Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№6 16 вересня 2008 р.

Друг Підрахуя і "рожевої кофточки" показує зуби, або Яке ми вибрали - таке ми маємо…

В країні спокою немає, а винен хто? Знов любий друг? За правду знову в нас карають, а влада - знову для бандюг…

В Україну повертається кучмізм - дітей, студентів та держслужбовців насильно вивозять на дороги для "живих ланцюгів" на захист президента (до такої маячні навіть Кучма не додумувався), голова обласної держадміністрації готує собі нових заступників, які є членами ПІПЄЦу (партія імені президента Єдиний Центр), а Кріль з цього ж ПІПЄЦу вже добрався до Дрогобича, де втирає "простому" народу, який він файний - всю прес-конференцію на Трускавець та регіон транслювала в записі ТРК "Алсет".

Події 14 вересня (неділя) у Львові з провокаціями окремих п`яних нашоукраїнців та бійками між прихильниками НУНС та БЮТ показують нашу слабкість, слабкість галичан - замість бути єдиними ті, хто пліч-о-пліч стояв на Майдані, тепер готові горло перегризти "ворогам" і "зрадникам".

Не "хто винен?", а "що робити?" - таким має бути запитання, яке ставить собі кожен тверезомислячий українець-патріот.

В додатку до "ТВ", який надійде Вам електронною поштою разом з цим виданням, Ви зможете ознайомитися з позицією по цьому питанні Трускавецького штабу БЮТ, який очолює Р. Крамар.

Редактор

Тема номера: Трускавецька земля - не для трускавчан!?...

Трускавецька земля - не для трускавчан!?В четвер збереться чергова сесія ТМР, одним з питань, які вирішуватимуться - продаж земельної ділянки (17 га) по вулиці Бориславській - останнього великого шматка землі, який ще залишився в Трускавці. Бо решта все - продано, або надано в довгострокову оренду. Коли глянути - а кому саме, то дивуєшся - як не росіянин, то єврей, як не київський, то донецький чи одеський. Трускавчан - власників землі трускавецької - обмаль, їх можна на пальцях перелічити. Чи то дається взнаки довготривала відсутність корінних мешканців на найвищому міському посту, чи яка інша причина, але факт залишається фактом - земля в Трускавці нам не належить, її власники - чужинці, які колись нас загарбували силою зброї, "визволяли", а сьогодні "визволили" нас іншими методами (економічними), забравши землю.

І може питання й не стояло б так гостро, якби ті, кого силою позбавили своїх осель, переселили в "коробки" (багатоповерхівки) і чиї предки в Трускавці мали свої городи, сади, поля, тепер мали змогу отримати якщо не рівноцінну землю, то хоча б рівноцінну компенсацію. Але дзуськи! Чого б це зайди мали піклуватися про трускавчан, якщо в них є свої "корєша", родина, можливість прибутку від земельних оборудок. І дійшло вже до того, що навіть невеличкий кіоск не дозволять тобі поставити, якщо ти маєш трускавецький дух, а якщо хочеш щось продати в курортному парку, чи біля базару, то тобі скажуть, як колись поляки казали на сеймі, "нє позвалям". Бо те, що чужому можна, своєму зась! А як хочеш щось здобути, чи чогось доробитися в Трускавці, то низе-е-енько мусиш вклонитися панунцеві - теж не трускавецькому.

Ми тепер ніби добре живемо - дороги ремонтуються, багатоповерхівки будуються, відпочиваючі приїжджають, фонтани бризкають водою, якої, щоправда в кранах бракує - але чи довго буде цей "рай"? Бо все це - за рахунок нашої трускавецької земельки, яку ми ( та не ми, а ті кого ми помилково впустили в міську раду, як вовка до кошари) так швиденько попродали і тепер проїдаємо, бо в Трускавці не йде розвиток, а проїдання. За Польщі господар скуповував землю, а ледар-нероба та марнотратник продавав і проїдав та пропивав. В Трускавці легко продавати землю, а кошти проїдати та ще й свою кишеньку напихати, бо кожні 4 чи 5 років по ідеї мав би приходити новий господар.

