Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№26 (405) 29 лютого 2012 р.

Новини Трускавця та регіону

Микола Добровольський до Тетяни Татомир: «В мене є надія, що вас довго не протримають на цій посаді»

В минулому номері «ТВ» ми вміщували статтю «Вимагаємо негайно звільнити завідувача відділу культури із займаної посади», в якій зупинилися на антиморальному вчинку завідувача відділу культури Трускавецької міської ради Тетяни Татомир. Нагадаємо, що чиновниця надала для публікації в газеті, редактором якої вона раніше була, пасквіль на свого підлеглого, керівника Народної студії «Каскад» Миколу Добровольського та ще й озвучила цей пасквіль в ефірі трускавецького проводового радіо.

Своє обурення такими діями чиновниці висловив і сам Микола Добровольський, даючи коментар для Трускавецького Інтернет-телебачення (ТІТ). «Було би смішно, якби не було так сумно, що в нас такі керівники, які опікуються культурою, що в нас такий моральний рівень керівників», - говорить Микола Добровольський, котрий віддав для культури Трускавця 26 років свого життя. Незважаючи на те, що «Каскад» не має належної підтримки ні від державної, ні від місцевої влади, «вариться у своєму соку» (тобто, змушений заробляти для свого існування), колектив все ж їздить на фестивалі, завойовує нагороди, приносить славу Трускавцю як місту культурному, робить для курорту рекламу та промоцію. Дії пані Татомир Микола Добровольський назвав «антиморальними» та «неетичними», спростовуючи в інтерв’ю ТІТ «коментарі та побрехеньки» заввідділом культури. Звертаючись до своєї теперішньої начальниці, пан Добровольський зазначив: «Тетяно Євгенівно, ви вчинили антиморально, ви створюєте в культурі режим, в мене є ще єдина надія, що вас довго не протримають на роботі, що ви тут не закорінитеся, в іншому випадку я піду в інше місто, чи в Борислав, чи будь-де. Задумайтеся над тим, що ви робите!».

Куди поділася «Опора» в Трускавці?

В період 2006 – 2009 років, коли тільки були спроби незначного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, у Трускавці проти такого підвищення та на захист інтересів мешканців виступали активісти громадянської мережі «Опора» (очолює Євген Бродзінський). Та тепер, коли тарифи на обслуговування будинків та прибудинкових територій зросли в декілька тарифів, «Опора» чомусь мовчить. Ця позиція як мінімум дуже дивна – кричати, коли підвищували тариф на декілька копійок і мовчати, коли з наших гаманців влада хоче витягнути не копійки, а сотні гривень щомісяця. Тому закликаємо «Опору» в березні цього року ініціювати акцію протесту проти дій чинної трускавецької влади, а також організувати пікет мерії, повідомивши про акцію заздалегідь і чиновників, і правоохоронні органи, і ЗМІ.

Невже мер не чує смороду біля центральної площі?

Звертаємо увагу місцевої влади на неприємний запах неподалік від центральної площі Трускавця на стику площі Незалежності та бульвару Юрія Дрогобича. Сильний запах каналізації звертає на себе увагу відпочивальників і зовсім не прикрашає наш курорт. Каналізаційними випарами тхне і в іншому місці, нижче музею історії міста. Хотілося б, щоб мер дав доручення своєму заступнику П. Нестерівському, а той відповідним комунальним службам, щоб виявити причину неприємного запаху та по можливості ліквідувати його в стислі терміни.

Проблеми освіти на Дрогобиччині

Саме така тема буде обговорюватися 1 березня з 15 до 17 години на черговому засіданні Дискусійного клубу, котрий проходить що два тижні в Дрогобичі, в офісі Української партії на вулиці Є. Коновальця. Нагадаємо, що не так давно у відставку змушений був піти головний освітянин Дрогобицького району Осип Марущак. Про порушення в міській освіті Дрогобича в кінці минулого року говорив мер міста Олексій Радзієвський (на прес-конференції). У Трускавці та Бориславі минулого року відділи освіти очолили нові люди – так, замість Ореста Лобика освітою Трускавця тепер керує Михайло Шубак, а замість Сергія Смоляка в Бориславі – Віталій Лесик. Час від часу правоохоронці «беруть» під час отримання хабарів окремих викладачів Дрогобицького педуніверситету. Так що тема є досить актуальною, тим більше, що проблеми освіти – це не тільки корупція, а й використання вчителів у якості адмінресурсу, низька зарплата педагогів, побори з батьків у школах та садочках, не кажучи вже про комерційні виші, непрозорі кадрові призначення в освіті, відсутність потужного сильного струменю, котрий освіжив би затхле болото багатьох шкіл, перманентні реформи, котрі замість підвищувати якість освіти псують життя і вчителям, і учням, і батькам. Окремої розмови вартувала б одіозна постать міністра Табачника та нищення українськості, переписування історії на догоду північно-східному сусіду. Таким чином важко буде говорити суто про проблеми освіти на Дрогобиччині, не зачепивши проблеми освіти на загальноукраїнському рівні.

Михайло Сендак розповість про корупцію в районі

Сьогодні, 29 лютого, в приміщенні Дрогобицької РДА відбудеться брифінг голови райдержадміністрації Михайла Сендака. Початок о 15.00. Є попередня інформація, що на брифінгу буде порушено питання затримання під час одержання хабара головного архітектора Дрогобицького району п. Гребенюка.

Відбувся семінар для директорів катехитичних шкіл єпархії

Як інформує прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ з посиланням на єпархіальну катехитичну комісію, на базі Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці 24 лютого був проведений семінар для теперішніх та майбутніх директорів катехитичних шкіл, який організував о. прот. Микола Витівський, ректор семінарії і голова єпархіальної Катехитичної комісії. Проводили семінар директори катехитичних шкіл м. Самбора: сестра Анастасія з церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Вікторія Марко з церкви Покрови Пресвятої Богородиці, які попередньо пройшли подібний вишкіл для директорів у Брюховичах.

