Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№19 (263) 17 лютого 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Політичний терор проти Світлани Марецької

У четвер, 17 лютого, відбулося чергове засідання трускавецького міськвиконкому. Серед питань, які слухалися - про роботу кількох комунальних підприємств міста. Проте визнано незадовільною роботу тільки одного із них - КП "Міське радіомовлення". Це не може не дивувати, адже радіо щодня окрім суботи виходить в ефір, інформує жителів міста про поточні події, на ньому часто звучать інтерв'ю із депутатами міської чи обласної рад, міським головою, його заступниками, керівниками відділів освіти, культури, головним лікарем міської лікарні тощо.

Рішення виконкому є черговим етапом люстраційної політики, яку почала проводити нинішня влада Трускавця, якій у кожній людині, яка працювала в попередні роки, ввижається тінь Лева Грицака. І хоча Світлана Марецька не брала жодної участі у агітаційній компанії колишнього мера на виборах 2010 року, вона обрана черговою жертвою мера-мисливця. Звинувачення на адресу керівника комунального радіо є безпідставними, це Руслану Козиру намагалися довести кілька членів виконкому, проте мер заручився підтримкою більшості. Серед тих, хто голосував за визнання роботи КП "Міське радіомовлення" незадовільною - і представник "Батьківщини" у виконкомі, львів'янин (уродженець Червонограда) Володимир Корнат, рідний брат Андрія Корната, очільника львівського РУХу. Схоже на те, що Трускавцем керують чужинці - один із Києва зароблятиме бабло на промоції тільки тому, що він друг мера, інші впроваджуватимуть передовий досвід Борислава чи коливатимуться між тим, йти Трускавцю шляхом атеїзму чи розвитку духовності.

Так чи інакше, а політичні переслідування неугодних тривають. Нова влада Трускавця ніяк не спроможеться визначитися нарешті зі своєю новою командою, виглядає на те, що недолугі рішення та кадрові чистки триватимуть всі 5 років, які мав би (упаси Боже!) керувати Трускавцем пан Козир зі своїми прибічниками. Не дивно, що плинність кадрів в мерії може бути така, як в фірмі "Арко" - дітищі Козира. Найбільша біда - жити в часи змін, казали стародавні китайці, а ми мусимо жити змінами, які нам накидає мер меншості, мер відпочивальників та акул бізнесу, а не міський голова трускавчан.

Парк буде голий

Одним із рішень міського виконавчого комітету 17 лютого стало питання повного позбавлення курортного парку від реклами. Нонсенс полягає в тому, що таким чином можна заборонити вживати слово "Трускавець", яке (слово) теж є рекламою. Важко наперед передбачити злигодні, поневіряння та страждання тих осіб, для кого парк - єдине місце не вмерти із голоду. А може їх пакуватимуть у вагони і висилатимуть до Санкт-Петербурга на примусові роботи - щоб відробляли російські гроші, витрачені на "промоцію"? Але не промоцію міста, а промоцію "націоналіста", який зумів поставити на коліна самого Степана Бандеру.

У вівторок засідатиме експертна група

22 лютого відбудеться засідання експертної групи з питань промоції Трускавця. У дану групу ввійшли як дійсно фахові люди, так і ті, хто вже не раз пробував себе в різних проектах тільки для поповнення власної кишені. Наше видання різко відмежовується від таких "промоцій", адже, вважаємо, до кожної справи потрібно підходити із розумом та совістю, а не таким способом, що одні працюватимуть, а зовсім інші отримуватимуть за це винагороду.

У Стебнику ще 40 дітей підуть у садок

У Стебнику підготовлено приміщення для відкриття двох груп у дошкільному навчальному закладі № 21. Про це повідомив начальник відділу освіти виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Петро Сушко. З його слів, з 1 березня ще 40 дітей буде охоплено дошкільною освітою. Таким чином в місті до мінімуму зменшиться черга на влаштування дитини у садок. Інформація надана відділом внутрішньої політики ДМР.

Леся Українка - згадаймо цю славну поетесу!

17 лютого в дитячій міській бібліотеці, що у Трускавці по вулиці Стебницькій, 70, відбувся урочистий захід до вшанування нашої геніальної поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Кривинюк). Діти декламували поезію, ставили невеличкі сценки, співали пісні під акомпанемент Лесі Цісінської, нашого місцевого композитора. Виступила і на святі завідувач відділу культури ТМР Світлана Ковальчин.

урочистий захід до вшанування Лесі Українки урочистий захід до вшанування Лесі Українки урочистий захід до вшанування Лесі Українки

А директор трускавецької ЦБС Наталія Марковецька повідомила нас, що вшанування Лесі Українки відбудеться і для дорослих - цього разу вже в Народному Домі, 25 лютого.

Власна інформація

На крилах любові

15 лютого в центральній міській бібліотеці відбулося розважально-молодіжне шоу "Перше побачення" (присвячене Дню святого Валентина). Розпочався захід піснею "Перший сніг" у виконанні учениці СШ № 1 Софії Яблонської, яку з задоволенням слухали присутні.

Програма заходу була цікавою та різноманітною - це літературно-розважальні конкурси та вікторини, які проводили для учнів ведучі заходу бібліотекар юнацької кафедри Галина Грицило та бібліотекар юнацької кафедри філії № 1 Іваночко Наталія. У перервах між конкурсами звучали пісні у виконанні учениць СШ № 1 Перешило Лідії та Спасемко Божени. Переможці вікторин та конкурсів отримали заохочувальні призи (м'які іграшки, блокноти, валентинки), надані релігійною організацією "Вістка миру". В читальному залі була оформлена книжкова виставка "На крилах любові", яка ознайомила з ліричними творами українських письменників. Директор Трускавецької ЦБС Наталія Марковецька висловлює подяку за співпрацю в організації заходу заступнику директора з виховної роботи Пфайфер В.Я. та класним керівникам 10-А, 10-Б класів СШ № 1.

