Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№39 (283) 18 квітня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці відкривається новий ресторан

На 26 квітня (Великодній вівторок) у Трускавці заплановано відкриття нового ресторану під назвою "Дворик Лева". Новий комплекс розміщений на розі вулиць Воробкевича та Макомацького (її ще називали Проектною та Депутатською, це дорога від Річок до міського стадіону). Дуже хороший дизайн, споруда гармонійно вписується в навколишню архітектуру, відзначається довершеністю та досконалістю форм, є ознакою хорошого естетичного смаку. Не таємниця, що новий ресторан є власністю родини генерального директора санаторію "Карпати" Лева Грицака, тому і назва відповідна.

Після відкриття ресторану в близькому майбутньому планується відкрити і сучасний готельний комплекс. Детальніше про захід відкриття "Дворика Лева" в наступному номері вісника.

"На Великдень у Трускавець"

Як повідомила на понеділковій нараді 18 квітня завідувач відділу культури ТМР Світлана Ковальчин, 25 квітня в місті проходитиме захід "На Великдень до Трускавця". Триватиме він у післяобідній час, коли люди вийдуть із церкви. У його програмі - виставка народної творчості та ремесел, святковий ярмарок, конкурс дитячого малюнку на асфальті, гаївки, вечірня програма для молоді. Розпочнуться святкування о 13.00, завершаться о 21.00.

На КП "Наше місто" подають в суд

Підприємство "Ком-Еко" подало в суд на КП "Наше місто", повідомив на понеділковій нараді 18 квітня в. о. гендиректора підприємства Теодозій Копко. Також позов на 100 тисяч гривень виграло стрийське сміттєзвалище. Ще немає остаточного рішення по позову від санаторію "Карпати", а вже відкрито виконавче провадження по даній справі на суму 50 тисяч гривень. Подали на комунальників і підрядні організації, які виконали робіт на суму 352 тисячі гривень.

Основні засоби КП "Наше місто" мають бути передані на баланс новостворених комунальних підприємств, вважають у трускавецькій мерії. Проте частина майна КП "Наше місто" перебуває під арештом.

Італійці реконструюватимуть "Карпати"

Італійці реконструюватимуть Карпати Минулого четверга, 14 квітня, представники італійських бізнесових кіл за сприяння Торгівельно-Промислової палати Італії в Україні (керівник - Мауріціо Карневале) здійснили робочу поїздку до Трускавця. Одним із пунктів їхнього перебування в нашому місті став санаторій "Карпати". Гості із Італії оглянули санаторій, поспілкувалися з генеральним директором оздоровниці Левом Грицаком та його заступниками Іваном Скибаком та Володимиром Кушніром. В робочому режимі були обговорені питання реконструкції концертного залу санаторію, який повинен стати центральним пунктом культурного відпочинку не лише для відпочивальників "Карпат", але і гостей, які перебувають на відпочинку в інших санаторіях міста. Для цього зал потрібно дещо оновити, покращити його внутрішній вигляд, зокрема освітлення, модернізувати систему теплопостачання, здійснити інші заходи, щоб в залі було по максимуму комфортно і відпочивальникам-глядачам, і артистам, які постійно дають свої концерти в "Карпатах" (для прикладу, на Великдень в санаторії виступатиме Олег Марцинківський). Реконструювати планують і дискотечний зал, і зимовий сад, і інші красиві куточки санаторію, які повинні стати ще кращими, зручнішими, приємнішими для відпочинку.

Слід сказати, що модернізація санаторію розпочалася одразу ж після повернення Лева Грицака на посаду генерального директора "Карпат", її наслідки вже помітні і для працівників оздоровниці, і для відпочивальників.

Перехід на автономне опалення не означає хаотичного від'єднання

Депутат Трускавецької міської ради, обраний за партійними списками, керівник КП "Трускавецьтепло" Руслан Крамар на понеділковій нараді 18 квітня попросив місцеві ЗМІ донести до мешканців міста месидж від влади, що перехід на автономне опалення, курс на який взяла трускавецька влада, зовсім не означає хаотичного від'єднання від мереж централізованого опалення. "Процес від'єднання від ЦО повинен проходити в межах чинного законодавства, таке від'єднання повинно узгоджуватися з органом місцевого самоврядування", наголосив чиновник. Депутат повідомив, що знято напругу із питанням працевлаштування робітників, які працювали в філії з теплопостачання КП "Наше місто" (частина з них переходить на роботу в новостворене КП "Трускавецьтепло"), а атож повідомив, що аварія на теплотрасі котельні по вулиці Коцюбинського була ліквідована. Закінчення опалювального сезону 2010 - 2011 означає автоматичний початок робіт по підготовці міста до опалювального сезону 2011 - 2012, зауважив депутату мер Трускавця і дав доручення активніше зайнятися власне цією справою.

