Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№26 (270) 4 березня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Померла заступник голови ТМАІ

Сьогодні, 4 березня 2011 року, відійшла у вічність пані Марія Мельникович, заступник голови Трускавецької міської асоціації інвалідів. Незважаючи на важку хворобу, вона завжди старалася допомогти тим, кому було ще важче, ніж їй. Редакція видання "Трускавецький вісник" та весь колектив міської асоціації інвалідів висловлюють родині свої глибокі співчуття. Нехай земля буде їй пухом. Вічная їй пам'ять…

На прийомі в обласного депутата

2 березня провів черговий прийом депутат Львівської обласної ради від Трускавця Олексій Балицький (фракція ВО "Свобода"). На прийомі у депутата побувало понад півтора десятка трускавчан, половина звернень стосувалася надання матеріальної допомоги (троє онкохворих і п'ятеро в складному матеріальному становищі). Інші звернення стосувалися вирішення житлових питань, суперечок із сусідами, невдоволення діями окремих посадовців тощо. Частина прохачів звично з одними і тими ж питаннями звертається одночасно до міського голови, депутатів міської та обласної рад, у правоохоронні органи.

ЗАТ "Трускавецькурорт" наведе порядок із документами

За нашою інформацією, ЗАТ "Трускавецькурорт" тимчасово припинив буріння свердловини РГД-68 в першій санітарній зоні (в курортному парку). Факт буріння, вперше висвітлений у "Трускавецькому віснику", викликав широкий резонанс. Як нам повідомили в міській раді Трускавця, ЗАТ "Трускавецькурорт" на запит міської ради усно повідомив, що всі наявні дозволи на ведення бурильних робіт у них є. В ЗАТі заперечують той факт, що буріння нової свердловини зможе завдати шкоду "Нафтусі". Станом на сьогоднішній день до міської ради ще не поступив пакет документів, які б показували, що роботи по бурінню нової свердловини в першій санітарній зоні охорони мінеральних вод Трускавця виконуються згідно всіх вимог чинного законодавства України.

Із сесії Бориславської міської ради

25 лютого пройшла чергова сесія БМР. Серед гострих питань, які викликали дискусію у складі депутатського корпусу Борислава - скорочення штату чиновників Бориславської міської ради. Влада пропонувала скоротити 16,5 штатних одиниць, опозиція закликала не рубати з плеча, а підходити до справи з розумом. Дуже вже "Фронт змін" ревно взявся виконувати розпорядження Кабміну стосовно оптимізації, робить це з певними перегинами в багатьох містах України і Борислав та Трускавець в цьому плані не виняток.

Бориславські обранці теж відклали заслуховування звітів керівників освітньої та медичної галузей міста, бо фактично наразі є хіба виконувачі обов'язків, то що з них питати? Нелегко було і при розгляді земельних питань - опозиція говорить про те, що нова бориславська влада в цьому плані діє недостатньо прозоро. Інші цікаві моменти із сесії БМР - Володимир Фірман, мер міста, розповів про свою зустріч із очільником ЛОДА Михайлом Цимбалюком, було піднято питання "лівих" врізок до водопроводів, говорилося про погане водопостачання міської лікарні, розглянуто ситуацію навколо скандалу зі спробами усунення з посади керівника міського відділу культури Андрія Спаса.

Чим незадоволений Володимир Фірман?

На звичній понеділковій нараді при міському голові Борислава 28 лютого Володимир Фірман висловив незадоволення роботою школи № 9 та дитячої установи № 2. Ці заклади очільник міста відвідав особисто і поставив вимогу навести там елементарний порядок, інформує газета "Нафтовик Борислава". Незадоволення Володимира Стаховича викликає і те, які величезні кошти витрачаються на енергоносії в бюджетних установах Борислава - в 2010 році бюджетні установи спожили понад 3 мільйони гривень і енергоносії - левова частка видатків.

Мер Борислава також зобов'язав відповідні служби посилити контроль за відловом бродячих собак, недопущення роботи гральних автоматів, які викачують гроші у дітей та підлітків, зазначив, що з обліком земельних ділянок у місті потрібно нарешті навести порядок.