Галина Грицило,
бібліотекар юнацької кафедри ЦБС

Чутки чутками, а завантаженість оздоровниць зростає!

Чергове розширене засідання адміністрацїі ЗАТ "Трускавецькурорт" та профкому розпочалося із загальних питань, про які доповів генеральний директор товариства Віктор Жданов. Свою лепту до звіту щодо поточної роботи вніс і начальник відділу кадрів ЗАТу Анатолій Ковальчук.

Цікавим видався виступ директора з економіки та фінансів ЗАТ "Трускавецькурорт" Ореста Бродовича. Саме він довів до відома присутнім у конференц-залі Палацу культури ім. Т. Шевченка те, що не все так погано в нашому домі. Попри складну ситуацію із заповнюваністю санаторіїв працівникам товариства премія за грудень минулого року таки виплачена. А взагалі за підсумками першої декади лютого 2011 р. ми йдемо за наміченим планом. Більше того, завантаженість оздоровниць ЗАТ "Трускавецькурорт" зросла на 8%. За комерційними путівками в нас перевиконання плану. І це не може не радувати.

Відділом реалізації та маркетингу ЗАТ "Трускавецькурорт" разом з адміністрацією розроблено план роботи щодо більшої кількості залучення відпочивальників за комерційними путівками. Так, починаючи з 21 лютого і до кінця поточного року, в системі оздоровниць товариства діятимуть акційні ціни на номери "Економ +" однокімнатний та "Економ" однокімнатний.

Варто також відзначити, що злі язики знову розпускають чутки, які не мають під собою жодного підґрунтя. Кажуть, нібито "Кристал", "Алмаз", дієтїдальня "Веселка" працюватимуть на 0,3 чи 0,5 ставки. Генеральний директор ЗАТ "Трускавецькурорт" категорично заявив, що ці філії, як і інші, працюватимуть та отримуватимуть зарплату відповідно до завантаженості. А вона, як вище зазначалося, уже зростає.

Віктор Стецько,
газета "Трускавецькурорт"

За один місяць - три смерті

Останнього місяця минулого року у Дрогобичі з невідомих причин загадково померло три людини. Серед них, одна пенсіонерка, мешканка вул. Грушевського, 69-річна Катерина В., молодий Роман К., мешканець вул. Михайла Старицького, 1984 року народження. Ймовірна причина смерті - суїцид. Доповнює список самогубців 55-річний непрацюючий дрогобичанин Володимир К.

Висновки судмедекспертизи Дрогобицької міської лікарні доволі сумнівні: нещасні випадки невиробничого характеру зі смертельними наслідками. А що штовхнуло бідолашних звести рахунки з життям, - відомо лише Життєвій Правді, яка суворо констатує факти перед обличчям Смерті.

Вікторія Лишик,
за даними відділу з питань праці та соціально-трудових відносин
Дрогобицької міської ради

Електричний кабель заховали в замерзляччі

Цієї середи, 16 лютого, у курортному парку відпочинку велися земляні роботи. Купами на землі лежала бруківка, екскаватор вантажив землю на самоскида. Впоперек алеї виднілася викопана траншея.

Кореспондент "Франкової криниці Підгір'я" поцікавився тим, що робиться, в робітників, котрі підгрібали вириту з траншеї глину. З'ясувалося, що то енергетики роблять підведення високовольтної електроенергії до майбутнього фешенебельного санаторного комплексу, що будується на місці колишнього "Каштану". Кабель проляже у бік санаторію "Шахтар" до електричного розподільника.

Як розповів один із відпочивальників, що став до розмови з автором цих рядків, його здивувало, що землю копають у пору, коли ґрунт замерз майже до метра вглибину, що суперечить технічним нормам не лише для прокладення кабелю, але й виконанню будь-яких інших земляних робіт.

А може то не для нас ті норми? Для нас вже прижилися інші правила: асфальтуємо, коли падає дощ, копаємо землю, коли вона замерзла…

У Трускавці буде конкурс краси

У Трускавці знову проводитиметься конкурс краси. Але такого рангу він відбудеться вперше - "Міс Галичина 2011" є першим народним конкурсом на Західній Україні, що відбуватиметься у форматі реаліті-шоу.

Як повідомили організатори, обиратимуть красунь до конкурсу в лютому у Івано-Франківську, Тернополі, Львові та Трускавці ( в нашому місті - в найближчу неділю, 20 лютого). Журі буде доскіпливим і фаховим, серед його членів Габріела Масанга, Вова зі Львова, володарка титулу "Міс Україна 2007" Ліка Роман, співачка та телеведуча Людмила Ясінська та багато інших "зіркових" персон.

А вже в березні цього року сорок найвродливіших дівчат, попередньо відібраних на кастингах, впродовж 10 днів готуватимуться до фінального дефіле в одному з найкращих відпочинкових комплексів Трускавця. З дівчатами працюватимуть найкращі тренери, візажисти, стилісти, викладачі і порадники агенції Faces, яка також готує учасниць фінального дефіле Національного конкурсу краси "Міс Україна".

"Хвиля" завершувала фестиваль коляди

13 лютого, у неділю, завершився регіональний фестиваль "Колядує Франкове Підгір'я". Адже уже за два дні, 15 лютого, - свято Стрітення Господнє, у цей день завершуються колядування, вітання "Христос Рождається" тощо. Фестиваль проходив у Дрогобицькому Народному домі впродовж декількох тижнів - від Різдва аж до Стрітення. Серед колективів, що завершували фестиваль коляди, був дитячий хор із Трускавця "Хвиля". Дев'ятнадцять його учасниць виконали три твори, як вимагали того умови фестивалю, своїм виступом зняли хвилю оплесків у глядачів, а від організаторів за добрий виступ отримали в нагороду радіоприймач.