А керівник КП "Трускавецьжитло" Олександр Ткаченко поінформував, що протягом минулого тижня було вчасно відредаговано на 43 виклики по житловому сектору та на 57 викликів по зупинці ліфтів.

Трускавець - Москва: братні обійми-2

Як повідомив на понеділковій нараді 18 квітня заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський, в неділю в місті побувала делегація з Російської Федерації. Серед гостей - представники туристичної галузі дружньої нам держави, а саме керівництво російського союзу туріндустрії, керівництво комітету по туризму московської асоціації підприємців. Вдалося досягти вагомих результатів - Трускавець стане членом російської асоціації туризму, росіяни організують чи посприяють проведенню днів Трускавця в Москві, щоб росіян щораз більше і більше приїжджало на нашу Богом благословенну землю. "Цінова політика у Трускавці їм значно цікавіша, ніж у них на батьківщині", зазначив Юрій Яворський.

Буде нова аварійна служба

"Ми працюємо над створенням нової аварійної служби по всіх напрямках", повідомив мер Трускавця Руслан Козир на понеділковій нараді 18 квітня. Планується створити єдиний диспетчерський пункт, куди можуть звертатися мешканці, яким потрібна допомога у вирішенні тієї чи іншої проблеми. Наразі трускавчани часто отримують відмову чи їх перенаправляють в інші служби, поскаржився міський голова і додав, що інколи люди відкривають телефонний довідник і не розуміють, куди саме їм звертатися. Створення нової аварійної служби було б виконанням одного з пунктів передвиборчої програми пана Козира в підрозділі "Зручне місто".

Змагання з плавання в "Спортовці"

Ми вже повідомляли, що 12 квітня в ДЮСК "Спортовець" відбулися установчі збори по створенню благодійного фонду допомоги ДЮСК. Після зборів їхні учасники пішли у плавальний басейн закладу подивитись на змагання з плавання серед учнів 1 - 8 класів загальноосвітніх шкіл м. Трускавця "Відкрита першість ДЮСК "Спортовець". Нижченаведена інформація люб'язно надана нам адміністрацією "Спортовця".

Змагання з плавання в Спортовці

Відкривав змагання директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович. В урочистому відкритті змагань приймав участь міський голова Руслан Козир, який побажав учасникам змагань хороших спортивних результатів і міцного здоров'я та висловив своє задоволення від того, що така кількість дітей (понад 150 учнів) приймає участь у стартах, а їхні батьки прийшли підтримати та по вболівати за них. Також Руслан Козир закликав учасників змагань регулярно займатись активною руховою діяльністю та без пропусків відвідувати спортивні секції ДЮСК "Спортовець", в якому для дітей міста створені належні умови для занять фізичною культурою і спортом.

У плавальному басейні змагання проводились у великій ванні для учнів 1-4 класів на дистанції 25 метрів вільним стилем та на дистанції 50 метрів різними способами плавання для учнів 5-8 класів.

Початківці, які тільки освоїли навик плавання та навчились триматись на воді, змагались у малій ванні і після проливання дистанції 10 метрів всі отримували красиві свідоцтва ДЮСК "Спортовець" - "Я вмію плавати". Благодійну допомогу у друкуванні таких свідоцтв надало видавниче підприємство "Плеяда" (директор Павло Гурба). По завершені змагань 54 призери змагань з плавання у великому басейні були нагороджені медалями та іменними грамотами ДЮСК "Спортовець".

А 13-14 квітня у спортивному залі ДЮСК "Спортовець" відбулись чергові змагання "Старт до Олімпу" серед учнів 1-4-х класів. "Старт до Олімпу" - це спортивно-розважальні ігри серед учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл Трускавця. Проводяться вони з квітня 2005 року чотири рази на рік у1, 2,3 та 4 класах. Ідею запровадження цих змагань та назву їм дав почесний громадянин міста, нині покійний, Лоб Іван Павлович, який присвятив своє життя розвитку дитячого спорту і у 1981 році відкривав спортивну школу (теперішній Трускавецький дитячо-юнацький спортивний клуб "Спортовець").

Педагогічний колектив ДЮСК "Спортовець" приділяє особливу увагу проведенню таких змагань, розуміючи важливість цих перших стартів для подальшого формування у дітей необхідності фізичного самовдосконалення, ведення здорового способу життя, зацікавленості до спорту високих досягнень.

