Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№55 (299) 3 червня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Тропічні зливи

2 червня після сьомої вечора над Трускавцем пронеслася справжня тропічна злива - гроза із громовицями, градом та потужним проливним дощем. Попередня така стихія пройшлася містом минулої суботи. Якщо в кінці травня - на початку червня природа так випробовує трускавчан, то чого нам че6кати в липні - серпні? Вже цими днями стовпчики термометрів опускалися нижче позначки + 30 градусів.

У випадку, якщо буря застала вас на вулиці, вимкніть мобільні телефони та постарайтеся сховатися під укриття, зайшовши в під'їзд житлового будинку чи магазин. Не можна бігти, коли гримить, або ж ставати під велике дерево. Якщо ж під час бурі ви знаходитеся вдома, то бажано вимкнути електроприлади, зокрема телевізор, щільно позакривати вікна та двері, щоб не було протягу. Можна теж засвітити святвечірню чи стрітенську свічку та виставити її на підвіконник. Після злив бажано з розумінням віднестися до того, що твориться на вулицях, особливо в низинній частині міста - на Стебницькому кільці. Дощеприймальна каналізація не може справитися з такою великою кількістю води, а комунальні служби не можуть зразу ж розчистити дороги та тротуари від намулу.

Дорожньої карти немає?

Під час сесії 31 травня депутати ТМР порушили питання так званої "Дорожньої карти", яку ще взимку обіцяв до 1 червня підготувати профільний заступник міського голови Юрій Яворський. "Дорожня карта" провинна була бути підписаною між міською владою та найбільшою господарюючою структурою міста - ЗАТ ЛОЗ "Трускавецькурорт". Проте відносини влади та ЗАТу, здається, перестали бути такими безхмарними, як вони були під час виступу на сесії ТМР голови Наглядової ради товариства Павла Якубенка. Про це свідчить і задоволення протесту прокурора стосовно земель в курортному парку, за яку голосували мер та його команда. Наше джерело в ЗАТ називає це голосування "кидком" та "ножем у спину".

Нагадаємо, що відносини міської влади Трускавця та ЗАТ "Трускавецькурорт" під час мерства Лева Грицака теж були непростими. Іноді вони загострювалися (особливо під час виборчих кампаній), іноді наступала відлига. Так, свого часу було навіть підписано Договір про співпрацю між владою та ЗАТом, поте багато з його пунктів так і залишилися деклараціями. Кожна сторона бачила обов'язки іншого та свої права, а взаємна непоступливість не могла допровадити до консенсусу. З приходом нової влади в листопаді 2010 року ЗАТ опинився у кращій позиції, ніж досі.

Депутати міськради скаржаться на міськраду

30.05.2011 р. о 10.25 год. в чергову частину Трускавецького МВ надійшла заява громадянина Трускавця, депутата ТМР відносно законності дій відповідальних осіб виконавчого комітету Трускавецької міської ради щодо відмови йому в продовженні дії договору на користування спеціальними конструкціями зовнішньої реклами на території м. Трускавця та самовільного знесення відповідальними особами Трускавецької міської ради його рекламних щитів на території м. Трускавця. А вчора, 2 червня, один з мешканців Трускавця погрожував написати заяву на незаконні дії іншого депутата ТМР, яка, користуючись своїм статусом, здійснила незаконну прибудову … на тротуарі в центральній частині міста.

Депутати Борислава дотримуються букви закону

Чергова сесія БМР, яка повинна була пройти у понеділок, 30 травня, не відбулася. Причина - недотримання термінів закону "Про доступ до публічної інформації" стосовно попередньої публікації проектів рішень. Зразу після відкриття сесії один з депутатів нечисельної опозиції заявив, що сесія є нелегітимною і закон переступати не можна. Міський голова Володимир Фірман, незважаючи на те, що володіє в раді абсолютною більшістю, зробив перерву на 10 хвилин, під час якої зателефонував до прокурора міста Володимира Павича. Оскільки кожне з прийнятих рішень прокуратура Борислава може опротестувати, сесію закрили. Щоправда, депутати не розійшлися, а працювали в режимі "депутатські збори", під час яких обговорили проблему стоматологічної поліклініки. Звичайно ж, що жодного рішення ніхто не прийняв, проте було утворено робочу групу, яка детально вивчить дане питання.

Спростування неправди від офіційного сайту міської ради

На офіційному сайті ТМР, який мав би бути джерелом правдивої інформації, 1 червня подано дані про те, що "шляхом таємного голосування (одноголосно) перелік почесних громадян Трускавця поповнився чотирма відомими українцями". Могло б скластися помилкове враження, що за це рішення проголосувало 46 депутатів плюс мер. Вважаємо за необхідне поінформувати трускавчан, що із 30 присутніх на сесії (29 депутатів та міський голова), за надання статусу "Почесний громадянин Трускавця" В. Біласу, Д. Данилишину та Р. Різняку-Макомацькому проголосувало 29 депутатів, а Р. Шухевичу - 27. Ці дані були занесені у протокол секретарем тимчасової лічильної комісії Б. Габшієм та виголошені головою цієї комісії І. Ластовецьким. Якщо б ще якихось 6 депутатів таємно проголосували проти надання цих звань, то Трускавець зганьбився б на всю околицю. А причиною стала б неявка депутатів, які перестали ходити на відвідування чи просто проігнорували таке важливе питання як надання статусу "Почесний громадянин міста" чотирьом вищеназваним членам ОУН.

Культурно-освітній колаж

Для випускників розпочалося зовнішнє незалежне оцінювання - вчора вони здавали ЗНО з української мови. А тим часом в школах міста триває навчальна практика. Діти початкових класів вже встигли відвідати музеї міста, ознайомитися із гуртками БУТ, де вони можуть корисно провести час влітку.

2 червня в музеї Біласа відкрилася виставка польських митців під назвою "Контрасти". Теж 2 червня в ДЮСК "Спортовець" проходили змагання "Старт до Олімпу".