За допомогою слайдів на семінарі були представлені усі діючі формальні документи та положення, необхідні для заснування та повноцінного функціонування катехитичних парафіяльних шкіл; обговорювалось питання «Катехизація – це не тільки...»; за допомогою активного методу «Піцца» катехити разом мали змогу виділити та обговорити основні «інгредієнти» катехизації; згідно п.54 Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха» за допомогою слайдів провідники семінару розкрили суть та значення катехизи; катехити мали змогу обмінятися досвідом, розказати про свої труднощі, пов'язані із справою катехизації; за допомогою праці в групах було визначено, яким повинен бути катехит очима дітей того чи іншого віку; переглянуто два цікаві та змістовні відеофрагменти, які розкривають наше невміння спілкуватись та розуміти учнів, а також не бачити присутність Бога у Його дарах для нас.

Великопосні реколекції

Комісія у справах молоді запрошує молодь Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ на великопосні реколекції, які відбудуться з 16 по 18 березня 2012 року. Попередній запис обов'язковий (до 13 березня). Детальніша інформація за телефоном: (244) 5-01-10. Наша адреса: вул. Шевченка, 29/1, м. Дрогобич (Центр душпастирства молоді).

А 23-24 березня в Дрогобичі проходитимуть великопосні реколекції для катехитів єпархії. Натомість 18 березня вулицями міста Котермака проходитиме хресний хід.

Ігор Курус – у Барселоні

В рамках Всесвітнього мобільного конгресу, який проходить у столиці Каталонії Барселоні, керівник Національного проекту "Відкритий світ" Ігор Курус провів низку зустрічей з керівниками компаній, виробниками обладнання для розгортання мережі широкосмугового доступу 4G LTE. Про це інформує наше джерело з оточення керівника проекту.

В ході зустрічей Ігор Курус презентував національний проект "Відкритий світ" та домовився з постачальниками обладнання про надання базових станцій для експериментальних включень. Зокрема, було відзначено, що більша частина українців, які проживають у невеликих містах і селах не мають можливості отримувати швидкісний Інтернет, а це, за словами керівника проекту, близько 30 млн. українців. "Тому, крім підвищення рівня освіти, що є превалюючим у проекті, держава повинна вирішити проблему цифрової нерівності. Тобто надати можливість усім бажаючим, не залежно від місця проживання, мати доступ до швидкісного інтернету. Для цього оптимальним є технологія LTE у, так званому, 800 діапазоні" - заявив Ігор Курус. Спеціалісти провідних компаній виробників обладнання для розгортання мереж широкосмугового доступу погодилися з розрахунками Ігоря Куруса і звернули увагу на успішний німецький досвід. А окремі компанії виявили бажання інвестувати кошти у розгортання такої мережі. "Це дуже достойний і благородний проект. Рідко так буває, коли маєш можливість розвивати бізнес і приносити користь суспільству. А інвестиції в освіту є благородними" - заявив віце-президент однієї з європейських компаній під час зустрічі з керівником національного проекту Ігорем Курусом.

Власна інформація

У Трускавці зросте плата за водопостачання та водовідведення

На розгляд виконкому Трускавецької міської ради підготовлено проект рішення про перегляд тарифу на водопостачання та водовідведення для громадян міста Трускавця, для бюджетних установ та інших споживачів. Зокрема, для населення тариф за водопостачання становив 4,2 грн. за 1куб. м, тепер становитиме 4,5 грн. за 1куб. м .Тариф з водовідведення зростає з 2,68 грн. до 2,86 грн., – передає кореспондент ЗІКу. Бюджетні установи дотепер платили 6,49 грн. за водопостачання та 3 грн. за водовідведення. Тепер платитимуть відповідно 6,96 грн. та 3,2 грн. Для інших споживачів тариф буде 8,77 грн. за водопостачання та 3,70 водовідведення. Нагадаємо, у Трускавці підвищували тарифи на водопостачання та водовідведення в жовтні 2011 року.

www.zik.ua

Богдан Матолич взяв участь у нараді щодо врегулювання проблемних питань діяльності ВАТ "НПК "Галичина"

27 лютого за участю першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Богдана Матолича відбулась робоча нарада щодо врегулювання проблемних питань діяльності одного з найбільших бюджетоутворюючих підприємств області ВАТ "Нафтопереробний комплекс "Галичина".

На нараді було проінформовано, що в 2011 році ВАТ "НПК "Галичина" працювало вкрай не ритмічно і переробило всього 159 тис. тон нафти на загальну суму 1,073 млрд. грн. Загалом на підприємстві працює 1456 чол., а середня заробітна плата становить 3733 грн.

У зв’язку з низьким рівнем переробки нафти (66%) ВАТ "НПК "Галичина" у 2006 році почало реконструкцію підприємства та інвестувало 420 млн.грн. Для завершення реконструкції необхідно інвестувати ще близько 800 млн. доларів США. Проте, у зв’язку з економічною кризою реконструкція була призупинена. Недостатня кількість нафти українського видобутку на ринку та подорожчання каспійської нафти призвели до збитковості виробництва і у січні-лютому підприємство зупинило діяльність.

За результатами наради вирішено підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо опрацювання ринкових механізмів, які будуть стимулювати роботу вітчизняних нафтопереробних заводів. Також було розглянуто пропозиції керівництва підприємства щодо вирішення соціально-економічних питань у колективі, пов’язаних із призупиненням виробництва.

Прес-служба Львівської ОДА

Вісті з Дрогобича

Дрогобицький нафтовий технікум від’єднали від електроживлення. Вчора, 28 лютого, до Дрогобицького нафтового технікуму прийшли два працівники Дрогобицького району електричних мереж і обезструмили навчальний заклад за несплату за спожиту в лютому електроенергію. Без електрики - навчальний корпус, гуртожиток, в якому, до речі, електричні плити. Студенти позбавлені можливості приготувати хоч якусь їжу. Причиною несплати стали незавершені тендерні процедури. З цієї ж причини ще минулої середи позбавили електроенергії Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка. Голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак каже, що припинення електроживлення навчальних закладів є грубим порушенням постанови Верховної Ради України від 13 лютого 2000 року, якою заборонено відключати електроенергію і газ бюджетним закладам освіти, охорони здоров’я і зв’язку.

