Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№46 (290) 10 травня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Чи притягнуть Юрія Терлецького до відповідальності?

Прокуратура міста Трускавця зацікавилася питанням непідписання виконуючим обов'язки начальника УЖКГіБ Ю. Терлецьким договору із ТзОВ "Сяйво", інформує наше джерело в міській раді. Минулого тижня до Трускавецької мерії надійшов лист із прокуратури, датований ще 27 квітня, в якому п. Юрія Терлецького визнано неправим у даному питанні. Нагадаємо, що "Сяйво" виграло тендер на обслуговування мереж зовнішнього освітлення у Трускавці, проте договір із цим підприємством не підписано досі (а мали підписати ще в березні). Спочатку планувалося віддати ці об'єкти на обслуговування одній із підконтрольних фірм, а тепер - КП "Трускавецьжитло".

Прокуратура ретельно вивчила це питання і виявила, що тендер (конкурсні торги), в якому брали участь 4 суб'єкти, виграло саме ТзОВ "Сяйво". Відомості про це були опубліковані згідно чинного законодавства у виданні "Вісник державних закупівель" (№ 31 (447) від 14 березня 2011 року).

За наслідками проведеної перевірки прокуратурою міста Трускавця на ім'я трускавецького міського голови Руслана Козира внесено подання про усунення порушень законодавства України про здійснення державних закупівель та притягнення до дисциплінарної відповідальності в. о. начальника УЖКГіБ ТМР Терлецького Ю. Б, а також на ім'я п. Терлецького внесено припис про усунення порушень законодавства про здійснення державних закупівель, інформує наше джерело.

Лист до ТМР з цього питання надійшов за підписом прокурора м. Трускавця, старшого радника юстиції Юрія Яремчука. До речі, нам стало відомо і про те, що прокуратуру цікавить ситуація на міському радіо. Як нам стало відомо, пані Світлані Марецькій, яка знаходиться в декретній відпустці, вже котрий місяць не виплачується заробітна платня та відпускні, в той же час влада щомісяця друкує по два випуски бюлетеня "Голос ради" тиражем по 5 тисяч штук, хоча видатки на це в міському бюджеті не передбачено. Дещо злагіднити ситуацію має 10 тисяч гривень дотації, яку планують надати для КП "Редакція міського радіомовлення" на наступній сесії, проте все-таки варто нагадати чиновникам у міській раді слова мера Р. Козира "Закон повинен бути понад усе!". І якщо вимагає прокурор притягнути п. Терлецького до адмінвідповідальності, то догану йому можна й дати.

Дороги може розпочнуть ремонтувати в червні

У Трускавці 5 травня було оголошено тендер на виконання робіт по ремонту доріг. Про це на нараді 10 травня повідомив мер міста Руслан Козир. Він зазначив, що підрядні організації розпочнуть виконувати роботи вже з червня місяця. "Це позитивне явище, що асфальтно-бетонна суміш буде укладатися в літні місяці", зазначив міський голова, адже дороги, водопостачання та ЖКГ - болючі місця трускавецької господарки. Мер вкотре обізвав КП "Наше місто" - цього разу це підприємство він назвав "екзотичним спадком", діяльність якого "місто буде ще дуже довго спокутувати". "Ми мусимо тепер з податкової застави викуповувати майно КП "Наше місто", повідомив голова.

А генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк повідомив, що ми можемо отримати від 400 тисяч до 4 мільйонів євро в рамках програм транскордонного співробітництва "Польща - Україна - Білорусь" за умов нормальної підготовки документації та "при роботі з нормальними партнерами". Делегація із водоканалу Трускавця поїде в Санок власне з цього питання. Натомість польська делегація з Нижньої Сілезії (Вроцлав) прибуде до Трускавця в кінці травня, повідомив Руслан Козир.