Борислав та Східниця потерпіли через негоду

Внаслідок сильного дощу 28 травня в м. Бориславі по вул. С. Бандери підмито опору залізобетонного мосту через річку Тисмениця, що в подальшому може привести до обмеження, або припинення автомобільного руху по даному мосту та відсутності доїзду до смт. Східниця та навколишніх населених пунктів також обірвано водопровід діаметром 100 мл. Окрім того, пошкоджено берегоукріплення р. Тисмениця по вулиці Д. Галицького (близько 50 м), внаслідок чого нахилилась підпорна стінка берегоукріплення на кут біля 9 градусів зі сторони вулиці Весняної. В мікрорайоні Тустанович, в районі річки Лошань розмито частину дороги, 45 житлових будинків залишились без автомобільного сполучення. Стався провал на мості через річку Понерла в районі вул. Гірної та обвал берегоукріплення, також нанесені збитки в районі вул. Б.Хмельницького, замулено локальні водозабори, по вул. Джерельній сталася аварія трубопроводу. По вулиці Зеленій були підтоплені 8 житлових будинків, одну мешканку було тимчасово (на ніч) відселено, через наявність води в житловому будинку.

Внаслідок негоди (сильного дощу) 28 травня на території смт. Східниця стрімко піднявсь рівень води в річці Східничанка. Через підняття рівня води в місці проходження двох газових трубопроводів середнього та низького тиску відбувся їх розрив. Без газопостачання залишились понад 2000 мешканців селища.Вже 29 газопостачання селища було відновлено. Також через підняття рівня води пошкоджено автомобільний металевий міст через річку Східничанку, частково зруйновано берегоукріплення із залізобетонних блоків на р. Східничанка по вул. Шевченка в районі житлових будинків № 150 та № 154, через вимивання ґрунту відбулось просідання електричної опори, в результаті чого бригадою Бориславського РЕМ ВАТ "Львівобленерго" було відключено електропостачання 10-ти житлових будинків по вул. Зарічній.

Під час негоди здійснювалась розчистка заторів (гілок дерев, сміття) в річках, що дозволило уникнути більш значного підняття рівня води з подальшим підтопленням. Окрім того, комунальними службами міста цього року проводилась інтенсивна очистка русел річок від сміття, в тому числі з залученням громадськості, що , зокрема, дало можливість врятувати міст по вул. Трускавецькій.

Міський голова В.Фірман висловив свою вдячність за оперативність та злагоджені дії працівникам міського відділу ГУМНС у Львівській області, газовикам та працівникам РЕМ ПАТ "Львівобленерго". Інформація надана відділом внутрішньої політики БМР.

Власна інформація

Ситуацію в Бориславі, Східниці, Дрогобицькому та Радехівському районах визнано НС місцевого рівня

Ситуацію, що склалась на територіях м. Борислава, смт. Східниця, Дрогобицькому та Радехівському районах Львівської області внаслідок сильного дощу з випаданням граду та різкого підняття рівнів води в гірських річках, відповідно до національного класифікатора надзвичайних ситуацій, визнано як НС місцевого рівня. Такий експертний висновок було затверджено рішенням обласної комісії з питань ТЕБ та НС, позачергове засідання якої відбулось 31 травня під керівництвом першого заступника голови ЛОДА Мирона Янківа.

Відповідно до протоколу на особливий контроль керівництва Львівщини взято питання забезпечення жителів домогосподарств селища в районі вул. Зарічної (смт. Східниця), доїзд до яких ускладнено внаслідок руйнування металевого мосту через р. Східничанку, питною водою, продуктами харчування, медикаментами. Міст протягом десяти днів мають відновити. Також на особистому контролі перебуває питання забезпечення до частини села Довге Гірське, доїзд до якого ускладнено внаслідок пошкодження автомобільного залізобетонного мосту через потічок Чепіт. Зараз доїзд до села забезпечено за тимчасовою схемою.

Прес-служба Львівської ОДА

Вісті з Борислава

- За інформацією начальника терцентру в м. Бориславі Наталії Штереб депутатом Львівської обласної ради, підприємцем та меценатом Володимиром Голобутовським ось уже протягом року проводиться фінансування гарячих обідів для самих незахищених верств населення міста. Пані Наталя повідомила про те, що 40 бориславців з лютого 2010 року мають гарячі обіди.
- За результатами екологічної акції "Чисте місто моє", яка проходила в місті Бориславі впродовж квітня 2011 року, міський голова міста Борислава підписав розпорядження від 10.05.2011 р. № 181-р. Відповідно до даного розпорядження грамотами Бориславської міської ради за активну участь у проведенні акції нагороджені колективи загальноосвітньої школи № 7 (перше місце), ЗОШ № 4 (друге місце) та ЗОШ № 9 (третє місце). Подяками міської ради відзначені колективи професійного ліцею, медичного коледжу, ЗОШ №№ 1, 2, 3, 5, 8, 6, державна гімназія, станції юних техніків та натуралістів, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, дитячий будинок "Оріана" та всі дошкільні заклади міста.
- 19 травня відбулось чергове засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради. В порядку денному 20 питань. Основні з них: інформація начальника відділу внутрішньої політики міської ради Н. Бараняк про реєстрацію релігійної громади УПЦ КП парафії Святої Тройці м. Борислава Львівської області, про утворення міської Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та про затвердження її складу і Положення, про заборону торгівлі по вул. Весняній (від буд.№ 9 до полового будинку), про надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, про призначення субсидій окремим мешканцям міста Борислава та смт.Східниця, про оформлення прав власності на житлові будинки та гаражі, про погодження прийняття в експлуатацію житлового будинку та ін.
- 23 травня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Бориславської міської ради. На засіданні розглянуто наступні питання: Про визначення виконавця послуг з утилізації твердих побутових відходів у місті Бориславі; Про державну реєстрацію об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Геліос" та про державну реєстрацію об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Дрогобицька 8 б". По даних питаннях прийняті відповідні рішення.
- За інформацією заступника Бориславського міського голови Сергія Оленича, цього року планується провести оздоровлення понад 800 школярів, що становить 20,1% від загальної чисельності. Минуло року було оздоровлено 10% школярів.
- 1 червня відбулось засідання Адміністративної комісії при Бориславській міській раді, на якому було розглянуто шість адміністративних матеріалів, а саме: ст.ст. 150, 2122, 156 ч.2 КУпАП. Голова комісії -О.Майсак, керуючий справами виконкому.
- У 2012 році Борислав святкуватиме 625-річчя з дня заснування. 3 червня в залі засідань виконавчого комітету відбудеться засідання круглого столу "625-річчя Борислава: підготовчі заходи, програма святкування, пропозиції громади" . До участі запрошені керівники відділів та управлінь міської ради, громадські організації, організації політичних партій.
- Відділ з питань фізичної культури і спорту Бориславської міської ради (В. Рахель) в період літніх канікул планує проводити змагання серед вуличних команд з футболу. Такі акції проводяться , щоб діти не залишалися на вулиці, а зростали здоровими. Зокрема, планується, що у вуличний футбол будуть грати у декількох вікових групах - діти до 14 років. Всі ігри будуть проходити на стадіоні "Нафтовик". В червні буде проведено першість міста серед вуличних команд. Фінал буде приурочено до Дня молоді і пройде він 26 червня. Окрім того, 20 та 23 червня на стадіоні відбудеться свято "Спортивне лелеченя", присвячене Олімпійському дню; 28 червня ФСТ "Україна" проведе спортивне свято "Королі жиму"; 28 червня відбудеться турнір з кульової стрільби, присвячений Дню Конституції України. В пришкільних таборах будуть проводитись спортивні ігри та розваги.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