У Дрогобичі демонтують рекламоносії підприємців, які ухиляються від сплати податку. Заборгованість із сплати податку за користування місцем розташування зовнішньої реклами у Дрогобичі становить приблизно 42 тис. грн., - повідомив кореспонденту «Каменярів» державний адміністратор Дрогобицької міської ради Андрій Федина. Найбільш злісним боржником перед міським бюджетом є приватний підприємець В.Захарко (борг – 40 тис. грн.). На колегії соціально-економічного розвитку міської ради прийняли рішення, яким доручили КП «Комбінат міського господарства» демонтувати зовнішні рекламні носіїв тих підприємців, які ухиляються від сплати за користування місцем розташування рекламних засобів.

У Дрогобичі для заміни номерних знаків будинків та аншлагів з назвами вулиць потрібно 300 тис.грн. У Дрогобичі готуються до заміни номерних знаків будинків та аншлагів з назвами вулиць. Вже проведено їх інвентаризацію, ведеться підрахунок коштів, які будуть необхідні для придбання сучасних знаків. Як повідомив начальник департаменту міського господарства – заступник міського голови Андрій Янів, за попередніми підрахунками заміна номерних знаків і аншлагів обійдеться місту майже 300 тис. грн. «Розпочнемо цю роботу з площі Ринок і поступово будемо просуватися до міських околиць», - каже посадовець.

Проблеми Дрогобицького регіону не дає змоги вирішувати роздрібненість влади. Головний лікар Дрогобицького районного медичного об’єднання Валерій Паламарчук, відповідаючи на запитання в прямому ефірі місцевого радіо «Франкова земля», сказав що реформуванню галузі охорони здоров’я регіону заважає роздрібненість влади. Від цього насамперед потерпають люди, які потребують якісних медичних послуг. Посадовець висловив надію, що внаслідок проведення в державі адміністративної реформи на теренах Дрогобицького району не буде 4 адміністративні одиниці обласного підпорядкування, а один адміністративний центр у Дрогобичі, з кого управлятимуть Дрогобицьким регіоном. Роздрібненість влади заважає побудові на Дрогобиччині сміттєпереробного заводу, розвиткові транспортної інфраструктури та вирішенню інших важливих питань. Нагадаємо, що вже робились спроби консолідації зусиль влад Дрогобича, Трускавця. Борислава, Стебника, Східниці і Дрогобицького району для розв’язання назрілих економічних і соціальних проблем. У зв’язку з цим було створено «Агломерацію «Дрогобиччина», але через не бажання очільників міст і району використовувати цю структуру у роботі, вона практично перестала функціонувати.

На чемпіонаті Львівщини з рукопашного бою дрогобичани вибороли 22 медалі. 13 золотих, 6 срібних і 3 бронзові нагороди здобула на чемпіонаті Львівської області з рукопашного бою серед юнаків та молоді команда Дрогобича, яку представляли юні бійці спортивно-оздоровчого центру «Еней». Змагання відбувалися у Трускавецькому SPA-готелі «Женева». Учасники турніру змагалися у двох розділах згідно з правилами рукопашного бою. На татамі вийшли найкращі юні спортсмени Львівщини. Жоден із вісімнадцяти енеївців не залишився без нагород. У їхньому доробку – 13 золотих, 6 срібних і 3 бронзові нагороди. Як завжди тон задали чемпіони України з рукопашного бою: Мар’ян Гуржій, Роман Постойко, Остап Саламін, які не залишили своїм суперникам жодних шансів. Упевнено провів три поєдинки і, на думку суддів та тренерів, був найкращим бійцем турніру Анатолій Гнатків. Особливо варто відзначити новачків команди, які стали переможцями. Це Павло Луців, Ян Гілевич, Руслан Сембратович, Сергій Габор. Усіх переможців зараховано до складу збірної Львівщини, яка у квітні братиме участь у чемпіонаті України з рукопашного бою.

У Дрогобичі в Лесин день відбулася прем’єра «Одержимої». У Дрогобичі відбулася прем’єра вистави «Одержима» у постановці Народного театру ім. Лесі Українки міського Народного дому ім. І.Франка, приурочена 141-им роковинам від дня народження видатної української письменниці. У виставі взяли участь 7 молодих акторів. Своєю майстерною грою вони донесли до глядача образ Лесі та передати її творчий настрій під час написання п’єси. Прем’єра мала великий успіх у дрогобичан, які чисельно зібрались у міському Народному домі ім. І.Франка. Як найвища нагорода акторам звучали гарячі оплески глядачів. Цього тижня «Одержиму» планують показати в Народному домі Стебника, у колективах навчальних закладів Дрогобича.

Іван Тихий,
«Дрогобицьке земляцтво»

Твого слова співучого сила!

свято «Твого слова співучого сила» Леся Українка… Це ніжне і дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам’яті кожного українця, і не тільки українця. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про “Лісову пісню” або “Досвітні огні”, але і палку любов до великої поетеси і гордість за свій народ, що породив її. Леся Українка підтвердила своїм життям своє призначення дочки Прометея. Адже вона запалила у серцях людей силу духу, добра, самопожертви в ім’я свого народу, вогонь відданості та патріотизму, віру в краще майбуття й іскри того вогню засвітилися в усьому світі.

Тож вшанувати Лесю Українку зібралися трускавецькі школярі в дитячій бібліотеці, тут пройшло свято «Твого слова співучого сила!». Бібліотекар Віра Лучковська розповіла присутнім багато цікавого із життєвого і творчого шляху Лесі. На фоні музики з уст учнів 4-А класу СЗШ №2-гімназії (класовод Дарія Миколаївна Каралюс) звучали поезії поетеси, діти водили хороводи, виконали ряд пісень під музичний супровід Лесі Цісінської.