- Фестиваль "Колядує Франкове Підгір'я" - не єдиний різдвяний захід, у якому брав участь дитячий хор "Хвиля", - розповідає керівник колективу Роксоляна Мартинюк. - У час зимових канікул ми побували у польському місті Кросно, де також брали участь у декількох подібних заходах.

Дитячий хор із Трускавця діє при тутешньому Будинку учнівської творчості. Крім того, "Хвиля" співає Літургії у місцевій церкві Святого Миколая, де парохом є отець-декан Петро Івасівка.

Фінал конкурсу відбудеться 1 травня у Палаці культури ім. Тараса Шевченка.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Подарунок від трускавецької фірми захований у домовині

Трускавецька фірма, яка спеціалізується на виготовленні домовин, розпочала акцію "Поглянь під кришку…". Подарунок із вічності пропонує своїм клієнтам ритуальна фірма із Трускавця. Про це повідомив кореспонденту ЗІКу її засновник Степан Піряник.

З його слів, ще напередодні нового року його підприємство, наслідуючи знамениту фірму "Кока-кола", розпочало акцію "Поглянь під кришку…". І хоча від такої пропозиції простому смертному стає трохи моторошно, дилери радо піднімають кришки домовин. На кожну п'ятдесяту труну існує знижка до п'яти відсотків, а також тут можна знайти гарний подарунок, зокрема, путівку на відпочинок у Трускавці.

Фірма спеціалізується на виготовленні ритуальних товарів, зокрема, домовин. Вона ледь не потрапила в Книгу рекордів Гіннеса, виготовивши найбільшу у світі труну. Згодом вона здивувала колег і партнерів, запропонувавши клієнтам домовини для похоронів братів наших молодших (собак і кішок). Та найбільший фурор передовсім на пострадянському просторі викликали диван-труна та труни у формі шкатулок для "похорону ілюзій" - обручок та інших речей, які нагадують розлученим про спільне життя.

Телешоу "Міняю жінку" збурило життя Дрогобича

Популярне розважальне телешоу на каналі "1+1" "Міняю жінку", яке позавчора показували на телеекрані, збурило життя Дрогобича.

Справа в тому, що героїнями шоу були дві дрогобичанки - вчителька української мови та літератури ЗОШ №1 Галина Ілик, мати двох дочок, які навчаються у першій школі, та приватний підприємець Лариса Амбіцька, двоє синів якої здобувають знання у ЗОШ №5. Героїні настільки розкуто вели себе перед телекамерами, що іноді забували про елементарну культуру спілкування.

Учора, 16 лютого, про це говорили на сесії міської ради. Міський голова Олексій Радзієвський засудив телевізійний проект, назвавши його провокаційним. "Телепередача очорнила Дрогобич на всю Україну", - сказав Олексій Радзієвський.

У Бориславі створюють електронну базу дітей, які стоять у черзі в садочки

У Бориславі створюється електронна база дітей, які стоять в черзі в дошкільні заклади. Про це на нараді повідомила в.о. відділу освітли Бориславської міської ради Леся Коваленко, - передає кореспондент ЗІКу.

Зараз влаштувати дитину в садок досить не просто. Створення електронної бази майбутніх вихованців дошкільних закладів дозволить побачити реальну картину умісті. "Відділ освіти збирає інформацію по кожному дошкільному закладу щодо черговості батьків, які хочуть влаштувати свою дитину в садочок. Зараз на черзі близько 300 заяв батьків. Але є такі випадки, що люди стоять в чергах в різних садочках, таким чином страхуючи себе", - зазначає Леся Коваленко.

www.zik.com.ua

Львівський аромат шоколаду

До Дня святого Валентина 25 членів Трускавецької міської асоціації інвалідів відвідали IV загальноміське Свято Шоколаду у Львівському палаці мистецтв.

Урочисто розпочали свято міський голова Андрій Садовий і почесний гість Робертівно Лоретті - всесвітньовідомий тенор. Завдяки унікальному голосу Робертівно став найвідомішою дитиною ХХ століття. Пісня "Ямайка" на початку 60-х рр. минулого століття звучала на частотах багатьох світових радіостанцій.

Протягом святкування відбулося багато надзвичайно цікавих речей: імпровізована шоколадна майстерня - львівські скульптори на наших очах створювали неймовірні скульптури з шоколаду; театр живих скульптур - ефектні персонажі, яскраві костюми, цікаві композиції, які стали героями фотосесій; створення великого міста з шоколаду, над яким трудились шоколатьє, в тому числі відомий Валентин Штефаньо; можливість виготовлення власних шоколадних цукерок, тістечок і покуштувати свій витвір; атракційні та інтерактивні розваги від клоунів театру "Wagabunda" (Польща); майстер-клас зі створення фігур з повітряних кульок від дизайн-студії "Аеромаестро"; кулінарні майстер-класи відомої телеведучої Даші Малахової.

Дякуємо організаторам Свята Шоколаду за таке прекрасне Диво! Насправді, шоколад - це не питання життя і смерті. Це набагато важливіше!

І, звичайно, будучи у Львові, не могли ми оминути Львівську обласну асоціацію інвалідів. З привітальним словом нас зустріла Оксана Іванівна Кіяновська - заступник голови ЛОАІ, а неповносправні, які мали невідкладні питання, вирішили їх з головою ЛОАІ - Леонідом Аврамовичем Тарасенком.

Здійснити свято для членів Трускавецької міської асоціації інвалідів допоміг генеральний директор санаторію "Карпати" Лев Грицак та підприємець Михайло Головатий.

Надія Заблоцька,
голова Трускавецької міської асоціації інвалідів

Колишня вілла "Під Матір'ю Божою" - тепер готель "Парк"

Що не кажіть, а колишні вілли, такі як "Сонячна", музей Михайла Біласа ("Гопляна"), музей історії міста ("Саріуш"), "Світязянка", "Софія" (ще на реконструкції, тому не відомо, яку назву отримає), "Набі" ("Вікторія"), готель "Парк" ("Під Матір'ю Божою"), були і є окрасою курорту, його чудовою візитівкою, надавали йому особливого шарму, шляхетності, не те, що сучасні санаторії-монстри, які виростають уже в центрі міста.

