Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№47 (291) 13 травня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Новий начальник відділу освіти

Як нам стало відомо, з наступного тижня приступить до виконання своїх обов'язків новий начальник відділу освіти Трускавецької міської ради. Як ми повідомляли у наших прогнозах ще два місяці тому, ним дійсно став Михайло Шубак. Це призначення вже вкотре доводить, що за ширмою "чесна влада" ховаються домовленості та інтереси, які не є ні прозорими, ні демократичними, які суперечать навіть здоровій логіці та принципам честі та моралі (хоча про яку честь та мораль влади в даному випадку можна говорити?).

Те, що трускавецьку освіту очолила людина, яка до неї не має жодного стосунку і яка тільки в резерві з березня 2011 року, вкотре доводить про те, що правоохоронні органи повинні б зацікавитися діяннями органу місцевого самоврядування у Трускавці. Де був конкурс на це заміщення вакантної посади, коли був цей конкурс і який це був конкурс? І це не запитання від вісника, це запитання владі і особисто меру від вчителів трьох шкіл Трускавця, зокрема і тих, які активно допомагали прийти до влади п. Козиру та його команді. Не маючи нічого проти пана Шубака як людини, все ж висловлюємо категоричне несприйняття тих методів, якими діє влада міста, в тому числі і стосовно кадрів. Поставити на коліна громаду, щоб вона легше піддалася навіюванню стосовно "заможності"? Плюнути в лице освітянам, позбавивши їх можливості участі у творенні власного майбутнього? Зміни заради змін та заради тотального контролю над всіма? Як казав Кравчук, маємо те, що маємо…

До Трускавця - на фестиваль

Як ми вже повідомляли, в останні вихідні травня (28 - 29 числа) в нашому місті відбудеться грандіозний фестиваль. Це буде фестиваль європейських хорів "Культура та духовність - багатство Європи". Розпочнеться він в Палаці культури імені Шевченка 28.05 о 16.00. До гостей з вітальним словом звернуться організатори фестивалю, після чого відбудуться виступи учасників фестивалю. Це будуть хори різних церков (УГКЦ, УПЦ МП, УПЦ КП, РКЦ, Сербської православної та Білоруської греко-католицької церков) і організацій (зокрема, Дрогобицький педуніверситет, Рільничий університет з Кракова та інші).

У неділю після Літургій у місцевих храмах фестиваль продовжиться вже на центральній сцені нашого міста на Площі Незалежності. Фестиваль проходить за підтримки Львівської міської ради.

Організатори заходу наголошують, що це буде не просто концерт, а потужний екуменічний захід, який має показати, що попри всі розбіжності між нами, всі ми - християни, слов'яни, люди. "Це буде справжнє духовне єднання завдяки хоровій музиці", повідомили нас у прес-службі ЛМР.

Комунальники Трускавця їдуть до Львова

На вівторок, 17 травня, запланована зустріч представників трускавецького КП "Наше місто" із заступником голови Львівської ОДА Володимиром Губицьким, повідомляє наше джерело. Комунальники хочуть підтримки обласної влади стосовно захисту їхніх прав, які, як вони вважають, були грубо порушені місцевою владою Трускавця. Нагадаємо, що жодного із працівників КП "Наше місто" не перевели на роботу у новостворені комунальні підприємства "Трускавецьтепло" та "Трускавецьжитло" шляхом власне переведення. Людей просто звільнили, згодом мізерну їх кількість взяли на роботу в ці підприємства, решта - безробітні, зареєстровані в центрі зайнятості. Таким чином, вважають комунальники, було порушено не тільки трудове законодавство України, а й інші їхні права, зокрема соціальні. Про результати зустрічі в ЛОДА поінформуємо додатково.

Бориславському водоканалу заблокували рахунки

Виконавчою службою заблоковано рахунки КП "Бориславводоканал". Про це повідомляє наше джерело із посиланням на першого заступника міського голови Борислава Руслана Зелінського. "Через заблоковані рахунки "Бориславводоканал" не може провести розрахунок за використану електроенергію. Внаслідок цього 11 травня 2011 року о 16.30 год. ПАТ "Львівобленерго" було припинено постачання електроенергії на водозабір Рибник", - прокоментував ситуацію Руслан Омелянович і додав, що на сьогодні воду отримують тільки ті споживачі, які забезпечуються із локальних водозаборів.

12 травня відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради під головуванням Руслана Зелінського, на якому розроблено відповідні заходи із забезпечення питною водою мешканців міста та закладів освіти, медицини в мінімальній кількості, шляхом підвозу автоцистернами. Вчора воду завозили після обіду. Найбільше страждають мешканці найбільш густонаселеного району міста - вулиці Коваліва, де й до цього часу водопостачання було не дуже задовільним (але дещо терпимим).

День пам'яті жертв політичних репресій

15 травня в Бориславі відзначать День пам'яті жертв політичних репресій. Про це нас повідомили в Бориславській міській раді, яка є організатором заходу спільно з відділом культури БМР та Палацом культури. Біля колишньої пересильної тюрми по теперішній вулиці С. Бандери пройде віче-реквієм, у програмі якого панахида, покладання квітів, виступи представників місцевої влади та громадсько-політичних організацій Борислава. Захід розпочнеться о 13.00, а перед тим (о 12.45) відбудеться покладання квітів до меморіальної таблиці жертвам політичних репресій (на колишній катівні НКВД), по вул. Шевченка, 75.

В Бориславі пройде міський конкурс читців

У середу, 18 травня, в Бориславі пройде міський конкурс читців - виконавців художнього читання, присвячений 85-й річниці від дня народження Героїні світу, поетеси Ірини Сеник. Організаторами конкурсу виступили відділи культури та освіти Бориславської міської ради та міський Палац культури.

"Боротьба лиш веде до мети - бо життя не роман і не повість…", саме ці слова Ірини Сеник стали гаслом цьогорічного конкурсу. В його програмі: презентація конкурсу та його учасників, конкурсна програма у чотирьох вікових категоріях, нагородження переможців та активних учасників конкурсу грамотами та пам'ятними призами. Доброчинцем конкурсу є ПП Булик Людмила Михайлівна (магазин "Книжковий світ", 2-й поверх торгівельного центру "Верховина"). Розпочнеться захід в міському Палаці культури о 14.30, вхід вільний.

Чи будемо мати свої яйця?