Для дітей була створена святкова атмосфера, проведено урочисте відкриття з підняттям Державного Прапору під Гімн України . З вітальними словами до учасників звертався директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович, який запрошував всіх учасників до занять видами спорту, які культивуються у "Спортовці" - плаванням, волейболом, баскетболом, футболом, тенісом, вільною боротьбою та боксом, і подякував адміністраціям та вчителям загальноосвітніх шкіл міста за активну підготовку та участь у даних змаганнях. Головний суддя Ігор Гургула ознайомлював присутніх з програмою змагань та представляв команди. Учасниками цьогорічних змагань у "Спортовці" були команди 1 - 4 класів які отримали перемогу на шкільних змаганнях у першому етапі спортивно-розважальних ігор.

Переможцями та призерами змагань стали команди:

- Серед учнів 4 класів: І місце - "Метеор" ЗНЗ №3, ІІ місце - "Стріла" СЗШ№1, ІІІ місце - "Ракета" НВК "СЗШ№2-гімназія".
- Серед учнів 3 класів: І місце - "Мауглі" ЗНЗ №3, ІІ місце - "Блискавка" НВК "СЗШ№2-гімназія", ІІІ місце - "Соколята" СЗШ№1.
- Серед учнів 2 класів: І місце - "Чемпіон" НВК "СЗШ№2-гімназія", ІІ місце - "Карпати" ЗНЗ №3, ІІІ місце - "Сонечко" СЗШ№1.
- Серед учнів 1 класів: І місце - "Комета" ЗНЗ №3, ІІ місце - "Зірочка" НВК "СЗШ№2-гімназія", ІІІ місце - "Колобок" СЗШ№1.

Всі учасники фінальних змагань ( 145 учнів 1-4 класів СЗШ м. Трускавця) отримали медалі та іменні грамоти. Нагородження проводили - директор ДЮСК "Спортовець" Любомир Мацькович та головний суддя змагань - Ігор Гургула.

Освітянські новини

Як повідомила на понеділковій нараді 18 квітня в. о. завідувача відділу освіти ТМР Надія Сенишин, триває акція прибирання територій біля освітніх установ до Великодніх свят. Об'їзд шкіл та садочків та їхній огляд відбудеться в Чистий Четвер, повідомила заступник міського голови Трускавця Валентина Бодак. А тим часом території шкіл та садків міста повинні бути належним чином огороджені, звернула увагу головний державний санітарний лікар міста Наталія Когут.

Минулого тижня у Трускавці відбувся міський семінар вчителів зарубіжної літератури. Також було проведено розширене засідання Літературного клубу учнями 5, 8, 10 класів. Засідання було присвячене польській поезії, майстер-клас проводила Любов Гривняк із БУТ. Діти декламували не лише вірші видатних польських поетів Міцкевича, Словацького, Кохановського, але і власні поетичні твори.

На базі БУТ відбулася і міська учнівська конференція "Відлуння Чорнобиля", в якій взяли участь ліквідатори аварії на ЧАЕС, які проживають у нашому місті. Готуються освітяни і до проведення традиційного конкурсу "Мелодія намиста" (проходить до Дня Матері), відбіркові прослуховування пройдуть одразу після Великодня.

Не стихають пристрасті навколо нового начальника відділу освіти, якого призначать в таємному режимі одразу після Великодня. Журналістам вхід на засідання конкурсної комісії суворо заборонений. Серед прохідних кандидатур називають викладачів ДДПУ Михайла Шубака та Миколу Цимбала.

Собаки житимуть

На сесії ТМР 14 квітня депутат Євген Юник підняв тему бродячих тварин та запропонував надіслати звернення до сусідніх міст Дрогобича, Стебника та Борислава із пропозицією дане питання вирішувати спільно. А вже на понеділковій нараді 18 квітня мер Трускавця Руслан Козир повідомив, що заключено угоду із притулком і тепер псів у Трускавці відловлюватимуть і віддаватимуть захисникам тварин. Таким чином видно, що правда все-таки вийшла на верх і мер був неправий, коли заявляв, що проблема бездомних собак у Трускавці - фантазія одного журналіста (ресторан "Оскар", 9 лютого).

В Трускавці буде "Super Radio" від Хорошковського?

ДП "Новий Обрій" отримало ліцензію від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на мовлення з використанням частоти 100,6 МГц у м. Трускавці Львівської області, повідомляє наше джерело.

Тепер на цій частоті 24 години транслюватиметься музично-розважальний радіоканал "Super Radio" (20% інформації, 80% музики). Про власника ліцензії ДП "Новий Обрій" є суперечлива інформація: за одними джерелами - це підприємство пов'язане з Валерієм Хорошковським, за іншими - з СКМ Ахметова, та вони цю інформацію спростовують. Крім права на мовлення в Трускавці ДП "Новий Обрій" отримало всі 55 ліцензій в Україні, на які подало заявку.