У польській суботній школі пролунав останній дзвоник

Вже 17 років лунає останній дзвоник в польській суботній школі при Бориславській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. Днями, 21 травня, чарівна мелодія дзвінка покликала учнів, вчителів, батьків та гостей на святкування закінчення 2010-2011 навчального року.

Випускників, учнів та вчителів школи щиро привітали Бориславський міський голова Володимир Фірман, заступники міського голови Руслан Зелінський, Андрій Паскевич, депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський, спеціалісти відділу освіти Е. Качмарчик, М. Гоц, священики отець Кшиштоф та отець Вєслав, викладач із Польщі Б. Сухожепка, директор ЗОШ № 3 Антон Шифурко та керівник суботньої школи К. Краснопольська, голова батьківського комітету школи Ірина Мальгівська, голова польського культурно-освітнього Товариства "Згода". Надійшла телеграма-привітання від голови Товариства землі Дрогобицької із Варшави пана Ромуальда Колудського-Стоббе. Учні школи підготували цікаву концертну програму під керівництвом Д. Цигалової і магістра музики Ю. Цигалова.

Цього року польська суботня школа випустила з-під свого крила 18 вихованців, 10 із яких мріють продовжити навчання у вищих навчальних закладах Польщі. За час навчання у цій школі ми знайшли багато нових друзів, побували на різноманітних конкурсах, що були проведені в Україні й Польщі.

Від імені випускників хотіла б подякувати всім викладачам школи, які навчали, допомагали й підтримували нас завжди й у всьому. Бажаємо вам здоров'я, щастя, хороших і здібних учнів, які б тішили вас своїми досягненнями і любили вас, як любимо ми. Випускники, учні та вчителі школи дуже вдячні всім, хто прибув на наше свято.

Тетяна Шепарович,
випускниця польської суботньої школи
при Бориславській ЗОШ № 3,
газета "Нафтовик Борислава"

Музучилищу - 65

Наприкінці травня свій 65-літній ювілей зустріло Дрогобицьке музичне училище ім. В. Барвінського. Урочистості з нагоди цього пройшли минулої п'ятниці у Народному домі ім. Івана Франка. Благословив свято канцлер Самбірсько-Дрогобицької єпархії о. Тарас Герасимчук. Звертаючи до присутніх у залі, він акцентував:

- Так довго, як в Україні будуть навчальні заклади такого плану, так довго ми будемо народом. Народом, який має своє коріння, свою культуру, свою духовність і свою традицію. Бо споглядаючи мистецькі твори, заслухуючись у красивий спів, ми, як каже апостол Павло, "переростаємо із тіла тваринного в тіло духовне". Тож, чим успішніші будете ви, тим менше у нашій країні буде яничарів і запроданців

Відтак з вітальним словом на сцену вийшов директор Дрогобицького музичного училища ім. В. Барвінського, заслужений діяч мистецтв України, член правління Національної спілки композиторів України Микола Ластовецький. У своїй майже півгодинній промові пан директор згадав про всі етапи становлення училища, розповів про цікаві факти з життя цього навчального закладу, про тисячі випускників училища, які стали гордістю України не лише на батьківщині, а й далеко за межами країни. Серед них: міністр культури України Михайло Кулиняк, доктор мистецтвознавства, професор музичної академії ім. П.Чайковського, посол України в Словаччині Ольга Меч, заслужений артист України, депутат ЛОР Тарас Курчик, професор музичного університету м. Міннеаполіс (США) Мирослава Тейлор та багато інших достойних успішних людей.

Відтак пройшов святковий концерт, який провела Лариса Соловей. У нім прийняли участь: Ансамбль студентів відділу оркестрових духових та ударних інструментів під керівництвом заслуженого працівника культури України Любомира Давидчака, які виконали частину сюїти для чотирьох труб та ударних інструментів "Дрогобицькі фанфари". Захоплено глядацький зал слухав "Коломийку-ремінісценцію" у виконанні лауреатки міжнародного та всеукраїнських конкурсів студентки III курсу музучилища Яни Горделянової. А ще - бандуристи, піаністи, духовики, акордеоністи, скрипалі, студенти та професори, - усі вони цього дня вітали своє училище. Під завісу імпрези зведені колективи училища виконали Гімн України - так, як вже давно не лунали ці слова у стінах Франкового Народного дому.

Марія Кульчицька,
газета "Вільне слово"

Ярослав Попович укотре підкорює Італію

"Giro di Italia" (Джіро д'Італіа) - друга за величиною велогонка світу, яка проводиться вже більше 100 разів.

Понад 200 професіоналів - велогонщиків виборювали різноманітні премії. Цього року гонка була присвячена 150-річчю об'єднання Італії. Організатори обрали трасу для велогонки особливо важку. Багатокілометрові підйоми на захмарні вершини чергувалися з карколомними спусками. Наш земляк Ярослав Попович - улюбленець велосипедного професіонального світу - за підтримки сотні тисяч вболівальників ще за 30 км до найскладнішої вершини Колла деле Фінестра (2178 м) ішов першим. Вбивчо суперважкий підйом не до кінця вдався Ярославу, але вже наступного дня в Мілані Попович голосно нагадав про себе, зайнявши 5 місце в індивідуальній гонці по вулицях цього мегаполісу.

Ярослав Попович не залишився без премії. Він впевнено виборов один з семи призів (Premio della fuga --невтомимий втікач). Приємно відзначити, що на схилах велосипедного стадіону Gran Paradizo (великий рай) в Альпах разом з вигуками "Popo Forza!" звучало наше українське - "Славік давай!". Це були наші українські заробітчани разом із синьо-жовтими прапорами. Побажаємо нашому відомому земляку добре відпочити, щоб набратись нових сил перед новим супервипробуванням - участі в складі американської команди в багатоденці "Тур де Франс" - найпрестижнішій велогонці світу.