У місцевих виробників пташиного м'яса і яєць - крик душі! Саме так характеризують свою нинішню ситуацію птахофабрик Дрогобицького району. Про це керівники підприємств розповіли 12 травня на нараді в райдержадміністрації, яку провів заступник Михайла Сендака Іван Мізерник. Про це інформує відділ внутрішньої політики Дрогобицької РДА.

Причиною зустрічі став значний спад виробництва у птахівничій галузі району. За 4 місяці цього року зменшення поголів'я складає до відповідного періоду минулого року 121,6 тис. шт., а виробництво яєць зменшилося на 8,4 млн. штук, при тому, що продуктивність птиці збереглася на рівні минулого року. Негативні тенденції спричинило значне здорожчання (практично у 3 рази) кормів при обвалі цін на яйце (при собівартості 55 - 60 копійок реалізаційна ціна становить 40 - 48 копійок).

Стан справ на місцевих птахофабриках справді критичний, адже постало питання - чим вже сьогодні годувати курей. Виробники оцінюють таку ситуацію як цілеспрямоване знищення малого та середнього бізнесу на догоду великим виробникам-монополістам. Бо якщо цінова політика та ставлення держави до місцевого виробника не зміниться на краще, продовжувати діяльність собі на збитки не погодиться жодний мудрий господар.

Перемога юного музиканта

Арсен Фалинський 15 квітня в Дрогобичі проходив обласний конкурс виконавців гри на народних інструментах учнів мистецьких шкіл області. Попри те, що участь у таких конкурсах беруть здебільшого більш досвідчені учні третього класу, виконав складну програму з трьох творів українських і зарубіжних авторів та здобув диплом другого ступеня учень другого класу Трускавецької школи мистецтв Арсен Фалинський (домра, викладач Людмила Перепелиця, концертмейстер Оксана Настьошин).

Наполеглива праця і щоденні репетиції юного музиканта під вмілим керівництвом викладача дали чудовий результат. Взагалі, за час роботи в школі мистецтв Людмила Георгіївна Перепелиця підготувала 16 переможців різноманітних конкурсів.

Адреналін, музика, шашлики, хороша компанія

18 травня о 17.00 на дамбі біля озера розпочнеться фестиваль "Трускавецький драйв-2011". Збере він біля 70 учасників із Трускавця, Борислава, Дрогобича, Львова, інших міст, повідомив для "ТВ" один з організаторів заходу, голова ГО "Клуб пригодницького туризму "Інстинкт" Олег Нагірняк. "Через брак коштів цього року фестиваль робимо скромнішим, - говорить пан Олег, - але головне, що незважаючи ні на що, він відбудеться". Після змагань, які триватимуть три години, буде велотусовка в стилі хіпі. Організатори поставлять палатки, буде музика, шашлики, а головне - дружня атмосфера. Зареєструватися до участі в фестивалі можна на сайті www.instynct.com.ua.

Парад вишиванок

Неординарна акція буде проведена найближчого четверга в Дрогобичі, повідомляє наше джерело. 19 травня в місті Котермака пройде Парад вишиванок, який організовують кілька громадських організацій міста. Захід розпочнеться біля Шпихліра (старовинна дрогобицька житниця) по вулиці Грушевського о 16.30, а завершиться біля церкви святого Юра - однієї із найдревніших святинь Дрогобича (разом з церквою Воздвиження Чесного Хреста та костелом святого Варфоломія). Хода відбудеться попри автокефальну церкву св.. Андрія, від готелю "Тустань" до пам'ятника борцям за волю України і від костелу попри катедру Пресвятої Трійці - до останнього пункту ходи. Програма передбачає виконання автентичних українських пісень та танців. Підтримаймо українське!

Власна інформація

Наукова конференція за участю хорватської делегації

12 травня у Народному домі Трускавця відбулася міжнародна наукова конференція "Етногеза хорватів і Україна" за участі хорватської делегації. Ведучі: Євген Пащенко - др. філологічних та історичних наук, професор (м. Загреб); Л. Сікора - голова ВГО "Бойківське етнологічне товариство" (Дрогобицький р-н). Працювало дві секції: "Історія, археологія, мовознавство", "Етнологія, культурологія, релігієзнавство".

Учасників конференції привітав міський голова Руслан Козир і зокрема сказав, що приємно бачити людей, яких об'єднує спільний бойківський дух, оскільки трускавчани в своїй більшості також належать до бойківського етносу. Висловив задоволення тим, що є справжні сподвижники, які досліджують культуру, традиції Бойківщини, піднімають для вирішення міжнаціональні та етнічні проблеми, а також міський голова подякував пану Сікорі за організацію конференції.

Прес-служба Трускавецької міської ради

У Бориславі планують добувати нафту та газ з глибини 3 км.

Бориславська міська рада підготувала інвестиційний проект щодо створення спільного підприємства з видобутку нафти, газу та виробництва пального. За результатами геологічних досліджень Борислав не вичерпав свій нафтовий ресурс - є третій ярус який зможе дати великий дебет нафти. Буріння та видобуток нафти буде здійснюватися з глибини більше 2 900 м. Крім цього проектом передбачається збір нафти з поверхні землі і переробка для отримання пального.

Проект передбачає два етапи реалізації. Перший розрахований 2011-2013 роки й передбачає залучення інвестицій в сумі 24 млн. грн. Другий етап буде реалізуватися в 2013 році. Він потребує інвестицій в розмірі 226 млн. грн. На першому етапі буде створено 50 робочих місць, на другому додатково - 150 робочих місць.

