Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№48 (292) 16 травня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Реакція на "Курорт без туалетів?"

На понеділковій нараді 16 травня було порушено питання функціонування в місті громадських вбиралень. "Нафтуся" не діє на 50% чи 25%, а на повну потужність і відпочиваючим не поясниш, що в ЗАТ "Трускавецькурорт" люди працюють не на повну ставку чи що є приписи від санстанції щодо закриття окремих туалетів. Так прокоментував ситуацію навколо відсутності громадських туалетів на верхньому бюветі мер Трускавця Руслан Козир. Він закликав господарюючі суб'єкти міста впроваджувати в життя європейський досвід, коли перед курортниками гостинно відчиняють безкоштовно свої двері туалетів у ресторанах, кафе, магазинах тощо.

Оптимізму мало - 2

"Фінансова ситуація напружена в місті, області і державі і потребує особливо пильної уваги. Невиконання показників бюджету пов'язано із загальноекономічним станом в державі. Всі міста без виключення сьогодні живуть за рахунок короткострокових позик. На жаль, ситуація є надзвичайно непроста". Так про фінансовий стан у місті сказав міський голова Трускавця Руслан Козир на понеділковій нараді 16 травня. Він послався на слова прем'єр-міністра України Миколи Азарова, що потрібно буде скорочувати обсяги поставок газу до України і вкотре нагадав, що головне питання влади міста сьогодні - енергетична та економічна безпека. Саме для цього влада ініціює процеси створення ОСББ та закликає до від'єднання від централізованого опалення цілими будинками. Цей процес проходить важко - про це сказав керівник "Трускавецьтепло" Руслан Крамар. В суботу, 14 травня, відбулася зустріч із мешканцями новоствореного ОСББ "Надія" (Данилишиних, 51), проте ніхто не хоче очолити ініціативну групу, взяти на себе відповідальність, зазначив п. Руслан. А комунальні заклади обігріватимуть автономними котельнями.

А начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак повідомив, що за ці 4 місяці місто взяло 8 короткострокових позик на загальну суму 14,5 мільйонів гривень. Він зазначив, що секвестр бюджету необхідно провести обов'язково, інакше годі й сподіватися на хоча б якусь допомогу із бюджету обласного.

В той же час влада, яка борсається в "зашморзі багатомільйонних боргів" (бо "господарі великі були"), хоче вибудувати нові економічні відносини на рівні "влада - комунальні підприємства - громада". Проте, як зазначив Руслан Козир, хоча і "без нас все вирішать", "ми ж можемо випередити події". Це стосується як оптимізації та скорочень в освіті (мінімальна кількість учнів у класі - 30) та медичній галузі, так і ЖКГ в місті та туристично-оздоровчого комплексу Трускавця, який "працює так, як за совдепії". "Якщо ми не змінимо своє бачення і не навчимося господарювати так, як слід, то результату нам не бачити", песимістично завершив свою тираду міський голова Трускавця.

Заступник голови та секретар ради бігали по кабінеті?

Як повідомляє наше джерело, минулої п'ятниці, 13 травня, в кабінеті начальника відділу освіти ТМР побували заступник мера з гуманітарних питань Валентина Бодак та секретар ради Петро Шумин. Вони обдивлялися кабінет, де тривалий час працював Орест Лобик, а тепер там засідатиме Михайло Шубак (кажуть, що це кум Валентини Анатоліївни). Керівників міста обурило, що попередній працівник не подбав за якісний євроремонт та про надсучасні меблі для кабінету. Вони в емоціях масштабно крокували квадратними метрами кабінету, що можна було б розцінити і як прискорене ходіння або і біг. Видно, п. Лобик більше дбав про вигоду людей (вчителів, учнів) та установ освіти, ніж про свою власну, тож чого це когось обурює?

Валентина Анатоліївна у розмові з представником "ТВ" в понеділок, 16 травня, підтвердила той факт, що Михайло Шубак - новий начальник відділу освіти ТМР, проте спростувала інформацію, що він був у кадровому резерві з березня 2011 року. Вона теж зазначила, що конкурс пройшов відкрито, чесно та прозоро і участь в ньому могли взяти і директори трускавецьких шкіл, і їхні заступники, і голова методкабінету, і Надія Сенишин, в.о. начальника відділу освіти. "Інформацію ви подали неправдиву", зазначила заступник мера Трускавця.