Зараз, напевно, не всі трускавчани знають, що це за готель "Парк" і що він собою представляє. Про історію його заснування пише дослідник трускавецьких вілл Іван Скибак. Збудована вона у 1899 році доктором Зеноном Пельчаром. Назву дістала від скульптури Матері Божої, що стояла неподалік. Це і визначило її назву. Ця двоповерхова нарядна вілла мала 20 розкішно умебльованих кімнат. Без сумніву, тут відпочивало панство з тугими гаманцями

За радянських часів з цієї вілли зробили спальний корпус санаторію "Берізка". Тепер тут відпочивали прості трудівники. Через певний період він занепав, ремонтних робіт ніхто не проводив. За роки незалежності, коли відбулася приватизація ЗАТ "Трускавецькурорт", ця вілла перйшла у приватні руки. Будівлю реставрували, привели до первісного стану і назвали "Готель "Парк", який відкрили у січні цього року. Правда, назва ця не дуже оригінальна, але добре, що не "Ё-Моё-2"

А хто його власник? Власник настільки скромний, що не хоче себе афішувати.

Зараз цей готель має привабливий вигляд. Тут знову відновили вишуканий інтер'єр, зі смаком обставили номери. А їх, як і колись, є 20, це одно і двокімнатні люкси, напівлюкси.і весь набір сучасних аксесуарів найкращого ґатунку, необхідних для цікавого і повноцінного відпочинку.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Леся Качмар: "Я сама неодноразово підмітаю вулицю, на якій мешкаю. і не соромлюся цього!"

Леся Качмар У кризовий період, коли в Україні зростає рівень безробіття, особлива увага громадськості прикута до гарантій, які надає держава громадянам у разі втрати роботи, зокрема, виплати допомоги з безробіття. Кошти на виплату матеріального забезпечення безробітним складають левову частку видатків Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття. Зважаючи на гострокритичні перипетії економіки в нашій державі, наповнити цей фонд стає щораз важче. Аби досягти позитивних змін, необхідно використати усі можливості: привернути до цього питання органів місцевої влади, поліпшити співпрацю з працедавцями, провести повну інвентаризацію наявної заборгованості, посилити контроль за своєчасністю та повнотою сплати страхових внесків, а також вишукувати додаткові резерви, які сприятимуть поповненню державної скарбниці.

Для забезпечення тимчасової зайнятості громадян м. Стебника, відповідно до ст. 23 Закону України "Про зайнятість населення", Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 20008 року № 839, враховуючи наявний потенціал робочої сили не задіяної до активної трудової діяльності, необхідності проведення ремонтів об'єктів культури, освіти, охорони здоров'я, керуючись ст. 24 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", виконавчий комітет Стебницької міської ради вирішив керівникам підприємств, установ та організацій м. Стебника укласти з Стебницьким міським центром зайнятості договори про спільну діяльність щодо організації оплачуваних громадських робіт на 2011 рік. Як розповіла кореспондентові газета "Воля громади" директор Стебницького міського центру зайнятості населення Леся Володимирівна Качмар, їхня структура залюбки відгукнулася на таку пропозицію.

- На початку січня до нашої установи звернувся керівник КП "МВУЖКГ" Володимир Вакуленко, який на виконання рішення сесії Стебницької міської ради та міськвиконкому уклав з нами угоду щодо залучення людей на громадські роботи терміном на півроку. За цей час, згідно заключеної угоди, наша структура має скерувати їм до 20-и осіб (з оптимального розрахунку - три особи в місяць), які будуть задіяні до прибирання найбільш засмічених територій міста від сміття. Перших трьох добровольців, які 17 січня прийшли на громадські роботи, було скеровано на прибирання найбільш засміченої вулиці - Володимира Великого, навпроти спортмайданчиків, - повідомила п. Леся.

- І які маємо результати щодо роботи стебничан у сфері комунального господарства міста калійників?

- Державна служба зайнятості населення є основним важелем у пошуку роботи, прийнятної для особи працездатного віку, яка звертається до нас по допомогу. Ми свого роду діємо, як посередники між незайнятою особою, котра знаходиться у пошуку роботи і роботодавцями, які також звертаються до нас по допомогу. Щоправда, нічого гріха таїти, ситуація в місті не є втішною. Ми спостерігаємо за ринком праці по Львівщині і, зокрема, на Дрогобиччині, і доходимо висновку, що ситуація на ринку праці, яка стосується у потребі вільних вакантних посад стає щораз гіршою. Тому, зважаючи на куций бюджет нашого міста, основну увагу ми приділяємо тимчасовим роботам. Сюди входять сезонні та громадські роботи, які укладаються на певний термін часу.

Громадські роботи не є для нас новизною. Але новаторство полягає у тому, що поновлюється перелік видів робіт, до яких можуть залучатися безробітні.

- Але ж вони не є обов'язковими?

- Ні в якому разі. Люди повинні залучатися до такого виду робіт добровільно. Якщо зважати на те, скільки часу особа перебуває у нас на обліку та який період часу була зайнята роботою до того, як стала нашим "клієнтом", то слід зауважити, що згідно чинного законодавства, особа, яка довготривало перебуває у нас на обліку і двічі відмовляється від запропонованих нашими працівниками робіт, повинна бути знята з обліку центру зайнятості. Навіщо ж даремно у нас "пересиджувати"? І не приносити ніякої користі громаді міста...

У такий нелегкий період громадські роботи є основним видом діяльності для служб зайнятості. Фінансуються вони з трьох джерел: за рахунок коштів бюджету (державного, обласного, місцевого); за кошти приватних структур та за рахунок коштів фонду соціального страхування на випадок безробіття. Звичайно, що для центру зайнятості роботодавець - це клієнт Номер 1. І усі зусилля повинні бути скеровані на те, аби якісно налагодити з ним тісну співпрацю, бо основним завданням служби є працевлаштування, підбір роботи для незайнятих громадян. Але ж знову, усе впирається від наявності (кількості) вакансій.