Хосе Турчик,
газета "Каменярі"

Новини Стебника

- У Стебнику 30 травня відбулася восьма позачергова сесія міської ради. На ній депутати розглянули питання передачі в оренду частини приміщень ЗОСШ № 18 обласному Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Сесія прийняла відповідне рішення. Отже такій установі у Стебнику бути. Відкриття центру планують на вересень -жовтень 2011 року. Наразі тут мають намір приступити до реконструкції приміщень.
- У загальноосвітніх школах міста 27 травня відбулося свято останнього дзвоника. Майбутні першокласники, а їх у наступному навчальному році у Стебнику (не рахуючи Сільця) буде понад 180, проводжали випускників у нелегку дорогу зрілого, самостійного, цікавого життя. А 30 травня уже самі випускники у нарядних одежах зібралися на майдані Тараса Шевченка, щоб відзначити свій випуск. Їх на цей раз було менше, ніж торік. Словом, вітання від міського голови Василя Пецюха, секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика приймало 75 уже колишніх одинадцятикласників. У минулому році їх було 120.
- Творчий звіт учнів та викладачів Стебницької дитячої музичної школи, що відбувся 29 травня, був справжнім святом мистецтва. Вони показали професійне виконання музичних творів та пісень. Багатьом було вручено почесні грамоти, дипломи лауреатів та переможців обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Власне лауреатом Міжнародного фестивалю під назвою "Від серця до серця. Пісенна планета", що проходив минулого року у місті Буську, стали учениця вокально-естрадного відділу Ганна Нечипор та дует "Щебетушки" у складі Анастасії Андрущакевич та Аліни Ригус (клас викладача Любові Кузьмич). Вони зайняли другі місця і відповідно нагороджені преміями. Творчий звіт юних митців закінчився гарним концертом.
- З нагоди Міжнародного дня дітей, що відзначається першого червня, у Стебнику добровільне товариства дітей-інвалідів "Надія" організувало для своїх дітей урочистий захід. Дітей вітали отець Михайло Комарницький, секретар міської ради Роман Івасівка, голова товариства Катерина Буряк. Відтак дітей запросили за солодкий стіл. Його спонсором стало подружжя Корпанів, які знані у Стебнику як підприємці і щедрі благочинні.

Андрій Говіщак

Добро пожаловать в Трускавец!

Трускавец - курорт будущего! Всесоюзная здравница! Наилучший курорт СССР урологического направления! Эти и другие лозунги помнит ещё старшее поколение постсоветских людей. Помнит город, который строился, помнит зелёный парк - наследство от Австро-Венгрии и Польши, помнит свою молодость и путешествие сюда, на Западную Украину, чтобы восстановить здоровье, избавиться от болезней, отдохнуть и набраться сил на будущее. Со всех республик Советского Союза приезжали сюда лечиться и отдыхать - летом, бывало, невозможно было пройти центральной площадью города возле памятника Ленину, столько народа то было.

Прошли года. В конце 80-х - начале 90-х годов прошлого века начал распадаться и распался СССР. Связи между республиками начали ослабляться, а то и вовсе исчезать. Экономические несуразицы плюс политическая нестабильность привели до того, что некоторым было не до отдыха, а если и решались отдохнуть, то где поближе и где побезопасней. Те, кто побогаче, открывали для себя новый мир - Западную Европу, Северную Африку, Таиланд и другие азиатские страны, Карибы, Мальдивы, Багамы. И сейчас молодое поколение на постсоветском пространстве преимущественно и не знает, что есть уникальный курорт Трускавец, который предлагает то, чего не могут предложить другие курорты - предлагает здоровье, комплексное лечение, немедикаментозное оздоровление и омолаживание организма, и всё это - за умеренными, даже можно сказать, низкими ценами. Снова открыть Трускавец для жителей Российской Федерации, Республики Беларусь, Молдовы, стран Закавказья, Средней Азии, Прибалтики - вот задача, над осуществлением которой трудилась власть города курорта предыдущая и её путем продолжает идти власть нынешняя. Ведь развитие курорта - главная задача города, потенциал которого используется далеко не на полную мощность.

делегация города Санкт-Петербурга в Трускавце 1-2 июня 2011 года в Трускавце с визитом побывала делегация города Санкт-Петербурга, северной столицы Российского государства. В первый день прошла встреча в Народном Доме за участием мера Трускавца Руслана Козыра, который имеет прочные личные и деловые связи с городом над Невой, а 2 июня в конференц-зале санатория "Карпаты" представители русской и трускавецкой стороны обсудили возможность повышения сотрудничества в более неофициальной обстановке.

Открыл эту встречу заместитель главы города Юрий Яворский, который рассказал о временах, когда Трускавец был "курортом № 1 в Польше и курортом № 1 в Европе", кратко охарактеризовал возможности курорта в нынешнее время и представил как российских гостей, так и представителей здравниц Трускавца. Из Санкт-Петербурга в Трускавец прибыли представители местной исполнительной власти, а также депутаты Законодательного собрания города Елена Бабич, Александр Горов, Юрий Карпенко, журналисты популярных изданий "Деловая волна", "Невское время", "Петровский курьер", "АиФ-Здоровье", "Известия", "Энциклопедия здоровья", врачи, доктора наук, представители курортной отрасли, директор оздоровительного комплекса "Балтийский берег" и другие. Они приехали по приглашению городской власти Трускавца - эта встреча осуществилась благодаря открытию в Питере представительства нашего города. Его возглавили PR-технологи Дмитрий Перевязкин и Павел Мизерин, которые и привели в Трускавце Козыра и его команду к власти.

