Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№57 (301) 10 червня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Мер оголосив про перенесення сесії

9 червня не відбулося третє пленарне засідання ІХ сесії ТМР, причина – брак кворуму. В залі зареєструвалося 20 депутатів плюс міський голова, в той же час під сесійною залою та під мерією крутилося ще з десяток – півтора депутатів, в основному керівників лояльних до мера фракцій та депутатів цих політичних сил. З цього можна зробити висновок, що відсутність кворуму була спричинена вказівкою згори, від мера. На останньому пленарному засіданні ІХ сесії ТМР мають ще розглянути питання змін до бюджету розвитку, поповнення статутного фонду комунального підприємства, реорганізацію чи ліквідацію КП "Квартирне бюро" та створення Трускавецького інформаційного курортного центру (нове комунальне підприємство), призначення директора міського радіо, заслухати звіт міліції, створити КП по внутрішньоміських перевезеннях. Про дату проведення цієї сесії влада повідомить додатково. Згодом депутатів міста можуть чекати "парламентські канікули".

Осип Свіжинський – головний лікар

Андрій Кульчинський не призначений виконуючим обов’язки головного лікаря міської лікарні Трускавця, на нього лише покладено функції виконувати обов’язки до вияснення певних обставин. Про це нас повідомили в ГУ МОЗ України у Львівській області, мотивуючи це висловлювання тим, що є певні нюанси, які не дозволяють Андрію Кульчинському не лише зайняти цю посаду, але і перебувати в статусі в.о.

Ми звернулися по телефону до головного лікаря міської лікарні Осипа Свіжинського, щоб він прокоментував події, на що почули: "Мене поінформували, яким чином подавалася інформація по міському радіо, що, буцімто, я не повернуся з відпустки, а на моє місце прийшов Андрій Богданович. Згодом диктор вибачалася переді мною та навіть обіцяла надати спростування, хоча воно мені не потрібне. Я коли погоджував свою відпустку у Львові, то було погоджено, що в. о. стане мій заступник Володимир Чуба. Те, чому призначили виконувати мої обов’язки іншу людину, я не збираюся коментувати". Осип Михайлович підтвердив, що він пішов у чергову відпустку і не розуміє цього шуму, який утворився навколо цієї буденної події.

Маємо теж інформацію, що нещодавно з питанням не переслідувати Осипа Свіжинського як заслуженої для Трускавця людини підходили окремі члени ГО "Рада Старійшин". Руслан Козир пообіцяв подумати і водночас звернув увагу цих людей на те, що "окремі журналісти шкодять іміджу курорту, пишучи про погану якість "Нафтусі". Цікаво, що має одне до іншого і чому не було вказано прізвища цих "ворогів" нашої громади?

Конкурс на посаду начальника відділу освіти

У Бориславі оголошено повторний конкурс на заміщення вакантної посади начальника відділу освіти, документи прийматимуться до 8 липня, умови конкурсу – за тел. у Бориславі 5-26-55 (умови такі ж, як були і в Трускавці). Нагадаємо, що після зміни влади в Бориславі було звільнено начальника відділу освіти Сергія Смоляка, в.о. є Леся Василенко.

У Трускавці ж на офіційному сайті ТМР по сьогодні відділ освіти очолює Орест Лобик і по сьогодні висить оголошення про конкурс на посаду начальника освіти. По приколу можна подавати документи ?. Намагаючись переплюнути "Трускавецький вісник" по новинах, на цьому сайті по нині не змогли розмістити повний список депутатів ТМР цього демократичного скликання. Слава їм за це!

Культурні новини

У Дрогобичі вакантною посадою є посада директора музею "Дрогобиччина". Зеновій Бервецький не погоджувався на жодні вмовляння влади залишитися на своєму місці, про це повідомив на прес-конференції 6 червня секретар ДМР Тарас Метик. А мер Дрогобича Олексій Радзієвський висловив думку, що пан Бервецький, можливо, не хоче працювати "в режимі Радзієвського". Влада має намір провести інвентаризацію музейних фондів. Музей сильно потерпів від негоди, яка останні два тижні в Дрогобичі була особливо дошкульною.