Цікаво, хто ж то полакомиться йти на таку господарку, яку нам залишають по собі?

Оксана Оса

Новини міста

В гостях на Сході

Трускавецька делегація в складі 4-х чоловік (міський голова Л. Грицак, гендиректор ЗАТ "Дніпро-Бескид" О. Чебаненко, секретар ТМР Н. Пономаренко та головний редактор міського радіомовлення С. Марецька) минулого тижня здійснила візит до побратима Трускавця - в місто Слов`янськ на Донеччині, де було підписано угоду про дружбу та співробітництво між містами-курортами. Окремо була підписана угода про співпрацю і між ЗАТ "Трускавецькурорт" та тамтешнім курортним підприємством.

Сонце пече нестерпно

Спекотна погода для учнів молодших класів СШ № 1 - справжнє пекло. Після того, як на шкільному подвір`ї були зрізані горіхи (горіх - цінна і досить дорога порода деревини), які нібито заважали підземним комунікаціям, в класах температура повітря аж зашкалює. Масла в вогонь підливають ще нові пластикові вікна, які не сприяють нормальному температурному режимові для діточок. Одна надія - на похолодання та швидку зиму. А на другий рік - як Бог дасть, так і буде…

Зарано бариги раділи…

14 серпня Львівський апеляційний адміністративний суд відкрив провадження по справі, яка слухалася в Господарському суді 5 червня - тоді міська організація партії "ВО "Батьківщина", заручившись підтримкою більше 1,5 тис. мешканців, оскаржувала в суді рішення Трускавецького міськвиконкому № 44 від 27 лютого 2008 року про підвищення тарифів на квартплату більше ніж на 60%. КП "Наше місто" було представлене як третя сторона. Рішення було прийняте не на користь трускавчан, оскільки суддя Хабіб М. І. відмовила в задоволенні позову, мотивуючи своє рішення тим, що інтереси партії зачеплені не були. Говорилося про хабар в сумі 20 тис. доларів, але, як кажуть, не спійманий - не злодій. І ось тепер знову появилася надія, що безпідставні тарифи все ж скасують, а людям повернуть награбоване добровільно-примусовим способом.

Бомба в центрі міста

Неподалік від міської ради, на території будівництва позаду кафе-бару "Згадка" (вулиця Шевченка), 9 вересня о 11 год. було виявлено склад боєприпасів (39 ручних гранат, 2 міни та 1 снаряд) з часів Другої світової війни. Небезпечну територію було огороджено, а міліціонери патрулювали, щоб не допустити туди занадто цікавих. Планувалося навіть здійснити евакуацію з прилеглих прибудов, проте, на щастя, все обійшлося благополучно. Піротехнічна група Першого аварійно-рятувального загону МНС з Дрогобича спрацювала досить оперативно, розмінування завершили 10 вересня о 12.25.

До трагедії бракувало сірника

Жахлива історія трапилася у вівторок 9 вересня в салоні гральних автоматів "Рояль", що по Івасюка, 1. Молодий хлопець, який в цьому закладі програв біля 10 тис. доларів, в приміщенні салону облив себе і територію навколо запалювальною сумішшю і спробував здійснити акт самоспалення. На щастя, лиху вдалося завадити. Про серйозність ситуації свідчить і факт виклику на місце пригоди ОМОНу.

Батьки проти відділу освіти

Батьки учнів СШ № 1 виступили проти переповнюваності класів, особливо в школі І ступеня (1-4 кл.). Представники класних батьківських комітетів звернулися з проханням вирішити дане питання до завміськво п. О. Лобика, директора школи п. В. Щигеля та міського голови. І хоча міський голова дав свою згоду на розподіл великих класів на менші за кількістю учнів, позиція освітянських керівників залишається попередньою - вони посилаються на Постанову Кабміну, яка каже, що в класі не може навчатися більше 30 учнів. Але це не означає, що в класі не може навчатися менше 30 - наприклад, 14 чи 16 учнів, тим більше, що не дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги - кількість площі в класному приміщенні на одного учня. На даний час справа і надалі залишається невирішеною.