От Трускавца в обсуждении вопроса сотрудничества с российской стороной взяли и. о. генерального директора ЗАО ЛОУ "Трускавецкурорт", директора филиалов ЗАО, главврачи "Янтаря" Оксана Иваницкая и "Алмаза" Андриан Драновский, главный врач санатория "Молдова" Валерий Бабелюк, заместитель главврача санаторно-гостиничного комплекса "Днепр-Бескид" Людмила Чебаненко-Яворская, представитель компании "Тур-Галичина", депутаты горсовета. Поскольку санаторий "Карпаты" принял делегацию с России с особым уважением, то гости из РФ очень сердечно поблагодарили генерального директора Льва Грицака, который тоже участвовал в этой встрече вместе со своими заместителями Владимиром Маринкевичем, Иваном Скибаком и Алексеем Балицким. "У нас на сегодняшний день нет проблем с наполняемостью санатория", - говорит Лев Грицак, - 82% - это хороший показатель. Но мы всё время думаем над улучшением качества услуг в здравнице, вот и сейчас начинаем реконструкцию согласно проектам итальянских дизайнеров. Восемь лет я работал на выборной должности и вот теперь возвратился в свой родной санаторий, который начинал строить в далёкие 80-ые". Лев Ярославович вспомнил о временах, когда Трускавец принимал по 40 тысяч отдыхающих ежедневно и это никак не отражалось на качестве или запасах наших минеральных вод, поскольку они фактически неисчерпаемы. 14 разных источников и среди них "Нафтуся" как королева вод, пресная, живая вода с мочегонным и желчегонным действием, как антистресс и адаптер, как уникальное природное лекарство желудочно-кишечного тракта, желез внутренней секреции, сахарного диабета и ещё большого количества различных заболеваний. Лев Ярославович также вручил гостям из России карточки на 7%-ную скидку на отдых в санатории "Карпаты".

Эстафету рассказа о свойствах целебных вод Трускавца, который начал исследователь Игорь Попович 1 июня и продолжил Лев Грицак 2 числа, подхватил и главврач "Молдовы" Валерий Бабелюк. Без лишних углублений в научную терминологию, но на почве веских доказательств он раскрыл перед нашими гостьями всю правду о "Нафтусе", которая продолжает удивлять всё новыми и новыми своими целебными свойствами. И это никто не оспаривает - ни уникальность трускавецких минеральных вод (аналогов им нет во всём мире, что-то подобное, но далеко не с тем эффектом есть только в одной из стран Латинской Америки), ни то, что курорт Трускавец ждёт большое будущее. Стыдно должно бы быть за свои слова, сказанные на сессии горсовета 26 мая, одному с местных депутатов, который лоббируя собственный бизнес, не остановился пред тем, чтобы погрешить против правды и выразил сомнение в качестве "Нафтуси". А ещё не так стыдно должно быть нам, трускавчанам, что мы таких людей избираем и допускаем к власти.

Но не только "Нафтусей" ценен Трускавец, здесь и источники "Мария", и "София", и "Юзя", и соль "Барбара", и озокерит (горный воск, известный своим прекрасным противовоспалительным воздействием на организм человека), и чистая вода да чистый воздух, о котором израильские врачи говорили, что его можно ложкой есть или разводить (некоторые приезжали сюда просто, "чтобы надышаться"). Много говорил Валерий Бабелюк и все слушали его с большим вниманием, ведь не каждый и в Трускавце знает о том, каким богатством обладаем. А к этому богатству большое дополнение - научная база, материальная оснащённость, исследовательско-диагностическая аппаратура, которой не всегда похвастаются и в престижных районах столиц мира. К примеру, маммограф в "Днепре", оборудование в ДЦ "Мед Палас", уникальное оборудование в "Молдове", которое полностью воссоздаёт климат Мёртвого моря, а ещё специальные исследовательские аппараты в санаториях "Шахтёр", "Карпаты", "Жемчужина Прикарпатья", в курортной поликлинике, в других учреждениях города. И ко всему этому - большое количество истинных профессионалов, докторов и кандидатов наук, врачей высшей квалификации. Чего стоит только один профессор Владимир Козявкин, Герой Украины кстати. Его методика лечения ДЦП и других заболеваний - уникальная и голову пред ним преклоняют лучшие учёные Европы. Кратко о методике профессора Козявкина рассказал на встрече в "Карпатах" заместитель главврача по медицинской части Степан Гордиевич. Он между прочим напомнил и о том, что именно в "Карпатах" приютили вначале львовскую клинику "Элит", которая теперь - Международная клиника восстановительного лечения.

Много ещё можно писать о этой встрече 2 января. Ведь выступали и представительница туристической фирмы, которая рассказала о новой услуге - "Туры в Европу" на выходные для отдыхающих города-курорта, и доктор наук, профессор Назаров из Санкт-Петербурга, который обратил внимание, что именно на лечение, на медицинский туризм нужно обращать главное внимание городских властей, ведь отдыхать можно где угодно, а вот в Трускавце можно именно не только отдохнуть, но и вылечиться. Да-да, не только подлечиться на годик-два, а именно вылечиться и таких случаев много, да жаль, что никто их не систематизирует, не занимается конкретно этим делом.

Замглавы города Юрий Яворский подвёл итог дискуссии - город сейчас ищет свой путь промоции, команда власти молодая, но она может использовать опыт предшественников и других курортов, заверил русских гостей, что Западная Украина - это безопасный край, рассказал о программе фестивалей и развлечений для отдыхающих, которая будет внедряться в жизнь. Кстати, события, подобные тем, что произошли во Львове 9 мая и могут произойти 22 июня, очень вредят нам и это должны понимать политиканы (политиками их язык не поворачивается назвать). Как вредят и заявления, подобные тому, что его озвучил депутат Сергей М. на сессии трускавецкого горсовета 26 мая. К этим вещам нужно подходить очень скрупулёзно и осторожно, ведь каждое такое заявление ради дешёвого политического пиара может нанести огромный вред для курорта и ущерб для его имиджа на последующие года. Драка с флагами 9 мая во Львове - провокация, которая очень навредила курортам Западной Украины, в том и Трускавцу. Поэтому так важно, чтобы те хрупкие мостики сотрудничества, которые налаживает сейчас власть города с потенциальными партнёрами на постсоветском пространстве, сохранить, укрепить и развивать.

После встречи в "Карпатах" гости с Росси отужинали в этно-ресторане "Гражда". Потом над Трускавцом прошла гроза и воздух наполнился благоуханием вечернего рая. Да, Трускавец - это земной рай, так высказалась одна с журналисток в составе русской делегации. А мы от себя добавим, что как после грозы приходит облегчение, так после периода недоразумений и взаимной отчуждённости должна побеждать дружба. Между Россией и Украиной, между Санкт-Петербургом и Трускавцом, между людьми всех наций и вероисповеданий. Так пускай будет дружба, взаимопонимание, солнце, небо и мама, пускай Божий дар в виде уникальных трускавецких лечебных вод будет и для россиян, и для представителей всех национальностей. Трускавец дарит здоровье - приглашаем вас удостовериться, что это действительно так. Добро пожаловать в Трускавец!

