Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№16 (395) 8 лютого 2012 р.

Новини Трускавця та регіону

Губернатор пообіцяв міському голові сприяння

Як інформує газета «Нафтовик Борислава», у Львівській ОДА відбулася зустріч міського голови Борислава Володимира Фірмана із головою Львівської облдержадміністрації Михайлом Костюком. Мер Борислава розповів про головні проблеми міста: загазованість, зруйновані повінню мости, дороги, шахта, очисні споруди і ще багато інших. Не обминув і питання підготовки до 625-річчя Борислава. Зустріч тривала майже годину. Голова ЛОДА зацікавився й підготовкою до ювілею, особливо ідеєю проведення в Бориславі Всесвітнього з'їзду нафтовиків. Михайло Костюк пообіцяв сприяння в ремонті доріг, адже, на його думку, місто нафтовиків у багатьох питаннях обділене.

Також у Львові Володимир Фірман зустрівся з директором Національного університету «Львівська політехніка» Юрієм Бобалом. Були проведені переговори про створення в місті нафтовиків базової школи цього престижного вищого навчального закладу. Тут готуватимуть здібних школярів до вступу на різні спеціальності «вишу». Поки що не вирішено, при якій школі чи при ліцеї буде втілено цей задум. До слова, в Бориславі багато спеціалістів нафтової промисловості, та й інших галузей, особливо старшого покоління, закінчило Львівський політехнічний інститут. Вони проявили себе як висококваліфіковані фахівці. Міська влада Борислава прагне залучати фахівців зі «Львівської політехніки» до вивчення стану мостів, системи енергозбереження, інших об'єктів міста, співпрацювати в різних напрямках.

Ганьба відділу культури?

Трускавець може залишитися без цирку. Славнозвісний «Каскад», котрий розпочав свою діяльність у Трускавці ще за радянських часів і завжди знаходив підтримку місцевої влади (або принаймні влада не перешкоджала йому розвиватися), планує переїжджати або до Борислава, або до Дрогобича. Причиною цього є те, що цирк може опинитися без власного приміщення. Мало того, що санстанція висуває до приміщення вимоги, які нелегко виконати, так ще на це приміщення претендує одна танцювальна студія з Дрогобича, котра за сприянням відділу культури ТМР (завідуюча – Т. Татомир) займається «поки що» то в Народному домі, то в приміщенні центральної міської бібліотеки. Про те, чи сплачується хоч щось ця танцювальна студія в бюджет міста, нам нічого невідомо.

Власними силами цирк «Каскад» зробив ремонт у приміщенні, яке знаходиться неподалік Будинку учнівської творчості, ремонт коштував кілька десятків тисяч гривень. Вихованці цирку є відомими не тільки в Україні, а й поза її межами, та й на багатьох загальноміських заходах виступи «каскадівців» є справжньою окрасою концертних програм. Та, схоже, у відділі культури замість допомогти «Каскаду» намагаються його просто вижити. Танцювальна студія з Дрогобича, назву якої наразі не подаємо, звинуватила адміністрацію цирку у псуванні її колонки та небажанні знайти порозуміння. Очевидно, дрогобичани знайшли порозуміння з керівником відділу культури, звісно ж, що тут обійшлося без хабарів і корупцією навіть не пахне, словом – суцільна турбота про культуру. Та от тільки чому не про трускавецьку культуру? Чи це вже відділ культури ТМР йде за інерцією, дивлячись на дії інших відділів та управлінь?

Сподіваємося, що проблема вирішиться і тоді очільниці відділу культури ТМР можна буде сказати «Слава!» за те, що цирк «Каскад» залишився трускавецьким, а не став дрогобицьким чи бориславським. В іншому випадку доведеться сказати інше слово, яке винесене в заголовок новини.

Працює «гаряча лінія» з питань запобігання та виявлення корупції та хабарництва – телефонуйте, трускавчани!

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, в облдержадміністрації працює «гаряча лінія» з питань запобігання та виявлення корупції (хабарництва). Якщо Ви стали жертвою хабарництва чи корупції, то можете звертатися за номерами телефонів: гаряча лінія Львівської ОДА (032) 299-92-22; гаряча лінія з питань запобігання та виявлення корупції (032) 299-94-03. Гаряча лінія працює щодня з 9.00 до 18.00, крім вихідних та святкових днів.

Без коментарів

На електронну адресу «ТВ» надійшов лист із ТМР, зі змістом якого пропонуємо ознайомитися нашим читачам. «Шановні адміністратори сайту "Трускавецький вісник". При використанні інформації з сайту Трускавецької міської ради обов'язковим є посилання на сайт "http://truskavets-city.gov.ua/", а не на Інформаційно-аналітичний відділ. Ваші дії суперечать щонайменше журналістській етиці. Давайте будемо взаємно ввічливими. Інформаційно-аналітичний відділ надає інформацію, коментарі тільки на замовлення ЗМІ. Офіційна сторінка Трускавецької міської ради http://truskavets-city.gov.ua тел.приймальні (03247) 5-14-49 факс приймальні 03247) 6-77-01 (Інформаційно-аналітичний відділ) телефон (03247) 5-42-87»

Закордонні медики робитимуть показові операції

Як інформує наш кореспондент з посиланням на джерело в Бориславській міській раді, у березні цього року до Борислава приїде делегація медиків з Італії. Італійці проведуть ряд показових операцій, щоб поділитися передовим європейським досвідом із бориславськими медиками. Також планується, що гості з Апеннін привезуть для центральної міської лікарні Борислава сучасний реанімобіль.

