Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№101 (345) 7 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Судова справа проти трускавецьких журналістів завершена

У середу, 5 жовтня, завершилася судова справа за позовом директора ринку "Славутич" Євгенія Сухіни проти "Твоєї трускавецької ґазети". Суддя Володимир Марчук повідомив, що позивач написав заяву, в якій просить позов залишити без розгляду. Нагадаємо, що судовий процес проти Лесі Дідик (редактор "Твоєї трускавецької ґазети") та Ольги Куц (кореспондент цього видання) триває ще з квітня 2011 року. Спочатку позов був поданий проти Ольги Куц та Руслана Солонця як редактора "Трускавецької ґазети", та згодом під час розгляду виявилося, що стаття, яка так обурила одного з акціонерів ринку "Славутич", вийшла в новій перереєстрованій газеті, до якої пан Солонець не має жодного стосунку. Пан Сухіна окрім вибачень просив і матеріального відшкодування в сумі 100 тисяч гривень. За поданими документами, внаслідок виходу публікації про справи на ринку в нього погіршився стан здоров’я і він змушений розпочати прийом ліків.

Те, що Євгеній Сухіна забрав свій позов, може свідчити про те, що він послухався нашої поради ("ТВ" № 98 від 30.09.2011) і зрозумів, що з журналістами краще жити мирно. Можливий і такий варіант, що сторона позивача захотіла розширити поле свого маневру та вирішила подати новий позов, а це навряд чи додає честі кому б то не було. Так чи інакше, а наразі розгляд справи проти "ТТҐ" припинено за заявою позивача.

- Я дуже критично ставлюся до Вашої "творчості", та в цьому випадку дякую, що Ви прийшли нас підтримати, - заявила редактору "ТВ" Володимиру Ключаку редактор "ТТҐ" Леся Дідик. Зауважимо, що "ТВ" не єдине видання, представник якого прийшов підтримати колег на судовому засіданні. Хочеться вірити, що справа відносно статті, про яку вже і так давно всі забули, теж кане в забуття, адже навряд чи варто керівництву "Славутича" знову дратувати місцеву пресу та провокувати її на нові розслідування.

- Ви теж можете проявити добру волю та взяти інтерв’ю у п. Є. Сухіни, щоб висвітлити у Вашій газеті і його позицію, - запропонували ми журналістці Ользі Куц. – Гадаємо, що в інтересах обидвох сторін є поставити в цьому питанні крапку раз і назавжди.

Під час розгляду справи інтереси газети представляв адвокат Юрій Крамар, а інтереси позивача – дружина пана Євгена, теж хороший юрист Ольга Сухіна.

Є претензії до перевізників? Звертайтеся!

9 серпня 2011 року міський голова Трускавця Руслан Козир підписав розпорядження № 358-р "По створення робочої комісії для здійснення контролю за виконанням рішення виконавчого комітету № 209 від 21.07.2011 р.". Про це нас повідомили члени цієї комісії. Нагадаємо, що справа стосується перевезення пільгових категорій громадян на внутрішньоміських маршрутах Трускавця № 1, № 2 та № 3. Згідно рішення виконкому, з 10.00 до 15.00 кількість пільгових місць у маршрутках необмежена, натомість з 7.00 до 10.00 та з 15.00 до 21.00 – по 3 (три) пільговики в кожному автотранспортному засобі. Створення такої комісії було обумовлено пунктом другим даного рішення, а третій пункт контроль за його виконанням покладав на заступника міського голови Петра Нестерівського.

Отже, до складу комісії ввійшли Юрій Терлецький (голова комісії), Галина Ісмагілова, Дмитро Масляник, Мирон Бучацький, Володимир Мацюрак, Омелян Дяків. Якщо хтось має зауваження до роботи перевізників у Трускавці, то може звертатися за телефонами 5-10-07 (Мирон Бучацький, домашній), 5-44-52 (Володимир Мацюрак, домашній), 5-40-66 (Омелян Дяків, домашній), 5-40-05 (Юрій Терлецький, робочий), 5-47-39 (Галина Ісмагілова (робочий), 5-10-60 (Дмитро Масляник, домашній).

Добрий господар Петро Іванишин

"Трускавецький вісник" завжди намагається не тільки шукати якогось негативу, як це роблять деякі наші підгодовані колеги з обойми мера, але і знаходити позитив, те світле та добре, що прикрашає наше місто. Нещодавно вулиця Річки (її початок) була в жахливому стані, особливо біля будівлі "Альфи", котра належить обласному депутату від "Фронту змін", трускавчанину Петру Іванишину. Та днями було наведено порядок на прибудинковій території і тепер там не лише любо глянути, але і любо пройти. Як кажуть, доброго господаря видно зразу, незважаючи на приналежність до політичної партії.

Цілком очевидно, що з таких людей варто брати приклад. Якщо б кожен здійснював так благоустрій, як це зроблено біля цієї споруди (за одними даними, це буде готель, за іншими – магазин з офісними приміщеннями, за третіми – Центр здоров’я) чи біля ряду кафе та ресторанів, то наше місто було б чистішим, світлішим і, напевно, навіть люди були б добрішими.