Зважаючи на обмаль коштів бюджету нашого міста, і з огляду на те, що на громадські роботи, до яких могли б залучатися безробітні, у бюджет не закладаються, ми щорічно звертаємося до виконкому Стебницької міської ради з проханням сприяти нам укладанню договорів та угод з підприємствами нашого міста (хоча б тимчасових), аби залучити безробітних до тих видів робіт, які користуються найбільшою потребою. В даний момент - це є сфера житлово-комунального господарства. До нас зверталися і приватні підприємці у сфері надання послуг з потребою у тимчасовій незайнятості (підприємство ТзОВ "Неском", що спеціалізується на меблевій фурнітурі). У такому випадку до тимчасових робіт можуть залучатися і ті особи, які отримують виплату допомоги з безробіття. І додатково отримують кошти за виконану роботу від приватних підприємств. Згідно укладеної двосторонньої угоди між безробітним та підприємством на певний термін. Отож у виграші - обидві сторони. Про такий вид послуг ми розповідаємо на тренінгах, семінарах, повідомляємо у ЗМІ. Доводимо і до керівників підприємств про такий вид послуг. Але здебільшого такий варіант діє у тому випадку, коли в штаті недостатньо робітників. Мається на увазі "сезонників". В цілях економії самого підприємства.

- Я так зрозуміла, що найбільш прийнятними для громади та влади є громадські роботи, які оплачуються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття?

- Цілком з Вами згідна. Вони приносять користь громадськості. Організовуються такі роботи на підприємствах соціальної сфери населення - медицини, культури, освіти, тощо. Одним із найбільш поширених видів суспільно-корисних робіт у Стебнику до певного періоду часу - це була праця на у "Стебниктеплокомуненерго" та в міській лікарні.

До недавнього часу. На сьогоднішній день, згідно рішення виконкому Стебницької міської ради, роботи у комунального господарстві нашого міста, що мають суспільно-корисну спрямованість йдуть окремою графою. Це стосується і благоустрою та озеленення території населених пунктів та прилеглих до них територій, об'єктів соціальної сфери, кладовищ, зон відпочинку і туризму, культурних споруд, придорожніх смуг. Це і роботи, пов'язані з будівництвом або ремонтом об'єктів соціальної сфери (клубів, навчальних закладів, спортивних закладів, закладів культури і охорони здоров'я, будинків-інтернатів (пансіонатів) для громадян похилого віку, інвалідів та дітей, дитячих оздоровчих таборів, притулків для неповнолітніх та осіб без постійного місця проживання). Сюди входять і роботи, пов'язані з відновленням та благоустроєм природніх джерел та водоймищ, криниць, русел річок, укріпленням дамб, мостових споруд. І догляд та надання допомоги особам похилого віку та інвалідам, дітям-сиротам, у т.ч., що здійснюється благодійними фондами та громадськими організаціями, а також догляд за хворими у закладах охорони здоров'я, будинків-інтернатів (пансіонатів) для громадян похилого віку, інвалідів та дітей. І впорядкування місць меморіального поховання, пам'ятників та пам'ятних місць, які мають офіційний статус, або зареєстровані на території населеного пункту. А також роботи з відновлення та по догляду заповідників, пам'яток архітектури, історії та культури та роботи, що пов'язані з ремонтом приватних житлових будинків одиноких осіб, ветеранів війни, інвалідів, що проводяться за рішенням органів місцевого самоврядування. Роботи в музеях та з відновлення бібліотечного фонду в бібліотеках, робота в архівах з документацією. Інші доступні види трудової діяльності, які мають суспільно-корисну спрямованість, відповідають потребам адміністративно-територіальної одиниці та сприяє її соціальному розвитку.

- І "першою ластівкою" робіт суспільно-корисної спрямованості у цьому році є угода між КП МВУЖКГ щодо прибирання території Стебника від сміття?

- Поки що так. Згодом ми плануємо заключити аналогічні угоди щодо здійснення громадських робіт з шкільними та дошкільними закладами м. Стебника, Стебницьким народним домом, ТзОВ "Неском" та "Канзас", поновити договір щодо співпраці зі Стебницькою міською лікарнею.

Цього року вперше було налагоджено співпрацю зі Стебницькою міською радою щодо вищезгаданого виду робіт. До речі, ініціатором виступив саме Стебницький виконком. Ми і в попередні роки подавали пропозиції щодо співпраці, але досі не було обговорене та врегульоване питання щодо механізму оплати за виконану роботу. Наша установа могла проводити роботи тільки в соціальній сфері. Цього року ми врегулювали механізм оплати таких видів робіт у нашому місті у частині того питання, де чітко зазначено види робіт і підприємства, на яких вони будуть проводитися.

- Серед перших добровольців, які погодилися прибирати місто від сміття був мешканець Доброгостова, особа з обмеженою працездатністю. Чи не так?

- Саме так. Олексій Дашко, якому вже за 50 років. Зараз - це вже працевлаштована особа. Він працює підсобним робітником на ТзОВ "Канзас"

- А Ви не замислювалися, чому саме так: молоді здорові стебничани, які коротають своє життя у кублах і притонах, розпиваючи спиртні напої, не зголошуються працювати на громадських роботах. Бо їм, бачите, соромно...

- Замислювалася. А ходити п'яними вулицями Стебника і робити з себе публіку (зчиняти галас, бійку) - не соромно... Та кожен добропорядний господар, який дбає за свій добробут, приводить помешкання та територію, на якій проживає в, належний порядок. А у нас... Сидять біля під'їзду, підігріті алкоголем мешканці багатоповерхівки, і навіть не виявлять бажання покосити кропиву та будяки, які рясно розростаються за їх спинами. Вони вважають, що це за них влада повинна робити, або працівники комунальних служб.