Минулого тижня в трускавецькому музеї Михайла Біласа відкрито виставку польських художників Марії Сюти і Станіслава Ґурецького "Контрасти". Проходить у Трускавці і Міжнародний пленер живопису "Трускавець-2011", організатором якого виступив талановитий трускавчанин, художник Юрій Копчак. Пленер триватиме в нашому місті до 20 червня, тобто до Дня міста. Саме підготовкою до цього свята і займаються в основному у міському відділі культури, повідомила його начальник Світлана Ковальчин на понеділковій нараді 6 червня.

А сьогодні, 10 червня, в Бориславі (музей) о 15.30 відбудеться урочисте відкриття експозиції "Ірина Сеник – героїня українського народу" до 85-ї річниці від дня народження Героїні світу, Почесної громадянки Борислава, яка померла кілька років тому. Подібна виставка відкрилася післявчора в Палаці мистецтв міста Дрогобича, її підготувала старший науковий співробітник музею Любов Васильків, пісні виконала знаменита співачка нашого краю, бард Лілія Кобільник.

500 гривень за місце в садочку

Влада Трускавця має намір творити батьківські ради при дитячих садочках, які цілком реально можуть узаконити так звані "благодійні внески" за вступ дитини до ДНЗ та за перебування в ньому. Батьки вже називають цифру – за запис у садочок потрібно буде викласти в касу "на відкритий рахунок" 500 гривень. Які побори збиратимуть з батьків за місяць чи рік перебування дитини в садочку, наразі невідомо.

Нагадаємо, що держава гарантує безкоштовну дошкільну та середню освіту, а побори, які збираються узаконювати у Трускавці, діють у окремих вищих навчальних закладах нашої держави. У Трускавці до останнього часу не було проблем із записом дитини в садочок, це питання постійно тримав на контролі колишній начальник відділу освіти Орест Лобик і у випадку виникнення проблем із записом дитини в д/у це питання завжди вирішувалося позитивно без жодної копійки оплати. Держава фінансує перебування дитини в дошкільному навчальному закладі, оплату вихователів, нянь, половину коштів за харчування (другу половину оплачують батьки – так звана батьківська плата). Звичайно, що утримання дитсадків лягає певним чином як навантаження на місцевий бюджет, але куди ж влада діватиме ті шалені кошти прибутків, які приноситимуть всі новостворені комунальні підприємства – "Трускавецьтепло", "Трускавецьжитло", "Трускавецький курортний інформаційний центр", КП з внутрішньоміських перевезень ат інші? Намагання узаконити витягання грошей і з так худих батьківських кишень подається під благим соусом "оптимізації". Нагадаємо, що, на нашу думку, оптимізація – це завуальований спосіб боротьби з українським духом у Трускавці.

Діти з Фукусіми приїдуть до Трускавця

Як заявив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЛОДА Андрій Рожнятовський, Львівська область готова прийняти на оздоровлення дітей з Японії, які постраждали внаслідок аварії на атомній станції «Фукусіма-1» на початку березня цього року. Діти оздоровляться кращих оздоровницях області, зокрема і в нашому Трускавці. Трускавець вже має великий досвід оздоровлення дітей від негативних наслідків радіоактивного опромінення – в нашому місті-курорті успішно проходили і продовжують проходити реабілітацію діти-чорнобильці. Науковці нещодавно встановили надзвичайно потужну позитивну дію води "Нафтуся" на опромінений організм хворої людини.

Власна інформація

За контрабанду 145 таблеток трамадолу юнаку з Трускавця загрожує від 5 до 10 років ув’язнення

Оперативники СБУ затримали на митному посту «Мостиська» Львівської митниці 22-річного мешканця Трускавця. Під час проведення митного контролю правоохоронці виявили серед особистих речей затриманого 145 таблеток трамадолу. Про це ЗІКу повідомили у прес-службі УСБУ у Львівській області.

Управлінням СБУ у Львівській області стосовно вказаного зловмисника порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів у великих розмірах) КК України. Санкція цієї статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією наркотичних засобів, що були предметом контрабанди та майна. На даний час затриманому контрабандисту судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Слідство у справі триває.

www.zik.ua

Із нарад у мера Борислава

Традиційна щопонеділкова нарада у міського голови з працівниками апарату, керівниками відділів та служб міської ради відбулася за тепер уже традиційною новою схемою, коли всі присутні коротко звітують про те, що зроблено за минулий тиждень. Така схема себе повністю виправдала, бо є можливість чітко відстежити усю ситуацію у міському господарстві.

