Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№79 (323) 9 серпня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Трускавець рекламує Східницю?

Активна реклама Східниці здійснюється в самому серці Трускавця – на центральній площі Незалежності. Встановлений цьогоріч рекламний щит закликає до відпочинку у Східниці, рекламує фестиваль "Східницьке літо", що викликає обурення багатьох мешканців Трускавця. Не виключено, що з часом Трускавець рекламуватиме і відпочинок на курортах Моршина, Сатанова, Немирова, Славського тощо. Конкуренти не дрімають. А влада закриває очі на контент реклами в центрі Трускавця, адже дохід від такої реклами пливе в кишеню одному з депутатів міської ради. Натомість відпочиваючі скаржаться на шумовий ефект – після запровадження озвучки поряд із картинкою на цьому рекламному щиті центр міста перетворився на гамірно-базарний "шанхайчик".

Злодії не дрімають

День 2 серпня 2011 року мешканці будинку 70 по вулиці Стебницькій запам’ятають надовго. В цей день невідомі викрали телефонні кабелі, вирізавши їх і таким чином люди залишилися і без дротових телефонів, і без Інтернету. Проте частка вини є і на самих мешканцях, адже в цьому будинку відкритий доступ до підвалів, а мешканці не звертають увагу на по сторонніх підозрілих осіб, які заходять в будинок.

Трускавець радянський

"Трускавецький вісник" вже писав про те, що багато відпочиваючих бачать ті недоліки на нашому курорті, які нам інколи непомітні, або до яких ми вже хоч-не-хоч звикли. Пропонуємо ознайомитися з текстом, який характеризує враження від відвідин Трускавця, поданому на одному із львівських сайтів. Посилання - http://vorobus.com/2011/08/truskavets-radyanskyj.html

Ora pro nobis, Sancta Dei Genitrix

15 серпня католики латинського обряду відзначають урочистість Успення Пресвятої Богородиці. В цей день у трускавецькому костелі – храмове свято. Відпустова Свята Меса розпочнеться у понеділок, 15.08 о 16.00, очолить її єпископ Леон Малий зі Львова.

Власна інформація

У Дрогобичі очікують відкриття державного фінансування програми «Чиста питна вода»

Як повідомив на нараді в Ратуші директор департаменту міського господарства – заступник міського голови Андрій Янів, у Дрогобичі затверджено проектно-кошторисну документацію на встановлення установок доочищення води для питтєвих потреб місцях їх безпосереднього споживання.

Зі слів посадовця, установки доочищення води буде встановлено на 10 об’єктах – в інфекційному відділенні дитячої лікарні, дошкільних навчальних закладах № 12, 27, загальноосвітніх школах № 1, 4, 5, 10, 16, 17 та гімназії. Це забезпечить подачу чистої озонової води, що відповідатиме світовим стандартам, – передає кореспондент ЗІКу.

Міську програму «Чиста питна вода» передано на затвердження у міністерство житлово-комунального господарства і регіональної політики і відкриття фінансування.

Нагадаємо, що Дрогобич стане пілотним на Львівщині містом з реалізації державної програми «Чиста питна вода. На це держава виділяє 5 млн. грн.

www.zik.ua

У Дрогобицькому МЦСССДМ допоможуть при алко- та наркозалежності

Алкоголь та наркотик – це проблема не тільки людини, яка його вживає, але всієї родини та держави в цілому. Тому в рамках програм профілактики при Дрогобицькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють групи взаємодопомоги та підтримки осіб узалежнених від алкоголю, наркотиків, ВІЛ-інфікованих та співузалежнених. Кожна група має свою програму, час зустрічей і відповідального. Проводять її кваліфіковані спеціалісти, психологи, волонтери, які мають досвід праці, а інколи й негативний досвід узалежнення від алкоголю чи наркотику в минулому. Також спеціалісти Центру разом з волонтерами проводять аутріч-роботу з споживачами ін’єкційних наркотиків і безкоштовно, кваліфіковано проводять консультації по телефону «Довіра» 2-11-01. Запрошуємо всіх небайдужих людей та волонтерів до співпраці в профілактиці залежності. Звертатись за адресою: м. Дрогобич, вул. Ш. Алейхема, 1 або за тел. 2-11-01.