Щоправда, Річки майже по всій довжині чомусь розрили (рів з правої сторони), але це пов’язано, напевно, із бажанням міського голови здійснити благоустрій коштом самих мешканців цієї вулиці.

У Бориславі "Фронт змін" побратався зі "Свободою"?

Як інформує наше джерело, міський голова Борислава Володимир Фірман ("Фронт змін") призначив керівником КП «Зелений світ», 34-річного керівника фракції "Свобода" в Бориславській міській раді Юрія Химина. Останнім часом бориславська "Свобода" досить гучно себе заявляє, тому, можливо, бориславський мер вирішив піти шляхом трускавецького міського голови, свого друга Руслана Козира, котрий нейтралізував певні політичні сили (як мінімум чотири), запропонувавши їхнім представникам вагомі посади (ті, звісно, погодилися) – керівників двох комунальних підприємств, головного лікаря міської лікарні та секретаря ради. У Бориславі "Фронт змін" хоча і має порівняно з Трускавцем переконливішу більшість, та все ж завжди краще підстрахуватися.

У Трускавці розпочались реколекції для священиків

Як інформує прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, ввечері 3 жовтня у м. Трускавці розпочались реколекції для священиків Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Цього року на запрошення правлячого архиєрея владики Юліяна (Вороновського) реколекції провадить єромонах Студійського уставу о. Ілля Мамчак. Упродовж трьох тижнів участь у реколекціях візьмуть близько 250 священиків єпархії. На реколекційних науках присутній також владика Юліян (Вороновський) та владика Ярослав (Приріз).

Основною темою реколекційних наук стала молитва св. Єфрема Сирійця "Господи, Владико життя мого", яка використовується у богослужіннях Великого посту. У своїх повчаннях єромонах Ілля Мамчак зосереджує увагу на духовній боротьбі з пристрастями та здобутті чеснот, які зростають в міру наближення людини до Бога. Безумовно, осердям духовного життя священнослужителя є молитовне правило.

"Свобода" організовує свято в Меденичах з нагоди річниці створення УПА

В честь 69-ї річниці від створення Української Повстанської Армії ВО "Свобода" організовує цієї неділі, 9 жовтня, свято в смт. Меденичі Дрогобицького району. У програмі – офіційна частина та святковий концерт за участю місцевих колективів, гурту "Львівські музики" та Теодора Кукурудзи. Захід пройде за сприяння депутата облради від Дрогобицького району Михайла Задорожного. Початок – о 15.00 на центральній площі селища.

16 pazdziernika – swieto polskiej kultury w Boryslawiu

16 pazdziernika odbedzie sie swieto polskiej kultury w Boryslawiu. O tym "Truskavets`kyj visnyk" poinformowal wydzial polityki wewnetrznej Boryslawskiej rady miejskiej. Impreza bedzie sie odbywala w miejskim Palacu Kultury (ul. Szewczenki) pod patronatem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. Narazie niewiadomo, czy bedzie obecny na boryslawskich uroczystosciach Generalny Konsul we Lwowie Jaroslaw Drozd czy inni konsule. Organizatorzy swieta – Rada Miejska Boryslawia i miejscowe Polskie Kulturalno-Oswiatowe Towarzystwo „Zgoda”. Swieto rozpocznie sie od Mszy Swietej w nowym kosciele sw. Barbary przy ul. Wlodzimierza Wielkiego, 61-A (godz. 12.00). W foyer miejskiego Palacu Kultury odbedzie sie prezentacja ksiazek lwowskiego wydawnictwa „Kameniar”, poswieconych tematyce ukrainsko-polskiej (godz. 14.00), a nastepnie wystawa prac malarskich z polskiego klubu „Skrzydla” ze Lwowa (godz. 14.30). Zaplanowano rowniez swiateczny koncert polskich zespolow (godz. 15.00) – jak miejscowych, tak i z najjasniejszej Rzeczy Pospolitej. Zapraszamy Polakow regionu i innych chetnych do udzialu w uroczystosciach.

Трускавчани взяли участь у змаганнях з плавання

З 23 по 24 вересня у м. Львів на традиційному юнацькому турнірі з плавання «Кубок Аквапарку «ПЛЯЖ» змагались юні плавці з Червонограду - ДЮСШ «Шахтар та ДЮСШ №2; ДЮСШ ім. Селантьєва (м. Львів), КДЮСШ №9 (м. Львів), ДЮСШ ім. Кутенка (м. Львів) та Трускавця – ДЮСК «Спортовець».

