Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№29 (273) 18 березня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Завантаженість – 32%

Завантаженість санаторіїв ЗАТ ЛОЗ "Трускавецькурорт" станом на початок березня становила 32%. Про це на сесії ТМР 15 березня повідомив голова Наглядової ради товариства Павло Якубенко. Павло Павлович зазначив, що в Україні немає більшого за обсягом реалізації продукції та доходів товариства в курортній галузі, ніж ЗАТ "Трускавецькурорт", проте за продуктивністю праці ЗАТ займає лише 101 місце. Голова Наглядової ради визнав, що не всі номери приваблюють відпочивальників, зокрема у санаторіях-тисячниках, він назвав їх "совковими". Серед кращих закладів ЗАТу п. Якубенко назвав віллу "Христина", Діагностичний центр та Мед Палас.

Ситуація із завантаженням курорту розв`яжеться, коли вирішиться питання із соцстрахівськими путівками. ЗАТ подав документи і на тендер по так званих "чорнобильських" путівках.

ЗАТ "Трускавецькурорт" готується до Євро

Вже в 2011 році буде здано в експлуатацію санаторій "Каштан". Про це на сесії ТМР 15 березня повідомив голова Наглядової ради ЗАТ ЛОЗ "Трускавецькурорт" Павло Якубенко. Поряд із санаторієм буде розміщений 25-метровий басейн. В рамках підготовки до Чемпіонату Європи завершать будівництво вілл "Оксана" та "Марія", реконструюють окремі санаторії, приведуть до пуття туалети. "Хочемо жити краще - давайте краще працювати!" - закликав трускавчан Павло Якубенко і зазначив, що ЗАТ буде підтримувати всі заходи мерії та господарюючих суб`єктів, спрямовані на перетворення Трускавця в курорт європейського рівня.

Трускавець - на висоті

У вівторок на каналі "1+1" транслювалася передача "Міняю жінку" за участю трускавецької сім'ї (Марія та Роман). Трускавецька сім'я з двома дітьми мінялася із молодим бездітним подружжям із Києва (Юля та Олександр). Це шоу, на відміну від так званого "дрогобицького", зовсім не було скандальним, Трускавець виглядав досить солідно та престижно, традиційна галицька сім'я втерла носа киянам. Чистота та охайність, турбота про дітей дужче, ніж за самих себе, здатність до самопожертви, високий рівень духовності та почуття відповідальності за найближчих - ось які уроки дали молоді трускавчани столичному подружжю.

Що Стецьків забув у Трускавці?

Найближчої неділі, 20 березня, в санаторії "Весна" відбудеться зустріч із народним депутатом Тарасом Стецьківим. Політик відомий тим, що брав участь у творенні чисельних політичних проектів, які ніколи не ставали першорозрядними в українській політиці. Початок зустрічі у Трускавці - о 14.00. Депутат Стецьків приїжджає в якості політика "зарваницької ініціативи". Очевидно, що розпочинається підготовка до парламентських виборів 2012 року. Цікаво, хто з трускавецьких політиків опиниться у фарватері політики Стецьківа та його команди…

А о 16.30 Тарас Стецьків матиме зустріч із мешканцями Борислава, відбудеться вона в бориславському Палаці культури.

Презентація книги

У вівторок, 22 березня, о 15.00 в музеї Михайла Біласа розпочнеться презентація книги-альбому "Українська старовина". Про це нас повідомила директор музею Олена Білас-Березова. Це фундаментальне видання досить недешеве (його вартість біля 600 гривень), а тому варто хоча б подивитися на нього та потримати у своїх руках, якщо не придбати.

Натомість сьогодні, в п'ятницю, 18 березня, о 10.30 розпочався конкурс гри на струнних інструментах в трускавецькій дитячій школі мистецтв. А о 16.00 в Народному домі пройдуть урочистості на відзначення Дня комунальника. Інформацію про ці події надав відділ культури ТМР.

"Оріаночка-вишиваночка"

В історико-краєзнавчому музеї міста Борислава з 15 березня до 10 квітня розгорнуто виставку робіт "Оріаночка-вишиваночка". На виставці представлені роботи дітей із дитячого будинку "Оріана" в Бориславі.

Змагалися юні історики

У Дрогобичі пройшли змагання юних істориків, про це повідомила ТРК "Алсет". Конкурс відбувався на базі дрогобицької СШ № 4, взяли в ньому участь учні шкіл Стебника та Дрогобича, організатором заходу виступив дрогобицький міський відділ освіти.

Нагадаємо, що в 1992 році при Дрогобицькому педагогічному університеті (тоді ще інститут) було відкрито спочатку історичне відділення, а згодом історичний факультет. Першим його деканом був Михайло Семенович Савчин, на даний час істфак очолює професор Леонід Володимирович Тимошенко. Саме Леонід Тимошенко започаткував творення дрогобицької історичної наукової школи. Сьогодні вона є достатньо відомою не лише в Україні, але і за межами нашої держави - в Польщі, США, Німеччині, Росії тощо. Провідними її представниками є такі історики як професор Тимошенко, Сергій М'ясоєдов, Віталій Тельвак, Олег Петречко, Світлана Біла та ряд інших істориків.

Історичний факультет дрогобицького педуніверситету імені Франка - головна кузня кадрів для шкіл цілого нашого регіону.

У Нагуєвичах розпочали підготовку до 155-річчя Івана Франка

У родинному селі Івана Франка Нагуєвичі стартувала підготовка до 155-річного ювілею Великого Каменяра. Про це повідомляє прес-служба Дрогобицької РДА. Відбулася робоча нарада за участі начальника управління культури Львівської обласної держадміністрації Ореста Малиці, відомого художника-дизайнера Ореста Скопа, заступника голови Дрогобицької РДА Галини Гайдук, начальника відділу культури РДА Лідії Антоник, директора державного історико-культурного заповідника "Нагуєвичі" Орести Хміль, директора Дрогобицької художньої школи Ігоря Шимка та інших осіб, котрі дотичні за своїми посадовими обов'язками до гуманітарної сфери.

Учасники зустрічі обговорили проект програми, яка має бути реалізована до 2016 року з розбивкою по роках. Зокрема, йшлося про створення стилізованої дороги до урочища Ярина, яка стане продовженням відомої "Стежки Івана Франка" з дерев'яними скульптурами.

Власна інформація

Трускавець виходить на світовий ринок готельного бізнесу

16 березня відбулася зустріч заступника міського голови з питань розвитку курорту, туризму та рекреації Юрія Яворського з представником світової компанії Booking.сom (це європейська філія, в Америці назва компанії звучить інакше) Юлією Титковою - менеджером у роботі з готелями (представництво у Москві). Ця досить потужна інформаційна компанія має представництва у 99-ти країнах світу і займається онлайн-бронюванням готельних номерів. Щодня цією компанією бронюється 100 тисяч готельних номерів в багатьох країнах світу.

Управлінням з розвитку курорту була проведена попередня робота з трускавецькими готелями на предмет їхньої участі у проекті. Менеджер пані Титкова була запрошена міською радою з Москви, оскільки в Україні представництва цієї компанії взагалі немає.

