Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№38 (64) 26 травня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

«Акваріус» відновив роботу

З понеділка 25 травня відновив свою роботу завод мінеральних вод "Акваріус". Підприємство зупинило свою діяльність в кінці минулого року, а тепер очікується збільшення попиту на продукцію. Поки що працює лише одна зміна, пенсіонерів на роботу не беруть, проте можливо з часом знову, як в старі докризові часи, воду наливатимуть і протягом трьох змін.

Обікрали санаторій "Дніпро"

21 травня о 13.30 год. у Трускавецький міський відділ міліції надійшло письмове відношення від правління ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид" - про крадіжку, повідомляє http://obk.lviv.ua ("Об'єктивно"). Представники Товариства зазначили, що уночі проти 21 травня невідомі особи, зламавши решітки та віджавши пластикове вікно першого поверху санаторію "Дніпро", що у м. Трускавець на вул. Дрогобицька,33, проникли у приміщення каси, де розпиляли металічний сейф та скоїли крадіжку грошей в сумі 8 388 гривень.

Курортний парк охоронятимуть і вночі

В травні з клумб парку "Курортний" викрадено біля 25 кущів троянд, повідомив місцевим ЗМІ директор парку Олексій Балицький. Він теж звернувся до трускавецьких правоохоронців з проханням захистити парк від нічних злодіїв.

Шпроти в олії чи кілька в томаті?

Тема нехтування людською гідністю, тема переповненості мікроавтобусів та автобусів на маршруті "Трускавець - Дрогобич" піднімалася вже неодноразово різними місцевими ЗМІ, Проте віз і досі там, а люди продовжують їздити в напівстоячому, висячому, утрамбованому положенні вже майже від другої - третьої зупинки як зі сторони Трускавця, так і Дрогобича. І навіть смерть жінки, яка випала з переповненої маршрутки в Дрогобичі на вулиці Трускавецькій наприкінці минулого року, нічого не змінила. Цікаво, куди дивляться чиновники, відповідальні за це і чому ДАІ маршрут "Дрогобич - Трускавець" не перевіряє так, як це робить з приватними водіями?

Школа мистецтв прозвітувала

В неділю в ПК ім. Шевченка відбувся звітний концерт трускавецької школи мистецтв (директор - депутат ТМР Ігор Нич).

Націоналісти проти Мерилін Монро

Представник трускавецького КУНу виступив проти реклами оголених жінок, зокрема розміщення біг-борду з зображенням Мерилін Монро. На думку націоналістів, це не сприяє моральності і оголена жінка не повинна бути обличчям міста.

Голова КУН у Трускавці теж виступив з депутатським запитом щодо неякісного ремонту дахів фірмою "Альбіон", зокрема по Стебницькій, 64, щодо порушення в Трускавці мовного законодавства та про те, що стан державної символіки на могилі борців за волю України біля церкви святого Миколая не витримує жодної критики і є швидше наругою, ніж пошаною.

"ТКС" проти "Політерм" або Торський проти Дзігуа

26 травня в Трускавецькому міському суді слухалася справа по скарзі виконавчого директора компанії "Політерм" п. Джумбера Дзігуа на постанову трускавецького відділу МВС щодо порушення кримінальної справи. Слухання справи за згодою як представника міської прокуратури, заступника прокурора Трускавця п. Юрія Малахівського, так і представника п. Дзігуа юриста Олега Дедика, було перенесено на 12 червня. Так звані потерпілі, а саме панове Макара Андрій Ярославович та Орлов Орест Володимирович, на суд не з`явилися, причому перший з них надав суду відношення з проханням розглядати справу за його відсутності. А вже 1 червня у Львові слухатиметься ще одна справа, де відповідачами є той же Дзігуа та один з депутатів ТМР. Детальніший аналіз протистояння між "Політермом" та "ТКСом", а вірніше однією з дочірніх його фірм, описано Андріаною Гринчишин в газеті "Інформатор" за 22 - 28 травня.