Бориславці під загрозою відключення електроенергії

15 квітня 2011 року в приміщенні сесійної зали Бориславської міської ради відбулася зустріч мешканців міста з депутатами Львівської обласної та Бориславської міської рад від ВО "Свобода". Основна тема зустрічі - ситуація, що склалася навколо відключення мешканців міста від електропостачання. Місцеві свободівці, вивчивши проблему довкола конфлікту між НГВУ "Бориславнафтогаз" та ВАТ "Львівобленерго", які є винуватцями даної ситуації, виступили організаторами зустрічі між сторонами конфлікту, мешканцями міста та депутатами. Заслухавши всі сторони, Юрій Химин запропонував шляхи вирішення даної проблеми, які були підтримані всіма учасниками зустрічі. Депутат Львівської обласної ради Юрій Зірченко у своєму виступі зазначив, що обласні депутати від ВО "Свобода" докладуть максимально зусиль для вирішення даної ситуації. А він особисто бере вирішення даної проблеми під свій контроль.

Висловився на рахунок даної проблеми і депутат обласної ради Осип Магур. Він також підтримав пропозиції попередніх виступаючих, зазначивши при цьому, що даний конфлікт є відображенням порушення прав громадян різними комерційними структурами-монополістами з надання послуг населенню по всій Україні.

Насамкінець, голова міської організації ВО "Свобода" Юрій Химин наголосив, що ситуація загострилася настільки, що люди готові до радикальних методів її вирішення, в тому числі - блокування роботи згаданих підприємств. Учасниками зустрічі було прийнято рішення звернутися до голови Львівської обласної ради Олега Панькевича з проханням посприяти у вирішенні даної ситуації.

Власна інформація

Дороги Дрогобицького району потребують негайного ремонту

Як зазначив на нараді з питань проведення ремонту комунальних доріг в населених пунктах Дрогобицького району голова РДА Михайло Сендак, дороги знаходяться в жахливому стані. Фінансування на ремонтні роботи відсутнє, тому потрібно шукати місцеві резерви. Керівник району наголосив, що правоохоронцям слід посилити роботу щодо недопущення самовільного вивозу гравію в районі. Поки готується проектно-кошторисна документація для відкриття місцевого гравійного кар'єру, голова райдержадміністрації доручив Дрогобицькому управлінню водного господарства визначити місця, де без порушень та шкоди навколишньому середовищу, а навпаки, для розчищення русел річок сільські, селищні ради можуть брати піщано-гравійну суміш для ремонту комунальних доріг.

У Дрогобицькому районі висадили 25 га лісу

Під час Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу - в твоїх руках школярі" Дрогобицького району разом з працівниками лісогосподарських підприємств посадили понад 180 тис. дерев лісових порід. Таким чином, закладено нові лісові насадження загальною площею біля 25 гектарів. Про це ЗІКу повідомили у відділі з питань внутрішньої політики Дрогобицької райдержадміністрації. Зокрема, учні Лішнянської СЗШ І-ІІІ ст. висадили 14 тис. дубів на площі 2,1 га Лішнянського лісництва Дрогобицького держлісгоспу.

У Дрогобичі іспанці хочуть рекультивувати сміттєзвалище та збудувати переробний завод

15 квітня міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський провів зустріч з представниками іспанської фірми "HERA". На зустрічі йшлося про рекультивацію міського сміттєзвалища та побудову сміттєпереробного заводу, - передає кореспондент ЗІКу. Проект, який для реалізації у Дрогобичі запропонували іспанці, двоетапний. Перший етап передбачає рекультивацію міського сміттєзвалища; другий - побудову сміттєпереробного заводу з отриманням продукту переробки електроенергії, тепла або ж газу.

Як зазначили гості з Іспанії, цей проект не є бізнесовим, а має екологічні цілі, які зводяться до того, щоб у результаті рекультивації на місті сміттєзвалища з'явився парк. Ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу інвестори мають намір взяти у концесію. Як зазначив міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, наразі Дрогобич отримував пропозиції щодо побудови сміттєпереробного заводу від інвесторів з Туреччини, Китаї, Швеції, Польщі. Однак, як сказав Олексій Радзієвський, з іспанцями співпраця є найбільш реальною, оскільки вони пропонують через переробку сміття отримання кінцевого продукту.

Передбачено, що сьогодні представники іспанської компанії "HERA" оглянуть всі сміттєзвалища регіону та ділянку, де можливо розмістити завод. У результаті зустрічі буде підписаний протокол намірів.