www.zik.com.ua

Вісті зі Стебника

- Мешканці Стебника Юлії Ільківні Фаримі п'ятого травня виповнилося сто років. З цією славною датою стебничанку прийшли привітати міський голова Василь Пецюх, секретар міськради Роман Івасівка та інші представники влади. Вони побажали шановній ювілярці доброго здоров'я, сімейного тепла та Господньої ласки. Керівники міста вручили їй букети квітів та подарунки.
- Про те, що дорога зі Стебника на Трускавець не дорога, а справжній танковий полігон і крутий тест на випробування людських нервів - переконався кожен, хто хоч раз мав нагоду проїхатися нею. Для колишнього керівництва міста ця дорога ніби й не існувала. Жодної уваги, жодного ремонту. Нинішня міська влада, яку очолює Василь Пецюх, уже на початку травня приступила до її ямкового ремонту. Наразі це буде невелика ділянка , від газової кантори до колишнього ковбасного цеху. Виконує роботи підприємство "Карпатцивільбуд". На частині дороги від цеху до озера або мінбуду планують зробити капітальний ремонт. Кошторисна вартість робіт цієї ділянки становить 902 тисячі гривень. Державний бюджет виділяє 446 тисяч гривень, решта - місцеві видатки. Міський голова повідомив, що тендер на кошти місцевого бюджету відбудеться 12 травня. А на кошти держбюджету - у липні цього року. Підрядника визначатиме служба автомобільних доріг.
- З метою наповнення міського бюджету міська рада Стебника провела інвентаризацію землі. Виявлено ряд фактів, коли юридичні та фізичні особи не платили податку за оренду землі, не мають укладених угод на її оренду. Зараз над цими матеріалами працює депутатська комісія . Результати її роботи будуть заслухані на сесії міської ради, яка і прийме відповідне рішення.
- Мешканці Стебника давно невдоволені роботою перевізників, які працюють на маршруті Стебник - Дрогобич. За вивчення цієї проблеми взялася депутатська комісія. Встановлено, що перевізник ТзОВ "Сігма" допускає порушення графіку руху маршруток, не випускає на маршрут потрібну кількість машин. "Якщо так продовжуватиметься і надалі, - говорить міський голова Василь Пецюх, то з нашого боку буде звернення до тендерного комітету ОДА з метою розірвання угоди з цим підприємством на перевезення пасажирів".

Андрій Говіщак

Музика звучить

Музика звучить Вгору серця - піднесемо їх до Господа. Ці слова священика та відповідь на них вірних чуємо щоразу на Святій Літургії і відчуваємо, як реально серце ніби очищується від вантажу буденності, підноситься вгору, до духовного, до вічного, до прекрасного.

Проте не тільки в церкві можна відчувати подібне піднесення та духовний ріст. Культура тому і називається культурою, що облагороджує людину, ушляхетнює, а можна й сказати, що "обтісує". Недарма Народні доми чи музеї називають храмами культури. Одним із таких храмів культури у нашому Трускавці (можливо і найголовнішим) є дитяча школа мистецтв (директор - Ігор Нич).

І саме сорокаріччю камерного оркестру цієї школи був присвячений неординарний захід, який пройшов 12 травня в підвечірній час. О 17.00 в Народному домі розпочався концерт, на якому не було випадкових людей, майже не було депутатів та чиновників міської ради, зате були ті, хто добре себе почував у цьому товаристві.

"Concerto grosso" A. Corelli (Adagio, Allegro), "Ave Maria" G. Caccini, твори Антоніо Вівальді, Вольфганга Амадея Моцарта, П'яцолли та Штрауса, а ще ж "Полонез" Генрика Вєнявского і такі милі серцю кожного українця "Чарівна скрипка" Ігоря Поклада та "Мелодія" Мирослава Скорика. Ці твори звучали у виконанні зразкового дитячого камерного оркестру ТДШМ, оркестру викладачів, гості зі Львова Марії Ткачик, гості з Дрогобича Світлани Дицьо, яка водночас була і ведучою цього дивовижного концерту, самого Ігоря Нича та його доньки Ярини, інших учасників. Варто було лише глянути на натхнення, яке охоплювало музикантів під час виконання кожного твору, як відчувалося, що воно передається і тобі, і всім решта присутнім у цьому залі. Інколи аж хотілося сказати за Фаустом "Спинися, мить, прекрасна ти!", от тільки це було не чудо від Мефістофеля, а чудо таланту, за яким - довгі години, місяці, роки виснажливої, творчої, декому може й незрозумілої, але так потрібної для нашої духовності роботи.

Дитячий камерний оркестр створений у Трускавці в 1971 році, його засновником була викладач скрипки Бела Бляс. Серед перших учасників оркестру були Людмила Талан-Ольшанська, Надія Кіх-Кулик, Віра Гладка-Витрикуш, Орест Мендзат, Юрій Галь, Леся Мандзяк-Рязанова, Алла Ковальова-Філенко, Ігор Нич, Любомир Поливка. В різний час керівниками ансамблю були Євгенія Домбровська, Михайло Маркевич, В. Біда та В. Витрикуш, а з 1984 колектив очолив Ігор Нич і керує ним вже 27 років. Незмінним концертмейстером ансамблю є О. Кіселичник. Оркестр неодноразово перемагав у обласних та республіканських оглядах, конкурсах, фестивалях. Понад 150 музикантів пройшло через творчу кузню цього колективу, серед них - Роман Касперський, Ольга Мельник, Ігор Андрущак, Оксана Хомишинець, Ольга Кіселичник-Фері, Сергій Фендак, Назар Малиновський, Павло Гурба, Роман Настьошин, Наталія Коленікова, Мар'яна Баняс та багато-багато інших.

Оркестр об'єднує людей, ріднить їх, це відчувалося протягом концерту 12 травня. Очільник головного спонсора заходу (фірма "Плеяда") Павло Гурба був учасником оркестру. Як і редактор головного медіа-партнера Любомир Поливка, як і депутат міської ради Галина Шиманська, яка сказала чи не найкоротшу, а водночас і чи не найкращу промову на заході. Як і Світлана Дицьо та Ярина Нич, як і Сергій Фендак, який прибув розділити радість святкування, як і багато інших симпатиків цього чудесного колективу. "Я себе почуваю так, як би був у червоній камізельці" - дещо з гумором починає своє вітання колективу міський голова Трускавця Руслан Козир, теж випускник ТДШМ (1981 рік). Він не лише учень, але і друг школи мистецтв і в своїх словах побажання вказує, що за часів його юності в Трускавці було модно відвідувати ДШМ, тож нехай ця мода зберігається і надалі. А так воно і є. Мер вручив грамоти ювілярам. Вітали колег із ювілеєм і представники Дрогобича - педуніверситету та музичного училища імені Василя Барвінського.