На думку Юрія Яворського, те, що Трускавець не був представлений у цій мережі, є неправильним. На найпотужніших інформаційних сайтах з'являтиметься, наприклад, Ріксос "Прикарпаття" - Трускавець або "Богема" - Трускавець. Таким чином в усіх пошукових системах "вискакуватиме" Трускавець. Ця поява в інформаційному полі є надзвичайно важливим елементом промоції курорту і пропаганди міста. З пані Титковою домовлено про надання додаткової інформації про рамки, у яких відбуватиметься співпраця, - повідомив Юрій Яворський.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Вісті з Дрогобича та району

- В роботі сесії Дрогобицької районної ради на розгляді питання "Про ремонт автомобільних доріг району" взяли участь посадовці обласної служби автомобільних доріг. Доповідав про стан справ керівник райавтодору Тарас Галелюка, до роботи якого мають претензії як в райдержадміністрації, так і в районній раді. В результаті розгляду стало зрозуміло, що покращиться тільки стан дороги, яка веде зі Стрия до Трускавця (її вже розширюють, вирізаючи по сторонах дерева та вирубуючи кущі). Інші дороги Дрогобицького району, стан яких найгірший у всій Львівській області, залишаться в такому ж страшному та неприглядному стані, як і досі - на кошти, які виділяються під Євро-2012, нема чого розраховувати.
- ВАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів" розробив технічну документацію на комплектування автокранів всіх моделей автономним електродвигуном. Від цього на заводі сподіваються отримати значний економічний ефект. Генеральним директором даного підприємства є депутат обласної ради Микола Баран.
- Доброгостівська сільська бібліотека перемогла у третьому раунді конкурсу "Співпраці бібліотек з громадами", оголошеного міжнародною програмою "Бібліоміст". Завдяки грантовим коштам і фінансовій підтримці Доброгостівської сільської ради та ГО "Сила в громаді для сільської бібліотеки придбано ноутбук, відеокамеру, мультимедійний проектор, підведено швидкісний Інтернет.
- 8 березня в приміщенні Дрогобицької духовної семінарії відкрилася виставка світлин "До світла Воскресіння крізь терни катакомб". Виставку розгорнуто до 20-річчя легалізації УГКЦ, хронологічно вона охоплює період з 1939 до 1991 рр. Триватиме виставка до 31 березня в актовому залі семінарії, оглянути її можна щоденно з 15.00 до 18.00.
- 9 березня в Дрогобичі було проведено акцію "Твій лист врятує Україну", ініціатором та реалізатором акції виступила молодіжна християнська формація "Рух чистих сердець". Подібні формації вже давно діють в Польщі під егідою Католицької Церкви, тепер вони створюються та поширюють свою діяльність і в Україні. Акція мала на меті звернути увагу громадян на проблеми морального засилля гомосексуалістів, лесбіянок, бісексуалів та транссексуалів в нашій країні і була спрямована на збереження інституту сім`ї та багатовікових українських традицій, загрозу яким несе космополітична масонська політика, яку проводить Євросоюз і яку він намагається насадити і в державах, які не входять до нього.

За матеріалами газети "Вільне слово"

Із нарад при міському голові Борислава

Міський голова Борислава Володимир Фірман 16 березня провів апаратну нараду . Основні питання порядку денного: підготовка міського парку культури та відпочинку до відкриття весняно-літнього сезону, робота з молоддю, трудова дисципліна. Про стан справ доповідали: в. о. начальника відділу освіти Л. Коваленко доповіла про те, що відділом підготовлено відповідні документи на врегулювання стану щодо земельної ділянки в НВК № 6, йде підготовка до очищення пришкільних територій. Начальник служби у справах дітей Е. Подставек доповів, що службою разом з іншими виконавчими органами проведено 8 рейдів з виявлення порушень щодо продажу алкогольних напоїв неповнолітнім та притягнуто до відповідальності порушників чинного законодавства. Внаслідок порушень чинного законодавства закриті гральні автомати по вул. Володимира Великого. Володимир Фірман звернув увагу керівникам виконавчих органів міської ради на дотриманні трудової дисципліни.

Після цього мер Борислава В. Фірман спільно з заступником міського голови С. Оленичем відвідали середню школу № 7. Вони ознайомились зі станом приміщень середньої школи, зокрема, котельні, стадіону, класних кабінетів.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Дрогобич забезпечує виплату пенсій лише на 50%

Дрогобич з міста промислового перетворився на місто дотаційне, - таку думку під час проведення колегії з питань соціально-економічного розвитку, яка відбулася 17 березня у Дрогобицькій Ратуші, висловила начальник Пенсійного фонду Любов Яневич. З її слів, виплату пенсій місто самотужки забезпечує лише на 50%. На сьогодні заборгованість підприємств та організацій Дрогобича та Стебника перед пенсійним фондом становить 8 млн. 151 тис. гривень.

У Дрогобичі розпочинають наступ на нелегальних працівників

Найближчим часом у Дрогобичі розпочнеться потужна робота з виявлення роботодавців, які мають нелегалізованих працівників. Про це 17 березня на засіданні колегії з питань соціально-економічного розвитку заявив перший заступник міського голови Олександр Коростельов. Зі слів директора міськрайонного центру зайнятості Богдана Волошина, у Дрогобичі постійно працює комісія з виявлення нелегальних місць, робота якої дає свої результати. Однак, як зауважив Богдан Волошин, у місті є підприємства, де з 10 працівників зареєстрований лише 1, а зі 100 офіційно влаштовані не більше ніж 10. Нагадаємо, Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський повідомив, що у березні відбудеться важлива сесія міськради, яка з-поміж інших розгляне питання щодо наповнення бюджету. З його слів, на сьогодні податковій інспекції вдається щомісяця забезпечувати план бюджетних надходжень на 75 відсотків. Резерв - в легалізації робочих місць. Олексій Радзієвський вважає, що в Дрогобичі працює щонайменше 4,5 тисячі нелегалів, не легалізованими є цілі бізнесові структури. Тому податкова має всі шанси забезпечувати виконання бюджету на 100 відсотків.

У Дрогобичі заборгованість із зарплати становить понад 7 мільйонів гривень

17 березня перший заступник Дрогобицького міського голови Олександр Коростельов провів засідання колегії з питань соціально-економічного розвитку, на якому було проаналізовано стан заборгованості із виплати зарплати на підприємствах Дрогобича та Стебника. Як поінформував начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Іван Терлецький, станом на 16 березня сума боргу становить 7 653,5 тис. гривень. Протягом 2011 року заборгованість із виплати зарплати допустили 37 підприємств, з них 24 економічно-активних, 6 підприємств-банкрутів та 7 економічно-неактивних підприємств. Найбільшу суму боргу мають ВАТ "Прикарпатбуд", ТзОВ "Універсал", ТзОВ "Оранта", ПП "Бурова компанія "Надра", КП "Берізка", НВАТ "Плесо", ВАТ "ПВП "Енергія". Сума заборгованості на неактивних підприємствах становить 1 726,6 тис. грн. Заборгованість із виплати зарплати у промисловості на 1 березня зросла на 1 031,1 тис. грн.. У будівельній галузі заборгованість зменшилася на 145,9 тис. грн., в побуті - на 44,8 тис. грн., в торгівельній галузі - на 53,8 тис. грн., на підприємствах-банкрутах - на 276,7 тис. грн., на підприємствах комунального господарства - на 269,2 тис. грн. Заслухавши керівників підприємств-боржників, перший заступник міського голови Олександр Коростельов поставив перед ними завдання прикласти всіх зусиль для ліквідації заборгованості.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

Лев Грицак про люстрацію, "Нафтусю" і курортний парк

Лев Грицак В жовтні відбулися місцеві вибори. У Трускавці до влади прийшли нові люди з дещо іншим баченням розвитку міста, адміністративної політики, взаємовідносин між владою та господарськими структурами міста. Лев Ярославович Грицак, хоча і відійшов від влади, однак не залишився байдужим до всіх цих проблем, до нововведень, які пропонує новий голова та його команда. З приводу цього і ведемо розмову з двічі міським головою Трускавця Левом Ярославовичем Грицаком.