Компанія "HERA" працює у 25 країнах. Свій проект "HERA" реалізовує зараз і в українському місті Алушті.

www.zik.com.ua

Із сесії ТМР 14 квітня

із сесії ТМР 14 квітня У четвер, 14 квітня, відбулася сьома сесія ТМР, найгостріше питання, яке розглядалося, стосувалося малих архітектурних форм, але воно було протиснуте мером міста за допомогою 29 штиків шляхом поіменного голосування. Серед інших питань - затвердження програми підтримки розвитку міського радіомовлення і цільової програми соціального захисту населення (останнє питання - з подачі депутата Євгена Юника), передача автотранспорту, основних засобів і майна від КП "Наше місто" до комунальних підприємств "Трускавецьтепло", "Трускавецьжитло" і "Парку курортному". Депутати дали згоду на виготовлення проекту землеустрою та технічної документації для будівництва громадської вбиральні на бульварі Юрія Дрогобича. Збільшення кількості громадських туалетів є однією з вимог розміщення та організації у Трускавці фан-зони Євро-2012, а це додатково до шести тисяч гостей та вболівальників. Під громадську вбиральню виділено 60 м. кв., і швидше за все проект фінансуватиметься коштами УЕФА.

Проектному підприємству "Капітоль", яке орендує приміщення у другому корпусі міської ради на Бориславській, 1 зменшено площу на одну кімнату і відповідно орендну плату. У звільнене приміщення переселятимуть службу у справах неповнолітніх.

Питання нарахувань оплати за спожиту електроенергію підняв депутат Ігор Стасик (група "За зміни"). Пільговиків обдурюють двічі - спочатку вони оплачують за підвищеним тарифом, бо, нібито, спожили більше 150 кіловат світла, а згодом втрачають і пільгу на 50%-ву оплату.

Депутат Ігор Гарванко подав свої запити до комісій з питань ЖКГ та питань бюджету. Стосувалися вони виділення коштів на ремонт даху будинку № 5 по вулиці Річки та заміну електромереж гуртожитку на Івасюка, 9. А депутат Іван Герльовський за дорученням мешканців Стуса, 1 підняв питання зупинки навпроти магазину "Барвінок", яка не функціонує належним чином через забудівника Артимовича. Порушив депутат і питання зупинки ліфта в одному з під'їздів цього ж будинку.

Хіба пані а-ля Мерлін Монро є обличчям Трускавця? З таким риторичним запитанням звернулася до депутатів та всіх присутніх Галина Шиманська, маючи на увазі біл-борди при в'їзді в наше прекрасне місто. Депутат попросила колег повернутися до питання земельної ділянки позаду "Технолюксу", провести громадські слухання, а саме питання переголосувати вже в поіменному режимі. А депутат Анатолій Стародуб повідомив, що його партія "Удар" ініціюватиме заборону продажу алкоголю та сигарет у малих архітектурних формах на території Трускавця. Своє звернення по цьому ж питанні він скерував у відділ захисту прав споживачів та Службу у справах дітей.

Найбільш потужним був виступ депутата від КУН Ігоря Ластовецького. Нові двері, які встановили в корпусі № 2 ТМР, він порівняв із гаражними, а якщо б там ще прорізати віконечко для передач, то вони "змахують" на тюремні. Це не на жарт образило міського голову, який спалахнув, наче сірник і навіть перейшов на особистості - сказав, що хай депутат цікавиться станом справ у своєму робочому кабінеті і в СШ № 2, де той працює, взагалі. А крім того, чому депутат не вніс свої пропозиції перед тим, запитав мер. Ігор Ластовецький не залишився в боргу і дав свою відповідь, на яку мер знову ж таки зреагував ще однією реплікою.

Підняв депутат Ластовецький і питання по Біласу та Данилишину, про яких все чомусь депутати "забувають" і ніяк не дадуть їм звання "почесних громадян Трускавця", а також вкотре нагадав про потребу дотримання на території Трускавця закону про мови, для цього повинна функціонувати комісія при ТМР і потрібно поновити її склад. Актуальні для мешканців будинків 102 та 104 по Стебницькій підняв депутат Сергій Мицик. Депутат Богдан Габшій озвучив анонсоване "ТВ" питання порушення чинного законодавства начальником міського УЖКГіБ, дану проблему розглядатиме комісія з питань законності, повідомив депутат Богдан Процишин.

Депутат Володимир Наконечний зачитав звернення підприємців, які працюють на ринках "Славутич", "Галицький підприємець", "Дукан" та "Зодіак". Керівники ринків сиділи в залі, згодом слово надали і представниці зі "Славутича" Наталії Петрівській. Підприємці погрожують піти шляхом тих осіб, які не платять податки та здійснюють несанкціоновану торгівлю, адже влада спеціально для них хоче забудувати Майдан незалежності. Проте бурхливі дискусії не дали результату, який би задовольнив законослухняних підприємців - центральну площу міста все ж перетворять на базар-шанхай, за це проголосувало 29 козирівських штиків. Проти був один депутат Ігор Ластовецький, утрималися "Свобода", Партія Регіонів, депутат Наконечний, а депутат Процишин, раціональні пропозиції якого просто проігнорували, принципово не брав участі у голосуванні. Перерву депутати прогостилися в музеї Біласа, куди їх "на канапки" запросив міський голова (там було відкриття виставки Михайла Яремківа, про цю подію - в цьому ж номері вісника).