"Трускавецьтепло" візьме кредит

Минулого тижня, у вівторок, 10 травня, в кабінеті головного лікаря міської лікарні пройшла нарада щодо здачі в експлуатацію котельні міської лікарні. Про це на понеділковій нараді 16 травня повідомив керівник "Трускавецьтепло" Руслан Крамар. Нагадаємо, що за дорученням мера Руслана Козира, котельня мала повністю запрацювати спочатку до 1 квітня, а згодом до кінця квітня.

Руслан Крамар повідомив теж, що минулої середи відбулося засідання двох депутатських комісій (житлово-комунальної та бюджетної), на яких обговорили питання про затвердження переліку робіт по ремонту житлового фонду, а також по збільшенні статутного капіталу трьох комунальних підприємств ("Трускавецьтепло", "Трускавецьжитло" та "Парк курортний") за рахунок зменшення статутного фонду КП "Наше місто" щодо майна. Також на найближчу сесію винесуть питання дозволу на взяття кредиту для КП "Трускавецьтепло", а також щодо закріплення земельних ділянок під об'єктами нерухомості комунальних підприємств та щодо звільнення цих підприємств від сплати земельного податку.

Пильнуйте за машинами

Минулого тижня у Трускавці було викрадено один транспортний засіб із прилеглої території біля одного готелю. Про це на понеділковій нараді 16 травня в міській раді повідомив начальник Трускавецького МВ УМВСУ Іван Маліш. З 9 злочинів, скоєних минулого тижня, 4 вже розкрито. Іван Петрович через ЗМІ звернувся до трускавчан та відпочивальників, щоб авто ставили на майданчики, які охороняються, адже наше місто-курорт є привабливим для крадіїв авто, бо тут - особливо великий вибір. Втім, крадіжки авто - проблема по всій області.

Минулого тижня у Трускавці мала місце одна ДТП по вулиці Стебницькій (10 травня). Шоферу стало зле і він виїхав на зустрічну смугу та зіткнувся з іншим ТЗ. Сьогодні у Трускавці теж сталася ДТП - авто "Перлини Прикарпаття" зіткнулося з автівкою неподалік церкви св. Миколая (при виїзді з Гоголя на Стебницьку). Біля 10.00 там працівники ДАІ якраз вимірювали відстань та роздивлялися уламки бамперу.

Передислокація бомжів

Минулого тижня працівники Трускавецького МВ МНС виїжджали на гасіння пожежі колишньої озокеритолікарні (приміщення тепер належить ТКС). Про це понеділковій нараді 16 травня в міській раді повідомив начальник Трускавецького МВ МНС України Микола Лучковський. Він висловив припущення. Що дають ефект наслідки інспекції по підвалах житлових будинків і тепер бомжі здійснюють передислокацію разом із матрацами та іншим своїм пожитком. Це і стало причиною пожежі в будівлі в центрі міста, яку за Польщі називали "Клуб Товариський".

Теж наше джерело повідомляє, що представники Трускавецького МНС та підрозділу пожежної частини (начальник - Володимир Гординський) взяли участь у змаганнях у Львові. Разом із пожежниками до Львова їздила і команда КВК із СШ № 1 та команда юних пожежників із СШ № 2, які взяли участь у прикладних показових навчаннях. На відміну від попередніх років, коли високих результатів не вдавалося показати (12 - 15 місця), цьогоріч трускавчани зайняли п'яте місце. Всього в змаганнях взяло участь понад 30 команд зі всієї області. А сьогодні до Львова приїжджає міністр МНС Віктор Балога, тож начальники міських відділів МНС, в тому числі і з Трускавця, будуть мати з ним зустріч. Мова йтиме про виконання доручень із минулої наради в області.

На фарбу дати слабо?

