Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№18 (44) 6 березня 2009 р.

Шановні трускавчани! Номеру 17 "Трускавецького вісника" від 5 березня 2009 року Ви не прочитаєте. До того часу, поки в Трускавці не буде демократії. Це трохи неприємна новина. А приємна - наша редакція нарешті переїжджає з офісу БЮТ і має більше можливостей для вільного висловлювання своєї думки. І хоча ми з певних міркувань безпеки не подаємо нашу нову адресу на Бориславській, Ви завжди можете сконтактуватися з нами - по мобільному чи через електронну пошту.

Ми постараємося, щоб наш "ТВ" був і надалі цікавим, гострим, оперативним, актуальним та різнобічним, тому запрошуємо до співпраці і "Свободу", і "Єдиний Центр", і "Нашу Україну", і БЮТ, і КУН, і інші політичні сили, а також осіб, які мають вплив в місті чи хочуть його мати - представників влади та опозиції.

З повагою, редактор

Новини Трускавця та регіону

Шевченка вшанують і у Трускавці

9 березня в Палаці культури імені Шевченка відбудеться концерт та урочисті заходи до вшанування пам`яті Тараса Шевченка під назвою "Скарби Тарасового слова".

Створюється Клуб спілкування

В Трускавці планується створити Клуб спілкування, де збиралися б люди, які відчувають його брак. Цікаві зустрічі з цікавими людьми, обговорення поточних подій та життя, інші заходи, які розвіяли б тугу та відволікли від самотності - про всі плани говоритиметься вже в суботу, 7 березня о 16.00. Поки що приміщення для такого Клубу чи Товариства спілкування підшуковується, не виключено, що, можливо, його орендуватимуть на 2 - 3 години щотижня в міській бібліотеці.

Нова виставка в музеї Біласа

5 березня в музеї Михайла Біласа відкрито нову виставку "Весна Бойківщини" художника Олексія Фрищина з Івано-Франківщини. Виставка триватиме до кінця березня.

Власна інформація

У Трускавці проходитиме Міжнародний фестиваль телевізійного кіно

12-14 січня 2010 року у Трускавці відбудеться перший Трускавецький міжнародний фестиваль телевізійного кіно "Корона Карпат". Участь у ньому візьмуть фільми щонайменше із 7 країн світу. Девіз фестивалю - особистість, шляхетність, честь. Планується, що кінофестиваль буде щорічним. Про це 5 березня на прес-конференції повідомила організатор фестивалю Теодозія Микитка.

"На Меланки цього року у Трускавці відбулася презентація фестивалю. Основним генератором такої ідеї виступив депутат Трускавецької міської ради Олег Карпин, який до організації залучив генерального директора Бердянського міжнародного кінофестивалю Олександра Махотіна та голову Спілки кінематографістів України Бориса Савченка. Цим фестивалем ми не лише хочемо зацікавити туристів, а й розвивати в хорошому руслі телевізійне кіно", - зазначила Теодозія Микитка.

За словами голова Спілки кінематографістів України Бориса Савченка, ідея саме такого фестивалю виникла в зв'язку з тим, що сьогодні телебачення - основний виробник кінопродукції, і, на жаль, не найкращий, а на цьому навчаються і дорослі і діти. Ніхто не переглядає, не аналізує і не оцінює створювані телефільмів. Трускавецький фестиваль повинен зайняти цю нішу.

"На телебаченні створюється багато проектів ігрового та неігрового кіно, а телефорумів, де можна побачити кращі роботи і визначити їх художню якість, естетичні пріоритети - не існує. Оцінку їм дають хіба що журналісти. А гострої конкурсної боротьби, котра супроводжує формат кінофестивалів, поки що немає. Тому фестиваль у Трускавці буде першим подібним місцем для обговорення. На фестивалі буде конкурсна програма і позаконкурсна, де можуть "пробуватися" молоді режисери", - зазначив Борис Савченко.

Президентом Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійного кіно "Корона Карпат" став художній керівник Львівського національного театру ім. М. Заньковецької Федір Стригун.