Інші питання були технічні та земельні, тож на них не акцентуємо нашої уваги. Сьогодні (18 квітня) проходить і сесія Бориславської міської ради, де теж основні - земельні питання. А наступна (восьма) сесія ТМР пройде в останній четвер травня, повідомив секретар ради Петро Шумин.

Володимир Ключак

Із наради комунальників у Бориславі

Чергову щотижневу нараду із керівниками комунальних служб міста міський голова Володимир Фірман розпочав зі скупого повідомлення про своє дводенне перебування у Києві. Наразі міністр палива та енергетики Юрій Бойко та інші високопосадовці з міністерств екології та надзвичайних ситуацій, із якими міський голова Борислава зустрічався під час робочої поїздки до столиці, уважно вислухали прохання та пропозиції міської влади. Грошей для вирішення міських проблем не дали, проте пообіцяли допомогти. Коли це станеться, на думку Володимира Фірмана, сказати складно. Держава сьогодні фінансує лише цільові програми, тож розраховувати на серйозні фінансові ресурси з Держбюджету Бориславу можна хіба що з наступного року.

Ситуація надзвичайно складна. Мешканці центральної частини міста уже сьогодні повинні зробити реальні кроки, щоб до початку нового опалювального сезону перейти на індивідуальні системи опалювання. Котельня по вул. Д. Галицького виведена із експлуатації, і сьогодні не відомо, чи вдасться віднайти кошти, щоб забезпечити центральну частину міста альтернативним теплом. Складно нині також спрогнозувати, якою буде вартість того тепла та чи зможуть бориславці за нього заплатити.

Міський голова повідомив, що до міської ради надійшов лист від ТзОВ "Ком-ЕкоБорислав" про необхідність збільшення плати за утилізацію сміття на 50 відсотків для усіх споживачів м. Борислава і Трускавця - юридичних осіб, підприємців та населення. Запропоновані "Ком-Еко" розрахунки нового тарифу наразі вивчає відділ економіки, проте зухвала поведінка керівників приватної фірми зі Львова щодо міської влади та населення у питаннях експлуатації міського сміттєзвалища та вивезення сміття із контейнерних майданчиків спонукає міську владу ініціювати процедуру розірвання договору.

У місті йде підготовка до Паски. До прибирання долучилися громадські організації. Але, на жаль, маємо у місті ще таких горе господарів, які категорично відмовляються наводити порядок на відведених ділянках. Не зрозумілу позицію зайняли підприємці, які торгують на вулицях Весняна, Тернавка та інших територіях, що прилягають до міського ринку. Вони не тільки відмовляються платити ринковий збір, але й не хочуть долучитися до ліквідації стихійних сміттєзвалищ на висипах, які самі утворили. Якщо порозуміння знайти не вдасться, то міській владі доведеться вживати заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі на вул. Весняній та Тернавці.

Перший заступник міського голови Руслан Зелінський навів кричущий факт безгосподарності, коли посеред білого дня вантажний автомобіль державний номер В 24-13 ІН висипав купу сміття на вул. В. Івасюка. Державтоінспекції дано доручення розшукати власника автомобіля та притягти його до відповідальності. Міський голова нагадав керівникам комунальних підприємств, що усі вони наділені повноваженнями складати протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні грубих порушень правил благоустрою та порядку утримання території Борислава. Треба ширше використовувати ці права. Якщо люди не розуміють, що там, де живеш, смітити не слід, хай відчують це на власній кишені. Чисто не там, де прибирають, а де - не смітять. І якщо ми усі не керуватимемося цим принципом у повсякденному житті, домогтися порядку в місті буде складно.

Газета "Нафтовик Борислава"

"Сонячний день" Михайла Яремківа

Михайло Яремків 14 квітня 2011 року у Музеї Михайла Біласа відбулося відкриття персональної виставки живопису Михайла Яремківа "Сонячний день" і презентація мистецького довідника, присвяченого творчості художників Прикарпаття "Силуети рідною міста: на перетині історії та культури" (автор-упорядник М. М. Яремків. Тернопіль, 2011 ).

Художник, педагог Михайло Миколайович Яремків народився 11 листопада року в с. Бережниця Стрийського району Львівської області. Закінчив Самбірське педагогічне училище, Дрогобицький педагогічний інститут ім. Івана Франка, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника. Працював художником-оформлювачем у Симбірській міжрегіональній художньо-оформлювальній майстерні, вчителем у заочній середній школі міста Самбора, з 1985 р. - викладач образотворчого мистецтва в Самбірському педагогічному коледжі імені Івана Филипчака. Член Національної Спілки художників України, учасник понад сорока всеукраїнських та міжнародних виставок.