концерт, присвячений 40-річчю камерного оркестру школи концерт, присвячений 40-річчю камерного оркестру школи
концерт, присвячений 40-річчю камерного оркестру школи концерт, присвячений 40-річчю камерного оркестру школи
концерт, присвячений 40-річчю камерного оркестру школи концерт, присвячений 40-річчю камерного оркестру школи

Слова вдячності, квіти, усмішки щирості та поваги. Серед тих, хто прийшов вітати - депутат міськради Ігор Пілько, викладач ДШМ Галина Татомир, начальник відділу культури ТМР Світлана Ковальчин, редактор газети "Жива вода" о. Михайло Бучинський. Тут слід відмітити ще, що оркестр започаткував проведення Марійних концертів у нашому регіоні, вони проходять в катедрі Пресвятої Трійці (Дрогобич), в церквах Миколая та Покрови (Трускавець), Різдва Богородиці (Стебник), інших храмах. Духовна класична музика - нехай не переможе її попса з шансоном, нехай сховаються Євробачення з фабриками звьозд. У Трускавці нема фабрики звьозд, зате є майстерня, де філігранно відшліфовуються молоді українські таланти, де з самородків роблять алмази і - МУЗИКА ЗВУЧИТЬ. Твір Лесі Горової з такою назвою став завершальним акордом концерту 12 травня. "Класична музика жива - вона бореться і перемагає!", сказав Ігор Нич і він правий. Отож, вгору серця, залишмо щоденні турботи і під чарівні звуки скрипки даймо себе переконати в тому, що людина має бути людиною і що духовне вище від матеріального, бо воно краще, досконале, бо воно вічне.

Музика звучить і хай звучить вона у виконанні камерного оркестру трускавецької школи мистецтв ще на многая і благая літ.

Володимир Ключак

Перехід на Стебницькій: будови поки що не буде

Перехід на Стебницькій: будови поки що не буде Всі аналітики в один голос відзначають, що Україна розташована на геополітичному перетині шляхів, культур Сходу і Заходу, Азії та Європи. На Сході головною є повага до держави, Європа ж людино центрична. В Україні ж на перетині цих двох філософій скомбінувалася страшна суміш, коли немає поваги ні до держави, ні до людини. Такі думки чомусь приходять в голову, коли вкотре заглиблюєшся в проблеми переходу, ні не між культурами чи цивілізаціями, а між будинками.

Мешканці будинків № 64 і 70 на вулиці Стебницькій вели війну за пішохідний перехід між їх будинками останні роки три. Нагадаємо, рішенням виконкому від 27.10.2005 року Супрунюку П.М. було дозволено реконструкцію переходу між будинками №№64-70 для влаштування зуботехнічної лабораторії. Невдовзі новий власник спільного переходу зруйнував добротні гранітні сходи, натомість поставив якусь пародію, обгородив територію. Люди одразу виступили проти таких дій, об'єдналися, писали в різні інстанції, перед виборами їх підтримували різні політики. Спільними зусиллями вдалося досягти певної перемоги - замороження будови ще в стадії зародку. Прокуратура Львівської області встановила, що дозвіл на виконання будівельних робіт інспекцією держархбудконтролю видано всупереч вимогам Законів України "Про планування і забудову територій", "Про архітектурну діяльність" та Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт. За результатами перевірки справу було передано до Господарського суду Львівської області. Роботи припинилися…За огорожею утворився смітник…

Та цього року перед Великоднем в переході мешканці знову помітили активність. Якісь робітники фарбували паркан, вивозили сміття. Навчених гірким досвідом людей такий запал не втішив, а швидше злякав: хто і чому почав це прибирати, чи означає це, що Супрунюк знову розпочне будову, інакше б не вивозив сміття? тощо. У робітників добитися чіткої відповіді було неможливо. Ще цікавішою виявилася відписка, яка надійшла мешканцям з КП "Наше місто" за підписом в. о. генерального директора Копко Т.М. Подаємо цей шедевр дослівно: "Адміністрації підприємства не відомо, хто почав виконувати роботи по перебудові сходів у переході і залишив пішохідний перехід після будівельних робіт у зруйнованому стані.

Органи місцевого самоврядування не володіють інформацією про виконавця будівельних робіт у переході.

При наявності інформації про виконавця будівельних робіт прошу надати таку інформацію адміністрації підприємства." Тобто головне і тоді єдине комунальне підприємство в місті, яке безпосередньо підпорядковується міській раді, "морозиться" і пропонує людям зайнятися приватною пошуковою діяльністю, самим знайти виконавця робіт. А спитати "хто почав виконувати роботи і залишив перехід у зруйнованому стані" пан Копко Т.М. мав би у нинішнього секретаря Трускавецької міської ради Петра Шумина, який у 2006 році будучи начальником інспекції держархбудконролю саме і видав дозвіл № 6-РК-6 на виконання реконструкції внутрішньо будинкового переходу на вул. Стебницькій 64-70, а протести мешканців називав людською заздрістю… Нагадуємо, вказаний дозвіл прийнятий з порушенням вимог чинного законодавства і підлягає визнанню нечинним.

Після звернення мешканців в редакцію, все ж таки пробуємо дізнатися, хто ж проводив роботи перед Великоднем і кому зараз належить земля між будинками? Це виявляється зовсім непросто. Начальник управління земельних ресурсів Ростислав Карпович не знаходить двох хвилин на спілкування з журналістом, його підлеглі без санкції начальника також не дають жодної інформації у чийому ж підпорядкуванні зараз земельна ділянка між будинками №№64-70 на вулиці Стебницькій. Лише головний спеціаліст управління житлово-комунального господарства і будівництва Галина Ісмагілова повідомила, що ділянку між будинками вилучено у Супрунюка П.М. і долучено до земель резервного фонду міської ради. Прибирання здійснено силами КП "Парк курортний", оскільки був припис санстанції про забруднену прилеглу до будинків територію. Тож побоювання людей безпідставні - ніхто нічого в переході не будуватиме. Поки що…А як далі розвиватимуться події, чи оскаржуватиме колишній власник рішення суду загадувати не можна…

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Співпраця регіонів - запорука успіху

Минулого тижня курортне містечко Східниця черговий раз стало місцем проведення міжнародного семінару з питань транскордонного співробітництва на тему "Співпраця регіонів - запорука успіху". Організаторами цього, уже традиційного для ділових кіл Борислава та Східниці, заходу виступили Асоціація роботодавців та Бориславський міський центр зайнятості. До організаційних заходів, пов'язаних із проведенням цього міжнародного семінару долучився Східницький селищний голова Іван Піляк, завдяки сприянням якого місцем проведення семінару став конференц-зал одного із найкращих відпочинкових закладів Східниці - готельного комплексу "Три сини та донька".

Участь у роботі семінару, окрім організаторів та доволі чисельної делегації представників бізнесових кіл Борислава та Східниці, взяли також голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес, директори польської суботньої школи у Бориславі Христина Краснопольська та спеціалізованої школи-інтернату Наталія Тіщенко.