Трускавчани взяли участь у змаганнях з плавання Трускавчани взяли участь у змаганнях з плавання
Трускавчани взяли участь у змаганнях з плавання Трускавчани взяли участь у змаганнях з плавання

Призерами цих змагань стали вихованці Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець»: Анастасія Мацюрак – І місця на дистанціях 50 і 100 м на спині та ІІІ місце (200 м комплексне плавання); Галина Кісак Галина – І місце на дистанції 100 м у комплексному плаванні та два ІІІ місця (50 та 100 м вільним стилем); Богдан Савка – на дистанціях 50 та 100 м брасом виборов відповідно І та ІІ місця; Софія Смеречинська – І місце на дистанції 50 м батерфляєм; Вікторія Уєчко – ІІ місце у плаванні брасом (50 м); Катерина Осташко – ІІ місце у плаванні на спині (50 м). Всі учні були нагороджені грамотами та медалями. Підготували юних плавців тренери ДЮСК «Спортовець» Богдан Смеречинський, Андрій Жгута та Олег Кирчей. Інформацію надала прес-служба ДЮСК "Спортовець".

Тенісистка Марта Гнатишин перемогла у парі

тенісистка Марта Гнатишин перемогла у парі З 25 вересня по 1 жовтня у Львові на тенісних кортах Обласного ФСТ «Динамо» проходив Чемпіонату України з тенісу серед дорослих. Організували змагання Державна служба молоді та спорту України, Федерація тенісу України та Львівська обласна Федерація тенісу. Участь у чемпіонаті України з тенісу серед дорослих взяло понад сто тенісистів. Вони змагалися у чоловічому та жіночому одиночних та парних розрядах, а також у міксті. Львівщина на чемпіонаті України була представлена 12 спортсменами.

Спортсменка з Трускавця Марта Гнатишин, котра представляла товариство «Динамо», порадувала прихильників тенісу Львівщини своїм виступом у парі. Трускавчанка у парі з Оленою Фоміною з Севастополя у фіналі перемогла дует у складі Валерія Страхова з Донецька та Катерини П’ятакової з Харкова, рахунок 6:4; 6:1.

Набір дітей на секцію рукопашного бою

Громадська організація «Школа з рукопашного бою Віталія Плеханова» запрошує дітей Трускавця (хлопців та дівчат) на заняття в секцію рукопашного бою. Навчання безоплатне.

Тренування розпочинаються 1 грудня цього року в залі ЛФК санаторію «Весна», у вівторок і четвер о 17 годині. Для допуску обов’язкова медична довідка. Заняття проводить володар першого дану, призер Чемпіонатів Європи та світу з рукопашного бою, фаховий тренер з профільною освітою Інституту фізкультури Віталій Плеханов.

Тривалість тренування, яке включає загальнорозвиваючі, загальнозміцнюючі вправи, вивчення прийомів самозахисту, ігри – 45 хвилин. Заняття в секції сприяє зміцненню всіх систем організму: серцево-судинної, дихальної, покращенню обміну речовин та здоров’я в цілому, а також вихованню вольових якостей, зібраності, самодисципліни. В перший рік занять спаринги відсутні, потім до 13 років – лише легкий контакт, відпрацювання техніки і швидкості ударів. Так що батьки можуть не турбуватися, що «дитину поб’ють чи розквасять носа». Зате гарантовані підвищення спортивної майстерності, виїзди на збори, випробування себе на змаганнях. Так, Віталій Плеханов планує підготувати кілька юних спортсменів для участі в Чемпіонаті України серед дітей, який відбудеться в Коблево на початку квітня 2012 року.

Для початку спортивної кар’єри необхідне лише бажання і кімоно. За довідками звертатися за адресою: м. Трускавець, вул. Біласа,13, тел.6-00-55, 098 403 95 71.

Незвичайні портрети

Нещодавно в музеї Михайла Біласа (м. Трускавець) відкрилася виставка робіт стрийського художника Михайла Іваніва під назвою "Незвичайні портрети". На фотошедеврах лікаря за професією і митця за покликанням – пейзажі, портрети, жанрове фото тощо.

Власна інформація

Вісті з Борислава

Вшанування людей похилого віку. 2 жовтня в міському Палаці культури м. Борислава відбулось свято для людей похилого віку. У цей традиційно-святковий день учасників свята вітали: міський голова м. Борислава В.Фірман, заступник міського голови С. Оленич, начальник відділу реєстрації актів цивільного стану, заступник начальника Бориславського управління юстиції Я.Раєва, начальник управління праці та соцзахисту населення міської ради І.Цапів . Потім відбувся чудовий концерт та було організовано фуршет. Організатор заходу – Бориславський міський центр соціального обслуговування (директор – Наталя Штереб).

Діяльність політичних партій. 2 жовтня в міському Палаці культури м. Борислава відбулась зустріч бориславців з лідером ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком. На початку зустрічі присутнім в залі було продемонстровано відеофільм про найбільш резонансні події, організаторами яких є «Свобода». Пізніше до слова були запрошені: депутати Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ю. Зірченко, О. Магур, М.Задорожний, голова фракції «Свобода» в Бориславській міській раді – Юрій Химин. Потім відбувся виступ О.Тягнибока, який, зокрема, зупинився на аспектах діяльності партії . Багато часу було приділенню черговим виборам до ВРУ. А потім пан Олег відповів на численні запитання присутніх.