На понеділковій нараді 16 травня в міській раді Трускавця мер міста Руслан Козир повідомив, що під час свят у квітні - травні в нічних закладах міста 70% відвідувачів були неповнолітні. Він зобов'язав начальника Служби у справах дітей Лесю Дребот активізувати роботу в цьому напрямі. Леся Василівна повідомила про випадки, коли батьки дають своїм дітям по 200 гривень, щоб ті могли відпочити в "Міленіумі" чи "Казанові" раз на тиждень, бо "дитина має на це право". Це дуже обурило міського голову, який зазначив, що коли постає питання про залучення учнів до фізичної праці чи здачу по 20 гривень на фарбу, то це викликає несприйняття окремих батьків. "А потім вони приходять до нас і кажуть, що не знають, де їхні діти чи що не можуть дати з ними собі ради" - приблизно так він окреслив проблеми, з якими можуть згодом зіткнутися батьки пестунчиків.

Наступний прийом голови - 17 травня, тож цікаво, чи прийде хтось до нього із такими питаннями цього разу.

З великими пакетами в міську раду не заходити

Як повідомив начальник відділу з питань мобілізаційної та оборонної роботи ТМР Адам Ластовецький із посиланням на лист СБУ, буде посилено роботу по профілактиці терористичних актів. Тепер до міської ради не можна буде заходити із великими пакетами чи такими сумками, з яких стирчатимуть проводи чи щось подібне.

Виміряй тиск

Розпочалася акція з вимірювання артеріального тиску. Про це на понеділковій нараді 16 травня повідомив головний лікар міської лікарні Осип Свіжинський. Вимірювання проводитимуть як в лікарні, так і в місцях масового скупчення людей. Акція має на меті визначити контингент гіпертоніків та надати їм рекомендації та допомогу. Вимірювання артеріального тиску - безкоштовне.

Відкриття виставки родини Копчаків

18 травня, у Міжнародний день музеїв, у Трускавці відкриють виставку митців Копчаків. Захід розпочнеться о 17.00 в музеї історії міста, повідомила на понеділковій нараді 16 травня начальник відділу культури ТМР Світлана Ковальчин. На відзначенні Дня музейних працівників будуть присутні і представники Єпархіального музею та музею Михайла Біласа.

18 травня в Трускавці проходитиме всеукраїнський злі Товариства сприяння обороні України. З 12 до 16 години в курортному парку проходитиме виставка судно моделей, авіамоделей, картингів, а з 16 до 19 на центральній сцені, яку доставлять з Дрогобича - концерт Військового центру (колишнє ПрикВО). Будуть оркестр, хор і танцювальна група. Участь в концерті візьме і хореографічний колектив "Золоті діти" з ТДШМ.

Позачергове засідання виконкому

У вівторок, 10 травня, в Бориславі пройшло позачергове засідання виконавчого комітету, повідомляє наше джерело. Низка питань була відправлена на доопрацювання, зокрема і щодо підготовки ЖКГ міста до наступної зими. До восьми наперед підготовлених питань додали і питання про дислокацію дорожніх знаків у Бориславі (пропозиція начальника відділу ЖКГіБ Олега Левицького). Транспортний збір за паркування автомобілів, який дотепер збирало КП "Зелений світ", збиратиме КП "Еко-місто" (нещодавно створене), своє слово в цьому плані мають ще сказати депутати на сесії БМР.

Олександр Лавринович та Трускавець допомогли Бориславу

В минулому номері вісника ми повідомляли про складну ситуацію в КП "Борславводоканал", якому заблокували рахунки. Пропонуємо Вашій увазі звернення бориславської влади до мешканців Борислава з цього приводу. "Шановні мешканці міста! За сприяння Міністра юстиції, Почесного громадянина міста Борислава Олександра Лавриновича та голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка станом на 15.00 год. 13 травня 2011 р. рахунки КП "Бориславводоканал" розблоковані. Щоб відновилася подача електроенергії на водозабір Рибник міська влада шукає кошти в сумі 130 тисяч грн. для оплати боргу за електроенергію ПАТ "Львівобленерго", так як всі кошти з рахунків КП "Бориславводоканал" виконавчою службою зняті. За інформацією першого заступника міського голови Руслана Зелінського є надія, що на наступний тиждень проплата за електроенергію буде здійснена і подача води буде відновлена. Міський голова Володимир Фірман та його заступники висловлюють вдячність керівництву Трускавецької міської ради за надання транспорту для підвезення питної води мешканцям міста Борислава. Окрім графіку, завезення питної води коригується також по мірі звернень на службу "1550".