Фронтозмінівська політика вигнання людей з роботи

Понад сотню підписів зібрано під петицією до мера Борислава Володимира Фірмана з вимогою недопущення звільнення з роботи багаторічного керівника відділу культури БМР Андрія Спаса, який є очільником місцевого КУНу. Серед підписантів - письменники, журналісти, священики, керівники громадських об'єднань та лідери політичних партій, працівник установ культури, освіти, охорони здоров'я та інші.

У Трускавці дамоклів меч звільнення із роботи навис над очільником відділу освіти Орестом Лобиком. Заступник міського голови Валентина Бодак натякнула, що "за ним тягнеться шлейф" і що за період діяльності нової влади "кожен керівник мав показати, на що він здатний". В колах, не надто наближених до нової влади міста, вважають, що головна причина звільнення Ореста Павловича - його принципова позиція по недопущенні загарбання міського Будинку учнівської творчості комерційними структурами після переводу БУТ в приміщення СШ № 3, як це хотіла провернути міська влада в кінці минулого року.

Подейкують, що звільнення може загрожувати і керівнику відділу культури ТМР Світлані Ковальчин. Культурою Трускавця в такому випадку опікувалася б Тетяна Татомир, наразі головний редактор наразі діючої газети Руслана Козира. А на посаду керівника освіти Трускавця сватають знову ж не трускавецьку людину, а одного з викладачів Дрогобицького педуніверситету. ДДПУ - місце роботи заступника мера Трускавця Валентини Бодак, яку вважають родичкою ректора університету Валерія Скотного.

Виставка робіт львів'ян у трускавецькому музеї

Виставка робіт львів'ян у трускавецькому музеї В музеї Михайла Біласа відкрито виставку робіт львівських художників Левка Михалевича та Наталі Карбач, повідомляє наше джерело. Роботи виконані у модерному стилі, тому не кожному припадають до смаку. Автори робіт планують приїхати до музею та поспілкуватися зі відвідувачами в цю суботу, 5 березня.

Трускавчанин і великий теніс

З 22 по 24 лютого в Луцьку на кортах спортивного олімпійського комплексу "Адреналін" проходив представницький турнір з великого тенісу "ARENA City Cup". В змаганнях серед юнаків до 16 років взяв участь і трускавчанин, вихованець ДЮСК "Спортовець" Остап Мількович. В нелегкій боротьбі Остап здобув третє призове місце.

Власна інформація

Олексій Радзієвський - у складі делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи

Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський увійшов до складу делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2011 - 2012 роки. Згідно з Указом Президента України № 241/2011 від 24 лютого ця делегація складається із представників України в Палаті місцевих влад Конгресу, заступників представників України в Палаті місцевих влад Конгресу, представників України в Палаті регіонів Конгресу, заступників представників України в Палаті регіонів Конгресу. Олексія Радзієвського затверджено заступником представників України в Палаті місцевих влад Конгресу.

Олексій Радзієвський провів зустріч з інвесторами автокранового заводу

3 березня дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський провів зустріч з інвесторами ПАТ "Дрогобицький автокрановий завод". Як зазначив Олексій Радзієвський, ситуація на цьому підприємстві стала критичною. Занепокоєна не лише влада, занепокоєне все стотисячне місто. Він наголосив, що підсумком цієї зустрічі має стати досягнення порозуміння щодо розв'язання проблем підприємства. Зі слів начальника відділу економіки виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Романа Корпана, спад виробництва на підприємстві розпочався ще у 2007 році. Заборгованість із зарплати за прогнозованими даними на 1 березня 2011 року становила 987 тис. гривень. Інвестори висловили подяку керівництву міста за організацію цієї зустрічі, яка, на їх думку, є назрілою. Вони запевнили, що зацікавлені у збереженні потенціалу підприємства і сьогодні роблять все можливе, щоб у рамках підготовки до Євро-2012 завод отримав можливість виготовляти для стадіонів та аеропортів металеві конструкції, на яких він спеціалізується. Нагадаємо, на понеділковій нараді у Ратуші міський голова Олексій Радзієвський наголосив, що погіршується ситуація на ПАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів, де на 23 лютого заборгованість із зарплати становила 210 тис. грн. . "У мене складається враження, що взятий твердий курс, такий як був взятий на долотному заводі, де ми встигли повпливати і не дали загинути такому підприємству", - сказав Олексій Радзієвський. Як зазначив міський голова, рівень проблеми змушує виходити на власників заводу, з якими буде проведена двоетапна зустріч: спочатку у вузькому колі у кабінеті міського голови, а тоді - відкрита розмова з колективом.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

"Арештували" телепередачі

Цілих чотири дні й на даний час, коли допис надавався до публікації, мешканці чотирьох будинків у стебницькому мікрорайоні "Куба" і довколишніх вулиць були позбавлені на дві третіх від колишньої можливості переглядати програми телеканалів завдяки керівництву податкової міліції Дрогобицької міськрайонної податкової інспекції.