Співпраця двох гілок влади. З ініціативи міського голови м. Борислава В. Фірмана, за активної підтримки депутата Львівської обласної ради В. Голобутовського міський відділ освіти отримав субвенцію з обласного бюджету на позашкільні заклади у розмірі 52 тис. грн. Ці кошти будуть використані на придбання меблів, сантехніки, іграшок, дверей, вікон.

Вчителі Борислава отримають 40% щорічної винагороди. За інформацією заступника міського голови м. Борислава Сергія Оленича працівникам освіти Борислава буде надана щорічна винагорода в розмірі 40% від посадового окладу. Попередньо планувались кошти на рівні п’яти відсотків від посадового окладу. Кошти надійшли з обласного бюджету. «Місто змогло отримати це фінансування завдяки сприянню голови Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка, міського голови Борислава Володимира Фірмана та депутата Львівської облради Володимира Голуботовського»,- каже Сергій Оленич.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Дрогобич готується до 69-річчя УПА

Минулого тижня в Дрогобичі відбулося засідання оргкомітету щодо святкування 69-их роковин УПА та Свята Покрови. Головував на поважному зібранні секретар міської ради Тарас Метик. Він, зокрема, зазначив, що вже прибула бригада ремонтників із Житомира, яка розпочала демонтування потрісканих плит із пам’ятника Степану Бандері. Ця робота обійдеться в 28 тис. грн., а дрогобичани зібрали лише 10 тисяч. Тарас Метик закликав керівників політичних організацій міста долучитися до зібрання коштів. Ремонт пам’ятника мають завершити до 14 жовтня. Секретар міської ради чітко і ясно вказав, які заходи слід провести кожному із членів оргкомітету, аби свято пройшло на високому рівні. Він також попросив керівника міської міліції Андрія Біласа виділити працівників для чергування під час ремонтних робіт біля пам’ятника.

Начальник управління культури міськвиконкому Олег Яводчак розповів присутнім про програму святкування. Заплановані урочисте віче і святковий концерт. Пан Метик зауважив, що до програми слід додати Молебень у Катедральному соборі Пресвятої Трійці, який мав би відбутися о 10.30. А у всіх навчальних закладах необхідно провести уроки, під час яких мають виступити учасники УПА. Тарас Метик сказав: «Я спілкувався з командиром військової частини на вул. Трускавецькій, який запевнив міське керівництво, що стелу з радянською символікою буде демонтовано, а територія поблизу військової частини буде чистою і прибраною». Політичний діяч Дрогобиччини Тарас Гентош (КУН) підкреслив, що його партія разом із міськими відділом фізкультури і спорту та ЦФЗН «Спорт для всіх» (Роман Проць й Ігор Височанський) планує провести легкоатлетичну естафету бойовими стежками УПА. Маршрут пролягатиме від пам’ятника Дмитру Грицаю (с. Дорожів) до монумента Степану Бандері (м. Дрогобич). Т. Гентош звернувся до міської влади з проханням надати карету швидкої допомоги і мікроавтобус на випадок надзвичайної ситуації. Крім того, члени партії планують провести презентацію книги про історію УПА в міській бібліотеці ім. В. Чорновола.

Свої претензії щодо проведення свята висловив станичний Братства ОУН-УПА Степан Яворський. Він, зокрема, наголосив: «Я завжди хочу виступити перед молоддю на мітингах, віче, але про мене постійно забувають і не дають слова. Тому прошу в сценарій вписати моє прізвище і ввести упівців у програму святкування». На завершення Тарас Метик зобов’язав кожного члена оргкомітету, а їх є 15 осіб, конкретно підготуватися і подати план дій, за які вони будуть відповідальні.

Ігор Собко,
газета "Галицька зоря"

Дрогобицькі депутати зацікавились львівським досвідом відправки у відставку виконкому

Депутат Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин їздив до Львівської міської ради вивчати досвід колег з відправлення у відставку виконавчого комітету. Інформацію про це він озвучив на сьогодні, 6 жовтня, на сесії міської ради. «Досвід маю і над цим треба працювати», - каже Михайло Ваврин. Чи дійде і в Дрогобичі до відставки виконкому міської ради покаже час.

Іван Тихий,
"Дрогобицьке земляцтво"