Чемодан, вокзал, Росія

Юрій Яворський, заступник трускавецького міського голови, буде відряджений на туристичну виставку в Російську Федерацію. Про це 10 травня на щотижневій нараді повідомив мер Трускавця Руслан Козир, розповідаючи про роботу міської влади щодо промоції курорту, залучення відпочивальників та діяльність Управління розвитку курорту, яке курує Юрій Михайлович. "Там він попрацює з туроператорами, рекламними компаніями, фахівцями в галузі медицини", зазначив мер і додав, що Трускавець має ряд переваг стосовно російських курортів, зокрема тих, які знаходяться на Північному Кавказі (ціна - орієнтовно на 40% дешевше у нас). Тому варто докладати зусиль, щоби частина туристичного потоку з Росії їхала до Трускавця. В той же час є певні труднощі, серед яких мер назвав сполучення. Так, для прикладу, з Новгорода відпочивальник до Трускавця добирається протягом двох днів, в той час як до Туреччини чи Єгипту дістається всього за 6 годин.

Руслан Козир вважає, що варто активізувати діяльність стосовно промоції курорту і в напрямку Білорусі, прибалтійських держав, не кажучи вже про західні країни. Для цього потрібні як кошти, так і управлінський хист, зазначив Руслан Ярославович.

Микола Федоричак: "Оптимізму мало"

План доходів за 4 місяці 2011 року у Трускавці недовиконано на 4 мільйони 202 тисячі гривень. Про це 10 травня на щотижневій нараді повідомив начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, який розпочав свій виступ словами "Оптимізму мало". Основні причини такого явища - недонадходження податку з доходів фізичних осіб та плати за землю. Нагадаємо, що бюджет міста приймали з надією, що нова нормативна грошова оцінка за землю вступить в дію з 1 березня 2011 року, а не вступила вона в дію і досі.

Місто за 4 місяці взяло 8 середньострокових позик. Різниця між доходами та видатками за ці 4 місяці - 5 мільйонів 260 тисяч гривень, повідомив Микола Михайлович. Головний фінансист Трускавця закликав всіх розпорядників бюджетних коштів переглянути видаткові частини та пошукати можливість скоротити видатки мінімум на 5%. "Нам необхідно провести секвестр бюджету", зазначив начальник фінуправління ТМР.

Купатися не буде де

Як повідомив начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи ТМР Адам Ластовецький із посиланням на головного санітарного лікаря Дрогобицького району, купальне озеро не готове до використання за призначенням, не готове до купального сезону. ЗАТ "Трускавецькурорт" відмовився повністю спустити воду з нього через заборону рибнагляду, а, отже, охочі їздитимуть і надалі купатися в цьому озері, яке є небезпечним не лише для здоров'я, але і для життя.

Не краще ситуація виглядає і на так званому питному озері. Як повідомив мер міста Руслан Козир, "група здоров'я" нещодавно вивезла з його берегів дві великі машини сміття. Охорона там не працює цілодобово, тож в цьому озері теж купаються, хто хоче.

Культурний колаж

Трускавчанин Віталій Салій здобув перше місце на престижному міжнародному фестивалі "Perpetuum mobile", повідомила на нараді 10 травня начальник відділу культури ТМР Світлана Ковальчин. Він є вихованцем дитячої школи мистецтв, для якої цей тиждень є доволі насиченим: у середу, 11 травня - участь в конкурсі хорів у Стрию, в четвер, 12 травня, о 17.00 в Народному Домі Трускавця - концерт камерного хору під керівництвом Ігоря Нича в честь 40-річчя колективу, в неділю, 15 травня - участь хореографічного колективу "Золоті діти Трускавецької ДШМ в концерті переможців на львівській сцені. А джазовий оркестр із Трускавця братиме участь у фестивалі "Джаз над морем", який проходитиме в м. Скадовську.

Неординарна подія відбудеться у Трускавці і в останні травневі вихідні, але про неї ми повідомимо додатково. Мова йде про спільний культурологічний проект України та Польщі, який має наблизити нашу країну до Європи власне через культуру. І надзвичайно приємно, що такі заходи не оминають Трускавця.

Міський голова Трускавця Руслан Козир зобов'язав начальника міського відділу культури Світлану Ковальчин активніше працювати над залученням цільових коштів Міністерства культури України на реновацію двох музеїв міста - історії Трускавця та художнього музею Михайла Біласа.

