Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№25 (404) 27 лютого 2012 р.

Новини Трускавця та регіону

Новини: день за днем

Як поінформував на понеділковій нараді в дрогобицькій ратуші секретар ДМР Тарас Метик, у Дрогобичі відзначили День рідної мови (20 лютого в школі № 15, 21 лютого в інших установах). 21 лютого в Дрогобичі засідала комісія у справах реабілітації, отримано нові посвідчення реабілітованих від Львівської обласної ради. У середу, 22 лютого, в приміщенні БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ відбувся круглий стіл на тему «Інтеграція неповносправних дітей у суспільство», участь в якому взяв і секретар ДМР Тарас Метик. 22 лютого відбулося засідання тендерного комітету, на якому розглядалося питання придбання двох сміттєвозів та каналопромивної машини, про це повідомив директор комбінату міського господарства ДМР Андрій Янів. В День захисника Вітчизни 23 лютого в Дрогобичі проходив Пленум Ради ветеранів.

Натомість на п’ятницю, 24 лютого, було заплановано проведення позачергової сесії ДМР. На ній мали розглянути питання політичної ситуації в Україні (є інформація, що навіть готувалося звернення до ВРУ з вимогою ініціювати імпічмент Президента). Та міський голова був у відрядженні у Швеції (брав участь в засіданні моніторингового комітету Ради Європи у суботу, 25 лютого), а депутати не змогли назбирати кворуму. Також у п’ятницю, 24 лютого, в Дрогобичі гостювала делегація із польського міста-побратима Легніци. Поляки, між іншим, виявили зацікавлення щодо співпраці із дрогобицьким товариством «Надія».

У суботу, 25 лютого, делегація з Дрогобича на чолі з першим заступником міського голови Олександром Коростельовим взяла участь у Міжнародній конференції «Європа – Карпати» під Перемишлем. Від України разом з Олександром Коростельовим участь в конференції взяли посол нашої держави в Польщі Маркіян Мальський та губернатор Станіславівщини Михайло Вишиванюк. Олександр Коростельов повідомив, що на конференції обговорювали і питання суттєвого зменшення фінансування транскордонних програм Євросоюзом в рамках нової бюджетної політики ЄС.

Сьогодні в дрогобицькій ратуші проходила нарада за участі водоканалу та фінуправління відносно оплати за стічні води. В середу, 29 лютого, в ратуші збереться оргкомітет щодо відзначення Шевченківських днів – урочистості пройдуть в театрі, запрошення можна отримати у відділі культури. Дрогобич також готується відзначити і 50-річчя хору «Бескид», про що повідомила радниця Олексія Радзієвського Віра Байса.

В п’ятницю, 2 березня в Дрогобичі розпочне свою роботу ХІ Форум молоді Дрогобиччини. А 6 березня (понеділок) в Дрогобичі відбудеться чергова сесія ДМР.

Лев Грицак – серед національних лідерів України

Міський голова Трускавця 2002-2010 років, генеральний директор санаторію «Карпати» Грицак Лев Ярославович став одним із переможців Всеукраїнської програми «Золотий Фонд нації», яка дає можливість представити світовій та вітчизняній спільноті відомих особистостей, досягнення яких сприяють економічному, духовному, культурному розвитку та процвітанню України, створенню її позитивного іміджу на міжнародній арені. Про це інформує Українська Конфедерація Журналістів.

В рамках програми «Золотий Фонд нації» підготовлено до друку видання «Національні лідери України», яке також познайомить читачів з лідерами різних сфер (державного управління, громадської діяльності, економіки, науки, освіти, медицини, духовності, культури і туризму). Презентація програми відбудеться в березні 2012 року в Конгрес-холі «Президент-готелю» (м. Київ, вул. Госпітальна, 12) за участю послів, представників інших держав в Україні, пройдуть також концерт народних артистів, кращих фольклорних колективів України, виставки митців; будуть організовані зйомки Укртелефільмом.

Згідно Національних рейтингів Лев Грицак є учасником програми «Національні лідери України». Вся вищеподана інформація надана нам членом Національної Спілки журналістів України Анною Ошитко. Цікаво лише, що кілька років тому Леву Ярославовичу з ініціативи окремих членів НСЖУ було причеплено ярлик «ворога журналістів», а тепер журналісти цю ж людину нагороджують. Або Лев Ярославович змінився, або щось в НСЖУ «не грає».

Мер власноручно розморожував труби водопостачання

Минулого тижня в Бориславі склалася складна ситуація із водопостачанням. 23 лютого на насосній станції Рибник сталася поломка з’єднання двигуна з насосом, який з січня місяця був єдиним справним насосом на Рибнику. Ще раніше, 16 січня, вийшли з ладу два насоси, які на цей час перебувають на капремонті у Львові. Ремонтним бригадам водоканалу 23 лютого не вдалося відремонтувати пошкодження єдиного насосу, що працював, подаючи воду мешканцям. На 24 лютого майже все місто перебувало у вкрай важкій ситуації, бо залишилось без водопостачання. Інтенсивно тривали роботи з відновлення водопостачання з локальних водозаборів. Влада Борислава звернулась за допомогою до бази центрального виробничого обслуговування (кер. Олександр Шмідт) і фахівці БЦБВО надали допомогу водоканалу. Також звернулись до НГВУ «Бориславнафтогаз» (кер. Ігор Михайлишин) для допомоги у проведенні робіт з розмороження систем водопостачання на локальних водозаборах Валька та Ріпне. Особовий склад та техніка міського підрозділу НС задіяні з 22.00 години 23 лютого для забезпечення технічною водою котелень міста. Було вирішено питання щодо підвозу води мешканцям. Допомагало у цьому місто Трускавець, надавши свої автоцистерни.