Росіян найбільше

Як повідомив під час зачитування свого звіту в минулий четвер, 21 травня, мер Трускавця, в місті найбільше відпочивальників з-за кордону в 2008 році було з Росії, за ними в почерговому порядку йдуть Молдова, Бєларусь, Німеччина, Польща. Незадовільним був стан заповнюваності лише в останньому кварталі 2008 року.

Що ж до місцевого населення, то в 2008 році зафіксований його загнальний спад в кількості 97 осіб, з них - 55 за рахунок природного зменшення кількості населення (192 народилося, 247 померло), а 42 - за рахунок негативного міграційного сальдо (288 прибуло, 324 - вибуло). На 1 січня 2009 року в Трускавці зафіксовано 29 790 чоловік населення, з цього постійно проживаючих 21 275.

Середня зарплата в 2008 році становила 1 189 гривень 20 копійок.

Виставка "Етновітер" в музеї Біласа

Виставка картин львівських художниць Зоряни Гуцуляк та Світлани Стародубцевої відкрилася в трускавецькому музеї Михайла Біласа 12 травня.

"Мед Палас" розпочав рекламну акцію

Як і обіцяв керівник "Мед Паласу" п. Арменазі на конференції для трускавецьких журналістів 15 травня, установа розпочала рекламну акцію для місцевого населення. Так, вже від початку тижня трускавчани знаходять в своїх поштових скриньках рекламну продукцію, де пропонується відвідати СПА-центр, запрошується на відкриття діагностичного центру 1 червня, описано теж ціни на найпопулярніші види діагностики. Так, вартість консультацій лікаря-спеціаліста вищої категорії - 48 гривень, загальний аналіз крові - 36, а сечі - 24 гривні, УЗД - від 18 до 50 гривень. Телефони для довідок: 8(03247) 6-41-31 (діагностичний центр), 8(03247) 6-00-45 (СПА-центр). Більше інформації на сайті www.truskavetskurort.ua.

Власна інформація

Вісті зі Стебника

- За словами керівника КП "Стебниктеплокомуненерго" Ореста Лабовки, борг стебничан за спожите тепло становить 2 мільйони гривень. На 600 злісних неплатників подали до суду.
- За інформацією головного бухгалтера стебницького міськвиконкому Оксани Німеровської, станом на 1 травня ц. р. закріплені доходи міського бюджету склали 354, 8 тисячі гривень (109% від запланованого), а власні доходи - 453, 7 тисячі гривень (96% від запланованого). В цілому, враховуючи дотацію із дрогобицького міського бюджету в сумі 30 тисяч гривень, надходження до міського бюджету Стебника склали 93% від запланованого.
- За словами директора КП "Ринок Прикарпаття" Любові Калапач, у квітні підприємство перевиконало план з ринкового збору. Однак у загальному з початку року є відставання, адже за рік має надійти не 35 тисяч гривень, як раніше, а 90 тисяч. Керівник підприємства переконана, що до кінця року план буде виконаний.
- Екс-мер Стебника Роман Калапач вимагає надати йому відеозапис сесії СМР від 31 жовтня 2008 року, коли і відбулося його звільнення з посади. Він вважає, що дострокове припинення його повноважень було незаконним. В травні судові засідання по справі "Калапач проти СМР" тривали 12 та 25 числа, головуючий суддя - Андрій Хомик.
- За словами головного інженера КП "МВУЖКГ" Любомира Урбановича, працівники підприємства повісили оголошення про ймовірне зупинення ліфтів у під`їздах тих будинків, які найбільше заборгували комунальникам.
- За словами начальника Стебницького відділення міліції Вадима Рябцева, правоохоронцям дошкуляють дрібні крадіжки. Зокрема, по підвалах крадуть картоплю, а в селі Уличному - вулики. Також він повідомив, що було би добре, аби за торгівлею спиртними напоями у нічний час стежила не лише міліція, а й відповідна комісія, створена міською владою. За його словами, на виконання Постанови кабінету Міністрів України, в Стебнику закриті всі заклади, де є ігрові автомати.
- У квітні в Стебнику померла 21 людина (від 29 до 87 років життя), народилося 17 дітей, з них 10 хлопчиків та 7 дівчаток. Шлюб взяло 5 пар.
- Товариство захисту тварин щиро дякує лікареві-ветеринару Романові Михайловичу Бараняку за пророблену ним роботу. Завдяки йому простерилізовано чимало собак, що зменшує їх агресивність та ймовірність укусів.
- 15 травня відбулася позачергова сесія СМР, де на порядку денному стояло питання відхилення протесту дрогобицького міжрайонного прокурора Олега Соболя (по питанні конкурсної комісії щодо оренди комунального майна). Суть протесту прокурора нагадала помічник прокурора Зоряна Павлів, нещодавно призначена суддею дрогобицького міськрайонного суду. На закон посилався і голова конкурсної комісії Микола Варивода. В підсумку протест прокурора не відхилили і не задовольнили.
- 24 травня в стебницькому Народному Домі відбулося святкування 40-ліття міської музичної школи. В загальному свято тривало біля трьох годин за участю міської влади та гостей, виконавців.