Що мали робити люди без улюбленого телеящика в цю зимову студену пору і за яку таку кару? Потім з'ясувалося, що юридична особа Назар Марціх, який надає послуги кабельного телебачення у згаданому вище мікрорайоні, не сплатив податок. Панове податміліціянти, а чим завинили платники тих телепослуг? Якщо надавач послуг закононепослушний, карайте його ж тим чи іншим законодавчим чином, а не мешканців понад 546 квартир. А чи відомо вам, панове міліціянти, що ще президентом Леонідом Кучмою був підписаний закон про неправомірність позбавляти громадян інформаційного простору навіть при заборгованості? А з вашої так званаої ласки люди отримали подвійний удар нижче пояса, бо послуги майже стовідсоткове проплачені, а не отримані з вашої вини. Виходить, що за наше жито, нас ще й бито.

Можливо перебуваємо в момент якихось пертурбацій у мережі надання послуг кабельного телебачення щодо власника. Але це аж ніяк не цікавить пересічного телеглядача. Терпимо доволі владне мракобісся щодо цін на продукти харчування.

Тепер нас позбавляють можливості цю відверту брехню почути з телеекранів власними вухами.

Степан Вінцковський,
газета "Вільне слово"

Німці пропонують співпрацю в туристичній галузі

Минулого тижня в Дрогобицькому нафтовому технікумі побувала делегація з Німеччини на чолі з керівником проекту "Партнерство" Фолькером Стьоцнером.

Нагадаємо: цей консалтинговий проект здійснює німецький уряд через посередництво Лейпцігської та Львівської торгово-промислових палат. Його учасником є й Дрогобицька громадська організація "Віра та справедливість". На її запрошення німецькі партнери вперше побували в місті Котермака минулого року.

Гер Стьоцнер наголосив, що наразі найбільшим є інтерес німецької сторони до туристичної галузі. За його словами, у Лейпцігській торгово-промисловій палаті навіть створений спеціальний комітет з розвитку туризму. Дрогобич може з цього скористати особливо в контексті проведення Євро-2012. Не виключено, що саме німецька збірна з футболу тренуватиметься в цьому місті. Це чудова нагода привернути увагу до цілого регіону.

Та цього разу увагу німецьких партнерів намагалися привернути до нафтового технікуму. Зокрема, мова йшла про те, чи не змогла б німецька сторона створити умови для практики наших студентів. Фолькер Стьоцнер спочатку дещо розчарував аудиторію, мовляв, реалізація такої пропозиції поки що є мало реальною. Проте реально запросити до Дрогобича експертів-консультантів, які могли б допомогти не тільки в роботі зі студентами, а й у різних галузях промисловості та бізнесу.

Річ у тому, розповів керівник проекту "Партнерство", що в Німеччині діє організація, що має базу даних про фахівців пенсійного віку, які хочуть поділитися своїм досвідом з іншими. Запрошувати їх можна на термін від двох тижнів до шести місяців. Та й витрати на них чисто символічні - 5 Євро в день плюс житло та харчування.

Ця ідея зацікавила українську сторону, а німців після цікавої екскурсії зацікавив нафтовий технікум.

Дмитро Федан,
газета "Вільне слово"

Згідно Конвенції ООН дитина визнана правовим суб'єктом

Нещодавно на базі Дрогобицького міського центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді за участю спеціалістів центру та працівників інспекцій Дрогобицького МРВ з нагоди святкування 20-ї річниці Конвенції ООН про права дитини, було проведено тематичний вечір із неповнолітніми особами, які перебувають на обліку у Трускавецькому, Дрогобицькому міських та районних підрозділах Кримінально-виконавчої інспекції. Темою для бесіди слугувала лекція про Всесвітню зустріч за ініціативи ЮНІСЕФ та шести держав, де відбулась ратифікація Конвенції 57-и держав, до яких увійшла і Україна.