З-поміж найважливішого - організація оздоровлення наших дітей у пришкільних таборах. На обласній нараді прозвучало, що нібито Борислав у числі найгірших, бо тільки шість відсотків шкільної дітвори мають можливість оздоровитися. Хоча тут щось не так зі статистикою, бо не враховано дітей, що відпочивають і оздоровлюються у таборах «Пласту», релігійних громад, управління «Бориславнафтогаз». А це в сукупності приблизно 25 відсотків нашої молоді.

Складна ситуація із КП «Благоустрій», що його швидше всього треба буде доєднати до КП «Еко-місто». Те саме й парк культури та відпочинку, який попри все не виходить на самоокупність. Атракціони, що могли б давати гроші, опломбовані, бо дуже вже древні. Тож пропонований вихід - доєднання парку до міського Палацу культури, що дасть можливість для хоча б якоїсь економії.

Найперше питання, як погасити нарощені попередниками мільйонні борги, про що йшла мова на обласній нараді. Найбільші боржники - освіта і медицина. Ситуацію у цих сферах детальніше окреслимо, запросивши до розмови керівників, у найближчих числах часопису, як розповімо і про те, чому так часто можна побачити на вулиці підлітків із пляшками пива і хто те пиво їм продає.

* * *

Чергову нараду із керівниками комунальних служб міста міський голова Володимир Фірман розпочав із приємного: на обласних змагання із пожежно-прикладних видів спорту бориславські «надзвичайники» вибороли друге командне місце, тож міський голова вручив начальнику Бориславського міського відділу ГУ МНС України у Львівській області Олегу Кобилецькому похвального листа. Окрім того, міський голова попросив підполковника цивільного захисту вручити похвальну грамоту команді юних пожежників Борислава, які також зайняли на обласних змаганнях призове місце.

Після приємних хвилин нагородження Володимир Фірман перейшов до аналізу роботи заяв та звернень громадян, які надійшли до міської влади за минулий тиждень. Суттєвих зауважень щодо роботи комунальників з боку мешканців міста не було. А окремі звернення щодо роботи транспорту, які надійшли на службу 15-50, пов'язані не стільки із порушеннями, скільки із специфікою роботи приміського транспорту, маршрутки якого на відміну від міських формуються на автобусній станції і, коли переповнені, можуть не зупинятися на міських зупинках, рухаючись в напрямку на Дрогобич. Інтервал руху автобусів на цьому маршруті складає 8-10 хвилин, тож, на думку Володимира Кузбита, створювати проблеми навколо цього не варто.

На нараді йшлося й про інші проблеми життєдіяльності міста - про роботу ЖЕКів, теплоенерго, водоканалу, «Зеленого світу», «КОМ-ЕКО-Борислав» та «ЕКО-місто». Керівники комунальних підприємств порушили питання несанкціонованого відбору гравію із річки Тисмениця поблизу заводу РЕМА.

Управління газового господарства у зв'язку із необхідністю проведення щорічних планово-ремонтних робіт 8 червня на 48 годин припиняє подачу газу, тому мешканцям міста необхідно вжити всіх необхідних заходів безпеки, щоб уникнути нещасних випадків.

Газета "Нафтовик Борислава"