Власна інформація

Ora et labora

Молися та працюй. Правило, яке взяли за основу монахи в середньовічній Європі, не втрачає актуальності і сьогодні. Що залишається робити пересічному українцеві, як не працювати, щоб вижити в цій країні та в цьому місті (не важливо, в якому саме місті і навіть в якій країні). І не можна забувати про молитву, адже вона не дасть повністю з'їхати з глузду в цьому абсурдному світі та допоможе вистояти у протистоянні з тими, хто сьогодні - пуп землі.

Життя є своєрідною війною і не ми її оголосили, а нам. Жити в державі - означає підпорядковуватися їй, її законам. Підпорядковуватися - погоджуватися на насильство стосовно своєї особистості та волі. Адже держава як інститут виникла як узаконене насильство, принаймні приблизно так це трактує теорія суспільного договору. І це ще б нічого, якби закони були справедливими, а покарання за їхнє порушення однакове для всіх. Як є насправді - пояснювати не потрібно.

Місцеве самоврядування є своєрідною копією держави в мініатюрі, щоправда у дещо викривленому форматі. Не потрібно нікого переконувати, що з давніх часів повелося, що найбільшим недругом у владі для людей був не найвищий її представник (цар, імператор, князь, султан, президент), а той, з ким ти безпосередньо стикався (боярин, пан, міський голова, очільник місцевої адміністрації чи і звичайний чиновник, який представляє апарат насильства). Ще наші предки навчали, що із циганами та з державою в ігри не грають, тому найкращим варіантом є той, коли ти живеш, не заважаючи державі і змушений дечим жертвувати, щоб і вона тебе не зачіпала. Інакше кажучи, не лише монахам підходить принцип "ora et labora", але і звичайним світським людям.

Молися і працюй. Заробляй на прожиття собі і своїй сім'ї і не забувай віддати частину заробленого кесарю, податківцю, на благо інших, багатших та спритніших, які у владі посіли непогані позиції. І молися, щоб тебе в чомусь не звинувачували, щоб тобі щось не пришили, щоб про тебе забули і залишили в спокої. Інакше кажучи - віддай щось рекетиру і не рипайся. Особливо не рипайся, якщо тобі не до вподоби щось чи хтось у тій владі, яка є чи то нагорі, чи то внизу.

Можна багато говорити про героїзм козаків, які на чолі з Хмельницьким повстали проти польського гніту, про безстрашність січових стрільців та воїнів УПА, які виборювали справедливість та незалежність зі зброєю в руках. Але навряд чи абсолютна більшість готова взятися за зброю як козаки чи повстанці або й навіть вийти на марш протесту. Часто навіть своє прізвище не хочуть бачити окремі "активісти" в газеті чи Інтернеті, посилаючись на те, що їм це могло б зашкодити. В нас багато хотіли б бути такими собі тайнячками, які "і вашим, і нашим", які дивляться, звідки і куди вітер дує, а от на передні позиції хай ідуть інші. Якщо ж ти щось хочеш змінити в таких людях, то молися і працюй, може й побачиш результат.

Президент не такий, якого потребує держава? А хто ж його обирав? Не ти і не твої родичі, знайомі, сусіди? Кожен має таку владу, на яку заслуговує. А якщо хочеш зміни цієї влади - молися та працюй. Хіба не нашими молитвами впав Радянський Союз?

Мер найгірший за всю історію міста? Бачиш близький упадок та руїну свого населеного пункту через безгосподарність, безглузді методи управління, через те, що до влади дорвалися аферисти та пройдисвіти? Молися та працюй. Хіба важко тобі щодня, зранку та ввечері, попросити Бога, щоб або змінив цю владу в місті, дав їй розум та просвітлення, або ж забрав її, щоб і сліду по ній не зосталося? Румуни ж вимолили і доклали зусиль, щоб Чаушеску не просто відійшов, а й був покараний за безчинства…

Хіба не можеш ти не лише на кухні, але й посеред людей сказати правду та власну думку про мера та його команду? Та навіть мовчанка іноді буває красномовною, коли про результати діянь говоритиме каміння…