Нагадаємо, що раніше про обмін досвідом між медиками Трускавця та польських міст-партнерів робив відповідні анонси заступник мера Трускавця Юрій Яворський. Чи відбудеться такий обмін, а якщо так, то коли, інформації не маємо.

В Бориславі пройшов звітний концерт

Як інформує наше джерело, у неділю, 5 лютого в бориславському міському Палаці культури при переповненому залі пройшов звітний концерт творчих колективів ПК. Тривав він біля трьох годин. Бориславці мали можливість послухати спів народного хору «Лемківска студенка», народного жіночого ансамблю «Любисток», народного гурту «Бориславські батяри», а також окремих виконавців - Івана Шміла, Андрія Дуба та інших. Виступили і молоді виконавці. Уривок з вистави глядачам запропонував народний театр для дітей та юнацтва (художній керівник Петро Телюк). Уперше звітував на сцені духовий оркестр. Кращі колективи та учасники художньої самодіяльності, працівники бориславського ПК були нагороджені грамотами БМР.

А тиждень перед тим, в неділю, 29 січня, сесійна зала БМР видзвонювала колядками та вилунювала дитячим гамором. Для дітей із певними фізичними вадами, які потребують особливої уваги, міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (директор – Микола Волощак) спільно з місією християн-баптистів «Вістка миру» (Роман Бубняк) та їхньою молодіжною організацією «Соціальний проект «4 сфери» організували захоплююче свято з нагоди Різдвяних свят. Подивилися концерт біля сотні маленьких бориславців зі своїми батьками чи опікунами. Також було проведено конкурс малюнків. Всі діти отримали невеличкі подарунки. Після солодкого столу свято завершилося.

Буде перепис

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, міський голова Володимир Фірман підписав розпорядження «Про організацію підготовки та проведення Всеукраїнського перепису населення». Відповідно до розпорядження утворено територіальну комісію з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення. Комісію очолив Руслан Зелінський, перший заступник міського голови. Також затверджено положення про територіальну комісію. Основним координатором робіт визначено відділ статистики у м. Бориславі.

Власна інформація

За пляшку на грабіж

Випити за будь-яку ціну. З такою нагальною потребою чоловіка зіткнулись продавці в одному з магазинів Борислава. Спочатку горе-покупець слізно просив продавця дати йому пляшку горілки «на бороду». І коли продавець на такі умовляння не піддалася, чоловік вистрибнув на вітрину, схопив пляшку оковитої і тікати. Проте далеко втекти і насолодитися трофеєм не вдалося. Як повідомили працівники Бориславського міського відділення МВС, затримали чоловіка дуже швидко і недалеко від згаданого магазину.

Проти любителя товарів «на бороду» відкрито кримінальну справу за статтею «грабіж».

Наталка Кучер

Дрогобичани тепер добираються до Львова «врізаним» маршрутом

Наприкінці січня цього року відбулися зміни у пасажирських перевезеннях на маршруті Дрогобич – Львів. Відтепер кінцевою зупинкою у Львові є не залізничний вокзал, як це було завше, а автовокзал на вулиці Стрийській. Щоб доїхати тепер до центру Львова, дрогобичани змушені користуватися тамтешнім міським транспортом, який і без того викликає масу нарікань навіть у львів’ян.

Більше «пощастило» трускавчанам та відпочивальникам, котрі їдуть до обласного центру, оскільки вони й далі мають змогу добратися до транспортної розв’язки Львова – головного та приміського залізничних вокзалів.

Ось так львівські міські чиновники «дбають» про перевезення гостей напередодні Євро-2012. Рішення львівської міської влади про скорочення маршруту Дрогобич-Львів є, м’яко кажучи, незрозумілим. Найперше, є сумнів, що саме цей рейс «перевантажує» міські вулиці Львова. Та й чи інші автобуси, що здійснюють перевезення з залізничного вокзалу, є менше габаритними та екологічно чистішими? Причина тут може бути інша: не виключено, що перевізник, який обслуговує маршрут Дрогобич – Львів, не зміг домовитися з владними структурами Львова - іншими словами, не дав їм «відкату». У результаті - від незручностей страждають тисячі пасажирів.

www.tit.net.ua

Демографічна ситуація

Трускавець. У Трускавці у 2011 році народилося 204 немовлят, померло 205 осіб. У шлюб вступило 271 пара, розлучилося 23. Позаминулий, 2010 рік. був більш продуктивним для курортного міста. У цей рік народилося 234 дитини, померло 233 особи, одружилося 275 , розірвали шлюб 82 пари. За січень 2011 року народилося 20 малят, померло 28 трускавчан, у шлюб вступило 8 пар, а розлучилося одне подружжя. За січень 2010 року стан був такий: новонароджених – 17, померло - 25, взяло шлюб – 22, розлучилося 5 пар.