Дитячу лікарню чекає доля пологового будинку?

Дитяче відділення Трускавецької міської лікарні змінило свою прописку - замість приміщень в окремій будівлі, які планується віддати в оренду, діти тепер лежатимуть в лікарні для дорослих. Під час перенесення дитячої лікарні на нове місце дітей відправляли на лікування до Дрогобича і батьки вже почали побоюватися, чи не спіткає дитячу лікарню в Трускавці доля пологового відділення, яке закрили, обіцяли відкрити (в тому числі це було і передвиборчою обіцянкою певних політичних сил), але далі обіцянок справа не пішла. А ми говоримо, що дбаємо про дитинство та материнство і хочемо повернутися до позначки 52 млн. громадян України.

Зять Тимошенко в Трускавці

В п'ятницю, 12 вересня, з концертом в трускавецькому "Міленіумі" виступив англійський рок-музикант Шон Карр.

Суд розставив крапки над "і"

Адміністративний суд Львівської області відмовив у задоволенні позову групі трускавецьких депутатів, які пройшли в ТМР від БЮТу, а потім зрадили цю політичну силу, а відтак і своїх виборців. Частина з них тепер планує зомбувати трускавчан новим псевдо-політичним проектом, який в Трускавці вже встигли охрестити "ХІІ століттям".

Про наркоманів знову піклуватимуться

Після більш ніж піврічної перерви відновила свою діяльність Служба роботи з ін`єкційними споживачами наркотиків при Трускавецькому міському центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (директор - Віра Ярославівна Ільницька). Служба займається окрім профілактики явища наркоманії ще й безпосередньою роботою з тими, хто потрапив у наркотичну залежність - консультування з питань зменшення шкоди від вживання, проблема ВІЛ/СНІДу, реабілітація та ресоціалізація тощо. Новим працівником служби роботи з ІСН стала Леся Ціп`як. Недоліком в профілактиці наркоманії в Трускавці спеціалісти вважають недостатню співпрацю всіх органів, які цим займаються (кожен по-своєму) - Центр соціальних служб, міліція, служби охорони здоров`я (особливо це стосується лікаря-нарколога), благодійні фонди та релігійні спільноти, санстанція та інші.

Трускавець переміг

За результатами конкурсу на спорудження пам'ятника митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому біля кафедрального собору Пресвятої Трійці в Дрогобичі перемогу здобув трускавецький архітектор Володимир Нечипір та брати Сікорські.

Поповнення у пологовому

Багато трускавецьких мам народжувало в Дрогобичі і знають, що умови там не найкращі. Минулого тижня в пологовому будинку Дрогобича з`явилися 2 апарати штучної вентиляції легень, про що повідомив головний лікар Володимир Штогрин.

Новий храм

Велика група трускавецьких вірян з православної парафії пророка Іллі планує взяти участь в урочистостях освячення нового храму преподобного Іова Почаївського в Дрогобичі в суботу 23 вересня. Обряд освячення проведе предстоятель УПЦ МП митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан).

Олександр Баран

Трагічна втрата

10 вересня в автокатастрофі біля с. Угерсько недалеко від Стрия загинув Олександр Баран, талановитий фотожурналіст, відомий трускавчанам як співавтор (разом з Левом Грицаком) книги-фотоальбому "Трускавець з висоти пташиного лету". Похорон відбувся 12 вересня в Дрогобичі.

Редакція "ТВ" висловлює співчуття родині покійного. Вічна йому пам'ять.