Інші новини із щотижневої наради

Під час щотижневої наради 10 травня начальник Управління праці та соціального захисту ТМР Юстина Когут повідомила, що до 9 травня отримали грошову допомогу 894 трускавчани, з них 764 - ветерани війни, а 130 - учасники бойових дій, прирівняні до них (Афганістан, Чехо-Словаччина, Югославія). Цього року кількість ветеранів зменшилася в порівнянні із 2010 роком на 55 осіб.

Державний бюджет заборгував по субсидіях та пільгах 624 тисячі гривень - 216 тисяч по субсидіях і 408 тисяч по пільгах, але цей борг у травні має бути погашений.

Активно йде робота над житлово-комунальною господаркою міста, роз`яснення мешканцям законного і правильного процесу встановлення автономного опалення у помешканнях. Втілюється в життя програма енергозбереження. Міська влада працює над тим, щоб комунальні установи, перш за все заклади освіти (школи, садочки), мали свої котельні, щоб на випадок раптового похолодання, як це було наприкінці квітня, могли запустити опалення.

До мерії приходить багато скарг на нові методи нарахування платні за електроенергію, роз'яснення будуть опубліковані у провідних ЗМІ міста найближчим часом, зазначив заступник міського голови Петро Нестерівський.

Окремі таксисти смітять по місту - мер Руслан Козир повідомив, що під час огляду міста спільно із заступником начальника КП "Парк курортний" він застав одного таксиста, який у відкриті двері плював лушпиння із соняшникового насіння та накидав купу бичків від сигарет.

Рівень заповнюваності курорту становить 65 - 70%.

Чергове засідання виконкому - 19 травня, чергова, дев'ята, сесія - 26 травня.

Власна інформація

До Трускавця з'їдуться нащадки української шляхти

14 травня у місті-курорті Трускавці відбудеться зібрання нащадків козацько-шляхетських родів з України, Росії, Білорусії, країн Прибалтики. Запрошена делегація з Польщі. Про це ZAXID.NET повідомив член товариства української шляхти Назар Лебяк.

У програмі зустрічі: доповіді істориків та дослідників, автори будуть презентувати свої книги-дослідження одного з найбільших шляхетських родів Галичини (серед них Михайло Терлецький, монографія "Протопласти роду Драго-Сасів"). У межах зустрічі відбудеться виставка-продаж генеалогічної та історичної літератури,

Будуть представлені дослідження щодо слов'янського походження шляхетського роду та змушеної еміграції до Саксонії під натиском великого переселення народів у період 1 тисячоліття нашої ери, з земель сучасної України.

www.zaxid.net

Звернення до Віктора Януковича

На восьмій позачерговій сесії ТМР 6 травня було прийнято рішення щодо неприпустимості використання окупаційної радянської символіки під час святкувань Дня Перемоги. Одним із пунктів рішення (першим з п'яти) було - подати звернення до Президента України Віктора Федоровича Януковича, повний текст якого і пропонуємо Вашій увазі. Дякуємо людям, які надали нам текст звернення - офіційний сайт міської ради чомусь не розмістив дане звернення.

"Президентові України В. Ф. Януковичу

Звернення щодо ветування Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)"

Трускавецька міська рада висловлює обурення з приводу прийняття Верховною Радою України 21 квітня цього року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)", який містить вимоги щодо використання офіційними державними установами червоних прапорів, та вважає новоприйнятий закон аморальним і неконституційним.

Червоні прапори нерозривно пов'язані із масовим насильством, державним терором і комуністичним геноцидом.

Піднімати такі прапори - означає схвалювати злочини проти людяності, солідаризуватися з масовими вбивцями, виправдовувати геноцид.

Піднімати червоні прапори - означає зухвало глумитися над пам'яттю мільйонів людей, які були замучені більшовицькими катами, вивезені, розстріляні, заморені голодом або кинуті до концтаборів.

Піднімати червоні прапори - означає знущатися над пам'яттю 100 мільйонів жертв, яких знищив світовий комунізм у XX столітті.

Своїм нечуваним за зухвалістю і цинізмом рішенням Верховна Рада України протиставила себе не лише українській нації, яка найбільше постраждала від комуністичного тоталітаризму, але і світовій громадськості. Після цього рішення кров жертв Биківні, Дем'янового Лазу, Саліни та Катині, кров патріотів нашого міста і на руках народних депутатів України. Цим блюзнірським рішенням народні обранці розстріляли мертвих співвітчизників ще раз.