Михайло Миколайович працює в жанрах натюрморту, пейзажу і жанрової композиції. Митцем створено серії картин, присвячених Самбору, рідному краю. Михайло Яремків - колорист, майстер, який не лише бездоганно володіє кольором, але й постійно розвиває кольорове бачення і світосприйняття. Кожна його робота - то мудра й щира розповідь - про рідну землю, про її незрівнянну красу, про мить швидкоплинного часу. Підвладні йому й романтичні пейзажі й виразні жіночі образи.

Важливі у творчому зростанні митця роботи: "Троянди", "Гармонія", "Недосяжне марево", "Втіха", "Хвилі трав", "З'ява", "Краса кохання", "Сріблясті птахи", "Солодкі плоди" та інші.

Майстер працює у техніці олійного живопису, застосовуючи популярний сьогодні прийом імпасто, творячи аля-пріма, на одному подиху. Вдало залучаючи флористичні елементи, Михайло Яремків створює художні твори великого звучання. У душі його постійно звучить музика квітів. Митець доносить до нас голос природи, її красу, біль, надії і мудрість. Величезну насолоду дістає митець від процесу пізнання і творення. Палітра кольорів сповнена багатством звуків, емоцій. Створені ним поетичні квіткові образи хвилюють своєю оманливою простотою і загадковістю. Мовою квітів художнику вдається передавати радість, любов, доброту, віру, світло, передчуття, тривогу за день завтрашній, пристрасть і надії.

Значну увагу Михайло Миколайович приділяє вихованню юних художників, щедро ділиться своїми знаннями і досвідом, а також популяризує творчість митців рідного краю. Він автор словника-довідника образотворчих термінів "Мистецтво: види, жанри" (Тернопіль. 2006). навчального посібника "Композиція: творчі основи зображення" (Тернопіль. 2005; 2-ге вид. - 2009), автор численних статей про художників Прикарпаття.

Людяність і працьовитість, щирість і доброта, любов до України і рідного краю характеризують творчу особистість Михайла Яремківа. Живопис Яремківа живий і правдивий. сповнений любові, сонячної життєдайної сили, чистий і світлий, як його душа щира, проста, українська, яка відчуває гармонію краси і природи.

Роботи Михайла Яремківа зберігаються у приватних колекціях України, Австрії, Німеччини, Польщі, США та інших країн.

Олена Білас-Березова,
директор Художнього музею Михайла Біласа в Трускавці

Поділіться цією новиною з братами і сестрами

Слава Ісусу Христу! Дорогі друзі! З ласки Божої та благословення Української Греко-Католицької Церкви цього року з 5 по 14 серпня 2011 р. Б. вшосте організовуємо міжнародну 10-тиденну пішу прощу родин мігрантів із Самброра у Зарваницю загальною відстанню 240 км.

піша проща родин мігрантів із Самброра у Зарваницю піша проща родин мігрантів із Самброра у Зарваницю

Якість цього молитовного, виснажливого походу потребує духовного провідництва, організаторських здібностей, жертви та свідчення. Якщо Ви готові поділитись тим, що Бог Вам дав, і маєте бажання, - долучіться до нас. Особливо звертаюсь до душпастирів та богопосвячених осіб, до семінаристів та катехитів, до молоді.

За 10 днів можна провести реколекції (одні з кращих) у цілоденній молитві, практикуванні терпеливості і служінні милосердям. Можна дати найкраще свідчення того, який добрий і всемогутній Господь!

Організатор прощі - Пасторально-місійний відділ УГКЦ. Вихід прочан із Самбора від храму Різдва Пресвятої Богородиці о 9. 30. (Свята Літургія о 7. 00). Прихід у Зарваницю у суботу 13 серпня в обідній час.

Орієнтовна щоденна програма прощі: 7.30 - св. Літургія; 8.45 - сніданок біля храму; 9.30 - вихід; 13.30 - молитва у храмі, обід; 15.45-16.20 - праця в групах; 16.30 - вихід; 20.00 - молитва у храмі, вечеря, нічліг. Для бажаючих - цілонічні чування в храмі.

Із собою треба мати: молитовник, вервицю або чотки, плащ-накидку від дощу, спальний мішок або покривало, карімат, змінне взуття та одяг, ложку, миску, горнятко, гроші на повернення та незаплановані витрати, специфічні медикаменти. Рекомендуємо йти у зручному (випробуваному) взутті.

