Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№20 (399) 15 лютого 2012 р.

Новини Трускавця та регіону

Любов та добро

Вчора, 14 лютого, в Україні відзначали День святого Валентина. Його називають католицьким святим, та в Римо-Католицькій Церкві в цей день – обов’язків спомин святих слов’янських просвітителів, братів Кирила та Мефодія. «Але в цей день наша Церква згадує і святого Валентина, відомого не тільки як патрона закоханих, а й святого, до якого звертаються за зціленням від епілепсії», - пояснює вікарій латинської парафії Успення Богородиці у Трускавці о. Вєслав Маєвський CSSR.

До Дня Валентина в місті пройшло ряд заходів, про які читайте в інших матеріалах вісника. Та не можемо оминути увагою акцію, котра проходила ввечері14 лютого на площі Незалежності нашого міста. В небо запускали повітряні ліхтарі (біля 80 чоловік особисто взяли участь у запуску ліхтарів, інформує наше джерело) і це було не просто дуже романтично в час потепління та очікування весни, але й досить жертовно. З ініціативи відділу у справах сім’ї та молоді Трускавецької міської ради (завідувач Віра Ільницька) та Трускавецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Світлана Ковальчин) було організовано збір коштів для однієї трускавецької сім’ї, дуже потребуючої (всі відомі нам деталі тут опускаємо). І приємно, що в цей день любов та добро ішли в парі.

В Бориславі назріває грандіозний скандал

Борислав став єдиним містом в Україні, яке залишилося без відділу культури. В рамках реформ, які проводить міська влада Борислава, в місті створено так зване «гуманітарне управління». Робиться це з метою як ефективності управління та координації роботи ряду відділів, так і заради економії коштів.

Сьогодні о 14.00 з цього приводу скликає прес-конференцію колишній вже керівник відділу культури БМР Андрій Спас. «Трускавецький вісник» має намір зробити великий матеріал на цю тему, взявши коментарі як в Андрія Спаса, так і в Сергія Оленича, гуманітарного заступника бориславського міського голови.

А в четвер, 16 лютого, в Дрогобичі пройде друге засідання круглого столу, започаткованого часописом «Тустань» та товариством «Юрій Дрогобич». Носитиме воно назву «Криза на Дрогобиччині».

Руслан Козир викликав міліцію, щоб з міської ради вивести геть старшу жіночку-трускавчанку

Вчора, 14 лютого, проходив прийом міського голови Трускавця Руслана Козира. Традиційно люди зверталися із наболілими питаннями житла, проханням допомогти. Одна з відвідувачок просила виїхати на місце, щоб подивитися, в яких умовах вона проживає. Щоб вивести надокучливу літню жіночку із зали, міський голова Трускавця Руслан Козир викликав мобільним телефоном міліцію, навіть не засоромившись свого вчинку. Після прибуття на місце міліціонера жіночка, яка має біду (бо інакше б не йшла на прийом) зі сльозами на очах покинула стіни мерії. Навряд чи вона збереже довіру до місцевої влади після такого інциденту. Чи складався протокол про порушення порядку на цю мешканку Трускавця, нам невідомо.

Пам’яті Патріарха Йосифа

Завтра, у четвер, 16 лютого, о 15.00 у Центрі душпастирства молоді СДЄ УГКЦ (м. Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 29/1) розпочнеться вечір, приурочений 120-й річниці від дня народження Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого. Натомість у Трускавці по міському проводовому радіо відбудеться трансляція матеріалу про життя та діяльність цього пастиря катакомбної церкви в нелегкий радянський атеїстичний період.

Пам’яті Ігоря Чави

Минає рік від смерті трускавчанина Ігоря Чави, самобутнього композитора, музиканта, виконавця. Друзі пам’ятають його, тому й організовують вечір пам’яті Ігоря Чави під назвою «Недописана нота, недоспівана пісня», котрий пройде цієї п’ятниці, 17 лютого, о 16.00 в Народному домі Трускавця.

