішли на те, аби втриматись на посаді секретаря міської ради. Можна лише здогадуватись, через яке пекло принижень перед мером і депутатами йому довелося пройти, аби залишитись.

Зрештою, це справа самого Геннадія Федоровича, і кожний вибирає сам собі долю. Як на мене, перефразовуючи відомий вислів, він завжди почувався не своїм серед чужих і чужим серед своїх. І справа навіть не в тому, що народився на Житомирщині. У Стебнику чимало "зайд", які прислужилися місту й були сприйняті місцевими мешканцями. Просто і "свої", і "чужі" не сприймають зрадників і перекинчиків. А Геннадій Куцан таки зрадив - і виборців, які сподівалися, що він наведе лад у місті, і деяких однопартійців з "Нашої України", проти яких разом з однодумцями Романа Калапача розпочав справжню "війну". Оці однодумці мера теж не сприймають його як свого, а, принизивши й розтоптавши, використовують як хочуть. Серед нібито своїх він теж чужий, бо "Наша Україна" в Стебнику розколота, як ніколи, і однопартійці Геннадія Куцана вже й не пам'ятають, коли їх лідер за останні роки проводив щось подібне на зібрання цієї політичної сили.

Гидко дивитись, як зараз Геннадій Куцан в одній команді з тими, проти кого ще недавно виступав. Ці люди не змінились, як зрештою і Геннадій Федорович, який завжди умів маскуватись і видаватись добропорядним чоловіком. Немає нічого гіршого, коли сіренька людина доривається до влади і думає, що вхопила Бога за бороду. У випадку з Геннадієм Куцаном все би було весело, якби не стало так сумно, адже мова йде про особисту трагедію людини, яка мала шанс бути лідером. Геннадій Куцан не пройшов Божого випробування на совість і порядність - насамперед стосовно самого себе.

Мабуть, тепер смішно говорити, що колишній керівник одного зі стебницьких об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, який належним чином не зарекомендував себе і волею долі й обставин випадково став секретарем міської ради, може претендувати на крісло мера, хоча, мабуть, і балотуватиметься від "Нашої України" на цю посаду. По-людськи мені щиро шкода Геннадія Федоровича, але, на жаль, нічим не можу зарадити у його трагедії. Влада зіпсувала його - і від неї йому слід втікати якомога швидше і якнайдалі. Немає гарантії, але є сподівання, що тоді не вдасться розтратити до кінця людські й душевні якості...

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Схема закріплення підприємств, установ, організацій, фізичних та юридичних осіб по мікрорайонах міста щодо ремонту чи встановлення дитячих майданчиків