Інформує ГУ МВС України у Львівській області

Правоохоронці запобігли поширенню підроблених грошей. Працівниками Управлінням Державної служби боротьби з економічними злочинами припинено діяльність групи фальшивомонетників, які на території Львівської області займались збутом підроблених купюр. 4 жовтня правоохоронцями в Дрогобичі було затримано на гарячому двох чоловіків, які намагались збути фальшиві гроші. В автомобілі зловмисників, під час обшуку знайшли 32,7 тисяч гривень. Фальшивки виготовлені із використанням комп’ютерного обладнання. Основною ознакою не справжніх грошей є неякісний папір, розмиті водяні знаки на купюрах та голограма. Затримані є громадянами України. Один з них раніше судимий за зберігання наркотичних засобів. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за статтею 199 КК України, яка передбачає покарання до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Львівські оперативники затримали угруповання автозлодіїв-«рекордсменів». На Львівщини впіймали автозлодіїв, що спеціалізувалися на дорогих, престижних іномарках. У їхньому «послужному списку», - більше десяти таких крадіжок. На рахунку цього угруповання і своєрідний «злодійський рекорд» - однієї ночі вони викрали одразу три автомобілі. Найбільше угонів фіксували у курортних містечках – Моршині та Трускавці. А однієї ночі автозлодії встановили своєрідний «рекорд» - викрали одразу три престижні іномарки. «Протягом двох годин вони скоїли декілька незаконних заволодінь транспортними засобами. Викрали позашляховики «Лексус», «Фольксваген Тігуан» та автомобіль «Шкода Октавія», - розповідає старший слідчий по розслідуванню особливо важливих справ СУ ГУ МВС України у Львівській області Андрій Войтович. Зловмисники ретельно готувались до кожного злочину. Спочатку прискіпливо обирали машину. Далі поводили своєрідну «розвідку». Викрадали тільки дорогі, престижні іномарки. Це й стало своєрідною «візиткою» цієї злочинної зграї. Вирушали «на справу» вночі, діяли дуже швидко. «Організатор групи, як правило, займався взломом автомобілів. Інші учасники угруповання виконували роль другорядну. Хтось підшуковував авто, хтось спостерігав за дорогою», - каже майор міліції Андрій Войтович. Крадені іномарки відганяли подалі від місця злочину. Тож затримати зловмисників «гарячими слідами» було практично неможливо. Та й самі постраждалі зверталися до міліції вже наступного дня. Адже помічали зникнення автомобіля лише вранці. За цей час викрадачі встигали переправити машину на чималу відстань. «Діяли вони надзвичайно зухвало. Якщо не вдавалось завести двигун автомобіля, вони викрадали іншу машину, і вже за допомогою цього авто перетягували обрану іномарку до так званого «відстійника», за сотню кілометрів від місця злочину», - розповідає заступник начальника ГУ МВС України у Львівській області Сергій Нагачевський. Далі іномарки готували на продаж - підробляли документи та перебивали номери агрегатів. Правоохоронці вже розшукали частину викрадених автівок. Їх повернули власникам. Затримали зловмисників на Жовківщині. Вони переховувались у приміщеннях закинутої ферми в одному із сіл району. У цій глухій місцині викрадачі облаштували справжнє сховище, де ретельно готувалися до кожного наступного злочину. Правоохоронці вилучили тут справжній бандитський арсенал – цілий набір відмичок та сканерів, за допомогою яких зловмисники викрадали автомобілі. А ще - бронежилети, маски, з десяток наручників, чимало набоїв різного калібру. Всі учасники цього угруповання, як виявилось, досвідчені кримінальники. У кожного за плечима по кілька судимостей. Розслідування у справі вже завершено. Тож найближчим часом долю автовикрадачів вирішуватиме суд. За вчинене їм загрожує до дванадцяти років за ґратами.

Просто зайшли до вбиральні? У Бориславі працівники ДСО затримали трьох чоловіків, які серед ночі зайшли до букмекерської контори. Для чого молодики о третій ночі завітали туди – з’ясують правоохоронці. Затримані ж переконують – просто захотіли до вбиральні. Група затримання державної служби охорони саме патрулювала Бориславом. Була уже майже третя ночі, коли міліціонери помітили, що двері до букмекерської контори у центрі міста відчинені. Працівники міліції вирішили під’їхати ближче, щоб з’ясувати, що ж відбувається. Віталій Фецинець, міліціонер групи затримання Трускавецького ВДСО при ГУ МВС України у Львівській області розповідає: «Ми помітили, що на дверях немає вхідних ручок, а самі двері привідчинені. І це о третій годині ночі. Здалося дивним. Ми під’їхали». Підійшовши до приміщення, міліціонери помітили, що всередині хтось рухається. Присвітили ліхтариком. Побачили силует людини. Заблокувавши вихід із букмекерської контори, міліціонери групи затримання ДСО викликали працівників Бориславського міськвідділу. З’ясувалось, що у приміщенні було троє чоловіків. Міліціонери розповідають, вони помітно нервували та намагались пояснити свій нічний візит. Правда, пояснення їхні здалися правоохоронцям дещо дивними. «Розповідали, що просто проходили повз. Помітили відчинені двері, - згадує Віталій Фецинець, - і вирішили зайти туди до вбиральні. При собі вони нічого не мали. Але насторожило, що збоку біля дверей стояла фомка. Це те, що у першу чергу викликало у нас підозри». Щоб з’ясувати справжні причини нічних відвідин, чоловіків відвезли до райвідділку. «Зараз встановлюється із яким умислом вони туди проникли, - каже Микола Щербань, начальник карного розшуку Бориславського МВ ГУ МВС України у Львівській області, - Вирішується питання про порушення кримінальної справи».

www.milicia.lviv.ua

Федерація футболу Трускавця інформує

Вдалий старт – половина справи!