Аж ніяк ні. Допоки стебничани не усвідомлять, що добробут нашого міста залежать від них самих , діла не буде! Мешканці приватних секторів це чудово розуміють. Я й сама неодноразово підмітаю вулицю, на якій мешкаю. І не соромлюся цього. Бо люблю чистоту і порядок. І хочу, щоб наше місто було чистим, охайним і доглянутим. Але без допомоги громади, на жаль, досягти цього не зможу.

Вікторія Лишик

Інформація про стан виробничого травматизму за 2010 рік в містах Дрогобичі та Стебнику

За 2010 рік сталося 7 нещасних випадків виробничого характеру. А саме:

1. 18.01.2010 р. з Л. Михайлом Романовичем, працівником Дрогобицької госпрозрахункової ремонтно-будівельної дільниці протипожежних робіт. При спробі розібрати закачний вогнегасник, не переконавшись в повному знятті залишкового тиску в корпусі вогнегасника, стався розрив корпусу вогнегасника, в результаті чого була травмована ліва рука потерпілого.
2. 25.03.2010 р. з К. Василем Даниловичем, працівником Дрогобицького нафтопровідного управління "Дружба". Під час виконання робіт в нафтонасосній станції в ГРУ- 4 (розподільче устаткування) села Орів без зняття напруги сталося коротке замикання і потерпілий потрапив під дію теплового випромінювання, в результаті чого отримав термічні опіки обличчя та кистей рук 1,2,3 ступеня. Потерпілий знаходився на лікування в опіковому центрі м. Львова.
3. 06.05.2010 р. з Л. Василем Васильовичем, працівником Опарського ВУ ПЗГ УМГ (Виробниче управління підземного зберігання газу, Управління магістральних газопроводів) У "Львівтрасгаз". Водій Л. В.В. прибув на територію управління, де біля побутових приміщень провів висадку працівників, яких перевозив. Після чого, поставивши автомобіль на майданчик біля гаражу, виходячи з кабіни автомобіля, попередньо не переконавшись у стані поверхні автомобільної підніжки (слизькості), послизнувся на забрудненій глиною підніжці автомобіля і впав на бетоновану поверхню майданчика з висоти 0,72 м, травмувавши ліву ногу (закритий перелом дна ветлюжної западини зліва)
4. 22.05.2010 р. з І. Ігорем Романовичем, працівником ВАТ "НПК- Галичина". Під час виконання робіт на розподільчій установці - 0.4 кВ. насосної стабілізації установки каталітичного риформінгу І. І. Р., не знявши напругу з шафи № 6 щита другого вводу, був уражений електричним струмом високої напруги, що призвело до паралічу серця і смерті.
5. 09.08.2010 р. з Б. Романом Богдановичем, працівником комунального господарства "Комбінат міського господарства". Під час перевантаження (пересипання) за допомогою гідравлічного маніпулятора побутових відходів з контейнерів для збору побутових відходів у кузов сміттєвоза, Б. Р.Б. допустив розгойдування контейнера, в результаті чого з переповненого контейнера, що знаходився на висоті близько 3 м. випала розбита пляшка і травмувала праву гомілку водія Б. Р.Б.
6. 13.08.2010 р. з Я. Федором Павловичем, малярем Стебницького професійного ліцею, який під час добровільної допомоги скерувати автомобіль при русі заднім ходом по невизначених причинах опинився на землі перед автомобілем і від одержаної травми помер.
7. 27.08.2010 р. з Н. Іваном Володимировичем, працівником ТзОВ "Солонсько", який впав з перехідного мостка конвеєра з висоти 3-х метрів і в результаті падіння смертельно травмувався.

Випадки професійного захворювання:

1. 27.02.2010 р. випадок професійного захворювання на Стебницькому ДГХП "Полімінерал"- С. Зіновій Миколайович (II група інвалідності), втрата працездатності 50%.-хронічний обструктивний бронхіт, ефізема легень, (зварник).
2. 18.08.2010 р. М. Мирон Михайлович - випадок професійного захворювання на Стебницькому ДГХП "Полімінерал (III - гр. інвалід.), втрата працездатності 45%, хронічний обструктивний бронхіт, ефізема легень, (слюсар).

Вікторія Лишик,
за даними спеціаліста відділу з питань праці
та соціально-трудових відносин Любові Мотрич

"Фантазії" на тему "Відстріл собак"

Мер Трускавця на брифінгу з журналістами заявив, що виловом бродячих псів займається стрийський комбінат, який має на це ліцензію, що далі робиться із цими собаками, йому невідомо, а відстріл - це фантазія одного журналіста.

Моя буйна фантазія привела мене до закону України про "Про захист тварин від жорстокого поводження" та Правил благоустрою м. Трускавець. Спробую на основі цих документів нафантазувати долю нещасних безпритульних тварин після зустрічі зі стрийським комбінатом.

1. Ні один домашній улюбленець на вулиці не є в безпеці. Собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову. (Закон України про "Про захист тварин від жорстокого поводження")

2. Забрати собаку від гицлів є практично неможливо. Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов'язково утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред'явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.

Виловлені бродячі домашні тварини протягом п'яти днів з дня їх вилову утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути передані спеціалізованим організаціям за їх бажанням для передачі їх у спеціалізовані притулки.

Якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в користуванні. (Закон України про "Про захист тварин від жорстокого поводження")

Тобто, щоб забрати тварину від гицлів, потрібно поїхати в Стрий, представити реєстраційне посвідчення на собаку з ЖЕКу.

3. Собак в Стрийському комбінаті вбивають. Стаття 16. Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини.

Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування - методами евтаназії. (Закон України про "Про захист тварин від жорстокого поводження")

Ви десь бачили, що гицлі привозять в Трускавець собак після стерилізації чи про те, що в Стрию проводять такі дії? Ось така доля. І ще хотів повідати меру, що ліцензію дійсно видають, але на відстріл диких тварин (напевно, обмовка по Фрейду). На відлов собак потрібно створити підрозділ в комунальних службах міста, як це робиться повсюдно, та розробити для підрозділу правила відлову.

Для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах. (Закон України про "Про захист тварин від жорстокого поводження")

Натомість влада міста укладає угоду з Стрийським комбінатом всліпу, не знаючи, що з ними робиться. Для неї не мають значення ні собаки, ні власники (до речі громадяни міста - виборці), лише відпочиваючі. То на кого працює така влада?

Підготував Андрій Хом'як

Наш футбол

Триває міжсезоння в першості Львівської області з футболу серед дитячих команд та відкритому чемпіонаті м. Львова. Саме в цих двох турнірах приймає участь команда ЗАТ "Трускавецькурорт". Друге коло стартує на початку квітня. Як пройшли новорічно-різдвяні свята та якими є плани й зміни в команді напередодні нового старту нам розповів головний тренер ФК "Трускавецькурорт" Іван Павлик.

- На зимові канікули ми пішли в доброму гуморі, адже після не досить вдалого старту мої підопічні на фініші видали кілька матчів на "ура" і тим самим покращили турнірне становище, а мені, як наставнику, настрій. Свята провели традиційно з колядками та щедрівками. Наші футболісти досить активні хлопці: і в самодіяльності беруть участь, і, підтримуючи народні традиції, ходять з вертепом...

- Наскільки тривалими були канікули у ваших підопічних?

- Офіційно десь близько місяця. Хоча насправді я всім роздав індивідуальні завдання, за якими кожен футболіст самостійно відшліфовував свою майстерність у тому чи іншому фрагменті гри. До недавнього часу ми ще стикалися й з проблемою спортзалу. Проте, схоже, нове керівництво міста налаштоване на співпрацю із ЗАТ "Трускавецькурорт" та й, зрештою, розуміє, що в нашій команді займаються діти не тільки працівників товариства, а й інших трускавчан. Є тут і хлопці з Борислава, Стебника. Але це наш футбол - трускавецький!

- Де, до речі, тренуєтеся на даний момент?

- Повноцінні тренування відновили три тижні тому. Зібрав усіх хлопців на теоретичне заняття, а далі почали бігати на стадіоні. Дякувати Богу, погода сприяє цьому. Все ж таки свіже повітря - це не спортзал з пилюкою.

- До старту в другому колі ще доволі часу. Які найближчі плани?

- Проведемо кілька двосторонніх ігор обома групами. Далі плануємо провести свій підготовчий турнір, взяти участь в міжнародному турнірі, що наприкінці лютого проходитиме в Дрогобичі. І так аж до старту в чемпіонаті області та відкритій першості міста Лева.

- Є якісь зміни в складі команди?

- Так. І вони лише позитивні. Нещодавно ми поповнилися кількома хорошими хлопцями з сусіднього Борислава. Це і Юрій Свищ, Олег Єреп. Зі Стебника є в нас брати Хомини - Роман та Віталій. Маємо також в строю чотирьох повноцінних голкіперів (по два в кожній групі).

- Керівництво ставить перед вами якісь конкретні завдання на друге коло та на сезон у цілому?

- Перш за все - це дитячий футбол, в якому на першому місці стоїть здоров'я дітей, їх фізична підготовка. І це розуміють та підтримують керівники ЗАТ "Трускавецькурорт". Результат на другому місці...

Ми граємо не перший рік, маємо багато здобутків, призів, грамот. Турніри, в яких беремо участь, зараз доволі високого рівня, тому і без завдань керівництва самі намагаємося виступати якомога краще. На це сподіваємося і в другому колі змагань.

Вів розмову Віктор Стецько,
газета "Трускавецькурорт"

На книжковій полиці

Ваш особистий гід курортом Трускавець

Ваш особистий гід курортом Трускавець Студія "Провінція" готує до друку книгу "Ваш особистий гід курортом Трускавець".

"Ваш особистий гід курортом Трускавець" складатиметься орієнтовно із 40 сторінок (+ реклама). На його сторінках читач отримає всю корисну інформацію про місто, ознайомиться з його історією, дізнається про лікування та відпочинок у Трускавці. Скориставшись цим путівником, він зможе здійснити екскурсії Львівською, Тернопільською, Івано-Франківською областями та Закарпаттям. Адже як допоміжні у книзі використовуються фотографії, карти, схеми, додаткова інформація.

"Ваш особистий гід курортом Трускавець" - комплексне рішення. Окрім корисної інформації тут передбачено рубрики "Кращих оздоровниць (вілл, готелів, пансіонатів, ресторанів та банків) курорту". В рамках цього проекту студія "Провінція" розробляє дизайн рекламної сторінки кожного санаторію (готелю, ресторану) та наповнює його текстовим вмістом про послуги, які надає ця структура та контактною інформацією. Персональний профіль (окрема сторінка з логотипом, текстом і фотографіями) кожної оздоровниці (готелю, ресторану, банку) розміщуватиметься у путівнику "Ваш особистий гід курортом Трускавець" у рубриці кращих.

Планований тираж видання - 1000 шт. Формат А5. Мова видання - російська, оскільки переважна більшість відпочивальників Трускавця російськомовні. Ціна сторінки 1500 грн.

Завдання путівника "Ваш особистий гід курортом Трускавець" - максимально інформувати читача про оздоровниці (готелі, пансіонати, ресторани, банки) курорту, розповісти про те, де можна знайти високо кваліфікований медперсонал та новітню діагностичну апаратуру, а де на нього гостинно чекає якісний та комфортний відпочинок!

Ваш заклад теж може увійти до рубрики кращих оздоровниць (готелів, пансіонатів, ресторанів, банків) Трускавця! Контакти: provinciale@mail.ru, тел. 067 753 71 35.