Стебник. Минулий 2011 рік для міста гірників був урожайним на малят. Тут народилося 193 діток, що на 42 більше, ніж у 2010 році. Померло 247 стебничан, що на 33 особи більше, ніж у 2010 році. Як бачимо, приріст становить 9 осіб. Одружилося в 2011 році 93 пари, тоді як у 2010 – 74. Скромнішим на народження малят для Стебника став січень 2012 року. Їх появилося на світ всього 14 – 8 хлопчиків і 6 дівчаток. У січні минулого року народилася 21 дитина.

Андрій Говіщак

На малій батьківщині

Минулої суботи в Народному домі Стебника відбулася зустріч головного редактора «Каменярів» Ігоря Куруса зі стебничанами, які не байдужі до економічного розвитку свого міста. На цій зустрічі, він намагався довести присутнім, що немає безвихідних ситуацій, що в умовах економічної кризи можна і потрібно навчитися заробляти кошти, а потім їх розумно та ефективно витрачати. Що для цього потрібно? Перш за все бажання всіх учасників господарського процесу, влади і навіть звичайних громадян, які мають перспективні економічні ідеї.

Щоб добре жити, треба добре працювати. Це - аксіома. А будь-яка робота, що приводить до успіху, починається з елементарного планування, визначення пріоритетів, концентрації духовних, фізичних і матеріальних зусиль та коштів. На прикладі формування доходів і витрат сім’ї пан Курус перейшов до формування бюджетів міста, району, області та держави. Оперуючи категоріями мікро- і макроекономіки, він доводив, що жити треба виходячи з того, чим ми володіємо, що маємо. А маємо, з’ясовується, не мало, навіть дуже багато. Проте через безліч причин об’єктивних і найчастіше суб’єктивних не використовуємо те, що маємо. Ішлося про стебницький «Полімінерал», бориславську нафту, трускавецькі та східницькі мінеральні води і багато іншого.

Вся Дрогобиччина є дотаційним регіоном, хоча й володіє неоціненними скарбами, які потрібно використати, залучити до економічного обороту. На жаль, місцева влада наших міст і Дрогобицького району інертно ставиться до викликів часу, не бачить куди йти.

Скільки розмов точилося і точиться навколо питання про будівництво сміттєпереробного заводу в Дрогобичі та в Бориславі, а віз і нині там. Крім рожевих прожектів і розмов про них, жодного результату нема. Це стосується також водопостачання, доріг і проблем працевлаштування. Навколо цих чотирьох важливих напрямків повинні об’єднати свої зусилля влада наших міст і району. Самотужки вирішити їх нікому не вдасться. Необхідна кооперація і концентрація дій і коштів, тоді буде результат, нові робочі місця, а, значить, - доходи в кишенях людей і місцевій казні.

Інвестиції до нашого регіону самі не прийдуть, їм треба «зробити ноги», тобто створити певний імідж привабливості регіону, що й намагається зробити і вже чимало зробив для цього Ігор Курус, проводячи подібні зустрічі, круглі столи, займаючись благочинною діяльністю. Проте благодійництвом всім не допоможеш. Необхідна конкретна перспективна програма дій у нашому регіоні, реальні бізнес-плани. Для цього проводиться широке анкетування громадян, щоб визначити коло найсуттєвіших проблем і знаходити способи їх вирішення. Результати анкетування будуть опрацьовані у квітні-травні та доведені громадськості нашого краю. (Про конкретні проблеми Стебника - мова буде в окремій статті.)

Не обійшлося також і без обговорення питань про отримання Стебником статусу міста обласного підпорядкування. Ігор Курус нагадав, що ще півтора року тому намагався піднімати це питання і, порівнюючи з доходами міст, які змінили статус, доводив, що це принесе користь не тільки стебничанам , а й дрогобичанам і трускавчанам. "Усі ми живемо у зоні можливих технократичних катаклізмів. Тільки високий статус міста і можливість керівників спілкуватися з центральними органами влади дасть можливість виправити ситуацію. Зі свого боку, я як можу, переконую трускавецьких інвесторів, що лише стабілізація ситуації у Стебнику дозволить їм захистити їхні інвестиції. А таких людей чимало ", - заявив Ігор Курус.