Станом на неділю вдалося частково відновити водопостачання з локального водозабору Валька, що дало можливість поповнити запаси котельні КП «Бориславтеплоенерго» по вул. Коваліва та подати воду на нижні поверхи житлових будинків вулиці Трускавецької. Тривали роботи з відновлення водопостачання з локального водозабору Ріпне. В них взяв участь особисто міський голова Борислава Володимир Фірман. Мер особисто розморожував труби, контролював всі роботи від початку до кінця. Як інформує наше джерело, якби не особиста участь міського голови Володимира Фірмана, то навряд чи водопостачання на Борислав вдалося б відновити так швидко. Частково подається вода для бориславців і з локальних водозаборів Раточин і Штатерлянди. Особовий склад та техніка міського підрозділу МНС Борислава надавали всю необхідну допомогу для забезпечення технічною водою котельні по вул. УПА та Данила Галицького. На даний час розглядається питання щодо купівлі додаткового обладнання для КП «Бориславводоканал».

У податковій – перепредставлення

У п’ятницю, 24 лютого, о 11.00 відбулося представлення керівника трускавецької податкової. Залишився керувати податковою у Трускавці Роман Михайлович Гладій, та перепредставлення відбулося в зв’язку з реорганізаційними процесами в структурах ДПІ. Участь у перепредставленні взяв мер Трускавця.

У Дрогобичі теж залишився попередній начальник податкової – Сачко Володимир Ігорович. Про це на понеділковій нараді в дрогобицькій ратуші сьогодні, 27 лютого, повідомив мер міста Олексій Радзієвський. Міський голова повідомив, що в податковій проходить «реорганізація, переорієнтація всієї діяльності податкової служби з метою допомоги платникам податків». Тобто, оновлена податкова виконуватиме не тільки контролюючі та фіскальні функції, але й надаватиме допомогу, консультуватиме платників податків.

Трускавецька влада виконала «чорнову» роботу Партії регіонів

24 лютого 2012 року на своєму черговому засіданні виконком Трускавецької міської ради без жодних заперечень змінив кількість виборчих дільниць у Трускавці, зменшивши її з 10 до 8. За укрупнення виборчих дільниць на всеукраїнському рівні виступає Партія регіонів. Проти цього виступають опозиційні сили, які вважають, що укрупнення дільниць сприятиме фальсифікаціям під час виборів до Верховної Ради України, котрі проходитимуть в жовтні 2012 року.

Те, що в Трускавці «заКОДована» влада на чолі з «Фронтом змін» прийняла таке рішення, може свідчити про виконання місцевими першими особами політичного замовлення Партії регіонів, яка домоглася свого руками «опозиції». Можливо також, що прийняття цього рішення було зроблено після звернення трускавецьких регіоналів Лева Грицака, в якому той нагадав міському голові, що мер міста виконує не лише власні, але і делеговані повноваження.

Дрогобич бере участь в загальнодержавних програмах

У Дрогобичі буде виконано ряд робіт із співфінансуванням з державного бюджету. Про це на понеділковій нараді в ратуші 27 лютого повідомив керівник комбінату міського господарства, заступник міського голови Андрій Янів. Серед проектів, які фінансуватиме держава і співфінансуватиме місто Дрогобич – реконструкція водозаборів в Гірному та Урожі, розробка містобудівної документації для мікрорайону вулиць Грушевського – Володимира Великого та інші проекти. Державні кошти будуть виділені і на ремонт вулиць Війтівська Гора, Горішня Брама, Козловського. В Дрогобичі сподіваються, що за допомогою програм транскордонного співробітництва вдасться відремонтувати вулиці Самбірську та Володимира Великого.

Андрій Янів також поінформував, що при температурі + 5 градусів за Цельсієм в Дрогобичі розпочнеться ямковий ремонт ряду вулиць – Сахарова, Коновальця, Маріїнська, Пилипа Орлика, Завіжна, Завалля, 22 січня, Бориславська, Театральна, Стрийська, Грушевського та інших. Натомість три вулиці Дрогобича за місцеві кошти будуть відремонтовані капітально – це вулиці Івана Франка, Лесі Українки, Спортивна.

Дозвіл на проведення розкопок в Дрогобичі надаватимуть тільки тим підприємствам, які мають документацію на землю та не мають заборгованості за оплату за землю.