Учні 5-Б класу СЗШ №2-гімназії та всі присутні із задоволенням і цікавістю дивилися інсценівки до творів Лесі Українки “Біда навчить”, “Ох”, “Лісова пісня”, а також діти відтворили дитячі роки майбутньої поетеси. Своєю артистичною майстерністю, костюмами, декорацією вони підкорили весь зал.

І сьогодні, через роки, через віки, воно, Лесине слово, дзвенить, хвилює душі і піснею лунає по всьому світу. Устами своєї героїні Мавки Леся каже: «Ні, я жива, я буду вічно жити. Я в серці маю те, що не вмирає!»

Пам’ять про талановиту поетесу, її чудові твори залишиться у наших серцях назавжди.

Зіновія Мазур,
завідувач бібліотеки для дітей м. Трускавця

Наші плавці відзначилися в Рівному та Долині

Із 24 по 26 лютого 2012 року у м. Рівне команда плавців дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» брала участь у міжобласному турнірі з плавання, присвяченому 23-й річниці виводу військ з Афганістану. У змаганнях приймали участь плавці провідної спеціалізованих шкіл олімпійського резерву з плавання міст Рівного та Луцька.

Найкращих результатів вихованці ДЮСК добились у командних видах програми, зайнявши два других місця серед дівчат в комбінованій естафеті 4х 50 м та в естафеті 4 х 50 м вільним стилем. В особистому заліку перемогу здобула Анастасія Мацюрак – золота медаль за І місце на дистанції 100 м на спині та срібна медаль за ІІ місце на дистанції 100 м вільним стилем (тренер ДЮСК Андрій Жгута).

Наші плавці відзначилися в Рівному та Долині Наші плавці відзначилися в Рівному та Долині

26 лютого 2012 року у м. Долина інша команда плавців ДЮСК «Спортовець» змагалась на голубих доріжках із своїми ровесниками з Івано-Франківська, Долини та Калуша у відкритій першості Долинської ДЮСШ з плавання, присвяченій Дню захисника Вітчизни, на якій вихованці ДЮСК вибороли три срібні медалі – Віталій Саврун, Дмитро Воляр, Софія Носова та чотири бронзові медалі – Роман Терлецький, Яна Скрипка, Віталій Зімковський, Ярослав Присташ (тренер ДЮСК Олег Кирчей).

24 лютого 2012 року у Трускавецькій міській раді прийнято рішення про затвердження списку стипендіатів міського голови за особисті досягнення учнів у другому півріччі 2011 року. З 10 затверджених стипендіатів 4 вихованців Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» - Галина Кісак, Богдан Савка, Анастасія Мацюрак та Остап Мількович.

У Остапа Мільковича подвійне свято, адже минулого тижня, згідно подання Федерації тенісу України, рішенням Управління з питань фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації, йому присвоєно розряд кандидата в майстри спорту України за зайняте восьме місце у складі збірної команди Львівщини на Чемпіонаті України з тенісу.

Любомир Мацькович,
директор ДЮСК «Спортовець»

Слово на Великий Піст

Починаємо час Великого Посту, період духовної мандрівки, завдяки котрій прагнемо оздоровити наші відносини з Богом, з ближніми і з самими собою. Навернення до Бога починається з усвідомлення собі людиною її актуального стану, тобто кожен мусить дати собі відповідь: яким є моє ставлення до Бога. до ближнього та до самого себе. Переш звернення, яке Бог скерував до впалого людства, було питання: „Адаме, де ти?" У ці дні ми також маємо собі поставити це питання: „Де я?"

Ізраїльтяни вирішили покинути Єгипет, коли усвідомили собі, яким злом є рабство, неволя єгипетська. Неволя єгипетська це символ неволі людини, котра піддана якимось пристрастям: чи то гнівові, чи то нечистоті, чи захланності, чи скупості, чи обмовам, чи осудам. Блудний син також повернувся до свого рідного дому, щойно після того, як увійшов у себе, застановився, як низько він опустився.

У ці дні ми прагнемо також застановитися над собою, увійти в себе, щоб краще пізнати, де ми є. Але перш, ніж почнемо цю працю, нинішнє Євангеліє каже нам звернути нашу увагу на наші відносини з ближніми. Коли захочемо пережити добре великодню сповідь і отримати від Господа прощення наших провин, мусимо також бути готовими простити іншим їхні провини і просити пробачення за те зло, яке ми самі завдали нашим ближнім.

Важливо однак пам'ятати, що правдивому покаянню передує одна необхідна умова — прощення образ і примирення. «Прости, і зазнаєш миру», – сказав блаженний Папа Іван Павло ІІ в одному зі своїх послань, звертаючись до всіх людей доброї волі із закликом «намагатись осягнути мир на дорозі прощення». Цілком здаю собі справу з того, що прощення може здаватися суперечним з людською логікою, однак прощення черпає своє натхнення з логіки любові, тієї любові, якою Бог обдарував кожну людину, кожну націю та кожен народ, цілий людський рід. Бог нам завжди готовий простити наші незчисленні провини, тому й сподівається від нас, що й ми будемо охоче прощати нашим ближнім.

Важко є прощати, але можливо, ще важче – просити прощення. Наш страх перед упокоренням, але ще більше наша гордість противляться перед тим, щоб просити прощення. Усе ж фразу – «Прощаю і прошу прощення» – не можна розділити»!

Вступаючи в період Великого посту, спробуємо, браття і сестри, стати терпеливими один для одного. Чим ближче ми підходимо до Царства Небесного, тим більше наближаємося до живого Бога і один до одного.

Прощати гріхи ближнім — це закон Євангелія, це веління Самого Господа. "Якщо ви, — говорить святе Євангеліє, — прощатимете людям їх провини, то і вам простить Отець ваш Небесний, а якщо не прощатимете людям провин їх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших". Так і в молитві Господній, яку нам дав Сам Бог, ми просимо: "І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим". Тільки у взаємному смиренні, взаєморозумінні і всепрощенні можливо для людини знайти душевний мир і вступити на шлях покаяння, наближаючись до Бога.

Ворожнечу між нами породжує гріх, з яким необхідно боротися. Як часто на шляху всепрощення зустрічається багато перешкод. Головна з них — наша самолюбність і гордість.