Організаторам вдалося заручитися підтримкою Міністерства культури та туризму України, Львівської обласної державної адміністрації, депутатів Трускавецької міської ради та міського голови.

www.zaxid.net

Трускавець надав Міжнародній клініці відновного лікування Володимира Козявкіна земельну ділянку - для парку

Трускавецька міська рада надала Міжнародній клініці відновного лікування Володимира Козявкіна земельну ділянку для парку. Земельна ділянка має площу 5 000 кв. м, адреса - вул. Карпатська. На ній Володимир Козявкін планує виростити парк та створити культурно-відпочинкову зону.

"Трускавецькурорту" на 3 роки продовжили договір оренди землі для обслуговування свердловин мінеральних вод

Трускавецька міська рада продовжила на 3 роки ЗАТ "Трускавецькурорту" договір оренди землі для обслуговування свердловин мінеральних вод. Депутати пропонували продовжити термін оренди земельних ділянок навколо свердловин для ЗАТ "Трускавецькурорт" від одного до п'яти років. Було зазначено, що термін оренди на один рік не дозволить підприємству розвиватися, а за оренди на п'ять років міська рада могла б втратити вплив на підприємство. Тому депутати дійшли компромісно рішення і надали право оренди на 3 роки.Депутати також нагадали, що ЗАТ "Трускавецькурорт" відмовляється надавати кошти на утримання міського парку. У бюджеті Трускавця на ці потреби виділено 500 тис. грн.

На Стебницькому "Полімінералі" є загроза провалів землі на площі 5 га та руйнації автодороги Львів-Трускавець

На Стебницькому гірничо-хімічному підприємстві "Полімінерал" під головуванням першого заступника Дрогобицького міського голови Петра Суди відбулося позачергове виїзне засідання Дрогобицької міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Було проаналізовано стан реалізації Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації земель. У засіданні взяв участь виконавчий директор відділення гірничо-хімічної сировини Академії гірничих наук України, член-кореспондент Анатолій Гайдін.

Зокрема, констатувалося, що ситуація на підприємстві значно погіршилася, є загроза провалів земної поверхні на площі 5 га, можлива руйнація автодороги Львів-Трускавець, водогону Гірне-Дрогобич, ліній електропередач 110 і 220 кВ, якими подається електроживлення споживачам Бориславсько-Дрогобицького енерговузла.

Комісія визнала, що фінансування з Державного бюджету заходів із реалізації Комплексного проекту, є недостатнім, що призвело до зриву графіку робіт.

Деформаційні процеси, які активізувалися в зоні шахтного поля західного флангу рудника № 2, визнано такими, що можуть набути незворотного характеру і, у разі невжиття відповідних організаційно-технічних заходів, - можуть призвести до виникнення надзвичайної ситуації регіонального рівня з тяжкими наслідками.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій просить управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської ОДА розглянути це питання на засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Фахівці також звернулася до Дрогобицької РДА з проханням сприяти КП "Дрогобичводоканал" у підписанні акту вибору траси для подальшого розроблення проектно-кошторисної документації на винесення магістрального водогону "Гірне-Дрогобич" за межі зони впливу гірничих робіт на шахтному полі рудника № 2 Стебницького ДГХП "Полімінерал".

Водночас "Полімінералу" доручено продовжити роботи з моніторингу розвитку подій у карстонебезпечній зоні із залученням незалежних спеціалізованих організацій.

Буде підготовлено звернення до Мінпромполітики України з проханням прискорити виділення коштів (відкриття фінансування з Держбюджету-2009) з обов'язковим рівномірним щоквартальним фінансуванням, починаючи з першого кварталу. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій просить Львівську ОДА звернутися до Кабінету Міністрів України щодо виділення додаткових коштів: 2900 тис. грн - на проведення капітальних робіт в зоні соляного карсту; 650 тис. грн - на придбання і влаштування сейсмостанції.

Підприємства, що є власниками комунікацій, які проходять зоною деформаційних проявів, у зв'язку з активізацією деформації земної поверхні і реальною загрозою руйнування, мають до 1 квітня уточнити попередні розрахунки вартості робіт з виносу підпорядкованих комунікацій.