Минулого тижня, за ініціативи федерації футболу м. Трускавця (ФФТ) у сусідньому Дрогобичі відбулася нарада за участі керівництва ФФТ та представників дитячо-юнацьких команд Львівщини, де було вирішено провести окремо в нашому регіоні першість з футболу серед дітей 2002-2003 років народження. Керувати процесом доручено заступнику голови федерації футболу м. Трускавця Івану Павлику.

За словами тренера ФК «Трускавецькурорт» (він же ж заступник голови ФФТ) І. Павлика, ідея визріла сама по собі. Адже федерація Львівщини серед цієї категорії малечі подібні змагання не проводить. А в багатьох містах області наставники тренують саме такого віку юних футболістів. От і було вирішено спробувати провести подібний турнір. А чи буде це добрим початком: поживемо-побачимо.

До речі, вже в п'ятницю, 30 вересня, в місті Котермака відбувся перший тур чемпіонату, в якому взяли участь одразу чотири колективи: дві команди, що представляли м. Дрогобич та юні футболісти ФК «Трускавецькурорт» (м. Трускавець) й «Спартак» (м. Самбір). Вже в першому поєдинку вималювалася чітка картина переваги трускавчан над однолітками з ДЮСШ №1 м. Дрогобича. Володіючи беззаперечною перевагою протягом усього матчу, наші спортсмени довели гру до логічного завершення - 3:1 на нашу користь.

Що сталося з підопічними Івана Павлика в зустрічі з самбірчанами, невідомо. Мабуть подумали, що перемога дасться легше за попередню. Проте, сталося не так як гадалося - ми програли - 0:1.

Діставши спортивного прочухана від тренера, трускавчани не залишили каменя на камені від копунів ДЮСШ №2 м. Дрогобича - 6:0 і перед другим туром, що проходитиме в Самборі, футболісти ФК «Трускавецькурорт» пішли в чудовому настрої. До речі, футболісти «Трускавецькурорт» виступали в новій формі, придбаній завдяки підтримці керівництва ЗАТ «Трускавецькурорт».

Першість області

Вже наступного дня після старту першості з футболу серед дитячих колективів 2002-2003 років народження стартувала першість Львівської області серед ДЮСШ. Трускавчани розпочали - з нічиєї та поразки.

Двічі нашим землякам довелося розпочинати осінні баталії в Дрогобичі. І якщо найменші футбольні таланти довели свою перевагу над суперниками, не давши ні на мить засумніватися в цьому, то їх старші колеги по футбольному цеху підклали ложку дьогтю в бочку з медом. Команда 1998-99 р. н. завершила свій поєдинок у нічию - 0:0, хоча й мала кілька непоганих моментів для того, аби вивезти з Дрогобича три повноцінні очки. Натомість трускавчани 1996-97 р. н. не змогли вже вкотре перервати неприємну для себе традицію та знову поступилися в над принциповому дербі - 1:4. Провальним видався перший тайм, коли курортники «горіли» - 0:3. У другій половині матчу ситуація змінилася, але не настільки щоб на табло світилися більш приємні для нас цифри. Що ж, сподіватимемося, що вже цієї суботи, в рідних стінах, ФК «Трускавецькурорт» зможе потішити своїх вболівальників хорошою грою та результатом на табло.

Віктор Стецько,
заступник голови профкому ЗАТ «Трускавецькурорт»

До теми. В рамках Чемпіонату області з футболу завтра, у суботу, 8 жовтня, на центральному стадіоні Трускавця відбудеться матч між ФК "Трускавецькурорт" (м. Трускавець) та ДФК "Юність" (м. Борислав). Початок гри – о 13.00.

Новації пенсійного забезпечення

10 вересня 2011 року Президентом України підписаний прийнятий 8 липня ц.р. Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" № 3668-VI. Закон набирає чинності з 1 жовтня 2011 року. Згідно із прийнятим Законом всі пенсії, призначені до набрання ним чинності, продовжують виплачуватись у встановлених розмірах, без будь-яких обмежень, в тому числі і працюючим пенсіонерам. Крім того, схвалений Закон передбачає:

1. встановлення максимального розміру пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян (з 1 жовтня 2011 року - 7840 грн.); обмеження пенсії максимальним розміром не поширюватиметься на раніше призначені пенсії;
2. поступове підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років. Пенсійний вік для осіб, які працювали з шкідливими умовами праці, для жінок, що виховали 5 і більше дітей або дітей-інвалідів, учасників бойових дій, ліліпутів і карликів, а також інвалідів по зору І групи, не підвищується;
3. врахування зарплати для обчислення пенсії за 60 місяців до 2000 року лише за бажанням особи;
4. підвищення мінімального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, з 5 до 15 років;
5. збільшення страхового стажу, необхідного для призначення мінімальної пенсії за віком та для підвищення пенсії за понаднормовий стаж для нових пенсіонерів: жінкам - з 20 до 30 років, чоловікам - з 25 до 35 років;
6. зменшення необхідного страхового стажу для призначення пенсії особам, які стали інвалідами, та диференційоване підвищення необхідного стажу до 10 (15) років залежно від групи та віку встановлення інвалідності;
7. пенсія особам, звільненим у зв'язку зі скороченням штатів призначатиметься при наявності страхового стажу 30 років у жінок та 35 років у чоловіків;
8. встановлено одноразову допомогу у розмірі 10 призначених пенсій при виході на пенсію працівникам бюджетної сфери (освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту);
9. змінено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 15 до 17 мінімальних заробітних плат (з 1 жовтня - 16 745 грн.);