20 листопада 2009 року весь світ святкував 20-у річницю Конвенції ООН про права дитини, яка у цей же день 1989 року була прийнята 44 сесією Генеральної Асамблеї ООН. Основним її принципом є надання дитині, яка визнана правовим суб'єктом, всіх засобів, необхідних для її нормального матеріального і духовного розвитку. З дня прийняття Декларації кожна дитина має право користуватися особливим захистом і повинна мати можливість для нормального здорового розвитку в умовах свободи гідності.

Роман Чапля,
начальник Дрогобицького МРВ КВІ УДДД ПВП у Львівській області,
капітан внутрішньої служби

У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставка вишиваних рушників "Нев'янучий сад" сестер Світлани та Галини Махонюк

Другого березня 2011 року у Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставка рушників під назвою "Нев'янучий сад" - волинських вишивальниць - сестер Махонюк. На виставці представлено 70 вишиваних диво-рушників Волинського краю.

Сестри Галина та Світлана Махонюк родом із села Омеляни, що на Рівненщині. На жаль, тяжка хвороба прикувала Галину і Світлану до інвалідного візка, позбавила можливості пересуватися, але не зламала волі. І тепер їхні "дороги" простелилися рушниками туди, де демонструвалися їхні виставки. Галина і Світлана Махонюки є членами Спілки народних майстрів України. Велика праця вкладена у ці диво-полотна.

На жаль, 3 жовтня 2009 року не стало Світлани Махонюк. Та її душа залишилася у вишиваних мальвах, чорнобривцях, лебедях. Сьогодні п. Галина живе в селі Овадному на Волині. Мистецтвом українського вишивання дівчата захопилися у Бориславській спеціалізованій школі-інтернаті. Майстриня вишиває різними техніками - хрестиком, занизуванням, вирізанням, низинкою, зерновим виводом, панамою, штапівкою.

"Любов до вишивання передалася від бабусі. Та й взагалі, вишивати - це обов'язок кожної дівчини. Ми вишиваємо по-різному: буває, що беремося за один рушник обоє, буває, що кожна вишиває окремо", - зазначила Галина Махонюк. За словами авторки , вона спочатку малює орнамент на папері, а потім переносить його на полотно. Чудові мистецькі шедеври милують око, тішать душу, створюють гарний настрій.

У всьому світі зростає інтерес до етнічної спадщини кожного народу. Адже без минулого, без коренів нема майбутнього в жодного народу, в жодної родини, в жодної людини. Українцям є з чим постати перед іншими націями завдяки таким майстрам, як сестри Махонюк - творці і хранительки національних скарбів. Бо серед тих скарбів на видному місці - український рушник, що є містком між минулим та майбутнім.

Тарас Шафран,
директор Єпархіального музею

Відкритий лист до Богдана Процишина

Голові депутатської комісії Трускавецької міської ради по етиці та туризму
п. Процишину Б.

Пане Богдане!

КП Наше місто Належалося б писати "Шановний", але я з певних міркувань при зверненні до Вас дозволю собі упустити це слово і попробую пояснити свою думку, яка склалася по відношенню до Вас.

Останнім часом Трускавецька міська рада під керівництвом п. Козира Р.Я. при вашій активній участі формує негативну громадську думку щодо комунального підприємства "Наше місто". Складається загальне враження, що ми, комунальники стали винуватими у всіх бідах і негараздах, які випали на наше місто. Я люблю своє рідне місто - красиве, зелене, причепурене і чистіше в порівнянні з багатьма містами України. З великою повагою відношуся я до двірників, які з п'ятої-шостої години ранку прибирають наші вулиці, вивозять сміття, шаную я також працівників філії теплопостачання, які подають в домівки моїх земляків тепло, віддаю належне працівникам філії експлуатації житла, які по можливості утримують в належному стані будинки, в яких ми живемо і т. д.

По результатах всеукраїнського рейтингу КП "Наше місто" визнано кращим підприємством 2010 року.

Звичайно, як і в діяльності кожного підприємства в нас є проблеми і то дуже великі, особливо фінансові, не все робиться так, як би хотілось, але на протязі семи років нашого існування з підтримкою міської влади нам вдавалося вирішувати комунальні проблеми міста.