Стебник має шанс

Місто Стебник має можливість отримати кошти від участі у програмі «Депресивні міста України». Про це говорилося на оперативній нараді в дрогобицькій ратуші 27 лютого. Наразі в цій програмі беруть участь три українські міста, в тому числі Новий Розділ на Львівщині. Дотепер в Дрогобичі дещо бракувало інформації з цього питання. Як зазначив Олександр Коростельов, перший заступник мер Дрогобича, «хто володіє інформацією, той може вирішувати питання, і зараз ми маємо встигнути заскочити в останній вагон в цьому плані».

А стебницький міський голова Василь Пецюх поінформував, що в четвер, 1 березня, відбудеться сесія Стебницької міської ради, на якій розглядатимуть питання затвердження Програми соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік, а атож питання земельні та приватизаційні. Одним із питань, яке розглянуть стебницькі обранці, буде питання звільнення ДГХП «Полімінерал» від сплати за землю. Мер повідомив, що питання приватизації «Полімінералу» наразі призупинилося, не проведено третьої експертної оцінки майнового комплексу підприємства – на це не вистачає 100 тисяч гривень. Розлогу публікацію про проблеми Стебника та загрози для Трускавця та регіону «ТВ» розмістить у березні.

Про «липових» пільговиків

Багато «пільговиків», які користуються пасажирським транспортом, мають підроблені посвідчення. Про це на понеділковій нараді в дрогобицькій ратуші 27 лютого поінформував перший заступник міського голови Олександр Коростельов. Буде створено комісію, яка в двотижневий термін проводитиме відповідну перевірку. Наразі визначено, що дрогобицькі перевізники возитимуть по 4 пільговики в період «пік», а саме від 7 до 10 та від 16 до 19. Безкоштовно їздить багато працюючих пенсіонерів, тож тепер їм доведеться оплачувати проїзд. Те, що проблема потребує детального вивчення, підтвердив і мер міста Олексій Радзієвський.

«Крымские вина» побачили і в Дрогобичі

У Дрогобичі є порушення чинного законодавства України про мову. Про це на понеділковій нараді в дрогобицькій ратуші 27 лютого повідомив депутат ДМР Михайло Ваврин. Серед прикладів Михайло Васильович назвав вивіски магазину «Крымские вина на розлив» на вулиці Пилипа Орлика та Володимира Великого. Цікаво, що тему вивісок цих магазинів кілька разів піднімали і депутати Трускавецької міської ради минулого скликання. В Трускавці кількість російськомовних вивісок та реклами явно більша, ніж у Дрогобичі, та влада не поспішає приділяти увагу цьому питанню.

Натомість мер Дрогобича Олексій Радзієвський люб’язно подякував Михайлу Ваврину за уважність та сказав: «В такому демократичному та національно свідомому місті як Дрогобич проблем з українською мовою немає. Ми всі любимо українську мову, розмовляємо та пишаємося нею. Якщо ж якийсь недобросовісний підприємець і розмістив вивіску іншою мовою, то я бачу такий механізм: потрібно систематизувати всі порушення на території наших міст Дрогобича та Стебника і написати мені доповідну записку. Я ж вам гарантую і зобов’язуюсь навести в цьому питанні порядок і це входить в мої конституційні обов’язки.

Власна інформація

Вимагаємо негайно звільнити завідувача відділу культури із займаної посади

Не так давно «Трускавецький вісник» опублікував матеріал «Культурний» скандал у Бориславі». Ми не могли й подумати, що пройде менше двох тижнів, як у Трускавці станеться подія, яка ганьбить наше місто. Та не так місто, як владу, а особливо відділ культури. І не весь відділ, як його завідуючу, котра повела себе досить непорядно, що і стало темою цієї статті.

В кількох наших матеріалах ми порушували тему свавільного керування нового завідувача відділу культури ТМР Татомир Т. Є. Видимість роботи, бурхлива імітація бурхливої діяльності, дивне лобіювання дрогобицької школи танцю, коли в Трускавці діють нічим не гірші школи типу «Volta» (та влада їх підтримувати чомусь не поспішає) стали причиною того, що загальноміські заходи перетворилися на казна що. Про результат роботи пані Татомир красномовно говорить прес-реліз, підготовлений на прес-конференцію міського голови Руслана Козира на 21 лютого 2012 року: «4. Кадрові зміни у культурі. Призначення керівника Народного дому. Взято курс на підсилення і розвиток власних творчих колективів. Готуємось до Євро і 185-річчя міста. Місту-курорту потрібні заходи високого рівня. Планується проведення регіонального фестивалю «На Великдень в Трускавець». На реконструкцію корпусів школи мистецтв у бюджеті розвитку закладено 22 тис. грн.». Ось які досягнення, бачте.

Отримавши свою посаду як презент, ця пані домоглася звільнення з посади керівника Народного дому Олени Андріївни Соляник (з дому Халак), яку добре знають і поважають у Трускавці. Не коментуємо, хто саме став новим керівником Нового дому – не знаємо цю людину. Очевидно, що на це місце могло бути кілька претендентів. Натомість є й незамінні керівники, які працювали і працюють при будь-якій владі, вкладають у свою роботу душу, а місто може гордитися їхніми досягненнями. До таких належить керівник народного цирку «Каскад» Микола Добровольський. Його не заміниш на якогось партійного активіста. Та Микола Харитонович став на шляху намірам відібрати у цирку приміщення, яке ремонтував і власними зусиллями, і з допомогою попередньої влади. Тоді ті, у кого в оці колода, стали шукати в нього скалку.