Іван Тихий

Virus

вірус Термін "вірус" добре відомий кожному, хоча не кожен може чітко окреслити, що ж це таке. В біології поняття "вірус" означає дрібні неклітинні частки, або ж внутрішньоклітинні паразити. Добре знають про вірус і ті, хто має справу із комп’ютером, особливо користувачі, котрим доводилося зіткнутися із цією проблемою віч-на-віч. Відомо, що для захисту комп’ютера від вірусів потрібно встановлювати антивірусні програми, їх є досить багато і важко сказати, котра з них краща і чому саме.

Та сьогодні ми поговоримо не про вірус як означення біологічне і не про вірус як комп’ютерний хробак чи троянську програму, а про вірус як явище соціальне та політичне. А конкретно – про вірус в системі місцевого самоврядування.

Недосконале українське законодавство не передбачило шляхів відкликання депутатів місцевих рад чи міських голів, навіть якщо вони допекли громаді до живого. І тут приклади теперішніх Києва чи Трускавця не є винятками, а радше, правилами, коли виборець бачить, що його обдурили, відчуває це всім своїм єством, але розуміє, що нічого не може змінити і лютує у власному безсиллі, надіючись відімститися на майбутніх виборах. І не факт, що його знову не "надують" і що все тоді не піде по звичному колу.

Отже, вірус проникає в організм непомітно. Грип, яким ми, для прикладу, заражуємося в громадському транспорті, спочатку характеризується незначним недомаганням, проте згодом стає щораз гірше, аж поки не сягаємо по якісь мікстури чи не викликаємо лікаря. Заходячи на якусь порносторінку, ми не задумуємося, що можемо занести на свій ноутбук вірусяку, завантажуючи якийсь ролик чи просто переглядаючи його. Подібно і з владою – ми дозволяємо вірусу зайняти "почесні" місця у Білому Домі місцевого рівня, вважаючи, що чинимо правильно, голосуючи за того чи іншого політика, вважаючи, що свій вибір робимо цілком свідомо. І як і у випадку з грипом, спочатку легкі неприємні відчуття, а згодом все буде погіршуватися та погіршуватися. Проте на відміну від грипу, коли можна чимось уколотися чи випити якісь пігулки, на відміну від компа, коли антивіруска може вирахувати та вичистити нашого друга від чужорідного тіла, у владі ці чужорідні тіла (шкода, що у слові "чужорідні" є компонент "рідні") хоча і видимі, але непорушні – в тому плані, що їх ми не зрушимо з місця, не маємо такої можливості.

Здатністю вірусу є управління певними процесами без згоди власника. Ми даємо таку згоду тільки один раз, не дуже усвідомлюючи, що робимо. Це, для прикладу, поцілунок із коханою, яка є хвора, розмова із кашляючим пасажиром маршрутки, чи, для прикладу, наша згода завантажити якийсь файл оновлення. У випадку з владою ми дали згоду на імплантацію вірусу в момент виборів. Тоді ті, хто тепер для нас став більмом у оці, виглядали чесними та непідкупними, добрими та справедливими, яким можна було довіряти, та й старі обличчя, між іншим, нам тоді дещо набридли. Це як браузер – користувався одним, а захотів спробувати інший просто так, між іншим.

Вірус може спричинити важкі наслідки і це доводити не потрібно. Як і доводити, що діяльність місцевої влади переважно не призводить до процвітання та покращення добробуту мешканців якоїсь самоврядної одиниці, а навпаки – йде тотальне погіршення, зубожіння, зневіра. Як організм самостійно не може здолати потужного вірусу, так і громада не в змозі позбутися "подарунку", який сама собі спрезентувала на минулих виборах. Різні модифікації шкідливого організму ввели в оману імунну систему організму нашого, вакцинація фактично неможлива або безрезультативна, а лікуватися можна тільки, використовуючи сильні антивірусні препарати, які можуть певним чином зашкодити й організму, а не лише вірусам. Та й рівень медицини у справі боротьби з соціальними та політичними вірусами бажає бути кращим, адже вона теж уражена. Замкнуте коло виглядає так – ми заражені, а водночас свідомі того, що заражатимемося і надалі і що хвороба прогресуватиме, можливо навіть до летального випадку.