Корисна інформація

На прохання наших читачів подаємо інформацію про розпорядок роботи Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Отож, відділ на вул.. Франка, 110 приймає документи виключно на робочі візи, на всі інші види віз документи потрібно подавати у відділ по вул.. Сміливих, 5 (бічна вулиці Сахарова). Документи приймаються з 8.45 до 12.00 в порядку "живої черги", а видача паспортів триває з 13 до 16 год. Від реєстрації по Інтернету консульство вирішило відмовитися. Більше інформації можна знайти на сайті www.konsulat.lviv.ua або за телефонами у Львові 8 (0322)970-861, 970-862, 970-863, 970-864 (по вул. Франка) та 352-160 (по вул.. Сміливих). Електронна скринька консульства - konsulat@mail.lviv.ua та konsulat2@mail.lviv.ua.

Протестантські спільноти Трускавця

Їхні громади католики та православні часто називають сектами, самі себе вони називають церквами. Сьогодні мова піде про протестантів, яких в Трускавці хоча і небагато, але їхній вплив зростає в силу певних обставин.

Найбільш давньою протестантською спільнотою міста є об`єднання християн-баптистів "Вістка миру". Отримавши землю по вул.. Роксолани, вони збудували там невеличкий готель, а дім молитви споруджують по вулиці Івасюка, 2 (вирізняється серед інших споруд стрімким зеленим дахом). В нашому регіоні баптисти утримують невеличкий реабілітаційний центр для залежних від алкоголю та наркотиків в с. Медвежа Дрогобицького району (керівник - п. Олег), де одночасно може проходити реабілітацію не більше 12 осіб.

До громад п`ятидесятницького толку в Трускавці відноситься спільнота "Еммануїл" (пастор Ігор Краснянський), яка немає свого приміщення, а для служінь орендує зал в центральній міській бібліотеці по Дрогобицькій. Спільнота має свою телепередачу на каналі ТРТ. Є п'ятидесятницька спільнота і в Стебнику, очолює її пастор Ігор Мотичак.

Найбільш структурованою спільнотою, до якої належить найбільше прихожан, є "Добра Новина" - неоп`ятидесятницька спільнота з харизматичним ухилом (старший пастор Анатолій Кузьмич) - дім молитви по вул.. Бориславській 47а вже добудовується, а спільнота має тісні контакти з однойменними спільнотами в Стебнику (пастор Володимир Кузьмич - рідний брат пастора Анатолія) та в Дрогобичі (пастор Віталій Андрущакевич, колишній працівник міліції - шваґер пастора Анатолія). До трускавецької спільноти належать і віруючі з Борислава. Громада видає свою щомісячну газету "Добра новина" та веде щотижневу радіопередачу на всю Львівську область. Нещодавно відкрилася філія цієї спільноти в с. Підбуж, планується відкриття і в Орові Сколівського району.

Члени "Доброї Новини" тісно співпрацюють з благодійним фондом "Лінія життя", керівником якого є п. Олег Ригус зі Стебника і який спеціалізується на допомозі залежним від алкоголю та наркотиків, хоча проводить і інші акції, як допомога сиротам, бездомним, малозабезпеченим тощо. При цьому фонді діє група всеукраїнської мережі ЛЖВ (люди, що живуть з ВІЛ-інфекцією).

Є в Трускавці і адвентисти сьомого дня, проте вони доїжджають на свої зібрання до Борислава. Невеличка група віруючих є і в спільноти "Скинія".

Окремо слід сказати про свідків Єгови, яких не вважають ні протестантами, ні взагалі християнами - проти їхнього фальшивого вчення виступають не лише католики та православні, а й баптисти, лютерани, п'ятидесятники та інші християнські громади. Найбільше їх мешкає по вулиці Мазепи, свят вони не святкують, відзначаючи в квітні лише спомин смерті Ісуса Христа. Порівняно з 90-ми роками ХХ століття, вони в Трускавці стали значно пасивнішими. На великі заходи свідки Єгови орендують зали то в "Перлині Прикарпаття", то в інших оздоровницях міста. В неділі збираються вони в залі молитви по вул. Бориславській, 31 (позаду магазину "Калина"), зібрання ведуть старійшини, яких в Трускавці є двоє.