- Леве Ярославовичу, минуло сто днів керівництва нової міської влади і стільки ж днів Вашої нової іпостасі на посаді керівника санаторію "Карпати". Як Вам працюється і живеться, чи вважаєте Ви своє необрання поразкою на виборах?

- Я не вважаю, що одержав поразку на виборах. Ті півтора сотні голосів, що недобрав, були результатом застосування нових, дозволених і не дозволених технологій моїх конкурентів, були помилки і недопрацювання мого виборчого штабу і мої особисті, була зрада. Я, намагаючись до кінця належно виконувати обов'язки міського голови перед виборцями, особисто досить пізно включився у виборчу кампанію. Але відставання тільки на півтора сотні голосів, враховуючи той обов'язковий негатив, що протягом двох каденцій заробив би кожний міський голова, заспокоює мене, що я не дарма згаяв час, що значна частина трускавчан оцінює позитивно мою діяльність.

Живеться і працюється мені в даний час краще і легше. Значно менше виливають на мене незаслуженого бруду, а я свідомо не читаю опозиційну пресу, щоб зберегти здоров'я, воно ще придасться. Люди кажуть, що я помолодшав з вигляду. Надіявся, що на новій роботі буде більше вільного часу, але помилився. Працюю і по вихідних днях, займаюся інноваціями, намагаюсь підтримувати соціальну справедливість у санаторії "Карпати". Не забуваю і громадську діяльність та доброчинність.

- А як ви ставитесь до нової влади, напрямків її роботи?

- До влади ставлюсь добре, коли звертаються - намагаюсь допомогти. Владу треба поважати. Розумію, як непросто щось добре зробити, коли немає коштів, попробував цього. Грошей ніколи не буває достатньо, тому не суджу, що вже зроблено. Та й за сто днів неможливо показати зроблене. Хоча деякі речі, що зроблені, я б робив по-іншому.

- Ви маєте на увазі шум навколо курортного парку?

- І парк в тому числі. Але якщо давати оцінку в хронологічному порядку, то перше, що мене збентежило - прийняття рішення сесії міської ради по поверненню фірми-перевізника внутрішніх автобусних маршрутів, які сфальсифікували свої документи, подані для проведення тендеру і які не виконували умови договору з міською радою по перевезеннях. Це рішення було одним з перших і має корупційні ознаки. Не хотілося б, щоби з цього починала роботу нова влада.

Друге, що я не поділяю - це політика люстрації. Цей термін появився у нас, коли президентом країни став В. Ющенко. Я погоджувався з Ющенком у всьому, окрім "люстрації", яку йому нав'язало оточення. Були звільнені десятки тисяч професіоналів, що, фактично, дало початок кризі в Україні. Боюся, щоб подібне не повторилося у Трускавці. Всіх, хто працював з Грицаком, звільняють незалежно від заслуг і професійних якостей. Зрозуміло, для чого це робиться, але чи покращить це роботу міської ради в умовах кадрового голоду?

- Вам докоряють, що Ви нічого не зробили для реконструкції курортного парку, а використовували його тільки для особистої користі від встановленої реклами…

- Мене постійно в чомусь звинувачували, дехто говорив, що я взагалі нічого не зробив, тоді я їх скеровував до церкви святого Миколая, до пам'ятника "Ісус і самарянка", щоб подивились і помолились. З Києва не видно було, що зроблено в Трускавці і в тому числі для курортного парку, а запитати нема в кого, профі-працівники відкинуті. Тож скажу сам.

Попри все, що робилося у місті, не був забутий і курортний парк. Була виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію парку, проведена її державна експертиза. На це пішло багато зусиль, часу і коштів. Керівництво міста з часом дізнається, що всі роботи, які виконуються за кошти міського бюджету, повинні пройти через цю процедуру. Вже по новій документації були проведені роботи по заміні паркових світильників та електромереж, що їх живлять, відремонтовано частково ливневу каналізацію, реконструйовано квіткові клумби у партерній частині, проведено інвентаризацію насаджень, відремонтовано доріжки у верхній частині парку і освітлення, реконструйовано пам'ятник А. Міцкевичу і площу, де він встановлений, замінено біля півтори сотні дерев`яних лавок на ковані, замінено урни для сміття. За мої особисті кошти відновлено скульптуру Матері Божої, зруйновану комуністичним режимом. ЗАТ "Трускавецькурорт" відновив згідно договору надкаптажну споруду джерела "Едвард". Були реконструйовані сходи до парку від санаторію "Весна" із застосуванням шліфованого і полірованого граніту, фонтаном, замощено бруківкою площу Незалежності та бульвар Ю. Дрогобича, що прилягають до партерної частини парку. Виготовлено проект "Хресної Дороги".

Є що робити і для нової влади. Хай Бог допоможе зробити стільки ж, або хоча б суттєву частину від того.

Що стосується реклами. До мене реклама в Трускавці практично не приносила коштів у міський бюджет. Ми створили філію по рекламі у КП "Наше місто". Це фактично єдина філія, яка була прибутковою і підтримувала фінансово комунальне підприємство, а із створенням КП "Парк курортний" рекламу в парку передали цьому підприємству, що покращувало його фінансове становище, а відповідно і утримання парку.

- То чому ж сьогодні влада хоче ліквідувати рекламу у парку, невже влада не бачить вигоди?

- Я передбачаю, що невдовзі після того, як повикидають призматрони, сіті-лайти та цілком сучасні і естетичні інші рекламні конструкції, то появляться кілька дорогих світлодіодних табло, до власників яких буде стояти довга черга замовників на розміщення реклами. Власникам цих табло створяться ідеальні умови для одержання вигоди, але постраждають багато сьогоднішніх підприємців. І різко зростуть ціни на розміщення реклами. До мене в минулому зверталися бізнесмени з такою пропозицією, але я вважав, що не маю права таке робити. Тому гадаю, що це є недобросовісний комерційний проект.

- А Ви не вважаєте, що реклама, торгівля, художники, музиканти порушують законодавство про охорону мінеральних джерел у курортному парку?

- Реклама - ні, торгівля порушує. Я з цим явищем боровся за допомогою міліції. Вважав, що на той час не було доцільним виділяти кошти з міського бюджету на фінансування охоронної фірми Проте дозволяли продавати у парку морозиво, воду - це для комфорту відпочиваючих. Обласне управління екології дало нам дозвіл на роботу в парку виставок-продажу художників. Дозволяв я і навіть заохочував виступи місцевих і заїжджих художніх колективів і музикантів, підтримували старі традиції "співочого Трускавця". Хто бував на теплих курортах, то бачив, що набережні являються місцями скупчення відпочивальників, де їм пропонуються власне такі атракції. Традиційно в парку проводилися свята і фестивалі.

Якщо говорити про екологію парку, то в першу чергу треба ліквідувати забруднення родовища "Нафтусі" по вулиці І. Франка. Це мало б зробити ЗАТ "Трускавецькурорт", оскільки саме воно має ліцензію на видобуток мінеральної води і зобов'язано проводити охоронні заходи родовища згідно умов до цієї ж ліцензії.