Владимир Ключак

Мінеральні води з великою лікувальною активністю

Коли вперше людина відчула цілющу силу трускавецьких мінеральних вод? Важко на це відповісти. Але відомості про перше поселення в цій місцевості сягають XI сторіччя. Поступово навколо знайдених джерел з мінеральною водою розросталося місто. Люди пізнавали секрет лікувальної води. Йшли роки. На початку XIX сторіччя про цілющу силу "Нафтусі" стало відомо далеко за межами Галичини.

Сьогодні Трускавець - велике курортне місто, де одночасно можуть лікуватися до 15 тисяч осіб. За рік його відвідують 200 тисяч курортників. А хто добуває для них із надр землі славнозвісну "Нафту-сю" та інші мінеральні води? Цим займаються працівники гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції (ГГРЕС), яка є однією із філій ЗАТ "Трускавецькурорт".

Більше про унікальні мінеральні води, які зцілюють тисячі людей з усіх куточків світу, про робочі будні гресівців нам розповів при зустрічі головний інженер підрозділу Володимир Кісак. Він іще раз підтвердив, що "Нафтуся" Трускавецького родовища не має аналогів у світі. Це дійсно вода з унікальними лікувальними властивостями, її чудодійна природна сила дає змогу позбутися багатьох захворювань нирок, сечовивідних шляхів, сечокам'яної хвороби, запальних процесів печінки та жовчевивідних шляхів... "Нафтуся" - це еталон цього класу мінвод. їй немає рівних щодо якості лікувальної дії. Трускавецька вода суттєво відрізняється від інших мінералок за характеристикою органічних речовин. Якщо гусятинська має вугільне походження, то "Нафтуся" - нафтове. Щодо східницьких мінвод типу "Нафтуся", то їх основу складають монолітові сланці.

Оскільки ЗАТ "Трускавецькурорт" має державну ліцензію на експлуатацію родовища мінеральних вод, то воно й дбає про подачу цілющого Божого дару в бювети. Враховуючи той факт, що через дві години вода втрачає свої лікувальні властивості, споживати її пацієнтам рекомендують саме там. До слова скажемо, що у бюветах (верхньому і нижньому) діє спеціально розроблена і запатентована система підігріву мінеральної води, що не призводить до зменшення її лікувальних властивостей.

Господарство, яким опікуються 130 працівників ГГРЕС (директор Андрій Тарнавський), це не тільки бювети мінеральних вод. Головний інженер В. Кісак погодився провести для нас екскурсію у вільний час і відвідати об'єкти філії, які знаходяться в першій зоні санітарної охорони і за її межами. А це і адміністративний корпус, де діють дільниця експлуатації, геологічна, господарська, електротехнічна служби, хімбаклабораторія, і насосні станції, станція приготування мінеральних вод, і свердловини (діючі й спостережні), й надкаптажні споруди... Наприклад, чотири насосні станції займаються перекачуванням мінеральних вод від місця видобутку до бальнеолікарень товариства і відомчих санаторіїв для ванн. На станції приготування мінеральних вод займаються приготуванням мінвод "Марія", "Софія", "Броніслава" та їх подачею у бювети. А є ще більше 40 кілометрів прокладених мінералпроводів, які ми не бачимо. Вони теж під постійним контролем гресівців.

Незабаром розпочнеться літній санаторно-курортний сезон, на який покладають великі надії і працівники ЗАТ "Трускавецькурорт", і відомчих санаторіїв та пансіонатів. Головний інженер ГГРЕС В. Кісак поклав на стіл генерального директора підприємства Віктора Жданова спеціальний акт, який свідчить про готовність філії до цього важливого періоду. В цьому документі зазначені всі виконані роботи і те, що знаходиться на стадії завершення. Це дійсно величезний об'єм робіт, на який використано і значні кошти, і задіяно було чималий людський ресурс.

І все це робилося й організовувалося задля однієї мети - надання високоякісних послуг, а значить подачі до бюветів мінеральних вод з найбільшою лікувальною активністю. За всім тим ведеться систематичний контроль і серйозні наукові дослідження.

Літо - це пора не тільки відпочинку, а й активної трудової діяльності. Саме так цю пору року розуміють працівники ГГРЕС. Керівництво філії вже сформувало власну спеціальну бригаду з п'яти чоловік, яка займатиметься косінням трав. А тут є над чим потрудитися, адже сінокоси складають понад сім га.

Гордістю керівництва філії є люди-спеціалісти. Володимир Кісак із задоволенням називає кращих із кращих. Серед них завідувач хімбаклабораторією Андрій Бубняк, технік-гідрогеолог Володимир Шевченко, завідувач бювету №2 Василь Данчишак, слюсар-електрик Василь Кіселичник, машиніст насосних установок Ярослав Гермак, охоронець родовища "Нафтуся" Ігор Крамар, слюсар-сантехнік Ігор Зеленяк, завідувач господарством Ганна Городиська... Усі вони - різні, але кожен із них трудиться задля одного: здоров'я людей. До речі, з одним із них ми познайомилися трохи ближче. Ним виявився машиніст насосних установок Ярослав Гермак, який працює у філії з 1973 року. А до ГГРЕСу пан Ярослав трудився в геологорозвідувальній службі, яка займалася бурінням свердловин мінеральних вод на Прикарпатті. Він разом із Мироном Саланем, який 41 рік пропрацював у ГГРЕС і який недавно вийшов на пенсію, добре пам'ятають, як качали "Нафтусю" для Леоніда Брежнєва, Володимира Щербицького та інших керівників держави. Тепер - це історія, а вони згадують той час, коли надкаптажна споруда до 1958 р. (джерело №1) була єдиним бюветом мінеральних вод у Трускавці.

Ярослав Кіт,
газета "Трускавецькурорт"

"Краплини душі"

У Єпархіальному музеї в Трускавці 1 червня 2011 р. відкрилась персональна виставка вишиваних картин стрийської мисткині Світлани Сидоренко "Краплини душі". Роботи талановитої стрийської вишивальниці красиві та барвисті. Це і пейзажі, і портрети, і ікони.

Краплини душі Краплини душі Краплини душі
Краплини душі Краплини душі Краплини душі

Світлана Сидоренко народилася 14 червня 1963 року. Навчалася у Стрийській СШ № 6. Вперше мисткиня представила свої роботи в Стрию на творчій виставці мистецького об'єднання "Стрий-Ко" на початку 2010 р. У липні мала персональну виставку у Стрийському музеї Меморіального комплексу "Борцям за волю України", на якій експонувалося 80 вишитих робіт. У вересні стала Лауреатом першого всеукраїнського фестивалю творчості інвалідів "Неспокій серця". Світлана вишиванням займається з дитинства.