Коротко про себе. Я, рядовий працівник підприємства, або як кажуть маленький гвинтик великого механізму. 35 років стажу я віддав комунальній службі, за активну роботу маю подяки і нагороди. Зараз працювати стало важко, практично мені не видають для роботи інструменту, п'ять років я не бачив спецодягу, немає рукавиць, мила тощо., чотири місяці я сиджу без заробітної плати, але свою роботу по можливості я роблю і люди зазвичай кажуть "спасибі" і таких як я в нашому трудовому колективі багато... А зараз свіжа головна біль - повідомлення про звільнення без будь-якої гарантії працевлаштування. Ось так! Новій владі ми вже не потрібні. Це, мабуть новий експеримент трускавецької міської влади - розвалити старе підприємство, коли ще нове не створено і невідомо хто там буде працювати.

І яку ж ми заробили подяку за нашу багаторічну трудову діяльність від трускавецької міської влади? Не грамоти, не ордена і не медалі, а похоронний вінок від Вас, п. Богдане, який Ви принесли для КП "Наше місто" в зал засідань.

Я розумію, що може рівень Вашого виховання не дозволяє Вам зрозуміти цинізм Вашого поступку і неетичність своєї поведінки на сесії. Дивує інше. Куди ж дивиться мер міста, коли не помічає такі клоунські виступи на сесії голови депутатської підкомісії з питань етики і туризму. Куди ми котимось?

П. Богдане! Запишіть собі на дверях кабінету, що етика це норма поведінки, сукупність моральних правил певної суспільної чи професійної групи... Ось так. Ви - син педагога і Вам належалось би такі речі знати.

По-друге я не можу зрозуміти, що Ви мали на увазі коли говорили, що КП "Наше місто" це ракова пухлина. Може у Вас великий досвід роботи в комунальній галузі і Вам видніше який нам поставити діагноз, може Ви маєте своє бачення реформування підприємства тоді приїздіть до нас в колектив і поділіться досвідом, а ми Вас уважно вислухаємо.

З певних причин свого прізвища я вказувати не хочу, а то, чого доброго, надумаєте привезти мені труну. З Вашим імпульсивним характером це цілком можливо.

З повагою до вас,
Петро Сантехнік

"Брехлива влада - бідна громада"

Так за результатами 100 днів роботи нової влади з гірким гумором переробили виборче гасло міського голови Руслана Козира робітники КП "Наше місто", доведені до відчаю хронічним обманом і безгрошів'ям, а тепер ще й загрозою зовсім втратити роботу. Тому, що поки в центрі в музеї Біласа мер звітував про досягнення і здобутки, на околиці міста в приміщенні ЖЕКу №1 зібралися роботяги на засідання страйкового комітету КП "Наше місто". Адже обіцянки влади, що всі прості робітники будуть працевлаштовані, та графік виплати заборгованої плати не виконуються. В область, а це питання на контролі в голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка, який дав доручення до 1 квітня виплатити всю заборговану зарплату, інакше винних буде притягнуто до кримінальної відповідальності, подається неправдива інформація про зменшення боргу. А насправді гроші людям виплачено лише за січень і вересень, залишаються жовтень, листопад, грудень і вже нависає лютий, тобто знову чотири місяці.

Натомість один Руслан Ярославович (Козир) призначив директором новоствореного комунального підприємства "Трускавецьтепло" іншого Руслана Ярославовича (Крамара). І керувався тут, як і в призначенні на "Трускавецьжитло" іншого депутата Олександра Ткаченка, міський голова зовсім не фаховістю і досвідом роботи в комунальній галузі претендентів, а бажанням отримати більшість у міській раді. Адже обидва депутати лідери політичних сил, які представлені в раді п'ятьма "штиками". І Руслан Крамар, який ще зовсім недавно приходив на страйк працівників КП "Наше місто" і запевняв, що він за народ, що людям треба виплатити заборговане, треба бути згуртованими і наполегливими тепер, розповідають, каже страйкарям, що "міська рада не дійна корова, виплатять може ще за жовтень, а за решту судіться з Алієвим і Грицаком"…Отакий от черговий фінт мегапослідовного лідера "Батьківщини", який на День прапора йшов у колоні за єдиного кандидата Руслана Козира, свою кандидатуру зняв на користь Євгена Юника, активно виступав за повсюдне встановлення автономного опалення, а тепер очолив підприємство централізованого теплопостачання…