- Кажуть, що попередня влада дала дозвіл на буріння нової свердловини в курортному парку.

- У нас завжди були майстри запускати плітки, які б компрометували мене. Я коли почув, що міський голова і його заступник висловилися з подібним трактуванням, то дуже обурився, адже я, коли був міським головою, власне і заборонив бурити нову свердловину з екологічних міркувань. Про це я неодноразово пояснював у передвиборчій кампанії, чому я непідходящий мер для ЗАТ "Трускавецькурорт".

Про дозвіл на буріння ЗАТ звернулось вперше у 2010 році. Однак не маючи достовірної інформації по наявних свердловинах і підозрюючи щось неладне, ми своїм листом скерували їх одержати спочатку дозволи міністерств, визначених Законом України "Про надра". Це давало нам час вивчити ситуацію до того, як дати відповідь про згоду чи відмову органу місцевого самоврядування на буріння нової свердловини.

І ось через деякий час після цього до мене, тоді міського голови, заходить тодішній начальник фірми "Укргеокаптажмінвод" Надала Б. С. з листом, підписаним генеральним директором ЗАТ "Трускавецькурорт", де повторно просять дати дозвіл на буріння нової свердловини 68-РГД та тампонаж старої 68-РГ, що знаходяться в першій санітарній зоні родовища "Нафтуся" у курортному парку.

"Укргеокаптажмінвод" - це фірма, яка за оплату проводить бурові роботи, досліджує запаси мінвод та інше і зацікавлена в одержанні замовлень на такі роботи від ЗАТ "Трускавецькурорт". Очевидно, що другий лист про дозвіл на буріння вони і підготували, а генеральний директор ЗАТ "Трускавецькурорт" його підписав, не очікуючи, що надає цим інформацію міській владі, яка вплине на прийняття рішення не давати дозвіл на буріння.

- Що ж в тому листі такого було?

- В листі описувалось, що встановлений час експлуатації свердловини 68 РГ - 25 років - закінчився. Вода зі свердловини використовувалась для розведення мінеральної ропи. Глибина свердловини 320 метрів. Зменшення концентрації води, бактеріальне забруднення і те, що в обсадних трубах заклинило погружний насос, свідчить про зсув земляних пород, пошкодження герметизації обсадних труб.

Тобто, проходячи від поверхні землі до глибини 320 метрів, свердловина проходить кілька водоносних горизонтів, в тому числі горизонт води "Нафтуся", поверхневі ґрунти, інфільтровані каналізаційними водами ( адже через парк проходить і фекальна каналізація). Розгерметизація свердловини загрожує бактеріальному забрудненню води "Нафтуся".

Тому моєю відповіддю на другий лист була вказівка негайно тампонувати стару свердловину 68 РГ, щоб не продовжувати бактеріально забруднювати "Нафтусю", і заборона робити нову свердловину 68 РГД (дубль) доля якої могла б повторити свою попередницю, екологічно негативно вплинувши на основне наше багатство - "Нафтусю".

Тому новій владі треба не шукати виправдання своїй бездіяльності, а, може, і сприяння екопорушенням, а прийняти негайні міри по контролю за екологічною ситуацією в першій охоронній зоні родовища "Нафтуся". І хоч на сьогодні КП "ГГРЕС", яке колись було створене, не працює, але його колишній керівник працює в міській раді, і вищевказана переписка зберігається. Він це підтвердив мені в особистій розмові та обіцяв знайти і дати мені копії, хоча вони десь є і в моїх архівах.

- То бурові роботи припинено?

- Ніби так. Цим займаються депутат обласної ради Олексій Балицький та деякі депутати міської ради. Я радий, що трускавецька громада має таких відповідальних і принципових депутатів, яким небайдужа доля Трускавця. Страшно уявити катастрофу Трускавця без "Нафтусі".

Роботи ніби то припинені, але бурильний станок на автомобілі з знятими номерами і далі стоїть в першій санітарній зоні курортного парку в калюжах бурового розчину. А екологічні служби і правоохоронні органи мовчать. Робить вигляд, що її це не стосується, і міська рада, воюючи з "вітряками" - художниками, акордеоністами, тур фірмами, рекламодавцями…

- А що Ви можете сказати про скорочення шкільної мережі, наміри перенести Будинок учнівської творчості?

- Попередній міській владі вдалося підняти рівень шкільної та позашкільної освіти на один з кращих в області. На нашій базі робили міжобласні семінари. Ми зробили чи не найкращий в Україні плавальний басейн, де мають можливість плавати на уроках фізкультури учні всіх шкіл, а також безкоштовно навчаються плаванню діти в секціях. Будинок учнівської творчості за обсягом роботи перший в області. Позашкільна освіта за охопленням дітей також на першому місті на Львівщині. Я вдячний за це завідуючому відділом освіти Оресту Лобику і його підлеглим. Шкода, що його "викидають на вулицю", вже попросили, щоб написав заяву на звільнення. Але, впевнений, що його потенціал дасть плоди в іншому місці, хотілось би, що у нашому Трускавці. Я категорично проти і переселення БУТ і закриття третьої школи, бо це порушить ту позитивну рівновагу, що встановилась в освіті міста. На освіті не можна економити, в неї треба вкладати.

- У вівторок, 15 березня, на сесії Трускавецької міської ради було надано дозвіл на відвод землі для ЗАТ "Трускавецькурорт" в курортному парку, де згоріла колишня більярдна. Як Ви це оцінюєте?

- Моя особиста позиція була і залишається такою, що парк з родовищем "Нафтуся" повинен належати трускавецькій громаді. І я горджуся тим, що протягом мого перебування на посаді міського голови не було задоволено забаганки власників ЗАТу прихопити ще й землі в курортному парку. Більярдна, або друга назва дептак, була збудована ще за часів Польщі і прийшла в непридатність через безгосподарність. Я намагався відновити її, так як вона мала цікаву історичну архітектуру в своєрідному трускавецькому стилі. Так як "Трускавецькурорт" заявляв, що дептак є їхньою власністю, повіривши на слово, я ставив питання перед ними відремонтувати дерев'яну конструкцію. Проте керівництво ЗАТу чомусь не спішило робити, і напівзруйнований об'єкт робив непривабливим місце в парку. Я почав сумніватися, чи мають затівці документи на право власності на цей об'єкт. На мій запит таких документів не було представлено, і я вирішив відремонтувати споруду силами міської ради. Був виготовлений проект, що увійшов як складова до загального проекту реконструкції парку. Фактично скопійовані всі існуючі дерев'яні конструкції. Вже і знайшли фірму, яка б взялася за реконструкцію дептака. Проте ми не мали документів на право власності і подали для узаконення власності міської ради в суд. В суді ЗАТ не представив документів на власність, але, мабуть, мав більш вагомі аргументи і виграв суд. Об'єкт і далі муляв очі без господарським ставленням до себе. А однієї дощової ночі він майже повністю згорів. Що це був підпал, сумніву немає. Кому це було вигідно, можна тільки здогадуватись. Відведення землі для ЗАТу відкриває їм можливості для будівництва і остаточної ліквідації історичної пам'ятки. І було б півбіди, якщо б вони запросили в міській раді проект та відновили дептак, можливо. Це було б навіть добре. Однак я впевнений, що будівництво нового об'єкт піде в зовсім іншому, комерційному напрямку. Колись там виступали колективи художньої самодіяльності, а зараз влада забороняє навіть це, що на руку затівцям. На тому місці збудують щось, що давало б прибутки, місце підходяще, а щодо дозволеної діяльності в першій санітарній зоні, то знайдуть ще аргументи, у них їх багато.