Зустріч відбулася у дружній атмосфері, адже Ігор Курус народився і виріс у Стебнику. Стебничани запитували його й про те, чи не буде балотування до Верховної Ради України. Пан Ігор відповів, що наразі такого рішення не має, але й не відкидає такої можливості. "Щоб йти до Верховної Ради, треба знати для чого туди йти і що ти там можеш зробити, щоб виправити ситуацію. А просто так ставати депутатом, щоб потім тебе проклинали , не маю бажання. Я вже займав високі посади, мене знають в Україні і за кордоном, маю житло у Києві, маю бізнес, роботу, сім'ю. Тому, якщо прийматиму рішення балотуватися у депутати, то вирішальним будуть не задоволення своїх амбіцій, отримання житла в Києві чи високий статус. Для мене вирішальним буде можливість змінити ситуацію в регіоні і державі. Поки такої можливості я не бачу", - відповів на запитання пан Курус. Натомість стебничани переконували свого земляка, що Стебник має шанс обрати свого депутата, а тому пропонували подумати над виборами.

Мар’ян Вавринчук

Першочергові фінансові потреби Борислава названо

Першочергові потреби Борислава для фінансування об'єктів житлово-комунального господарства 2012 року складають орієнтовно 30 млн. грн. Ще 17 млн. грн. цього року необхідно витратити на капітальний ремонт міських доріг. Згідно переліку, що його підготував відділ житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, нинішнього року місто планує витратити 10 млн. грн. на капітальний ремонт вул. Дрогобицької. Наполовину менше - 5 млн. грн. - потрібно на капремонт вул. С. Бандери. Ремонт вулиць М. Грушевського, Д. Галицького, В. Івасюка та С. Петлюри коштуватиме дещо дешевше - по 300 тис. грн. кожна. По 200 тис. грн. доведеться витратити на ремонт дороги по вул. Весняній та Зеленій, а капітальний ремонт вул. В. Великого коштуватиме 198,174 тис.грн.

На будівництво пішохідного моста через р. Тисьменицю по вул. В. Сосюри в районі ПАТ «РЕМА» необхідно затратити 302,785 тис. грн., із яких 257, 365 тис. грн. - кошти обласного бюджету, а кошти у сумі 45,418 тис. грн. буде виділено із бюджету міста. За рахунок спів фінансування бюджетів, області та міста планується виконати роботи на будівництві центральної міської лікарні по вул. П. Куліша (400 тис. грн.) та школи по вул. С. Коваліва (80 тис. грн.), а також провести реконструкцію водопроводу по вул. Трускавецькій (398,430 тис. грн.). За рахунок власних коштів місто планує 2012 року виготовити проектно-кошторисну документацію реконструкції котелень лікарні та поліклініки по вул. П. Куліша і Вояків ОУН-УПА з облаштуванням блоку на тверде паливо (100 тис. грн.) та влаштування твердопаливної котельні адміністративного будинку міської ради по вул. Т. Шевченка, 42 (120 тис. грн.). За кошти міського бюджету будуть також виконані роботи з капітального ремонту існуючих поліетиленових водопроводів по вул. Луговій, Гірній, І. Мазепи - М. Гоголя, В. Великого, Високій (406 тис. грн.). За рахунок коштів Державного бюджету місто планує відновити міст через р. Лошень по вул. Гірній, Для цього потрібно затратити 5457,502 тис. грн.

Фінансування інших об'єктів комунальної галузі Борислава буде відбуватися за рахунок коштів Державного та дольової участі обласного і міського бюджетів. За рахунок співфінансування цього року планується провести корегування проектно-кошторисної документації реконструкції насосної станції «Рибник» (185 тис. грн.), а також відкоригувати проектно-кошторисну документацію та виконати комплекс робіт із реконструкції локального водозабору «Валька» (5000 тис. грн.).

За кошти бюджетів усіх рівнів нинішнього року у Бориславі планується провести реконструкцію мереж вуличного освітлення вул. В. Великого, Д. Галицького та Трускавецької (632,099 тис. грн.), реконструкцію водяних мереж по вул. С. Петлюри (II черга), Весняній, Транспортній (612,542 тис. грн.), повне відновлення моста через р. Тисьменицю по вул. Вояків ОУН-УПА (15319,438 тис. грн.), реконструкцію моста через р. Лошень по вул. Трускавецькій (1902,365 тис. грн.), капітальний ремонт покрівель житлових будинків (1000 тис. грн.) та капітальний ремонт ліфтів житлового фонду (500 тис. грн.). Загальна сума видатків міського бюджету для співфінансування об'єктів житлово-комунальної галузі цього року становить 3927,04 тис. грн. Видатки бюджету Львівської області по об'єктах житлово-комунального господарства Борислава складатимуть 3241,908 тис. грн., а державного - 29725,513 тис. грн.

Це не враховуючи першочергових потреб міста для відновлення берегоукріплення р. Тисьмениця по вул. Т. Шевченка до пл. І. Франка (II черга) та по вул. Д. Галицького, а також необхідності фінансування протипаводкових заходів у басейні р. Понерли в районі вул. Лугової, Зеленої та Симоненка.

Наразі першочергові фінансові потреби житлово-комунального господарства Борислава аналізуються у владних кабінетах Львова та Києва. Міський голова Володимир Фірман спільно із депутатами Львівської обласної ради від Борислава - Володимиром Голобутовським та Василем Кочержатом - намагаються відстояти кожен об'єкт та кожну цифру переліку. Наразі сказати щось конкретне складно. Йде напружена робота з формування фінансової програми року. І не дивно, що хочеться, аби він для Борислава та бориславців став успішним.