Не змарнуйте свій шанс

Попри усі обіцянки вивести із експлуатації котельню по вулиці Д. Галицького, міська влада однозначно стверджує, що мешканці центральної частини міста, які з тих чи інших причин до початку опалювального сезону не встановлять індивідуальні системи опалення, матимуть можливість і надалі користуватися централізованою системою теплопостачання. Про це відверто заявив у розмові перший заступник міського голови Руслан Зелінський. За твердженням першого заступника, викликано це тим, що частина мешканців багатоквартирних будинків на пл. І. Франка та вулицях Т. Шевченка, Шкільної, Д. Галицького, М. Грушевського, В. Чорновола, А. Міцкевича та Весняної не хоче переходити на індивідуальне опалення. В основному - це люди старшого віку із низьким рівнем доходів. За обігрівання помешкань вони платять близько ста гривень, а існуюча система субсидій не стимулює їх ні до економії теплоносія, ні до встановлення індивідуальних систем опалення. «Зрозуміло, - стверджує пан Зелінський, - якщо б люди отримували субсидії адресне та ще й живими грішми, то, відповідно, й ставлення до застосування енергоощадних технологій та економії коштів, які витрачаються на обігрівання житла, було б зовсім інше. Існуюча система субсидіювання теплопостачальних організації, на жаль, не стимулює саме ЦЮ категорію мешканців до переходу на більш ефективні індивідуальні системи опалення. І проблема тут не стільки в консервативності людей, скільки у нестачі коштів.

Перехід на індивідуальні системи вимагає великих вкладень коштів, а люди сьогодні насправді не мають грошей. Як наслідок, маємо ситуацію, за якої мешканці цілими будинками звертаються до міської ради із проханням забезпечити централізоване теплопостачання їхніх осель під час опалювального сезону 2011 – 2012 років.

Щоб забезпечити цю категорію мешканців теплом у наступному опалювальному сезоні, упродовж літа заплановано виконати комплекс робіт, який дасть змогу подавати тепло до багатоквартирних будинків центральної частини міста. Вулиця Шкільна буде під'єднана до котельні по вул. П. Дорошенка, а багатоповерхові будинки по вул. В. Чорновола отримуватимуть тепло із котельні, що розташована по вул. М. Грушевського. Щодо центральної частини міста, то планується встановити міні-котельні для обігріву Палацу культури, будівлі міської ради та міжшкільного навчально-виробничого комбінату, які працюватимуть на різному виді палива - електроенергії, дровах та природному газі.

Житлові будинки центральної частини міста і надалі будуть обігріватися котельнею по вул. Д. Галицького, яку буде модернізовано. На місці застарілого малоефективного котла планується встановити когенераційну установку. Початкове вона буде працювати на природному газі, а в майбутньому її переведуть на попутний нафтовий газ із бориславських нафтових свердловин. Окрім обігрівання помешкань, когенераційна установка вироблятиме ще й електроенергію. Зараз триває робота із виготовлення проектно-кошторисної документації. За рахунок тепла цієї установки опалюватимуться будинки на пл. І. Франка та вулицях Весняній, Т. Шевченка, Д. Галицького, А. Міцкевича. Причому, продовжує перший заступник міського голови, саму когенераційну установку плануємо монтувати поряд із котлом, на якому до початку опалювального сезону буде проведено комплекс профілактичних робіт, щоб у випадку непередбачуваних ситуацій, пов’язаних із введенням в дію когенераційної установки, мати можливість подати людям тепло. Підстав для хвилювань немає. Проте, наголошує Руслан Зелінський, гарантувати мешканцям належну якість послуг теплопостачання під час опалювального сезону не можна. Теплові мережі центральної частини повністю зношені та занесеш відкладеннями, тому забезпечити подачу теплоносія до квартир буде складно. Минулого року ми мали на теплотрасах у центральній частині міста дві серйозні аварії. Ніхто не гарантує, що під час опалювального сезону 2011-2012 років не виникне подібних проблем. Зрозуміло, що перед закінченням опалювального сезону було проведено випробовування теплових мереж, виявлені недоліки упродовж літа будуть усунені, але якісне теплопостачання будинків у центральній частині міста можна буде забезпечити лише після проведення повної реконструкції тепломереж. Перший заступник міського голови наголосив, що сьогодні прихильники централізованого теплопостачання повинні чітко усвідомлювати, що після проведення робіт із реконструкції котельні можливість від'єднатися від централізованої системи теплопостачання буде втрачена. Мешканці вул. В. Чорновола не зможуть переходити на індивідуальні системи опалення відразу після завершення робіт з прокладання теплотраси до котельні по вул. М. Грушевського, а власники квартир у багатоповерхових будинках по вул. Шкільній - після будівництва теплотраси до котельні по вул. П. Дорошенка. При встановленні фактів самовільного переобладнання системи опалення квартири міжвідомча комісія притягуватиме таких власників помешкань згідно ст. 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення до відповідальності та зобов'язуватиме їх за власний кошт відновити системи теплопостачання до попереднього стану. Відповідно до роз'яснень Міністерства з питань житлово-комунального господарства самовільне відключення споживачів від систем центрального опалення не є підставою для зменшення оплати за послугу.