Усвідомлюючи це, відкиньмо з свого серця усілякі образи, і від душі пробачмо наших ближніх і тоді справді зможемо гідно прийняти Боже прощення у Святій тайні Сповіді.

Стараймося, дорогі брати та сестри, у ці спасительні дні Великого посту, намащувати наші голови згідно сьогоднішнього Євангелія, пахучими маслами правдивої побожності, любові до ближнього, доброчинності до потребуючих, вмиваймо обличчя наших душ від злих помислів та лукавого діла і від нечистоти, яка затемнює душі наші, і будемо здержуватися не тільки від м'ясних страв, але й від гріхів, будемо щиро каятися і переносити терпіння разом із розп'ятим Спасителем, тоді напевне наш піст буде прийнятний і Богові милий.

Владика Ярослав Приріз,
правлячий архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ
(виголошено у Сиропусну неділю, 26 лютого)

Діяльність «Трускавецьтепло» перевірятиме обласна прокуратура, Антимонопольний комітет та інспекція з питань захисту прав споживачів

Трускавецьтепло В наше розпорядження потрапила інформація про те, що група депутатів Трускавецької міської ради звернулася у вищестоящі органи з проханням перевірити діяльність КП «Трускавецьтепло» (директор – Руслан Крамар, депутат Трускавецької міської ради за партійним списком «Батьківщини») в зв’язку з можливим порушенням цією організацією та її керівництвом чинного законодавства України. Станом на вівторок, 28 лютого, під заявою підписалося семеро депутатів міської ради від різних політичних сил (ХДС, Народна Самооборона, Партія регіонів, Європейська партія), а саме: Юрій Алієв, Олександр Біліченко, Богдан Процишин, Володимир Симович, Володимир Наконечний, Святослав Павлечко, Василь Белз. Пропонуємо ознайомитися із текстом колективного звернення.

«Голові Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України п. Коломійцю І.Ф. (79005, м. Львів, вул. Франка, 61)
Начальнику Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області п. Петриця Ю. В. (79000, м. Львів, проспект Чорновола, 59)
Прокурору Львівської області державному раднику юстиції 3 класу п. Ковбасюку В. В. (79005, м. Львів, проспект Шевченка, 17/19)

Колективне звернення депутатів Трускавецької міської ради Львівської області

Звертаємось до Вас за роз'ясненням та перевіркою ситуації, що склалася у Трускавці по сплаті мешканцями міста, які користуються автономним опаленням тарифу за транзит теплоносія по стояках, що проходять через їхні квартири.

Комунальне підприємство Трускавецької міської ради «Трускавецьтепло» безпідставно, не маючи на те дозволів і погоджень відповідних інспекцій, антимонопольного комітету, затвердженого виконавчим комітетом Трускавецької міської ради розміру та методики розрахунку даного тарифу, не маючи договорів про надання даної послуги з населенням, виставляє в єдиній квитанції про оплату комунальних послуг, тариф за транзит теплоносія по стояках, що проходять через квартири мешканців міста, в яких встановлене індивідуальне опалення.

Даний тариф виставляється в одиниці вимірювання в вигляді гігакалорії, але саме цікаве, що жоден тепловий лічильник в житловому фонді не працює. Вражає те, що готуючись до опалювального сезону, комунальні підприємства міста не провели перевірки жодного теплового лічильника в житловому фонді, не поставили мешканців міста до відома, що розрахунок теплоносія буде проводитись у відповідності до площі квартир, Виникає запитання, на якій підставі комунальне підприємство «Трускавецьтепло» виставляє розрахунок теплоносія в гігакалоріях, якщо не працює жоден тепловий лічильник, В Трускавці індивідуальне опалення встановлене в 3000 із 6000 помешкань, більша частина цих помешкань не має взагалі транзитних стояків, але і цим мешканцям були виставлені і виставляються третій місяць підряд рахунки на оплату за транзит теплоносія.

Громадяни міста, купуючи теплові лічильники та встановлюючи індивідуальне опалення за свої кошти, розраховували на те, що вони зможуть в теплий період опалювального сезону регулювати подачу теплоносія до своїх помешкань, економити на цьому, заощаджуючи власні кошти, однак через нарахування згаданого тарифу, громадяни міста і надалі зобов’язані платити за те, чим не користуються.

На нашу думку та на думку населення - новий тариф, який виставляється до оплати мешканцям міста з початку опалювального сезону 201 і року, повинен був отримати погодження Державної інспекції по контролю за цінами у Львівській області, Державної житлово-комунальної інспекції у Львівській області, Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, пройти процедуру громадських слухань і бути затвердженим виконавчим комітетом Трускавецької міської ради. Рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради по затвердженню даного тарифу повинно було пройти процедуру яка встановлена Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Однак рішення не тільки не пройшло регуляторної процедури, його взагалі не існує. Маємо сумнів про те, що на комунальному підприємстві «Трускавецьтепло» існує наказ керівника підприємства про проведення вище перелічених нарахувань.

Просимо Вас провести перевірку комунального підприємства Трускавецької міської ради «Трускавецьтепло» на предмет законності нарахування мешканцям Трускавця, що встановили автономне опалення тарифу за транзит теплоносія по стояках, що проходять через квартири.

Про наслідки перевірки та висновки з приводу порушеного у зверненні питання просимо надіслати нам на адресу …».

Власна інформація

Мистецтво буває і взутим

25 лютого в Дрогобичі, в Дрогобичі, в Центрі молоді відбулася нестандартна виставка «Взуте мистецтво» організована групою творчої молоді (ГТМ) «Youngsoul». Ідею організатори, як нам розповів арт-керівник Василь Яворський, почерпнули із назви концепції «sztuka butow» вроцлавського митця Анджея Дудка-Дюрера.

виставка «Взуте мистецтво» виставка «Взуте мистецтво» виставка «Взуте мистецтво»
виставка «Взуте мистецтво» виставка «Взуте мистецтво» виставка «Взуте мистецтво»

Нестандартне поєднання слів «мистецтво взуття» в організаторів перетворилося в цілу виставку сучасного молодіжного мистецтва, що нагадувало собою цілий «Аrt performance».