Організаційний внесок - 50 грн.; для студентів, учнів - 25 грн. Харчування і нічліг у Зарваниці, а також повернення - за власні кошти. За інформацією звертатися: о. Василь Поточняк: - (044) 280 68 49, о. Ігор Козанкевич - (244) 224 58; п. Галина Заячкевич - 067 144 24 21. Детальнішу інформацію буде подано ближче до дати проведення паломництва.

Запрошуємо усіх! До зустрічі у серпні!

P.S. Поділіться цією новиною з братами і сестрами у монастирях, на парохіях, у семінаріях, у родинах, у навчальних закладах, на місцях праці...

о. Василь Поточняк - відповідальний за організацію прощі

З електронної пошти

Шановні журналісти "Трускавецького вісника"! В Інтернет-виданні "Трускавецький вісник" №33 (277) від 1 квітня 2011року було опубліковано повідомлення "Галина Шиманська виступає за збереження дитячих майданчиків", в якому йшлося про те, що на черговому засіданні шостої сесії Трускавецької міської ради, яке відбулося 31 березня 2011 року, Галина Шиманська виступила з депутатським запитом, в якому "різко розкритикувала обранців за те, що вони 24 березня прийняли 35-ма голосами рішення, яке дозволить підприємцю Р. Беднарчуку забудувати дитячий майданчик позаду магазину "Технолюкс" на вул. Стебницькій у м. Трускавці. Майданчик є місцем відпочинку дітей і дорослих кількох п'ятиповерхових (Стуса 4, Стебницька 74,76,78,) та дев'ятиповерхових (Стебницька72,80, Стуса, 2) будинків, незважаючи на протести мешканців. Звичайно, 35 "морально високих" народних обранців повинно би було хвилювати питання проведення дитячого дозвілля на поламаних гойдалках, пісочниці, де справляють нужду бездомні пси і коти, та на єдиному столику, де безробітні, та пенсіонери скорочують час. Але, мабуть, народним обранцям не до того. Час від часу у Трускавці появляються бажання здерибанити то "Дім учнівської творчості" з великою прибудинковою територією, а тепер ще і депутат міської ради Р. Беднарчук накинув око на прибудинкову територію. Правда з ходу операція викрадення спільної власності у громадян міста не вдалася. У 2008 році громадяни зібрали підписи проти дерибану і протестували успішно - відстояли свою територію. Сьогодні влада помінялася, змінився і кут зору на проблему. Ось стоїть "безхозна" дитяча площадка, нічия, а можна заробити. І "народні депутати" виносять рішення про надання земельної ділянки під забудову чотирьохповерхового магазину, депутатом-підприємцем Беднарчуком. Пані Шиманська в "Трускавецькому віснику" "висловила жаль з того приводу, що важливі для міста питання вирішуються зовсім не в сесійній залі, а поза нею, наприклад, в барі "Ретро"". Не знаю, що мала на увазі пані Шиманська, але вона точно підмітила, що виділення землі, тим більш чужої власності просто "за так" не буває. І не має значення де передавали гроші за незаконне рішення. Порушуючи священне право власності місцева влада наділяє забудовника (Беднарчука) чужою землею! Така оборудка всюди називається крадіжкою, бо згідно зі статтею 41 Конституції України: "Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Згідно зі ст.120 Земельного Кодексу: "При переході права власності на будівлю або споруду до громадян... до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташована будівля чи споруда". Згідно зі ст.42 Земельного Кодексу: "Порядок використання земельних ділянок на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються співвласниками".

Згідно зі ст. 10 Закону "Про приватизацію державного житлового фонду" №2482-Х11 від 19.06.92р.: "Користування закріпленою за приватизованим будинком прибудинковою територією здійснюється в порядку і на умовах передбачених Земельним Кодексом України". А Земельний Кодекс у ст. 89 передбачає: "У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки співвласників жилого будинку". Жителі Будинку по Стебницькій,80 створили ОСББ "Калина", перше в Трускавці, відсудили прибудинкову територію в міськради. Сьогодні у них нагло відібрали спільну сумісну власність. Але ми не здамося. Ми чули слова гаранта нашої Конституції: "Я скажу так: кальоним желєзом будемо вижигати, щоб всі ті знали, хто торкнеться руками до власності всього українського народу"... " поотбіваєм рукі - нічєго уже брать етімі рукамі"....

От і тест на перевірку для президента Януковича - що будуть робити з руками тих депутатів Трускавецької міської ради, що вкрали землю в громадян?

Юрій Зарицький, співвласник в ОСББ "Калина",
Радомир Заборовський, заступник голови правління ОСББ "Калина"
(буд. № 80 по вул. Стебницькій)

Оголошення

Фірма "Вікторія-D" (м. Трускавець) запрошує на постійну роботу адміністратора сайту з досвідом роботи. Заробітна плата 2 500 гривень. За довідками звертатись за телефоном 097 51 67 151.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.