№ п/п Адреса дитячого майданчика Закріплені фізичні та юридичні особи Вид робіт
1 вул. Сагайдачного 1а + ТзОВ «Терен» Впорядкування, ремонт
2 вул. Сагайдачного 19 + МПП «Такт» Впорядкування, ремонт
3 вул. Сагайдачного 12 зав. 7.08 Сан. «Віктор» Впорядкування, ремонт
4 вул. Сагайдачного 21 + Трускавецький ЦЕЗ № 8 ВАТ Укртелеком Впорядкування, ремонт
5 вул. Сагайдачного 3 -- ЗАТ «Дніпро-Бескид» Будівництво
6 вул. Сагайдачного 6 -- ТзОВ «Терен» Будівництво
7 вул. Сагайдачного 8 + ТзОВ «Трускавецьінвест» Будівництво
8 вул. Сагайдачного 10 відмова мешканців ПП Кнюх С.М. -- перенесено на Мазепи 34 Будівництво
9 вул. Бориславська 38 + Гот. «Старий Відень» Впорядкування, ремонт
10 вул. Бориславська 44 + ТзОВ «Лемар Євро-Сервіс» Впорядкування, ремонт
11 вул. Бориславська 36 до 20.08 ПП Тюска В.М. Будівництво
12 вул. Бориславська 40 + Сан. «Світязянка» Будівництво
13 вул. Івасюка 1 + ТзОВ «Альфа Плюс» Впорядкування, ремонт
14 вул. Івасюка 1а + ТзОВ «Трускавецький Водоканал» Впорядкування, ремонт
15 вул. Івасюка 13 + Панс. «Алексік» Впорядкування, ремонт
16 вул. Івасюка 17 + ТзОВ «Трускавецький водоканал» Впорядкування, ремонт
17 вул. Івасюка 3 + Сан. «Перлина Прикарпаття» Будівництво
18 вул. Івасюка 5 + ПП Ляхоцький М.В. Будівництво
19 вул. Івасюка 7 + ПП Дудяк Б.М. Будівництво
20 вул. Івасюка 9 до 11.08 ПП Лоза Я.П. Будівництво
21 вул. Стебницька 64 + Тур Галичина Прохна І.Ф. Впорядкування, ремонт
22 вул. Стебницька 72 + «Аркада» Пирцус М.Й. Впорядкування, ремонт
23 вул. Стебницька 96 + ТзОВ «Спецбуд» Пастернак Н.І. Впорядкування, ремонт
24 вул. Стебницька 70 + ТзОВ «Лемар Євро-Сервіс» Будівництво
25 вул. Стебницька 76 + Сан. «Кришталевий палац» Будівництво
26 вул. Стебницька 78 до 9.08 ПП Піряник С.І. Будівництво
27 вул. Стебницька 84 до 15.08 Гот. «Сані» Будівництво
28 вул. Стебницька 92 -- ТзОВ «Сяйво» Будівництво
29 вул. Стебницька 102 ПП Фрайт Р.М. Будівництво
30 вул. Стебницька 104 + Гот. «Хижина СПА» Будівництво
31 вул. Дрогобицька 12,14 + Сан. «Карпати» Впорядкування, ремонт
32 вул. Б.Хмельницького 4 + Панс. «Либідь» Впорядкування, ремонт
33 вул. Данилишиних 7 + Сан. «Військовий» Впорядкування, ремонт
34 вул. Данилишиних 47 + Магазин «Юпітер» Впорядкування, ремонт
35 вул. Данилишиних 53 перенос Сан. «Трускавець» Впорядкування, ремонт
36 вул. Данилишиних 55 до 10.08 Сан. "Світязянка" (додатково) Впорядкування, ремонт
37 вул. Стуса 1 + Сан. «Карпати» Впорядкування, ремонт
38 вул. Стуса 7 + Трускавецький МВ ГУ МНС України в Львівській області Впорядкування, ремонт
39 вул. Стуса 9 до 11.08 ТзОВ «Будівельні технології 21 століття» Будівництво
40 вул. Стуса 10 + Сан. «Південний» Впорядкування, ремонт
41 вул. Стуса 11 до 11.08 Трускавецький МВ ГУ МНС України в Львівській області Впорядкування, ремонт
42 вул. Стуса 12 + ТзОВ «Інтертранстур» Впорядкування, ремонт
43 вул. Стуса 13 -- ТзОВ «Альфа Плюс» Впорядкування, ремонт
44 вул. Стуса 16 + Сан. «Батьківщина» Впорядкування, ремонт
45 вул. Мазепи 4 + «Еталон Плюс» Станович В.І. Впорядкування, ремонт
46 вул. Мазепи 10 + Сан. «Молдова» Впорядкування, ремонт
47 вул. Мазепи 14 + ПП «Юна» Впорядкування, ремонт
48 вул. Мазепи 24 + Панс. «Арніка» Впорядкування, ремонт
49 вул. Довженка до 20.08. ПП Струбіцький Впорядкування, ремонт
50 вул. Мазепи 32 до 13.08 ЗАТ «ТСБ» Впорядкування, ремонт
51 вул. Мазепи 19 + ПП Павлишин В.І. Впорядкування, ремонт
52 вул. Мазепи 34 до 12.08 Кнюх С.М спорудження

Додатково 2 майданчики по вул. Сагайдачного (парна сторона) і Стебницька, 84 і 88 ("Шахтар")

Інформаційно-аналітичний відділ Трускавецької міської ради

"Золоті діти" про себе і улюблених керівників

У Трускавці при дитячій школі мистецтв діє хореографічний колектив "Золоті діти". Його керівниками є Ніна та Олександр Мойсеєнки. Колектив вносить свій неоціненний вклад в імідж нашого міста, в його промоцію. Неодноразово на сторінках "Трускавецького вісника" ми писали про успіхи та досягнення "Золотих дітей", про їхні поїздки, творчі плани, про людей, які сприяють їм, адже відомо - культура в Україні фінансується за залишковим принципом. Сьогодні пропонуємо Вашій увазі кілька простих і щирих слів від самих учасників колективу, від "золотих дітей" Трускавця.