Але ми відволіклися від теми. Окрім невиплати заборгованої зарплати страйковий комітет стурбований повідомленням, яке 25 лютого під підпис роздали всім працівникам КП "Наше місто". А повідомлення це "ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ з роботи згідно п.1 ст.40 Кодексу України про працю у зв'язку із реорганізацією КП "Наше місто" та на виконання рішення сесії міської ради "Про проведення досудової санації КП "Наше місто". Останнє речення повідомлення вселяло мало надії: "ПРИ НАЯВНОСТІ посад протягом двох місяців вам буде запропоновано роботу". Тобто наявності може і не виявитися! Отже всі запевнення депутатів, що санація проводиться для оздоровлення підприємства, щоб кошти не йшли на штрафи і борги, і не торкнеться простих працівників, виявилися оманливими, якщо не відверто неправдивими. Присутній на засіданні страйкового комітету правовий інспектор Львівської обласної житлово-комунальної інспекції Андрій Добжанський запевнив, що згідно роз'яснень Міністерства юстиції при реорганізації людям має бути ГАРАНТОВАНО забезпечено робоче місце на нових підприємствах. Має бути бути НЕ ЗВІЛЬНЕННЯ, а ПЕРЕВЕДЕННЯ! А так є повідомлення про звільнення і невідомість, людей фактично залишили у "підвішеному стані", немає розписаного штату, структури нових підприємств. Тож про незаконні дії міської влади і адміністрації також буде повідомлено Львівську обласну адміністрацію і прокуратуру. Наступного тижня на середу, 9 березня, планується приїзд у Трускавець комісії з обласної ради та облдержадміністрації. Тож тихо розігнати трьохсотенний колектив не вдасться.

Іра Циган, газета "Франкова криниця Підгір'я"

Кому дякувати за Народний дім, або Справедливість передусім

У терцентрі на святкуванні "Різдва в українській родині" серед інших з вітальним словом виступила директор Народного дому пані Олена Соляник. Після гарного вітання зі святом, вона подякувала новій міській владі за те, що ця передала у розпорядження Народного дому добре укомплектоване приміщення з гарним концертним залом, яке розміщене у другому корпусі міської ради, що на вулиці Бориславській, 2. І нічого в цьому крамольного нема. Все правильно. Нарешті старанням влади культпрацівники Народного дому отримали нормальний осідок, бо до цього часу поневірялися то в кінотеатрі, то в читальні, то взагалі під відкритим небом. Тепер вони зможуть виконувати свої обов'язки у нормальних умовах, проводити культурно-масові заходи, розвивати народно-мистецьку творчість. У цьому контексті хотілося б зробити лише одну невелику поправку, або доповнення, чого не зробили ні представник влади, ні депутати міськради. А треба було, напевне, сказати, що цей зал відремонтовано, технічно оснащено, замовлено і виготовлено крісла минулою міською владою і, зокрема, міським головою Левом Грицаком.

Для кого це зараз важливо? Ніби ні для кого. Адже піаритися немає потреби, бо вибори давно минули, а до наступних ще дуже далеко. Новому міському голові Руслану Козиру теж, гадаємо, немає потреби приписувати собі того, чого ще не зробив. А йдеться тут про елементарне - справедливість, яка чи до виборів, чи після виборів, буде в ціні.

А справа виглядає так. Колишній Народній дім, де зараз кінотеатр "Злата", завжди був кінотеатром. Тому міська рада ще позаминулої каденції вирішила його приватизувати. І, як стверджує колишній міський голова Лева Грицак, правильно зробила. Адже сучасний, добре обладнаний кінотеатр потрібний для міста. І на сьогодні він є діючим.

У той же час гостро стояло питання і з Народним домом. Для цього потрібно було знайти відповідне приміщення. Водночас перед міською радою стояло питання концентрації відділів і служб в одному місці з тим, щоб створити вигідні умови для обслуговування людей та підняти на вищий рівень роботу самих підрозділів міської ради. З цією метою керівництво міської ради домовилося із дирекцією ЗАТ "Трускавецькурорт" про передачу у комунальну власність другого корпусу санаторію "Берізка". Ця справа увінчалася успіхом. Невдовзі тут розмістилися деякі управління та відділи міської ради.