Делегація польського повіту Лєско на семінарі представлена віце-старостою Станіславом Шельонжиком, повітовим секретарем Чеславом Павловським та представниками бізнесових кіл Єжи Орловським, Лукашем Бочарскі, братами Робертом і Збігнєвом Янічеками. Дружнє Бориславу Закарпаття на семінарі цього разу репрезентував директор міськрайонного центру зайнятості із Берегово Микола Фанта.

Уперше за п'ятирічну історію проведення участь у роботі семінару взяв Бориславський міський голова. Володимир Фірман прибув на семінар разом зі своїм заступником Андрієм Паскевичем та начальником відділу економіки Юрієм Ільницьким.

Факт безпосередньої участі Східницького селищного голови Івана Піляка в інституційному сприянні роботі семінару із транскордонного співробітництва, як і участь у його роботі Бориславського міського, є своєрідним свідченням, що євроспівпраця отримала у нашому регіоні достатній розвиток і оформилась на рівні повноважного представництва районів та громад з обох боків україно-польського кордону. І це добре, адже досвід країн Центральної Європи свідчить, що провідниками такої співпраці виступають саме місцеві органи влади та самоврядування, їхні асоціації, громадські організації, підприємницькі структури.

На думку одного з організаторів заходу - директора Бориславського міського центру зайнятості Анатолія Стецуна - суть транскордонного співробітництва якраз і полягає у тому, що його учасниками повинні стати не тільки і не стільки центральні органи влади, скільки місцеві органи самоврядування, громадські організації, аґенції регіонального розвитку, інформаційні центри та інші неурядові організації. Наближення кордону ЄС вимагає від нас вироблення стратегії використання переваг транскордонного співробітництва з прикордонними територіями сусідніх країн - членів Європейського Союзу - в нових геополітичних умовах, що дасть можливість нейтралізувати негативні наслідки, що виникли у зв'язку із запровадженням сусідніми державами візового режиму, нового законодавства у сфері регулювання торгівлі, використання трудових ресурсів та міграції.

Про сьогоднішні проблеми та перспективи Борислава і Східниці у рамках транскордонного співробітництва говорили міський голова Борислава Володимир Фірман та селищний голова Східниці Іван Піляк. З економічним станом Борислава та смт. Східниці, їхніми проблемами та перспективами розвитку ознайомив присутніх начальник відділу економіки Юрій Ільницький. Голова Асоціації роботодавців Володимир Кришталь у виступі зупинився на ролі співпраці для розвитку малого та середнього бізнесу, а директор міського центру зайнятості Анатолій Стецун розповів присутнім про стан ринку праці, який є своєрідним відображенням економічного стану регіону. Зі співпрацею загальноосвітніх шкіл м. Борислава та Республіки Польща учасників семінару ознайомила методист міського відділу освіти, керівник культурно-освітнього центру польської національної меншини у Бориславі - Польська суботня школа при ЗОШ № 3 - Христина Краснопольська, а директор Бориславської спеціалізованої школи-інтернату Наталія Тіщенко поділилася досвідом роботи із дітьми, які мають стійкі розлади здоров'я. Власне, із досвідом роботи цього навчального закладу польські спеціалісти ознайомились ще восени минулого року. У ході знайомства польських, педагогів дуже зацікавив досвід роботи бориславських колег із неповносправними дітьми і вони офіційно запросили директора цієї спеціалізованої установи відвідати подібний повітовий навчальний заклад у Лєско. Разом із директором спецшколи-інтернату офіційне запрошення відвідати Польщу із рук віце-старости повіту Лєско Станіслава Шельонжика отримав і Бориславський міський голова Володимир Фірман.

Обговорення проблем транскордонного співробітництва проходило дуже активно. Про проблеми співпраці у рамках єврорегіонів із польського боку говорили і віце-староста повіту Лєско Станіслав Шельонжик, і повітовий секретар Чеслав Павловський, і представники польських бізнесових кіл - Єжи Орловський, Лукаш Бочарскі та Збігнєв Янічек. Йшлося, в першу чергу, про подолання штучних бар'єрів, пов'язаних із необхідністю відкриття віз, говорилося також і про збільшення товарообігу між підприємцями, і про можливість відкриття фірм у Польщі, як країні Євросоюзу, і, безперечно, про доступ українського бізнесу до дешевих кредитних грошей, Європи, які можна було б використати як для розвитку територій, так і для розширення власної справи.

Голова Агенції розвитку курорту Східниця Олег Дорош порушив питання щодо необхідності поглиблення співпраці у галузі відпочинку, реабілітації та відновного лікування, а директор приватного підприємства "Еліт-Дизайн" Ярослав Сомик поділився досвідом організації спільного бізнесу із чехами, який обумовив відкриття спільного підприємства у Чехії.

Навколо питань, що викликали практичне зацікавлення учасників семінару, тривала жвава двогодинна дискусія, яка, очевидно, отримала своє продовження уже після закінчення офіційної частини: хтось налагоджував контакти для подальшої співпраці, а хтось обговорював умови подальшого співробітництва чи можливості реалізації спільного проекту.

Голова Асоціації роботодавців Володимир Кришталь у своєму виступі наголошував, що транскордонне співробітництво не буде ефективним, якщо обмежуватиметься тільки культурним обміном і не супроводжуватиметься координацією дій бізнес структур та окремих підприємців по обидва боки кордону.

Збалансований розвиток прикордонних регіонів, за твердженням Східницького селищного голови Івана Піляка, стає можливим тільки через вироблення спільних програм розвитку та створення передумов для здійснення "дзеркальних" проектів у рамках програми транскордонного співробітництва "Україна - Польща - Білорусь 2007-2013", які поєднуватимуть елементи транскордонної співпраці та регіонального розвитку прикордоння задля зближення рівнів розвитку територій, розділених кордонами.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

День Перемоги - свято, яке об'єднує

9 травня жителі Трускавця в черговий раз відсвяткували День Перемоги. Святкування пройшло організовано, на високому рівні, в ньому взяли участь як жителі нашого міста, так і гості з інших міст України і країн СНД, були музика, квіти, пісні, усмішки і сльози ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Квіти поклали до Меморіалу Слави і на могилу воїнів УПА. На мітингу, присвяченому 66-й річниці Великої Перемоги, виступили заступник міського голови Бодак В. А., учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні Пєтухов М. П., голова Ради ветеранів Трускавця Бессарабов В. А. - всі вони тепло привітали присутніх із Днем Перемоги, побажали здоров'я фронтовикам, котрих із кожним роком все менше (у Трускавці з 600 залишилося всього 44).