Дрогобич готується до відзначення 198-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка

З нагоди відзначення 198-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка у Дрогобичі відбудеться низка заходів. Про це інформує відділ забезпечення діяльності виконкому ДМР. Секретар міської ради Тарас Метик, з метою забезпечення гідного вшанування пам’яті Великого Кобзаря та увічнення його творчої спадщини 9 лютого провів засідання оргкомітету з питань відзначення в місті Шевченківських днів. Члени оргкомітету детально обговорили програму Урочистої академії, що відбудеться 9 березня у музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича. Заслухано ряд пропозицій щодо організації концертної програми, участі у ній мистецьких колективів міста. «До дня народження Тараса Шевченка залишився місяць. Цього часу достатньо, щоб підготувати урочистості і на належному рівні вшанувати Великого сина українського народу», - зазначив секретар міської ради Тарас Метик, підсумовуючи результати засідання оргкомітету.

Власна інформація

«Каменярі» вітають з Днем кохання!

На дворі ще не березень, а тижневик «Каменярі» обдарував представниць прекрасної половини людства квітами, увагою та теплими словами. Творча та молода команда часопису 14 лютого, у день всіх закоханих, із оберемками троянд у руках та щирими посмішками на обличчі вирушили у «рейд кохання» Дрогобичем, Бориславом, Стебником та Трускавцем. Ніжних, милих, а інколи і заклопотаних щоденними жіночими справами та турботами материнства, представниць прекрасної половини людства журналісти «Каменярів» вітали від імені головного редактора тижневика Ігоря Куруса із найтрепетнішим святом зими – Днем святого Валентина. Дівчатам та жінкам, яких творча група «Каменярів» зустрічала на вулицях міст, дарували яскраві троянди та бажали щирого, вірного, а головне взаємного кохання на все життя. Представниці слабкої статі із приємним здивуванням приймали дарунки та дякували «Каменярам» за таку приємну, а головне щиру та невимушену атмосферу свята.

Наталя Зелена

Гроші ділити зовсім нелегко

Особливо коли їх небагато. А потреб більше, ніж коштів. Тому законодавчий орган місцевого самоврядування – Трускавецька міська рада – вирішує, куди спрямувати ці кошти, як розвивати місто, що потрібно робити в першу чергу, а що може почекати.

Тому два дні перед сесією, котра продовжить роботу у четвер, 16 лютого, відбулося спільне засідання комісій ТМР. Фактично його можна було назвати розширеним засіданням бюджетної комісії, на яку прийшли депутати з комісій житлово-комунальної, земельної, охорони здоров’я, освіти тощо.

Спочатку перед присутніми виступила завідувач планово-економічного відділу ТМР Марія Заверюха, котра розповіла про хід виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Трускавця в 2011 року та що планується робити в році 2012. Не зупиняючись на минулому, звернемо увагу на пріоритети 2012 – енергоефективність, влаштування автономних блочних котелень для бюджетних закладів, промоція Трускавця, особливо в рамках Євро-2012. Велику надію Трускавець має на співфінансування зі сторони обласних та державних програм, а для цього потрібно співфінансування місцевої влади, а отже закласти кошти в міський бюджет, у бюджет розвитку. Та він і так куций, бо ще ж треба борги 2011 року погасити, а це 495,3 тисячі гривень. А те, що залишиться, потрібно поділити між освітою, культурою, медициною, комунальною господаркою, та й про ОСББ не можна забувати, адже вони потребують підтримки влади.

На 660 тисяч гривень планують поповнити у Трускавці статутні фонди комунальних підприємств: 400 тисяч для КП «Парк курортний» (треба купити техніку – екскаватор Борекс за 376,2 тисяч), 85 тисяч для КП «Трускавецьжитло» (35 тисяч на заміну поштових скриньок, 40 тисяч на металеві двері, які купуватимуть вгадайте на якій фірмі і 10 тисяч на встановлення пандусів, зокрема і в адмінкорпусі підприємства), 75 тисяч для КП «Трускавецьтепло» (50 тисяч на модернізацію котелень і тепломереж та 25 тисяч на папери – нову схему теплопостачання міста, оптимізовану).