Цікава назва заходу також пояснюється і задумом організаторів, адже усі твори мистецтва поклали на 60 стільців, які, у свою чергу, обули передніми ніжками в різноманітне взуття. Креативом відзначилося й оформлення залу, де над відвідувачами звисала павутина, з якої, у свою чергу висіли «павуками» фотороботи. В центрі залу розмістили п’ятиметрове творче дерево, від якого символічно відходили до кожного стільчика по корінню. Тим самим автори виставки заклали символізм об’єднаного мистецтва. Цей нестандартний підхід оцінили й відвідувачі. Ще однією родзинкою виставки було створення із 50 офісних крісел «арки закоханих» та створений квітковий букет із цигарок, де листя було у формі губ із тими же цигарками, із підписаним закликом «Людино, бережи свою природу!».

Відмінністю від інших подібних заходів було й те, що кожен мав доступ до робіт авторів, і поціновувачі прекрасного не лише бачили, а й мали можливість тримали в руках мистецтво створене молоддю.

Тут були представлені молоді автори віком від 2 до 25 років із різних сіл та міст не лише Дрогобицького краю, а й з м. Одеси, с. Велимчого (Волинська обл.), м. Косіва (Франківщина), м. Черкаси, м. Миколаєва тощо. Загалом було представлено на виставці 26 мистців і чотири мистецькі центри.

Виставка представляла не лише живопис, а також графіку, макетобудування, графіті на плакаті, інсталяцію, глиняні вироби вихованців Школи мистецтв м. Трускавця, ручні вироби із бісеру дітей із центру «Дивовижні долоні» («Карітас») м. Дрогобич, де діти з обмеженими можливостями, але не з обмеженою фантазією, творили чудові речі. Малюнки дошкільнят були представлені Палацом дитячої та юнацької творчості м. Дрогобич. Чудові картини вихованців Федіва М.Й. і Сікори О.Л. були представлені Дрогобицькою художньою школою, яка виховала не одне покоління талантів.

Окрім цього, цікавим смаколиком був «Театр мод» від Дрогобицького палацу творчості, який під керівництвом п. Світлани Бульбах зробив дефіле авторського одягу із нестандартного матеріалу – целофанових кульків.

Якщо мистецтво творять молоді люди, то будьмо певні в це майбутнє, яке має натхнення до свого творчого розвитку. І як бачимо, мистецтво може початися навіть із взуття.

Олег Стецюк

ДЮСШ «Атлант» – школа фізичного виховання

Професія тренера не належить до категорії престижних, а тим більше високооплачуваних. Тому молодь неохоче обирає цю професію. Та, на щастя, в Бориславі є люди, які присвятили своє життя служінню спорту, вихованню фізично здорового молодого покоління. Звичайно, кожен тренер від початку своєї роботи мріє знайти обдаровану дитину і підготувати з неї чемпіона України, світу, Олімпійських ігор.

Але основне завдання, основна мета нашої спортивної школи є не рекорди, не перемоги на спортивних змаганнях за будь-яку ціну. Найбільшою перемогою тренера і його найбільшою гордістю є виховати з маленького хлопчика чи дівчинки здорову людину, з високими моральними принципами, цілеспрямовану, працьовиту, вольову, здатну самореалізуватись у суспільному житті. А саме заняття спортом у здоровому колективі виховують в дитині ці якості. Тому в спортивну школу приймають не тільки фізично обдарованих дітей, а всіх, хто бажає. Нормовані фізичні навантаження під наглядом досвідченого тренера творять чудеса і вже після кількох занять у дитини покращується координація рухів. Збільшується запас рухливих навиків. Кращою стає постава, врівноважується нервова система.

Доволі часто ми чуємо вислів «гіперактивні діти» — діти, в яких є надлишок енергії, непосидючість. Батьки не знають, що з цим робити. Моя порада: приведіть дитину в спортивну секцію — і вже після першого проведеного тренування ця «гіперактивність» зникне. Друга проблема - це «кімнатні» діти. Батьки на автомобілі привезли до школи, на авто забрали зі школи, взяли довідку від лікаря про звільнення від фізкультури — й дитина живе у віртуальному світі, зовсім відірвана від реального життя. А коли виходить на вулицю, вона абсолютно дезорієнтована і тому має великі шанси потрапити під будь-який вплив, а він не завжди хороший. Заняття ж у спортивних секціях виховує в кожній дитині почуття впевненості у своїх силах, у підтримці товаришів по спорту, формує в дитини якості лідера, а лідер рідко потрапляє під якийсь вплив. А у здоровому колективі, під постійним керівництвом тренера, з вашої дитини виросте справжня людина.

У наш час батькам на все бракує часу. За статистикою, на розмови з дітьми батько витрачає менше 5 хвилин на добу. А якщо цього батька ще і немає? За цією статистикою 80% дітей почувають себе самотніми. Заняття ж спортом формує у дитини почуття колективізму, власної значущості у житті групи, секції, спортшколи. Тому звертаюсь до вас, шановні батьки: ви відповідальні за здоров'я своєї дитини. Приводьте дітей у спортивні секції міста. Заняття у групах ДЮСШ. «Атлант» безкоштовні, тому дуже дивно, що так мало дітей займається у них. А культивує ДЮСШ «Атлант» такі види спорту: важка атлетика, боротьба дзюдо, бокс, кік-боксинг, греко-римська боротьба. І не має значення, шановні батьки, в яку спортивну секцію ви приведете свою дитину, бо заняття обраним видом спорту проводять тільки у навчально-тренувальних групах. Спочатку всі вони займаються загальнофізичною підготовкою і змінити вид спорту можна у будь-який час, а заняття будь-яким видом спорту принесе користь здоров'ю вашої дитини.

Останнім часом ми рідко чуємо словосполучення «фізична культура» . Але ж фізична культура є частиною загальної культури людини. Мені дуже незрозумілі мотиви батьків, які випрошують довідки від лікарів про те, що їхня дитина за станом здоров'я не може відвідувати уроки фізкультури у школі. У нашому місті є класи, де 50 - 70 % дітей звільнені від фізкультури «за станом здоров'я».