Негідним та підлим, гидким та низьким вчинком стала публікація в газеті «Джерела Трускавця» (№ 4 за 2012 рік) інтерв’ю з завідувачем відділу культури Татомир Т. Є. із розміщенням на 6 сторінці відсканованого зображення скарги на Миколу Добровольського його колишньої дружини. Не переповідаємо суть скарги, адже цей документ в жодному разі не мав права бути опублікований. Чого вартують хоча б фрази «часті травмування дітей на репетиціях», «інфікований хворий удав», «страшний сморід, жахливий антисанітарний стан» тощо.

Сподіваємося, Микола Добровольський сам виступить проти пані Татомир із судовим позовом на захист своєї честі та гідності в зв’язку з цим фактом. Ми ж звертаємо увагу на дещо інше. Будучи в статусі вже не журналіста, а державного службовця, керівника відділу культури (наголошуємо – культури!), пані Татомир порушила як чинне законодавство України, так і моральні засади державного службовця. Лист, адресований міському голові Руслану Козиру ще 08.07.2011, переданий до розгляду ним заступниці Бодак В. А., а далі тодішній завідуючій відділу культури Ковальчин С. Б., є документом внутрішнього обігу, зовсім не для преси. Навіть в кримінальній хроніці журналіст не має права називати прізвище підозрюваного, а що вже говорити про винесення назовні особистого, інтимного життя підлеглого керівником відділу культури (наголошуємо – культури!).

В даному випадку порушено ряд пунктів Закону України «Про захист персональних даних» (Стаття 8, пункт 2. Суб'єкт персональних даних має право: 7) на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи; 8) звертатися з питань захисту своїх прав щодо персональних даних до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, до повноважень яких належить здійснення захисту персональних даних; 9) застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних. Стаття 14, пункт 1. Поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу з баз персональних даних за згодою суб'єкта персональних даних. Пункт 2. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Стаття 21, пункт 1. Про передачу персональних даних третій особі володілець бази персональних даних протягом десяти робочих днів повідомляє суб'єкта персональних даних, якщо цього вимагають умови його згоди або інше не передбачено законом. Стаття 24, п.1. Держава гарантує захист персональних даних).

Та найгірше, що це не один закон, який порушила пані Татомир Т. Є. як посадова особа органу місцевого самоврядування, а саме як завідувач відділу культури Трускавецької міської ради, надавши журналісту газети конфіденційний документ. Прочитайте, будь-ласка, статтю 11 Закону України «Про інформацію». Ось пункт 2 цієї статті: «Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини…». Невже питання конфлікту між колишнім подружжям є питанням національної безпеки? Не будемо втомлювати посиланнями на інші закони та нормативні акти української держави, зазначимо лише, що, можливо, публікацію цієї скарги пані Татомир здійснила, не знаючи законів. Але незнання законів не звільняє від покарання за їх порушення. Та й державний службовець попередньо проходить перевірку знань з Конституції України та чинного законодавства України. Хоча, можливо, нова влада Трускавця «своїх» не перевіряла.

Повернемося до пасквілю – скарги на Добровольського М. Х. Опублікувавши цей пасквіль у засобі масової інформації, якою є газета «Джерела Трускавця», пані Татомир може на цьому не зупинитися. Хто гарантує, що безкарність чиновниці не породить нові її зловживання? Тому редакція «Трускавецького вісника» рекомендує звернути увагу на дії своєї підлеглої чинного міського голови Трускавця Руслана Козира, а також безпосереднього начальника пані Татомир Бодак В. А. Бо все те добре, що робить гуманітарний заступник мера (а вона працює, не сачкує, як один із трьох заступників мера), нівелюється такими діями завідувача відділу культури. Нашу думку, що на посаді завідувача відділу культури значно краще б виглядали дійсно порядні та культурні люди як Ігор Нич чи Олена Білас-Березова, влада може до уваги й не брати. Та навіть головний спеціаліст відділу Олег Дьорка, вихований, освічений та інтелігентний (а на нашу думку, і значно кращий журналіст), міг би керувати цим відділом значно краще. Хоча найкращим варіантом було б призначення на цю посаду теперішнього завідувача інформаційно-аналітичним відділом ТМР Валентини Гук, принаймні, тоді культурою б не лихоманило, а Валентина Іванівна є людиною дійсно культурною та відповідальною, без незрозумілих емоцій та непотрібних рухів. А замість Валентини Гук могла б очолити ІАЦ або Леся Боднар, або Ольга Куц. Втім, це вже внутрішня справа влади, які кадрові перетасовки здійснювати чи ні, проте закривати очі на таке неподобство не можна в жодному разі!