- Виступаючи на сесії, голова наглядової ради ЗАТ "Трускавецькурорт" Павло Якубенко розповідав, що до нього підходили люди від Вас, щоб погодити зменшення території курортного парку, а залишок поділити між ними і Вами…

- Я чув про це висловлювання, але не маю стенограми і тому не можу висловити своє обурення зі всією різкістю. До пліток я вже звик, але ніколи не подумав би, що їх може розповсюджувати така поважна людина. Десь біля року назад до мене з натяком про те, що треба навести порядок із невідповідністю землі в парку, звертались працівники управління екології. Я не міг второпати, що вони хочуть. Я сказав, що міська рада не приймала жодних змін щодо території парку, і ми готові прийняти будь-які перевірки. В доповнення до цього тепер маємо ще й таку заяву. Це явна неправда. Якщо пан Якубенко сказав, що до нього підходили люди від Грицака з питанням переділити парк, то хай назве цих людей. Тоді буде ясно, чи це люди від Грицака, і чи таке взагалі було. По всіх питаннях взаємовідносин міської ради і ЗАТ "Трускавецькурорт" з п. Якубенком я завжди сам вів переговори. Мабуть, моє щастя, що він не заявив, що я особисто просив його переділити парк. Я дві каденції боронив цю землю і від ЗАТу, і від інших. Це відплата за мою незговірливість і локшина молодим депутатам для того, щоб підтримали рішення про виділення землі в парку для ЗАТ "Трускавецькурорт". І це спрацювало - з другої спроби набрали необхідну кількість голосів. Спрацював досвід бувалого партійного функціонера і відсутність досвіду молодих депутатів. Грицак в сьогоднішньому статусі не в змозі стояти на перешкоді приватизації курортного парку, і давно намічений процес розпочався. Побачимо, що буде далі, трускавчани.

- Дякую, Леве Ярославовичу, за інтерв'ю, всього Вам найкращого.

- Всього найкращого і Вам, Вашим читачам та новообраній міській раді.

Розмовляв Андрій Говіщак

Вітання міського голови Трускавця Руслана Козира з Днем комунальника

Шановні комунальники і ветерани комунальної галузі!

Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята! Цей день - вияв уваги до людей, які своєю працею створюють затишок в наших домівках і навколо них.

Найбільше хочу звернутися зі словами вдячності до простих трудівників, хто встає із першим променем сонця, бере мітлу, лопату та відро і вичищає наше місто від бруду - і в дощ, і в сніг, і в спеку, і в холод. Звертаюся до тих, хто не спить вночі за кермом прибиральної техніки, хто вивозить сміття, обрізає дерева, садить квіти. Звертаюся до тих, хто щодня відповідально працює на своєму робочому місці, щоб у родини трускавчан прийшли тепло, газ, вода, світло. А це означає - і добрий настрій.

Ваша праця забезпечує життєво важливі потреби громадян. За це Вам спасибі! Зараз наше комунальне господарство перебуває у стані реорганізації. Нам вистачило мудрості і сили духу зробити цей незворотній крок - окреслити стратегічні напрямки розвитку житлово-комунального господарства Трускавця. Наш вибір не міг бути інакшим, бо ми - самі господарі в своєму домі, творимо місто своєї мрії. І хоч ця мрія живе в серці ще поряд з тривогою: чи вдасться реалізувати задумане, є надія і віра - ми справимося. Тож попереду - новий етап відповідальної роботи. І, спираючись на нові технології, нові програми, нові проекти, новий підхід до роботи, - труд комунальників і громади міста окупиться, і нам усе вдасться!

Сьогодні місто потребує якнайбільше розуміння його проблем, Вашої старанності - впевнений, усе це стане запорукою успішного довершення наших планів щодо реорганізації комунальної сфери і успішної роботи у майбутньому. Разом ми зробимо Трускавець чистим, охайним, зеленим, а життя трускавчан комфортним, зручним та безпечним.

Зичу всім наполегливості та успіхів у добрих починаннях і втішних результатів від них, а ще - добробуту в родинах та щасливої долі.

З повагою,
міський голова Руслан Козир

Велика клоака

Трускавець міг би стати кращим курортом України. Статус курортополісу, який ось-ось мав отримати наш курорт в останні часи урядування Кучми, статус вільної економічної зони, спільна робота різних політичних сил на благо промоції, розвитку та процвітання курорту - все це було перекреслено одним розчерком пера після Помаранчевої революції. Спеціальні економічні зони скасували, нова влада після 2005 року зовсім не турбувалася про проблеми регіонів, а тим більше таких міст як Трускавець (місце постійного відпочинку Кучми та Мороза). Таким чином нам забракло якихось кілька років або й місяців стабільності, щоб наш Трускавець став курортополісом, курортом державного значення, щоб він зміг вийти на вищий, європейський рівень.

Чомусь про все це забула нова міська влада (а може й не знала, бо навіщо знання, коли скіпетр вже в руках?). На даному етапі багато говориться про те, що потрібно розвивати курорт, лобіювати питання курорту Трускавець на вищому рівні, проте коли доходить до питання співпраці, спільної позиції, то міська влада зразу ж дає задній хід. Мовляв, ми виробляємо позицію, а всі решта повинні під неї підлаштуватися. Навіть якщо ти і не згідний з бездумними розгонами в парку, з безконтрольними пробурюваннями наших надр, із тими кадровими призначеннями, від яких інколи стає моторошно, ти маєш підтримувати дії влади. Інакше на тебе пан Козир або хтось із його команди повісить ярлик "псевдо-патріота Трускавця", "людини, яка встромляє палиці в колеса" і звинуватить у всіх смертних гріхах та і скаже, що не людина ти зовсім, а так собі, "тінь Грицака".

За внутрішніми суперечками не бачимо, що щораз більше наших потенційних клієнтів крадуть у нас інші курорти Львівщини. Звичайно, що Моршин, Немирів чи Сатанів мають свою специфіку, а от Східниця явно паразитує на бренді "Нафтусі". Та й географічна близькість дає про себе знати - багато хто наївно думає, що в Східниці теж є "Нафтуся" і буцімто вона значно краща, ніж трускавецька, бо трускавецьку "розбавляють" чи то пак "розводять". Насправді ж "розводять" як останніх лохів відпочиваючих і то прямо під носом у трускавецької влади, біля того ж бювету. Ганяючись за надавачами туристичних послуг, розганяючи фотографів, музикантів та продавців картин (художників), чомусь нікому, ні владі, ні міліції, ні охоронцям із спеціально найнятої фірми, на гадку не спадає вигнати з парку раз і назавжди тих, хто реально робить негативний імідж для Трускавця. Так-так, пане Козир, не попередня влада і не журналісти роблять негативний імідж для нашого курорту, а тих кілька найнятих східницькими (умовно східницькими, бо курортний бізнес у Східниці мають зовсім не місцеві, як і в нас) бізнесменами осіб, які довірливо звертаються до відпочивальників: "Людоньки, чого ви сюди приїхали? Хіба тут "Нафтуся"? Хіба тут відпочинок? От поїдьте у Східницю…"