Шановні батьки! Ви робите ведмежу послугу своїй дитині, адже в нашому мобільному, комп'ютеризованому, високостресовому суспільстві якраз фізкультура може дати розрядку ще несформованій нервовій системі дитини. Не кличте самі біду у свій дім, адже спочатку - «липова» довідка, потім - картка «постійного клієнта» в аптеці й ви самі запрограмували себе на хворобу. Перепрограмуйте свою свідомість на здоров'я, на здоровий спосіб життя і будете здоровими.

Всім відомий вислів «у здоровому тілі - здоровий дух». На жаль, його люди починають розуміти у більшості випадків в; лікарні, коли здоров'я вже немає, а дух починає падати. Кожен тоді думає: «От коли одужаю, одразу почну вести здоровий спосіб життя, дбати про здоров'я». А здоров'я, як і честь, треба берегти з дитинства, адже саме в дитинстві воно і формується. А без фізичної активності, без фізичних навантажень тут не обійтись. Здоров'я ваших дітей - у ваших руках, шановні батьки.

Якщо ваша дитина веде малорухливий спосіб життя, зловживає продуктами харчування, особливо чіпсами, сухариками і т. д., надовго засиджується за комп'ютером та мобільним телефоном, трохи пізніше починаються пиво і сигарети, шанси вирости здоровими, а потім народити здорову дитину у неї мінімальні. Пам'ятайте про це! Ви є основним авторитетом і прикладом для власних дітей. Тому, якщо ви курите, зловживаєте спиртним, переконати не робити це власних дітей буде дуже важко. А коли ви зробите на 10-15 хвилин ранкову зарядку, результат здивує вас самих, адже рух — це життя. Обмежена кількість руху або відсутність його призводить до погіршення живлення та кровопостачання всіх органів.

За власним організмом потрібний постійний догляд - рух. М'язи - це своєрідний насос, який допомагає серцю прокачувати кров разом з усіма продуктами харчування. Для нормального існування людина за день повинна робити 7-10 тисяч кроків. Якщо зарядка увійде в таку ж норму вашого життя, як чищення зубів, то ви надовго забудете дорогу до аптеки, а діти самі прийдуть у спортивні секції.

Звичайно, заняття спортом не є панацеєю від усіх проблем та хвороб, але наші тренери насправді готові вам допомогти і тільки разом з вами впливати на формування молодого, здорового покоління - нашого з вами майбутнього. Чекаємо вас і ваших дітей у спортивних залах. Не будьте байдужими до свого здоров'я, а особливо здоров'я ваших дітей.

Михайло Гопшта, директор ДЮСШ «Атлант»,
майстер спорту з важкої атлетики,
газета «Нафтовик Борислава»

До уваги суб’єктів містобудування

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області повідомляє, що 19 січня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» від 22.12.2011 р. № 4220-VI.

Закон спрямований на удосконалення державної політики у сфері містобудування, посилення та персоніфікації відповідальності суб'єктів містобудування за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, забезпечення стійкості, міцності, надійності та необхідної довговічності будівель і споруд.

Документом внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, у новій редакції (що посилює відповідальність) викладені статті 96 і 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають адмінвідповідальність за порушення будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), а також порушення норм при плануванні і забудові територій. Встановлені диференційовані розміри штрафів залежно від категорії складності об'єктів, що будуються, передбачена персональна відповідальність окремих виконавців за правопорушення у сфері містобудування. В залежності від обставин справи санкції ст. 96 КУпАП передбачають накладення штрафу від 5-800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а санкції ст. 96-1 КУпАП передбачають накладення штрафу від 150-1700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

Крім того, статтею 188-42 Кодексу посилено відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів, а також недопущення посадових осіб на об'єкти, (розмір штрафу становить від 300-400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

Водночас нагадуємо, що стаття 197-1 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність до позбавлення волі до 3 років за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

Окрім цього, в новій редакції викладено Закон України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування». Тепер він має назву Закон України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» і передбачає відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб— підприємців (суб'єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та внесені зміни в деякі інші нормативні акти.

Зокрема Закон передбачає відповідальність за правопорушення у вигляді штрафів, розміри яких коливаються залежно від видів правопорушень і категорій складності об'єктів, що будуються, від 5 до 900 мінімальних зарплат (розмір мінімальної зарплати на сьогоднішній день складає 1073 грн.).

Інспекція держархбудконтролю у Львівській області

Не дозволимо грипу зіпсувати нам радість весняних днів

Згідно моніторингу захворюваності на грип та ГРЗ у Львівській області, на 5-му тижні відмічається активізація епідпроцесу, особливо серед дітей шкільного віку 7-14 років. Зокрема, у контрольному з захворюваності на грип та ГРЗ м. Львові захворіло 4250 осіб – інт. Пок. 58,4 проти 4028 на 4-му тижні 2012 року – приріст на 5,5%. Перевищений епідпоріг у віковій групі 7-14 років: захворіло 576 осіб з інт. Пок. 116,3 при епідпорозі 103. Впродовж 5-го тижня 2012 року (з 27.01.12 по 02.02.12) в області захворіло на грип та ГРЗ 9 318 осіб (інтенсивний показник 36,5 на 10 тисяч населення при епідемічному порозі – 147,9). Питома вага дітей до 14 років серед захворілих – 46,9%. З початку епідсезону захворіло 154 148 осіб, в т.ч. дітей до 17 років – 87 011. Летальних випадків від грипу та ГРЗ не зареєстровано. Вірусологічною лабораторією обласної СЕС вірусів грипу серед захворілих в епідсезоні 2011-2012 року не виявлено. Циркулюють аденовіруси, РС-вірус, віруси парагрипу. Станом на 09.02.12 у Львівській області щеплено проти грипу 12 402 осіб, в т.ч. 1 455 дітей до 17 років вакцинами „Інфлувак”, „Інфлексал”, „Ваксігрип”, «Флюарікс».