Петро Магур,
газета «Нафтовик Борислава»

Михайло Сікора: “Якщо би наше суспільство працювало, як бджолина сім'я, то сьогодні ми би вийшли на рівень Швеції, Японії, передових країн світу”

Михайло Сікора вже більше року керує Дрогобицькою районною радою. За цей час жодній газеті він не дав інтерв’ю. Чи то журналісти були незацікавлені, чи то пан Сікора такий скромний. З другої спроби нам таки вдалося розговорити Михайла Миколайовича. Отже, читайте ексклюзивне інтерв’ю Михайла Сікори газеті “Тустань”.

“Фермерський рух не може мати великого успіху не тільки на Дрогобиччині, а й в Україні”

Михайло Сікора - Пане Михайле, вже минуло більше року, як Ви стали головою Дрогобицької районної ради. Що Вам особисто вдалося зробити на цій посаді?

- Це таке загальне питання – що вдалося? Депутатський корпус був насичений багатьма партіями, представники яких прийшли в районну раду, це 18 політичних партій. І відповідно кожний із депутатів прийшов зі своєю програмою від партійної організації і від себе особисто. Кожний із депутатів має своє бачення розвитку сіл і району в цілому. Тому кожний із депутатів думав і хотів би втілити свої обіцянки, які він давав на виборах.

Складно було зорганізувати депутатів для роботи на сесіях районної ради. Кожний хотів розв’язати проблеми свого села й добитися фінансування ремонту шкіл, Народних домів, медичних закладів. А ще три сільські ради не встигли вчасно прийняти бюджет, і ми їх дофінансовували вже цього року.

- Мабуть, Ви погодитеся з тим, що з кожним роком Дрогобицький район занепадає. І, напевно, Ви, коли стали головою, якісь амбіції мали, все-таки хотіли щось зрушити з місця. Ось що вдалося зрушити за цей рік?

- Ми зробили крок уперед у питанні створення фермерських господарств. Маємо фермерське господарство в Почаєвичах, де розводять овець. Там відремонтовані приміщення, є маточне поголів’я, яке можна реалізовувати іншим. Завезене воно із Голландії. Я думаю, що для Дрогобицького району це перспективний напрямок, бо в гірській місцевості у нас не зайняті сільським господарством.

Маємо ще фермерське господарство в Рихтичах, де посаджено кущі смородини, агрусу, тобто людина займається ягідними культурами. Також у цьому селі ростуть саджанці яблунь. Будуть робочі місця, а наші поля не виглядатимуть пусткою. Фермери хочуть закласти у Ролеві 30 гектарів саду. Будуватимуть камери для зберігання яблук з подальшою їхньою реалізацією на ринку.

Маємо домовленість з однією компанією, яка поставить вітряки в Опаці для виробляння електроенергії.

- Тобто Ви хочете сказати, що фермерські господарства – це той ключ, який у значній мірі допоможе розв’язати проблеми Дрогобицького району?

- Дрогобицький район – це сільськогосподарський район, і колись він був зайнятий власне сільським господарством. І сьогодні відновлюється той рух, будемо казати, через фермерство, бо колгоспно-кооперативна власність десь лишилася на задвірках історії. Працюють сьогодні на повну потужність КСП “Перше Травня” і КСП “Літинське”, Ролів так на 50 відсотків, Шевченка, потім у Ясениці КСП, де керівником є депутат наш Костів Степан.

Фермерський рух не може мати великого успіху не тільки на Дрогобиччині, а й в Україні. Чому? Щоби фермер почав свою роботу, треба купити техніку. Паливно-мастильні матеріали дорогі. Кредитів довготермінових немає. Щоби сім’я могла займатися фермерством, вона повинна мати щось дати в заставу, аби взяти кредит.

Земля сьогодні є у людей, тобто попайована, люди мають державні акти, але земля не може закладатись як товар відповідно в банку. Тому сьогодні започаткувати простому селянинові якусь справу непросто.

- А що з промисловістю в районі?

- Якщо сьогодні говорити про підприємства, які є в Дрогобицькому районі, це ковбасні цехи в Раневичах, Грушеві, це Солонська цегельня і молокозавод у Дрогобичі. Але молокозавод не може заплатити “Першому травня” за здане молоко 180 тисяч гривень. Волощанці хочуть перейти в іншу область, аби здавати молоко і отримувати за це гроші.

Про що це говорить? Ціни на сільськогосподарську продукцію малі, наше керівництво в Україні дає можливість ввезення продукції з-за кордону, не підтримує своїх людей, які би хотіли виробляти сільськогосподарську продукцію. Але є відповідні державні програми щодо підтримки власного товаровиробника. Наприклад, якщо одноосібник тримає три і більше корів, то йому держава доплачує. Те саме, якщо хочеш займатися племінним господарством. Але сьогодні вже майже на 50 відсотків знищене наше сільське господарство, і людина-господар на селі не хоче тримати корів. Ті, які працюють на виробництві або поїхали за кордон, теж не в змозі тримати корів. Те саме стосується і свинарства.