В обговоренні взяли активну участь депутати Ігор Пілько, Ігор Гарванко, Богдан Процишин, Юрій Беднарчук, Богдан Габшій, Сергій Мицик, Михайло Малащак, Ігор Стасик, Євген Юник, Анатолій Стародуб, Руслан Крамар, Петро Шумин та інші. З роз’ясненнями перед депутатами виступили начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький та начальник відділу землекористування Анатолій Лютов. Депутати звернули увагу ось на що: 1) потрібно виділяти гроші не на всі ОСББ, а на реально діючі, щоб уникнути подвійного фінансування одних об’єктів на шкоду іншим, 2) відносно виділення коштів на потреби житлових будинків, то врахувати пропозиції житлово-експлуатуючих організацій як таких, які найкраще володіють ситуацією, хоча частину коштів зарезервувати для ургентних (аварійних) випадків. Ці два пункти стосуються 800 тисяч гривень, які планують виділити для потреб житлового фонду, тож у процесі поділу цих коштів стане зрозумілим, чому ми назвали нашу статтю саме так, а не інакше, адже є діряві дахи, є несправна електрика, є значні проблеми з мережами водопостачання та водовідведення. До речі, депутата Пілька дивувало, чому питання водопостачання не названо пріоритетним. «Що, проблема водопостачання вже вирішена?», - запитував риторично Ігор Федорович. Депутат підняв також питання реформування ЖКГ у Трускавці, ось пряма мова: «Ми почали комунальну реформу. Питання булькає, але чітко ніде не звучить, ми ж продовжуємо кидати кошти на поповнення статутних фондів. Чи ми породили два трупи, яких чекає доля трупа попереднього?», - завершив свою коротку, та від того не менш блискучу промову, депутат Пілько, натякаючи на зруйноване «Наше місто» та новостворені «Трускавецьжитло» та «Трускавецьтепло» (це пояснення для тих, хто не в’їхав у тему).

Отже, нову програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Трускавця мали б затвердити на сесії 16 лютого. В цей день депутати можуть погодитися і на те, щоб міський голова Трускавця Руслан Ярославович Козир, його заступники Валентина Анатоліївна Бодак, Петро Васильович Нестерівський, Юрій Михайлович Яворський та деякі інші посадовці отримували крім заробітної платні ще щомісячну премію у розмірі 100% від зарплати (це не враховуючи різноманітних надбавок та відряджень), а також ще й матеріальну допомогу у розмірах, які вони самі собі визначатимуть з громадських грошей. Бо дуже вже бідно живеться нашим урядовцям у місті. Може їм би підшукати собі якусь іншу, більш прибуткову роботу?

Отже, хай протікають дахи, хай будуть несправними мережі, хай комунальникам, освіті, медицині не вистачає коштів. Головне – щоб перші особи міста не залишилися без премії. Бо якось не пасує…

Володимир Ключак

Свято музики, краси та кохання

У всі часи люди намагаються дати визначення почуттю, яке здатне перетворювати сіре буденне життя на яскраву сторінку книжкового роману. Так повелося у світі, що кожна людина обов'язково повинна знайти свою другу половинку. У когось цей день вже був, а хтось ще в очікуванні. А на календарі 14 лютого, і це означає, що в цей час той, чиє серце хоч раз сповнювалося жаром кохання, і той, хто ще у пошуку – вшановує святого Валентина. Хтось вірить у нього по-справжньому, хтось – ні. Так чи інакше, хочемо ми цього чи ні, але це свято існує вже багато сторіч. До Дня святого Валентина ставляться по-різному. Хтось любить це свято і обов’язково відзначає його, комусь таке свято не зовсім зрозуміле. Любов — прекрасне почуття! І якщо є в році день, коли про кохання можна говорити відкрито і привселюдно, то хіба це не чудово? В останні роки це свято загальним і улюбленим і відзначається майже скрізь.

свято музики, краси та кохання свято музики, краси та кохання
свято музики, краси та кохання свято музики, краси та кохання

Долучилися до святкування і трускавецькі пластуни, які організували для молоді міста романтичне свято музики, краси та кохання. Традиційним було і місце проведення – танцювальний зал санаторію «Карпати», який люб’язно надав для святкування генеральний директор цієї оздоровниці Лев Грицак. До речі, цей зал недавно повністю реконструйований, встановлено також нову звуко- і світлотехнічну апаратуру, тож зараз він один з кращих, якщо не найкращий з подібних закладів міста. Гостями свята стали пластуни, члени інших молодіжних організацій, трускавецька молодь – всього близько 100 чол. У програмі, крім танцювальної частини, були ігри та конкурси, тож всі чудово відпочили і отримали масу позитивних емоцій.