3,5 мільйонів українців заплатили своїм життям за мирне небо нашої України і наш обов'язок пам'ятати і шанувати всіх мертвих та живих учасників тієї страшної війни. Море сліз виплакано матерями, які втратили своїх дітей, а ще ж були мільйони калік і потрібно було піднімати з руїн країну… Все, що робилося, робилося не в ім'я партійних ідей, а в ім'я життя на землі. Тож політизувати це свято - злочин перед пам'яттю загиблих. До речі, в Німеччині це свято відзначають саме як День Перемоги над фашизмом.

Наведенням ладу біля Меморіалу Слави та могили воїнів УПА займалися міські служби і Рада ветеранів, от тільки представників партій, які по всіх закутках кричать, що потрібно шанувати наших патріотів-націоналістів, не було. І причому міська рада взялася вирішувати питання, які жодним чином не належать до компетенції депутатів, оскільки в нашій країні немає диктатури, а є Конституція, яка визначає права громадян України і кожен сам вирішує, куди йому йти і з чим, чи із зеленим, чи з червоним, чи з голубим знаменом.

Хотілося б побажати нашим депутатам замість політики зайнятися міськими справами, а проблем у нашому місті дуже багато, це і дороги, і тротуари, і водопостачання, і опалення та гаряче водопостачання і т. д. - адже люди з такою надією голосували на виборах за теперішніх депутатів.

Святкування завершилося святковим обідом, який організувала міська рада. А тим, хто не зміг прийти, Рада ветеранів спільно з територіальним центром та з допомогою наших санаторіїв організували продуктові набори.

Висловлюємо щиру вдячність санаторію "Карпати" і особисто Грицаку Л.Я., військовому санаторію і особисто Прокоповичу Л.Н., санаторію "Женева" і особисто Юрківу А.П., санаторію "Перлина Прикарпаття" і особисто Шишку О.А., санаторію "Кришталевий Палац" і особисто Гумезі М.Я.

Велика подяка і низький уклін організаторам святкувань - заступнику міського голови Бодак В.А., начальнику територіального центру Пилат О.Л. і всьому колективу центру, начальнику Управління соціального захисту Когут Ю.Й., а також Народному Дому.

Одне незрозуміло і сумно, що вперше за всі післявоєнні роки мер міста не вважав за потрібне прийти і поздоровити ветеранів, як і не поздоровив під час святкування Дня Матері 8 травня жінок, в тому числі і жінок із Спілки політв'язнів та репресованих, які чекали міського голову.

І ще, збираючись біля Меморіалу, шануємо пам'ять всіх загиблих в роки війни і після неї, не потрібно нікого прощати, потрібно зрозуміти, що у кожного була своя правда, необхідне примирення, як це зробила вся Європа і тоді політикам не буде чим спекулювати.

Україна єдина, всюди живуть люди - громадяни одної держави і нема між нами ніякої різниці. А ось північ, південь, захід, схід - це сторони світу, а не бар'єр, який розділяє людей.

Рада ветеранів м. Трускавця

На роздоріжжі вибору

Що візьме молода людина до рук: сигарету чи вервичку? Усе залежить від виховання, яке їй дадуть батьки, школа та Церква.

5 травня у районному народному домі Дрогобича пройшла науково-теоретична освітянська конференція "Християнські цінності та проблеми молоді" за участю голови Патріаршої комісії у справах шкільництва УГКЦ о. Івана Гнатіва, доктора богослов'я, ректора Дрогобицької духовної семінарії о. Мирона Бендика, ректора Дрогобицького катехитичного інституту о. Миколи Війтівського, голови комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ о. Олега Кекоша, голови комісії у справах шкільництва Самбірсько-Дрогобицької єпархії Любові Войтко, заслуженого артиста України, депутата Львівської обласної ради Тараса Курчика, заступника голови Дрогобицької райдержадміністрації Галини Гайдук, заступника голови Дрогобицької районної ради Романа Урбана, начальника відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації Осипа Марущака, методистів з міст та районів області (з Мостищини, Старосамбірщини, Самбірщини, Сколівщини, міст Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника, Самбора) та учнівської молоді району.

Благословив проведення конференції від імені Владики Юліана Вороновського та Владики Ярослава Приріза голова комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, редактор молодіжної християнської газети "З любов'ю у світ" о. Олег Кекош. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Осип Марущак, звертаючись до учасників конференції, зауважив, що нема лихішої і виснажливішої праці, як учительська. Але нема щасливішої долі, коли із рук педагога в світ виходить людяна людина. "Від освіти та духовності залежить майбутнє країни. Тільки та країна, яка формуватиме авангард у цих двох напрямках, матиме перспективу. Бо якщо хочемо зберегти себе як живий організм, то маємо створити навколо себе людяне суспільство, а основним імперативом визнати християнське виховання і християнські цінності. Сьогодні різко падає моральне і духовне здоров'я молоді, зростають наркоманія, проституція, алкоголізм... Навколишній світ розколовся на безліч ідей та думок. Але маємо знайти ту дорогу, яка поверне наших дітей до життя християнського. Маємо об'єднатись - школа, церква, батьки, громадські організації, щоб переорієнтувати молодь, повернути її у правильне русло", - зауважив очільник районних освітян.