“Може статися так, що українці будуть жити, а вже українська земля буде в чиїхось руках”

- Ось Ви сказали, що є 18 партій, які прийшли до районної ради. Чи вдається вам знайти з ними спільну мову? Чи йдете на компроміси? Чи все-таки були випадки, що не вдавалося знайти, як тепер модно говорити, консенсус?

- Всі питання, які розглядалися і розглядаються в сесійній залі, обговорюються на депутатських комісіях, кожна партія себе представляє у різних комісіях. Відповідно начальники відділів, управлінь доповідають дане питання, депутати розглядають і приходимо до компромісу, хоча не всі із депутатів задоволені тим чи іншим рішенням. Скажу, чому. Минулого року ми приймали бюджет, розрахований лише на першочергові видатки (заробітну плату і проплату енергоносіїв), а розвитку району майже не було, - тому про які досягнення в Дрогобицькому районі можна говорити? Мало підприємств, є підприємці, які сплачують єдиний податок, мало наповнюють бюджет району, тому немає перевиконання районного бюджету, для того, щоби можна було ті гроші інвестувати в господарку.

Але зі всіма партіями я, працюючи рік, знайшов не те що спільну мову, але спільне бачення проблеми. Я зумів доказати їм, що не за один рік можна зробити ті всі намічені плани, які має кожний депутат. Тому життя продовжується, і ті плани, які має рада, які має адміністрація, які має депутатський корпус, ми в кожному році частково будемо втілювати. Щодо депутатських фракцій, то з кожною фракцією є співпраця, і нема непорозумінь на нинішній день. Які були десь бачення депутатів на сесіях, то ми більшістю приймали всі рішення в районній раді.

- А як співпрацюєте з районною держадміністрацією, адже вона представляє іншу політичну силу?

- Яка би політична сила в Україні не прийшла до влади, вона має підтримувати український народ і творити для українців добробут, і краще життя має бути з кожним роком. Адже наша молода держава проходить стабілізаційний етап. Існувала комуністична система, де все було централізовано, працювали фабрики, заводи. Все старе розвалилося, а нове не створено. І сьогодні, будемо казати, уряд і обласна рада з адміністрацією, і районна рада з адміністрацією мають працювати для того, щоби українці відтворювали українську політику і відтворювали українського господаря, який би давав продукцію у власній державі, насичував би ринок українською продукцією і по можливості експортував би в інші країни.

А тут сьогодні теж є проблеми, бо багато країн не мають що їсти. Сьогодні би дати повну технологію нашим полям, то в нас будуть врожаї 50-80 центнерів з гектара. Молока нема, присадибні ділянки не обробляються, сьогодні паї не обробляються, є земельні запаси, які заростають чагарниками. А це все тому, що центральна влада має створити такі умови, щоби у нас кожний громадянин хотів зайнятися чи фермерством, чи підприємництвом, міг виробляти українську продукцію. А таких умов не створюють. При прийнятті Податкового кодексу багато підприємців знялося з реєстрації, бо зрозуміли, що не зможуть розвиватися. Я думаю, що повинен бути створений клімат насамперед для людей, які живуть в Україні. Коли в нас будуть діяти закони, такі цивілізовані, то до нас прийдуть інвестори з інших країн. Я надіюсь, що десь воно рано чи пізно відсіється зерно від полови. І десь ми будемо думати і створювати ті закони, які будуть давати можливість для розвитку фермерського руху і для підприємництва в цілому.

- Як Ви ставитеся до питання продажу землі?

- Я 16 років працював на землі і зрозумів, що розпродали в Україні вже все, що можна було продати. Зараз багато є людей, яких ми навіть і не знаємо, які закупили наші об’єкти. Ще не продали повітря, воду, землю і частково ліси.

Цього року хотіли продавати землю. Я думаю, що український народ не готовий до цього, і ще немає можливості українець придбати землю. Чому? Бо тому що сьогодні люди живуть на межі виживання. Сьогодні в селі нема того багача, який би мав свій вертоліт. Немає того, який би мав свою віллу. Немає того, який би мав відпочинкову базу. Немає того, який би їздив по декілька разів за кордон відпочивати, щоби покращити своє здоров’я. Людина сьогодні має пай. Один продасть, бо він пияк, другий продасть, бо йому хочеться дитину вилікувати, третій продасть, бо він думає, що вже завтра буде вмирати. Може статися так, що українці будуть жити, а вже українська земля буде в чиїхось руках. Я думаю, що це є дуже проблемне питання, і сьогодні український народ не готовий купувати землю. І тому я думаю, що це помилка влади, якщо вона і землю продасть, то це буде не на користь для України.