Першим її вчителем була бабуся. На початках вишивала без особливого захоплення. Лише приблизно 12 років тому вирішила зайнятися цим ремеслом серйозно.

Картини Світлана вишиває вовняними нитками, в основному - на панамі, лише декілька - на мішковині. З допомогою комп'ютера накладає на вибрану картинку спеціальну схемку, відтак задає розміри, кількість кольорів, відтінків. До роботи приступає тоді, коли інші хатні обов'язки вже виконані. Вона обов'язково мусить бути розслаблена, нічого не має її відволікати та турбувати. Найбільше їй подобається вишивати обличчя людей. Ця робота є найскладнішою.

Вишиває Світлана 5 годин на добу, виключно для себе і те, що їй подобається. Хотіла б зробити свою виставку пересувною, тобто помандрувати з нею іншими населеними пунктами України. Запрошуємо усіх небайдужих до мистецтва відвідати виставку вишивки, яка в Єпархіальному музеї (м. Трускавець, вул. С. Бандери, 19, приміщення Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ) триватиме до 25 липня цього року.

Тарас Шафран,
директор Єпархіального музею

Обережно - в Україні холера!!!

З початку епідемічного сезону, сприйнятливими погодніми умовами виникає ризик захворювання населення на гострі кишкові інфекції, в т. ч. холеру.

29.05.2011 р. у м. Маріуполі Донецької обл. були зареєстровані 3 випадки захворювання на холеру. За попередніми даними епідрозслідування двоє хворих рибалок готували та вживали в їжу виловлених з моря бичків, а третій, рибалка, з його слів, "під час вахти впав і наковтався води".

Станом на 31.05.2011 р. госпіталізовано четверту людину, у нього бактеріологічно діагноз поки ще не підтверджений, але джерело - ті ж самі бички, які він чистив і годував ними кота, при цьому погано помив руки після цього.

Холера (від chole - жовч і rheo - течу) - інфекційне захворювання, викликане холерними вібріонами, їхніми токсинами, що проникають через рот у травний тракт здорової сприйнятливої людини, супроводжуване порушенням водно-сольового обміну, різної степені зневодненням через втрату рідини з водянистими випорожненнями і рвотними масами, відноситься до числа карантинних інфекцій. Холерні вібріони - грамнегативні палички, представляють злегка вигнуті чи комоподібні бактерії циліндричної форми, що мають на одному зі своїх кінців джгутик і внаслідок цього здійснюють дуже активні поступальні рухи. У кислотному середовищі вібріони швидко гинуть. Дезінфікуючі речовини діють на них згубно. За певних умов у зовнішньому середовищі вони тривалий час зберігають свою життєздатність, наприклад, якщо вони знаходяться у воді. Однак холерні вібріони легко гинуть під дією високої температури і прямих сонячних променів. Деякі біотипи довго зберігаються і розмножуються в йоді, в мулі, в організмах мешканців водоймищ . Джерелом інфекції є людина (хворий і бактеріоносій). Вібріони виділяються з фекаліями, рвотними масами. Епідемії бувають водяні, харчові, контактно - побутові і змішані. Сприйнятливість до холери висока

Збудник характеризується значною стійкістю до дії несприйнятливих факторів зовнішнього середовища. Щороку в світі на холеру захворюють від 12 до 65 тис. людей.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 2 - 5 днів. Клінічно виражені форми починаються гостро з проносу. Випорожнення чисті, рясні, досить швидко втрачають колір і консистенцію калу, мають специфічний запах. Пронос не супроводжується болем у животі та тенезмами. У хворих можуть бути відчуття дискомфорту в ділянці епігастрію, бурчання, плескіт. Температура тіла нормальна або субфебрильна. У випадку прогресування хвороби випорожнення стають частішими ( до 15 разів на добу) , приєднується багаторазове блювання , нерідко фонтаном, без нудоти.

Під час епідемічних спалахів можуть реєструватися атипові форми захворювання - блискавична та септична (холерний тифоїд).

Блискавична холера характеризується гострим токсикозом, переважанням симптомів ураження нервової системи з судомами. Шкіра багрово - синього кольору. Пульс ниткоподібний . Тони серця глухі, артеріальний тиск низький. Часті блювання і пронос. Смерть настає протягом 1 - ї доби.

З огляду на вище вказане ДЗ "Трускавецька міська санепідстанція" з метою профілактики захворювання на холеру рекомендує :

- не вживати воду з сумнівних джерел,
- воду для пиття використовувати тільки після кип'ятіння, або фасовану,
- не проводити закупівлю продуктів у невстановлених місцях торгівлі,
- перед вживанням в їжу ретельно мити фрукти, овочі,
- дотримуватись заходів особистої гігієни, завжди мити руки перед прийняттям їжі та після туалету,
- не допускати купання у непризначених для цього місцях.

Кістечок А. М.,
в.о. головного державного санітарного лікаря Трускавця

На книжковій полиці

На одній із полиць моєї скромної книгозбірні - цілий ряд книг на краєзнавчу тематику. Історія Верхнього Синевідська від Івана Думинця, історія Підгородців від Романа Щура, книга про Бренів та історію Орова від Богдана Гуцила, монографія Михайла Рожка про фортецю Тустань в Уричі, нарис історії Трускавця від Івана Скибака та Ореста Мацюка, спогади отця Олекси Пристая "З Трускавця у світ хмародерів", спогади першого міського голови Борислава демократичного скликання Володимира Копися, книги трускавчан Дмитра Ців'юка, В'ячеслава Умнова, Стефанії Шумило, Олега Реги, бориславчан Анатолія Власюка, Романа Соловчука, Віри Каморіної-Штих, Богдана Британа, спогади уродженця Гірного на Стрийщині Івана Брика "Свіча життя" про перебування в концтаборі в Німеччині, збірник "Сповідь нашої душі" Ізидора Гнатіва з Ямельниці, збірники "Дрогобиччина - земля Івана Франка", "Сколівщина", а ще ж матеріали Івана Франка, цілий ряд видань з історії Бойківщини, Гуцульщини, спогади про героїчну боротьбу воїнів ОУН-УПА тощо. Від цих книг віє дивним запахом любові до малої батьківщини, до отчого дому, до землі, з якою автори пов'язані невидимою духовною ниткою. Такі книги поруч зі старими фотографіями - клаптики історії Землі, нашої планети, з яких складається мозаїка минулого, сьогодення та майбуття, вони - цінність, свідчення часу обмеженого та водночас вічного.