На інцидент просимо звернути увагу і голову профільної депутатської комісії Олександра Олександровича Ткаченка, а також всіх депутатів, хто не байдужий до майбутнього культури у Трускавці. Адже кожен знає, що риба гниє з голови. Сподіваємося, що на захист керівника цирку стануть депутати від різних політичних сил. Адже «Каскад» - це реноме Трускавця, Микола Харитонович своєю діяльністю, своєю жертовністю приніс для Трускавця користі більше в десятки, а може і в сотні разів, ніж новопоставлена завідувач відділу, котра хоче діяти з людьми культури своїми методами, випробуваними в іншому місці.

Для ґрунтовного вивчення цієї справи потрібно переслухати і аудіозапис програми, яка вийшла на проводовому міському радіо за участі Татомир Т. Є. Але потрібно взяти цей запис вже, негайно, поки його ще не «обробили», тобто не повирізали найбільш компрометуючі завідуючу відділу культури її власні висловлювання стосовно вищезгаданої скарги та керівника цирку «Каскад» Миколи Добровольського. Бо приклад, коли після виходу в ефір радіопередача зазнавала втручання та корекції (вирізання) вже був у історії трускавецького радіомовлення часів Р. Козира – це ситуація із повідомленням про призначення А. Кульчинського на час відсутності Й. Свіжинського.

До цієї справи (а нас обов’язково звинуватять в її роздмухуванні) не можна ставитися легковажно. Публікувати емоційну скаргу колишньої дружини на колишнього чоловіка сьогодні – це публікувати завтра інформацію про сімейне життя (правду та плітки) невигідних депутатів, невигідних бізнесменів, просто невигідних людей. Людино, витягни спочатку колоду зі свого ока, а за скалку в оці іншого не берися. Цікаво, як би пані Татомир відреагувала на подібні публікації, в яких би згадувалося про її життя в час перебування чоловіка за кордоном чи якби хтось щось публікував про її дітей? На щастя, в журналістському середовищі Трускавця та регіону пані Татомир зі своїм чоловіком – винятки. Чого вартували хоча б публікації, що Ключак продався, бо не має чим годувати своїх трьох дітей, або ж розміщення моєї фотографії на сайті «Джерел Трускавця» під черговим пасквілем, які публікуються під псевдонімами. Або що мені треба бити «морду». Поряд із несмаком – заздрість та намагання принизити. Коли нема чим вколоти, знаходять «вину», що я батько трьох дітей. Було б смішно, якби не було сумно за долю місцевої журналістики. Втім, пані Татомир минулого року визнала, що «…трускавецька журналістика завмерла, нікуди не рухається, а тому загниває зі середини і сама себе з’їдає». Яка самокритика!

Якщо не зупинити цей процес сьогодні, якщо не поставити завідуючу відділу культури на місце, то що може бути завтра? А якщо її шляхом підуть інші, бачачи безкарність та глузування із закону? Чи не перетвориться відділ культури у відділ безкультур’я? Чи не краще виправити помилку тепер, поки ще не пізно? Чи вже пізно? Ось такі непрості питання без відповідей.

Тому в зв’язку з публікацією у вищезазначеній газеті матеріалів, наданих посадовою особою Трускавецької міської ради всупереч чинному законодавству, звертаємося до небайдужих депутатів із проханням винести це питання на розгляд колегіального органу, внісши його в порядок денний наступної сесії ТМР, а до міського голови звертаємося із проханням видати розпорядження про проведення відповідного службового розслідування відносно публікації в газеті та передачі на радіо. А всім нам із цієї історії потрібно зробити висновки та зробити все, щоб подібні скандали не повторювалися.

І написана ця стаття не так в захист Миколи Добровольського і зовсім не як якась помста Тетяні Татомир, а як внесок у формування громадянського суспільства у Трускавці, недопущення свавілля чиновників різного рангу.

Володимир Ключак

Виконком на три дії

Чому «виконком на три дії»

У п’ятницю, 24 лютого, відбулося чергове засідання трускавецького міськвиконкому. Проходило воно в три етапи – спочатку в Народному домі розглянули перше питання, потім так звані «легкі» питання розглянули в залі засідань ТМР без участі мера (був на представленні у податковій), а після перерви взялися до питань більш складних.

Виконком на три дії
Виконком на три дії
Виконком на три дії

«Карпати» - серед кращих платників податків

Першим питанням порядку денного було «Про підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств міста Трускавця за 2011 рік». Доповідала завідувач планово-економічного відділу ТМР Марія Заверюха. Присутніми в залі були представники підприємств міста, а також депутати ТМР. П’ять підприємств міста наповнюють 23% бюджету Трускавця, відрахування на одного працюючого в цих підприємствах становить від 8,5 до 15,8 тисяч гривень на рік. Це санаторії «Карпати», «Кришталевий палац», «Шахтар», «Дніпро-Бескид», Міжнародна клініка відновного лікування професора Козявкіна. В Міжнародній клініці відновного лікуванні та санаторії «Карпати» заробітна плата є однією з найвищих по місту (в «Карпатах» вона становить 2354 гривні), одна з найменших зарплат – в ЗАТ «Трускавецькурорт» (1310 грн.). В минулому році надходження до бюджету (в тому числі місцевого) зменшилися від таких підприємств як ЗАТ «Трускавецькурорт», фірма «ТСБ», санаторій «Дніпро-Бескид», повідомила Марія Романівна на вимогу одного з членів виконкому. На 943 тисячі гривень зменшили надходження до бюджету Трускавця підприємці. Виходить, що ті, хто містом керує, якраз і ухиляються від своєї відповідальності за соціальну політику, а ті, хто наповнює бюджет найсумлінніше, ще й стає об’єктом критики тих, хто допався до влади. Повний текст доповіді Марії Заверюхи обіцяють розмістити на сайті міськради. Висновок – при певній позитивній динаміці має місце недовиконання планових показників.