“Зробили так у нас, що земля не є привабливою для українця, хіба для чужинця”

- У будь-якого керівника рано чи пізно виникає спокуса якось на свою користь використати своє службове становище. Ви вже щось особисто для себе зробили на цій посаді? Може, якусь ділянку прикупили чи ще щось? Чи використали Ви свою владу для особистого збагачення? Маєте якісь преференції?

- Я не хочу, будемо казати, використовувати свою владу для чогось. У 1994 році мій батько став фермером. Він узяв 60 гектарів поля, і відповідно мій син сьогодні працює на цьому полі. Він оре, сіє і заробляє те, що заробляють усі. Великих досягнень і здобутків немає. Чому? Бо десь мінімум треба взяти в оренду 100 гектарів. Ціни і затрати високі.

Чому латифундисти йдуть у Дрогобицький район чи в інші райони? Тому що у них є фабрики, заводи, зайві кошти, які сьогодні вже не мають де вкладати, а вкладають, забираючи землю, підписуючи угоди на 15 років, а там в угодах прописано, що вони перші претенденти на купівлю землі. Хоча першим претендентом є держава. В нас багато приймається законів, виходить указів, але всі вони працюють на те, аби нині вже було краще, ніж учора. Та так воно в нас чомусь не виходить. Поки слова розходяться з ділами.

Мені преференцій особливих не треба. В мене є син, є дружина – доцент кафедри математики в Дрогобицькому університеті. Я керівник, який отримує заробітну плату. Маю три тисячі.

- Це без надбавок?

- Так. Це якщо дають 50 відсотків надбавки за інтенсивність.

- А зараз дають цю надбавку?

- Так, проголосували. У нас спеціаліст отримує 1073 гривні. Він має в дев’ятій годині прийти на роботу і в шостій піти. У нас в 2011 році було передбачено 4 сесії, а ми провели 13. То яке навантаження відповідно на раду і на апарат ради? Це ж треба підготувати матеріали, провести комісії, .

- Так Ви маєте надбавку чи ні?

- Маю.

- Тобто не 3 тисячі, а вже 4 з половиною тисячі.

- Так.

- А рядові працівники?

- Теж мають надбавку. Я своїм розпорядженням підписую, щоб їм дали премії.

- І скільки ця премія?

- До 50 відсотків до окладу. Хто як себе проявив. Якщо не справляється з роботою, то можна й не дати премії, наказавши грішми.

Щодо преференцій особисто мені. А що людині потрібно, коли мені вже немало віку, і сьогодні земля вже не є привабливою? Зробили так у нас, що земля не є привабливою для українця, хіба для чужинця. А чому? Бо обезцінили землю, бо обезцінили працю на землі. Тому сьогодні ведуть до того, щоби відбувся ринок землі.

- Робота роботою, але у вільний від роботи час чим Ви любите займатися? Може, якісь книжки читаєте, на полювання ходите.

- Вільного часу дуже мало, бо навіть у вихідні дні є зустрічі в громадах, відкриття пам’ятників, урочисті дати у нашому Дрогобицькому районі, і державні свята, часу нема навіть у вихідні. Я мушу знайти вільний час для себе, бо так життя складається: якщо в суботу на роботі, то в неділю вихідний – до церкви ходжу.

А так бджіл тримаю, бо люблю їх, тому що вони трудяться. Приносять велику користь від того, що ти коло них працюєш. Вони дають продукти бджільництва. Я за це їх поважаю, бо ніхто не трудиться так, як трудиться бджола. Бджола мені додає сил, енергії, як треба працювати. І якщо би наше суспільство працювало, як бджолина сім’я, то сьогодні ми би вийшли на рівень Швеції, Японії, передових країн світу.

Анатолій Власюк,
часопис «Тустань»

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із двадцять першого по тридцять перше січня у місті скоєно одинадцять крадіжок. Маємо також вісім випадків погроз фізичною розправою, одне шахрайство, два випадки нанесення громадянам тілесних ушкоджень, чотири дорожньо-транспортні пригоди, одне вчинення хуліганських дій, тринадцять випадків настання смерті, один злочин по лінії боротьби з незаконним обігом наркотиків, чотири випадки пошкодження майна, один факт незаконного збуту підакцизних товарів та один випадок вилучення зброї.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки, встановлено осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження. Працівники міського відділу міліції розкрили справу по лінії боротьби із незаконним обігом наркотиків, фактами шахрайства та хуліганства. За чотирма фактами пошкодження майна, двома випадками настання смерті та одним фактом незаконного зберігання зброї проводяться дослідчі перевірки.

Невдалою виявилася крадіжка каналізаційного люка у Східниці. Виявивши факт крадіжки, директор КП «Господарник» звернувся до правоохоронців, які у ході проведення оперативно-розшукових заходів встановили особу крадія. Ним виявився сорока-восьмирічний мешканець Східниці гр. Ю., який під тиском незаперечних доказів зізнався у вчиненні крадіжки та був відпущений за місцем проживання. Тепер чоловік має серйозні клопоти, адже вартість викраденого люка складає 1135 грн., а це значить, що за вчинений злочин доведеться відповідати.