Невеличке селище поблизу Борислава дійсно мальовниче, там направду є мінеральні води, зокрема і содова, проте від часів Омеляна Стоцького там не пішли шляхом Трускавця, тобто не почали облаштовувати справжній курорт. Якщо у Трускавці є неканалізованими хіба кілька будинків і фактично загроза від цього для наших цілющих вод є мінімальною, то у Східниці із точністю до навпаки - всього кілька споруд каналізовані. Всі відходи, всі фекалії потрапляють у річку Східничанку. Про який стан мінеральних вод ми говоримо? Антисанітарія і то кричуща…

Ось як вводять в експлуатацію нові готелі у Східниці - збудували, підвели воду, викопали велику вигрібну яму, заложили її кільцями із дірочками і випустили в цю вигрібну яму, в цей модернізований сортир каналізацію. І так майже повсюдно. Ніяких дозволів, ніякої турботи про майбутнє курорту, ніякої відповідальності. Селище поступово перетворюється в таку собі велику клоаку, курорт-каналізацію. А до того ж відсутність висококваліфікованих медичних кадрів, яких так багато є в Трускавці, недорозвинута інфраструктура, погане транспортне сполучення та ряд інших проблем, які не хочемо тут розвивати, щоб нас не звинуватили в якомусь упередженому ставленні до Східниці.

Але тим не менше ця клоака стає все більш популярною - її негативи замовчують, а плюси роздувають за принципом "зробити з мухи слона". Навряд чи протидіятиме такій східницькій політиці мер Трускавця Руслан Козир - бориславський мер Володимир Фірман та теперішній селищний голова Східниці Іван Піляк - його закадичні друзі. Може тому у Трускавці до східницьких емісарів міська влада і не виставляє ніяких претензій, а може не знає, що робиться в неї під носом? Дружба дружбою, а підривній діяльності у Трускавці мужичка з ялівцем та інших "добродіїв", які реально формують негативний імідж Трускавця, давно пора покласти край. Хто ж це зробить?

Степан Біленький

Ініціатива підприємців нашого регіону "В єдності сила"

В 2009 році громадські організації підприємців Дрогобиччини об'єднались у Координаційну Раду. Метою такого об'єднання шістнадцяти громадських організацій є захист підприємців від свавілля контролюючих структур, взаємодія та координація дій, сприяння в розвитку власної справи.

Життя показало, що самим обговоренням проблем на засіданнях Ради нічого не вирішиш. Необхідні нові активні форми роботи. Ми запитали себе: "Як можемо себе захистити і скільки це коштуватиме ?". Щоб організувати захист необхідно винайняти офіс - громадську приймальню,- куди звертатимуться підприємці, кваліфікованих юристів та інших фахівців, які захистять, навчать та допоможуть підприємцям у різних ситуаціях. Одним з основних завдань громадської приймальні є надання швидкої допомоги при перевірках.

Досвід показав, що значна кількість перевірок розпочинає з порушенням законодавства: неправильно оформлені скерування та інші документи, відсутні посвідчення, перевищення повноважень контролерами і т.п. Правова освіта підприємців, втручання юристів у хід перевірки різко знижує корупційність та незаконність дій контролюючих органів.

Не секрет, що наше законодавство заплутане та громіздке. Безліч державних органів які мають право здійснювати перевірки підприємців. Ще й де-факто діє презумпція винуватості - контролер фіксує порушення, яке на думку перевіряючого має місце, а підприємець через різні інстанції має доводити що це не порушення, і все відповідає чинному законодавству.

Щоб підприємець довів що не порушував закон, він має знати пожежні норми краще ніж інспектор пожежного нагляду, санітарні норми краще ніж лікар санепідемстанції, податкове законодавство краще ніж інспектор податкової інспекції і т.д. Практично це не можливо.

Ось і виходить, якщо вирішувати проблему самостійно, то це можна зробити за рахунок суттєвого схуднення власного гаманця: або на хабар або на юриста. Більшості дрібних підприємців приватно найняти юриста не по кишені, а ставати учасниками корупційних дій не хочеться.

Проблеми підприємців в більшості є типовими. А отже їх можна систематизувати, об'єднати і шукати вирішення для всіх, а не тільки для одного індивідууму. Такий підхід різко зменшує витрати на юридичну та іншу підтримку, підвищує якість допомоги, робить процес захисту підприємця публічним, справою громади а не особи.

Голова Координаційної Ради Роман Ковальчин запропонував підприємцям разом об'єднати зусилля та кошти в Програму сприяння підприємцям "В єдності сила ". Залучити юристів, журналістів, та інших спеціалістів які допоможуть у захисті, навчать нових положень Податкового кодексу та інших законодавчих та нормативних актів, посприяють у розвитку бізнесу.

За нашими розрахунками, якщо цю Програму підтримає п'ятсот підприємців, це забезпечить повноцінне функціонування Громадської приймальні, власні ЗМІ, роботу декількох юристів. Внесок кожного учасника Програми при цьому становитиме одна гривня в день. Чи значна це сума? Відповідь може дати кожен собі сам.

Член Координаційної Ради, голова страйкового комітету Дрогобича Сергій Алимов напівжартома назвав цю гривню "податком на свободу". Так, це своєрідний добровільний податок на свободу від утисків, корупціонерів, на захист власної гідності.

Підприємець, який прийняв рішення стати учасником Програми заповнює анкету і в Громадській приймальні отримує посвідчення, іменну пластикову картку, посібник для підприємця, перелік підприємств торгівлі які надають дисконтні знижки учасникам програми і сам розмір знижки. Посвідчення друкується на яскраво-жовтому папері формату А4, покрите пластиком. На ньому великими літерами є надпис "Підприємець захищений" та телефонні номери виклику юриста. На звороті дані учасника та коротка інструкція дій при перевірках. Посвідчення вивішується на робочому місці, щоб кожен знав що цього підприємця захищатимуть фахівці. Пластикова картка містить всю необхідну контактну інформацію. Це на випадок коли з Громадською приймальнею необхідно зв'язатись не з роботи, а з іншого місця. Ця ж картка відіграє роль дисконтної.

Учасник програми має право звертатись до Громадської приймальні при будь-яких перевірках, запросити юриста Програми до участі в перевірці в якості свого представника, щодо дотримання законності контролерами. На місце події можуть виїхати представники ЗМІ для публічного висвітлення ходу перевірки.

Підприємець може звернутись за консультацію, порадою у випадках коли в нього виникає сумнів у правомірності дій органів влади. В Громадській приймальні також допоможуть правильно скласти позовну заяву в суд. Але вже участь юристів в судових процесах підприємець змушений буде оплатити самостійно. Участь в Програмі надає право відвідувати семінари, круглі столи, навчання, отримувати методичні матеріали з питань що цікавлять підприємців.

Для того щоб Програма запрацювала, і владні структури рахувались з її учасниками Координаційною радою розроблений та підписаний з основними контролюючими органами Меморандум про співпрацю, в якому чітко визначені посадові особи відповідальні за співпрацю. Це означає що звернення, лист, телефонний дзвінок від Громадської приймальні має в державному органі конкретного адресата, а не буде блукати від відділу до відділу. Позитивом цього документу є те, що інформація від влади до підприємців надходитиме через посадових осіб Програми і вони є відповідальними за її поширення серед учасників програми.

Важливою функцією Програми є інформаційна політика. Вона здійснюється в двох напрямках:

- інформування підприємців про все що стосується їх власної справи, роз'яснення нормативних документів, консультації, новини з життя підприємців регіону та України в цілому;

- інформування населення регіону, країни про події, новини, аналітику з точки зору підприємців. Формування альтернативного світогляду громадян.