Олійник Віталій Олійник Віталій: "Я почав відвідувати хореографічний відділ музичної школи у 6-річному віці, тобто у 2001 році. Але моє знайомство з Ніною Олексіївною відбулося ще у дитячому садочку, де Ніна Олексіївна прививала любов до танцю малюкам. Це знайомство, мабуть, було невипадковим, адже через рік я вже займався танцями під її керівництвом. Перший наш концерт відбувся у дитячій бібліотеці, а далі низка виступів у санаторіях міста. У 2004-му році ми вперше відвідали Польщу, де виступали на сцені міста Ліманова. До цієї поїздки нас готувала Ніна Олексіївна та її чоловік Олександр Федорович. Ці виступи започаткували створення нашого ансамблю "Золоті діти", керівниками якого стали подружжя Мойсеєнко.

У цьому ансамблі я знайшов нових друзів, з якими приймали участь у багатьох конкурсах, І завойовували призові місця. Найбільш пам'ятною для мене була поїздка до Бердянська. Тут ми здобули "Гран-Прі", змогли насолодитися сонячними променями на березі Азовського моря та познайомитися з юними артистами з інших міст України та з-за кордону.

Мої заняття у колективі "Золоті діти" - це рух, це самовдосконалення, це нові знайомства та незабутні враження. Я вдячний своїй мамі, яка привела мене, ще зовсім маленьким, до дитячої школи мистецтв, де я і почав свою танцювальну діяльність. Але найбільше я вдячний викладачам, Ніні Олексіївні Та Олександру Федоровичу, за їх нелегку працю, їх терпіння та турботу. У 2009 році я закінчив школу мистецтв. Але протягом року далі відвідую заняття у своєму колективі і планую займатися танцями і надалі".

Ших СофіяШих Софія: "Звати мене Софія, як для 15-річної дівчини в мене маса захоплень, а саме: історія, література, психологія і танцювальне мистецтво.

Танцями я захоплююсь із дев'яти років. У своєму місті Стебнику я танцювала в усіх танцювальних колективах. Хтось мріяв стати космонавтом, лікарем, вчителем, а я танцівницею,- але це тільки дитяча мрія. Танець - це моє захоплення. У 2008 році записалась у Трускавецьку дитячу школу мистецтв на відділ хореографії, де отримала масу вражень. З перших уроків я зрозуміла, що не так все легко, на перший погляд здається. Але терпіння, зусилля дали непогані результати. Я танцюю у складі хореографічного ансамблю "Золоті діти". Своїм результатам я щиро вдячна вчителям Ніні Олексіївні та Олександру Федоровичу.

За два роки я дуже з усіма здружилась, а відчуття - що я всіх знаю не два, а вісім років.

Танець - це тяжка праця, яка дає високі і прекрасні результати. Танець формує добре розвинену, фізично і морально, людину.

Пройде зима, весна і літо
Пройдуть і може вже роки
Все буде намертво забуто
Але миті танцю назавжди"
.

Назаркевич Роксолана: "Я почала ходити на танці два роки тому, коли моя подруга запросила мене на концерт ансамблю. Мені дуже сподобалося, і тоді я зрозуміла - мушу піти записатись. Невдовзі так і зробила.

Спочатку у мене мало що виходило, але з кожним уроком ставало дедалі цікавіше, бо з кожним заняттям я набиралась досвіду, дарованим вчителями. Відтоді танці стали невід'ємною частинкою мого життя.

В ансамблі в мене є багато друзів, з якими завжди є про що поговорити".

Оголошення

Благодійний фонд "Відродження Трускавця" в рамках програми розвитку духовності та культури Трускавця запрошує мешканців міста на концерти в зал санаторію "Карпати". Безкоштовні запрошення можна отримати у благодійному фонді, телефон 6-21-35.

11 серпня - виступ віртуозного народного ансамблю "Барви Карпат" (початок о 20.00).
13 серпня - гумористичний дует "Солодка парочка" (початок о 20.00).
14 серпня - фільм у форматі 3D "Подорож до центру Землі" , не рекомендується для людей із вадами зору (початок о 20.00).
16 серпня - дует "Музик Бомк" (початок о 20.00).

А кожного вівторка, четверга та неділі в танцювальному залі санаторію "Карпати" танцювальна програма.

Запрошуємо!

Керівництво благодійного фонду "Відродження Трускавця"

Продаю вишивки (рушники, серветки, подушки, чоловічі сорочки, вставки до сорочок та інше). Тел.: 067-93-25-465 (Анна Михайлівна).

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.