Водночас у Лева Грицака виникла ідея розмістити тут , на базі залу лікувальної фізкультури, Народний дім. Її матеріалізація розпочалася з виготовлення проекту на реконструкцію цього приміщення, а згодом приступили до реконструкції, придбання обладнання, виготовлення меблів. З коштами було не легко, бо саме назрів пік економічної кризи. Та ремонтні роботи поволі просувалися і під кінець другої каденції Лева Грицака сесійний зал, як його спочатку називали, був практично готовий до експлуатації. Тобто гарно відремонтовані усі приміщення, встановлено сцену, змонтовано аудіо - відео обладнання, виготовлено добротні крісла, які ще не було встановлено, бо виконавцю треба було виплатити 280 тисяч гривень.

- Це єдине, що ми не змогли встановити, - говорить Лев Грицак. - Ці гроші треба було заплатити підряднику. Такі гроші були, але з огляду на те, що комунальне підприємство влізло у великі борги, були проблеми з виплатою заробітної плати, тому ми намагалися вести політику на підтримку комунального підприємства. А ця сесійна зала, що готувалася під Народний дім, могла ще почекати. Тим більше, що вона була потрібна не так трускавчанам, як самим депутатам, яким надоїло поневірятися по чужих залах, проводячи сесії. Отож, новій владі залишилося хіба що перерахувати за крісла ці гроші і встановити їх. Що вона і зробила.

Зараз у цьому теплому, затишному гарно умебльованому залі проходять сесії міської ради, культурно-масові заходи Народного дому.

При нагоді було б доречним згадати і про інші добрі господарські справи колишнього мера, які стосуються виключно міської ради. Очоливши міську раду, Лев Ярославович приступив до ремонту приміщень міської ради, які уже давно потребували якісного оновлення. Ремонт кабінетів, пригадує він, робили в основному за кошти інвесторів. Ремонт місць загального користування вівся за рахунок бюджету. Подібна ситуація була і з оновленням кабінетних меблів. Окрім цього тут було встановлено пожежну сигналізацію, охоронну сигналізацію, відеонагляд.

- Правда, за відеонагляд мені дорікали, мовляв, для чого я це зробив, - пригадує Лев Грицак. - Справа в тому, що ми мали декілька випадків, коли нас хотіли звинуватити у недобросовісності наших працівників, бо у відвідувачів (в основному у відпочивальників) зникали якісь речі. З допомогою відеонагляду вдавалося швидко встановити причину, повертати речі і знімати звинувачення з працівників ради, а відповідно тримати на належному рівні імідж міської ради

Дуже важливим внеском Лева Грицака у ефективність роботи міської ради була практично стовідсоткова комп'ютеризація усіх служб. Ще за Богдана Матолича тут було декілька малопотужних комп'ютерів. Власне, він і почав впроваджувати у дію цю програму. Лев Ярославович довершив її, забезпечивши практично усі підрозділи новою комп'ютерною та друкарською технікою.

- А як ви дивитися на те, що новий міський голова розпочав новий ремонт зі свого кабінету. Адже ще зовсім не постарів той вид, який отримав кабінет після вашого ремонту? - цікавимося у колишнього мера.

- Ну. зазвичай кожен новий господар має на це своє бачення. - говорить Лев Грицак. - Ремонт треба робити, це однозначно. Життя на місці не стоїть. Однак, на мою думку, першочерговий ремонт потрібно провести у другому корпусі міської ради, на який практично розроблено проектну документацію. Це старе приміщення, яке давно потребує ремонту. Його кабінети, коридори, сходи, комунікаційні системи у дуже неприглядному стані. А тут, як ви знаєте, розміщені головні управління та відділи міської ради. Туди звертаються люди за допомогою у важливих справах. Тому, гадаю, депутатам, міському голові вартувало б подумати над тим, де знайти кошти на ремонт цього корпусу, щоб він обійшовся міському бюджету якнайдешевше.

З огляду на це наш допитливий читач може поцікавитися - а звідки міський голова бере кошти на ремонт свого кабінету? Чи не краще було б їх використати, наприклад, для погашення боргу по зарплаті комунальникам, чи на той же ремонт другого корпусу?

Для такого допитливого читача відповімо - з неофіційних джерел нам стало відомо, що це ремонт Руслан Ярославович розпочав за власні кошти. Отже має на це не лише юридичне , але й моральне право. Дуже хотілося б вірити, що це не перша, і не остання така благочинна акція міського голови. А втім, гадаємо, він себе не ущемить. Рано чи пізно, а це якось окупиться.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.