Згадаймо події недавнього підприємницького Майдану. На початку основною проблемою була інформаційна блокада, неможливість донести об'єктивну інформацію до підприємців. Це робилось для запобігання поширення підприємницького руху. І тільки завдяки сучасним технологіям, насамперед Інтернету, блокада була прорвана. Тому важливим є створення інформаційної підприємницької мережі через яку доносилась би інформація з різних куточків України, з за кордону, щоб підприємці мали правдиву інформацію.

Наступне що треба зробити -це створити систему інформування населення. Вирішення будь-яких проблем на інституційному рівні потребує підтримки широких верств суспільства. На прикладі останнього Майдану бачимо що влада розуміючи, що підтримка підприємців іншими громадськими структурами може перерости в потужній, загрозливий для них рух, розпочала свою інформаційну політику, якою протиставляла підприємцям пенсіонерів, бюджетників, показувала підприємців рвачами, яких турбує тільки власна кишеня, а не держава. Сторонній людині необізнаній з податковим законодавством на підставі такої інформації неможливо об'єктивно оцінити сторін цього конфлікту, а отже зробити громадянський вибір - з ким він?

Представники малого бізнесу не мають власних ЗМІ та повноважних депутатських мандатів, не мають доступу до трибун, отже і почути їх думку надзвичайно важко. Тому Координаційна рада взялась доносити думку підприємців до суспільства. Під егідою ради функціонує дві інтернет-сторінки: www.koordrada.org.ua, яка призначена для інформування представників малого бізнесу та www.drohobych.com.ua, громадський регіональний Інтернет-ресурс. На проводовому радіо виходить в ефір наша щотижнева десятихвилинна програма. В місцевій пресі регулярно висвітлюється діяльність Програми. В перспективі власне друковане видання.

Ми пропонуємо громадським організаціям підприємців долучитись до поширення Програми на своє місто, район, чи село. Для цього не потрібно багато формальностей: визнати положення Програми, (текст є на нашому сайті) і стати координатором Програми у своєму населеному пункті.

Програма підтримки підприємців "В єдності сила" не передбачає жодних вертикальних структур підпорядкування. Для узгодження дій, обміну досвідом, проведенням спільних акцій створюється рада координаторів. Повноваження її поширюються тільки на спільні дії учасників Програми. Єдина вимога до координаторів - жорстко дотримуватись вироблених правил гри, тобто дотримуватись єдності, в першу чергу єдності поглядів та дій.

Об'єднання активних підприємців з метою свого захисту, сприяння власній справи допомагає вирішити проблеми конкретних людей своєму місті. Об'єднання таких осередків створить мережу за допомогою якої можна вирішувати проблеми підприємців на рівні держави.

Важливим для реалізації і поширення Програми є підтримка та розуміння її громадськістю. Тому значну вагу ми надаємо співпраці із Зарваницькою ініціативою, як з координатором подібних громадських ініціатив. Плануємо за допомогою її активістів донести наше бачення вирішення проблем підприємців до всієї України, допомогти сформувати осередки підприємницького захисту в кожному місті, районі, вирішувати насущні людські проблеми.

Єдність поглядів, відсутність поділу проблем на дуже важливі мої і чужі, які мене не торкаються, допоможуть нам відчути громадою, силою, яка сама формує і контролює правила нашого буття. А інакше вимушені будемо повторити слова німецького протестантського священика Мартіна Німіллера: "У Німеччині вони спочатку прийшли за комуністами, але я не сказав нічого, тому що не був комуністом. Потім вони прийшли за євреями, але я промовчав, тому що не був євреєм… Потім вони прийшли за членами профспілки, але я не був членом профспілки. Потім прийшли за католиками, але я, будучи протестантом, не сказав нічого. А коли вони прийшли за мною - за мене вже не було кому заступитися".

Володимир Кондзьолка, голова товариства "Юрій Дрогобич",
заступник голови Координаційної ради підприємців Дрогобиччини

Кошти на виживання

Відомий державний муж оптимістично проголосив: "Жити стало краще - жити стало веселіше". Чи так це? Мізерні соціальні надбавки з'їдають шалені ціни на продукти широкого вжитку, на комунальні послуги, за проїзд у автотранспорті. Тож не дивно, що люди з нетерпінням чекають від держави підвищення соціальних виплат. Якими вони є для жінок при народженні дитини, для малозабезпечених та дітей, які виховуються в таких сім'ях, одиноким матерям. Про це ведемо розмову із начальником управління праці і соціального захисту Юстиною Когут.

- Юстино Йосипівно, яку допомогу при народженні дитини отримує мати?

- Всі розміри допомоги на дітей в цьому році обчислюються виходячи з прожиткового мінімуму. Допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2010 року, надається у розмірах відповідно прожиткового мінімуму для дитини до 6-ти років, який становить з 1 січня 2011 року 816 грн.

З 1 січня на першу дитину розмір допомоги становить 17 952 грн., на другу - 36 720 грн., на третю та наступну - 73 440 грн.

- Чи змінився порядок цієї виплати?

- Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги виплачується на першу дитину протягом наступних 12 місяців, на другу дитину - 24 місяців; на третю і кожну наступну дитину - 36 місяців.

Відтепер одноразова виплата однакова як для першої дитини, так і для наступних дітей - з 1 січня ця сума складає 7 344 грн., для наглядного прикладу пропоную таку таблицю:

Вид допомоги 2010 рік 2011 рік (на 1 січня)
Допомога при народженні дитини ( загальний розмір)
На першу дитину 12 240 грн. 17 952 грн.
На другу дитину 25 000 грн. 36 720 грн.
На третю та наступну дитину 50 000 грн. 73 440 грн.
Одноразово при народженні
Першої дитини 4 800 грн. 7 344 грн.
Другої дитини 4 840 грн.
Третьої та наступної дитини 5 000 грн.
Щомісячна виплата
На першу дитину 620 грн. 884 грн.
На другу дитину 840 грн. 1 224 грн.
На третю та наступну дитину 1 250 грн. 1 836 грн.

- Якщо розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму, чи означає це, що він буде змінюватися протягом року?

- Так, допомога при народженні дитини виплачується в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини. Таким чином, розмір допомоги буде залежати від дати народження дитини.

Якщо порівняти протягом 2011 року, то на першу дитину, яка буде народжена в січні розмір допомоги становить 17 952 грн., а на дитину, яка народиться в грудні ця сума вже буде 19 140 грн.

- Як в цьому році буде змінюватися прожитковий мінімум?

- Протягом поточного року прожитковий мінімум буде підвищуватися чотири рази, а саме: з 1 січня - 816 грн.; з 1 квітня - 832 грн.; з 1 жовтня - 853 грн.; і з 1грудня - 870 грн.

- А що змінилося для малозабезпечених отримувачів державної допомоги?

- Є такий вид допомоги як державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, розмір якої обчислюється відповідно до рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Для працездатних осіб він складає 197,61 грн., а для непрацездатних осіб та інвалідів у 2011 році його збільшено майже вдвічі з 294,0 грн. до 562,5 грн.

- Чи відбулося таке ж підвищення для дітей, які виховуються в малозабезпечених родинах?

- На сьогодні рівень забезпечення прожиткового мінімуму залежить від віку дитини. У минулому році для всіх дітей, незалежно від віку цей рівень становив 292,88 грн.