Товсте - містечко в Медоборах А нещодавно потрапила до рук книга "Товсте - містечко в Медоборах", видана в 2009 році. Автор - уродженець цього краю і водночас заслужена для Трускавця людина Володимир Кушнір, будівничий багатьох прекрасних споруд на нашому курорті, тепер - заступник генерального директора санаторію "Карпати". Принагідно щиро дякую Володимиру Миколайовичу за цей подарунок для мене, бо з прочитанням цього видання вкотре пересвідчуюся, що Бог існує, що добро обов'язково переможе, що варто просити про хліб насущний, а не на запас і що наш народ незнищенний до того часу, поки не дозволить стерти пам'ять. Тож "жиймо!", як любить говорити Володимир Кушнір, жиймо і збираймо, зберігаймо, передаваймо пам'ять нашим нащадкам та всім прийдешнім поколінням про свою батьківщину, про минувшину, передаваймо досвід та вчімо дітей та онуків бути найперше людьми, які живуть за Божими заповідями, а вже потім всього іншого.

Отже, три сотні сторінок - тут і про гори Товтри, звані ще Медоборами (Поділля), короткі нариси про населені пункти Сатанів, Скалат, Гусятин та Гусятинський район, Гримайлів і власне про древнє містечко Товсте, яке тепер має статус села. А далі - історія села зі спогадів, в тому числі і зі спогадів Володимира Кушніра, якого у віці 20 років разом із сім'єю депортували на Сибір. Дев'ять важких років у Сибіру, а з 1958 року Володимир Кушнір - у Трускавці. Тут він розпочинає працю на інженерних посадах у будівельно-монтажних управліннях, заочно здобуває вищу будівельну освіту. Йде працювати заступником головного лікаря з питань капітального будівництва санаторію "Прикарпаття" (нині "Ріксос-Прикарпаття"), а згодом головним інженером Дирекції будівництва об'єктів профспілок курорту Трускавець. Під його керівництвом збудовано санаторії-тисячники "Кристал", "Алмаз". "Янтар". "Рубін", їдальні "Райдуга", "Берізка", водолікарню, озокеритолікарню, курортну поліклініку, бювет мінеральних вод, палац культури "Мир", ряд житлових будинків. Як писав журналіст Андрій Говіщак у своїй статті в газеті "Франкова криниця Підгір'я" (2009 рік), "Володимир Миколайович у середовищі будівельників, трускавецькій громаді користується заслуженим авторитетом висококваліфікованого спеціаліста, вдумливої, виваженої і товариської людини, якій притаманні і творчий підхід до праці, і почуття високої відповідальності чи то за професійну, чи громадську справу".

Минають роки, змінюється обличчя землі. Змінюються до невпізнання села та міста, змінюються люди, оновлюється світ. Невідомо, якими, для прикладу, будуть через 100 років міста чи села нашого краю. Але пам'ять про них залишається власне у таких виданнях на краєзнавчу тематику і важку копітку працю авторів оцінять їхні нащадки. Тим більше, коли видання є своєрідним альманахом, універсальною історією - і на основі фактів та документальних джерел, і у вигляді споминів очевидців, і записані легенди, і вірші про рідний край, і мартирологи, і нариси про видатних краян, і фото пам'яток природи, архітектури тощо. Саме такою універсальною історією рідного для Володимира Кушніра краю є видання "Товсте - містечко в Медоборах".

Володимир Ключак

Вітання з Днем журналіста

6 червня - День української журналістики. Це, мабуть, не зовсім свято. Бо я точно знаю, що цього дня, так само як і кожного іншого, ви зранку підете не святкувати, а писати, знімати і говорити. Адже журналістика є однією з головних підвалин, на яких ми будуємо демократичну державу та утверджуємось як сучасна європейська нація. Журналісти - майстри слова, які не творять матеріальних цінностей, але саме вони великою мірою формують свідомість громадянина, його характер, поведінку, вчинки, активну життєву позицію.

Ваша робота - небезпечна і відповідальна, адже ви завжди знаходитесь на передньому краю, щоб першими дізнатися новину і передати її всьому світу. Журналістика - це навіть не робота, а стиль життя. І сьогодні наші журналісти показують всьому суспільству приклад справжнього патріотизму. Дякуємо вам за ваш нелегкий труд, за принциповість і об'єктивність. Завдяки Вам, шановні друзі, сотні, тисячі глядачів і слухачів отримують об'єктивну, правдиву інформацію. На Вас покладена важлива місія - стояти на сторожі демократії, професійно, самовіддано і чесно служити своїй справі, своєму народу на благо України. Тому бажаю Вам гідно представляти професію журналіста, невтомно працювати на благо нашої Батьківщини, не припиняти творчий пошук та постійно самовдосконалюватися. Нехай сенсації, які вам доведеться висвітлювати, будуть добрими, новини - позитивними, газетні статті та репортажі - яскравими, а гонорари - високими. Нехай ваша робота ніколи не перетворюється на рутинне ремесло і завжди супроводжується творчими злетами, пошуками та знахідками Нехай з Вами будуть щирі друзі, а вдома оточує тепло і любов рідних людей! Хай Бог дарує Вам і Вашим рідним добру долю.

З Днем журналіста, дорогі друзі!

З повагою,
Бориславський міський голова Володимир Фірман

Редакція "Трускавецького вісника" вітає всіх журналістів із наступаючим професійним святом. Робота представників четвертої влади - легка і нелегка, потрібна і непотрібна, ефективна і неефективна. Це спосіб заробляння грошей чи покликання? Поєднання об'єктивності та суб'єктивізму, творчих злетів та ганебного падіння, легкого пера та нестерпних мук - таким є життєвий шлях одних. Для інших це - чиста та проста дорога, спокій та врівноваженість. Та роботу журналіста нехай оцінюють не тільки люди та історія, але і Бог.

В цей день вітаємо зі святом всіх, кого знаємо і не знаємо, хто працює все життя і хто тільки-що ступив на цю стезю. Витримки та мужності, здоров'я та везіння, наполегливості та твердої опори. Нехай щастить!

Володимир Ключак,
редактор "Трускавецького вісника"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.