Коли ніби здорова людина заходить в кабінет до того, кого вона обирала, або до того, кого призначив чи призначили той чи ті, обрані нею, то вона відчуває, що на якомусь етапі допустилася помилки. Це відчуття добре знайоме тому, хто пчихаючи під ковдрою та очікуючи на гарячий чай з малиновим варенням, розмірковує – де ж я цю заразу підхопив. Так само думає сифілітик, перераховуючи повій чи подружок, з якими йому доводилося переспати за останні місяць – два. А недосвідчений користувач ПК телефонуючи до знайомих із проханням "подивитися до компа", щоб знищити вірус, згадує, які підозрілі веб-сторінки він відвідував. Так і на прийомі у міського голови, його заступника чи керівника якогось відділу, простий громадянин, представник місцевої громади, чухає потилицю і думає: "Як? Невже ВОНО прийшло до влади і я за ЦЕ голосував особисто?" А якщо громадянин за ЦЕ ще й агітував, то йому стає прикро і нестерпно боляче, гірше навіть ніж тому, кого болить "бесцельно прожитая жизнь", бо тут людина бачить – вона сама винна у тому, що допустила вірус, а легше здійснити профілактику, ніж лікуватися.

Не говоримо тут вже про побічні ефекти, не згадуємо про наслідки хвороби, а скажемо наостанок, що вірус, який ми самі впустили в орган місцевого самоврядування, є значно гірший від біологічного чи комп’ютерного. Бо якщо грип виліковний, а у компі можна переставити вінду, то в цьому випадку навіть звичайне перезавантаження не так просто зробити. І уражає цей вірус не лише когось конкретно, а цілу громаду, і, що найгірше, страждають не лише всі її теперішні представники, а й майбутнє покоління. Не хочеться, звичайно, цього казати, та за допуск таких вірусів до влади наші нащадки можуть нас ще й проклинати.

Важко щось порадити, коли шляхів виходу не видно. Як кажуть добрі дяді лікарі, "ми зробили все, що могли, але…". Вірус розмножується і він вже не один, їх тисячі, мільйони, мільярди, трильйони. Він переноситься вже не лише нечистими руками влади, але і тими, хто мав би дбати про запобігання ураженням. Ті, чиїм завданням є стояти на сторожі, самі стали рознощиками інфекції, як не прикро це констатувати. На жаль, це не просто хвороба, це вже епідемія, яку зупинити неможливо

В. Шліссельман, М. Грицюк

Чого (кого) слід боятися на відпочинку

Сезон відпусток у розпалі. Хто вже відпочив, а хто тільки планує їхати відпочивати чи, як ваш автор, в очікуванні зоряного часу. Коли ж він настане? У сьогоднішній статті пропоную поговорити на таку цікаву тему як: «Чого слід боятися на відпочинку». Тема не нова, тому трошки я, трошки ви допоможете людям, які не знають подібних речей, не потрапити на гачок.

Чого чи кого слід боятися. Я виділяю п’ять основних небезпек:

Перше, чого я би казав побоюватися, а може навіть і краще сказати, кого, так це злодіїв. Якщо хтось думає, що часи зараз не ті, що люди стали багатшими і що злодії повимирали, то вони глибоко помиляються. Вони існують і переважно вони вештаються у такий час на курортах, де якраз багато людей. Найбільше їх на громадських пляжах, де можуть зайти всі охочі і що саме головне, на халяву. Не залишайте своїх речей без нагляду, бо спиз…..ть.

Друге з чим я би радив вам не ризикувати, так це із харчуванням. У такий час на курортах спека і треба ретельно перевіряти що ви їсте. Отруїтися не хоче ніхто.

Третя небезпека – це венеричні захворювання. Знаю багатьох людей, які їдуть на відпочинок лише для того, щоб позажигати з дівчатами. Дівчата також є, що їдуть, щоб тільки розважитися. Так от, на курортах зустрічаються багато різних людей із різних країн, тому будьте обережні, не встругайте у статеві стосунки без дощовиків. Як казав не знаю хто, кілька хвилин задоволення можуть обернутися для вас лікуванням на все життя.

Четверта небезпека – різноманітні хвороби. Так вже побудований наш світ, що там де велика кількість людей, там і можуть бути хвороби, які поширюються з неймовірною швидкістю. «Свіжий» випадок – це інформація з Азовського моря, що там є небезпечна хвороба під назвою – холера. Не дай Боже!!!До популярних хвороб я би відніс кліщі, глисти, різні інфекційні захворювання. Тому, дотримуйтеся правил особистої гігієни і все буде добре.