У тишині та спокої не забувай подякувати за те, що маєш життя і пам'ятай, що тобі ще не найгірше. Що є ще в тебе руки, якими можеш працювати та голова, якою можеш мислити. Що є ще в тебе надія, що житимеш у "правильній" державі і в місті, де керуватимуть люди справедливі та чесні, а не просто "потрібні" та "свої". Що маєш до кого звернутися по допомогу, адже не президент і не мер є твоїм босом, а Ісус Христос. Що є церква, де тебе не обмануть так, як у органах влади місцевої чи державної, що є родина, яка в скрутний час не відвернеться від тебе, що є ще в тебе однодумці. І нехай їх поки що мале коло, але і Ленін колись із іскри запалив полум'я. Ти теж запалив полум'я своєю молитвою та своєю працею, якщо живеш за принципом "ora et labora". Тебе важко підловити на чомусь, адже не вчиняєш злочину ні жодного правопорушення, не ведешся на провокації. А ще було б добре, якби перш ніж щось сказати чи зробити, ти поставив собі запитання: "А що на моєму місці сказав би чи зробив би Ісус?" Звісно, що запитати себе ти можеш так тільки подумки, бо інакше звинуватять, що ти баптист, хоч ти і католик чи православний до шпіку кісток. Бо бути справжнім християнином у нас не модно, хоч ніби місто й держава християнські.

Живучи за принципом "ora et labora", ти зрозумієш дуже багато - що марним є благословення на владу священика, коли її не благословить Господь, що краще бути бідним, ніж бути колаборантом та отримати посаду з нечистих рук, що краще бути світлом, яке осяює інших з твоєї середини, ніж стати віддзеркаленням фальшивих відблисків пекельного полум'я. Живучи, молячися та працюючи, ти матимеш насолоду зі своєї роботи та зі своєї молитви, а також насолоду з усього життя, зі всіма його радощами та печалями. Ти навчишся повіряти Богові кожен день та кожну мить твого життя, жертвувати всі свої слова, діла, думки на Його честь та славу, навчишся праведності, а можливо і святості. Адже до святості покликаний є кожен.

"Оra et labora". Молися та працюй. І нехай плодом твоєї молитви стануть і молитви інших. Славлячи Бога, дякуючи йому за все, вірячи в Нього та надіючись на Нього, станеш чистішим та кращим. І знатимеш, що Бог не забуває за своїх дітей і змінить обличчя цієї землі. І влада в твоєму місті буде не оця, а така, як має бути. І не буде тобі соромно за державу, перші люди якої виконують волю спецслужб держави іншої, зневажаючи при цьому мову та традиції твого народу. Ти це бачиш і Бог це бачить і їм так не минеться…

А працюючи в поті чола, позбуватимешся своїх вад та недоліків. Знищиш у собі лінь, гнів, пиху, навчишся шанувати і працю інших людей. Їстимеш хліб, не боячись, що він тобі пошкодить, матимеш і до хліба, бо Бог не забув про тебе, навіть якщо інколи тобі так і здається, коли дивишся на місто навколо тебе і державу.

Вір у Бога. Ангелам Він розкаже, щоб стерегли тебе на всіх дорогах твоїх. А як йтимеш долиною смертної темряви, то не боятимешся нічого, бо Господь буде з Тобою. І пройдеш ти, і впадуть наліво і направо від тебе сотні та тисячі, а ти дочекаєшся, що і мер буде нормальним, і президент таким, як потрібно, і люди зміняться на краще. Лише не пробуй їх змінювати насильно, а починай від зміни самого себе.

А навіть якщо і доведеться тобі пролити свою кров, то стане вона насінням, яке проросте, як колись проростала кров наших предків. Будь їхнім гідним нащадком і рівняйся не на Саву Чалого чи Павліка Морозова, а на тих, хто є героєм у очах Божих. Бо якщо не ти, то хто стане на захист твоє сім'ї, твого міста, твоєї держави, яку в тебе відбирають частинками. Ти виграєш у цій війні, адже Gott mit uns. Ora et labora.

Володимир Ключак

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.