У ході проведення операції «Зброя та вибухівка» працівники міліції виявили та вилучили у гр. Р. поліетиленовий пакет з патронами у кількості 20 штук калібру 9 мм -14 шт., 5,6 мм - 4 шт., 7,62 мм - 1 шт. та 5,45 мм - 1 шт. Власника набоїв опитано та відпущено за місцем проживання. За фактом незаконного зберігання боєприпасів проводиться перевірка.

Матеріальних цінностей на загальну суму 16 500 грн. викрали невідомі зловмисники із помешкання гр. П. по вул. Трускавецькій. Злодії скористалися відсутністю господарів квартири, в яку проникли шляхом підбору ключів до замка вхідних дверей. Із помешкання злочинці викрали відеокамеру SAMSUNG VP-D381, цифровий фотоапарат «ERGGO», чотири мобільні телефони - SAMSUNG, NUAWEI 7510-8 та два телефони марки NOKIA. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Значне похолодання ускладнило дорожньо-транспортну ситуацію на міських дорогах, внаслідок чого у третій декаді січня було скоєно чотири дорожньо-транспортні пригоди. У лісовому масиві неподалік вул. С. Бандери 22 січня невідомий водій на автомобілі «Пежо» допустив зіткнення із автомобілем ВАЗ-2109. По вул. Карпатська Брама 25 січня автомобіль «Волга» зіткнувся із автомобілем марки ВАЗ - 2114, а 29 січня у лісовому масиві між селищем Східницею та м. Бориславом автомобіль AUDI, за кермом якого знаходився гр. Г., зіткнувся із автомобілем марки «Сітроен», який належить мешканцю с. Новий Кропивник гр. П. Потерпілих у ДТП немає. Без потерпілих також відбулося зіткнення автомобілів «Фольксваген-Кадді» та «Део-Матіс», яке сталося 15 січня по вул. М. Хвильового. Щодо останнього ДТП, то матеріали перевірки надійшли поштою із Дрогобицького районного відділу міліції.

Газета «Нафтовик Борислава»

Пам’ятка: як поводитися під час сильних морозів

З метою завчасного запобігання виникненню надзвичайних ситуацій в умовах низьких температур повітря та складних погодних умовах просимо Вас не відбирати теплоносій із систем центрального опалення. Несанкціонований відбір води може призвести до розмороження систем центрального опалення.

Окрім того, нагадуємо Вам, що низька температура може негативно вплинути на людей з хронічними хворобами. Тому, людям з захворюванням серцево-судинної, бронхолегеневої системи треба додатково проконсультуватися зі своїм лікарем і постійно мати при собі свою «швидку допомогу» - призначені ліки. А взагалі, по можливості, поберегти себе і не виходити на вулицю.

І якщо ви все ж вирішили вийти з дому, то кардіологи радять уникати різкого виходу на мороз, щоб попередити напад стенокардії, бронхіальної астми. При сильних морозах може виникнути гіпотермія - виражене зниження внутрішньої температури тіла.

Тож у морозні дні малюкам, дідусям з бабусями, людям, що приймають антидепресанти, таблетки від «тиску», а також рибалкам і мисливцям все ж таки залишатися вдома.

А тим, хто все-таки змушений працювати, треба запам’ятати основні правила поведінки в сильний мороз.

Їсти багато та гарячого! Під час похолодання організм буде віддавати всі сили на утеплення. Пийте побільше гарячого чаю або кави.

Уникайте алкоголю! Чарка спиртного створює ілюзію зігрівання. Алкоголь дійсно розширює кровоносні судини і підсилює приплив крові до шкіри. Але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів. У результаті чого, температура тіла швидко падає. Тому не пийте спиртне перед виходом з дому.

Не паліть на сильному морозі! Сигарети викликають легкий спазм капілярів. У відносно теплу погоду це зазвичай проходить непоміченим, а при сильному морозі може виявитися саме тією останньою краплею, після якої застуда (і навіть – обмороження) стане неминучим.

Не кутайтесь, щоб не спітніти. Одяг повинен бути легким, багатошаровим і обов'язково з натуральних тканин. Перед виходом на вулицю надягніть не супертеплий светр на голе тіло, а бавовняну майку чи футболку, сорочку, светр, легку непромокальну куртку і потім вже зимовий одяг.

Таким чином виникнуть повітряні прошарки, які дозволять надовго зберегти тепло. Рукавиці або рукавички повинні бути з водонепроникної тканини, щоб створювався ефект "конвертів" для збереження теплого повітря. На ноги - вільні чоботи та вовняні шкарпетки.

А ще пам’ятайте: перші ознаки переохолодження – озноб, часте сечовипускання. У таких випадках треба терміново повернутися в тепле приміщення. Помірна гіпотермія характеризується нездатністю зосередитися, незграбністю рухів, негативним ставлення до оточуючих. У цьому випадку врятуватися можна гарячим чаєм та їжею. При глибокій гіпотермії людина втрачає свідомість, в такому випадку терміново викликайте «швидку», самим тут не впоратися.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

© 2008-2012 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.