- Зараз, - продовжує перший заступник міського голови, - усі мешканці центральної частини міста мають реальну можливість від'єднатися від високозатратної та малоефективної централізованої системи теплопостачання. Зробити це доволі просто. Наприкінці опалювального сезону міська влада провела переговори із підприємцями, які працюють на ринку надання послуг із встановлення індивідуальних систем опалення, газовиками та кредитними установами, щоб спростити механізми від'єднання та здешевити вартість встановлення індивідуальних систем опалення для мешканців міста.

Для від'єднання від послуг теплопостачання власникам приватизованих квартир центральної частини міста достатньо написати заяву на ім'я міського голови: прошу дати дозвіл на від'єднання від центрального і встановлення індивідуального опалення у квартирі за такою-то адресою. До заяви необхідно додати пакет документів: світлокопії свідоцтва, що засвідчує право власності на квартиру, техпаспорта квартири, ідентифікаційного коду та дві довідки із «Бориславтеплоенерго» й управління газового господарства - про стан заборгованості з оплати за послуги тепло- та газопостачання. Заява розглядається на міжвідомчій комісії, яка дає дозвіл на від’єднання від тепломережі. Присутність заявників на засіданні не обов'язкова: про рішення комісії вони будуть повідомлені у телефонному режимі, тому у заяві необхідно вказувати контактні телефони.

Наявність рішення міжвідомчої комісії дає право робити наступний крок - виконати проектно-монтажні роботи та провести відключення.

Секретар міжвідомчої комісії Василь Романкевич пояснює, що кожен мешканець має право обрати ту проектну чи монтажну організацію, яка йому до вподоби. Важливо, щоб ця організація мала ліцензію на виконання як проектних робіт, так і монтажних, які мають тепло- і газотехнічну складові, і після виконання робіт заповнила свій розділ у акті відключення. Теплотехнічну частину в Бориславі виконує «Бориславтеплоенерго», що знаходиться по вул. Дрогобицькій, 7, газотехнічну - спеціалісти управління експлуатації газового господарства. Ліцензією на виконання як газо-, так і теплотехнічної частини володіє також ТзОВ БКП «Еліт», що знаходиться по вул. Дрогобицькій, 52. Можна пошукати виконавців робіт і у Дрогобичі чи Трускавці.

Важливо, - наголошує перший заступник міського голови, - щоб власники квартир розуміли, що ніхто їх не зобов'язує для обігрівання житла встановлювати лише двохсекційні котли та монтувати індивідуальну систему водяного опалення. У помешканнях, де для підігрівання води уже використовуються "газові колонки чи електричні бойлери, можна встановити економш та високоефективні газові конвектори чи електрокалорифери. У випадку встановлення газових конвекторів проект складатиметься лише із газотехнічної частини, а при використанні для обігрівання помешкань електрокалориферів – електротехнічної. Відповідно затрати для встановлення такого опалення будуть значно нижчими. Технічні умови та проектну документацію для обігрівання квартир за допомогою електричного струму видає Бориславський район електромереж.

Для власників квартир, які не мають коштів для встановлення автономного опалення, на Львівщині діє цільова програма кредитування, згідно якої облдержадміністрація за рахунок бюджетних коштів відшкодовує 15 % річної ставки по кредиту. Цією програмою можуть скористатися мешканці Борислава. Пільговий кредит можна оформити у міських відділеннях кредитної спілки «Бойківщина» та Ощадного банку терміном від 3-х до 5-й років на суму від п'ятсот до двадцяти тисяч гривень. Особливістю кредитування на цілі, які передбачають енергоощадність та підпадають під відшкодування процентів по кредиту за рахунок бюджету ЛОДА, полягає у тому, що кредитні кошти на руки не видаються, а перераховуються безпосередньо на рахунок торгової організації чи виробничої фірми, яка здійснює встановлення та реконструкцію індивідуальних систем опалення, рекуператорів тепла, електроопалення за енергоощадними технологіями, заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій, утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів, а також використання альтернативних джерел енергії. Підставою для оформлення пільгового кредиту є рішення міжвідомчої комісії на від'єднання від централізованої системи теплопостачання. Детальніше з умовами кредитування можна ознайомитись безпосередньо у відділеннях кредитної спілки «Бойківщина» та Ощадного банку.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Кримінальна хроніка Трускавця