Марта Кушнір,
прес-служба Пласту м. Трускавець,
фото Катерини Цигилик

На книжковій полиці

«Enciklopedija mrtvih» (ZEBRA, Warszawa)

Енциклопедія померлих Прізвище Данила Кіша, сербського письменника, котрий творив на еміграції, зокрема в Парижі, широко відоме у вузьких колах. Письменник був сином угорського єврея та чорногорки, жив у 1935 – 1989 роках. В його «Енциклопедії померлих» літературознавці вбачали сліди впливу і Борхеса, і Шульца. Не дивно, що письменник удостоївся премії імені Бруно Шульца (Нью-Йорк, лютий 1990). До речі, цю премію присуджували також таким знаним літературним постатям як Збіґнєв Герберт, Юрій Тріфонов, Вацлав Гавел.

Короткі оповідання про Симона-мага, про похорон повії, про книгу померлих, в якій записані всі подробиці нашого життя від моменту народження до смерті (все, що нас оточує, наші думки, слова, місця, в яких ми буваємо, люди, яких ми зустрічаємо тощо), про дзеркало, яке дає можливість бачити на відстані, алюзія на творення «Протоколів Сіонських мудреців» – все це занурює читача у дивний, таємничий, захоплюючий світ, в який радимо зазирнути і вам, якщо вдасться знайти твори Кіша в поблизькій книгарні чи бібліотеці.

Володимир Ключак

Корупції – бій!

У зв‘язку з великим резонансом, який викликало повідомлення про створення Міністерством юстиції Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, а також непоодинокими випадками хибного трактування як законодавчих норм, що регулюють дане питання, так і самої ідеї створення такого Реєстру, Міністерство юстиції надало роз’яснення стосовно Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Необхідність його запровадження викликана обов’язком України щодо остаточного виконання рекомендацій Групи країн проти корупції (GRECO).

Передбачається, що аналіз відомостей про осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та результатів розгляду таких справ у суді дозволить визначити посади публічної служби, пов’язані з найбільшими корупційними ризиками. Це дозволить вжити відповідних заходів задля зниження або виключення можливості виникнення корупційних проявів, дозволить покращити відбір кандидатів на публічну службу та стане справжнім інструментом запобігання корупційним правопорушенням. Водночас наявність Реєстру, в якому зберігаються відомості про осіб, що вчинили корупційні правопорушення, є виховним, стримуючим фактором, який дозволить підвищити доброчесність поведінки публічних службовців.

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, у триденний строк з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили, притягнення до цивільно-правової відповідальності, накладення дисциплінарного стягнення заносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі – Реєстр), що формується та ведеться Міністерством юстиції України.

З метою забезпечення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо ведення та формування Реєстру Міністерством юстиції України затверджено Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (наказ від 11 січня 2012 року № 39/5).

Відповідно до пункту 2.2 Положення підставою для внесення відомостей про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, є електронні копії рішень суду, які набрали законної сили – щодо осіб, притягнутих до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової відповідальності. Для осіб, притягнутих до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення такою підставою є завірена в установленому порядку паперова копія наказу про накладання або зняття дисциплінарного стягнення.

Враховуючи, що Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» введений в дію з 1 липня 2011 року, до Реєстру вносяться відомості щодо судових рішень про притягнення осіб до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, що були постановлені (ухвалені) після 1 липня 2011 року.

Питання дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення визначені Законом України «Про державну службу», який набирає чинності з 1 січня 2013 року. У зв’язку з цим, до Реєстру вноситимуться відомості про притягнення до дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення лише після набрання чинності цим Законом.

Відповідно до вимог Положення відомості про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, вносяться до Реєстру Міністерством юстиції через Департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя, а відомості про особу, яку притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційне правопорушення - Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі – територіальні органи Міністерства юстиції).

При цьому, відомості з Реєстру у формі витягу надаються безоплатно територіальними органами Міністерства юстиції.

При проведенні спеціальної перевірки орган державної влади чи орган місцевого самоврядування не пізніше наступного робочого дня після одержання згоди кандидата на проведення спеціальної перевірки надсилає до відповідного територіального органу Міністерства юстиції (за місцем майбутньої роботи кандидата) такі документи: 1) запит на проведення спеціальної перевірки відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття посади, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма, затверджена наказом Міністерства юстиції від 11 січня 2012 року № 39/5); 2) копія письмової згоди кандидата на проведення спеціальної перевірки; 3) копія автобіографії; 4) копія паспорта.

Витяг з Реєстру надається протягом семи робочих днів на бланках відповідного територіального органу Міністерства юстиції в одному примірнику, скріплений підписом керівника цього органу.

Роман Корчинський,
начальник Трускавецького міського управління юстиції

© 2008-2012 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.