Власна інформація

Пориньте в "П'ятий океан" розкоші і задоволення

Відійшов-відшумів січень з його постійно-перманентними святами-застіллями. Тож тепер лютий - найдоречніший і найкращий час зайнятися собою, приділити увагу своєму здоров'ю і зовнішньому вигляду, поринути в "П'ятий океан" розкоші і задоволення.

П'ятий океан П'ятий океан

"Sanus per aquam" - здоров'я через воду - вигукнув колись імператор Нерон, і з того часу абревіатура SPA (СПА) стала означати пов'язані з водою оздоровчі процедури. Інші ж схильні пов'язувати цю назву із відомим бельгійським курортом Спа. В концепцію СПА-центру "П'ятий океан" закладений принцип повного відновлення фізичних і духовних сил з допомогою розкішних, ретельно продуманих СПА-ритуалів.

Доглянуті нігті - це візитівка кожної жінки. Наші нігті розкажуть про нас все - про вік, звички, характер, сімейне становище. Замість звичайного манікюру і педикюру у "П'ятому океані" вам запропонують фірмовий вишуканий професійний СПА-манікюр і СПА-педикюр. Цей абсолютно новий вид повноцінного догляду за руками і ногами проводиться з допомогою натуральних продуктів на сучасній американській апаратурі і включає в себе окрім обробки кутикул і нігтевої пластини спеціальні пілінги, маски, масаж. Так манікюрне крісло дає змогу насолодитися масажем голови, плечей, спини під час процедури педикюру і забути про труднощі трудового дня.

СПА-методики і фахівці "П'ятого океану" дозволять розгладити зморшки, усунути розтяжки на проблемних частинах тіла, зроблять пружними груди і позбавлять від набридливої "апельсинової шкірки" - целюліту. Для цього до Ваших послуг грязелікування, таласотерапія ( під дією морської води, грязей, водоростей), стоунотерапія (масаж гарячими, привезеними зі схилів вулканів каменями).

Поєднати масаж з косметологією і суттєво посилити ефект дозволяє СПА-капсула. Це блаженна насолода плюс корисні оздоровчі та омолоджуючі процедури. СПА-капсула поєднує в собі унікальну комбінацію функцій: гідроаеромасажну ванну, ручний душ, вібромасаж, парову та інфрачервону сауну, душ Віші, стіл для обгортань, хромотерапію (лікування світлом), аромотерапію. Інфрачервоні промені глибоко прогрівають шкіру, з підшкірних шарів виводяться токсини, в тканини і кров поступає кисень, шкіра живиться, омолоджується, зволожується. Разом з потом виходять токсини і шлаки. Покращується циркуляція крові та лімфи.

До послуг красунь у "П'ятому океані" також холодні та гарячі обгортання. У першу чергу маються на увазі лікувальні грязеві обгортання. Їх використовують не тільки для лікування целюліту, але і для загального оздоровлення. Найчастіше беруть морські грязі, до них додають біологічно активні добавки. Сенс цих обгортань в тому, що шкірні пори розширюються, і шкіра насичується мікроелементами та мінералами. Як відомо, природи грязей не "люблять" хвороботворні мікроби. Обов'язково перед процедурою провести пілінг шкіри. Грязі повинні бути теплими. Водоростеві грязі дуже корисні для лікування суглобів. На Сході найкращим компліментом жінці, дівчині є вислів: "Солодка жінка". В цих словах закладено все - врода, сексуальність, родзинка і вміння спілкуватися з чоловіками. Завдяки досягненням косметології тепер солодкою може стати може стати кожна жінка, якам себе любить і поважає, та розуміє, що варта якісного догляду і приємних процедур. В "П'ятому океані" для представниць прекрасної статі є шоколадне обгортання. Воно дуже корисне: за рахунок кофеїну, що міститься в шоколаді, йде м'яка стимуляція роботи всіх органів і систем, включаючи імунітет.

Одна з головних умов гарного силуету - якісний лімфодренаж. Лімфа - це прозора рідина, що наповнює м'які тканини нашого тіла. Це найближча родичка і головна помічниця крові. У лімфі немає тромбоцитів і еритроцитів, зате багато лімфоцитів. Її основна функція - виведення з організму продуктів розпаду. Омиваючи всі органи тіла й оновлюючи міжклітинну рідину, лімфа захищає імунітет і забезпечує "добре самопочуття" тканин. Але, якщо швидкість струму лімфи з якихось причин сповільнюється (наприклад, якщо господиня тіла мало рухається або рухається одноманітно, багато часу проводить у певній позі), утворюється лімфостаз, який провокує розвиток целюлітної хвороби. Застій лімфи неприємний не тільки з косметичною точки зору. Порушується виведення токсинів, а значить погіршується самопочуття, знижується імунітет.

Як допомогти лімфі знову заструменіти вільним потоком? Звичайно, потрібно налагоджувати харчування, пити багато чистої води. Зрозуміло, потрібно більше рухатися і займатися спортом. Але сильно затхлим "острівцям", що утворилися через склеювання жирових клітин і оточені "застряглою" лімфою потрібно більш рішуче прицільне втручання. До послуг красунь у "П'ятому океані" безліч лімфодренажних процедур: і пресотерапія, і різні види апаратного та ручного масажу, а також вакуумний масаж.

На активних і нелінивих жінок чекає тренажерний зал. Добре попрацювавши, можна попаритися у фінській та інфрачервоній сауні. Для цінителів класики - російська баня з віниками та медовим масажем.

Для тих, хто вже починає готуватися до літа, думає про легеньку засмагу, нагадуємо про вертикальний солярій на 48 ламп. А взагалі писати про всі оздоровчі можливості СПА-центру "П'ятий океан" жодних шпальт не вистачить. Сюди треба прийти і спробувати. На місцевих чекають гарні знижки!

Телефон для довідок: (03247) 6-55-53, адреса - м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2 (біля ресторану "Мисливський рай").

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.