До речі, з початку реалізації "Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель Стебницького державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" із запланованих на цей період 103 993,9 тис. грн виділено лише 38 796,0 тис. грн. (37,3 %), що суттєво вплинуло на хід виконання робіт і стан ситуації у зоні впливу шахтного поля рудника № 2. Тріщини сколу у районі просідання земної поверхні інтенсивно збільшуються (ширина - до 1,5 м, глибина - до 6,0 м) і їх розвиток поширюється в бік автодороги Львів-Трускавець та водогону "Гірне-Дрогобич". Для завершення робіт з приготування і перекачування розсолів із хвостосховища у гірничі виробки рудника № 2 підприємству необхідно мінімум 2500 тис. грн. Проте фінансування з Державного бюджету на реалізацію "Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель Стебницького державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" на 2009 рік ще не відкрито.

У Бориславі комуністи вимагають публічного звіту міського голови

Досвідом Львова, Дрогобича і Стебника щодо дочасного припинення повноважень міського голови хочуть скористатися у Бориславі. Опозиція в міській раді вже тривалий час намагається довести виконавчій владі, що вона не виконує своїх передвиборних обіцянок і наказів виборців. Тепер за мера взялися комуністи.

Місцевий компартійний осередок ініціює проведення громадських слухань або хоча б публічного звіту міського голови Олега Іваницького. Цю ініціативу підтримує і опозиційна депутатська група "Солідарність" п. Лазара, а також Асоціація роботодавців і частина мешканців Борислава.

www.zik.com.ua

Акція "Запусти для молоді м. Трускавця"

"Так нехай світить перед людьми ваше світло,
щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки,
прославляли вашого Отця, що на небі".
Мт.5,16

Особливістю Недержавного пенсійного фонду "Покрова" є те, що його засновником є Українська Греко-Католицька. Ця своєрідність фонду проявляється і в діяльності обслуговуючих компаній.

У Законі України "Про недержавне пенсійне забезпечення" визначено обов'язки обслуговуючих компаній недержавних пенсійних фондів. Зокрема, серед основних завдань Адміністратора пенсійних фондів є "надавати пенсійному фонду агентські та рекламні послуги, пов'язані з його діяльністю".

Адміністратором НПФ "Покрова" є ТОВ Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів.

Рекламні акції, організовані АПФ ТОВ ВСЕАПФ, враховують також і моральний аспект. Прикладом цього може послужити рекламна акція, що була організована молодіжною організацією "Пласт" за сприянням Інформаційно-консультаційного центру НПФ "Покрова" м. Трускавця.

28 лютого 2009 року в м. Трускавець у приміщенні санаторію "Карпати" для молоді проводились запусти у виді благодійної акції для допомоги дітям-сиротам. Запусти - це вечір, організований в останню неділю перед початком Великого посту, супроводжується танцями, іграми, розвагами. Він сповнений веселощів, від яких потрібно відмовитись із початком Великого посту.

Всі кошти, отримані під час даної акції були використнані для потреб сирітського будинку в м. Борислав. На вечорі були присутні близько 200 молодих осіб.

Акція розпочалась із молебня та чину прощення у капличці санаторію "Карпати". Перед початком відправи усім учасникам акції були роздані свічки з логотипом НПФ "Покрова", які на даний захід організував адміністратор фонду "Покрова" ТОВ ВСЕАПФ. Традиційно запусти включають в себе чин прощення. Усі присутні запалюють свічки та просять один в одного прощення за свої вчинки.

Після відправи о. Володимир Бондарчук, який безпосередньо працює із молоддю м. Трускавця, повідомив присутніх у сприянні НПФ "Покрова" у проведенні даної акції та подякував представникам "Покрови" за участь. Зокрема, він наголосив, що участь в даній акції свідчить про відкритість фонду, благородність його намірів та він сподівається, що проведення таких спільних заходів сприятиме розвитку подальшої співпраці.

Під час даного заходу проводився благодійний аукціон. Консультанти фонду "Покрова" провели розважальні конкурси для учасників вечора та підготували подарунки для дітей-сиріт дитячого будинку м. Борислава.

Молодь мала можливість стати творцями доброї справи та ще раз переконатися, що кожен сам творить своє Життя. Ми відповідальні за своє майбутнє, від нас залежить, яке воно буде!

Любіть Життя!