Анатолій Власюк,
стебницька газета "Воля громади"

СБУ інформує

В умовах сьогодення корупція стала чинником, який реально загрожує національній безпеці, підриває авторитет державного апарату та дискредитує його діяльність, руйнує основні засади демократичного суспільства та конституційного ладу України.

У рамках реалізації поставлених завдань, Службою Безпеки України здійснено низку заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії корупції в усіх сферах життєдіяльності країни, посилення взаємодії з іншими правоохоронними органами, державними і громадськими інституціями.

Варто зазначити, що важливою складовою боротьби з корупцією є співпраця з громадськістю. Адже протидія корупції має стати справою не тільки певної правоохоронної структури, але й кожної чесної людини, яка вболіває за свою країну і майбутнє своїх дітей.

Для того, щоб громадяни мали можливість сприяти правоохоронцям у боротьбі з цим явищем, в Трускавецькому МВ Управління СБУ у Львівській області діє телефон довіри. Тож якщо Вам стало відомо про факти корупційних дій з боку державних службовців, такі як:

- вимагання та отримання хабара;
- протиправні дії представників правоохоронних та судових органів;
- незаконне відчуження (оренда), приватизація державного та комунального майна;
- неправомірне надання дозволів представниками органів влади на заняття тими чи іншими видами діяльності та інші корупційні прояви, телефонуйте за номером у Трускавці 8(247) 5-16-25.

Інформація, яка надійде за цим номером, обов'язково буде перевірена. За результатами перевірки згідно чинного законодавства будуть прийняті відповідні рішення.

Мешканці Дрогобича, Стебника та Дрогобицького району можуть звертатися за телефоном 8(244) 2-37-65. Одночасно повідомляємо, що Дрогобицьким МВ УСБУ у Львівській області проводиться прийом громадян щопонеділка, щосереди та щоп'ятниці з 9.30 до 13.00 з питань, що віднесені до компетенції органів СБУ.

Прес-служба Управління Служби Безпеки України у Львівській області

Культура. "Viva" - 10 років танцю

Кажуть, 10 років ще досить юний вік. Та для народного ансамблю сучасного естрадного танцю "Віва" з Дрогобича це достатньо зрілий період, наповнений досягненнями та набутим досвідом. У п'ятницю, 22 травня, учасники ансамблю у приміщені Народного дому демонстрували все, чого було досягнуто за десятилітню декаду.

Viva - 10 років танцю

Не знаю чи пам'ятає цей зал таку наповнюваність, але там у цей день годі було знайти вільного квадратного сантиметра. Багато глядачів у залі і багато учасників на сцені - ось родзинка, яка вирізняла запропоноване шоу серед подібних. Традиційно розпочали програму наймолодші учасники з композиції "Перші кроки", а далі були канкан, бейк-данс, електро-буги, "танець живота" та ін. Особливою драматургією вирізнялись постановки під назвою "Непереможний" і "НотрДам де Парі". Загалом майже три години концерту тривали динамічно і насичено. Фактично на сцені виступили танцюристи усіх вікових груп та підрозділів.