З 1 січня на дитину віком до 6-ти років ця сума збільшена на 40% і становить 448,80 грн., а на дитину віком від 6-ти до 18-ти років збільшено на 67% і становить 537,35 грн. Крім того, у поточному році збільшено розмір державної соціальної допомоги на кожну дитину у малозабезпеченій родині віком від 3-х до 13-ти років на 60грн., на дитину віком від 13-ти до 18-ти років - на 100грн. Якщо порівняти ці суми з минулим роком, то в минулому році підвищення становило 26,63 грн. незалежно від віку дитини. Наприклад, сім`я складається з двох батьків та трьох дітей. У грудні місяці минулого року сім`я одержувала допомогу з врахуванням доходу в розмірі 658, 12 грн., після проведеного перерахунку допомога збільшилася до 900,27 грн.

- Чи означає це, що родини, які отримували на кінець року допомогу, повинні звернутися для проведення перерахунку?

- Ні, згідно встановленого порядку у разі затвердження нового рівня забезпечення прожиткового мінімуму розмір соціальної допомоги перераховується без звернення уповноваженого представника сім'ї.

У січні цього року родини отримали допомогу в нових розмірах. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами незастрахованим особам надається на період 126 днів, при складних пологах 140 днів, її розмір: з січня - 235, 25, з квітня - 240 грн., з жовтня - 246,25 грн., з грудня - 251,0 грн.

- Які зміни у призначенні допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

- Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначається, як різниця між 100 відсотковим прожитковим мінімумом для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї у розрахунку на одну особу за шість місяців перед зверненням. Отже, мінімальний розмір з 1 січня цього року дорівнює 130 грн., а максимальний з 1 січня - 941 грн.

- Чи збільшився розмір допомоги одиноким матерям?

- Розмір допомоги на дітей одиноким матерям визначається, як різниця між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за шість місяців перед зверненням. Якщо дохід більший ніж 30%, то виплачується в розмірі 30% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Мінімальний розмір допомоги з 1 січня поточного року на дітей віком до 6 років складає 224,8 грн., максимальний - 408 грн., від 6 до 18 років - 293,1 грн. (мінімальний) та 488,5 грн. (максимальний), від 18 до 23 років - 282,3 грн. (мінімальний) та 470,5 грн. (максимальний).

- Якою є допомога на дітей, над якими встановлено опіку?

- Розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним з 1 січня поточного року складає 1632 грн. для дітей віком до шести років та 1954 грн. для дітей від 6 до 18 років.

У таких самих розмірах виплачується й державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З січня ці види допомоги громадяни отримують уже у нових розмірах.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Служба "102" Борислава повідомляє

Закінчення зими та початок календарної весни мало позначилися на кримінальній статистиці Борислава. З 11 лютого по 10 березня включно у міському відділі міліції зареєстровано 146 звернень громадян про злочини, які були вчинені чи готувалися.

У період за вісімнадцять днів лютого та першу декаду березня 2011 року у місті скоєно двадцять вісім крадіжок та одне вбивство. Маємо також двадцять дев'ять випадків погроз фізичною розправою, десять шахрайств, п'ять випадків вчинення хуліганських дій, три факти незаконного зберігання зброї, шістнадцять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, вісім дорожньо-транспортних пригод, п'ятнадцять випадків навмисного пошкодження майна, п'ять фактів підробки документів, три випадки незаконного зберігання наркотичної речовини, один злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю, сім випадків настання смерті, два факти порушення правил адміністративного нагляду, один випадок втягнення у злочинну діяльність неповнолітнього та ще вісім злочинів, які віднесені до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито вісім справ за фактами крадіжки та одним вбивством. Працівники міського відділу міліції встановили також осіб зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження, а також проведено вилучення зброї та наркотичної речовини. Розкрито також злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, за фактами вчинення хуліганських дій, підробки документів, незаконного зберігання наркотиків та шахрайства. До-слідчі перевірки співробітники міліції проводять за фактами двадцяти однієї крадіжки, п'ятнадцятьма випадками навмисного пошкодження майна, п'ятьма фактами підробки документів, сімома випадками настання смерті та вісьмома злочинами, які віднесені до категорії інших порушень закону. Слідчі дії виконуються також за вісьмома випадками скоєння ДТП, у одній із яких потерпіли люди.

На ґрунті особистих неприязних відносин виникла наприкінці лютого сутичка між двома чоловіками в одній із квартир по вул. Т. Шевченка. Перед бійкою чоловіки добряче випили. Тож коли забракло "аргументів", один із учасників бійки, раніше суджений гр. Б., вхопив до рук кухонного ножа, яким і завдав смертельного удару гр. О. у ділянку грудної клітки. Від отриманого проникаючого колото-різаного поранення грудної клітки гр. О. помер. За фактом вбивства порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Проникаючими ножовими пораненнями завершилося також дев'ятого березня п'яне застілля для двох мешканців міста в одному із помешкань по вул. Міцкевича. Під час сварки 44-річний мешканець міста гр. М. ножем поранив 28-річного мешканця міста гр. П. Із колото-різаними ранами потерпілого доправили каретою швидкої допомоги в хірургічне відділення міської лікарні. За цим фактом порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Шахрайським способом за сприяння в отриманні земельних ділянок у смт. Східниці мешканка Борислава гр. П. заволоділа коштами громадян Львівщини у сумі 95 895 доларів США, 11 435 євро та 37 тисяч гривень. У більшості випадків люди віддавали шахрайці гроші самі, взамін за обіцянку отримати сприяння в оформленні земельної ділянки у курортному селищі. Шахрайка не лише дуже вміло входила в довіру людей, а в окремих випадках для підтвердження факту надання права власності на земельні ділянки надавала зацікавленим громадянам фіктивні рішення Східницької селищної ради про затвердження проекту відводу та передачу у власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування індивідуальних житлових будинків чи фіктивні державні акти на право власності на землю. За фактом шахрайства порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Газета "Нафтовик Борислава"

Олег Веклюк очолив ФК "Стебник"

У неділю, шостого березня, в Народному домі відбулася зустріч голови спортивного клубу "Стебник" Йосипа Бандури і президента клубу Івана Куця з заступником міського голови Олегом Веклюком і секретарем міської ради Романом Івасівкою. У зустрічі взяв участь депутат Стебницької міської ради Мирон Пуківський.

На ній ішло всестороннє обговорення подальшої долі футбольного клубу "Стебник". Насамперед мова йшла про фінансування, медичне забезпечення, транспорт, спортивну форму, м'ячі й таке інше. Розглядалося також питання, в якому саме чемпіонаті буде брати участь футбольна команда. Важливим було питання подальшої долі міського стадіону. З цього приводу сторони обмінялися вичерпною інформацією.

Як відомо, на останній сесії міської ради була прийнята програма розвитку спорту в Стебнику на 2011-2015 роки. Фінансування спортивних програм цього року частково буде здійснюватись з міського бюджету.

Керівником футбольного клубу "Стебник" на громадських засадах став заступник міського голови Олег Веклюк, який по ходу буде вирішувати всі питання футбольної команди й участі її в чемпіонаті Дрогобиччини.

Спортивна громадськість Стебника сподівається, що міська влада не допустить знущань над футбольним клубом "Стебник" з боку Федерації футболу Дрогобиччини, як це мало місце в минулому році.

Газета "Воля громади"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.