Рішення Верховної Ради України суперечить чинному законодавству держави. Відповідно до статті 20 Конституції України та статті 23 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно Державний Прапор України є офіційним Прапором, який повинен використовуватися на будівлях усіх органів влади та місцевого самоврядування.

Зважаючи на це, Трускавецька міська рада звертається до Вас із вимогою застосувати право вето щодо Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)", прийнятого Верховною Радою України 21 квітня 2011 року.

В Україні є лише один-єдиний прапор Перемоги - державний синьо-жовтий стяг".

Інформує Трускавецьке міське управління юстиції

Житло, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності, може бути передане в оренду іншій особі

Кабмін вніс зміни до порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24.09.2008 року № 866.

У разі коли у дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, відсутнє житло, яке належить їй на праві власності (користування), або якщо повернення до нього неможливе, після досягнення дитиною 16-річного віку служба у справах дітей за місцем походження або проживання дитини з урахуванням її бажання подає районній, районній у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчому органові міської, районної у місті, сільської, селищної ради документи дитини, необхідні для взяття її на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Житло, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності, може бути передане в оренду іншій особі за рішенням районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради за місцем знаходження її майна. Відповідне подання готує служба у справах дітей на підставі заяви опікуна (за наявності) над майном дитини.

На підставі рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради між опікуном над майном дитини та особою, яка орендує житлове приміщення, укладається договір оренди такого приміщення. Форма примірного договору оренди житлового приміщення затверджується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту.

Якщо житло дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яке належить їй на праві власності, перебуває на балансі житлово-будівельного кооперативу, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та у разі відсутності опікуна над таким майном районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті ради має право укласти з останнім договір про утримання та збереження зазначеного житла.

Питання реєстрації у зазначеному житловому приміщенні особи, яка його орендує, та осіб, які постійно проживають разом з нею, вирішується за погодженням з органами опіки та піклування.

Служба у справах дітей за місцем знаходження житла, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності, повинна не пізніше ніж за шість місяців до дати повернення такої дитини із закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від опікун, піклувальника, з прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу повідомити особу, яка орендує приміщення, про необхідність його звільнення та підготовку для проживання дитини.

Провідний спеціаліст Трускавецького міського управління юстиції
Наконечна І.С.

На книжковій полиці

Кілька років тому в Ужгороді вийшла книга Зеновія Филипчука під назвою "Дванадцять прекрасних новин". Притчі, новели, оповідання про сучасне життя переплітаються із біблійними мотивами. Книга є багатою на різноманітні афоризми та сентенції, які автор, вочевидь, і сам складав, і записував від мудрих людей. Рекомендуємо прочитати цю книжку тим людям, хто не цурається духовної літератури, написаної світською людиною. І хоча в книжці немає "Imprimatur" або "За дозволом церковної влади", проте, без сумніву, З. Филипчук зробив свій вклад у євангелізацію українців та їхній духовний ріст, видавши цей свій збірник. А насамкінець подаємо кілька сентенцій із даної книги.

Не позичай тому, хто хоче випити за твоє здоров'я, бо захворієш, поки він поверне борг.
Церква - найкраща лікарня, де лікують усіх без винятку.
Якщо послухаєш Бога в юності, то не зійдеш на пси у старості.
Здорові думки й погляди у засобах масової інформації - все одно, що повноцінний обмін речовин в організмі людини.
Чим чорніша людина вглибині, тим більше надягає на себе золота зовні.
Коли не вмієш володіти собою одним, не лізь керувати народом цілим.
Побожний, розумний, тверезий народ не дозволить, щоб ним керував ідіот.
Хвороба йде до того в гості, хто згинається від злості.
Ближче до влади - ближче до клоунади.
Запах видовищ, пива й ковбас вбиває небесну легкість у нас.
Краще слухати в полі музику квіток, ніж в накуреній залі - попсу без думок.

Оголошення

Потрібна жінка по догляду за хворим у Трускавці (домогосподиня). Оплата за домовленістю. Телефон для довідок 095 196 06 89 (п. Марія).

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.