І хоча протестантських спільнот в Трускавці є декілька, вони між собою в досить нормальних стосунках, підтримують контакти та часто проводять спільні акції - винятком є хіба свідки Єгови, які однозначно тримаються осторонь всіх інших.

Володимир Ключак

Курси валют

1 USD - 4.75 - 4.85
1 EURO - 6.75 - 6.80 (станом на 14.09.2008)
Ціна пального: А-92 - 6.00, А-95 - 6.20, ДП - 6.78.

На книжковій полиці

Сьогодні ми познайомимо Вас із трьома книгами трускавецьких авторів, які ви можете почитати, завітавши в центральну міську бібліотеку Трускавця.

Книга відомої трускавецької поетеси Стефанії Шумило "Пора надій", видана дрогобицьким "Відродженням" в 2006 році - це 160 сторінок поезії ліричної, патріотичної, релігійної, поезії, яка не може не зворушити. В збірці вміщені теж пісні на слова поетеси.

В 2005 у видавництві "Світ" (Львів) побачила світ чергова збірка поезій В'ячеслава Умнова під назвою "Папірівки. Поезії", де поруч з віршами вміщена і поезія в прозі.

Дмитро Ців`юк. "Про друзів і ворогів України" - книга, видана "Відродженням" (2006) містить не лише публіцистику автора, яка становить 60 сторінок із 360-ти, але і спомини учасників визвольних змагань ОУН-УПА, вірші трускавецьких поетів Богдана Школьника, Наталії Барабаш, Людмили Солод, Юлії Гриньків, учнів трускавецьких шкіл.

Вашій увазі пропонуємо сьогодні вірш з цієї збірки під назвою "Трускавець - моя колиска" авторства Юлії Гриньків.

Зійшло вже сонце в милім моїм краї,
І день привітний усміхається з небес.
Свій день народження сьогодні зустрічає
Моє казкове місто - Трускавець.

Моя колиска - місто веселкове
У зелені дерев, у щебеті пташок.
Тут доброта сердець і щире тепле слово
Лікують багатьох - дорослих і діток.

Мій Трускавець! Твої джерельні води
Дають нам сили і рятують всіх.
Цвіти, мов сад, вплітай свої суцвіття
У славу української землі!

Анекдоти

В глухому гуцульському селі в одній криничці вода була отруєна. Одного разу дідусь, який проживав неподалік, побачив, що біля кринички зібралася група туристів. Щоб попередити їх про небезпеку, він почав кричати: "Не пийте, вода отруєна!", проте його ніхто не почув. Дідусь почав бігти до туристів, кричачи і розмахуючи руками, проте його все одно не чули.

Добігши до групи і засапавшись, дідусь ледве промовив: "Цю воду не пийте, вона отруєна…". На ці слова останній з черги до кринички повернувся і сказав: "Извини, дедушка, мы туристы из России и плохо тебя понимаем". Дідусь подивився на нього і каже: "Я говорю, что вода очень холодная, пейте медленно…".

* * *

Група єврейських лікарів зі Львова запропонувала для "русскоязычных" громадян України новий метод вивчення української мови - обрізання язика.

* * *

При підготовці випуску перших українських гривень в 90-х рр.. ХХ ст.. було висунуто пропозицію на одно гривневій купюрі замість портрета Володимира Великого розмістити портрет Степана Бандери, а на реверсі замість руїн Херсонеса зобразити руїни Москви.

* * *

Хлопець застряг в ліфті, натискає кнопку виклику і у відповідь чує: "якщо ви бажаєте розмовляти українською, натисніть 1, если вы желаете разговаривать по-русски, нажмите 2". Хлопець подумав і натиснув 2, після чого почув: "Ну що, москалику, застряг? І то надовго…"

* * *

Хто такі росіяни? Це ті українці, які за часів монголо-татарської навали повтікали в ліси і там здичавіли…

Історія Трускавця в світлинах

Такими були Помярки (Помірки) 80 років тому
Такими були Помярки (Помірки) 80 років тому…

Звернення Ради Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець
до трускавчан та гостей міста

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.