І п’ята небезпека, яка чатує на людей, які відпочивають – це неадекватні люди. Вони існують і що цікаво, деколи їх так багато, що аж стає бридко. Куди не підеш усюди якісь хами, грубіяни і так далі. Хлопці ще якось так-сяк собі раду дають, а от дівчата… Тому якщо ви їдете з дівчиною, обов’язково бережіть її.

Бережіть себе!!! І гарного вам відпочинку!!!

http://vorobus.com

Гумор для дорослих

- Чим відрізняється блондинка від комара?
- Коли комар сосе, його по голові гладити не потрібно!

* * *

- Знаєте чого у мужиків ноги мерзнуть а у жінок – ні?
- Бо у мужиків підігрів х…вий, а у жінок – п…датий!

* * *

Останні слова свині на м’ясокомбінаті:
- Бля!!! Оце мене ковбасить!!!!

* * *

Сидять три проститутки на лавочці. Підходить до них новий українець і показує пальцем на двох:
- Ти і ти!
А третя:
- Можна я? Можна??? Ну будь ласка!!! Можна я також?
- Ну добре і ти! З’…балися з лавочки!!!!

* * *

Заходить вампір в бар для всякої нечисті. Дивиться решта вампірів кров замовляють, м’ясо… Підходить він до бармена і каже:
- Мені чашку окропу!
- Як окропу? - Дивується бармен – Ти ж вампір!!!
- Я же сказав! Мені чашку окропу!!!
- Ну добре, – сказав бармен наливаючи…
Вампір дістає з кишені використану прокладку і вмочуючи її в окріп примовляє:
- Ліптон-ліптон чай.

* * *

Іде по лісі двоє мисливців-новачків. І тут із-за хащів вискакує ведмідь! Двоє забувши, що в них є рушниці почали накивати п’ятами! Один заховався в кущі, інший видряпався на дерево. Ведмідь поліз за тим, що на дереві.
- Петро!!! Стріляй, бо смерть мені!
БАХ! Куля потрапила в ліве яйце ведмедеві, той заревів але продовжував лізти.
БАХ! Попадає в праве яйце… Ведмідь реве від болю але лізе далі.
- Петро!!! Придурок, він мене їсти лізе а не …бати! Стріляй в голову!!!

* * *

Молода дівчина з Полтавщини вступила до якогось столичного ВУЗу. Проходить перше медобстеження в студентській поліклініці. Виходить з кабінету гінеколога. Глянула в медкарточку, почервоніла й бігом назад в кабінет:
- Доктор, доктор, ну що Ви мені тут написали?
- Те що є, те й написав!
- Та ну, написали б – “нормальна” чи “така як в усіх”, а то написали – “ЗДОРОВА”

* * *

З життєвої мудрості діда Опанаса: – Жінки можуть все. Просто деякі – соромляться.

* * *

Не страшно гуляти вночі по цвинтарі. Страшно в пустій квартирі чхнути і почути “на здоров’я”.

* * *

Вони були ідеальною парою: він ганчірка, вона швабра.

* * *

Їде в автобусі дуже п’яних чоловік. Розв’язався в нього язик: - Спереду дури, ззаду бл…ді!
Автобус ігнорує.
- Спереду дури, ззаду бл…ді!
Ззаду п’яного кличе голос похилої пані:
- Послухайте, молодий чоловік, я вже сорок років живу з чоловіком, і ні разу йому не зраджувала!
- Справді? Тоді проходіть вперед!

* * *

Пиво приходить в шлунок, а там Горілка: “Посунься!”
- Не посунуся!
- А ну йдемо вийдемо…

* * *

Чоловік з жінкою лягли спати. Збоку в ліжечку Вовочка. Пройшло небагато часу.
- Обніми мене, кохана! – говорить чоловік. - Почекай, син засне.
Проходить ще трохи часу.
- Люба, обніми мене. - Та почекай ти, от тільки син засне…
Чоловік, образившись, пішов на кухню, щоб випити бокал шампанського, відкриває пляшку. Лунає хлопок. Частина шампанського розливається. Спросоння мужик підковзується і падає на підлогу. Вовочка підскакує з ліжка і кричить матері:
- Що, показали свою впертість? Батько застрілився!

* * *

Дві дівчинки миються під душем. Одна говорить: – Дивись, скільки вже волоссячка на моїй “мавпочці”! – Подумаєш, моя вже банани їсть!

* * *

Статевий член – це зовнішній орган, котрий весь час прагне стати внутрішнім.

http://anekdotu.org.ua

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.