Кількість населення зменшується, нас менше на дві виборчі дільниці

Як поінформувала Марія Заверюха, постійне населення Трускавця станом на 01.01.2012 року становить 21092 осіб, це на 106 осіб менше від аналогічного періоду минулого року (01.01.2011). У двадцятитисячному місті проживає 5772 пенсіонери, їхня кількість невпинно зростає. А кількість працездатних скорочується. Так, в 2011 році кількість працівників зменшилася на 169 осіб, кількість пенсіонерів зросла на 70 осіб. В жовтні 2012 року пройдуть вибори, тож потрібно було впорядкувати виборчі дільниці. Доповідав на виконкомі із цього питання заввідділом державного реєстру виборців Роман Білецький. У Трускавці завжди було 10 виборчих дільниць, та цього разу влада вирішила переплюнути сама себе і вирішила їхню кількість скоротити до восьми. Будуть ліквідовані виборчі дільниці в дитячих установах «Сонечко» на Бориславській і «Ялинка» на Стуса, мешканців «припишуть» до дільниць в СШ № 1, ПК Шевченка, СШ № 2, ДЮСК «Спортовець». Як казала Вєрка Сердючка, «ну не їдріт твою налєво!». Тепер у Трускавці будуть страшні тисняви на виборах, майже всі дільниці (за винятком двох середніх) – великі, члени виборчих комісій матимуть більше роботи за ті ж гроші. В інших містах думають, як би побільше урвати грошей від держави, щоби на виборах люди собі заробили, а тут маємо навпаки – будуть тлум, тиснява, більше нервів та недоспаних ночей, а грошей козирна команда економить виключно заради економії (бо ж ці гроші місто ніде не використає). Бачимо вкотре непотрібну «турботу» про «заможну» громаду – аби та громада часом не заробила більше, бо від того в чинуш серце болить. Мовчимо вже про те, що таке укрупнення – на руку виключно Партії регіонів. А ми якось досі не дуже вірили, що «Фронт змін» є проектом Партії регіонів.

Про «легкі рішення виконкому

На виконкомі деякі питання проходять дуже швидко, практично без обговорення. Одним із таких було питання подання клопотання до ЛОДА про присвоєння статусу матері-героїні трускавчанці Тицейко О. І., матері п’ятьох дітей від 19 до 34 років. Доповідала його завідувач відділу сім’ї, молоді та спорту ТМР Віра Ільницька. Подавати документи на це звання можна тільки для осіб, котрі виховали не менше п’яти дітей, котрим виповнилося хоча б вісім років. Рішення про зміну договору найму, про зарахування на квартирний облік та про поділ квартири готувала заввідділом обліку та приватизації житла Галина Грицьків. Завідувач відділу комунального майна Микола Габшій доповідав із двох рішень – про передачу газонокосарки вартістю 1494 гривні з балансу КП «Трускавецьспорт», яке припиняє свою діяльність, на баланс КП «Парк курортний», друге – про оформлення права власності на бойлерні, право власності оформиться на територіальну громаду Трускавця, а бойлерних є 4 (на Мазепи, 14А та 34А, на Коцюбинського, 12А, на Бориславській, 38А). Питання по регуляторному акту для комунального АТП, яке хоче таким шляхом встановити тариф на паркування, доповідала п. Дорошенко. Питання призову на строкову військову службу лунало від заввідділом з питань мобілізаційної та оборонної роботи, полковника Адама Ластовецького. А начальник Служби у справах дітей Леся Дребот озвучила два проекти рішення – «Про надання дозволу на дарування житла» та «Про призначення відповідальних за збереження житла і майна дітей». Всі вищезазначені проекти були прийняті виконкомом.