Ректор Дрогобицької духовної семінарії Мирон Бендик, даючи настанови і цінні поради, як навертати молодь, як працювати із нею так, щоб вона повірила в необхідність перемін, навів цікавий приклад: "Було так, що Христос проповідував до людей, зібраних у пустелі. Образ пустелі - це образ спустошення - це картинка, яку можна побачити в сучасній Україні. Один з елементів запустіння - те, що люди, які мали б вести людей , тобто влада, дбають лише за себе, примножують запустіння. Тож наш народ - без пастиря. Тому сьогодні живемо за принципом - спасіння потопаючих справа рук самих потопаючих. Влади нема - хай кожен дбає про себе. Хтось їде на заробітки, хтось ще де. А найбільшими жертвами запустіння стають саме наші діти. Від безвиході проста українська людина розводить руки -мовляв, що ми можемо зробити? Власне, відповідь на це питання є у Євангелії. Христос пропонує нам інше бачення життя. Він не розбирається хто винен, куди влада поділась. Повертаючись до притчі нагадаємо: Христос каже, що усе від самих же людей і їх віри залежить. Так, це звучить абсолютно несподівано. Однак, до людей, які нужденні, обділені, знедолені, нещасні каже "Ви дайте їсти, ви задбайте". Натомість, ми живемо, постійно нарікаючи, як у Шевченка "Нам тільки плакать, плакать..". Пригадуєте, що було в притчі? 5 хлібин та 5 тисяч чоловік, не рахуючи жінок та дітей. Абсолютна несиметрія. Та Христос сказав "Ви це робіть". І тоді постало питання віри апостолів. Бо в чому сенс християнства? У вірі в потенціал і ласку Божу. Апостоли повірили в чудо. І зрештою з п'яти хлібин, по тому як усі наситились, залишилось ще 12 кошів їжі. Що склалось на успіх цієї справи? Боже слово, Божа сила і людська віра. Що це означає для нас? Нам, українцям, і особливо молодими людям, не варто наслідувати старше покоління в бідканнях, наріканнях, прокльонах. Ми все зробимо, якщо повіримо! Головне - не піддатися на те, куди хочуть загнати молоду людину у нашій країні - у безвільність, у пасивність та найпростішу формулу хліба і видовищ. Христос допоможе, і ми все зробимо!", - вів ректор Дрогобицької духовної семінарії о. Мирон Бендик. Продовжили думку про значення віри для молодої людини отці Микола Війтівський, Іван Гнатів та Олег Кекош.

Відтак, в продовження конференції було зачитано три найкращих твори на тему "Християнські цінності та проблеми учнівської молоді", які було відібрано на конкурсі, що передував конференції. Тож зі сцени свої роботи зачитали: учениця Дорожівської ЗОШ Летнянка Галина, учениця Летнянської ЗОШ Марта Бобик, учениця Грушівської ЗОШ Біляк Христина. Дівчата писали, що людину в собі треба будувати, а високе звання людини зобов'язує бачити потреби інших людей. Учениці переконані, що молодь має чимало можливостей для розвитку, та проблема в тому, що вона не потребує цього. Натомість, вимагає втіхи та вседозволеності. Відтак, християнські цінності мають стати тими цеглинками, які відбудують душі молодих людей.

За свої роботи шестеро учениць: Шумиляк Ірина (с. Нагуєвичі), Біляк Христина (с.Грушів), Мартинюк Вікторія (Лішня), Бобик Марта (Летня), Летнянка Галина (Дорожів) та Губич Божена (Новий Кропивник) отримала невеликі винагороди. Учасників конференції також приємно здивували виступи колективу Довжанської ЗОШ "Горянка", учнів Дорожівської, Підбузької та Новокропивницької шкіл.

Наприкінці конференції голова комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ о. Олег Кекош розповів про працю, яку проводить Єпархія із молодцю - роботи у деканатах, поїздки у табір в с. Довге Гірське, зустрічі, святкування, робота в центрі молоді, спільні молитви. Словом, тісною є співпраця освітян та священнослужителів. Тож молодь Дрогобиччини має шанс не розгубити себе у буремному світі, а стати достойною зміною та достойним майбутнім.

Марія Репецька,
газета "Вільне слово"

Із щотижневих нарад у Бориславі

Чергову нараду із керівниками комунальних служб міський голова Володимир Фірман розпочав із виконання протокольних доручень. В основному із роботами комунальники впорались. Проблемою залишається ліквідація витоків води. Пов'язано це із тим, що КП "Бориславводоканал" перебуває у стадії ліквідації, а новоутворене комунальне підприємство "Вододар" не здатне приступити до повноцінної діяльності через відсутність ліцензії. В. о. директора водоканалу Микола Біль пояснив, що рахунки підприємства заблоковані, то ж через відсутність фінансування жодна із ремонтних бригад не може виїхати на роботу. Вода у місто подається згідно графіку. За висловом міського голови, до ліквідації численних витоків влада у найближчі дні планує залучити КП "Еко-місто".

Під час вихідних міський голова здійснив декілька нічних об'їздів міста. Враження від побаченого у Володимира Фірмана виявилися не найкращими. Найперше, що впадає в око, - це темрява на міських вулицях. Це стосується в першу чергу освітлення території, прилеглої до інфекційного та терапевтичного відділень міської лікарні по вул. Вояків ОУН-УПА. Керівнику КП " Бориславсвітло" Івану Маціву дано доручення вивчити це питання та забезпечити освітлення хоча б пішохідних доріжок, які ведуть до будівель лікарні. Про освітлення міжбудинкових територій повинні подбати начальники ЖЕКів. Йдеться не про світильники на прибудинковій території, а про елементарне освітлення входів до під'їздів будинків, щоб мешканці могли без клопотів зайти до власних помешкань.

У неділю розпочався відпочинковий сезон у міському парку. В. о. директора Степан Гарголінський відзначив, що зроблено багато, але, на жаль, не все. НГВУ не спромоглося відремонтувати кругову карусель, не задіяно фонтан, не приведено до порядку дитяче містечко. Із атракціонів працюють лише гойдалки та катамарани. Проте свято відкриття вдалося, і залишилось доробити усе те, що не встигли зробити до відкриття. Директор парку подякував начальнику КП "ЖЕК № 1" Богдану Хомину за розуміння проблем та активну допомогу в підготовці до відкриття сезону, а також підприємцям - депутату Львівської обласної і Бориславської міської рад Володимиру Голобутовському та Ігорю Михацю за організацію солодкого столу для дітей-танцюристів, які брали участь у концерті.

Газета "Нафтовик Борислава"

Від філософії до реальності

виставка художниць Зоряни Гуцуляк та Світлани Стародубцевої У Дрогобицькому Палаці мистецтв 11 травня відкрито виставку творчого тандему - двох художниць зі Львова Зоряни Гуцуляк та Світлани Стародубцевої. Хоч малярські роботи львівських мисткинь зовні радикально відрізняються за своїм характером, стилем та технікою роботи, але вони органічно поєдналися в одне ціле - філософське та реальне. Разом художниці мали понад десяток персональних виставок, брали участь у різних фестивалях, заходах. Разом видали свою презентаційну книжку - вона вийшла з друку місяць тому і це була, фактично, її презентація.

Жанр робіт Зоряни Гуцуляк можна визначити двома словами - це кольорова графіка. Разом з тим, характер її творчості потребує не лише осмислення, але й, як зауважили присутні на відкритті виставки шанувальники образотворчого мистецтва, навіть, дослідження. У її філософських творах - емоції, почуття, переживання, внутрішній світ художниці. Мова її творів побудована на символах, знаках, вони туди потрапляють не випадково, бо є творінням багатовікової історії людства, його стародавніх культур та сучасності.