Зміни в порядку призначення та перерахунку пенсій:

10. для призначення пенсії враховується середня заробітна плата по Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а для перерахунку пенсії - середня заробітна плата, з якої призначено (перераховано) пенсію;
11. із заробітку для обчислення пенсії надано можливість виключати періоди догляду за дитиною до 3-х років, за інвалідом І групи, пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, або дитиною-інвалідом віком до 16 років, періоди строкової військової служби, навчання;
12. працюючим пенсіонерам, перерахунки пенсії у зв'язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму будуть здійснюватись тільки після звільнення з роботи;
13. пенсії за вислугу років будуть перераховуватись із урахуванням відпрацьованого страхового стажу після досягнення пенсійного віку;
14. особам, які звільнені за скороченням штатів та яким призначена пенсія за віком за 1,5 року до досягнення ними пенсійного віку виплата призначеної пенсії у разі їх працевлаштування припиняється;
15. зміни у порядку обчислення заробітку для призначення пенсії для осіб, які отримували допомогу по безробіттю:
а) за період отримання допомоги по безробіттю враховується мінімальна зарплата;
б) періоди безробіття виключаються із заробітку при оптимізації.

Щодо спеціальних пенсій:

16. зменшення розміру пенсії з 90 до 80 відсотків від заробітної плати для "спеціальних" пенсій (держслужбовці, науковці, депутати, судді, прокурори, журналісти, митники, дипломати, помічники народних депутатів, працівники Кабінету Міністрів, Нацбанку, органів місцевого самоврядування та судової експертизи);
17. обмеження заробітку для призначення пенсії народним депутатам, суддям, прокурорам, військовослужбовцям сумою заробітної плати, на яку нараховується єдиний соціальний внесок, як для інших категорій пенсіонерів;
18. призначення дострокових пенсій народним депутатам, у разі закінчення їх депутатських повноважень, не за два роки до досягнення пенсійного віку, а за півтора, як термін, який застосовується для інших категорій пенсіонерів;
19. підвищення пенсійного віку для чоловіків, що працюють на державній службі, - до 62 років, починаючи з 2013 року, поступово, по півроку за рік;
20. підвищення граничного віку перебування на державній та дипломатичній службі або на службі в органах місцевого самоврядування до 60 років для жінок та 62 років для чоловіків та ліквідація інституту продовження перебування на службі. Чоловіки, перебування на службі яким продовжено до набрання чинності Законом більше ніж до 62 років, залишаться на службі до закінчення такого продовження;
21. збільшення страхового стажу, необхідного для призначення спеціальних пенсій: жінкам - з 20 до 30 років, чоловікам - з 25 до 35 років;
22. поетапне (протягом 10 років) збільшення необхідного стажу роботи (з 20 до 25 років вислуги та з 10 до 15 років на посадах прокурорів і слідчих прокуратури) для призначення їм пенсії за вислугу років;
23. для обчислення заробітку при призначенні пенсії прокурорам враховуватиметься надбавки та інші виплати за 60 місяців (виключено можливість врахування за 24 місяці);
24. зниження необхідного страхового стажу для науковців-інвалідів з 30/35 до 15 років, як це передбачено для всіх інших інвалідів;
25. в період роботи пенсіонери, які отримують "спеціальні" пенсії, отримуватимуть пенсію на загальних підставах. Цей порядок виплати не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія та які влаштувалися на роботу до 1 жовтня 2011 року;

Щодо військових пенсій:

26. запроваджено календарне обчислення вислуги років для визначення права на пенсію військовим. Пільгове обчислення залишається для визначення розміру пенсії;
27. поступове збільшення необхідної вислуги років для призначення пенсії з 20 до 25 років;
28. збережено порядок пільгового обчислення вислуги років та граничної вислуги для визначення права на пенсію в межах 20 років для льотчиків та підводників;
29. зменшення розміру пенсії з 90 до 80 відсотків від грошового забезпечення;

Компенсаторні заходи:

30. на період підвищення віку пенсія жінок буде збільшуватися на 2,5 % за кожні півроку більш пізнього виходу на пенсію. За десять років розмір пенсії може зрости на 25 відсотків.
31. протягом перших 3 - х років, добровільний вихід на пенсію жінок при досягненні 55 років за таких умов:
а) наявності не менш як 30 років страхового стажу;
б) звільнення з роботи (у випадку подальшого працевлаштування припиняти виплату пенсії на час роботи);
в) зниження розміру пенсії на 0,5% за кожний місяць більш раннього виходу на пенсію, з можливістю відновлення повного розміру пенсії при працевлаштуванні до досягнення пенсійного віку або за добровільної відмови від отримання пенсії - після досягнення пенсійного віку.