Контроль за собаками та торгівцями

Влада не заспокоїлася у своїй боротьбі з тими, хто намагається дати собі раду та якось виживати. Мова йде про стихійних торгівців. Саме проти них спрямовано прийняте виконкомом рішення, яке дає можливість складати адмінпротоколи чиновникам міськради, або ж і працівникам комунального підприємства «Парк курортний». «Порядок в місті потрібний, однозначно потрібний» - говорив член виконкому Яворський Ю. М., підтримуючи проект рішення, який озвучував начальник УЖКГіБ Юрій Терлецький. Та вистачило одного лише запитання іншого члена виконкому, Марченка В. М., щоб стало зрозумілим – виконком перевищує свої повноваження. Складати протоколи по стихійній (несанкціонованій) торгівлі має право тільки міліція. Тільки міліція! А не працівники КП «Парк курортний» чи УЖКГіБ. Очевидно, це просто влада вкотре лякає торгівців, змушуючи їх «ділитися» чи поступитися. Як інспекція з благоустрою може складати протоколи, якщо це не передбачено чинним законодавством? Цікаве питання задав і секретар ради Шумин П. Є.: «А хто буде складати протоколи на порушення самими працівниками КП «Парк курортний»?». Та рішення все ж прийняли, в ньому, між іншим, є згадка про котів та собак, котрих у мерії теж недолюблюють. Напевно за те, що від них нема прибутків і вони заважають будувати курорт майбутнього, курорт європейського рівня із найнижчими зарплатами в Україні.

Неув’язки чи серйозні протиріччя?

Є на вулиці Данилишиних, 9 насосна станція. Подібні є і в інших будинках, розташованих на високих точках – на Дрогобицькій, 12 чи 14, на Бориславській. Якось так сталося, що ці насосні «безгоспні», тобто ні в кого не числяться на балансі. Щоб впорядкувати ситуацію, КП «Трускавецьжитло» виступив із ініціативою передати їх на баланс ТзОВ «Трускавецький водоканал», адже насосні слугують для підкачки води на верхні поверхи. Коли дане питання проговорювалося в понеділок, 20 лютого, то водоканал нічого не мав проти. Та під час засідання виконкому один з його членів Віктор Марченко наполіг на тому, щоб питання поспішно не приймали, а відклали, щоб повернути на доопрацювання. Під час словесної перепалки на засіданні виконкому стало видно, що єдина під час виборів-2010 команда «Правої волі» вже не така єдина, принаймні Віктор Марченко як людина, котру вважають неофіційним представником ТзОВ «Альфа Плюс», визначив для себе пріоритети і «Права воля» не в їх числі. Та це суто здогадки. Заяви Віктора Миколайовича, що не може виконком передавати на баланс ТзОВ «Трускавецький водоканал» жодне майно, тим більше не обліковане, тим більше перебираючи на себе суто функції Трускавецької міської ради, були обґрунтовані та справедливі, тому це питання і відклали.

Архітектурі без мера ніяк

Питання, які доповідав начальник управління архітектури та містобудування ТМР Олександр Грищенко, були на виконкомі передостанніми. Їх почали розглядати, коли мер Козир Р. Я. повернувся із представлення нового-старого начальника трускавецької податкової. Оскільки сесія 9 лютого прийняла рішення про створення в місті служби містобудівного кадастру, то тепер виконком затвердив Положення про цю службу, де працюватиме 1 чоловік (на вакантну посаду оголосять конкурс). Також одним із питань цього блоку були першочергові завдання з реалізації Генплану, а також питання ефективної взаємодії міст Дрогобицької агломерації. Ось лише кілька моментів, вартих Вашої уваги: залізничну колію потрібно частково розібрати, бо «нема чого робити маневри в центрі Трускавця», «питання будівництва сміттєпереробного заводу зараз гостро не стоїть», «будівництво очисних споруд, спільних для Трускавця та Стебника, повинно здійснюватися на території Стебника». Олександр Грищенко також сказав, що потрібно нам підтримувати і питання Стебницького «Полімінералу», адже його вирішення є і в наших інтересах, в інтересах нашої безпеки. Інше питання, котре розглянули – про благоустрій прилеглих територій. Порочна практика, яку започаткували на вулиці Річки, має бути поширена на вулиці Воробкевича, Різняка-Макомацького, Шевченка та інші. Мешканці своїм коштом мусять робити замощення тротуарів, бо влада збідніла і на це грошей нема. А оскільки громада заможна, то хай і укладає тротуар – обов’язково має бути плитка «stare misto», а де її купувати, думаємо, здогадуєтеся. З 12-поверхового готель при в’їзді в Трускавець перетворився в 16-поверховий, та це не межа – він стане 18-поверховим. Змінився власник споруди, а виглядає на те, що кожен новий власник хоче бачити споруду вищою. Так що одним із питань на виконкомі розглянули і питання цієї вавилонської вежі по-трускавецьки. Біля готелю буде трирівнева автостоянка. Руслан Козир повідомив, що новий власник – група компаній «Сім днів», він з цими людьми зустрічався і навіть пропонував їм купити якийсь із санаторіїв ЗАТ «Трускавецькурорт». Цікаво, чи матиме мер від евентуальної операції якийсь відсоток як рекламний агент? Виконком також дав добро на оформлення прав власності на нерухоме майно, на приватні житлові будинки, на котельню санаторію «Батьківщина», на внутрішнє перепланування квартири. Останнім каменем спотикання стало питання присвоєння поштової адреси (Симоненка, 22) за будинком фірми «Терен», яка з легкої руки п. Яворського була названа «підприємством-мінімізатором». Присутній на засіданні виконкому керівник фірми Валентин Домбровський аргументовано довів, що пан Яворський помиляється, середня зарплата на фірмі – так ж, як і середня по Трускавці.