А все розпочиналося 10 років тому з простого танцювального гуртка на базі СШ №4. З роками колектив розростався, здобував призові місця та чемпіонські титули на всеукраїнських спеціалізованих змаганнях і врешті решт отримав звання народного. Від початку історія ансамблю творилася під чітким керівництвом Сергія Дмітрієва. Будучи людиною культурно багатогранною (учасник рок групи "Фюжин", учасник групи "Фрістайл", один з сановників та організаторів студії "Сьома зірка"), Сергій усе ж найбільше часу приділяв своєму танцювальному дітищу. І ось результат: рік тому шоу-репетиція святкування 9 річниці клубу, а цього року - повноцінна феєрія з чіткою програмою і фінальним феєрверком.

Viva - 10 років танцю   Viva - 10 років танцю

Повертаючись до святкування , варто зазначити і про гостей, які у цей день зробили цікаві концертні подарунки. Зокрема зразковий ансамбль "Радість" подарував учасникам ансамблю "Віва" хореографічну композицію "Вогонь", а вокальний ансамбль "Барбі" - постановку "Африка". Завершився святковий концерт парадом учасників та словами привітання, від представників влади, директора ЗОШ № 4 пані Світлани Малої, і спеціалізованої групи "Турбо". Що у наступному 10-літті очікує на танцюристів - покаже час, але вже відомо, що пройде воно під знаком "Віва".

Ярослав Баран

Без коментарів. Порядок денний двадцять сьомої сесії ТМР 5-го демократичного скликання

1. Звіт міського голови.
2. Про внесення змін в рішення міської ради № 440 від 12.02.2009 р. "Про затвердження переліку об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, видатки на реконструкцію та будівництво яких будуть здійснюватись за рахунок коштів бюджету розвитку". Доповідає: Заверюха М. Р. - завідуюча планово-економічним відділом.
3. Про розгляд протесту прокурора. Доповідає: Потічна Н. Ю. - зав. юридичним відділом.
4. Земельні питання. Доповідає: Свіжинський Й. М. - голова постійної комісії з питань земельних ресурсів, землекористування.
5. Про внесення змін в склад постійних комісій міської ради та реорганізацію окремих комісій. Доповідає: Корчинський Р. Т. - депутат міської ради.
6. Звіт про виконання бюджету за 2008 рік. Доповідає: Федоричак М. М. - начальник фінансового управління.
7. Звіт про виконання бюджету за 1 квартал 2009 року. Доповідає: Федоричак М. М. - начальник фінансового управління.
8. Про внесення змін в рішення міської ради № 342 від 26.06.2008 р. "Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2007 рік та затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2008 рік". Доповідає: Алієв Ю. А. - генеральний директор КП "Наше місто".
9. Звіт про виконання рішення міської ради № 283 від 31.01.2008 року "Про затвердження програми розвитку та перспективної схеми теплопостачання міста Трускавця". Доповідає: Марченко В. М. - заступник міського голови.
10. Звіт про виконання рішення міської ради № 333 від 15.06.2004 року "Про реформування водопровідно-каналізаційного господарства міста Трускавця із залученням інвестицій ТзОВ "Альфа Плюс". Доповідає: Марченко В. М. - заступник міського голови.
11. Про перелік об'єктів комунальної власності м. Трускавця до приватизації. Доповідає: Гаванко І. А. - голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, комунального майна, власності, підприємництва.
12. Про затвердження Положення про порядок залучення та встановлення розміру пайової участі (внеску) фізичних та юридичних осіб у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця. Доповідає: Марченко В. М. - заступник міського голови.

Уточнення

Автором статті "Історія про релігії", вміщеній в №36 "ТВ" від 19.05.2009, є Канаріс, стаття розміщена на http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/744.phtml. Нами ж вказано авторство Р.Б., що не відповідає дійсності. Причиною цього факту є те, що дана стаття для публікації була отримана нами по e-mail.

Політичний місцевий гумор від Олега Шила

політичний місцевий гумор від Олега Шила

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.