Оперативно і результативно

Саме так спрацювали працівники міліції при виявленні та затриманні квартирного злодія. А події розгорталися так. Десь біля 12 години дня 7 червня мешканка Трускавця К., яка проживає на вулиці Стебницькій, прийшла додому і, як кажуть, остовпіла з несподіванки і переляку – у своєму помешканні вона побачила незнайомця, який порався у її речах.

- Ти що, злодюго, тут робиш?! – крикнула вона. Грабіжник, не довго думаючи, відштовхнув поважного віку жінку і втік. Пані К. відразу подзвонила у чергову частину міліції. Тут довго не барилися На місце події виїхала слідчо-оперативна група. До неї прилучився в. о. начальника дільничних інспекторів міліції, майор міліції Володимир Жагаляк. Розпитавши жінку, як виглядав грабіжник, в чому одягнутий, він разом із працівником розшуку лейтенантом міліції Іваном Чехаром подалися, як кажуть, по гарячих слідах. Обійшовши квартал, вони вийшли на вулицю Стуса. Маючи великий досвід на посаді дільничного інспектора, Володимир Жагаляк з притаманною йому увагою пильно приглядався до перехожих. Невдовзі він запримітив чоловіка, який виявляв ознаки неспокою. Це викликало підозру. Обидва приймають рішення – затримати. Зробили це по-професійному чисто і коректно. І вдало. Ним виявився саме той чоловік, який хвилин сорок тому грабував квартиру. При обшуку в нього виявили крадені речі і цілий комплект відмичок.

Сам невдаха-грабіжник – гастролер з Дрогобича. Раніше був суджений, став безробітним, а тепер знову його чекає місце, де матиме час подумати над своїми поступками.

Медпрацівниця з наркотою

Працівники Трускавецького міського відділу міліції сьомого червня проводили чергову операцію «Мак-2011». Ввечері, біля 10 години, поблизу АЗС «ОККО» їх увагу привернула ошатна жінка років п’ятдесяти. Поводила вона себе якось неадекватно. Це і послужило приводом для «вимушеного» знайомства та огляду її речей. Чуття працівників міліції не підвело. У жінки, а звати її М., і працює вона в одному з медичних закладів на посаді медичного реєстратора, мешкає в Дрогобичі, під час поверхневого проведення огляду особистих речей у поліетиленовому пакеті, який тримала в руках, а в момент, коли до неї підійшли працівники міліції, викинула його на узбіччя дороги, було виявлено три поліетиленові пакети, де знаходилася дрібно мелена речовина рослинного походження світло-коричневого кольору, схожа на наркотичну. Крім цього виявлено одноразовий шприц ємкістю 5 мл, що був заповнений до позначки 4 мл рідиною світло-коричневого кольору. При опитуванні пані М. пояснила, що вказані речовини вона зберігала у себе для власного використання, без мети збуту.

Затьмарився розум

Напевне, такий діагноз поставить сам собі заступник головного лікаря одного з медичних закладів Борислава, трускавчанин К. Заманулося цьому 39-річному чоловікові провести вечір у нічному клубі «Казанова». Перебравши, він вчинив дебош, погрожував персоналу даного закладу, шарпав людей за верхній одяг, принижував людей нецензурними словами.

Про це в міліцію повідомив працівник клубу. Порушника спокою наряд ВДСО доставив у Трускавецький МВ для дачі пояснень. Тут його опитали і відпустили.

Погане зілля

Таке зілля, або ж дрібно мелену речовину рослинного походження зеленого кольору у сушеному стані вилучили працівники міліції із машини ВАЗ на вулиці Стебницькій поблизу АЗС «Укрнафта».