Запровадження ІІ рівня пенсійної системи:

32. накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування буде запроваджена з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України;
33. учасниками системи будуть особи, яким на дату запровадження системи виповнилося не більше 35 років;
34. розмір страхового внеску на дату впровадження системи передбачається встановити у розмірі 2 відсотків із подальшим його щорічним підвищенням на один відсоток до досягнення 7 відсотків;
35. адміністрування страхових внесків накопичувальної системи здійснюватиметься через Пенсійний фонд України. Через 2 роки після запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної системи її учасники матимуть можливість направити свої пенсійні кошти до обраного недержавного пенсійного фонду.

Олександр Кропивницький,
заступник начальника Управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці,
начальник відділу пенсійного забезпечення

Інформує санстанція: сезон лептоспірозу відкрито

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Характеризується ураженням капілярів, часто ураженням печінки, нирок, м’язів, інтоксикацією, супроводжується хвилеподібною лихоманкою. Джерело інфекції - дикі гризуни (щури, миші), домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з сечею. Хвора людина не становить небезпеки для інших. Зараження людей відбувається під час купання у водоймі, на рибалці, косовиці, при вживанні інфікованих продуктів і води, догляді за хворими тваринами. В організм людини і тварини лептоспіри проникають через ушкоджену шкіру і слизові оболонки.

Лептоспіроз належить до природно-осередкових інфекцій. Його осередки поділяють на природні, антропургічні та змішані. Частіше хворіють тваринники, працівники м'ясокомбінатів, дератизатори, особи, які працюють на заболочених луках. Максимум захворюваності припадає на серпень-вересень. Після перенесеного захворювання залишається стійкий типоспецифічний імунітет.

Інкубаційний період триває 7-14 днів, інколи 1-2 дні. Початок захворювання переважно гострий з трясучим ознобом. Температура тіла швидко досягає 39-40 °С. З самого початку хвороби виражені симптоми інтоксикації - загальна слабкість, головний біль, нудота, блювання. Можливі втрата свідомості, марення, збудження. Характерною ознакою є м'язовий біль не тільки під час рухів, а і в спокої. Найсильніший біль хворі відзначають у литкових м'язах, дещо менший - у м'язах спини, грудей, живота. Тривалість міалгій 8-10 днів. Біль у ділянці живота може симулювати картину гострого хірургічного захворювання. При огляді хворого привертають увагу гіперемія обличчя і шиї, ін'єкція судин склер, герпетичні висипання на губах, крилах носа.

Лікування проводять в умовах інфекційного стаціонару, в тяжких випадках - у реанімаційному відділенні. Призначають ліжковий режим, дієту, антибіотики, введення протилептоспірозного імуноглобуліну.

Особи, які перенесли лептоспіроз, підлягають диспансерному спостереженню протягом 6 міс з обов'язковим оглядом окуліста, невропатолога, терапевта, нефролога. Раз на місяць роблять контрольні аналізи крові, сечі, а після жовтяничної форми - біохімічний аналіз крові. Якщо протягом 6 місяців клінічні та лабораторні дані не нормалізувалися, термін спостереження продовжують, а при наявності стійких залишкових явищ хворих передають під нагляд відповідних спеціалістів.

Профілактика та заходи в осередку полягають у боротьбі з гризунами, охороні джерел водопостачання і продуктів харчування від забруднення ними, забороні вживати воду з відкритих водойм у районі ендемії, використанні захисного одягу, гумових чобіт і рукавиць під час роботи в заболоченій місцевості, на бойнях і м'ясокомбінатах, при догляді за хворими тваринами. Важливим є проведення ветеринарно-санітарних і меліоративних робіт. Дорослих і дітей з 8 років імунізують за епідемічними показаннями вбитою лептоспірозною вакциною 2 рази з інтервалом 7-10 днів підшкірне (відповідно 2,0 і 2,5 мл). Через рік здійснюють ревакцинацію в дозі 2 мл. Контингент осіб, які підлягають щепленню, визначається місцевими органами охорони здоров'я з урахуванням епідеміологічної ситуації. Провівши аналіз епідситуації у м. Трускавці встановлено, що захворювання лептоспірозом реєструвалося в лише в 2009 р. (1 випадок).

В Україні в 2010 році захворюваність людей на лептоспіроз становила 632 випадки (показник 1,37 на 100 тис. населення) проти 442 випадків в 2009 році (показник 0,96 на 100 тис. населення), відмічався ріст на 43%.

Ріст захворюваності людей на лептоспіроз в 2010 році особливо відмічався в західних областях країни в т. ч. Львівська - 2,64, що підтверджується характерною циклічністю в багаторічній динаміці захворюваності на лептоспіроз та сприятливими природньо-кліматичними умовами.

Захворювання людей на лептоспіроз у Львівській області реєструються щорічно у всіх містах та районах області, що свідчить про стійке збереження епізоотичного процесу за рахунок лептоспірозоносійства у дрібних ссавців на території Львівської обл.

Соломія Круц,
лікар-епідеміолог Трускавецької міської СЕС

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.