- Ці символи малюю деколи підсвідомо, - розповідала Зоряна Гуцуляк, - моєю рукою наче керує хтось зовні. Розумію, що це Господь, це Він вкладає у мої візуальні творіння незбагненні задуми Вищого Розуму. У цих символах та знаках - таємниці земного життя людини й позаземного її буття, життя її менших братів, росту рослин.

Вказавши на одну зі своїх картин, що висіла на стіні виставкової зали, художниця пояснила: це крапелька дощу, вона є джерелом життя рослин на землі.

Свої картини Зоряна Гуцуляк малює кольоровими олівцями на папері, хоч на перший погляд ці яскраві роботи можна сприйняти за акварель. У кольоровій гамі можна зауважити "не правильне" поєднання тонів, тут є зіставлення теплих та холодних відтінків - жовто оранжевих, та фіолетово-синіх. Кожен з творів художниці має свою назву: "Метаморфоза духу", "На все свій час", "Прозріння" тощо.

Твори Світлани Стародубцевої - реалістичніші за своїм наповненням, їх зовні легше "обміряти" й оцінити. Самим "мірилом" для своїх картин художниця обрала квадрат - символ довершеності, модульним еквівалентом навколишнього світу.

- Усі мої картини є двох розмірів, - розповідала Світлана Стародубцева. - Більші мають розмір п'ятдесят сантиметрів у квадраті, менші - тридцять. Малюю традиційно олійними фарбами на полотні. Сюжетами моїх робіт є реальне життя української родини, її свята та будні. Зображаю у своїх картинах також сюжети з фольклору, втілюю власну фантазію.

У творчого тандему зі Львова, художниць Зоряни Гуцуляк та Світлани Стародубцевої, до своєї творчості були окремі дороги. Перша - закінчила Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша, Львівську академію мистецтв, тобто, є художником з професійною освітою. Її ж колега почала малювати у зрілому віці, не маючи жодної професійної підготовки. Спочатку захоплювалася "правильним", реалістичним живописом, далі були експерименти - абстрактні полотна з втіленням динамічних емоцій. Переломом у творчості Світлани Стародубцевої, за її словами, став побачений орнамент на одному глечику, виконаний у народному стилі. Відтоді стався перелом у її творчості, сформувався зрілий, довершений стиль художниці.

У творчому доробку художниць зі Львова є сотні картин, частина з них стала надбанням приватних колекцій поціновувачів образотворчого мистецтва. Картини творчого тандему бачили уже в багатьох країнах світу й в Україні, мисткині уже представляли свої роботи, зокрема, у Трускавецькому художньому музеї Михайла Біласа.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із двадцятого по тридцяте квітня 2011 року у Бориславі скоєно сім крадіжок. Маємо також дев'ять випадків погроз фізичною розправою, три хуліганства, дванадцять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, дві дорожньо-транспортні пригоди, один факт підробки документів, чотири злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, два випадки настання смерті, одне шахрайство, одинадцять фактів пошкодження майна та ще три злочини, віднесені до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки. Працівники міського відділу міліції встановили також осіб зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження. Розкрито злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, за фактами підробки документів, вчинення хуліганських дій та шахрайства. Дослідчі перевірки співробітники міліції проводять за фактами п'яти крадіжок, одинадцятьма випадками навмисного пошкодження майна, двома випадками настання смерті та трьома злочинами, які віднесені до категорії інших порушень закону.

Борг у сумі 5703 грн. 85 коп. за телефонні розмови залишив непрацюючому гр. К. мешканець м. Дрогобича гр. Д. після тимчасового проживання у Бориславі у квартирі по вул. Міцкевича. Зрозуміло, що за несплату телефонних розмов зв'язківці спочатку відключили власникові квартири телефон і зажадали оплати телефонних розмов. А оскільки телефоном певний період користувався тимчасовий мешканець, то цілком зрозуміло, що власник помешкання зажадав від квартиранта покрити видатки на послуги зв'язку. Квартирант зник, а ошуканий власник квартири звернувся із відповідною заявою до міліції. За цим фактом проводиться перевірка.

Як незаконну торгівельну діяльність кваліфікували працівники міліції дії водія із с. Підгородці Сколівського району гр. В., який на автомобілі "Урал" перевозив без будь-яких документів річковий пісок (шутер). Автомобіль зупинили у Східниці співробітники відділення ДАІ з ОАТ м. Борислава. За цим фактом проводиться перевірка.

Під кінець квітня у місті активізувалися викрадачі кольорового металу. Злочинці в основному займаються викраденням металу, який використовується у діючих лініях електропередач. Зловмисників не зупиняє той факт, що лінії електропередач можуть перебувати під напругою. Вони обрізають електричні дроти та кабелі, рубають їх на невеликі частини та, очистивши від ізоляції, здають на металобрухт. У ніч на 23 квітня невідомі зловмисники пошкодили трижильний алюмінієвий кабель у гаражному кооперативі "Кермо" по вул. Нафтовій, а також викрали 13м трижильного кабелю з нафтової свердловини № 20 ланки "Діброва-18", чим завдали членам гаражного кооперативу та НГВУ "Бориславнафтогаз" серйозних матеріальних збитків. У ніч на 25 квітня ЗО метрів електрокабелю та дві саморобні переноски невідомі крадії викрали із новобудови по вул. В. Великого, а у ніч на 27 квітня із котельні по вул. С. Коваліва викрадено 23 метри електрокабелю від зварювального апарата. У двох останніх випадках невідомих зловмисників не зупинив факт, що приміщення, з яких вони здійснюють крадіжку, зачинені. У новобудові по вул. В. Великого зловмисники, щоб проникнути в приміщення, розібрали дерев'яний щит на одному з вікон, а у котельні по вул. С. Коваліва зухвало розтрощили шибку віконної рами. За фактами крадіжок проводяться оперативно-пошукові заходи.

Газета "Нафтовик Борислава"

Співчуття

Адміністрація санаторію "Карпати" висловлює щирі співчуття Матоличу Богдану Михайловичу в зв'язку з важкою втратою - смертю невістки. Вічная їй пам'ять.

На 69 році життя спочив у Бозі Мандзюк Богдан Йосипович. Сусіди з вулиці Івасюка, 1 сумують з приводу його смерті та висловлюють співчуття родині покійного. Вічная йому пам'ять.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.