Четвертого червня о 22 годині 30 хвилин працівники міліції , лейтенант міліції В. Білас спільно з працівниками БМОП «Беркут» Р. Денисом, Н. Федичком, інспекторами патрульної служби М. Лобським , М. Кальницьким проводили чергову оперативно-профілактичну операцію «Мак-2011».

У машині, яку зупинили, знаходилися громадяни Ігор В., Микола З., Андрій П. – усі з Комарно, Юрій М. з Дрогобича .У момент зупинки із салону машини було викинуто два паперові згортки, у яких при огляді місця події було виявлено та вилучено дрібно мелену речовину Вище вказані особи опитані та поміщені у камері тимчасового тримання Трускавецького МВ.

Пограбували квартиру

Перш, ніж приступити до своєї чорної справи, грабіжник добре приглянувся до цієї квартири на вулиці Івасюка, 15, у якій мешкає трускавчака С., жінка похилого віку.

Звичайно, вона не очікувала, що у її помешкання просто серед білого дня може залізти грабіжник і обікрасти. Очевидно, злочинець прослідкував, що мешканки не буде вдома між 11 і 12 годинами і за цей час, відтиснувши замок вхідних дверей, проник у кімнату і викрав у старенької заощадження , які, мабуть, тримала на прикрий день. Оперативна група з місця події вилучила замок вхідних дверей та виявила сліди пальців рук.

Роман Хром’як, лейтенант міліції,
Андрій Говіщак, газета "Франкова криниця Підгір’я"

Кримінальна хроніка Борислава

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки. Працівники міліції встановили осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження, а також причетні до вчинення хуліганських дій. Розкрито також злочини за фактами підробки документів, шахрайства, привласнення та розтрати майна, порушення недоторканості житла. За шістьма фактами пошкодження майна, одним випадком настання смерті та одним випадком незаконного зберігання зброї проводяться дослідчі перевірки. Дослідчі перевірки проводяться також за фактами підробки номерів агрегатів транспортного засобу, підробки грошей та ще семи злочинів, які віднесені до категорії інших порушень закону.

Фальшиву банкноту номіналом 200 гривень збули невідомі особи мешканцю с. Підгородці Сколівського району в Бориславі. Матеріали за фактом збуту фальшивої банкноти надійшли у чергову частину міліції зі Сколе, де гр. Б. із підробленою «двохсоткою» затримали працівники Сколівського райвідділу міліції. За фактом підробки грошей проводиться дослідча перевірка. Працівники міліції звертаються до мешканців із проханням, якщо їм що-небудь відомо про факти збуту фальшивих грошей чи вони самі стали жертвою шахраїв, телефонувати у чергову частину.

Дев'ятнадцять метрів труби викрали невідомі зловмисники із недіючого водогону від нафтозбірного пункту «Вяра» до свердловини № 747 по вулиці Транспортній. У ніч із 26 на 27 злодії, користуючись звичайною ручною ножівкою для металу, демонтували частину водопроводу, залишивши на місці злочину два використані полотна. За фактом цієї крадіжки проводяться оперативно-пошукові заходи. Сума завданих збитків НГВУ «Бориславнафтогаз» встановлюється.

Пошкодивши вхідні двері, у ніч з 28 на 29 травня невідомі зловмисники проникли в адміністративний корпус КП «Благоустрій», звідки викрали майна на загальну суму близько 4-х тисяч гривень. Злодії скористалися тим, що двері кабінету керівника підприємства не зачинялися, і винесли звідти усю оргтехніку. Приміщення адмінбудинку не огороджене. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Триває слідство.

До чергової частини через секретаря надійшла заява від в.о. директора КП «Бориславводоканал», у якій повідомляється, що невідомі особи пошкодили чавунний водопровід діаметром 200 мм довжиною 320 метрів у районі вул. Модрицька - Дрогобицька, сталевий водопровід діаметром 300 мм довжиною 454 метри по вул. В. Сосюри, сталевий водопровід діаметром 500 мм довжиною 500 метрів по вул. Дрогобицькій та дві засувки до 500 мм в камері дюкерного переходу. За фактом навмисного пошкодження майна проводиться дослідча перевірка.

Газета "Нафтовик Борислава"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.