Тарифи трішечки зменшили

Останнім питанням порядку денного (бо інформацію про розпорядження мера члени виконкому навіть не слухали, затвердили одразу) було питання, яке доповідав керівник КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко. Оскільки підняття тарифів на виконкомі (позачерговому) 15 лютого викликало збурення громади, передреволюційну ситуацію в місті, то прийшлося дати задній хід. Зменшення тарифів стосується переважно ветхих та аварійних будинків, а також малоповерхівок. В деяких випадках тариф там доходив до абсурду – 15 гривень за 1 метр квадратний площі помешкання. Якщо у когось 50 метрів квадратних квартири (це дві кімнати), то тільки квартплату прийшлося б платити в сумі 750 гривень щомісяця! Обговорення було тривалим, та рішення прийняли. А в кулуарах після засідання окремі чиновники та депутати звинувачували у підвищенні тарифів 15.02.2012 року … Лева Грицака. Це ніби він винен, що не піднімав тарифи у попередні роки, тож тепер нова влада мусіла так різко та потужно підняти тарифи, щоб довести їх до рівня економічної доцільності. Та приклад часткового зменшення тарифів 24 лютого показує, що щось із тією економічною доцільністю а-ля Трускавець та й не так.

Володимир Ключак

Будинок на Стрийській, 27 може піти під землю

Неодноразові заяви дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського про ефективність реорганізації житлово-комунальної сфери не витримують жодної критики. Створене замість ЖЕКів комунальне підприємство “Житлово-експлуатаційне об’єднання” просто не здатне уповні виконувати покладені на нього функції. Прикладом служить будинок на вулиці Стрийській, 27. Зволікання і байдужість влади та комунальних служб призводять до руйнації будівлі. Все може скінчитися техногенною катастрофою.

Фактично влада в особі Олексія Радзієвського та Олександра Коростельова займається відписками, а керівництво КП “ЖЕО” злочинно обманює і владу, і Антимонопольний комітет України, стверджуючи, що, мовляв, зі згаданим будинком усе нормально і жодної загрози здоров’ю і життю його мешканців нема.

Так, КП “ЖЕО”, відповідаючи мешканцям будинку, стверджує, що надавалися наступні послуги з утримання будівлі: “освітлення місць загального користування; прибирання прибудинкової території; обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення; дератизація; обслуговування димовентиляційних каналів, поточний ремонт та підготовка житлового будинку до експлуатації в осінньо-зимовий період”.

В іншому документі КП “ЖЕО” стверджує: “... мешканці будинку вперто не оплачують послуги з утримання будинку та прибудинкової території. КП “ЖЕО” систематично здійснює його утримання та ремонт... виконано ремонт системи водовідведення з даху будинку, замінено частину водостічних труб, приймальні воронки тощо. Забезпечено огляд оголовків димовентиляційних каналів та їх прочистку, здійснюється прибирання території, обслуговування системи водопостачання та водовідведення і т.п.”.

Натомість мешканці будинку вкотре просять у керівництва КП “ЖЕО” надати їм інформацію “про розміри та схему чітких границь прибудинкової території, закріпленої за будинком, та законодавчі підстави її визначення”, а також перелік запланованих робіт, їх вартість, структуру тарифу. “Щодо Вашої інформації про нібито не оплату за надані послуги, - пишуть люди, - в черговий раз інформуємо вас, що ми неодноразово намагались на законних підставах оформити з вами договірні відносини, але ви ігноруєте наші законні вимоги. Незаконність ваших дій визначена рішенням Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України”.

Сьомого лютого цього року мешканці будинку на Стрийській, 27 склали акт обстеження аварійної ситуації, з якого випливає, що в результаті промерзання водопровідного та каналізаційного стояків було припинено водопостачання та прийом стоків. Лише через три доби працівниками КП “ЖЕО” було розморожено каналізаційний стояк і вирізано пошкоджену водяну трубу. В акті сказано: “Крім цього, в будинку через неякісне проведення ремонту системи підкачки води існує загроза виводу з ладу водопровідної мережі. З насосної підкачки в підвал інтенсивно поступає вода, в результаті обморожені стіни фундаменту і підтоплюється фундамент, електричний кабель знаходиться у воді, промерзає труба вводу води в будинок, віконні блоки в цьому місці розкриті”.

Що би мав зробити міський голова, що дбає про мешканців? Найперше навідатися до цього будинку і на власні очі оцінити критичну ситуацію, що склалася. Насамперед Олексій Радзієвський побачив би глибокі тріщини в підвалі, куди стікає вода, оцінив, який насправді ремонт водостічних труб здійснили комунальники. Мабуть, від жахіття побаченого він би звільнив із посади керівника КП “ЖЕО” Богдана Недбальського, який вводить в оману міську владу та Антимонопольний комітет, а також поставив би на сесії питання про звільнення першого заступника міського голови Олександра Коростельова, який реально не оцінює ситуації і займається відписками. Але головне, що треба прийняти невідкладні міри, аби будинок на Стрийській, 27 не пішов під землю.

Анатолій Власюк,
часопис «Тустань»

© 2008-2012 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.