Підготувала: Наталя Копичин,
консультант НПФ "Покрова", ІКЦ м. Трускавець

Ні новітнім фашистам!

Останнім часом під прикриттям націоналізму, "турботи" про людей, під гаслами справедливості та іншими популістсько-демагогічними лозунгами окремі збанкрутілі політичні сили готуються до виборів. Той "тягне" за Тягнибока, той розпинається, як же ж він "любить" Бандеру, а інший доводить всім, що в Україні потрібна єдина Церква, єдина партія, єдиний центр чи ще щось. Ми вже пережили і єдину "правдиву" церкву в комуністичні часи, і єдино правильну партію, яка нас завела в таке світле майбутнє, що ніяк з нього не виліземо. Бо забувають "політики", що в нас демократична держава, і жиди, і поляки, і німці, і росіяни мають право до своєї мови чи до своєї віри, залишаючись свідомими громадянами держави, в якій живуть. А про соціал-націоналізм чи націонал-соціалізм мовчу взагалі - як би його не назвав, а попахує навіть не легким італійським фашизмом муссолінівського толку, а відвертим жорстким німецьким нацизмом - виходить щось на кшталт недолугого українського неонацизму. Таких голосів на всеукраїнському рівні небагато, в нас на Галичині їх значно більше, є такі "діячі" і в рідному Трускавці. Не буде дивним, якщо вони спекулюватимуть на "націоналістичних", "соціально спрямованих" та інших гаслах, щоб знову прийти до влади чи знову її втримати. Для окозамилювання вони використовують різних "ручних песиків", які і ніби в УПА воювали, і в Сибірі побували, і "дисидентували", мало що не пам'ятник їм треба поставити в Трускавці, а про свою співпрацю з КГБ і про те, скільком же ж людям вони кров попили, то скромно мовчать.

Я знаю, що треба бути патріотом свого краю, своєї держави, любити мову, народ, дбати не лише про себе, але і про Вітчизну, але це треба мати в душі, це треба відчувати. А крім того, чин завше важніший від слів, бо коли я дію, то бачу результат, а коли мелю язиком, то результат буде трохи інший. Бо "п.... - не мішки носити", як каже народна мудрість. А в нас власне більшість п..нів, які мелють про свободу, про націоналізм, про те, що нам треба мера-господарника, чи депутатів, які вже накралися і красти більше не будуть.

Але це квіточки, бо коли говорити про ягідки, то треба зважити, що не лише на рівні місцевому, а на загальнодержавному, в нас є велика загроза демократії, а відповідно і втрати державності. Бо хоч який би патріот не став, для прикладу, Президентом, і робив би все за правилом "сильної руки", яке просувають в наші мозги, після нього може посісти найпершу посаду в державі не те що не патріот, а прямо таки ворог, або відкритий, або прихований. Для прикладу - Янукович, Симоненко чи Яценюк, Балога. А те, що в наші голови втовкмачують про єдину правильність будь-якої ідеології, в тому й націоналістичної - це погана прикмета. Бо так недалеко вернутися в 37 рік, бо з цього починалися і пацифікація, і боротьба з інакомислячими, на цьому був фундамент кучмізму, я вже мовчу про те, що ми могли б договоритися що хочемо такого рабства як путінська Московщина.

Так що добре, що в нас хоча б якась демократія, є плюси і в тому, що нема єдиного православ`я, а сектантів ніхто не переслідує, не все так зле і на Сході України, як то нам би хотіли показати, бо хоча там і російськомовні, але вони все ж відмежовують себе від кацапні і рідною вважають все-таки українську державу, а не матушку Рассєю, нічого, що Бандера був поруч з Лобановським, Шевченком, Амосовим і Ярославом Мудрим. Бо найголовніше - не перегнути палицю, тихше їдеш - дальше будеш, хоча важливо, хто саме керує тим возом, на якому ми веземося. Нашим українським возом. І добре було б, щоб знайшовся врешті-решт нормальний фірман (а не "господарник", "бізнесмен", "досвідчений управлінець" чи ще якась фігня) на наш віз трускавецький.

Андріан Марічик

Політичний гумор

Кому на Україні жити солодко

Кому на Україні жити солодко

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.