В країнах Європейського регіону ВООЗ активність щодо епідемічного процесу захворюваність на грип є низькою. За результатами лабораторних досліджень 29% від усіх ГРЗ припадає на грип. З числа виділених вірусів грипу переважає вірус грипу А Н3N2 та грип А Н1N1. У поодиноких випадках виділяється вірус грипу В. Зростання числа звернень за медичною допомогою з приводу ГРЗ зареєстровано в Іспанії, Італії, Мальті, Болгарії.

В Україні показники захворюваності на грип та ГРЗ не перевищують епідпороги на жодній з адмінтериторій. Найвища захворюваність у Київський, найнижча у Харківській областях. При вірусологічному моніторингу на 5-му тижні вірус грипу А виявлено у 4% захворілих на ГРЗ, РС-віруси у 18%, аденовіруси у 29%, віруси парагрипу у 48%. При дослідженні парних сироваток у 15% захворілих виявлені антитіла до вірусу грипу А.

За 7-ий. тиждень 2012р. в порівнянні з 6-им тижнем захворюваність знизилась серед всіх вікових груп населення м. Трускавця. Всього в 1,26 р., 7 – 14 р. – 1,7р., до 14 р. – в 1,8р.

На сьогоднішній день проведення щеплень проти грипу є єдиним дієвим методом запобігання епідемії. У 2012 р. в Україні циркулюють ті самі 3 типи вірусів грипу, що й минулого року. Це грип А (H3N2), каліфорнійський ендемічний грип А (H1N1), а також грип В. На жаль, слід зазначити, що ефект від вакцинації не є довготривалим, і якщо останнє щеплення було проведене минулого року, то напрацьований раніше імунний захист уже встиг вичерпатися. Аналогічна ситуація відмічається й у разі, якщо пацієнт перехворів одним із цих штамів грипу минулого року. Саме це обумовлює необхідність проведення щорічних щеплень проти вірусу грипу.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України станом на 07.09.2011р. дозволені до застосування у епідемічному сезоні 2011/2012 наступні вакцини для профілактики грипу: FLUARIXTM/ФЛЮАРІКСТМ (Німеччина), ІНФЛУВАК/INFLUVAK – (Нідерланди), ГРИППОВАК (Росія), ВАКСІГРИП/VAXIGRIP (Франція), ГРИППОЛ ПЛЮС (Росія).

Придбати вакцину можна в аптеках м. Трускавця. При придбанні вакцини Вам зобов’язані на вашу вимогу представити сертифікат про державну реєстрацію та висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату показникам якості. В ході досліджень фахівцями Українського центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій було встановлено, що вірус грипу А (H1N1) є стійким до дії противірусних препаратів, таких як адамантани (ремантадин та амантадин).

Таким чином, єдиним дієвим засобом запобігання підвищенню захворюваності на грип є вакцинопрофілактика. Однак, щоб знизити рівень захворюваності на грип, вакцинація повинна бути більш масовою, ніж у попередні роки. І навіть у разі захворювання після вакцинації перебіг хвороби буде мати легшу форму й без ускладнень. Отож, шановні мешканці та гості міста Трускавця, задумайтесь, чи хочете ви зустріти весняні дні, лікуючись від грипу та його ускладнень.

Соломія Круц,
лікар-епідеміолог Трускавецької МСЕС

Оголошення

ТзОВ «Санаторій «Карпати» запрошує Вас відвідати спортивно-оздоровчий комплекс санаторію, до складу якого входять: два басейни (великий - 17м х 8м, глибина - 2,4 м; малий дитячий - 7м х 3м, глибина - 2,4 м із гідромасажем); настільний теніс; великий теніс; більярд; тренажерний зал; спортивний зал (36м х 18м).

Графік роботи: з вівторка до суботи - від 9 год. до 21 год.; неділя - від 8.30 до 21.00. Вихідний день - понеділок. Ціни на послуги:

Сауна і басейн, у т.ч. гідромасаж (безкоштовно рушник): 1 год. - 40 грн.; простирадло за потребою - 1 шт. - 9 грн.
Настільний теніс: 1 год. - 25 грн.
Теніс: 1 год. - 70 грн.
Більярд - 1 год. - 40 грн.
Тренажерний зал: ЗО хв. - 20 грн.
Оренда спортивного залу: 1 год. - 120 грн.

Діти до 4 років користуються послугами сауни та басейну безкоштовно, діти до 14 років отримують знижки -50%. Крім того, при регулярному відвідуванні басейну та сауни економніше буде придбати абонемент. Абонемент дорослий (на 12 відвідувань басейну та сауни) - 360 грн. Абонемент дитячий (на 12 відвідувань басейну та сауни) - 180 грн. Наша адреса: м. Трускавець, вул. Карпатська, 2, тел. (03247) 6-24-41.

SPA-центр «П'ятий океан» запрошує відвідати оздоровчо-омолоджуючі процедури, а також комплекс бань: фінська сауна, інфрачервона, шестимісна джакузі та тренажери - всього за 40 грн./год., наступна - 25 грн., а також російська баня на дровах із віником + шестимісна джакузі та тренажери - всього за 55 грн. перша година, наступна - 40 грн.

Також пропонуємо широкий спектр послуг для молодості та краси тіла (підводний масаж - 70 грн., масаж загальний, спини, медовий - від 40 до 160 грн.), а також антицелюлітні програми - вакуумний масаж та різні обгортання в SPA-капсулі (водоростеве, грязьове, антицелюлітне, шоколадне та ін.), таїландський масаж камінням - «стоунотерапія», різні види косметології обличчя, манікюр, педикюр, вертикальний солярій (48 ламп по 200 Вт усього за 5 грн./хв.); перукарські послуги, а також розважальні програми та більярд.

Професійний та ввічливий персонал чекає на Вас з 10.00 до 21.00 без вихідних.

Наша адреса: м. Трускавець, вул. Данила Галицького, 2. Телефон адміністратора (03247) 6-55-53.

© 2008-2012 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.